4GEND4 „Laat mij nou even Seismisch onderzoek geelt knallen Luidruchtige felicitatie Anna Slmone Kooiman wint Dij jeugdwielrennen Open dag brandweer: Dros en Keijser in De Zwaan bouwvergunningen Open huis op Bornrif Amateurtje heeft blijspel in studie Aanrijdingen Verkeerscontrole Rijverboden ha! óók lid van de fietsclub! Inbraak in Pizzeria Aanrijding Vernielingen Diefstal bromfiets Bosbrandjes PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 15 SEPTEMBER 193° Vrijdagavond a.s. spelen Menno Keij ser en Jaap Dros in café De Zwaan. De muziek wordt door hen omschreven als zuivere akoustische pop. Er zullen nummers van bekende ar tiesten als Bob Dylan, Leonard Cohen, Cat Stevens, Paul Simon en The Beatles ten gehore worden gebracht. Daarnaast brengt het tweetal ook eigen werk en enkele folksongs. De twee Texelaars spelen al enkele jaren samen. In hun muziek ligt het accent op de melodieuze sologitaar van Menno Keijser en de zang van Jaap Dros. Het optreden begint om tien uur. De toegang is gratis. De komende drie vier dagen wordt seismisch onderzoek uitgevoerd in het Eierlandse Gat tussen Texel en Vlieland, waarbij nagegaan zal worden of in de bodem olie of gas voorkomt. Er wordt op gewezen dat dit onderzoek met harde knallen gepaard zal gaan die in het noorden van Texel goed te horen zullen zijn. De explosies zijn nodig om echo's op te wekken die na registratie een beeld geven van de opbouw van aard lagen op grote diepte. In de periode van 21 augustus tot 7 september is door het college van B en W aan de volgende personen of in stanties een bouwvergunning verleend: J. C. Stolk, Pontweg 3, Den Hoorn voor het veranderen van het woonhuis/win kelpand Parkstraat 22 in Den Burg; A. Bosscher voor het bouwen van een berging bij Vuurtorenweg 87 bij De Cocksdorp; W. A. Braam voor het ver anderen van het woonhuis Molenstraat 46 in Den Burg; A. Ellen voor het ver groten van het woonhuis Bernhardlaan 97 in Den Burg. ondernemers - akti vi feiten Zaterdag werd op Ruitercentrum Bornrif open huis gehouden. De och tenduren werden besteed aan het ver zorgen en toiletteren van de paarden en ponys. Om 2 uur begon het officiële gedeelte. Achttien paarden en ponys verschenen in de ring om de parade te rijden. Deze werd geleid door Willy Ederveen. Na het rijden van de figuren werd de parade geïnspecteerd door de heer J. Kloosterman. Daarna was de Pas de Deux aan de beurt. Addy Smit bereed Pascha en Margreet Dissel Bar- ke. Zij waren gekleed in witte broek, zwart jasje en bolhoed. Ze reden een uitstekende dresuurproef. Na de Pas de deux was de jeugd aan de beurt. Tien kinderen deden enthousiast mee aan het zaklopen en de stoelendans met paar den. Het enthousiaste publiek moedigde hun favorieten aan en er werd fel ge streden om de prijzen. Als afsluiting werd er een springdemonstratie ge geven door Zwanet Panman. De hoog ste sprong die gemaakt werd was 1.70 meter. Dit vormde tevens een mooie afsluiting van een geslaagde open dag. Toneelvereniging 't Amateurtje uit De Waal heeft het blijspel „Eigen aard is goud waard" van J. Hemmink-Kamp in studie genomen. Het stuk wordt 14 en 21 november opgevoerd in de Wiele waal in De Waal onder regie van Lex Kaper. Donderdag 17 september Tafeltennisclub C.A.F. houdt in „Strends End" te Oosterend een alge mene ledenvergadering, aanvang 20.30 uur. VASTE DATA De openbare bibliotheek van De Cock dorp (in het gebouw naast de He vormde kerk aan de Kikkertstraat) is t< 28 augustus geopend, elke maandaj dinsdag, woensdag, donderdag en vt dag van 19.00 tot 20.00 uur. Bovendir elke vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Elke zondagmorgen is er op het spot veld bij De Waal hondentraining vi 10.00 tot 12.00 uur. De Openbare Bibliotneex aan de Drf ./erstraat in Den Burg is (behoudeo feestdagen en andere bijzondere geit genheden) geopend op de volgend tijden: maandag 10.00 tot 12.00 uur dinsdag 14.00 tot 17.00 uur en 19.1 tot 21.00 uur; woensdag 14.00 t 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdj 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 21.00 uur ,,Ze komen zeker demonstreren voor een crossbaanl", zei een voorbijganger die vrijdagmiddag een grote groep motorcrossers voor het raadhuis zag staan. De veroni derstelling was fout, want de jon gelui waren slechts gekomen om een van hen op originele wijze té feliciteren met zijn huwelijk. Want toen Carlo Bakker en Corine van Tunen na het geven van het ja woord het raadhuis verlieten vorm den ze met hun indrukwekkende motoren een fraaie corridor, die door het jonge paar en de familie zeer op prijs werd gesteld, voorat toen ook nog flink wat serpentine werd gegooid. Ook de ambtenaar van de bur gerlijke stand, de heer W. Stam hai in zijn toespraakje na het voltrekken van de plechtigheid op de motor- hobby van de bruidegom gewezen en deze rumoerige liefhebberij ver geleken met de stille" vrijetijds besteding van de bruid: zwemmen. Op de foto de jonggehuwden temidden van de motorcrossers. Op het parkeerterrein van de veerha ven deed zich vrijdag een kleine aan rijding voor. Een 39-jarige bestuurder van een personenauto reed achteruit en kwam daardoor in botsing met een andere auto. Een 32-jarige Texelaar, die zijn auto maandag op de parkeerplaats bij de Dagmarkt had gezet, bemerkte vrijdag dat onbekenden er een flinke deuk in hadden gereden. Het linker achterspatbord was beschadigd. Op de Pontweg nabij de Mariahoeve gebeurde vrijdag een aanrijding toen de bestuurder van een vrachtauto vanuit de berm de weg op wilde draaien. De 23-jarige Texelse chauffeur lette niet goed op en kwam in aanrijding met een personenauto die door een 47-jarige inwoner van Schagen werd bestuurd. Tijdens een verkeerscontrole in De Koog waarbij vijf auto's werden gecon troleerd, bleek dat diverse Texelaars over het eiland rijden zonder rijbewijs of kentekenbewijs op zak. Een auto met een lekke uitlaat, verroeste reflectoren en slechte ruitenwissers, werd uit het verkeer genomen. Het vervoermiddel behoorde toe aan een 27-jarige man uit Ulft. In de nacht van woensdag op don derdag werd door de politie een alco holcontrole gehouden, waarbij drie Texelse automobilisten een rijverbod opgelegd kregen Tezelfder tijd werd proces verbaal opgemaakt tegen een eigenaar van een horecabedrijf in Den Burg die de sluitingstijd aan zijn laars had gelapt. Vrijdagnacht om half twee werd door de politie een automobilist op de Pontweg aangehouden die teveel gedronken had. Na twee blaasproeven en een bloedproef moest de Utrechte naar zijn auto acht uur laten staan. In de Pizzeria in de Weverstraat in Den Burg werd zondag flink wat geld gestolen bij een inbraak. De on bekenden hadden zich toegang ver schaft door een deur open te breken. Vermist wordt 72200, Nederlands geld, 2000 Italiaanse lires, 600 Duitse marken en een onbekend bedrag aan Deens geld. De inbraak moet tussen zeven en negen uur 's avonds plaatsgevonden hebben. Uit een niet afgesloten auto, die ge parkeerd stond in de Kikkertstraat in De Cocksdorp, werd zondag een oliejas ter waarde van 780,— gestolen. De jas was eigendom van een Texelaar In de Dorpsstraat te De Koog ge beurde zaterdag een aanrijding waarbij vier personenauto's zwaar werden beschadigd. Een 19-jarige Texelaar reed vanaf de Brink in de richting van Den Burg door de Dorpsstraat. Bij het nemen van de bocht viel er iets van het dashboard en de bestuurder bukte zich om het op te rapen. Hierdoor verloor hij de macht over het stuur en ramde met volle vaart een geparkeerd staande, aan een Duitser toebehorende auto. Deze auto schoot tegen een andere auto, die op zijn beurt tegen een derde wagen terechtkwam. De jeugdige chauffeur werd onderworpen aan twee blaasproe ven, maar er was geen reden hem een rijverbod op te leggen. Onbekenden hebben het afgelopen weekeinde van acht strandhuisjes bij paal 17 de ruiten stukgeslagen. De ver nieling werd gepleegd met een stuk hout. Donderdag werd de vrijwel nieuwe auto van een 25-jarige Duitser, die bij het Kooger Huys geparkeerd stond, zwaar beschadigd. Over het dak en de motorkap had iemand gelopen, hetgeen flinke deuken veroorzaakte. Een groene Mobylette damesbrom fiets werd dinsdag gestolen bij disco dancing Jelleboog in Den Burg. De diefstal vond tussen kwart voor twaalf en half één plaats. Het gaat om een groene brommer met verzekeringsplaatje GST 978. Ongeveer 2000 vierkante meter duin en bos viel vrijdagmiddag ten prooi aan vlammen bij een brand bij de Boodtlaan ter hoogte van het Jachthuis. Om 16.15 uur kon het sein brand meester worden gegeven. Bij de brand, waarvan de oor zaak niet bekend is, ging vooral veel jonge aanplant verloren. Zaterdagmid dag moest de brandweer opnieuw uit rukken voor een brandje. De melding kwam deze keer van een Duitser die als plaats van de brand de Ploeglanderweg opgaf. Ter plekke aangekomen consta teerde de brandweer dat personeel van B/ussingsworkzsamhoden tijdens de brand bij de Boodtlaan. Staatsbosbeheer de brand al geblust had. Het bleek dat een onbekende stukken droog hout tegen een denne- boom had aangezet en dit vervolgens in brand had gestoken. Zondag nam de jeugd van Wieler vereniging Texel deel aan het jeugd- toernooi van DOK te Den Helder. De wedstrijden werden gehouden op het parcour Guldenmond te Den Helder. Bij de 9-jarigen gingen Anna Simone Kooi man en Simone Winter sterk van start. Er vormde zich al snel een kopgroep waarin ook de beide Texelse meisjes zaten. Het waaide hard waardoor het een zware wedstrijd was. Geen van de renners had veel zin in het zware kop- werk. Tegen wind in verzette vooral Anna Simone veel werk. Haar werk werd beloond met een overwinning. Simone Winter kwam ook heel goed mee en werd vijfde. Bij de 11-jarigen kwamen vier Texelse renners aan de start. Het waren Paul Witte, Robert Visser, Jef Schuur en Jacco Vinke die in een groep van 36 leeftijdsgenoten streden om de prijzen. Paul Witte ging goed van start en zat dan ook qoed voorin. Robert Visser lag na de start achterin het veld en moest een flinke afstand overbruggen om naar voren te komen. Door de harde wind die op het lange rechte stuk pal tegen stond, kostte het hem zoveel kracht dat de aansluiting niet goed tot stand kon komen. Hij bereikte wel Paul Witte waarna ze samen probeerden zo goed mogelijk voorin te eindigen. Zij eindig den tenslotte op een prima achtste en negende plaats. Hoewel Jef Schuur en Jacco Vinke verder achterin het klas sement eindigden was hun inzet en strijdlust er niet minder om. Tot toe werd fel gestreden om mogelijk naar voren te komen. Het breekt deze jongens vaak nog w veel aan durf om voorin te starten mee te gaan in het voorste gewoel na start. Door de extra grote krad inspanning die daarna geleverd m worden komt net niet de plaats uil bus die, gezien hun kunnen, mogi zou zijn. Desondanks toch gewei goed gefietst. Kopgroei De 13-jarigen reden in twee series de eerste serie reden Niels Collou Dennis van Rooy mee. Er ontstond kopgroep van drie renners, op eri afstand gevolgd door een groep i 0° daarbij ook Niels. In de eindsprint w 0o hij overtroeft door een andere ren zodat Niels vijfde werd. Dennis Rooy liet na de start een gaatje vaf 0 maar kwam later weer sterk terug. hij reed een prima wedstrijd. In tweede serie kwam Nico Evers aan start. Hij kwam heel goed weg maarl niet verhinderen dat één renner voorsprong nam. Deze jongen was sterk dat hij in zijn eentje zeer voorraakte. Nico had in zijn groef maken met twee zeer goed sar werkende renners van De Viking die hem erg moeilijk maakten. Het was: ook een uitstekende prestatie van I om als vierde te eindigen in zijn si Ondanks het slechte weer met In wind en buien reden de Texelse rer* een prima toernooi. Zes van de n? deelnemers eindigden in hun groef de eerste tien en alle renners reden wedstrijd prima uit. De Texelse brandweer heeft over belangstelling niet te klagen. Dat geldt als ergens brand geblust moet worden en dat geldt nog meer als de brandweer een open dag houdt. De brandweer korpsen van De Cocksdorp en Den Burg openden zaterdagmiddag de poorten van hun kazernes voor het publiek en het bleek dat vooral de jeugd niet bij het brandweergebeuren weg was te slaan. De brandweerlieden hadden er dan ook alles aan gedaan om de dag voor de bezoekers zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Allereerst bestond de mogelijk heid om de vaardigheid te beproeven met de brandweerspuiten. Het bleek veel jongens dat spuiten niet zo moeiijk is, maar dat voor werkelijk doelgericht spuiten nog wel iets komt kijken. Er konden verschillende spelletjes met de brandweerspuiten worden gedaan, zo als het richten op buizen en ballen en grote ronddraaiende downs. Vanzelf sprekend waren degenen die eenmaal aan het spuiten waren niet snel weg te krijgen en daarom kon men bij dit onderdeel van de open dag dan ook vaak horen: ,,Hè, laat mij nou even..." Maar het zelf spuiten was niet het enige dat de brandweer te bieden had. Twee brandweerwagens maakten re gelmatig met gillende sirenes rondjes over het Wezenland en wie meewilde was welkom. Vaak was het dringen bij de auto's als er weer een tochtje ge maakt werd. Ook hier een zeer aantrek kelijk programmaonderdeel. In de oude Bedford brandweerauto die voor de kazerne was geparkeerd, mochten kin deren zelf de sirene in werking stellen en zich verbeelden dat ze met hoge snel heid op weg naar een enorme brand waren. Veel jongens zaten hier met een serieus gezicht te sturen". Uiteraard waren ook de nodige volwassenen op het brandweerterrein aanwezig. Zij kon den tekst en uitleg krijgen van de aan wezige brandweerlieden die maar al te graag bereid bleken alles over de brand weer te vertellen.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2