Fancy Fair trok enorm vee! bezoekers VAN HET RAADHUIS .WAT IK ZEGGEN WOU.." Dank K.T.F. ledereen welkom op „open podium" Cursussen en gespreksavonden Ledenvergadering Waddenvereniging Bramen zoeken in Muy en Bolle Kamer jLMededelingen van B. en W.\ 19 )INSDAG 15 SEPTEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 0 sPQctacuiaire wijze werd de fancy fair door Gymvereniging Texel geopend. Bijna 1600 kinderen deden Superhoofdprijs: Jesse van de Meent. «VTN VAN LEZERS - BUTTÉN VtRANTWOOROElL»MLI£> WkN 0€ BEOAKTK Een hartelijk dank aan het KTF voor de geweldige fijne, gezellige dagen die ze ons hebben bezorgd. Het alles was zo overweldigend zoiets hadden wij nog nooit meegemaakt. Laat staan ver wacht. Wij raken over dit alles niet uitgepraat. Daarom schieten woorden te kort. Heerlijk om alle KTF-leden weer gezien en gesproken te hebben. Dit alles heeft ons persoonlijk heel veel gedaan. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe muziekschoolgebouw wordt maandag 21 september, aanvang 20.00 uur, een ,,open podium"-avond gehou den. ledereen die 'iets' kan dat voor anderen leuk of onderhoudend is, is daarbij welkom. Het gaat dus niet alleen om muziekbeoefening maar ook om mensen die iets voordragen, goochelen, zingen, buikspreken, etc. De jury be staat uit de dames Jannie Craanen en Betty Bakker en de heren Elias Hordijk en Jac. van Wolferen. Als prijzen zijn „zilveren" en „gouden" fluiten uitge loofd. Ook publiek is van harte welkom. eerste prijs voor het gewicht raden was voor de heer Th. van Heerwaarden uit Den Burg. Hij krijgt het eerste exem plaar van de nieuwe kaas die op de Texelse zuivelfabriek wordt gemaakt. De tweede prijs is voor H. Buisman uit Den Burg, derde prijs mevrouw Boom uit Oudeschild, vierde prijs L. van der De jarige hoofdprijswinnaar Jesse van der Meent wordt door mevrouw Engelvaart gefeliciteerd met zijn nieuwe fiets. De festiviteiten rond het 90-jarig Koninklijk Texels Fanfare zijn het ifgelopen weekeinde op waardige wijze afgerond. De fancy fair die in iet feestpaleis aan het Wezenland werd gehouden trok doorlopend reel bezoekers, de kinderen die aan de tekenwedstrijd meededen iregen vrijdagavond prachtige prijzen en aan de ballonnenwedstrijd ieden zaterdagmiddag 1600 kinderen mee. Al met al een enorm ucces waarvoor een bijzonder staaltje organisatietalent van de [TF-leden nodig is geweest. Overigens zijn de meest wilde geruchten intstaan naar aanleiding van het KTF feest. Zo wordt verteld dat de lemeenteraad vanavond in een speciale raadsvergadering zal over man tot de aankoop van het gebouw dat als feestpaleis fungeerde. Iet gebouw zou van binnen uitgegraven worden, om daarna als iverdekt zwembad te fungeren. Volstrekte onzin natuurlijk, maar je tond er van te kijken hoeveel mensen dit verhaal van de rad prekende presentator bij het rad van avonduur geloofden. Een leuke how werd ervan gemaakt bij dat reuzenrad. Voor die verhalen zou leen standwerker zich hoeven te schamen. Het feest werd vrijdagavond geopend oor de Gymvereniging Texel die een emonstratie op de kast gaf. Op bij onder lenige wijze sprongen de GVT iden over dit hoge gymnastiektoestel, oms zelfs zonder de kast aan te raken, let GVT optreden werd besloten met len oefening waarbij de leden door een randende boog moesten lopen. De og was na een kort toespraakje van lurgemeester Engelvaart door hem en jjn vrouw aangestoken. Daarna gingen Ie GVT leden door de boog, over de last en vervolgens dwars door het lastic waarmee het feestpaleis nog was ifgesloten. Hiermee was de fancy fair leopend. Maar de belangstelling van de ele kinderen die aanwezig waren ging eerste instantie niet uit naar de ver- chillende kraampjes en stalletjes. De linderen verzamelden zch rondom a lurgemeester Engelvaart die voorlas wie bile prijzen had gewonnen bij de grote q ekenwedstrijd. De jury bestaande uit larry Tielemans, Aldine Duinker-Aal- lerson, Monica Maas en Piet Luijckx S' lad uit 1600 tekeningen de tekening van ig Jesse van de Meent uit De Waal lekozen als allerbeste. Voor deze pres- ll( atie kreeg Jesse, die op deze dag ook og jarig was, een prachtige nieuwe Iets. Maar ook de andere kinderen hadden niet te klagen over hun prijzen. Tenten, opblaasboten, radio's, een aquarium en fototoestellen werden door mevrouw Engelvaart met gulle hand aan de prijswinnaars verstrekt. Het was duidelijk dat KTF bij zijn jubileum diep in de beurs getast had. Bij de kleuter scholen won Anne Barette de hoofdrpijs en kreeg een tuinschommel, bij de 1e en 2e klassen was Meike Baretta het best en won een tent, bij de 3e en 4e klassen kwam Gert Jan Bruin als beste uit de bus. Hij won een aquarium met toebehoren. Bij de 5e en 6e klassen tenslotte was Sandra van Hove de topper. Zij won een radio cassette recorder. Na deze grootse prijsuitreiking was het tijd voor de fancy fair. Men kon hier werkelijk alle kanten uit. Er was een echte schiettent, men kon zich uitleven met een soort kegelspel, er was een bloedstollend spel met een stuk gaas en een electrische naald en ook kon men verrassingsenveloppen kopen. Veel gis singen werden gemaakt bij de stand waar men het gewicht van het voltallige KTF bestuur kon raden. Sommigen overschatten de heren danig en anderen zaten ver onder de maat. Het gewicht van het bestuur bleek uiteindelijk 400 kilo („schoon aan de haak") te zijn. De Vis uit Oosterend, vijfde prijs mevrouw Huizinga-Kalis uit Den Burg en de zesde prijs voor A. Maat uit Den Burg. Boodschappen Het boodschappen raden was een andere activiteit tijdens de fancy fair. Aan de cursussen en gespreksavon den die in het grote overzicht in de vorige krant waren opgesomd, moeten er nog twee worden toegevoegd. Opkomen voor jezelf. Cursusduur 10 lessen, één maal per week. Georgani seerd door de St. voor Maatschappelijk Werk in de kop van Noordholland en gericht op mannen en vrouwen vanaf 17 jaar. Aanvang maart 1982 in dorpshuis Den Burg. Kosten 735,— per persoon. Opgave en inlichtingen Bureau Maat schappelijk Werk Texel, 02220-4185; Bureau Maatschappelijk Werk Den Hel der 02230-15834; Bureau culturele za ken, Raadhuis, 02220-3041. Gespreksavonden voor helpende ouders op de peuterspeelzalen. Cursusduur 5 avonden in de herfst en/of in het voor jaar. Georganiseerd door de Ver. kin dercentra Texel en gericht op bewust wording van de ouders van hun moge lijkheden bij het opvoeden van hun peuters en het daadwerkelijk meeden ken over en meewerken aan het speel- zaalwerk. Programma: Informatie over het speelzaalwerk; het ontwikkelings stadium van de peuter; het begeleiden van de peuter; observatie en evaluatie in de speelzaal; het werken op de speelzaal van leiding en ouders. Inlichtingen worden gegeven door mevrouw A. Baars-Kliphuis. Op 30 september wordt in De Scha kel in Den burg de regionale leden bijeenkomst van de Landelijke Vereni ging tot behoud van de Waddenzee ge houden. Tijdens deze avond, die om 20.00 uur begint, wordt voor de pauze een diaserie over waterverontreiniging getoond. Daarna wordt aandacht be steed aan specifiek Texelse problemen. Hierbij wordt gedacht aan de kustver dediging en defensie, maar het staat de aanwezigen vrij om zelf punten naar voren te brengen. Er bestaat ook gele genheid om over het beleid van de ver eniging in zijn algemeenheid te praten. Het bestuur wil opmerkingen en kritiek die van de regionale ledenbijeenkom sten binnenkomen, samenvoegen tot een discussiestuk dat aan de orde komt op de Algemene Ledenvergadering in 1982. Men moest zien te raden wat de prijs van een mand met boodschappen was. Mevrouw Ina van Sambeek-Hin bleek het meest prijsbewust en ze krijgt de mand dan ook zo spoedig mogelijk thuisbezorgd. Het juiste aantal grauwe erwten dat op de fancy fair geraden moest worden, was 12.576 stuks. De heer D. Eelman uit Den Burg zat er het dichtste bij met zijn antwoord en hij is dan ook de winnaar van de folklore poppen. Ook het gewicht van de erwten kon geraden worden. Het juiste gewicht was 4.990 gram en de heer Zijm uit Barsingerhorn benaderde dat getal met zijn antwoord het dichtst. De naam van de KTF-pop die geraden moest worden, was Olga. Het ging om een pop van het Koninklijk Texels Fanfare en daarom waren er ook konin klijke namen voor de pop gekozen. Niemand raadde de naam Olga. De tweede naam van de pop, Carolien, werd geraden door Peter Arjaan van der Slikke uit Den Burg. Taarten bakken Maar liefst 27 inzenders deden mee aan de taartenbakwedstrijd die door KTF was uitgeschreven, ledereen die vaardig het bakblik hanteert werd uit genodigd mee te doen en de jury, bestaande uit de bakkers Dros, Timmer en Van Heerwaarden, kwalificeerden het niveau van de inzendingen als erg hoog. Veel taartenbakkers hadden zich laten inspireren door het 90-jarig be staan van KTF en zo werd het wapen van KTF teruggevonden in slagroom en mandarijntjes. De jonste deelnemer bij de jeugd was de 7-jarige Linda Moor uit Den Burg. Ze werd vierde bij de jeugd en won daarmee een pop van de boe- renkapel. Jef Schuur uit Den Burg werd eerste bij de jeugd en won een etentje voor twee personen bij de Pizzeria in Den Burg. Voor Jacco de Haan was het meedoen aan de taartenbakwedstrijd min of meer een familieaangelegenheid. Hij werd tweede bij de jeugd en won een waardebon van vijftig gulden. Zijn moe der werd bij de volwassenen zesde en won een waardebon voor een vlees schotel. Derde bij de jeugd werd Betty van Buren uit Den Burg. Eerste bij de volwassenen werd Wil- mee aan da ballon wedstrijd. leke Wendrich uit Den Burg. Ze won een draagbaar televisietoestel. De tweede prijs ging naar Eline Reydon van de Schansweg, de derde prijs naar me vrouw Kooiman van de Laagwaalder- weg, de vierde prijs naar mevouw Keij- ser uit Den Burg de vijfde prijs naar Els van der Werve uit Den Burg, de zesde prijs naar mevrouw De Haan uit Den Burg en de zevende prijs naar mevrouw Goslinga uit Den Burg. De kaatsenbalwedstrijd nam een aparte plaats in bij de KTF festiviteiten. Hieraan werd door verschillende men sen met zoveel enthousiasme meege daan dat deze wedstrijd een jaarlijks terugkerend evenement zal worden. Er moest op vier verschillende manieren gekaatst worden. Onderhands met drie ballen tegen de muur. Bovenhands met drie ballen tegen de muur. Onderhands met drie ballen tegen de muur op één been. En vrij in de lucht met drie ballen. Het ging erom wie het kaatsten op deze vier verschillende manieren het langst volhield. De eerste prijs was voor Vera Bakker die een diner voor personen in het Havenrestaurant aangeboden kreeg. Tweede werd mevrouw Witte uit Den Burg, derde mevrouw Luyckx uit Den Burg en vierde Ria Witte uit Den Burg. De jury bestond uit Simon Dros, Hans Kleyn en Lidy Medema. Wat betreft de ballonwedstrijd die zaterdag werd gehouden zal de uitslag nog in de krant worden vermeld. De windrichting voor deze wedstrijd leek ongunstig. De ballonnen werden regel recht naar de Noordzee geblazen. Voor deze wedstrijd is nog geen sluitings datum vastgesteld. Het blad Eppie Damaran van de dam- en schaakclub is met een extra editie uitgekomen ter ere van het negentig Wijziging bijstand voor schoolverla ters. Voor zowel de Werkloosheidswet als voor de Wet Werkloosheidsvoorziening is een verzwaring van de toelatingseis ingevoerd. Ook voor de Rijksgroeps regeling Werkloze Werknemers is nu een maatregel ter verzwaring van de toelatingseis getroffen. Deze maatregel houdt in dat voor schoolverlaters en uit het buitenland afkomstige of terugke rende werklozen beneden 21 jaar een periode van een half jaar (wachttijd) zal gelden, waarin nog geen aanspraak zal bestaan op een bijstandsuitkering. Als werkloze schoolverlaters worden be schouwd degenen die vóór hun werk loosheid dagonderwijs volgden. Bij de invoering van deze wachttijd is het uitgangspunt dat de ouders hun min derjarige kinderen daadwerkelijk in het levensonderhoud voorzien. In verband hiermede zal door een wijziging van de Algemene Kinderbijslagwet aanspraak bestaan op kinderbijslag. Zou men in het algemeen gesproken volgens de oude regeling recht op bijstand hebben per 1 oktober a.s. volgens de nieuwe regeling bestaat deze aanspraak echter pas per 1 januari 1982. Gedurende deze verlengde wachttijd bestaat recht op kinderbijslag, mits men zich als werk zoekende heeft laten inschrijven en ingeschreven blijft bij het arbeidsbu reau. Nadere inlichtingen kunnen ten kantore van de sociale dienst worden verkregen. jarig bestaan van KTF. Met een strip verhaal en diverse geestige verhalen wordt het jubileum belicht. De volledige uitslag van de teken wedstrijd is: groep 1 kleuterscholen: Hoofdprijs Anne Baretta, 1e prijs Jeroen de Waal, 2e prijs Nancy Haijne, 3e prijs Li Sian Chang, eervolle vermelding Mariene Groen. Groep 2, Ie en 2e klassen: Hoofdprijs Meike Baretta, Ie prijs Marjet Loning, 2e prijs Saskia Jaspers, 3e prijs Martin Daalder. Eervolle vermeldingen: Sander Hopman, Nanja Joustra, Eduard van de Gracht. Groep 3, 3e en 4e klassen: Hoofdprijs Gert Jan Bruin, 1e prijs Murriel Mast, 2e prijs Annemarie Zuydweg, 3e prijs Ma rieke Timmer. Eervolle vermeldingen: Stefanie van der Brink, Susan van Beek, Karin Oostra, Pieter Dros, Sandra van der Schans, Sander Stolk. Groep 4, 5e en 6e klassen: Hoofdprijs Sandra van Hove, 1e prijs Arthur Elsinga, 2e prijs Niels Jummink, 3e prijs Dirk Pieter Slot. Eervolle vermeldingen: Robert Kikkert, Marco Graaf, Francien Dijk, Vera Klippel, Martin van Poelje, Hans List, Danielle Schilling, Janien de Bruin, Ellis van Egmond. Ingaand heden zijn de verbodsbordjes in de natuurgebieden De Muij en de Bolle kamer verwijderd. Beide terreinen zijn tijdelijk (waarschijnlijk tot half ok tober) geheel vrij toegankelijk, zodat bramenzoekers ongestraft hun gang kunnen gaan. Staatsbosbeheer rekent erop dat het publiek van de geboden vrijheid gepast gebruik zal maken door geen vernie lingen aan te richten zodat deze open stellingsregeling voor herhaling vatbaar is. De zeewerende duinen (hier blijven de bordjes staan) mogen niet worden betreden In de natuurgebieden waar de borden niet zijn weggehaald, blijft de toegang streng verboden en kan dus ook het zoeken van bramen niet worden toege staan. Dit speelt vooral bij de Korvers- kooi, waar de laatste tijd toch herhaal delijk bramenplukkers zijn gesignaleerd. In de Korverskooi worden in het belang van wetenschappelijk onderzoek vogels geringd; het is van het grootste belang dat daar en in de omgeving absolute rust wordt gehandhaafd. Gerard en Marian Voigt, 0ud leeriin9e" Hilversum. Vrijdagavond 25 september wordt in het kader van het openingsgebeuren een speciale avond voor leerlingen en oud-leerlingen gehouden. Het is de be doeling dat ze allemaal hun muziekin strument meenemen om te laten horen wat ze er nog van kunnen. De admini stratie van de muziekschool heeft de uitnodigingen inmiddels verzonden, maar het is niet gelukt de adressen van alle oud-leerlingen te achterhalen. Ge hoopt wordt daarom dat deze reageren op dit bericht in de krant. Ze kunnen zich aanmelden bij de afdeling culturele zaken van het raadhuis, maar zich op de genoemde vrijdagavond ook direct vervoegen aan de zaal.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5