ampioenschappen 'Deuce' Jan Drentje toch weer kampioen heren Texelslag 2 gelijk tegen Dorus Rijkers 5 Reverveteams aan kop Jonge judoka's op de strijdmat Tafeltennisvereniging C.A.F. vergadert Veeger kampioen bij de dames Nederlaag voor Texelslag 1 Selectiekeuring dwerggeitjes De heren verliezers feliciteren de heren winnaars. Ven links naar rechts Hens van Slooten, Koos Doeve, Jan Drentse en Reinie Laane. Noordholland TEXELSE COURANT DINSDAG 15 SEPTEMBER 19 PAGINA t Onder toeziend oog van de scheidsrechter proheren je tegenstander volgens judoregels onderuit te halen. voetenwerk van deze debutant. Hun te genstanders met meer ervaring Jan Drentje en Remie Laane hadden vooral in de tweede set hun handen vol om het nieuwe koppel van het lijf te houden. Uitslag 6—3, 6—4 voor Drentje en Laane. Dastes enkel: Emelie Veeger had niet al te Veel moeite om van Els Postma te winnen Vooral in de eerste set speelde Emelie sterk en won dan ook met 6—1. Els kwam in de tweede set beter in haar spel en verloor met ere: 6—3. Heren, enkel: Na hun dubbelspel kwamen Hans van Slooten en Jan Drentje elkaar de eer betwisten in het herenenkel. Een overrompelende start van Hans van Slooten bracht Jan Drentje tl in korte tijd op een setverlies van 6—2. De tóeschouwers dachten dan ook eten Jan eindelijk zijn meester had gevonden. Maar hoe anders pakte dat uit! Hoewel Drentje slechts 39% van zijn eerate service wist te benutten, sleepte hij de tweede set met 6—4 naar zich toe^ Hans van Slooten raakte hier zichtbaar van onder de indruk en sloeg maar liefst vijf dubbel fouten. Jan was echter in de winning mood, sloeg slechts één dubbele fout en toonde een meester te zijn op de volley. De toe schouwers brachten regelmatig de han den op elkaar voor de fantastische ralleys die ze kregen voorgeschoteld. Hans van Slooten haalde dank zij zijn grote snelheid en katachtige behen digheid de meest onmogelijke ballen. De derde en beslissende set bracht de nodige sensatie en spanning. Spanning vooral bij de spelers. Het scoreverloop was als volgt: Drentje-Van Slooten: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 5—3, 5—4, 6—4. Jan Drentje kon dus opnieuw tot kampioen worden uitge roepen. Mixed dubbel: Ter afsluiting van dit finaleweekend werd de gemend dubbel gespeeld. Hansje van der Kooi en Jan Drentje kwamen binnen de lijnen tegen Emelie Veeger en Frans Kuip. Weer spanning genoeg en weer eenn drie setter. Wisten Emelie en Frans met de nodige inspanning de eerste set te winnen met 7 5 in de tweede set presteerden Hansje en Jan precies het zelfde 7—5. De derde set moest de beslissing brengen. Na het verlies van de tweede set was bij Emelie en Frans de spanning van de ketel en ze verloren dan ook gedecideerd met 6—2. Resumé Dames dubbel: kampioenen Emelie Veeger en Marita Daalder. Heren dubbel: kampioenen Jan Drentje en Remi Laane. Dames enkel: kampioen Emelie Veeger. Heren enkel: kampioen Jan Drentje. Gemengd dubbel: kampioenen Hansje van der Kooi en Jan Drentje. 's Avonds werden de kampioenschap pen afgerond met een feestelijke prijs uitreiking in de kantine van de karting- baan. Donderdag om 20.30 uur begint de Tafeltennisvereniging CAF te Strends End het seizoen met een algemene ledenvergadering. Een belangrijk agen dapunt is de zaalruimte verandering. Geïnteresseerden in tafeltennis zijn op deze vergadering ook van harte wei- kom. De competitie start maandag 21 september. Het Texelslag 2 badmintonteam speelde zondag zijn eerste competitie- wedtrjjd van dit seizoen en behaalde een gelijkspel. De wedstrijd ging tegen Dorus Rijkers 5 uit Den Helder. Eerste heren enkel Ben Oostra kwam na goed spel redelijk gemakkelijk aan de over winning 4—15, 12 15. Tweede heren enkel'-Nico Blonk daarentegen draaide nog-niet erg. Er liepen veel suttles uit en hij verloor met 15—9, 15—5. De stand was we*r 1 1Eerste dames enkel Joke van Splunder moest het vuur uit haar sloffen lopen en won in drie sets 11 1,2, '11—7, 7—11. De tweede da mes enkel was voor Anneke Bokma. Anneke doet van het jaar voor het eerst mee en moest Bettina Rab vervangen. Daar de andere dame flink sterker was ging ze vrij snel naar een nederlaag 11—3, 11i-3. de eerste mix voor Joke van Splunder en Kees Zijm ging na een goede start toch nog over naar de andere partij 7 15, 15—10, 15—8. De tweede mix Ben Oostra en Anneke Bokma was precies anders om. Nadat Ben zijn racket doormidden sloeg ging de eerste set naar Dorus Rijkers. Maar nadat hij aan een andere racket van zijn partner gewend was, maakte hij korte metten 15—5, 4—15, 10—15, zo werd de stand 3—3. De heren dubbel Nico Blonk en Kees Zijm draaide buiten gewoon goed en gaf Dorus Rijkers dan ook geen enkele kans: 3—15, 3—15. In de damesdubbel Joke van Splunder, Anneke Bokma was duidelijk te zien dat de dames nog niet op elkaar ingespeeld zijn en konden zij niet tegen het over wicht van de Dorus Rijkers-dames op. Na een vermoeide strijd werd de stand 15—11, 15—6. Hierdoor kwam de stand op 4—4, wat voor beide clubs een re delijke uitslag genoemd mag worden. Texelslag 1 speelde de eerste wed strijd van de competitie tegen EBC 3 in Enkhuizen. Na een zeer spannende strijd in de eerste herenenkel verloor Marius Witte in de derde set met 15—13. Frans Kaercher liet het er in de tweede heren enkel ook bij zitten, zodat ook die winst naar de tegenpartij ging. Nellie Witte en Margriet Reij trokken echter de stand weer op naar 2—2 door beide hun enkelspel te winnen. De twee gemengd dubbels leverden alletwee een verlies- punt op evenals het herendubbel; waar na het damesdubbel weer winst bracht voor Texelslag 1. De eerste wedstrijd eindigde dus in een 3 5 nederlaag voor Texelslag 1. Zaterdag werd in de markthal te Pur- merend de jaarlijkse selectiekeuring ge houden van Noordhollandse dwerggeit jes. 42 fokkers brachten samen 184 dieren,- ir> de ring. De jury gaf niets cadeau en slechts 78 dieren mochten met een'eerste premie naar huis. De 22 Texelse inzendingen scoorden duidelijk hoger. Hiervan behaalden er 13 een eerste premie. Op rubriekvolgorde wa ren dit: Boklammeren: IA Willem 13 van Rye8lemore, eig, Voskuil; 1C Caesar 4 van de Posthoorn, eig. De Ridder. Geitlammeren: IA Sarinksa 2 van Tyeslemore, eig. Voskuil; 1A Esther van de Posthoorn, eig. e Ridder: 1A Jaca- randa 3-van Tyeslemore, eig. Voskuil; 1B Nellèke van de Posthoorn, eig. de Ridder; fA Carola 29 van de W'waard, eig. De Ridder. Jeugdboeken: 1A Marcus van de Veldhof, eig. Heetveld. Jeugdgeiten: IA Tessa 4 van Tyesle more, eig. Voskuil; 1A Sarinksak van Tyeslemore, eig. Voskuil. Oudere geiten: 1A Carola 9 van de W'waard, eig. Voskuil. Veterapen geiten; 1F Inge van de Wwaard, eig. De Ridder; 1G Astrid van de W'waard, eig. De Ridder. Kampioen bij de boklammeren werd Willem 13 van Tyeslemore. Kampioen bij de geitlammeren werd Sarinska 2 van Tueslemore, resarvekampioen bij de geitlammeren werd Jacaranda 3 van Tyeslaemore. Kampioen bij de jeugd- bokken werd Marcus van de Veldhof en resarvekampioen bij de jeugdgeiten werd Tessa 4 van Tyeslemore. De eerste klasse zaalvoetbal bestaat dit seizoen uit drie standaard- en zeven reserveteams. Het hoogst geeindigde reserve team zal deel kunnen nemen aan promotiewedstrijden om een plaats in de rayonshoofdklasse voor reserve teams. Voor de drie standaardteams Rab, Texel V, en Gempo wordt het aan het eind interessant. De twee hoogst geëindigden moeten promotiewedstrij den voor de Texelse hoofdklasse spelen. Wanneer er twee standaard teams op de onderste twee plaatsen eindigen moet de nummer één na laatste zowel pro motiewedstrijden spelen als degraderen naar de tweede klasse. Nog ingewikkel der zou het worden wanneer de aan komende Texelse kampioen naar de af- delingshoofdklasse zou promoveren. De strijd om de bovenste plaats in deze eerste klasse lijkt momenteel voorna melijk te gaan tussen Gamma 2. Ooster end 2 en Datsun 3. Gamma 2 speelde deze week tegen Dubbeldik 2 en had bij de doelwisseling reeds een 5—0 voorsprong. Na de wissel speelde Gamma zwakker en het zou uiteindelijk een 6—2 ovenwinning behalen Datsun 3 leidde met de wissel tegen Gempo met 3 1. Al snel hierna kwam Gempo terug tot 3—3. Minder sterke momenten in de Gempoverdedi- ging brachten echter toch de over winning naar Datsun 3 (7—3). Ooster end 2 speelde tegen Rab eindelijk eens met een zo sterk mogelijk team en behaalde zijn derde overwinning door Ran met 3—2 te verslaan. Datsun 2 had weinig problemen met Oosterend 3 en won met 6—1. Texel V keek tegen Gamma 3 al snel tegen een 3—0 achterstand aan maar herstelde zich daarna, maar kon een 7—3 nederlaag niet meer ontgaan. In de hoofdklasse was de belang rijkste wedstrijd Dubbeldik-De Zwaan. Door een foutieve terugspeelbal kwam Dubbeldik al snel op 1—0. De Zwaan probeerde wel terug te komen maar Dubbeldik hield zijn verdediging goed gesloten. Toen Dubbeldik na opnieuw een fout in de De Zwaan verdediging op 2—0 kwam was de strijd gestreden en Dubbeldik wist zelfs uit te lopen naar een verdiende 4—0 overwinning. Oos- terend* komt momenteel moeilijk tot scoren. Tegen ZDH kreeg het vooral in de eerste helft enorm veel kansen waar van er slechts twee werden benut, terwijl ZDH ook eenmaal scoorde. Via 3— 1 werd het 3—2 en lange tijd hield ZDH de kans op een gelijkspel. Pas enkele minuten voor het einde wist Oosterend via een doelpunt van Bep Vonk met 4—2 de overwinning veilig te stellen. Overwicht Tegen Mantje wisten alle veldspelers van Gamma te scoren, na een 3—0 wisselstand kon Mantje het in de twee de helft niet meer „besloffen" en Gamma liep uit naar een 11 1 over winning. Question behaalde tegen KSMT een 4 1 overwinning, welke stand reeds bij de doelwisseling was bereikt. Datsun leek tegen A O 2000 een makkelijke overwinning te behalen. Al snel stond Datsun met 3—0 voor maar A O 2000 kwam goed terug en leed slechts een 6—5 nederlaag. De in de derde klasse gespeelde wed strijd Datsun 4-KSMT 2 werd door Datsun met 5—4 gewonnen. Langste adem In de vierde klasse kwam Nioz 2 ook in zijn tweede wedstrijd tot winst. Tegenstander ZDH 4 wist wel met 1—0 de leiding te nemen maar kon deze voorsprong niet vast houden en de goedspelende Erik Diks wist met drie doelpunten de gehele produktie van Nioz 2 op zijn naam te zetten. Sluf- terhoek-Texel 2 werd een leuke gelijk- opgaande wedstrijd waarin Slufterhoek over de langste adem beschikte en met 3—2 kon winnen. Bij de junioren speelden de nieuwe teams ZDH en Cafeetje 1 1 tegen elkaar gelijk. De Koogel versloeg Brem akker met 2 1 en Citroen behaalde een 3—2 overwinning op Zeeaas Veldman. De A en B juniorenselecties speelden wedstrijden tegen West Friesland. De junioren speelden vooral een zeer goed wedstrijd en Bart Heerschap en Be Eelman die beiden een halve wedstrij keepten waren de uitblinkers. Ondank het goede spel moest Texel met ee kleine 3—2 nederlaag genoegen nemer Bij de B junioren zit vooruitgang in h< spel. West Friesland was echter bet! ingespeeld en won dan ook met 5—2. Uitslagen zaalvoetbal Selecties: Junioren A-West Friesland 2— Junioren B-West Friesland 2— Hoofdklasse: Dubbeldik-De Zwaan 4— Oosterend-ZDH 4— Mantje-Gamma 1 1 KSMT-Question 1— j Datsun-A 0 2000 6— Eerste klasse: Texel V-Gamma 3 3— Datsun 2-Oosterend 3 6— Oosterend 2-Rab 3 Gempo-Datsun 3 3— Gamma2-Dubbeldik2 6— Derde klasse: Datsun 4-KSMT 2 5- Vierde klasse: ZDH 4-Nioz2 1- Slufterhoek-Texel V2 3- Junioren: Zeeaas Veldman-Citroen 2- ZDH-Cafeetje 1 - Bremakker-De Koogel 1- Zaalvoetbalprogramma: to 101 is een jonge afdeling en dat zal mei ro| reden geweest zijn dat er zaterdag Texelaars in de prijzen vielen. Er woriaa nog niet gespeeld in competitieverbar maar wel wordt regelmatig aan allerl aa toernooien deelgenomen. Zo wordt 11 oktober meegedaan aan de regional^ kampioenschappen van Den Helder. Binnenkort wordt ook De finalewedstrijden van de clubkam pioenschappen van „Deuce" werden zondag onder redelijk goede omstan digheden gespeeld. Wel moesten 's morgensde banen worden gedweild maar daarna hield Plivius het voor gezien. Te zien waren fraaie finale wedstrijden waarbij het heren enkelspel het hoogtepunt van de dag vormde. Deze wedstrijd bracht datgene waar voor de toeschouwers gekomen waren: spanning een mooie ralleys. Voor Jan 'Prentje jas het een wedstrijd om trots bp terug te zien en waarschijnlijk de zwaarste en moeilijkste van zijn tennis- i carribria ap Texel. Dames dubbel: Hannie Boere en Wil 'van Daalen'kwamen op de baan tegen Emelie Veeger en Marita Daalder; een vlotte en frisse partij die vooral in de - eerste'set een groot overwicht bracht bij Emelie en Marita. In de tweede set kwamen Hannie en Wil goed terug en wisten de score beperkt te houden. 'Joch konden zij het niet bolwerken tegen 'de jeugd' en gingen dan ook pervol ten onder: 6—2, 6—4. Heren dubbel: Koos Doeve die slechts .sinds een halfjaar actief tennis beoefent speelde samen met Hans van Slooten een zeer verdienstelijke partij. Ondanks het gemis aan wedstrijdervaring zagen we eèn redelijke techniek en goed Woensdag 16 september: 18.00 u. Ratronics 2-Zegel Modes 18.30 u. PH Hotel-Tex.Boys 3 19.25 u. KSMT 2-Oosterend 6 20.15 u. KSMT 3-ZDH 4 21.10 u. ZDH 3-Tex.Boys 4 22.05 u. Datsun 4-De Koog Zaaldienst: Gamma. Donderdag 17 september: 18.00 u. Ratronics-De Koogel 2 19.25 u. Tex.Boys 2-Mok 20.15 u. Oosterend 4-ZDH 2 21.10 u. Nioz-Amro 22.05 u. Gamma 2-Texel V Zaaldienst: Datsun. Vrijdag 18 september: 18.00 u. Datsun-Bremakker 18.30 u. Gamma 4-Question 2 19.25 u. Rab 2-Slufterhoek 20.15 u. De Koog 2-Texel V2 21.10 u. Tex.Boys-Oosterend 5 22.05 u. Gamma 3-Dubbeldik 2 Zaaldienst:. Mantje. Zaterdag werd in de sportzaal De Ferrever aan de Emmalaan een klein judotoernooi gehouden waar de Texelse judojeugd van de MST afdeling judo het opnam tegen Dun Hong uit Den Helder, het toernooi gold als opening van het nieuwe seizoen en vooral de leden van vorig jaar konden zaterdag laten zien wat ze van de trainingen en lessen hadden opgestoken. Judo wordt door de buitenstaander nogal eens in verband gebracht met vechten en agressie. Zaterdag bleek echter wederom dat het een verdedi- ginssport is met vele regels. De jeugd mocht dan ook niets anders dan de geleerde grepen en worpen sportief in praktijk brengen. Raymond Huisman, Arjen Bakker en Menno Lohnin toonde zich hierbij de beste Texelaars. Zij kwamen alle drie in de kwart finale. De rest van het toernooi werd echter een Helderse aangelegenheid, waarbij voor al door de prachtige partijen van Noord- Hollands kampioen Frank Tomasouw mooi judo te zien was. veel ouders en andere belangstellenden kwamen zater dag een kijkje nemen bij de verrich tingen van de jeugd. De judo-afdeling van de MST groeit maar kan nog meer jongere en oudere leden gebruiken. Het start met het geven van Jiu-Jitsu wat omschreven wordt als een ruigere" vorm van judo. De voor de jeugd van 7 tot en met 14 worden gegeven op woensdagamidd; van 13.30 tot 14.30 uur. De trainen elke zaterdagmorgen van 10 11 uur. Hieronder de uitslagen van jeugdwedstrijd: 36 tot 39 kg.: 1. Frank Tomasouw, Dominique Tomasouw, 3. André van Langeberg. 40 tot 46 kg.1André Bais, 2. van de Boogaard, 3. Hei Tomasouw. 47 tot 54 kg.: 1. Elly Post, 2. Souwer, 3. André Klein. - te >t»"xv -

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 6