Question hoog genoteerd voor 'fair-play'-cup SVO zaterdag pakt volle winst Bowling Bond Texel weer van start Jn De Koog wordt sportief gespeeld" MARELS DIENEN KLACHT IN TEGEN SCHEIDSRECHTER n Competitie klaverjasclj weer van start Voetbaluitslagen Zwaar weekend voor Tetak teams Sportvissersnieuws ilNA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 6 OKTOBER 1S Voor de 25ste achtereenvolgende maal speelde het eerste zaalvoetbalteam van ation een wedstrijd uit zonder dat een speler strafminuten kreeg. Een score ie op Texel waarschijnlijk nog niet eerder is behaald en zeker niet in de hoofd ig. Question staat van de hoofdklassers dan ook het hoogst geklasseerd in de I om de „Fair Play"-cup. In deze 25 wedstrijden kwam Question één maal tot jt, speelde drie maal gelijk en verloor de overige wedstrijden. Afgelopen week Question tegen een gehavend Gamma een 2—0 voorsprong te nemen en |ats dat men de verdediging hierna dichthield probeerde men waar mogelijk invallen. Gamma wist dan ook terug te komen en mede dankzij vijf doelpunten sfn .de goedspelende Martin Land won Gamma overtuigend met 6—3. beldik speelde tegen Mantje een wedstrijd en behaalde een regel- 7—0 overwinning. ZDH kwam KSMT uit zonder wisselspelers. KSMT speelde, niet met zijn sterk- 'T%tp bezetting. ZDH bleek de betere ploeg wat resulteerde in een 6—1 over- myhirtg. Ook A O 2000 kon tegen Qostprend niet in de sterkste bezetting ';V. verschijnen. Wel wist A O 2000 in de tweiede helft met 4—3 voor te komen v ma af door vermoeidheid wist Oosterend alsnog met 8—4 de overwinning te ■i pakken. Datsun behaalde na een span- isnde strijd een verdiende 3—2 over- innjhg op De Zwaan. In de eerste iasse speelde Oosterend 3 tegen Dub beldik 2 wel erg aanvallend. De Ooster- pnd keeper verscheen diverse malen oor zijn collega keeper met gevolg dat in de Oosterend defensie levensgrote ten vielen waar Dubbeldik dankbaar sn .profiteerde, Dubbeldik 2 won met *2—2 en André Keesom nam zeven ;V:j doelpunten voor zijn rekening. Ook Rab 1 behaalde in deze klasse een grote over- kaK:T.|irinnino door Texel V met 8—0 te jverslaan. Datsun 3 zakte terug naar de njddenmoot doordat het opnieuw ver- or. Stug Het naar de derde plaats opgeklom- ph Gamma 3 versloeg Datsun 3 met -2. Met dezelfde cijfers kreeg Datsun t ktüp van Oosterend 2. Gamma 2 had 1 veel moeite met het stugge Gempo. enge tijd leidde Gempo met 1 —0 en keeper Wendrich leek voor Gamma niet passeren. In de tweede helft kwam {,Gpmma eindelijk tot scoren en liep binnen enkele minuten uit naar een 3 1 ^oorsprong. Gempo gaf zich nog niet onnen en kwam terug tot 3—2. In Jaatste minuut kreeg Gempo nog op een gelijkspel maar een tot Brasmaal toe genomen penalty wist niet te benutten zodat Gamma 2 smen met Oosterend 2 de ranglijst blijft Invoeren. Beide teams hebben een óelsaldo van 17. Moeilijk In de derde klasse heeft koploper ZDH ïi liet erg moeilijk gehad met KSMT 2. 'ftia pen spannende strijd was ZDH 3 de illkktge door met 4—3 de overwinning r frakken. Oosterend 6 was tegen kelse Boys dicht bij zijn eerste puntje, tégen de verhouding in wist de Boys Kit echter toch met 3—2 de overwinning te S'.j'.pakken. Question 2 krijgt heel wat meer fstraffijd dan de spelers van hun eerste i team. Alleen al in de wedstrijd tegen wi' 'Hotel behaalde Question bijna 13 pmniiten. PH Hotel startte sterk en stond atsfrel voor met 4—0. Hierna zaten de 'PH,spelers met hun gedachten waar schijnlijk al bij de bekerwedstrijd van panstaande donderdag want het team viel ver terug. Question kon dan ook idtegenstand bieden en wanneer het rtinber tegen strafminuten had aange lopen was de nederlaag waarschijnlijk Pfi Vfêleioer geweest dan de nu geleden 6—2 nederlaag. 'JS8®*v.V y t Gelijkspel jIn de vierde klasse hadden Nioz 2 en ^Slufterhoek beide alle wedstrijden nog L gewonnen. In de onderlinge treffer van gelopen week kwamen deze twee is tot een 2—2 gelijkspel. Rab 2 laaide een 5—1 overwinning op de iploper vóór de Fair Play cup, ZDH 4 i.de junioren behaalde De Koogel 2 eerste overwinning door Zeeaas n met 6—1 te verslaan. Citroen met 4—2 Alkema de baas en de nieren ploeg met de leukste naam, ifeetje, verloor met 3—0 van Buro an. Op de juniorenwedstrijden na leh de komende week alleen beker- 'effctrijden gespeeld. Er zitten dan ook pnkele wedstrijden bij die spannend kun worden zoals, ZDH-de Mok, ima 2-Datsun en (uiteraard) PH Oosterend. yUitslagen zaalvoetbal: Hoofdklasse: fgjjjf Question-Gamma Qosterend-A O 2000 f, rhantje-Dubbeldik Datsun-De Zwaan <T KSMT-ZDH Eerste klasse: •Gamma 2-Gempo nab-Texel V Oosterend 2-Datsun 2 ibbeldik 2-Oosterend 3 isun 3-Gamma 3 Derde klasse: KSMT 2-ZDH 3 PH Hotel-Question 2 Tex.Boys 4-Oosterend 6 Vierde klasse: Rab 2-ZDH 4 Nioz 2-Slufterhoek Junioren: Buro Eelman-Cafeetje Alkema-Citroën De Koogel 2-Zeeaas Veldman 3-4 6-2 3-2 5-1 2-2 3-0 2-4 6-1 Zaterdag 3 oktober 1981: Afdeling Noordholland: Oosterend Z.-Monn.dam Junioren: BKC B1-Texel B1 Texel B2-Watervogels B2 Tex. Boys B1-Succes B2 Texel C2-Zeemacht C2 Texel C3-ZAP C3 Meisjesjunioren: Tex. Boys-Kolping Boys Pupillen: Afdeling D: De Koog Dl-Texel D1 Oosterend Dl-Tex. Boys Dl Texel D2-Texel D4 Texel D3-Oosterend D2 Tex. Boys D2-Tex. Boys D3 Afdeling E: Tex. Boys E1-ZDH E1 3-2 2-5 5-2 -14 9-0 5-2 1-3 4-7 1-4 3-0 6-1 2-3 0-7 Texel E1-Cocksdorp El 6—0 Oosterend E2-Texel E3 0—0 Tex. Boys (M)-Texel E2 1-0 Afdeling F. Oosterend F1-Texel F1 1 11 Tex. Boys F1-ZDH F1 0-3 Texel F2-Texel F3 3-1 Zondag 4 oktober 1981: 4de klas KNVB: Texel-Foresters 1 1 Afdeling Noordholland: Koedijk-ZDH 2-3 De Koog-DESS 0-5 Texel 2-LSVV 3 3-1 Tex. Boys 3-ZAP 6 4-2 Texel 5-WGW 5 2-3 Junioren: Tex. Boys Al-Succes Al 3—4 Dames: Tex. Boys-Flevo 0—5 Tex. Boys 2-Wiron 2 6—1 Zaalvoetbalprogramma Woensdag 7 oktober: 18.00 u. Bremakker-Ratronics 18.30 u. Oosterend 3-Datsun 2 19.25 u. ZDH 3-KSMT 2 20.15 u. De Koog-De Zwaan 21.10 u. ZDH-Mok 22.05 u. Tex.Boys 3-Datsun 4 Zaaldienst: Dubbeldik Donderdag 8 oktober: 18.00 u. Zeeaas Veldman-Datsun 18.30 u. Jelleboog-Amro 19.25 u. Oosterend 2-Texel V 20.15 u. Question 2-Rab 21.10 u. Oosterend-PH Hotel 22.05 u. Tex.Boys 4-Question Zaaldienst: Datsun Vrijdag 9 oktober: 18.00 u. ZDH-De Koogel 18.30 u. Gamma 4-De Koog 2 19.25 u. Tex.Boys-Texel V2 20.15 u. Gamma 2-Datsun 21.10 u. Gamma 3-ZDH 2 22.05 u. Mantje Dubbeldik 2 Zaaldienst: Oosterend In een zware wedstrijd tegen Mon nikendam is het zaterdagteam van SVO er in geslaagd de volle winst te pakken. Na de slechte wedstrijd van vorige week werd Monnikendam zaterdag ge confronteerd met een alert en fel spe lend SVO De 3—2 overwinning was dan ook verdiend. De Oosterenders gingen fel van start. Diverse aanvallen werden opgezet en de voorhoede van Monnikendam werd uitstekend ontregeld. Toch kon SVO niet ais eerste scoren. Vanuit een snelle combinatie wist Monnickendam snel naar voren te dringen en overtuigend het eerste punt te plaatsen. Door deze achterstand was Oosterend echter niet uit het veld geslagen. Met regelmaat werd de tegenstander onder druk gezet en dat bleek het beste wapen om tot winst te komen. Rien Brouwer scoorde, na enkele minder succesvolle aanvallen, tweemaal. Vlak voor rust kon Monni ckendam daar een gelijkmaker tegen over stellen. Verder wist Oosterend de verdediging goed dicht te houden en behoorden onverwachte aanvallen tot het verleden. De middenveldspelers be streden elkaar op een kleine oppervlakte en dit leverde Oosterend resultaat op. Met een mooie lob verraste Dirk Trap de keeper van Monnickendam; 3—2. Daarna moest er alles aan gedaan wor den om de tegenstander bij het eigen doel weg te houden. Vooral in het laat ste kwartier bleek Monnickendam over een lange laatste adem te beschikken. Keeper Rob Haak moest meermalen in actie komen om zijn doel schoon te houden. Dit laatste gedeelte van de strijd ontaarde, voor een goed leidende scheidsrechter, niet in ruw spel zodat Oosterend terug kan kijken op een ver diende overwinning. 3-6 8-4 0-7 3-2 1-6 3-2 8-0 4-2 12-2 2-4 Ook voor de bowlingbond Texel heeft het seizoen 1981-1982 weer een aan vang genomen. Dit seizoen begon met een goed bezochte algemene ledenver gadering. Het bestuur heeft een aantal veranderingen ondergaan. Aftredend en niet herkiesbaar waren Aris van Zeijlen, Maaike Lobato en Reim Reimers. Men sen die in afgelopen jaren heel veel werk voor de bowlingbond hebben verzet. De door het bestuur voorgestelde leden Anneke Visman, Hanneke Veld man en Harry van Splunter werden bij acclimatie benoemd. De overige twee bestuursleden Wim Koorn (voorzitter) en Kees Keijser (nieuwe secretaris) blijven op hun posten. De daarop vol gende vergadering, uitgeschreven door het leaguebestuur werd ook zeer goed bezocht. Deze vergadering, bezocht door vele teamcaptains van trio's welke het komende seizoen weer aan de verschillende competities gaan deel nemen, mag zeer vruchtbaar genoemd worden. Ook in het leaguebestuur vielen een paar open plaatsen door een vertrek van Peter Huisman (studeren) en Jan Post (visserij). De aftredende leden werden bedankt voor hun inzet. Piet Kok en Rudy Mattner werden als nieuwe leden in het bestuur gekozen. De overige leden zijn: Harry van Splun ter (voorzitter), Anneke Visman (secre taresse), Kees Keijzer (bestuursverte- genwoordiger) en Corry van der Slikke. Vier league's Er worden dit jaar weer vier league's gespeeld te weten, de dinsdagavond league, de woensdag/donderdag league verdeeld in een A en B klasse, de huisvrouwen league op donderdagoch tend en een jeugd league, die dit jaar op vrijdagavond gespeeld wordt. Alle league's starten de eerste week na de herfstvakantie, dus in de week van 26 oktober tot 1 november. Herfsttoernooi Het bowlinghuis heeft in samenwer king met de bowlingbond een herfst toernooi georganiseerd over drie weken op dinsdag en donderdag op handicap basis. Elke avond is een apart toer- nooitje. Aan deze wedstrijden wordt door 24 dames en heren deelgenomen. Afgelopen dinsdag en donderdag is er voor het eerst gespeeld. Bij veel spelers bleek dat het bowlen na de zomerstop weer even wennen was. Het dinsdag- avondtoernooi werd een overwinning voor Peter Huisman (De Koogel) met een serie van 601 over drie games (inclusief handicap). Tweede werd de verrassend goed gooiende Anneke Bre mer, uitkomend dit seizoen voor het trio Dubbel EL met een serie van 599. Wop Rienks (Paal 19) werd derde met een 573 serie. Henk Plaatsman (strandplevier) gooide de hoogste game, 206. Op donderdag werd Karin Zijm ('t Steigertje) eerste met een schitterende 608 serie. Tweede werd de in de huis vrouwenleague spelende Tiny Kok (Kwartet) met een serie van 589 met daarin een goede game van 201. Martin Kooy (Mahama) legde beslag op de derde plaats. Peter Huisman gooide met 210 de hoogste game. Degenen die aan een of verschillende league's mee willen doen, kunnen zich opgeven bij Kees Keijzer, 02220-4506 of Bowling De Koo gel 02228-672. Beide Tetak teams moesten het dit weekeinde opnemen tegen een sterke tegenstander. Uit deze resultaten kan worden opgemaakt hoe de kampioens kansen liggen. Tetak 1 bleef door een gelijkspel (5—5) goed in de race, maar de overtuigende 8—2 nederlaag van Tetak 2 doet toch vermoeden dat het kampioenschap voor dit team onbe reikbaar is. De competitie is echter nog lang. Tetak 1 nam in 't Zand de strijd op tegen Doko 3. Daar Doko 3 een sterk team is moest hiervan gewonnen wor den. Juist die druk van „moeten win nen" was in de eerste helft van de strijd te zwaar voor alle drie de Tetak spelers. Er werd slecht en erg nerveus gespeeld waardoor partijen onnodig werden ver loren. Hierdoor stond Tetak 1 al gauw met 3— 1 achter en had het gezien het tot dan toe vertoonde spelpeil, er alle schijn van dat Tetak 1 onder de voet zou worden gelopen. Liet Tetak 1 zich eerst meeslepen in het trage, slome spel van de tegenstander na de 3 1 achterstand kwam er meer agressie in het spel en werd er feller gespeeld. Het gevolg was dat een 1 —3 achterstand werd omgezet in een 5—3 voorsprong. Niet dat de Tetak spelers nu hun eigen niveau had den bereikt, maar er werd in ieder geval wat overtuigender en niet meer zo nerveus gespeeld. Op twee tafels wer den de laatste partijen afgewerkt. Uit deze wedstrijden moest er „slechts" één worden gewonnen om alsnog een overwinning uit het vuur te kunnen slepen, maar beiden verloren. Het dub belspel tussen Ruud Koorn-Neuhoff en Max Hagendoorn en J. van der Fluit en A. Tanis werd een spannende en zenuwslopende driesetter met een klein verlies voor het Texelse duo; 21 —23, 21—6 en 19—21. Ook in deze compe titiewedstrijd, net als indertijd tegen Be Fair 3, was er in acht van de tien partijen een derde set nodig om tot een beslis sing te kunnen komen, waardoor de gehele wedstrijd ruim 31ó uur in beslag nam. Door twee overwinningen van Lieuwe van der Veen en Max Hagedoorn en één winstpartij van Ruud Koorn-Neuhoff eindigde deze strijd in een 5—5 gelijkspel en gezien de kracht verhoudingen was dit een juiste uitslag. Ruime cijfers Tetak 2 trad in Den Helder aan tegen het sterke Noordkop 5. Het tweede Tetak team bleek duidelijk niet opge wassen te zijn tegen de krachten van dit team. Op een enkele partij na werden alle partijen met ruime cijfers in twee sets verloren. Martin Jansen en Fred Mosk slaagden beide erin om te winnen, maar verder dan deze twee overwinnin gen kwam Texel niet. Wilco Bakker verloor al zijn partijen in twee sets. Fred Mosk was in zijn eerste partij erg dicht bij winst maar moest uiteindelijk na een zeer spannend en enerverend slot toch verlies incasseren weliswaar met een miniem verschil 19—21, 21 19 en 22 24. Ook Martin Jansen had nog een overwinningskans, maar moest ook in drie sets zijn meerdere erkennen in de Noordkop tegenstander; 15—21, 21 10 en 16—21. In het dubbelspel waren Martin Jansen en Fred Mosk kansloos tegen Jaap Huiler en Toin Werrens en verloor het Tetak duo in twee sets: 12—21 en 17—21. Het werd uiteindelijk 8—2 voor Noordkop 5. Zaterdag 10 oktober a.s. spelen zowel Tetak 1 als Tetak 2 een thuiswedstrijd in sporthal De Ferrever. Tetak 1 ontmoet dan Typhoon 8 uit Hoogwoud en Tetak 2 krijgt Polisport 6 uit Schagen op bezoek. De wedstrijden beginnen om 14.15 uur en de spelers worden verzocht tijdig aanwezig te zijn i.v.m. het op zetten van de tafels en het inspelen. :te de vo voetbahi De basketbalspelers van de Mareis hebben bij de Nederlandse Basketball Bond een klacht ingediend tegen hoofdscheidsrechter Kok uit Den Hel der, die naar hun mening bijzonder par tijdig floot tijdens de wedstrijd van af gelopen zaterdag tegen Polisport. De Mareis melden dat er vóór de wedstrijd enige onenigheid was tussen de heer Kok in zijn hoedanigheid van één van de sporthalbeheerders. Toen de wedstrijd begon bleek Kok ook hoofdscheids rechter te zijn. In de eerste minuten namen de Texelaars een fikse voor sprong. De Mareis hebben sterk de indruk dat de heer Kok dit in verband met het incident voor de wedstrijd niet in overeenstemming vond met wat hij in gedachte had. „Hij startte een waar fluitconcert", aldus de Mareis. Het resultaat daarvan was dat het Texelse team de wedstrijd eindigde met het minimum aantal van twee spelers met beiden vier persoonlijke fouten. Vier andere spelers zaten op de strafbank met vijf persoonlijke fouten. Bij vijf fouten wordt men van de wedstrijd uit gesloten. De Texelaars behaalden met hun zessen 28 fouten terwijl de tegen stander met eveneens zes spelers niet De wwedstrijd van zondag bij het reddingboothuisje te De Cocksdorp trok 10 senioren en 6 jeugdleden. In de jeugd afdeling wisten de 6 jeugdleden 11 vissen met een totale lengte van 180 cm te vangen. Een gemiddelde van 30 cm vis per deelnemer. Uitslag: 1. Rob Eelman 65 cm, 2. Martin van der Zwaag 43 cm en 3. Cor Eelman met 35 em. Bij de senioren werden 35 vissen ge vangen met een gezamenlijke lengte van 634 cm. Uitslag: 1. M. J. van der Zwaag 119 cm; 2. D. Roeper 88 cm; 3. W. Verhagen 75 cm. De gevangen vissoorten waren: pa ling, schar, bot, steenbolk en wijting. De volgende wedstrijd is op 18 oktober van 8.00 tot 10.00 uur bij 't Horntje. verder kwam Mareis. dan acht", aldus Door één en ander werd de weds bt met 58 23 verloren door de Mareis, el' basketballers zetten hier een e* I vraagteken bij omdat de vorige w se strijd met zeer goed spel tegen een sterkere tegenstander slechts op nippertje werd verloren. Na het eindf°S naai klonk een hard applaus van de bune en van de Marelspelers die gedrag van Kok als een humoristis act bestempelen. De beslissing van Basketball Bond zal uitwijzen of ei mi hoeverre de Helderse scheidsred buiten zijn boekje ging. Zondag begon voor de klaverjas» Den Burg v/h De Zwaan de compel in de prachtige zaal van rest. Azië[ zijn enkele koppels gewijzigd gelukkig ook een paar nieuwe kopf bijgekomen. Hoogste in deze eerste avond het kampioenskoppel van de afgelcj competitie, het echtpaar Van waarden. Goede tweede werden Keijser en Nel van der Veen en derdi nieuw gevormde koppel Willem Bal en Freek van de Gracht. A.s. Vrijd oktober wordt er in de grote zaal Rest. Azië een open drive gehou aanvang 20.00 uur. Tevens kan zich dan opgeven voor de kamp» H schappen van Texel die op 30 okt beginnen. Uitslagen: (resp. punten, marsen Echt. Van Heerwaarden 7292 B. Keijser-N. v.d. Veen 7003 W. Bakker-F. v.d. Gracht 6950 Dames Veeken-Keijser 6823 A. Dijker-N. Koomen 6719 F. Witte-Y. Witte 6702 H. Lek-G. Smit 6593 Th. Witte-J. Witte 6574 J. Witte-W. Witte 6568 G. Speets-E. de Porto 6529 „In De Koog wordt sportief gespeeld". Deze opmerking plaats zifter van S. V. Oosterend toen hij zondagmiddag op het Koger de prijzen uitreikte aan de winnaars van de "Texel-cup1981. Er is in maand augustus tussen de Texelse clubs in twee poules om deze cup streden waarbij het niet om de meeste doelpunten ging maar om het me sportieve spel. De scheidsrechters van tie verschillende wedstrijden bet deelden na afloop van de wedstrijd het spel van de ploegen die tej 1 elkaar uitgekomen waren. Hierbij werd voorat gelet op het incasserenst mogen van een team en het zonder 'ruwheid' toepassen van de techni Het eerste elftal van De Koog bleek dit jaar wederom volgens de schei rechters, het minst ruw gespeeld te hebben. In de twee voorgaande ja werd dit team ook winnaar van tie Texel-cupzodat het geen toeval kan dat dit team voetballers in de gelederen heeft die deze sport eer aan do Omdat de wissel-cup voor het derde achtereenvolgende jaar gewonnen mag De Koog de enorme beker houden. Jan Raven, die de cupwedstriji heeft georganiseerd, kon ook een beker uitreiken aan het zaterdagelftal i De Koog. Dit werd eerste in de B-poule. Op de foto's de winnende tem Boven: het eerste elftal. Hieronder volgen de totaaluitslagen met de puntenklassering van scheidsrechters. Poule A: De Koog 1 7.50 pnt; 2. SVO zaterdag 1 7.00 pnt Texelse Boys 1 en ZDH 1 5.66 pnt,; 4. Texel 3 6.50 pnt Poule B: 1. De Koog zaterdag 1 8.25 pnt.; 2. Texelse Boys zaterdag J pnt; 3 Cocksdorp 7.50 pnt; 4. ZDH 2 7-25 pnt; 5. SVO 2 5.50 pnt

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 6