Zwaar bevochten zege voor ZDH DESS had een moeite et De Koog fs Foresters hield spel goed onder controle K ju Texelslag 2 flink geklopt Goede start Tevoko heren vergadering ZDH gym i Vrouwen maken kennis met chemisch reinigen Afscheid van schoonmakers CVO-school Slecht enkelspel Texelslag 1 Winterprogramma zwemclub 7 2 BAKKERS 1 Gelijk spel voor Texel Dienstmededelingen Collecte dierenbescherming Burgerlijke stand IINSDAG 6 OKTOBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ZDH had zondag de zware klus de Dg ongeslagen koploper Koedijk in een twedstrijd in te tomen. In feite moest volle winst binnengehaald worden om de kopgroep van de competitie mee te lijven draaien. Aanvankelijk leek dat itstekend te gaan lukken. In de eerste ilft wisten de Zwaluwen drie maal te :oren, maar in de'tweede helft liet oedijk zien dat de club niet ten on- ichte ongeslagen is. Dat was het team in zondag voor het laatst want verder in twee tegendoelpunten kwamen de oedijkers niet. Met een 2—3 zege inden de Hoornders tevreden huis aarts keren. Mede door de 2—1 ne- irlaag van de andere koploper Huis- aard blijft ZDH meedraaien in de logste regionen. Ondanks de hevige regenval van iterdag en zondag bleek het veld van oedijk goed bespeelbaar. De eerste ilft liet in beide teams staaltjes van ooi voetbal zien zodat ook het (kleu- ende) publiek langs de lijn niet te- urgesteld werd. In de 32 ste minuut wist ZDH na een aantal aftastende aan vallen goed door te breken. Theo Hin scoorde overtuigend uit een sterke voorzet van Wilco Bakker. ZDH bleef daarna de betere ploeg en beheerste het veld met klasse. Zes minuten later was het weer raak. Bram Brouwers wist een sterk doelpunt op zijn naam te zetten. Een lange afstandsschot plaatste hij met succes hoog in de kruising. Nauwelijks was de aftrap gegeven of ZDH zat weer voor het doel van Koedijk en Bram Brouwer scoorde 0—3. Na de rust bleek dat koploper Koedijk niet van plan was deze voorsprong ca deau te geven. De verdediging van ZDH werd sterk onder druk gezet, maar uit de chaos in de achterste linie van ZDH kon het eerste half uur van de tweede helft nog niet geprofiteerd worden. Na 35 minuten kon ZDH niet verhinderen dat J. Dragsma de achterstand van zijn team verkleinde. Vlak voor het eind signaal wist Koedijk nog eenmaal over tuigend door te breken en kon M. Dragsma via een ZDH-been 2—3 aan tekenen. Bi|zonder slecht was de start van ixelslag 1 in de uitwedstrijd tegen anje Wit 2 in Den Helder. Achter- nvolgens verloren Marius Witte, ans Kaercher, Janny Zutphen en argriet Reij het enkelspel. De dubbel- elen leverden voor Texelslag een iter resultaat op. De eerste wedstrijd ird door Marius Witte en Margriet Reij wonnen in twee sets; 10—15, 9—15. nny Zutphen en Frans Kaercher had ji iets meer moeite met hun tegen- inders maar behaalden toch in drie j ts de overwinning. De herendubbel lerde een enerverende strijd op en >er de overwinning voor Marius Witte Frans Kaercher. De damesdubbel n Zutphen en Reij bracht de vierde' nt binnen voor Texel. Texelslag 1 lerde huiswaarts met een door keihard rken verdiend gelijkspel. Zondag elen Texelslag 1 en 2 weer in de irgemeester de Koninghal een thuis- idstrijd om half drie. Zondag heeft het badmintonteam Texelslag 2 het nfet kunnen bolwerken tegen het sterke EBC 7 uit Enkhuizen. Ben Oostra verloor zijn heren enkelspel in drie sets; 15—9, 16—17 en 18—14. Ook Nico Blonk wist in zijn twee sets enkelspel geen punten te behalen; 15—6 en 15—8. Joke van Splunder verloor in drie sets; 7—11, 11—4 en 11—6. Bettina Rab wist de eer van de Texelaars nog enigszins te redden door haar driesetter winnend af te sluiten; 11 1, 9—11 en 4—11. Joke van Splunder en Kees Zijm boden het EBC tweetal te weinig tegenstand; 15—8 en 15—11. Dat gold ook voor de tweede mix van Anneke Bokma en Ben Oostra 15—2 en 15—12. Hoewel de mix Blonk- Zijm zondag uitstekend draaide moesten zij zich ook in drie sets gewonnen geven; 15—10, 6—15 en 15—7. De damesdubbel werd wegens tijdgebrek niet meer gespeeld en kreeg Texelslag om die reden cadeau. Eindstand 2—6 voor EBC. e Koog mag dan sportieve voetballers bben, zondag wisten ze dit ,,voor- I" niet om te zetten in punten. Tegen >xlt fel spelende Dess uit Sijbekarspel w i'd een flinke nederlaag geleden. Dess bezat vanaf het eerste fluitsig- sl een duidelijk veldoverwicht. De d «>g had op het eigen, zeer natte, veld el tijd nodig om in het juiste spelritme komen. Al in de zesde minuut wist s|ck Papa van Dess uit een penalty te Dren en dat bleek voor De Koog een jr intale tegenvaller. Met alle energie d werden een aantal tegenaanvallen op gezet, maar aan de afwerking ontbrak het een en ander. Slechts enkele malen voor rust was de Koog gevaarlijk voor het Dess doel. Ook enkele schoten strandden op de lat. Na een half uur kon Dess het tweede punt scoren. Na rust bleek De Koog nog feller van leer te trekken maar de in aanvang leuke combinaties werden vakkundig door de Dess verdediging onderschept. Acht minuten na rust bracht Piet Roskam de stand op 0—3. Halverwege de tweede helft werd het vierde doelpunt na een snelle actie gemaakt. Voor De Koog waren de kansen dui delijk verkeken en de Texelse spelers konden niet veel anders dan de ver dediging goed dicht houden. Een kwartier voor het eindsignaal maakte Ko Kok van Dess het vijfde en laatste doel punt, zodat De Koog met een 0—5 einduitslag genoegen moest nemen. Het eerste herenteam van Tevoko, gepromoveerd naar de promotieklasse, heeft een goede start gemaakt. In twee uitwedstrijden werden vijf punten be haald, waaronder twee tegen de eeuwige" rivaal Advendo. Ook de andere Tevoko teams draaiden goed. Het tweede herenteam is na vier wed strijden nog ingeslagen, al bleef er wel een punt liggen tegen het onverwacht sterke WSOV 2. Bij de dames valt vooral de goede prestatie van het vierde team op. Dit meisjes team heeft vooralsnog geen enkele moeite met de Helderse tegenstanders en wist ook dit weekend een afgetekende zege te behalen tegen Zeemacht 1. Na een betrekkelijk eenvoudige 3—0 zege op ZVH leverde de wedstrijd met Advendo het eerste herenteam heel vvat meer problemen op. Tevoko startte sterk en overrompelde het Wieringse team, wat een 15—7 setzege opleverde. In de tweede set liep het niet zo ge smeerd bij de Texelaars, terwijl Adven do liet blijken niet zomaar in de top van de promotieklasse te hebben meege draaid. Via 11 15 werd het 1 1, waarna de derde set na een enorme Tevoko achterstand nog ongemeen spannend werd; 16 14 voor Advendo. Ondanks een blessure van veldspeler Kees Dros, waardoor het spelsysteem veranderd moest worden kwam Tevoko via 15—7 weer op gelijke voet. De vijfde set ging, zoals te verwachten was, gelijk op. Ondanks de dreiging van het missen van de laatste boot hield Tevoko het hoofd koel en won met 15—12. Aan staande zaterdag speelt het team zijn eerste thuiswedstrijd tegen het Helderse Braaf-Seahawks 1, één van de voor wedstrijden voor het grote eredivisie- gebeuren VC Sutherland tegen Zaan '68. Het tweede herenteam heeft zoals •verwacht niet al te veel problemen in de derde klasse heren, hoewel de on bekende tegenstanders nog wel eens voor verrassingen kunnen zorgen, wat tegen WSOV 2 een punt kostte. Af gelopen weekend werd een gemakkelij ke zege behaald op HCSC 5, die bepaald niet sterk voor de dag kwamen: 3—0. Het derde damesteam speelt met wis selend succes: van de vier wedstrijden hebben ze er twee gewonnen, terwijl zaterdag Juvoc 2 te sterk bleek: 0—3. Kort na het sluiten van zwembad Molenkoog heeft het bestuur van de zwemclub ZPC TX '71 de eerste onder delen van het winterprogramma al klaar. Vanaf 18 oktober is het om de veertien dagen mogelijk om te zwemmen in het overdekte bad ,,De Schots" in Den Helder; op zondagmiddagen van 15.00 tot 16.00 uur. Deelname staat alleen open voor leden van de zwemclub. De kosten voor tien keer zwemmen bedra gen 722,50 (exclusief boot- en bus- kosten). Vanaf 7 oktober (morgen) kunnen kaarten afgehaald worden bij mevrouw F. Boon, Ada van Holland straat 10; F. van Hove, Wilsterstraat 23; J. Verhage, Wagemakerstraat 3; M. v.d. Berg, Wagemakerstraat 12 en R. Keijser, Vloedlijn 41 allen in Den Burg, Op 23, 24 en 25 oktober gaat de zwem club naar zwemclub „Nautilus" in Dordrecht. Voor veel leden zal dit een hernieuwde kennismaking betekenen omdat al eerder een bezoek aan deze club is gebracht. Verdere plannen voor het winterseizoen zijn de traditionele conditietrainingen en een bezoek aan het zwembad ,,De Kneck" in Dord recht. Donderdag 8 oktober wordt in de kantine van ZDH een ledenvergadering van ZDH afdeling gymnastiek gehou den. Op leden wordt gerekend. Aan vang 20.00 uur. H Mi I V Een actie van Rob van der Stap wordt glijdend geblokkeerd door een Forester-speler. Texel lijkt er een traditie van te maken de eerste helft van een wedstrijd slecht te spelen om daarna na rust ineens te laten zien dat de ploeg beslist kan voetballen. Ook tegen Forresters uit Heiloo was dit het geval. De eerste helft was men beslist niet met de gedachte bij de wedstrijd. Ongeconcentreerd en slecht combinerend moest Texel het initiatief laten aan Foresters. De ploeg uit Heiloo speelde snel en open voetbal. Foresters had een erg jeugdige ploeg met als sluitstuk een geroutineerde keeper die enorm veel rust uitstraalde. Het was in de beginfase vooral aan keeper lepenburg te danken dat Texel niet op achterstand kwam. Met enkele goede reacties wist lepenburg zijn doel lang schoon te houden. Na een half uur spelen moest lepenburg ook capituleren toen een voorzet van links vallend door een Foresters speler werd ingekopt: 0—1. Met name de rechtervleugel van Texel speelde voor rust erg slecht. De licht geblesseerde Rob van de Stap verviel steeds weer in oeverloos geloop met de bal en Martin Land miste elk overzicht door keer op keer met Rob van de Stap een combinatie te willen aan gaan in plaats van het spel te verplaat sen naar links waar Gerrie Plaatsman regelmatig vrij liep, maar zelden in een combinatie werd betrokken. Gevaar Het gevaar van Texel moest van laatste man Klaas Dirk Koorn komen, die enkele malen met harde schoten de Forester keeper aan het werk zette. Foresters bleef tot de rust de betere ploeg. Met name Henk Jan Klok had veel moeite met de goed spelende links buiten van Foresters, mede omdat Martin Land zijn verdedigende taak regelmatig verwaarloosde, waardoor Klok steeds weer door twee man werd uitgespeeld. Agressief Na rust ineens een veel beter spelend Texel. Nico Schermer was gewisseld voor Peter Brons en dat resulteerde in agressiever voetbal vooral in de voor hoede. Texel drukte Foresters in de ver dediging en wist een groot aantal cor ners te creeëren. Uit een zo'n corner kopte Gert Pansier naar Louis Uriot, die daarna op de lat schoot. Texel bleef voortdurend aanvallen en het wachten was op de gelijkmaker. Een kwartier voor tijd kwam die verdiende gelijk maker. Gelijk Een verre uittrap van Charles lepen burg werd door Louis Uriot goed door- gekopt naar Rob van de Stap' die deze actie goed afrondde en Texel daarmee op 1 1 bracht. Gerrie Plaatsman was hierna nog eenmaal dichtbij een treffer, maar zijn schot werd door de keeper met de voet gestopt. Een overwinning was teveel geweest voor Texel. Gezien het beeld van de gehele wedstrijd was de 1 1 eindstand de enige juiste uit slag. Koploper Zondag speelt Texel in Heerhugo- waard voor de tweede ronde van de KNVB beker tegen SVW '27. SVW '27 speelt in de eerste klasse van de KNVB en is hierdoor de hoogst spelende ama- teurploeg van de kop van Noordholland. Voor Texel wellicht een te zware op gave, maar de ploeg heeft wel meer voor 'bekerstunts' gezorgd en kan mis schien voor een verrassing zorgen. Supporters kunnen gratis mee met de bus en die steun wordt door de Texel spelers zeer op prijs gesteld. koog had het tegen DESS niat gemakkelijk. Op deze foto onderschept een DESS-speler een hoge bat terwijl drie spelers van De Koog tijken. ledereen die nog geld of goederen te vorderen heeft naar aanleiding van het jubileumfeest van het Koninklijk Texels Fanfarekorps, gelieve voor 15 oktober contact op te nemen met de penning meester, de heer G. van der Feen, Kerkesteeg 5, Oudeschild, telefoon 02220-2372. De fanfarefoto's hangen nog tot en met vrijdag 9 oktober a.s. bij Zegel heren- en jongenskleding in de Wever straat en bij de Welkoopwinkel aan de Waalderstraat. De tijdens de rondgang door Den Burg gemaakte officiële kleu renfoto's zijn samen met alle zwart-wit foto's van het feest op twee zaterdag middagen in het Fanfaregebouw aan de Witte Kruislaan te bewonderen: zater dag 10 oktober van 14.00-17.00 uur; en zaterdag 17 oktober van 14.00-17.00 uur. Nabestellen is op genoemde tijd stippen eveneens natuurlijk mogelijk. De sluitingstermijn van de ballonnen wedstrijd is vastgesteld op donderdag 15 oktober, ledereen die kaartjes heeft aangetroffen, niet thuis laten liggen, maar opsturen naar: KTF, Postbus 81, 1790 AB Den Burg. De heren Moll en Coutinho van de snelstomerij Quickynette hebben alle Texelse vrouwenorganisaties uitgeno digd hun bedrijf in de Waalderstraat te komen bezichtigen op een nader af te spreken datum in oktober. De bedoeling is de dames kennis te laten maken met de behandeling van te reinigen goede ren en daarbij af te rekenen met veel misvattingen die nog heersen over chemisch reinigen. Dat gebeurt uiteraard niet zonder commerciële oogmerken. De capaciteit van de Texelse Quickynette is groot genoeg om nog een flink aantal extra opdrachten te kunnen verwerken. De Texelse afdeling van het Katholiek Vrouwengilde was de eerste vereniging die woensdag j.l. op deze uitnodiging inging en door de firmanten in het bedrijf werd rondgeleid. De werking van de machines werd uitgelegd maar ook werd duidelijk dat lang niet alles aan machines kan worden overgelaten en dat een 'individuele' behandeling van veel kledingstukken veelal nodig is. Dank zij de moderne hulpmiddelen kun nen de meest uiteenlopende vlekken en andere verontreinigingen uit kleding worden verwijderd, maar er zijn wel grenzen. Het is gewenst dat mensen bij het geven van hun opdracht even zeggen door welk middel de vlekken zijn ontstaan. Bij het kiezen van het reini gingsmiddel kan daar rekening mee worden gehouden en de kans op een goed resultaat wordt er aanmerkelijk groter door. Als een klant niet tevreden is wordt het op prijs gesteld dat hij onmiddellijk klaagt;er kan dan bekeken worden in hoeverre het gewenste resul taat alsnog kan worden bereikt. Het di recte persoonlijke contact met de klant is een van de voordelen van een reini- gingsbedrijf dat op Texel zelf is geves tigd. Besstuur en personeel van de CVO- school in Den Burg hebben officieel afscheid genomen van het echtpaar Schuijl, dat zich twintig jaar bezig heeft gehouden met het schoonhouden van het schoolgebouw. Het echtpaar Schuijl werd in De Raadskelder toege sproken door secretaris A. van Opstal en door het schoolhoofd Van der Wal. Laatstgenoemde overhandigde een fraaie zelfgemaakte ,,bul" waarmee mevrouw Schuijl opgenomen werd in het Gilde van de stoffers". Lies en Cor Schuijl maken gebruik van de mogelijkheid om vervroegd uit te tre den. Officieel had men alleen met mevrouw Schuijl te maken, want zij was bij de school in dienst, maar in de prak tijk deed zij het schoonmaakwerk altijd samen met haar man. Secretaris Van Opstal liet in zijn speech uitkomen dat de echtelieden de school in de afgelo pen twintig jaar aanzienlijk hebben zien groeien. En momenteel wordt de school opnieuw uitgebreid. Dat had gevolgen voor het werk. De heer en mevrouw Schuijl voelden zich zeer betrokken bij hun taak en het ging hen altijd zeer aan het hart als iets onnodig bevuild of beschadigd werd. Ze gaven blijk van improvisatievermogen en van een har telijke meelevende instelling ten aanzien van het schoolgebeuren. De heer Van Opstal overhandigde als afscheidsca deau een fraaie ets in lijst, voorstellende een strandstilleven. Van woensdag tot en met zaterdag wordt door de Dierenbescherming uit de kop van Noordholland op Texel gecol lecteerd. Voor deze collecte zijn drin gend nog enkele collectanten nodig die zich op kunnen geven bij de heer Van Heerwaarden, Noordwester 17, telefoon 02220-4159. Burgerlijke stand der gemeente Texel va 26 augustus tot en met 29 september 1981. Geboren: Mirjam, dv. Jan Ellen en Annaatje J. Druif; Eveliene Maria Jan netje, dv. Henricus C. M. van Breemen en Wilhelmina Glijn;Kees, zv. Cornelis G. J. J. Brouwer en Hendrina L. J. Gort; Eddy, zv. Kan van der Ploeg en Catharina M. Kuijper; Maya, dv. Johan T Hoogerheide en Liliane Bakker; Danny, zv. Jan W. Boon en Elisabeth J. M. van Lierop; Petrus Jacobus, zv. Jocabus T. A. Hoogenbosch en Anna J. Kooger; Dennis, zv. Marinus J. van der Wilde en Nelly T. Wuis; Laura, dv. Jacon Sipsma en Louise Beijert; Paulus Cornelis Albertus, zv. Cornelis J. N. Hoedjes en Reinetta M. Gudde; Chantal Barbara Maria, dv. Jacobus J. Hin en Johanna M. Hin; Anna Hermina, dv. Lambertus Bos en Johanna T. Spaans; Adam Johannes, zv. Nicolaas C. Ba- rendregt en Pauline A. van der Lelij; Priscilla Saphira, dv. Wigbertus M. Ha ring en Janny M. Plaatsman; Helena Elisabeth, dv. C Cornelis van der Knaap en Petronella Drijver. Overleden: Louis van Hoorn, oud 95 jaar; Jan Borgman, oud 65 jaar; Janna P. Rozendaal ev. Koorn, oud 73 jaar; Johannes G. Huisman, oud 77 jaar; George J. Dekker, oud 69 jaar; Reijer S. Smit, oud 59 jaar; Jacob H. Bakker, oud 52 jaar. 52 jaar. Ondertrouwd :Aalder de Croos en Janneke Dijker; Theodorus C. Witte en Gerardina H. M. de Koning; Jacob Tuit- man en Reinolda J. T. Bis; Jacobus J. Zijm en Klarine C. Bakker.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7