Texel schitterde tegen SVW '27 ZDH toonde zwakheid voor eigen publiek Oosterend onderschat door PH Hotel Vier hoofdprijzen voor Texelse bridgers in loernooi op Vlieland Verrassende winnaar bij klaverjascompetitie Uitslagen zaalvoetbal Zaalvoetbalprogramma SVOZ1-KGB 1-2 Voetbaluitslagen Beslissing door strafschoppen Texelse Boys flink geklopt Volkstoneel in Schouwburg Rijverbod Onnodige nederlaag van De Koog tegen Hauwert Slechte beurt Texelslag 2 Barhorst weer winnaar bij wielrennen Bootje verdwenen Herhaling EHBO Speel-o-theek PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 13 OKTOBER 1981 In een gelijk opgaande strijd werd het SVO Z dat aan het kortste eind trok. In de beginfase was SVO wat fanatieker dan KGB maar SVO miste in deze fase spits Rien Brouwer. De achterhoede van SVO had tot een kwartier voor de rust de wedstrijd in handen maar door een misverstand kon KGB toch scoren. Dit was een flinke tegenvaller. SVO bleef echter knokken voor een betere stand. Toen Arco Eelman de bal op rechts vrij kreeg kon de laatste man van KGB niets anders dan met zijn arm de bal stoppen: strafschop. Gep Brouwer, die deze strafschop voor zijn rekening nam, scoorde beheerst 1—1. Echte kansen kwamen voor beide doelen niet meer voor. Na de rust gingen beide ploegen spelen op de counter. Hier kwam weinig van terecht. Bij een ver keerd beoordeelde spelsituatie kwam SVO niet goed uit, waardoor één van de spitsen van KGB kon scoren. Hier door kreeg SVO de tweede mentale klap. Toch vocht men tot het laatste moment. De beste kans voor SVO was nog voor Kees Bremer, die keihard maar rakelings overschoot. Gezien de spelverhouding was een gelijk spel mogelijk geweest maar het geluk was ditmaal voor KGB. Zaterdag 10 oktober 1982: afdaling Noordholland: De Koog Z-Victoria O. Texel heeft zijn in het verleden opgebouwde naam van „cupfighter", zondag weer eens waargemaakt. In een op hoog niveau staand duel, wist de Asselman-jploeg de hoogst spelende amateurclub van Noordholland, SVW 'TJ, uit te scha kelen in de strijd om de KNVB-beker. 2-3 1-5 5-1 0-9 Junioren: HCSC B5-Texel B2 VZBV B2-Tex. Boys B1 Meisjes junioren: Alk. Boys-Tex. Boys Zondag 11 oktober 1982: 4de klasse KNVB: SVW '27-Texel 1-1 Texel wint na strafschoppen Afdaling NoordhoHand: ZDH-Vesdo 2-4 Hauwert-De Koog 2—0 SC Dynamo-Tex. Boys 7—1 Texel 2-HRC 3 4-2 ZAP 4-Texel 3 1 -8 Callantsoog 3-ZDH 2 2 1 Wiron 4-Tex. Boys 2 1 1 Tex. Boys 3-SRC 6 1—4 De Koog 2-ZAP 7 18-0 Texel 5-Watervogels 6 7—1 Junioren: Tex. Boys A1-DWOW A1 4-3 Dames: ZAP-Tex. Boys 0—13 Tex. Boys 2-Alkm. Boys 3 7—1 Het eerste elftal van Texelse Boys is zondag in een uitwedstrijd tegen SC Dynamo duidelijk onder de voet gelopen Al na een kwartier spelen stonden de Texelaars met 3-0 achter en deze mentale klap bleek niet te verwerken. In de tweede helft kwamen de Boys iets beter voor de dag maar de overwinning was duidelijk voor Dynamo. Dynamo ging bijzonder fel van start en combineerde verrassend goed. Vooral de bekende zaalvoetballer Frans Bruine st eyn was niet te houden en passeerde de Boysdefensie keer op keer. Na een kwartier stond het 3-0 voor de thuisclub. Voor rust werd nog tweemaal gescoord zodat de Boys tijdens de rust tegen een 5-0achterstand aankeken. In de tweede helft bleken de Boys aanvankelijk ook in staat iets terug te doen. Na enkele minuten maakte Jos Wessels het eerste en enige Boys-doelpunt. Dynamo kwam meteen flitsend terug en scoorde nog tweemaal. Toen moesten de Boys wel erkennen duidelijk zwakker te zijn. Nico Zoetelief liep tegen een officiële waar schuwing op toen hij fiks commentaar begon te leveren op de scheidsrechter. Na een goede opening van het voetbal seizoen ditmaal dus een matig resultaat. De Boys kampen nog steeds met een geblesseerde keeper. Frank Riteco raakte zondag geblesseerd aan zijn knie zodat ook deze sterke speler voorlopig uitge schakeld is. Acht Texelse paren hebben afgelo pen weekend meegedaan aan het grootse bridgetoernooi dat door Bridge club Vlieland was georganiseerd. In het totaal deden 10 paren mee. De deelne mers werden in 5 hotels onderge bracht. Er werd in 2 hotels gespeeld op zaterdagmiddag en -avond. Hoewel de 2 uur durende bootreis met windkracht 10 voor vele passagiers aanleiding was om de 'vissen te voeren', hebben de 8 deelnemende Texelse paren het glo rieus gedaan. Er werden 4 hoofdprijzen gewonnen, nl.: een 1e prijs voor Corry Zevenhoven en Bram van Hogen, een 1e prijs voor Gerard en Marry Bakker en een 2e prijs voor Jan en Zus Hoo- gerheide, terwijl het eerstgenoemde paar ook nog een spaarbankboekje ont ving met elk ƒ50, voor de hoogste zaaltop. Ondanks de zeer woelige te rugtocht kan op een gezellig weekend worden teruggezien. Het talrijke publiek kon zeker in de eerste helft niet de drie klassen verschil ontdekken die er tussen Texel en SVW 27 aanwezig zouden moeten zijn. Texel met de goed debuterende Sijme Staring, opende met een verassend offensief. Met technisch goed verzorgd spel drong Texel eerste klasser SVW terug op eigen helft. Dit offensief resulteerde dan ook in ook in een aantal kansen voor Texel. Nadat eerst schoten van Gerrie Plaats man en de goed spelende Nico Scher mer geen doel troffen, had Texel zeer veel pech toen Louis Uriot na aangeven van Rob van der Stap zijn schot via de binnenkant van de paal weer het veld in zag stuiteren. Na ongeveer 25 minuten raakte SVW wat beter in het spel en werden de uitvallen voor Texel gevaarlijker. Her haaldelijk moest het duo Paul van Exel/Klaas Koorn corrigerend optreden. Echt gevaarlijk werd SVW echter niet. Het enige echte gevaar in de eerste helft kwam via een vrije trap en die leverde SVW het eerste doelpunt op. Onschuldig De goed leidende scheidsrechter zag in een „onsschuldige" overtreding van Henk Jan Klok een indirecte vrije trap. En deze werd gegeven op 4 meter van het Texel doel. hdoewel het hele elftal van Texel zich op de doellijn opstelde wist, de zich in de muur gedrongen, Dick Udo van SVW de bal via een schitterende hakbal te scoren. Rust stand: 1-0. Na de rust kreeg SVW het sterke windvoordeel en werd het team gevaar lijker. Echter na nog geen vijf minuten spelen wist Texel toch op gelijke hoogte te komen. Noco Schermer pikte een slecht weggekopte bal van Udo op en sprinte op het SVW doel af. Nadat hij met een mooie schijbeweging de keeper gepasseerd had scoorde hij beheerst, 1-1. Na de gelijkmaker bleef het spel heen en weer golven met een licht overwicht voor eerste klasser SVW. Counteren De beste kansen waren echter voor Texel, dat goed bleef counteren. Eerst had Nicol Schermer, vrij op links, de bal op de goed meegekomen Klaas Koorn moeten plaatsen in plaats van zelf naast te schieten en daarna hadden Martin Land (die veel werk verzette) en Henk Jan Klok wat pech met hun schoten. De laatste 5 minuten van de officiële speeltijd kroop Texel tweemaal door het oog van de naald. Eerst faalde Peter de Groot door een stap te laat te komen na een door de gehele Texel achterhoede gemiste voorzet en in de laatste se conden schoot de linkerspits loeihard op de kruising van paal en lat. De tweede clubavond van klaverjas- club Den Burg leverde een verrassende winaar op. Het nieuwe koppel Marius Witte/Martin Witte behaalde 7412 pun ten en staat meteen op een prachtige vierde plaats in het klassement. Er waren nog drie koppels die boven de 7000 punten grens zaten: P. Veeken/ D. Witte met 7129 punten. Mevrouw Veeken deed niet veel voor haar man onder en behaalde met mevrouw J. Keijser 7038 punten. H. Bakker/C. Vinke behaalden 7003 punten. Allemaal prachtige scores waarmee zij zich hoog in het klassement plaatsen. De eerste plaats in het klassement is nog voor echtpaar P. van Heerwaarden. Stand na acht partijen: punten, marsen Echtp.P. v. Heerwaarden 14027 5 Dames T. Veenken/J: Keijser 13861 6 Dames B. Keijser/N. v/ Veen 13858 4 M. Witte/M: Witte 13692 3 Th. Witte/J: Witte 13461 5 P. Veeken/D. Witte 13250 4 C. Maas/ J. Wiersma 12873 6 W. Bakker/F. v/ Gracht 12804 3 H. Lek/G. Smit 12781 3 H. Bakker/C. Vinke 12753 1 In de verlenging werd evenmin ge scoord, ondanks dat Texel weer de betere kansen had. Martin Land had veel pech nadat hij eerst een schot loeihard zag overgaan en later een opgelegde kans, na aangeven Loius Uriot, op drie meter van het doel gestopt zag door de SVW doelman. Na 120 minuten spelen diende het duel dus beslist te worden door strafschoppen. Texel opende goed. Nadat Louis Uriot als eerste van 11 meter doeltrof, miste SVW (zelfs na een herkansing).Texel ging goed door en Martin Land, Klaas Koorn en Henk Groen faalden niet vanaf de 11 meter lijn. Als laatste was Charles Ipenburg aan de beurt om de beslissing te brengen. Zijn slappe inzet miste richting en werd gestopt. Hij revan cheerde zich echter schitterend door de laatste strafschop van de beste SVW'er Dick Udo, met een katachtige reactie uit het doel te houden, zodat Texel zich geplaatst ziet voor de 3de K.N.V.B. Beker ronde. ZDH moest thuisspelend zondag de punten afstaan aan Vesdo. De wedstrijd was van een wisselend niveau maar zoals in de prognose al gesteld was; Vesdo knokt doortot de laatsteminuut. Dit heeft ZDH opgebroken. Het 2-4 verlies was misschien niet helemaal terecht maar de Hoornders wisten naarmate de wedstrijd vorderde steeds minder raad met de vechtlust van de Vesdo-spelers. ZDH speelde tegen de harde wind in een prima eerste helft. Op het middenveld werd schitterend gecombineerd en ZDH vertoonde duidelijk overwicht. Ruststand 1 -1De algemene mening wasdat het met Afgelopen week werden bij het seniorenzaalvoetbal allen bekerwedstrijden voor de ,,P. L. Duinker trofee" gespeeld. Poule's van drie clubs spelen hier een halve competi- tieen de hoogst geëindigden gaan over naar de volgende ronde. Er waren vier teams die een team uit een hogere klasse wisten te verslaan. Het beste resultaat was wel voor tweede klasser Mok die hoofdklasser ZDH met 2-1 versloeg. De gehele wedstrijd was ZDH de meest aanvallende ploeg maar Mok bezit mo menteel wel een heel goede keeper. Met enkele katachtige reddingen wist hij z'n ploeg voor een nederlaag te behoeden. ZDH nam wel een 1 -0 voorsprong maar 2 afgeronde uitvallen brachten Mok een 2-1 overwinning. Eerste klasser Gamma 2 versloeg hoofdklasser Datsun met 6-5. Dit werd een spannende wedstrijd waarin beide ploegen elkaar weinig ontliepen. Om en om scorend kwam Gamma 2 uiteindelijk tot een overwinning. De derde hoofd klasser die verloor was Mantje. Mantje liet tegen Dubbeldik 2 o.a. een penalty onbenut en Dubbeldik kwam verrassend tot een 2-1 overwinning. Ook ZDH 2 behaalde een goed resultaat door het een klasse hoger spelende Gamma 3 met 4-2 te verslaan. Question 2 nam tegen Rab een verrassende 2-0 voorsprong. Na de wissel herstelde het twee klassen hoger spelende Rab zich goed en trok alsnog met 6-2 de overwin ning naar zich toe. Het eerste team van Question had weinig moeite met Tex. Boys 4 en won. Gamma 4 versloeg De Koog 2 met 6-0. De gelijkopgaande wedstrijd Jelleboog-Amro won Jelle- boog met 2-1Oosterend2-Texel V werd een zwakke vertoning welke Ooster'end geflatteerd met 6 2won. ZDH3en KSMT 2 speelden opnieuw tegen elkaar. Won ZDH 3 vorige week voor de competitie moeizaam met 4-3 van deze tegenstander nu ging het de spelers gemakkelijker af getuige de 6-1 overwinning. Tex. Boys 3 speelde tegen een zonder wissels uitkomend Datsun 4 maar moest in het team met 5-3 een meerdere erkennen. Beker: Mantje-Dubbeldik 2 2 1 Oosterend-PH Hotel 8—1 Question 2-Rab 2 6 Question-Tex. Boys 4 6—1 Datsun-Gamma 2 5—6 ZDH 2-Gamma 3 4—2 De Koog 2-Gamma 4 0—6 ZDH-Mok 1-2 Jelleboog-Amro 2—1 Oosterend 2-Texel veteranen 6—2 ZDH 3-KSMT 2 6-1 Tex. Boys 3-Datsun 4 3—5 Datsun 2-Oosterend 3 10—4 Tex. Boys-Texel veteranen 2 10—3 De Zwaan-De Koog 12—0 Junioren: Bremakker-Ratronics 4—1 Datsun-Zeeaas Veldman 2—1 De Koogel-ZDH 10-0 Tex. Boys en Datsun 2 scoorden ieder tienmaal. Tex. Boys versloeg Texel V2 met 10-3 en met 10-4 versloeg Datsun het derde team van Oosterend. De Zwaan kwam tot de grootste overwinning door De Koog met 12-0teverslaan. Oosterend had met PH Hotel niet veel moeite tijdens de wedstrijd en won dan ook, makkelijker dan verwacht, met 8-1. Bij de junioren leed Ratronicsvoor het eerst sinds twee jaar een nederlaag. Wel nam Ratronics tegen Bremakker een 1-0 voorsprong maar Bremakker was duide lijk de betere ploeg en behaalde een verdiende 4-1 overwinning. Datsun ver sloeg Zeeaas Veldman met 2-1 terwijl De Koogel een grote 10-0 overwinning behaalde op ZDH. Woensdag 14 oktober: 18.00 u.: Ratronics 2-Bremakker 18.30 u.: Oosterend 6-ZDH 4 19.25 u.; Datsun 2-Dubbeldik 2 20.15 u.: ZDH-Mantje 21.10 u.: Gamma-Oosterend. 22,05 u.: Question-De Zwaan Zaaldienst: Texelse Boys. Dondedag 15 oktober: 18.00 u.: Zegel Modes-De Koogel 2 18.30 u.: Nioz 2-De Koog 2 19.25 u.: Gempo-Rab 20.15 u.: Texel veteranen-Oosterend 3 21.10 u.: Oosterend 5-Nioz 22.05 u.: Tex. Boys 3-Gamma 4 Zaaldienst: Amro. Vrijdag 16 oktober: 18.00 u.: Alkema-De Koogel 18.30 u.: Texel veteranen 2-Rab 2 19.25 u.: Slufterhoek-KSMT 3 20.15 u.: Datsun-Dubbeldik 21.10 u.: A O 2000-KSMT 22.05 u.: Oosterend 2-Gamma 2 Zaaldienst: PH Hotel. Woensdag (morgenl treedt Nooy's volkstheater op in de schouwburg ,,De Kampanje" in Den Helder. De Amster damse toneelgroep met o.a. Carry Tef- sen en Martin Brozius brengt de met veel liedjes gelardeerde voorstelling ,,Oh Waterlooplein". Op het bureau culturele zaken van het raadhuis is nog precies één kaart be schikbaar. Degenen die een kaart hebben maar morgen onverwacht verhinderd zijn, mogen de kaarten nog inleveren. Na afloop van de voorstelling vaart een extra boot en er rijdt een extra bus van de schouwburg naar de boot. De voorstelling begint om 20.15 uur. wind in de rug mogelijk moest zijn de wedstrijd inde tweede helft winnend af te sluiten. Het liep echter anders. ZDH vergat dat een bal ook leuk combinerend rond gespeeld kan worden en verviel in massale wilde aanvallen op het doel. Het windvoordeel werd door deze uitvallen een ,,windnadeel" want de onrustig In een matige wedstrijd heeft De Koog een onnodige 3—0 nederlaag geleden tegen Hauwert. De Koog miste maar liefst zes spelers wegens vakan ties en blessures, maar door de grote inzet van de invallers was dit nauwelijks te merken. In de eerste helft, tegen de harde wind in, had De Koog het beste van het spel en kreeg ook enkele mooie kansen. Bij het afmaken ontbrak echter steeds de zuiverheid. John List was erg dicht bij een doelpunt, maar zijn schot werd door een verdediger van de lijn gehaald. De keeper van De Koog kreeg in deze eerste helft nauwelijks een schot op doel. Voor de rust werd er niet gescoord. In de tweede helft, met de wind in de rug, dacht De Koog het karwei wel even af te maken. De Koog kreeg echter al snel een ongelukkig doelpunt tegen. Bij een hoge voorzet werd de keeper van De Koog gehinderd door een eigen verdediger, waardoor hij de bal half miste. Via een tegenstander rolde de bal naar het lege doel. Jan van Beek probeerde de bal met een sliding uit het doel te werken. De bal kwam echter op de paal en stuitte via Jan van Beek terug in het doel. Na deze tegen valler was het gedaan met de werklust van De Koog. Enkele spelers lieten het hoofd hangen, waardoor het voor de andere vechten tegen de bierkaai werd. Na een half uur werd het 2—0 door de snelle midvoor, die Jan van Beek net iets te snel af was en alleen voor de keeper verscheen. In de allerlaatste minuut was het weer deze midvoor van Hauwert die na een uitstekende combi natie de eindstand op 3—0 bracht. Het Texelslag 2 badmintonteam heeft zondag de thuiswedstrijd tegen Poli- sport 5 dik verloren. Ben Oostra was ziek en hij werd vervangen door Nico Blonk. In de eerste set kwam Blonk nog op een ruime voorsprong (8-2) maar naarmate de wedstrijd vorderde moest hij in zijn Polisport-tegenstander een meerdere erkennen: 8-15 en 0-15. Ook Kees Zijm was niet opgewassen tegen zijn tegenstander en verloor met de grove cijfers 1-15, 5-15. Bij de dames ging het niet veel beter. Joke van Splunder kwam met de cijfers 3-11 en 10-11 uit de zware strijd. Bettina Rab mocht wederom de eer van de Texelslag-spelers redden door twee sets te winnen: 11-8, 8-11 en 11- 5. De mix Zijm-van Splunder bracht geen beter resultaat: 2-15, 2-15. Dat zelfde gold ook de mix Blonk-Bokma. Bij de herendubbel hetzelfde beeld: 2-15, 2-15. De damesdubbel Anneke Bokma en Bettina Rab wisten zich alleen staande te houden tegen het uit stekende spel van Polisport. Twee sets werden gewonnen: 15-4 en 15-2. Einduitslag 2—6 verlies voor Texelslag 2. geplaatste ballen vlogen menigmaal vi over de doellat. Daarbij werd de achter hoede verwaarloosd. De razendsnel! Vesdo-speler, Jan Westerman, wist hit drie keer op steeds ongeveer dezelfó wijze van te profiteren en te scoren. De eerste maal plaatste Westerma een prachtige kopbal (1-2). Rob Sijm va ZDH wist met een gerichte vrije trap vot de gelijkmaker te zorgen. De ZDH dri voor het Vesdo-doel bleef groot ma Westerman wist weer in een mooie uitval 2-3 te scoren. ZDH deed alles aan om een gelijkmaker te forcert maar de rust ontbrak teveel om tot got uitgedachte aanvallen te komen. Enke malen wist de Vesdo doelman goe e~ aeplaatste schoten vakkundig te onde scheppen. Vlak voor het einde kwaï Westerman nog eenmaal terug en paalde de eindstand op 2-4 Ve rom )or irsti raai IC evoi uite exel nda 91 Zondagmorgen reed de wielervenigir de laatste wedstrijd van dit seizoer Traditioneel stond ook dit jaar e«oor individuele tijdrit over 40 km op h ;i programma. Er stond een stevige najaarsstorm ovigp, het parcours rond de PEN-central Desondanks verschenen er 19 (moedig ancj( renners aan de start om de strijd tegen i )r0l wind en de klok aan te binden. Gui et - Barhorst, die tegenwoordig in woont, was speciaal naar Texel gek men om te proberen zijn overwinnii en van de afgelopen twee jaren herhalen. Als hij daarin zou slagen, z£La^ hij de wisseltrofee voor de derde achti 30( eenvolgende keer winnen en zo i )rg^ definitieve bezitter worden. De koers kreeg een zeer spanneiancj verloop doordat enkele renners elka zeer dicht benaderden. Het was vo< Leen van Elk die in staat leek om favoriet Guus Barhorst lange tijd v een overwinning af te houden. Het w tenslotte toch de als laatste gestai Guus Barhorst die de snelste tijd op Aar klokken bracht en daarmee de beiassa definitief in zijn bezit kreeg, hij reed am afstand van 40 km in 1.08.51 min. Le eze i van Elk eindigde als tweede in 1.10, ardei min. en Kees Riemens werd derde artsv 1.10.599 min. De tijden van de oven erslai renners waren: Edo kooiman 1.13. tan. I min. Jos Huisman 1.13.16 min., Janv vai der Wal 1.14.257 min., Hans Ko< mise D list, an en ant et laa en aar let aec oor me OOr fist en var ilite ein 1.14.26 min., Arie Huisman 1.15. in h« min., Jan Buis 1.15.353 min., Alb haak Winter 1.15.39 min., Paul van Arnh logel 1.15.436 min., Cees Boks 1.16.157 mi m Douwe Dros 1.18.115 min., Sin jnst i Appel 1.19.449 min., Uwe Smit 1.30 min. ij. f ogeli B4, Eendriemeterlangen 1.50 meter br "am bootje van een inwoner uit De Kooi 'gur afgelopen weekeinde bij Dijkmanshui st d< verdwenen. Het vaartuigje is rood buiten en grijs van binnen. Vern* derla wordt dat het bootje in het noodweer ikker het afgelopen weekeinde op drif "zijdi geraakt. Degenen die het bootje aani og bc fen worden verzocht contact op te nei Jt de met de rijkspolitie te Den Burg. De herhalingslessen voor EHBO orig j, zijn donderdag j.l. van start gegi in plu: Degenen die alsnog deze lessen M willen wonen kunnen zich donder: in nn ij.. intei avond om 20.00 uur melden in do |U( huis 't Skiltje in Oudeschild. Het be acht lessen die elke donderdagav worden gegeven Zondagmiddag om kwart voor één kreeg een Texelaar een rijverbod van zes uur opgelegd op de veehaven van 't Horntje omdat hij teveel alcohol had gebruikt om zijn auto te kunnen besturen. De speel-o-theek, in het dorpslj'!'!er"1 van Den Burg, is volgende week in band met de herfstvakantie geslote» Aan aich- renmj nise gestrr ssen srtojo lapel-l der-B Eekel s. z eerhu e ZDH-doelputèSfo

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 6