rolleybalgeweld in sporthal Beide Tetak-teams boekten winst Oosterend liet punten liggen Slechte weer hield veel crossers thuis Being there FILM Noordwijk had hel naar de zin hij Windsurlcluh Texel 9on9«r Tevoko-match spannend Schaakdébacle in Hoogwoud Albert Keijser eerste in 125 cc Muy en Bodekamer weer dicht o9)9^)OOOOOQ& Ruim tweehonderdvijftig toe- ouwers hebben zaterdagmiddag sporthal Ons Genoegen kennis ge kt met volleybalgeweld uit de livisie. De vriendschappelijke edstrijd Zaan 69-Sutheriand bleek lesbehafve een 'demonstratie' ijtje te zijn. Zelfs het inspelen de wedstrijd bleek een indruk- ekkende bezigheid. „Wat geven "Ais jongens rake klappen" (tegen de lal) was dan ook een veelgehoorde ipmerking op de practisch volle tri- wne. Financieel zijn de organisatoren K>k uit de zorgen en het publiek zeeg met zeer spannende voorwed- trijden van Tevoko en vier sets ere- livisie volleybal waar voor zijn geld. De match Zaan-Sutherland begon jstig, wat moge blijken uit de 1 1 land na twee sets. Het was een aftas- in van de mogelijkheden van beide anten en in de laatste twee sets brak ia; n d ïre oe ke a™ de Aartswoud, het vorig jaar door En ael assant met 51/2-2'Overslagen, im zaterdag geducht revanche op Le aze nederlaag. Aan de bovenste drie arden wederom dezelfde spelers bij artswoud. Destijds werden ze alledrie 'en irslagen door Dros, van Es en Berg en. Nu won alleen J. Dros, en kwam van Es wat onfortuinlijk weg met mise en verloor M. Vïttali miste op 5-1 in haartje de kans om met „eeuwig Nb fiaak" een nederlaag te ontsnappen), nh logelijk vindt G. van Es in de afgebro- n partij toch nog een geforceerde inl inst uitgang. Aan borden 4 en 5 twee nieuwe izichten: Martojo en Stapel. J. Witte n J. Hooyberg hebben hun huid zo duur ogelijk verkocht. Martojo opende met 64, zeer ongebruikelijk. J. Hooyberg bAram op pionachterstand en wat min- oo! ir gunstige koningsopstelling, hetgeen tui st doorslaggevend bleek te zijn. G. inder, vorig jaar op 't randje van een m derlaag tegen Vittali, kreeg van A. ir ikker onvoldoende weerwerk. De jrif mzijdige partij duurde slechts kort. ant ig bonter maakt Joop Rommets het, ier '1 de speelduur betreft. Een fout in de lening werd door N. Bakker (vorig jaar mise tegen A. Bakker) hardnekkig gestraft. Tenslotte sloeg de balans om ssen W. Hoekman en F. v. Eekelen BO orig jaar op verlies tegen Terpstra egi *i pluspion bracht v. Eekelen de winst. irtswoud-En Passant: e' ipost-van Es u jiunter-Vittali iman-Dros Mojo-Witte apel-Hooyberg 'der-Bakker Eekelen-Hoekman Rommets Ie inzet kwam Tevoko niet verder van 11-15. In de derde set hielden de teams elkaar tot 14-14 in evenwicht, tot Koos Doeven met enkele scherpe smashes door het midden de winst voor Tevoko binnenhaalde. Tevoko leek het karwei in de vierde set af te kunnen maken. Met tactisch slimme ballen ontregelde Hans van Slooten de Helderse defensie, het Tevoko blok sloot goed, maar bij een 13-11 voorsprong stokte de aanval. Seahawks profiteerde en over links bracht Bert van Kronenburg de partijen op gelijke hoogte. Even leek het in de vijfde set of de Texelaars hun kruit verschoten hadden, maar ook Seahawks had te lijden van de conditieslag. Op goed aangeven van Kees Dros sloegen Niek de Graaf en Thijs Molenaar de punten bij elkaar. Onder grote waardering van het vele publiek pakte Tevoko weer twee punten in de strijd in de promotie klasse. Het Texelse team kan met deze eindstand vol vertrouwen uitkijken naar de volgende thuiswedstrijd tegen Sport 2 op 24 oktober. Het eerste damesteam had minder moeite met haar tegenstander. VV Edam 2 bleek zaterdag niet sterk voor de dag te komen en de Texelse dames moesten dan ook alleen de tweede set uit handen geven. Via 15-5 en 15-10 was het verder snel bekeken. (3—1). Ook het tweede damesteam leek op een makkelijke overwinning af te ste venen. Tweemaal 15-4 zorgde voor een comfortabele 2—0 voorsprong, die Noordkop 1 echter weer ongedaan maakte. Pas in de vijfde set stelde het tweede orde op zaken via 15-6. (3—2). Verbetering In de strijd tegen het derde dames team van Tevoko bleek het spel van de smash-dames duidelijk verbeteringen te hebben ondergaan. Vooral aanval lend kwam het Oosterender team goed uit de verf. De Tevoko-dames konden hier slechts weinig tegenover stellen en moesten dan ook met een 1—3 verlies genoegen nemen. De meisjes van het vierde blijven door de wedstrijden heen 'flitsen'. Ook zaterdag leverde tegenstander Braaf Seahawks4geen problemen op. (3—0). Eenzelfde beeld vertoonde de wed strijd van het tweede herenteam. On danks matig spel van de Tevoko-man- nen scoorde Zeemacht 2 slechts enkele punten, waarmee het Texelse team zijn vijfde overwinning boekte. et 'geweld' werkelijk los. Vooral de laastrichtse ploeg was gebrand op sn overwinning. Aanvankelijk leek aan 69 echter op winst af te stevenen, let een gevarieerde aanval en een Ded sluitend blok namen ze een fikse aorsprong en Sutherland leek geklopt. Maastrichtenaren hebben echter an uitstekende service en vonden het id worden deze 'aan den volke' te inen. Hierna stokte het spel van Zaan oor enkele slechte passes. Sutherland ist een bijna hopeloze achterstand in :n setzege om te zetten en hiermee yam de zwakke Zaanse 'vecht'-men- iliteit bloot. Via een beschamende 15- eindstand kon de Zaanse ploeg met in 3—1 verlies gaan douchen. Veel spannender ging het toe bij de oel omotieklasse wedstrijd tussen het el )or de Raadskelder gesponsorde 'rrste herenteam van Tevoko tegen raaf Seahawks. Na aftastende enoeuvres in de eerste set wist ra' ivoko voooral aanvallend het heft in ^'9 inden te nemen en een kleine voor- irong op te bouwen. Hoofdaanvaller jUI et Zijm profiteerde goed van het niet uitende Seahawks-blok en tilde het e|l ixelse team naar een 15-11 setwinst, ndanks de felle ondersteuning van in enthousiast publiek kwam zi iahawks in de tweede set op gelijke 1,1 x>gte. Met name Ed Grootenboer irgde voor een sterk Helders offen- il, waarbij Tevoko tegen 2-12 achter- na and aanliep. Ondanks een formidabe- Ika be ei jav afg. 1-0 0-1 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 voorl. 6—1 A s. zaterdag: Damclub Texel-S.N.A. 'eerhugowaard). psl lkker-' lV'1f/aC'nff'j!er hoo9s",? vraaff die regelmatig gesteld werd door het publiek bij de eredivisiewedstrijd Zaan S9-Sutherland. Op de foto maakt mm Thewissen van Sutherland een prachtige sprong en werkt daarbij de bal keurig door de blokkade van twee Zeen-spelers. Zowel Tetak 1 als Tetak 2 moesten zaterdag j.l. thuisspelen in sporthal „De Ferrever" tegen resp. Typhoon 8 uit Hoogwoud en Polisport 6 uit Schagen. Tetak 1 had het wel erg gemakkelijk. Typhoon 8 kon met geen mogelijkheid een team op de been krijgen en moest derhalve de partij met 10-0 gewonnen geven aan Tetak 1. Een niet bepaald sportieve prestatie, maar door overmacht wel hiertoe gedwongen. Tetak 2 speelde wel en had met Polisport 6 geen noemenswaardige problemen. Met 7-3 bleef men dan ook de tegenstander uit Schagen de baas. De meeste partijen werden met ruime cijfers gewonnen. Zowel Roland Winter, Wilco Bakker als Martin Janssen speelden goede en geconcentreerde wedstrijden. Er werd voor iedere punt gestredenen dat is toch de juiste instelling als je in competitie verband speelt. De uitslag had zelfs nog groter kunnen uivallen als Wilco Bakker in z'n partij tegen M. Tonkes over iets meer ervaring had beschikt. In drie sets ging deze wedstrijd voor Tetak 2 verlorenmet de setcijfers, 19-21 en 19-21. Martin Janssen en Wilco Bakker kregen het in het dubbelspel in de tweede set plotseling moeilijk, nadat ze de eerste set overtuigend met 21-14 gwonnen hadden. Maar na een lange en enerve rende strijd wist het Texels duo uiteinde- lijkdetweede set ook binnen te halen met de cijfers 23-21De uiteindelijk verdiende 7-3 overwinning voor Tetak 2 kwam tot stand door 1 overwinning van Roland Winter, 2 zeges voor Wilco Bakker, 3 winstpartijen van Martin Janssen en de overwinning in het dubbelspel. Het komende weekend wordt er niet in competitie-verband gespeeld. Zes Tetak spelers gaan zondag 18 oktober in Schoorl deelnemen aan een groot toer- Oosterend heeft de thuiswedsrijd tegen St. George uit Spierdijk met 2-1 verloren. De keiharde zijwind zorgde ervoor dat van goed voetbal geen sprake kon zijn. Beide ploegen probeerden toch een zo goed mogelijke prestatie te leveren en het publiek was dan ook niet helemaal voor niets naar het Oosterend-terrein gekomen. Tot de rust werd er niet gescoord, hoewel St. George, geholpen door de wind, wel de betere kansen kreeg. Na de rust namen de bezoekers echter onverwacht een 2-0 voorsprong Oosterend was wel de meest aanvallende ploeg, maar St. George maakte uitstekend gebruik van de counter mogelijkheid. De thuisploeg kwam via Simon Brand nog wel terug tot 1 -2, maar had niet genoeg kracht over om alsnog op gelijke hoogte te komen Zoals gezegd, St. George kreeg voor rust de betere kansen.Gesteund door de keiharde wind zochten de Spierdijkers voordurend de aanval. Er ontstonden regelmatig gevaarlijke situaties voor het Oosterend-doel, maar door hard werken bleef de defensie van de thuisclub overeind. Ook de doelpaal hielp een handje door een hard schot van George speler Koolhof te keren. Oosterend kon weinig tegen dit geweld inbrengen, kansen van Gerard Legierse en Frits Bakker bleven onbenut en de 0-0 ruststand was dan ook terecht Na rust profiteerde de thuisclub van het windvoordeel en St. George kwam al snel onder grote druk te staan. SVO kreeg enkele goede scoringskansen die echter een goede afwerking ontbeerden. Johan de Waard kwam alleen voorde St. George doelman maar miste deze uitstekende ...uy-,,,j,„ieiu. Gerard Legierse kopte net naast en diezelfde speler kwam mili- meters tekort om de bal in een leeg doel te tikken. Uitval Vrij onverwachts nam echter St. George een voorsprong. Een gevaarlijke uitval werd bekwaam afgerond en Oos terend keek tegen een achterstand aan. De thuisploeg koos daarna heel bewust voor de aanval. In de verdediging werden daardoor risico's genomen en St. George rgaakte daarvan dankbaar gebruik. Piet Koning vespeelde de bal, omdat hij plotseling kramp kreeg en St. George aanvaller Koolhof profiteerde beheerst door nummer twee achter doelman Veldman te schieten. Simon Brand verkleinde de achterstand nog wel door een slechte terugspeelbal te onderschep pen en af te ronden, maar veel verder kwamen de Oosterenders niet. nooi van de afd. N.H.N.K. van de N.T.T.B. Op zaterdag 24 oktober moeten beide Tetak-teams weer een thuiswedstrijd spelen in sporthal „De Ferrever". Aan vang 14.15 uur. Tetak 1 neemt het dan op tegen Noorderhaaks2 uit Den Helder en Tetak 2 bindt de strijd aan tegen Turnlust JD 1 uit Julianadorp. Alle spelers worden verzocht tijdig aanwezig te zijn i.v.m. het opzetten van de tafels en het inspelen. Verder heeft het bestuur van Tetak gemeend alle leden de gelegenheid te moeten geven een balletje te slaan op die zaterdagmiddag, wanneer één der Tetak- teams thuis speelt. De eerstkomende gelegenheid daarvoor is zaterdagmiddag 24 oktober van 14.15 - 17.15 uur. Ondanks het slechte weer is de uitwisseling van windsurfclub „Texel" met kustzeilvereniging „Noordwijk" een groot succes geworden.Zo'n 30 Noord- wijkers hadden vrijdagavond hun bed gespreid in de „Rovershut", wat een prima onderkomen bleek voor een ge legenheid als deze. Zaterdagmorgen kon er onmogelijk gesurfd worden, i.v.m. de barre weers omstandigheden. Er werd een wande ling gemaakt van de Rovershut naar het strand. In strandpaviljoen Paal 17 werd koffie gedronken en er is een bezoek gebracht aan het Texels Museum. 's Middags luwde de wind enigsinds (windkracht 7) en toen kon er wel gezeild worden bij Dijkmanshuizen. Er stond nog wel te veel wind om een wedstrijd te organiseren. Tien Texelaars en twintig Noordwijkers hebben echter evengoed met veel plezier gesurfd. 's Avonds was er een gezellige zuur koolmaaltijd, waaraan ongever 50 mensen hebben deelgenomen. Hierna werd feest gevierd tot in de kleine uurtjes. Zondagmorgen was de wind zo toe genomen, dat er niet gezeild kon wor den. Er werd weer kofffie gedronken bij strandpaviljoen Paal 17. Ook bij Dijk manshuizen bleek dat er veel te veel wind stond, bovendien was het water erg ruw, dus van surfen werd zondag afgezien. De dag werd besloten met koffie soep en het restantje zuurkool. Om 15.00 uur gingen de Noord wijkers weer naar huis. Al met al was het week-end prima verlopen, ledereen heeft erg veel plezier gehad en de organisatie liep op rolletjes. Zondag hield de Motor, Auto en Bromfietsclub voor de tweede keer dit jaar een clubcross voor bromfietsen en motoren, op de klei opslagplaats te Oudeschild. Aan de cross werd door totaal 23 crossers deelaenomen. Het aantal deelnemers viel tegen, het slechte weer zal voor verschillende aanleiding zijn geweest thuis te blijven. De wedstrijd was verdeeld in vijf verschillende klassen te weten: brom fietsen, 50 cc, 125 cc A en B en boven 125 cc, er werd gereden over totaal 2 manches. Bij de bromfietsen en 50 cc motoren werd felle strijd geleverd door Ruud Keyser en Ruud van der Veen. Hoewel Ruud Keyser in beide manches vele ronden op kop heeft gereden was het uiteindelijk Ruud van der Veen die twee keer als eerste de finish passeerde. In deze klasse reed ook Piet Dam zich in de kijker, door zich als een taaie volhouder als derde te klasseren. In de B klasse van de 125 cc waren het Leo Schilling en René Witte die in beide manches voor de nodige spanning zorgden. Leo Schilling was het die beide manches won, ofschoon in de laatste ronde van de tweede manche René Witte op de finishlijn net een banddikte te kort kwam. Rob Witte kwam in beide manches op ruime afstand als derde aan. In de laatste ronde van de eerste manche kwam Jan Spoelstra te vallen, waardoor hij zijn knie blesseerde. Na zich onder doktersbehandeling hebben gesteld kon hij naar huis worden gebracht. Conditie De 125 cc A kfesse en boven de 125 cc reden in dezelfde manche, in de eerste manche waren het Carlo Witte en Albert Keyser die op hun 125 cc motoren Niels Koorn tien ronden lang achter zich wisten te houden, maar toen gaven het grotere motorvermogen en de conditie van Niels Koorn de doorslag en wist hij zodoende te winnen. De tweede ronde was van een heel ander kaliber. Bij de start ontstond een valparij waardoor Frits Boersen moest opgeven wegens materiaal pech. De manche werd opnieuw gestart en tij dens de eerste doorkomst lag Maarten Hoogenbosch aan de leiding, gevolgd door Niels Koorn en Carlo Witte. Vanaf de tweede ronde veranderde de koppo sitie, nu lag Niels Koorn weer aan de leiding en stond deze niet meer af. Het zag er lange tijd naar uit dat Jan Grisnigt op zijn 125cc de eerste plaats voor zich zou gaan opeisen, maar net als in de eerste manche moest hij opgeven door motorstoring. In beide manches van de 125 cc A klasse was het Albert Keyser die eerste werd en Carlo Witte tweede. De wedstrijd was om 16.45 uur afge lopen en hierna kon voorzitter Henk Gieze de prijzen uitreiken. Uitslagen: Bromfietsen: 1. Marco Zijm, 60 pnt. Motoren 50 cc: 1Ruud van der Veen 60 pnt., 2. Ruud Keyser 54 pnt., 3. Piet Dam 48 pnt. Motoren 125 cc A klasse: 1. Albert Keyser 60 pnt., 2. Carlo Witte 54 pnt., 3. Willem Boersen 48 pnt. Motoren 125 cc B klass: 1. Leo Schilling 60 pnt., 2. René Witte 54 pnt., 3. Rob Witte 50 pnt. Motoren boven 125 cc: 1. Niels Koorn 60 pnt., 2. Maarten Hoogenbosch 54 pnt., 3. Jan Kikkert 25 pnt. Ingaand heden heeft Staatsbosbe heer de natuurgebieden De Muy en de Bollekamer weer gesloten, na een periode van vrije toegang om het publiek gelegenheid te geven bramen te zoeken. Wandeling in genoemde ge bieden is nu alleen nog mogelijk door gebruik te maken van de paden die zijn gemarkeerd met palen voorzien van ge kleurde koppen. Naast de bekende palen met gele en blauwe koppen, zijn er nu ook routes die door paaltjes met groene koppen zijn aangegeven. Deze 'groene wandeling' gaat door vrij kwetsbaar gebied en is daarom alleen in een beperkt gedeelte van het jaar mogelijk. Peter Sellers heeft kort voor zijn dood nog de rol van zijn leven kunnen spelen: Chance Gardiner in Being There". Een briljante rol en achteraf bezien een zeer waardig afscheid van een groot komisch talent dat met deze creatie in deze film zich een waarachtig monument verwor ven heeft. Het is een rol waarmee Peter Sellers al zijn vermogens tot het mild misleiden van de mensen in een supe rieure vorm toepast. Het verhaal Chance heeft zijn hele leven bij een oude man gewoond. Hij kan niet lezen en schrijven en is nooit zijn tuin uit geweest. Hij kijkt televisie en zorgt voor de tuin. Als de oude man sterft, staat hij op straat. Hij loopt rond door Washing ton, verbijsterd over de wereld om hem heen. Dan wordt hij aangereden door een auto. Eve Rand, de bestuurster, neemt hem mee naar huis om de dokter naar hem te laten kijken. Ze denkt dat zijn naam Chauncy Gardiner is. Eve Rand woont in een groot landhuis samen met haar man Benjamin, een schatrijk financier met veel politieke invloed. Zijn gezondheid is zo slecht, dat hij een eigen arts in huis heeft. Chance valt zeer in de smaak, vooral bij Benjamin, en hij blijft eten. Enkele dagen later komt de President zijn doodzieke vriend opzoeken. Chance wordt betrokken bij een gesprek over de economische crisis. Zijn uitspraken maken veel indruk en worden later in een presidentiële rede verwerkt. Chance wordt beroemd. Hij is een veel gevraagd gast bij televisie shows. Chance geniet van dit alles. Hij is er, hij hoort erbij. Er worden verwoede pogingen gedaan om Chance's verleden te onderzoeken, maar het blijft duister. Daaruit wordt de conclusie getrokken, dat hij nóg be langrijker is dan men dacht. Eve maakt avances, waar Chance echter niet op ingaat. Hierdoor gaat ze hem nog meerwaarderen. Zijn lijfspreuk is: Ik kijk graag toe. Dit begrijpt ze verkeerd en ze probeert hem met een soort erotische vertoning plezier te doen. Benjamin wordt begraven, in de lijkstoet bespreekt een groep industrië len de candidaat voor de komende presidenstsverkiezing. Eve verlaat de stoet en vindt Chance in het bos. Hij zegt dat hij op haar gewacht heeft. Hij herinnert zich Benjamins laatste verzoek aan hem om voor haar te zorgen als een tere bloem en dat wil hij doen. Intussen zijn de industriëlen het eens geworden over een presidentscandidaat:Chauncy Gardiner. De veel bejubelde film over de kracht van simpelheid is donderdag als eerste in de serie „filmganger" te zien. DINSDAG 13 OKTOBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7