Bestrating dorpshuis kost ƒ41.000,— „WAT IK ZEGGEN WOU.." 4SCNIA Texelaartje Gevonden en verloren voorwerpen KRUISWOORDPUZZEL FAMILIEBERICHTEN VERVOLG VAN PAG. 1 Bostransactie Cursus gespreks- en discussietraining Levensgevaarlijk PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 20 OKTOBER 198 Zes raadsleden hebben getracht in de raadsvergadering de behandeling tegen te houden van een voorstel om de gemeen tebegroting te wijzigen, waardoor ƒ41.000,— uit de zg. knel- puntenpot beschikbaar werd gesteld voor de bestrating bij het dorpshuis en de muziekschool in Den Burg. Omdat het zestal in de minderheid was, ging de behandeling toch door en de be grotingspost werd goedgekeurd. De heer P. A. Zegers sprak er zijn afkeuring over uit dat het uittrekken van het genoemde bedrag voor de bestra ting in de vorm van een simpele begrotingswijziging aan de raad werd voorgelegd, alsof het er even gauw tussendoor moest. Zegers vond dat B en W met een behoorlijk pré-advies moesten komen. Hij vroeg zich af waarom het geld voor de bestrating nu pas werd uitgetrokken; het had volgens hem inbegrepen moeten zijn bij de totale stichtingskosten van het ULO-complex. Bovendien vond hij het onjuist dat dit geld uit de knelpuntenpot voor een voorziening in Den Burg werd besteed, waardoor de kans groot is dat straks geen van de andere dorpen profiteert groei naar 47.000 slaapplaatsen mogelijk te maken. B en W willen echter een mouw passen aan dit probleem door het aan te leggen bos geschikt te maken voor intensieve recreatie, zodat er meer mensen terecht kunnen dan bij de oor spronkelijke opzet. Want het doel van het bos is een zodanig groot aantal recreanten „af te leiden" dat het aan grenzende kwetsbare duingebied wordt gespaard. In het recreatiebos moeten fietspaden komen (reeds gedeeltelijk aangelegd), parkeermogelijkheden voor auto's aan de rand, waterpartijen (vis water), wandelroutes, picknick plaat sen, speelweiden met speeltoestellen, etc. Het noordelijk gedeelte van het bos krijgt het meest „natuurlijke" aanzien en is voor kleinere aantallen recreanten bedoeld; het zuidelijke stuk daarentegen zal veel meer mensen moeten trekken. In één hand Het is altijd al de bedoeling geweest dat de gemeente de voor bebossing aangekochte gronden uiteindelijk zou overdragen aan Staatsbosbeheer. Het was logisch dat het hele Texelse bosbe- zit in handen zou zijn van één meest voor de hand liggende instantie. Het heeft lang geduurd omdat de gemeente wilde dat de voorwaarden waaronder de overdracht zou plaatshebben in overeenstemming zouden zijn met de gemeentelijke uitgangspunten. Het ont wikkelen van een voor CRM aanvaard bare formule waarbij de belangen van de overige betrokkenen waren gewaarborgd bleek niet eenvoudig. Staatsbosbeheer wordt dus volledig eigenaar van het Krimbos. Het bos wordt openbaar en zal worden ingericht volgens de voorschriften van de Werk groep Openluchtrecreatie Texel (waarin CRM, Provincie, Staatsbosbeheer en de gemeente zijn vertegenwoordigd). A|le kosten komen voor rekening van het rijk. Het is de bedoeling dat de gemeente raad in de vergadering van november een oordeel uitspreekt over de trans actie. Als dat positief uitvalt, kan de provinciale goedkeuring nog op tijd zijn. van dit extraatje van CRM, dat oor spronkelijk vier ton groot was. Hij vond dat eerst alle wensen op sociaal-cul tureel gebied op een rijtje moeten worden gezet, om daarna te bepalen hoe het geld van de knelpuntenpot wordt verdeeld. Zegers wees met name op Oosterend en De Waal waar de dorpshuizen moeten worden uitgebreid en waar men straks ook graag wat geld wil hebben. Te duur? De heer J. C. Dros sloot zich bij Zegers aan. Hij vond het bedrag van f41.000,- voor bestrating bovendien rijkelijk hoog. Het komt neer op 770,- per vierkante meter. Dros dacht dat het bij een openbare aanbesteding goed koper zou zijn geweest. Verder hekelde hij het feit dat in het bedrag ook bijna f2.000,- architectskosten zijn begrepen; hij meende dat inmiddels met de archi tect voor het hele project is afgerekend. Wethouder Nauta vond dat Dros door zijn opmerkingen de suggestie wekte dat een vuil spelletje wordt gespeeld, „Dros is over het algemeen sterk in het doen van oncontroleerbare suggesties". Nauta wees erop dat het ULO-project wel degelijk voor heel Texel is bestemd zodat de knelpuntenpot als geldbron verantwoord is. Het uittrekken van het geld voor een begrotingswijziging is heel Bij het overzicht van kursussen dat een paar weken geleden gepubliceerd is, stond o.m. de kursus „samen praten" vermeld. Voor deze kursus is nog plaats voor een paar deelnemers. Wie nog mee wil doen, kan zich opgeven op het raadhuis, afd. Culturele Zaken. Inlichtingen over de inhoud zijn te verkrijgen bij de docent, dhr. G. Wester- laken, telefoon 4203. Valig Verkeer Nederland BRIEVEN VAN LEZERS-BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Als bewoonster van Beatrixlaan 116 vraag ik aandacht voor het volgende dringende probleem. Het gaat om de bouw van de woningen van het Bouw fonds aan de overzijde van de straat. Ik wil het niet hebben over de meetfouten waardoor de huizen dichter aan de drukke straat komen te staan, maar over het gevolg daarvan voor de verkeers- gewoon omdat het om een project gaat dat reeds loopt; het betreft een aanvul ling. Dros herinnerde eraan dat bij het tumult over de uit de hand gelopen kosten van het ULO-project de afspraak is gemaakt dat zoiets niet opnieuw mocht gebeuren en dat de raad op de hoogte moest worden gebracht van alle nog te maken kosten. „Ik kan me niet voorstellen dat de kosten van de straat zomaar zijn vergeten. Wat volgt er nog meer?" Waarbij Dros zei dat ook aan de Wilhelminalaankant nog bestratings werkzaamheden moeten worden uitge voerd. Het college herinnerde eraan dat er niets bijzonders aan de hand is. De nu omstreden post voor de bestrating is destijds buiten de begroting gehou den. Er was nl. een bedrag van een ton uitgetrokken en dat vond het college veel te hoog. Een tweede voorstel [f66.000,-] werd opn ieuw te kostbaar gevonden, maar de derde raming die nu ter tafel lag, werd redelijk geacht. De volgende gevonden voorwer pen werden in de maand september opgegeven aan groepsbureau Den Burg: zwarte fietstas inh. 2 Duitse boeken blauw trainingspak; groen/geel geblok te wollen deken; bruin leren portemon nee inh. kleingeld giropas tnv S. B. Rispens; fietssleutel nr. 525; twee Franse paspoorten tnv Briot en Le Blanc; Eurocheques tnv L. Huisman, nr. 3625.27,776; Speedo zwembroek met handdoek; groen shirt; zwarte fietstas inh. 2 handdoeken fietspomp; sleutel aan ring; rode mo torlaarzen; Audi autosleutels in groen Shellmapje; blauw trainingsjack; bruin mapje met 4 sleutels; verrekijker, Toca- lex in zwarte draagtas; zwarte knippor- temonnee inh. bijna 100 gulden sleu tel; damesbril, gouden montuur; porte monnee inh. Duitse eurochequekaart tnv. Heiner Link; oranje-rood kinder- trainingsjack; schoffel; plastic zak inh. oude boeken, groene laarzen, vest, trui en kinderovergooier; goudkleurige schakelarmband; goude trouwring in scriptie „Joke"; fuik; zilverkleurig scha kelarmband; groene regenbroek. De volgende vertoren voorwerpen werden in de maand september op gegeven aan groepsbureau Den Burg: Quartz jongenshorloge merk Junghans; zilveren armbandketting; zwarte tas met groene letters RST inh. toilettas, filmrolletje papieren; polaroid zonne bril in blauwe hoes; blauwe pullover; blauwe en groene sportregenjas; meta len herenbril, dubbel focus; oranje rugtas inh.: o.a. 4 jasjes koffiekan; zwarte polstas inh. blauwe regenjas; blauw trainingsjasje; bril in rood étui; huissleutel; bruine portemonnee inh. 35,— Rabopas tnv G. J. Witte; slaapzak; oranje trainingsjas; paarse damesbril; Junghans jongenshorloge; Oostenrijks paspoort tnv G. Stegeberg; verzekeringsbromfietsplaatsje BSB 823; geel skatebord; 8 sleutels in leren étui; gouden slavenarmband; 2 groene bad lakens; zilveren ketting met olifant; Seiko herenhorloge; bruine portefeuille inh. rijbewijs, kentekenbewijs 95-MS- 81; bruin polstasje inh. diverse papieren o.a. rijbewijs; dameshorloge, metalen band; bruine leren portemonnee inh. 35, 2 sleutels aan hondenembleem; bruine keukenmap; herenbril, bruin montuur; geel/bruin étui met 6 sleu tels; bloedkoralen armband met gouden sluiting; zilveren schakelarmband; damesbril, bruin plastic montuur; bank biljet 10 gulden; bruine stofjas; blauwe sportbroek met baddoek; gouden trouwring inscriptie „Jannie 3-4-78"; zwarte vlieger; Olympus kleinbeeld camera in zwarte hoes; 15 sleutels aan koperen staaf; goudkleurig dameshor loge; 2 bankbiljetten van 10 gulden; bruine portemonnee inh. 60,— 12 13 H 19 23 33 2( 116 25 30 122 26 127 134 136 137 39 142 I" 9 57 52 53 159 155 56 66 67 172 68 69 Horizontaal De situatie op de Beatrixlaan. situatie. Hier wordt een knelpunt voor het verkeer gebouwd. De bocht was al gevaarlijk, nu komen ook de huizen er nog vlak langs te staan. Kinderen van kleuter en basisscholen maken meer dere keren per dag van deze straat gebruik. Er ontstaat een levensgevaar lijke toestand. Doe er wat aan voordat het te laat is. Nu kan het nog. M. Th. Kooij Den Burg 8. soort lied 1. breekbaar 11. niet eenvoudig 2. vreemde munt (afk) 13. voegwoord 3. riveier in Itaiië 15. uitroep 4. als eerder (afk) 16. jongensnaam 5. slingerplant 18. lidwoord 6. stofmaat 19, geb. in Duitsland 7. duur van eb en vloed 20. vragend voornaamw. 9. godsdienst (afk) 22. vorm van vlasbewerking 10. vogel 23. zangnoot 11. soort onderwijs (afk) 24. vrouwelijk beroep 12. niet lang 27. jongensnaam 14. gebeurtenis 28. toets alleen (afk) 15. oude vochtmaat 30. grondtoon 17. gesloten 31. Fr. lidwoord 18. Europeaan 32. Fr. onbep. voornaamw' 20. kleur 34. bolgewas 21. seconde 36. zangnoot 25. donker 38. betaalmiddel 26. deel van het servies 39. eentonige gang 29. ontvangkamer 40. rivier in Nederland 32. schoeisel 41. heilige (afk) 33. ik 42. in casu (afk) 35. heidemeertje 43. meterton (afk) 37. ieder 44. en omgekeerd (afk) 43. planeet 46. voegwoord 45. boom 47. kosten koper (afk) 46. plaats in Duitsland 49. water in Brabant 48. deel van het hoofd 50. volksvertegenwoordiging 49. boom 55. voorzetsel 50. speelgoed 57. voedsel 51. bloedvat 58. niet raak 52. tot de rand gevuld 59. uitgestorven dier 53. door de nood gedwongen 60. verlaagde toon 54. ogenblik 61per expresse (afk) 56. kerkelijk lied 62. inhoudsmaat (afk) 64. dat is (afk) 63. voorzetsel 66. in orde (afk) 65. verkeersplein 67. meisjesnaam 71. buitenstaander 68. windrichting (afk) 72. gevaarte 69. titel (afk) 73. vadsig 70. op deze wijze trouwring; wit lammetje (knuffeldier); eurochequepas tnv. Eelman-Vonk; zil veren kinderketting met poesje; gouden ringetje met groen steentje; blauwe regenjas. De volgende voorwerpen werden in de maand september als verloren op gegeven bij het politiebureau De Koog: Personalsausweis Martina Kothe, zil veren plaatjes armband, verzekerings plaatje, horloge aan ketting met dun goudlaagje, grijs nylon jack met blauwe kraag en voering, gouden schakel arm band 75 mm breed, rechthoekige scha kels, Varilux (lees en ver) bril, groot montuur half metaal half kunststof, huisnummer plaatje geel/zwart no: 27, bruine schoudertas van leer met rijbe wijs en spaarbankboekje en porte- monnaie, goud kleurige talisman met ketting, oorknop witgoud met briljantje, blauwe handdoek met gestreepte zwembroek, houten wandelstok met plaatjes van Oostenrijk, Win Senor blauwe aansteker met goud randje, Rodenstock zonnebril in bruin etui, bruine portemonnee met eurokaart en kwitanties, creme kleurig badstof vest, blauw kleurige regenbroek, personals ausweis Bodo Reines, giropas t.n.v. Kingma, viskoffer met inhoud. De volgende gevonden voorwerpen werden in de maand september afge geven bij het politiebureau in De Koog: Gouden vlieg op speld, bruine damestas met autosleutels van citroen, zonnebril met oranje montuur, 12 sleu tels, duikbril, beige leren handtas in houd: portefeuille, rijbewijs eurocheque pasje, ausweis en mil. paspoort t.n.v. B. Herd, ausweis en mil. paspoort t.n.v. W. W. Kirchbaum, bruin montuur heren bril „Meltzer", dames bril zilver ovaal montuur „Marketin", zilveren „Quartz" horloge met metalen band, fietssleutel- tje 46s, zak met mappen en leermate riaal, 2 zwarte zwemvliezen, bordeaux rode portemonnaie, donkerbruin etui met 3vw sleutels, dames knip porte monnaie. Woensdag 21 oktober Bij camping Dennenoord aan de Grensweg zijn de volgende activiteiten voor een ieder toegankelijk: 10.00 uur, kinderspelletjes in het bos (bij slecht weer in de kantine). Deelname f 1,-. 's Middags lampionnen maken in de kan tine en s'avonds om 18.30 uur een lampionoptocht mét verassing. 14.00 uur: minivoetbaltoernooi voor 14 jaar en ouder, deelname f 1,-. 17.00 uur: in de kantine kinderspelletjes en verhaaltjes, 20.00 uur disco. Deze week kan dagelijks gewandeld worden volgens het ,,zoek-je-weg" sy steem vanaf Jeugdherberg Panorama. Start tussen 10 en 16.00 uur. In De Koog is van 10 tot 18.00 uur een vlooienmarkt in de Dorpsstraat. Deel name gratis voor de jeugd t/m 15 jaar. Goochelaars en musici ook welkom. De raadscommissies van financiën en recreatie en natuurbehoud hebben een gezamelijke vergadering in het raadhuis, 20.00 uur. Op de agenda onder meer verhoging van plaatselijke belastingen en de bebossing in de Noordkop. Donderdag 22 oktober Bij camping Dennenoord de volgende activiteiten: 9.00 uur: trimuurtje. 14.3C uur: middag met het Wereld Natuui Fonds in de kantine, toegang 71,50. Eveneens s'middags sjoel wedstrijden, entree f 1 ,-.21.30 uur: dropping. Mee doen kost 72,50. Van 10.00 tot 22.00 uur verkoopdaj van de vrouwenvereniging De Waal in de kerkekamer van de NH kerk in Ds Waal. Van 14.00 tot 16.00 uur rondleidingen in de NH kerk in Den Hoorn, inclusiel het beklimmen van de toren. 14.00 Uur: start kerketocht vanaf di Schuilhut in De Koog (zuidelijke route) Vrijdag 23 oktober Sportinstuif voor de Texelse jeugj van 6 tot 14 jaar in de sporthal Deelname f 1,-. Verschillende sporterff en spelen. Bij camping Dennenoord: 9.00 uu x trimuurtje. 14.30 uur groot slotfeest ii de kantine. 17.00 Uur: verhaaltjes spelletjes in de kantine. Ook vandaag kan tussen 10.00 16.00 uur gewandeld worden vana jeugdherberg Panorama volgens he^r ,,zoek-je-weg" systeem. VASTE AGENDA Elke zondagmorgen is er op sportveld bij De Waal hondentrainin van 10.00 tot 12.00 uur. i)| leder woensdag wordt in gebouw D Hollebol aan de Burgwal (achter h( postkantoor) van 10.00 tot 12.00 ui j een contactochtend gehouden van d 'b Texelse WAO-groep. Men kan daarb re ondermeer biljarten, sjoelen en kaarter er Oud papier en vodden kunnen altijt - worden bezorgd bij de voormalig brandweerkazerne aan de Achtertunwi in Oosterend. Het papier moet in d »n container worden gedaan en de voddeiki onder het afdak. Iedere woensdag wordt in gebouw Hollebol aan de Burgwal (achter hc postkantoor) van 10.00 tot 12.00 ui een contactochtend gehouden van Texelse WAO-groep. Men kan daarfc onder meer biljarten, sjoelen en kaai iv ten. In plaats van kaarten Plotseling is van ons heengegaan mijn lieve onvergetelijke man, zoon en schoonzoon, en onze zwager en oom Willem Koom, echtgenoot van W. Fockenga, op de leeftijd van bijna 63 jaar. Uit aller naam W. Koorn-Fockenga Texel, 17 oktober 1981, Loodssingel 26, 1792 BH Oudeschild. Een rouwdienst zal worden gehouden op don derdag 22 oktober om 14.00 uur in de Ned. Hervormde kerk te Oudeschild, waarna de be grafenis op de Oudeschilder begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren: woensdag 21 ok tober van 19.00 tot 20.00 uur in 't Skiltje. Met droefheid geven wij kennis, dat na een kortstondige ziekte van ons is heengegaan onze geliefde vader, groot- en overgrootvader Comelis van Leeuwen, weduwnaar van Lodewijntje Klazina Gieles, op de leeftijd van 87 jaar. Texel: M. Gieze-van Leeuwen B. Gieze Texel: T. Boeyen-van Leeuwen J. B. Halsema Heemskerk: C. van Leeuwen T. van Leeuwen-Mosk Texel: J. J. van Leeuwen P. J. van Leeuwen-Bruin Canada: J. J. van Leeuwen N. van Leeuwen-Trice Texel: K. van Leeuwen P. van Leeuwen-van der Vis klein-en achterkleinkinderen Texel, 18 oktober 1981, Gollards Rustoord, De Zes 12, Den Burg. Een korte rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 21 oktober om 14.00 uur in het Gollards Rustoord, waarna de begrafenis op de Ned. Hervormde begraafplaats te De Cocks- dorp zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren: dinsdag 20 okto ber van 19.30 tot 20.30 uur in het Gollards Rustoord. Correspondentie-adres: B. Gieze, Muyweg 41, 1795 KA Eierland. Dol gelukkig zijn met de geboorte onze zoon Kristian Reijer Comeli Kris Broertje van Ellis en Andryna Tiny en Bert v.d. Vi Schoorwal 43, Den Burfee 15 oktober 1981 Dankbaar en blij zijn v n dat Carolien aan ons is toevertrouw ac Dochter en zusje van Jos, Ineke en Mieke Bakker Texel, 17 oktober 1981, Ruigendijk 16a, 1796 MP De Koog. er D- CI3 Vc n"! in ;n 01 AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen 72,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Te koop een gebruü Kawa motordrag Garage Dros, tel. (022 oi 233. Te koop elektrist 5ec radiator, douchekacf lor zeis, spijkereg, opoe-fit 2 melkwagentjes, 2 et tromotoren, t.e.a.b. K._ Ridder, Den Hoorn, I ar' 497.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2