Succes overklast Oosterend (6—2) Texel had moeite met sterk Helder ZDH keeper bracht rust in pioeg TESO roept spel tot de orde GEBLAF ERGERT 5 J 3—1 nederlaag voor De Koog Zeemacht won van Texelslag Verdiend gelijkspel P. Verhagen wint viswedstrijd Forse overwinning tegen Oudesluis Mareis wonnen eerste wedstrijd Klaverjasclub „Den Burg" Klachten over gedrag aan boord PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 20 OKTOBER 19 Texelslag 2 heeft zondag z'n thuis wedstrijd tegen Zeemacht 9 verdiend verloren door slecht spel en weinig inzet. Enkele betere stets moesten de Oosterend heeft in de uitwedstijd tegen Succes uit Hypolitushoef geen schijn van kans gehad. Al in de eerste helft had de thuisploeg een dik verdien de 3-1 voorsprong opgebouwd. Meteen na rust besliste Succes de strijd in haar voordeel door snel naar 5-1 uit te lopen. Via een toegekende penalty kwam SVO nog iets dichterbij maar de Oosterenders kregen verder nauwelijs kansen. In de slotfase liep Succes zelfs nog uit naar een volkomen verdiende 6-2 stand. Aanvankelijk leek het erop dat beide ploegen elkaar weinig ontliepen. Beide ploegen kregen wat kansen maar kwa men niet tot scoren. Na ongeveer 20 minuten spelen brak voor SVO een fataal kwartiertje" aan. Oosterend aanvaller Frits Bakker viel geblesseerd uit en ook bij Succes werd een wissel toegepast. Vrijwel onmiddelijk nam de thuisploeg toen een voorsprong. Suc ces aanvaller De Waard trok vanaf de achterlijn de bal keurig voor. Aanvoer der Koswinner stapte beheerst over de bal heen om zodoende een ploeggenoot een niet te missen kans te bieden: 1-0. Even later was het opnieuw raak. Oosterend-verdediger Wim Witte miste een simpele bal en de thuisclub profi teerde beheerst en liep uit naar 2-0. Nauwelijks had SVO zich hersteld toen Succes in een wat rommelige situatie voor het Oosterend doel, nummer drie achter doelman Veldman deponeerde. Vlak voor rust kregen de Oosterenders nog wat hoop toen Johan de Waard profiteerde van een enorme dekkings- fout in de Succes-defensie. Illusies Na rust maakte de thuisploeg echter al snel een eind aan alle Oosterend- illusies. Al na vijf minuten spelen werd de Succes voorsprong vergroot. SVO veerde even op en kreeg wat kansen, maar ook verdedigend zat de Succes- ploeg uitstekend in elkaar. Oosterend ging definitief op de kniëen toen halver wege de tweede helft de gehele defensie uitgespeeld werd en de stand op 5-1 werd gebracht. Oosterend leek rijp voor de slachtbank. Toch werden de achterstand iets verkleind. Fred Legierse werd in het strafschopgebied onderuit gehaald. De toegekende penalty werd door Jan de Vries via een keihard schot in een doelpunt omgezet. In de slotfase bleef Succes echter aandringen. De ploeg kreeg diverse kansen om nog verder uit te lopen. Slechts één van deze kansen werd benut en de Oosterenders mochten blij zijn dat de score nog niet veel hoger uitviel. eer redden. Eerste heer Ben Oostra duidelijk nog niet goed draaiend verloor z'n partij zonder veel tegenstand 6-15 en 3-15. Tweede heer Nico Blonk won z'n enkelspel voor het eerst dit seizoen met 15-4 en 18-14. Eerste dame Bettina Rab gaf na goed spel in de eerste set de wedstrijd uithanden. In drie sets: 11-5, 3-11, 8-11. Tweede dame Anneke Bok- ma was gewoon niet opgewassen tegen haar tegenstandster en kon niet verhin deren dat deze won met 9-11 en 8-11. Eerste mix Ben Oostra en Bettina Rab, beiden slecht draaiend: 9-15 en 10-15. De tweede mix Anneke Bokma, Kees Zijm vochten tot het eind en wonnen verdiend in drie sets 15-8, 10-15, 15-11. Heren dubbel Nico Blonk en Kees Zijm konden hun tegenstander niet de baas vooral eerste heer Ton Post van Zeemacht had hier sterk de hand in 8-15 en 8-15. Dames Dubbel Bettina Rab en Anneke Bokma wonnen door veel doorzettings vermogen, vooral Anneke Bokma gaf werkelijk alles, drie sets: 12-15, 15-7 en 15-7, eindstand 3-5 verlies voor Tegenslag 2 In een aantrekkelijke en sportieve wedstrijd heeft een hard werkend De Koog tegen WSW met een 3-1 neder laag genoegen moeten nemen. In de eerste helft waren beide partijen aan elkaar gewaagd, met de meest offen sieve daden voor De Koog. omdat het veld erg zwaar en glad was, werd er door De Koog veel buiten het straf schopgebied geschoten. De meeste schoten misten dan ook aan zuiverheid. WSW kwam verrassend snel op 1-0. P de Weert gaf vanaf de rechtervleugel een gave voorzet op de sprintende midvoor, die onhoudbaar inkopte. Ver- derhield de Koger-verdediging met Arjan Verseput, Wally van Beek en Ron Flens, de zaak erg goed dicht en gaf WSW in deze eerste helft verder nog maar één echte kans weg, die door J. Dijkstra over werd geschoten. De Koger voor hoede wist zich meer kansen te creëren, maar het laatste beetje geluk ontbrak steeds. In de tweede helft kreeg De Koog al snel een meevaller in de vorm van een eigen doelpunt van WSW. Bij een hoge voorzet van Wally van Beek kopte de aanvoerder pardoes in eigen doel: 1-1. Het met veel invallers opererende De Koog putte hier weer moed uit en gooide er nog een schepje bovenop. Toen de midvoor na een kwartier uit een hoekschop de thuisploeg op 2-1 bracht, was het gedaan met De Koog. Vermoeid De vermoeidheid begon De Koog nu parten te spelen, waardoor WSW meer kansen kon creeren. Een kwartier voor tijd werd Jan van Beek nog ingezet, maar ook dit kon De Koog niet meer redden. Enkele minuten voor tijd kon de linksbuiten uit een schimmage de eind stand op 3-1 bepalen. Deze sportieve wedstrijd werd uitstekend geleid door scheidsrechter L. Rood. Texel speelde tegen Helder weer eens een wedstrijd met twee gezichten. Was het de eerste 3 wedstrijden van de com petitie zo, dat Texel het spel pas in de tweede helft ging maken en het in de eerste helft wat matiger deed. Afgelopen zondag in de derby tegen Helder was dit andersom. De uitslag 1—1 was dan ook een juiste afspiegeling van het vertoonde spel. Texel opende overtuigend en dwong Helder tot verdedigend spel. Door veel storend werk van de Texel voor- waartsen maakte Helder verdedigend, zonder de geblesseerde Martin van Zanten, nogal wat foutjes, die door Texel hadden moeten worden afge straft. Echter voorlopig bleef de nul-nul stand gehandhaafd. Ook Helder kreeg door het sterk opdringen van Texel enige kansen. De snelle, jonge Marco Ijzer moet zich wel erg ongelukkig hebben gevoeld, toen hij vrij voor Charles lepenburg de bal hoog over schoot. Texel bleef de gehele eerste 45 minuten het beste van het spel houden. H. Groen bespeelde spelmaker Johan Gast uitstekend en haalde zo doende de angel" uit het Helderse middenveld. Het was dus geheel vol gens de krachtsverhouding dat Texel na 30 minuten spelen de leiding nam, nadat eerst Gerrie Plaatsman nog een strakke voorzet van Louis Uriot net over had gekopt. Het doelpunt ontstond weer op een wijze waarop Texel patent schijnt te hebben. Met Martin Land en Henk Jan Klok heeft Texel twee jongens in de ploeg, die de bal bij een ingooi bij de achterlijn, tot voor de eerste paal kunnen ingooien. Bij deze paal staat Louis Uriot en kopt dan meestal de ballen zeer gevaarlijk in de doelmond. Nadat eerst uit zo'n inworp van Martin Land de bal door Uriot doorgekopt werd en zowel Henk Jan Klok en Nicol Schermer vergaten de bal in het lege Helder doel te werken, had Texel bij een herhaling van zo'n situatie wel succes. Klok gooide in en Uriot kopte tot bij de verste paal, waar Gerrie Plaatsman de bal simpel achter doelman Dienaar kopte Wat Helder ook probeerde, Texel hield de rest van de eerste helft het initiatief en kreeg ook de beste kansen. Nicol Schermer werd eenmaal op de rand van het strafschopgebied neerge legd vlak voordat hij vrijstaand zou inschieten. De Texelspelers verwachtten een strafschop, echter de goed leidende scheidsrechter Engel had een andere mening en liet doorspelen. De rust brak dan ook aan met een verdiende 0-1 voorsprong voor de eilanders. De tweede helft, zoals gezegd, had een geheel ander gezicht. Helder nam het middenveld in handen evenals het initiatief. Texel probeerde te krampach tig de 0-1 voorsprong te verdedigen. In plaats van rustig te blijven ontstond er een paar keer paniek in de Texel verdediging. Gevaar Johan Gast trok weg uit het midden en ging zich meer met de aanval over links bemoeien. Zijn techniek en gevaar lijke rushes, die onvoldoende door het Texels middenveld werden afgestopt, leverden veel gevaar voor het Texel doel. Texel moest zich in deze fase De viswedstrijd bij 't Horntje bracht 18 vissers op de dijk in de afdeling jeugd. Eerste werd Martin Maat 54 cm, tweede Cor Eelman 35 cm, derde Rob Eelman 15 cm. Totaal gevangen 117 cm [7 vissen]. Afdeling senioren: 12 deelnemers, 35 vissen, 891 cm. 1e P. Verhagen 161 cm, 2e M. J. v/d Zwaag 95 cm en 3e F. Bos 80 cm. Op 25 oktober is er een snert wed strijd bij ,,de Snoek" op de Afsluitdijk Opgave hiervoor is mogelijk voor 22 oktober bij P. Verhagen, telefoon 3986 (b.g.g. M. J. v/d Zwaag 35511 de kosten bedragen 723,50 exclusief pieren. De volgende wedstrijd en tevens laatste van het kampioenschap 1981 wordt zondag gevist bij Nieuweschild tussen 8.00 en 10.00 uur. In het laatste kwartier van de wedstrijd ging ZDH massaal en individueel aanvallen. Op de grote foto koppen twee ZDHers vlak voor doel n Theo Hin wes in zijn eentje linzeV gelukkiger. Hij passeerde feilloos de ver uitgelopen Oudesluisdteeper en maakte het zevende ZDH-doelpunt Eindelijk is ZDH er in geslaagd om op eigen terrein een over winning te boeken. De laatste twee thuiswedstrijden werden voor eigen publiek „slordig" verloren, maar tegen Oudesluis keerden zondag de kansen. Met een 3—2 voorsprong ging ZDH de rust in maar even na rust keken de ZDH'ers al tegen een 3—4 achterstand aan. Toen gebeurde er iets waar het publiek op gehoopt had: Kees Bakker kwam na lange tijd weer in het ZDH-doel. Eind vorig seizoen stopte Bakker wegens onenigheid in de ploeg. Zondag leek het erop of de spelers lange tijd op Bakker gewacht hadden, want de rust keerde weer in de verde diging en het leek of de „Stienepikkers" vleugels kregen. Er werd gevoetbald zoals dit seizoen nog niet op het ZDH-terrein is vertoond. behelpen met wat uitvallen die ook niet geheel zonder gevaar waren. Toch kwam Helder op de wel verdiende tegentreffer. Met nog 13 minuten te spelen ging Henk Jan Klok enigszins in de fout toen hij te laconiek, op 25 meter voor het eigen doel, een bal wilde weg werken. Marco IJzer pikte de bal voor zijn voeten weg en ging alleen op avontuur. Met zowel Paul van Exel als Klaas Koorn voor hem lukte het toch om de bal achter Koorn vandaan op doel te schieten. De niet geheel onhoudbare bal verdween in de rechter beneden hoek. Zijnet De resterende 13 minuten wist Texel zich nog wel te herstellen en werd het team nog een aantal keren gevaarlijk. Uriot speelde zowel Martin Land (goed opsprintend) als Gerrie Plaatsman vrij, maar hun schoten werden geblokkeerd of verdwenen in het zijnet. De laatste vijf minuten liet Rob van der Stap ook nog even zien dat hij voetballen kan door een paar maal bij de cornervlag met een aantal Heldenaren te dollen. Veel meer dan twee corners leverde dit niet op zodat de eindstand 1-1 bleef. Het Mareis-meisjes basketballteam ging met zes personen van start tegen het sterke Marmag. De eerste vier punten voor Texel werden gescoord door Carien Manuels. Marmag-b liep gelijk op, tot na de tweede time out, waarna het Mareis- team overtuigend afstand begon te nemen. De rust werd ingegaan met 14-8 voor de Mareis. Na de rust begonnen de Mareis wéé voortreffelijk. In de eerste minuut werden er zelfs twee doelpunten gecoord door Petra van der Vis. Toen de Marmag-meisjes „man-to-man" be gonnen te spelen, werden de Marels- meisjesenigszins zenuwachtig. Daardoor mislukten de aanvallen. De Mareis kwamen echter weer sterk terug, zodat de eindstand 37-23 voor de Mareis terecht was. De punten kwamen van: Corien Manuels 6 pnt., Petra van der Vis 18 pnt.,Jopie Zijm 6 pnt., Lilian van Lier 4 pnt. Els Bergman 3 pnt. Vreugde ook voor Henk de Ruyter, die zondag zijn 350ste wedstrijd speelde en daarvoor werd gehuldigd door ZDH-voorzitter Joop Groeskamp. De Ruyter kreeg een trainingspak aangeboden en voor zijn vrouw waren er bloemen. Henk de Ruyter liet na de huldiging zien dat hij als „oudere" laatste man nog niet in de ZDH gele deren gemist kan worden. Hij maakte zondag drie mooie doelpun ten. De start van de wedstrijd ZDH-Oude- sluis was voor de Hoornders zeer matig. Al na tien minuten wist Gerard Noppen van Oudesluis de thuisclub op een 1—0 achterstand te zetten. Vier minuten laten wist Oudesluis zelf voor een gelijke stand te zorgen door in eigen doel te schieten. Oudesluizer Ronald van Veen zorgde voor 1 —2. Vlak voor rust maakte Henk de Ruyter uit een strafschop 2—2 en even later wist Bram Brouwer een schot van Wilco Bakker en weer vrijgegeven door de Oudesluis-doelman over te nemen en scherp te plaatsen: 3—2. Na de rust maakten de bezoekers in korte tijd twee doelpunten. Gerérd Noppen en Hans Slikker scoorden beiden overtuigend en brachten de stand op 3—4 voor Oudesluis. Daa begreep ZDH dat er vanuit een dichte rustige verdediging aangeva moest worden en dat gebeurde ook voortreffelijk. Paniek in de achf' ste ZDH-regionen bleef achterwege Theo Hin en Bram Brouwer leveri staaltjes mooi voetbal. Henk de Ruyter zorgde met lange afstandschot voor de gelijkmafc en even laten bracht deze jubilerei speler ZDH weer op een voorspro Hij scoorde met veel precisie uit i goede pass van Hans de Vries, had het veldoverwicht te pakken bleef dreigen. Theo Hin wist tweern'1 in alle rust de keeper te passeren voor Oudesluis was er geen meer aan. De 7—4 eindstand was dan ook zeer terecht en Hoornders weer een plaatsje in de I It gere regionen van de competitielijst Henk de RuYter van ZDH speelde zondag zijn 350ste wedstrijd. Van voorzitter Groesk kreeg De Ruyter een trainingspak aangeboden; voor zijn vrouw let (links) waren er bloemen Het echtpaar J. Spaans behaalde op de derde competitie avond van de klaverjasclub 7319 punten en maar liefst 7 marsen. Dit was ruimschoots genoeg vooreen eerste plaats. Tweede werden de dames T. Veeken en J. Keyzer die 6927 punten behaalden, en hierdoor het koppel P. v. Heerwaarden passeerden in de totaalstand en nu dus de ranglijst aanvoeren. Het echtpaar J. v. Heerwaarden behaalde met 6865 een goede derde plaats gevolgd door het koppel Corry Zijm-Jaap Koomen die 6803 punten behaalden. Vrijdag wordt er weer een open drive gespeeld die kan dienen als voorberei ding op de kampioenschappen van Texel, die op 30 oktober beginnen. Stand na 12 partijen: punten/marsen T. Veeken-J. Keyzer 20788 10 Echtp.P.v. Heerwaarden 20709 7 B. Keijser-N. v/d Veen 20438 6 M. Witte-M. Witte 20326 4 J. Witte-Th. Witte 19896 6 P. Veeken-D. Witte 19806 7 A. Dijker-N. Koomen 19239 7 C. Maas-J. Wiersma 19095 7 H. Spigt-A. Bakker 18959 4 W. Bakker-F. v/d Gracht 18951 3 Teso is ontevreden over het gedrag van leden van Texelse sportvereniging en aan boord van de schepen. Groepen voetballers en andere sportbeoefenaars maken vooral in het weekend in groeps verband van de boot gebruik bij deel name aan wedstijden op het vasteland. Daarbij wordt het vaak niet al te nauw genomen met de normale gedragsregels. Er worden zelfs vernielingen aangericht zoals het stukgooien van bierglazen en het bewerken van meubels en wanden met viltstiften en andere voorwerpen. Ook het legen van bierglazen in plan tenbakken schijnt een geliefd spelletje te zijn. Teso heeft geklaagd bij de Stichting Texelse Sportraad, waar de kwestie als bijzonder ernstig wordt beschouwd. Het bestuur van de sportraad heeft nu een brief naar alle sportverenigingen ge stuurd met het verzoek een eind te hel pen maken aan deze toestand. Het bestuur schrijft dat niet alle sporters zich schuldig maken aan deze wandaden en dat veel sporters zich ergeren, aan het gedrag van sommige van hun medeleden maar zij blijven passief toezien, waardoor de wordt versterkt dat alle sporters het zo nauw nemen met de gedragsreg De besturen worden dan ook met k verzocht eraan mee te werken vernielingen en ander ergerlijk ged aan boord van de schepen wi voorkomen. „Door mee te wet bewijst sportend Texel zichzelf grote dienst". De overtochtskosten van jeugi leden van sportverenigingen wol merendeels door Teso vergoed keert daartoe jaarlijks 77500,- uit aai Texelse Sportaad, die voor de verdf van dit geld onder de betrokken enigingen zorgdraagt.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 6