Gevarieerde strijd bij Texelse Boys Instuif-aktiviteit werd Winst voor alle koplopers groot succes Verdeeld succes voor Tevoko-teams zaalvoetbalprogramma assurantiën Zware dobber voor En Passant 2 Uitslagen zaalvoetbal Huisvrouwengym MST Herfstpuzzelrit voor paardenvrienden nederlaag S,.NSDAG 27 OKTOBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Junioren: Datsun-ZDH 0—2 Citroën-Buro Eelman 2—3 Ratronics-ZA Veldman 5—1 Woensdag 28 oktober: 18.00 u. Cafeetje-Citroen 18.30 u. Texel B jun.-WGW 19.25 u. Texel -Alkmaar 20.15 u. Oosterend 6-KSMT 3 21.10 u. Rab-Oosterend 5 22.05 u. Amro-Rab 2 Zaaldienst: Datsun Donderdag 29 oktober: 18.00 u. Buro Eelman-De Koogel 18.30 u. ZDH 4-Nioz 2 19.25 u. Question-Oosterend 4 20.15 u. De Koog-Datsun 3 212.10 u. A O 2000-ZDH 22.05 u. Dubbeldik-Oosterend 3 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 30 oktober: 18.00 u. Alkema-Datsun 18.30 u. Gamma 4-Tex.Boys 19.25 u. Gamma-Mantje 20.15 u. Datsun-Dubbeldik 3 21.10 u. KSMT-ZDH 2 22.05 u. PH Hotel-Gempo Zaaldienst: Question MSC 5 zal waarschijnlijk aan het langste eind trekken in de strijd om de eerste bondspunten tegen En Passant 2. Deze strijd speelde zich af in de toren kamer van de „Troubadour" in Den Helder en had een spannend verloop. Maar liefst zes partijen werden afge broken. A. Veltkamp zag zich geklopt door F. Harthoorn, in een van weerskanten goed gespeelde partij. M. Witte dwong J. Ambriola remise af. Na pionverlies in de opening moest Witte aanvallend gaan spelen om erger te voorkomen. Hij deed dat met verve. J. Hooyberg leed ook pionverlies, won daarna aan kwali teit, maar moest een toren offeren om een randpion van promotie af te hou den. In het eindspel heeft hij met twee pionnen tegen loper en pion een goede kans op remise. A. Bakker gaat van J. P. Ambriola winnen. Laatstgenoemde verspeelde in een Franse partij drie pionnen in de opening en gaf later een toren weg. F. van Lare claimt remise in een toreneindspel met één pion minder, terwijl H. Elzinga winst verwacht in eveneens toreneindspel met pluspion. Remiseclaim F. van Tatenhove staat een licht stuk achter voor een pion. Bij zoveel materi aal nog op het bord zou uitspelen eigenlijk de voorkeur verdienen boven een remiseclaim. Desondanks werd voor arbitrage gekozen. E. de Visser is met pionachterstand en stelling in het defensief nog lang niet zeker van het gevraagde halve punt. Het lijkt reëel om met een kleine nederlaag voor E.P. 2 rekening te houden. en gericht Texelse Boys-schot wordt door de Zaanse keeper keurig onderschept. Ondanks de hevige regenval van de fgelopen dagen bleek het Texelse Boys eld zondag prima bespeelbaar voor de ratch tegen Zaanse Boys. De Zaanse k>ys staan bekend als „harde" jongens Ie vechtlust soms combineren met ruw pel. Zondag viel het echter mee. Het ubliek kreeg een leuke wedstrijd voor- eschoteld van twee zeer aan elkaar ewaagde ploegen. Het ploegeneven- licht zorgde voor de nodige spanning ndit maakte het tekort aan doelpunten limschoots goed. Vooral in het begin an de strijd hadden beide teams moeite m in het juiste spelritme te komen en lerden er nogal wat fouten genoteerd, la een twintig minuten spelen had exelse Boys de smaak te pakken. Er lerden goede kansen gecreëerd maar Iet goed afgerond. In de tweede helft egrepen de Zaanlanders waar de «akke plekken in de Texelse defensie iten en werden de Boys meer en meer p eigen helft teruggedrongen. Het -1 gelijkspel gaf na negentig minuten aelen uitstekend het wedstrijdbeeld eer zodat beide ploegen geen reden >t klagen hebben. Hierna kwamen de Texelse Boys iets feller terug. Laatste man Pieter Duin ging mee naar voren en bracht meer „stootkracht" in de Texelse aanvallen. Deze speler slaagde er tien minuten voor het eindsignaal in de bal netjes over de Zaanse Boys keeper onder de lat te koppen. Vlak voor het einde waren de Texelaars nog eenmaal dicht bij een doelpunt. Jos Wessels wist de bal, 0ie prachtig werd aangegeven door Pau( van Heerwaarden, met een mooie kop stoot recht voor doel te brengen. In een onverwachte reflex kon de Zaanse kee per het leer echter voor de streep hou den. Gedurende de negentig minuten bleek wel dat de Zaanlanders de harde tackels op de hielen van de tegenstan ders nog niet verleerd zijn. Het lank moedige fluiten van de scheidsrechter leverde ditmaal echter geen blessures voor de Texelse Boys op. De eerste helft was duidelijk voor de exelse Boys. Aanval na aanval werd pgezet en regelmatig moest de Zaanse efensie de bal noodgedwongen terug- pelen naar de laatste man, keeper fiepus. De aanvallen van de Texelaars sulteerden door onzuiver schieten niet i punten. Kees van Heerwaarden was og het dichtst bij een treffer. Zijn :herp geplaatste schot werd echter surig gestopt door de Zaanse keeper' a een doelpuntloze eerste helft lieten e tweede 45 minuten een gelijkop- aande strijd zien. Zaanse Boys kwam a aanvallen over en weer het eerst tot :oren. Na 25 minuten spelen liep A. outens goed door op een lange bal uit e achterhoede. Keeper Zijm liep uit oei en de Zaanlander wist hem prachtig i passeren: 0—1. Boys mogen de naam van „keihard" hebben, soms schroomde een Texelse speler niet iets terug te doen. Op de foto resulteert een „vreemde" sliding van een Texelse speler in balverlies voor Zaanse Boys. Kleedkamer Voor de beker behaalde De Koog 2 een goed resultaat door Texel Vete- Beker: De Koog 2-Texel vet. 2 Nioz 2-KSMT 3 2-0 1-2 ranen 2 met 2—0 te verslaan. Bij KSMT 3-Nioz 2 moest een KSMT speler vroeg tijdig naar de kleedkamer. De stand was toen 1—1 en met een man minder wist KSMT in de laatste minuut verrassend de overwinning te pakken. Bij de junioren behaalde ZDH zijn eerste overwinning. Datsun werd met 2—0 verslagen. Ratronics versloeg het jongere Zeeaas Veldman met 5—1 en Citroën liep tegen Buro Eelfnan tegen een eerste nederlaag aan; 3—2. Selectiewedstrijden Woensdag worden in de sporthal twee selectiewedstrijden gespeeld. Om 18.30 uur speelt de Texelse B-junioren selectie tegen de juniorenploeg van het Helderse WGW. Voor Texel zijn de vol gende tien spelers geselecteerd: B. Ypenburg, M. Koorn, W. van Veen, C. Zijm, R. H. Bruin, J. H. Studulski, L. Eelman, M. Boogaard, M. Drijver en H. Witte. Om 19.25 uur speelt het Texelse selectieteam een oefenwedstrijd tegen de nummer twee van Noordholland; Alkmaar. De bekendste speler bij Alk maar is de ex-internationaal Peter Tol. Het team bestaat verder voornamelijk uit spelers van AV Jan III en 't Hooge Huys (voormalig Wildbret sportl. De Texelse selectie bestaat uit: A. Vaars, K. D. Koorn, G. Plaatsman, G. Pansier, G. Groen, L. Uriot, N. Schermer en R. van de Stap. Voor de rest bevat het zaal voetbalprogramma van deze week al leen bekerwedstrijden. Eerste klasse: Oosterend 3-Gamma 3 Texel vet -Datsun 3 Datsun 2-Gamma 2 Tweede klasse: Nioz-Mok Jelleboog-Tex. Boys 2 Oosterend 4-Oosterend 5 Dubbeldik 3-ZDH 2 Tex.Boys-Amro Derde klasse: Question 2-De Koog KSMT 2-Tex.Boys3 Datsun 4-Tex.Boys4 Gamma 4-ZDH 3 Oosterend 6-PH Hotel 1-1 6-6 0-7 1-2 3-1 4-1 6-4 3-1 5-1 4-2 3-4 0-2 0-10 Bij het zaalvoetbal waren de hoofd klassers afgelopen week vrij. In de eerste klasse haalden Texel Veteranen en Oosterend 3 weer eens een puntje binnen terwijl in de tweede en derde klasse alle koplopers wonnen. De twee bekerwedstrijden telden verrassende winnaars en bij de junioren kwam ZDH tot zijn eerste overwinning. In de derde klasse staat ZDH 3 nog steeds ongeslagen aan kop. Ook Gam ma 4 was de mindere van deze ploeg en met 2—0 behaalde ZDH 3 zijn vijfde overwinning op rij. Tex.Boys 4 en PH Hotel volgen ZDH 3 op twee punten. Beide ploegen kwamen ook ditmaal tot een overwinning. Tex. Boys 4 had veel moeite met Datsun 4 maar won wel met 4—3. PH Hotel zorgde voor de grootste overwinning door hekkesluiter Ooster end 6 met 10—0 te verslaan. De Koog kwam tegen Question 2 uit zonder wis selspelers wat hen aardig opbrak. De Koog nam wel een 1 —0 voorsprong maar mede dankzij een „wereldgoal" van Willem Roeper won Question 2 met 5—1. Ook Tex. Boys 3 trad tegen KSMT 2 zonder wisselspelers aan. Tex. Boys gaf goed tegenspel en dit leidde tot een 1 1 wisselstand. Toen in de tweede helft een Boys speler geblesseerd uitviel was voor KSMT de tijd aangebroken om de overwinning te pakken hetgeen met 4—2 lukte. Tegentreffer Ook in de tweede klasse wonnen de drie koplopers. Mok behaalde een kleine overwinning op Nioz, 2 1. Tex. Boys deed het iets beter door Amro met 3— 1 te verslaan. Door doelpunten van Ab Jan Witte leidde Dubbeldik 3 bij de doelwisseling met 4—0 tegen ZDH 2. Hierna kwam ZDH 2 goed terug en de achterstand werd verkleind tot een 6—4 Tegen Tex. Boys 2 kreeg Jelleboog zijn derde, tegentreffer te incasseren. Toch zou Jelleboog met 3—1 de overwinning pakken. Oosterend 4 liep tegen Oosterend 5 tegen een 1 —0 achterstand aan maar na de wissel besliste Oosterend 4 de wedstrijd met 4-1. In de eerste klasse eindigden twee van de drie wedstrijden in een gelijkspel. Texel Veteranen-Datsun 3 werd een doelpuntrijke wedstrijd en in de laatste seconde viel het twaalfde doelpunt. Uitslag 6—6. Gamma 3 liet tegen Ooster end 3 een puntje liggen door 1 1 geiijK te spelen. Gamma 2 had weinig moeite met Datsun 2 an won met 7—0. Met verdeeld succes hebben afgelo- en zaterdag de verschillende Tevoko earns hun competitiewedstrijden be- indigd. Zowel het derde en vierde lamesteam en het tweede herenteam tonnen. Het eerste en tweede dames- tam en het eerste herenteam moesten en nederlaag incasseren. De 3—0 overalinningen van heren 2 n dames 4 blijken tegenwoordig een ewoonte te zijn. Het tweede was reeds a 45 minuten klaar, WSOV 4 werd iruggedrongen met de uitstekende ïtcijfers van 15—2, 15—2 en 15—2. lames 4 had het voor het eerst dit eizoen een tegenstander die redelijk leerstand bood. Toch werd het weer -0, met als setstanden 15—13, 5-10 en 15-13. Het derde damesteam had het moei- iker tegen Braaf/Seahawks 3 uit Den leider. De eerste twee sets gingen met ssp. 15—10 en 15—1 verloren. Dit was et gevolg van het zwakke verdedigen an Tevoko. De wedstrijd werd uitein- elijk toch nog met 3—2 gewonnen mdat in de laatste drie sets de ver- ediging wel goed georganiseerd was. lierdoor kwamen de Tevoko dames 'eer aan aanvallen toe waardoor het earn met resp. 15—8, 15—8 en 15—12 ion. Wisselvallig Het eerste herenteam verloor de erste wedstrijd. Het wisselvallige spel van Tevoko was de voornaamste oor zaak van het 3—2 verlies. In de eerste set werd al duidelijk dat Tevoko niet zo'n beste wedstrijd zou gaan spelen, deze set ging dan ook verloren met 15—10. Gesteund door een enthousiast publiek wist Tevoko zich te herstellen. Maar het spel was te wisselvallig om echt te overtuigen. De tweede en derde set werden met resp. 15—10 en 15—7 toch gewonnen. In de laatste twee sets sloeg HSV> Sport 2 toe. De vierde set werd met 15—10 binnen de 15 minuten gewonnen door HSV. Ook in het begin van de vijfde set vertoonde het spel hetzelfde beeld, totdat Tevoko iets terug kon doen. Het was echter al te laat, want na nog met 13—13 gelijk te hebben ge staan, bleek Tevoko de mindere, de set ging met 15—13 naar HSV Sport. Spanning Spannend was de wedstrijd tussen de dames van Tevoko 2 en VCW 1 uit Winkel. VCW 1 wist de eerste twee sets met 15—13 en 15—5 naar zich toe te trekken. De belangrijke derde set was voor Tevoko met 16—14 en ook de vierde en vijfde set waren in Texels voordeel. Toch moest tevoko de meer dere erkennen in VCW. De laatste set werd met de duidelijke cijfers van 15—3 verloren. Het in de promotieklasse uit komende eerste damesteam werd in Schagen „even" op de plaats gezet door VVM '63 uit Monnickendam. Het gehandicapte Tevoko moest toezien hoe VVM '63 met een 3—0 winst naar huis kon keren. De huisvrouwengym, georganiseerd door de MST afdeling gymnastiek, gaat woensdag (morgen) weer van start in sportzaal De Ferrever. De lessen worden gegeven van 9 tot 10 en van 10 tot 11 uur en zijn toegankelijk voor alle dames vanaf twintig jaar. De Vereniging voor Vrienden van het Paard houdt zondag 1 november een herfstpuzzelrit die wordt gecombineerd met de in vorige jaren gehouden (na- jaars) boerenkoolrit. Opgave voor deze rit is mogelijk tot vrijdag 30 oktober bij mevrouw A. Bakker-Witte, telefoon 02226-464. Als alle Texelaars hun afgedankte glas en oud papier voortaan apart zouden houden, zou het Texelse huisvuilprobleem al voor een groot deel zijn opgelost. Dus: glas naar de glascontainer en oud papier naar de verenigingen. De vorige weck dinsdag georgani seerde voetbalinstuif en de donderdag gehouden sport- en spelinstuif zijn een succes geworden. Het was dit jaar voor het eerst dat de Texelse Sportraad zich met sportevenementen in de herfst vakantie richtte op de Texelse jeugd. Bij de voetbalinstuif werden 135 spelertjes genoteerd en bij de instuif van donder dag waren maar liefst 150 kinderen actief. Voor de Sportraad reden genoeg om volgend jaar weer iets dergelijks te organiseren. Aan de voetbalinstuif konden kinde ren van zeven tot en met veertien jaar meedoen. In alle leeftijdsgroepen was voor het, niet in gering aantal, opge komen publiek leuk voetbal te zien. Dit kwam ook door het grote aantal kleine veldjes waardoor verschillende wedstrij den tegelijk gevolgd konden worden. Sommige teams maakten van de wed strijden een „doelpuntenshow" waarbij enkele prachtige treffers genoteerd werden. Er werd sportief gespeeld wat voor een deel te danken was aan de spelersloting vooraf, waardoor rivaliteit tussen de spelertjes van verschillende voetbalverenigingen achterwege bleef. Ook veel niet-leden van voetbalver enigingen en een groep meisjes deden mee aan de instuif wat volgens de sportraad een goede propaganda voor het Texelse voetbal betekent. Door de organisatie werd de medewerking van de voetbalvervenigingen matig ge noemd. Vrijwilligers uit die hoek om bij de organisatie de helpende hand te bieden ontbraken praktisch en dat wordt betreurd. De instuif van donderdag had een breder scala van mogelijkheden. Er was gelegenheid voor het beoefenen van verschillende sporten zoals: zaalhockey, volleybal, voetbal, judo, basketball, plankspringen, tafeltennis, badminton, sjoelen, etc. leder kon geheel naar eigen interesse deelnemen aan verschillende takken van sport. En wie donderdag een kijkje in „Ons Genoegen" heeft geno men zal geconstateerd hebben dat de vele deelnemers zich geen moment verveelden. Evenals dinsdag mag het welslagen van de sportieve dag voor een belangrijk deel toegeschreven worden aan de vrijwilligers die belangeloos en enthousiast leiding gaven aan het sport en spelgebeuren. Stunten op de springmatras. Een van de onderdelen van de sport en spel-instuif.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7