Geen volle winst voor De Koog Oosterend verloor teleurstellend De Boys in matige winnaar wedstrijd Sm* Sterke wedstrijden Tetak-teams UI Ledenvergadering Windsurfclub Uitslagen eilandcompetitie volleybal Overzee verloor met grote cijfers Bowlinguitslagen Jeugdbowlen Winst voor MST-heren Ruime zege Texelslag 1 Voetbaluitslagen Tevoko-winst in derby DINSDAG 17 NOVEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7 In een spannende wedstrijd tegen ALC heeft De Koog de overwinning in de tweede helft laten liggen. Na een 0-1 stand bij de rust nam De Koog in de tweede helft een 2-1 voorsprong, maar een kwartier voor tijd werd deze toch nog uit handen gegeven. In de eerste helft speelde De Koog erg sterk en kreeg dan ook vele kansen, een schot van Kees van Beek kwam tegen de doelpaal en kopballen van Jan List konden met veel moeite door de ALC- keeper gekeerd worden. Toch nam ALC in deze eerste helft verrassend de leiding. Keeper Dekker, die na lange tijd het doel weer verdedigde, kreeg een afstandsschot niet goed onder controle, waarvan de midvoor gretig profiteerde: 0-1Ondanks verwoede pogingen slaag de De Koog er in de eerste helft niet meer in, om de gelijkmaker te forceren. Diagonaal In de tweede helft begon De Koog ook erg sterk, hetgeen in de vijfde minuut ook al resulteerde in een doel punt van de sterk spelende John List, die zich handig van zijn tegenstander ontdeed en de keeper met een diagonaal schot verraste: 1-1. Nog geen vijf minuten later kwam De Koog op 2-1, toen Kees van Beek een dieptepass van Wally van Beek beheerst langs de keeper plaatste. Hoekschoppen ALC had het hierna erg moeilijk en kreeg diverse hoekschoppen en vrije trappen tegen. De Koog kon deze mogelijkheden echter niet benutten. Hierna herstelde ALC zich geleidelijk en oefende meer druk uit op de Kooger verdediging. Nadat De Koog een vrije trap op ALC-helft slecht benut had, kon ALC met een snelle uitval de Koger verdediging verschalken. Jo Flens pro beerde de inzet nog met zijn hand te keren, maar via zijn hand belandde de bal toch nog in het doel: 2-2. In de laatste minuten werd er van beide zijden, erg nerveus en hard gespeeld, Oosterend heeft in de uitwedstrijd tegen ASV uit Venhuizen geen punt kunnen pakken. Al na enkele minuten spelen stond de ploeg met 1—0 achter. Weliswaar was het al snel daarna 1—1, maar de Venhuizers dicteer den het spel. Dit had tot gevolg dat nog voor rust ASV een 4—1 voorsprong nam. Na rust had Oosterend zich geheel hersteld. ASV moest zich praktisch beperken tot verdedigen en de ploeg mocht blij zijn dat SVO niet dichterbij kwam dan 4—3. Die mogelijkheid zat er voor de Oosterenders dik in, maar de paal en het missen van opgelegde kansen waren de oorzaken dat het be geerde gelijkspel niet gehaald werd. Oosterend kwam bijzonder slecht uit de startblokken. Na enkele minuten spelen kreeg de ploeg een corner tegen. ASV aanvaller Dekker kopte de bal onhoudbaar in. Het werd Dekker echter wel bijzonder gemakkelijk gemaakt om dat geen der Oosterenderverdedigers een poging deed de bal weg te koppen. Even later kwam Oosterend via een knappe goal van Gerard Legierse nog wel op gelijke hoogte maar toch was het ASV dat het spel beheerste. De Venhui- zenaren speelden veel feller dan de Oosterenders en wonnen praktisch ieder duel. Bovendien speelde de Oosterend- defensie ver beneden eigen kunnen, zodat Oosterend rijp leek voor de slachtbank. Al snel was het dan ook 2-1 voor ASV. Rechterverdediger Jan de Vries liet zich verrassen door zijn tegen stander, die vanaf de achterlijn de bal keurig naar de rand van het zestienme ter gebied terug trok. Daar stond De Groot volkomen vrij en met een hard |schot bracht hij ASV aan de leiding. Zwak Even later was het 3-1, toen alweer door zwak ingrijpen van de SVO-defen- sie, opnieuw De Groot kon scoren. Oosterend probeerde wel iets terug te doen maar verder dan enkele kansen voor Willem Witte kwam de ploeg toch niet. Voor rust werd de achterstand nog groter. Simon Brand onderschepte een va and Vrijdag 20 november is er in café Capri in De Koog een ledenvergade ring met uitreiking van de prijzen voor het club- en jeugdkampioenschap van de Windsurfclub Texel. Belangrijk on derwerp op deze vergadering is de bestuursverkiezing. Aftredend zijn: H. Boks, voorzitter, niet herkiesbaar, en J. Sluis, secretaris, niet herkiesbaar. Voor de functie van voorzitter kun nen tot donderdag nog candidaten aan gemeld worden bij de heer H. Boks, tel (02223) 607. 14 november 1981 Mannen: Smash '68 1-Jumping Old Stars .2-0 Memo-RSG 2 0-2 Bravura-RSG 1 1-1 Dam-Reisburo 0-2 Gamma-Opduin 1-1 Bremakker-Graaf Spuiterij 2-0 12 Balcken-Hema 0-2 Westerlaken-Amro 0-2 Time Out-Question 0-2 Doordouwers-Boetiek 22 1-1 ROG SVC-Smash '68 3 2-0 Vrouwen: Smash '68 2-WGD 1-1 Vopoda-Skil 0-2 Strends End-Taveerne 1-1 Rabo-Memo 2-0 HHH-Vawlteam 0-2 Goënga 1-Question 1-1 Goënga 2-Poco Loco 2-0 Koogel-Expert 1-1 Hema-S. M. Mets 1-1 Cafeetje-SVC ROG 2-0 waardoor er nauwelijks nog kansen gecreerd werden. Met dit gelijke spel konden beide partijen zich dan ook tevreden stellen. Rugbyclub „Overzee" speelde zon dag tegen Ascrum 3 uit Amsterdam. Ascrum kwam echter maar met 12 spelers. Om het toch „sportief" te houden, werd besloten dat één speler van Overzee, IR. Hooijberg) met As crum mee zou doen. Hij speelde een zeer goede wedstrijd en ondanks dat Overzee met één man meer was lukte het niet om punten binnen te halen. De enige kans die Overzee heeft gehad, was een penalty-kick die door F. Stark werd genomen, maar mislukte. Vooral door meer ervaring wist Ascrum de overwinning te behalen. Eindstand Overzee-Ascrum 0—25. De volgende wedstrijd van Overzee is 22 november in Leiden. De volgende thuiswedstrijd is 29 november tegen Hoorn op het veld in De Cocksdorp. KLASSE A Fun-Vismans Eethuisje 5-0 Dubbel El-Paal 9 0-5 De Koogel-Texel Vastgoed 4-1 De Vitaminebron-Holly Hobbie 1-4 't Cafeetje-'t Steigertje 1-4 Paal 19-Strandplevier 1 1-4 KLASSE B Ko Live-Mevo 4-1 Graafs Spuiterij-Strandplevier 11 3-2 Reisburo-Malisa 3-2 Sommeltjes-Jan Toes bv 2-3 DAMES TRIO LEAQUE The Kids-Klavervier C.C.C.M.-Stumpers Kwartet-De Goot DINSDAG LEAQUE Loodg. Bedr. Zijm-Gamma De Kagers-Slagerij Ott Kwartet-De Luwe Boshoek 0-4 1'A-2'4 2-2 4-1 1-4 1-4 De Tornado's, die weer voor 't eerst in de arena stonden, lieten dit ook geducht merken. Richard Zutphen gooide in de tweede game al 207 en Peter Veldman voegde hier een 517 serie aan toe. Een ruime 4-0 overwinning op de Wip Kipjes was dan ook snel behaald. De nieuwkomer Marcel Tiele- mans nestelde zich meteen op de 14e plaats in het klassement. Uitslagen: Tornado's-Wip Kipjes 4-0 Hitachi-Split 4-0 Voddeteam-Hotel de Zwaluw 0-4 bal in het strafschopgebied. Op het moment dat hij de bal rustig wilde uit verdedigen werd hij door een tegen stander ten val gebracht. Brand viel daardoor op de bal en raakte het leder met de hand. Scheidsrechter Smidt floot af en Oosterend leek in eerste instantie een vrije trap mee te krijgen omdat Brand onrechtmatig ten val gebracht was. Penalty Plotseling liep de scheidsrechter echter naar de beruchte stip en SVO kreeg een penalty tegen. Heftig protes teren hielp natuurlijk niet en Dekker schoot zijn ploeg beheerst naar 4-1. In het nog resterende kwartier voor rust werd vervolgens keihard gevoetbald. Scheidsrechter Smidt was ook volko men uit zijn doen geraakt en nam vreemde beslissingen, ledereen was dan ook blij dat de rust zonder verdere problemen werd gehaald. Na de rust een volkomen ander spelbeeld. De Oosterenders speelden met veel meer inzet en de ploeg vocht zich over de teleurstellingen van de eerste helft heen. SVO drukte ASV in een verdedigende rol, vooral ook omdat gekozen werd voor een extra aanvaller. Er ontstonden al spoedig fraaie kansen. Frits Bakker schoot van dichtbij op de paal en dezelfde speler miste op een enkele meter voor het doel. Toch kwam SVO al spoedig dichter bij. Frits Bakker speelde zich weer keurig vrij en met een hard en laag schot in de hoek versloeg hij de overigens uitstekende ASV-doel- man. Jagen De Oosterenders bleven jagen op meer doelpunten. Achter elkaar ont stonden kansen maar in de afwerking had de Oosterend-ploeg weinig geluk. Toch was het een kwartier voor tijd opnieuw raak. Gerard Legierse schoot van dichtbij zijn ploeg naar 3-4. In de resterende periode hebben de Ooster enders er nog van alles aangedaan om op gelijke hoogte te komen maar de geroutineerde ASV-verdediging liet het zover niet komen. In een harde, felle handbal wedstrijd wisten de MST-heren te winnen van VVW/'t Fortuin. Voor het publiek was het spel spectaculair, want door beide ploegen werden regelmatig mooie akties ondernomen en ook onderbroken. De ruststand was 7-3 voor MST, na de rust wist MST de voorsprong te behouden maar WW/Fortuin kwam soms gevaarlijk dichtbij. Door rust in de ploeg te houden, wist MST toch vat op de wedstrijd te houden en won met 17-14. De junioren speelden een aantrekke lijke wedstrijd tegen Hollandia T. Zij stonden enige tijd voor maar vlak voor rust wist Hollandia T de leiding over te nemen. Het werd uiteindelijk4-3. Na de rust probeerde MST de winst terug te pakken, hetgeen niet lukte. Hollandia T ging met de winstpunten naar huis. Stand: 8-5. De dames senioren kregen Zebra's uit Hoorn op bezoek. Aanvankelijk nam Zebra's de leiding met 2-0 maar MST wist snel gelijk te komen. Ruststand: 3-3. Na de rust bleef de stijd gelijk opgaan. Kort voor het eindsignaal stond Zebra's echter weer 2 punten vóór. Even Zaterdag j.l. speelden zowel Tetak 1 als Tetak 2 een thuiswedstrijd in sport hal de Ferrever. Het eerste team ont moette Doko 3 uit 't Zand en het tweede team ontving Noordkop 5 uit Den Helder. Tetak 1 had in de uitwedstrijd tegen Doko 3 met 5-5 gelijk gespeeld en daarmee een kostbaar puntje en het kampioenschap verspeeld. Nu was men uit op een sportieve revanche en kon men vrijuit spelen. Dit was goed aan het spelpeil te merken. Vooral Ruud Koorn- Neuhoff speelde „glorieuze" partijen. Met felle aanvalsdrift wist ze alle tegen standers „zoek" te spelen. Door de ballen hard en goed te spreiden zag ze kans alle enkelspelen overtuigend te winnen. Ook Lieuwe v.d. Veen en Max Hagedoorn speelden goede wedstrij den, maar moesten toch allebei een meerdere erkennen in J. v.d. Fluit van Doko 3. Max Hagedoorn krijgt steeds meer een goede vorm te pakken. De laatste twee competitie-wedstrijden vertoonde zijn spel en inzet een duide lijke vooruitgang. Samen met Ruud Koorn speelde hij het beste dubbelspel, dat dit duo tot nu toe heeft gespeeld. Het spel werd goed opengetrokken en opgelegde kansen werden koelbloedig benut en met smashes afgemaakt. De tegenstanders hadden geen schijn van kans en werden dan ook in 2 sets overtuigend verslagen: 21-13 en 21-12. Lieuwe v.d. Veen speelde óók al sterke partijen. Hij behoefde slechts, zoals gezegd, in één partij z'n meerdere te erkennen. Door 3 overwinningen van Ruud Koorn, 2 winstpartijen van Lieuwe v.d. Veen en Max Hagedoorn en een zege in het dubbelspel behaalde Tetak 1 een uiterst verdiende 8-2 overwinning en is nauwelijks voor te stellen dat in de uitwedstrijd tegen dit Doko3 het kampioenschap is verspeeld. Kampioen Tetak 2 moest het opnemen tegen het kampioensteam Noordkop 5 uit Den Helder, dat vorig jaar uit de 4e klasse was gedegradeerd. Alle wedstrijden werden door Noordkop 5 met 10-0 gewonnen, alleen Tetak 2 slaagde in de uitwedstrijd erin 2 partijen te winnen. Ondanks de 7-3 nederlaag, die Tetak 2 afgelopen zaterdag tegen dit Noordkop 5 leed, leverde men toch een uitzonder lijk goede prestatie. Door fraaie over winningen van Wilco Bakker en Martin Janssen nam Tetak zelfs een 2-1 voor sprong, waarna men tot 3-3 wist te komen. Dit waren de Noordkop-spelers niet gewend en men moest nu de hele In de thuiswedstrijd van afgelopen zondag behaalde badmintonvereniging Texelslag 1 een 6—2 overwinning op Flash 7 uit Alkmaar. De enkelspelen gaven zeer goede resultaten te zien. Marius Witte, Nellie Witte en Janny Zutphen sloten alle drie hun wedstrijden met winst af. Alleen Frans Kaercher moest na flinke strijd in zijn tegen stander een meerdere erkennen: 3 1. De gemengde dubbels werden voor Texel ook tot een goed einde gebracht; stand 5—1. De herendubbel was een heel spannende strijd, eerste set 16—18; tweede set 6—15. En de dames wisten na een driesetter ook nog een punt aan de zege toe te voegen. Eindstand 6—2. leek het er op dat MST weer gelijk zou komen, maar de tijd bleek te kort. De eindstand werd 7-6 voor Zebra's. De meisjes-aspiranten hadden het moeilijk met de sterke tegenstanders ZAP4. Howel de eindstand 10-1 voor ZAP werd, is er hard geknokt om ZAP niet verder uit te laten lopen. trucendoos opentrekken om niet tegen puntenverlies op te lopen. Na de gelijke stand van 3-3 nam Noordkop 5 in de resterende partijen het heft weer in handen en wonnen deze alle vier. Maar eenvoudig ging het niet, want maar liefst drie van deze vier partijen moest d.m.v. een derde set beslist worden. In de gehele wedstrijd waren notabene 7 partijen waar een 3e set noodzakelijk was, om een beslissing te forceren. Ondanks de 7-3 nederlaag hebben de spelers van Tetak 2 een geweldige prestatie geleverd en zijn in deze wed- stijden eervol tenonder gegaan. Zowel Fred Mosk, Wilco Bakker als Martin Janssen wonnen elk 1 partij. Uitwedstrijd Zaterdag 21 november a.s. spelen beide teams een uitwedstrijd. Tetak 1 gaat naar Hoogwoud om het op te nemen tegen Typhoon 8. Aanvang van de wedstrijd is 14.00 uur en de spelers vertrekken met de boot van 12.05 uur. Tetak 2 bindt om 10.00 uur in Schagen de strijd aan tegen Polisport 6. Vertrek boot 9.05 uur van 't Horntje. Zaterdag 14 november 1981: Afdeling Noordholland: Asonia-SVO/Z 3—1 Dirkshorn-De Koog/Z 6—0 Molenboys-Cocksdorp/Z 9—0 SVO/Z 2-BOL 4 8-3 Junioren: De Koog B1-Zeemacht B1 2—2 Texel B1-WGW B3 6-0 ZAP B3-Texel B2 1 -6 JVC B2-Oosterend BI 0-10 DWOW B2-Tex. Boys B1 9-0 Oosterend C1-JVC C1 1-0 Texel C1-BKC C1 1-2 HRC C3-Texel C2 3-0 Oosterend C2-WGW C3 2-4 SVAP C1-Cocksdorp Cl 5-1 Tex. Boys Cl-Zeemacht C2 9—0 HCSC C6-Texel C3 4-2 Meisjes junioren: Oosterend-WSW 0—0 Tex. Boys-Zeevogels 5—3 Pupillen: Afdeling D: Oosterend Dl-Tex. Boys D1 1—5 De Koog D1-Texel Dl 1—5 Oosterend D2-Texel D3 2—11 Tex. Boys D2-Texel D2 6—0 Texel D4-Tex. Boys D3 1—4 Afdeling E: De Koog El-Cocksdorp El 3—0 Oosterend E1-Tex. Boys E1 1—0 ZDH El-Texel E1 3-0 Tex. Boys (ml-Oosterend E2 4—2 Texel E2-Texel E3 1-1 Afdeling F: Texel Fl-Oosterend F1 4—0 Tex. Boys F2-Texel F3 1—0 Oosterend F2-Texel F2 0—1 Zondag 15 november 1981: Vierde klasse KNVB: Egmondia-Texel 2—2 Afdeling Noordholland: ASV-Oosterend 4—3 Callantsoog-ZDH 1 1 De Koog-ALC 2—2 Tex. Boys-Wherevogels 4—0 Watervogels 2-Texel 2 2—0 Oosterend 2-JVC 3 6—2 Texel 3-HRC 6 1-2 Oosterend 3-Watervogels 4 1—6 Vesdo 2-Tex. Boys 2 4—0 ZDH 2-WGW 6 1 -2 Texel 4-Callantsoog 4 2 1 Watervogels 5-De Koog 2 3—2 Junioren: Zeemacht A1-Tex. Boys A1 Dames: 4-2 1-0 0-5 AFC-Tex. Boys AFC 3-Tex. Boys 2 Een kleine 15—13 zege in de beslis sende vijfde set betekende een 3—2 winst voor Tevoko 3 in de derby tegen het Oosterender Smash '68. Ook de overige Tevoko teams behaalden zater dag overwinningen. Het tweede damesteam zegevierde in de belangrijke wedstrijd tegen De Boe mel. Via 15—3 en 15—13 was het snel 2—0, maar in de derde set vocht De Boemel sterk terug. Hetgeen zich in de vierde set voortzette, waardoor Tevoko met een 0—9 achterstand geconfron teerd werd. Dit werd de Texelse dames „te gek" en punt voor punt werd terug gebracht. Bij 10—10 kwam Tevoko langszij en zonder nog tegen te kunnen scoren kon De Boemel met een 1 —3 nederlaag terug naar Winkel. De wedstrijden van zowel Tevoko 4 als het tweede herenteam konden tot de verplichte nummers gerekend worden. Beide teams behaalden simpele 3—0 overwinningen zonder tegenstand van enige betekenis. Het eerste damesteam had het moeilijker tegen het vastbeslo ten Advendo. De ploeg uit Wieringen was sterk van plan hun magere positie op de ranglijst te verbeteren. Zij gingen overtuigend van start met een 15—10 setwinst. Tevoko legde weliswaar beslag op de tweede en derde set maar kon niet verhinderen dat Advendo via een af getekende 2 15 één wedstrijdpunt pakte. Na een verwoed gevecht werd de vijfde set een prooi voor de Texelse dames. Smash '68 lijkt een patent te hebben op langdurige vijfsetters. Ook zater dagmiddag was dat weer het geval. Tevoko behaalde weliswaar een 2—0 setvoorsprong, maar Smash '68 liet het er niet bij zitten en Tevoko leek het kruit verschoten te hebben. Via 10—15 en 4—15 kwam Smash op gelijke hoogte. De vijfde set was mogelijk nog span nender dan de rest van de wedstrijd. Smash begon met een achterstand maar kwam punt voor punt terug, maar het was Tevoko die de beslissende punten scoorde (15—13), waarmee ze twee punten verdienden. 'Tnih' De Texelse Boys hebben in een matige wedstrijd het zwakke Where- vogels met 'n 4—0 nederiaag naar huis laten gaan. Vooral in de eerste helft was het een rommelige wed strijd. Wherevogels was in het veld gekomen om met gebruik van veel energie de schade zo beperkt moge lijk te houden. Door fel storen slaagden ze erin de Boys niet in hun ritme te laten komen, zodat er aan die kant van een goede opbouw aan vankelijk niets terecht kwam. Wherevogels had in de eerste twin tig minuten zelfs de beste kansen en de Boys hadden het geluk aan hun zijde toen de scheidsrechter een doelpunt van Wherevogels afkeurde wegens een nauwelijks waar te nemen handsbal. Even later was het lot de Boys weer goed gezind toen de Wherevogels-spits in vrije positie net naast wist te koppen Na een half uur spelen wisten de Boys eindelijk een voorsprong te nemen. Uit een goed genomen hoek schop kopte Pieter Duin de bal in het doelgebied, waar Harry Witte klaar stond om het leer keurig in doel te koppen. Contróle De Boys kregen toen het spel beter onder controle en creëerden goede mo gelijkheden om de voorsprong uit te breiden. Aan de afwerking ontbrak echter nogal het een en ander, zodat succes uitbleef. Martien Witte was het dichtst bij een doelpunt. Hij zag goed dat de keeper te ver voor zijn doel stond en probeerde hem met 'n verre boogbal te verrassen. Hij mikte echter net te hoog, zodat de bal over de lat ging- In de tweede helft was het pleit snel beslist. Al na een paar minuten kon Nico Zoetelief even voorbij de middel lijn een vrije trap nemen. Hij bereikte met de vrije trap de goed vrijgelopen Kees van Heerwaarden, die geen moeite had er 2—0 van te maken. Na tien minuten was het weer raak. Weer was Nico Zoetelief met een vrije trap de aangever. Nu was het Paul van Heer- waarden, die met het hoofd de bal in het Wherevogels-doel deponeerde. Niet veel later kwam na 'n onoverzichtelijke situatie de bal voor de voeten van de mee opgekomen Gerard Boogaard, die niet draalde om nummer vier achter de Wherevogels-keeper te jagen. De Boys kregen nog meer mogelijkheden om de voorsprong te verhogen maar door goed ingrijpen van de doelman bleef Wherevogels een grotere nederlaag be spaard. Kansen Vlak voor tijd kreeg Wherevogels nog een uitstekende kans om tegen te scoren Door ver uit zijn doel te komen en met behulp van een overtreding buiten het strafschopgebied wist keeper Siem Zi)m die kans ongedaan te maken. De verdediging van Wherevogels zat zondag beter in elkaar dan in de eerste wedstrijd, die door de Boys met 14—0 gewonnen werd. Vooral linkerspits Jan Wessels had een constante bewaker die hem voortdurend op zijn huid zat. Indirect leverden die duels wel doelpun ten op, want uit de overtredingen die de verdediger nodig had om zijn tegen stander uit te schakelen, ontstonden het tweede en derde doelpunt.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7