Texel omzeilde lastige klip Eervolle nederlagen van }De Zwaan tegen Intervent I i Verdienstelijk gelijkspel Uitslagen se zaalvoetbal Zuid-Eierland brengt blijspel Gelijk spel voor ZDH Fors verlies voor SVC Van Heerwaarden gegadigde voor periodetitel SVO/Z ten onder tegen Asonia Sportvissersnieuws fv> rip Wit dronken len-nsmiddek*n (groothandel tabak diepvries 11,111111 I I JLIWMJ.W S.Rih SlW©E Afgelopen week kwam bij het zaalvoetbal driemaal een exels team uit tegen een tegenstander van de vaste wal. Als jerste speelde de 18-23 jaar selectie tegen hun leeftijdsgenoten jit Alkmaar. Texel maakte in deze uitwedstrijd geen sterke ndruk en het leed een grote 8—0 nederlaag. De Zwaan speelde /oor de Noordholland-beker tweemaal tegen ex-nationaal kam jioen Intervent. In Volendam ging de strijd met 5—3 verloren n in Den Burg leed De Zwaan een 4—2 nederlaag. De Zwaan werd dus uitgeschakeld, terwijl Intervent zich plaatste voor de aatste vier. De Zwaan begon aan deze wedstrijd zonder enige hoop op succes. Men Irachtte de nederlaag zo klein mogelijk houden om door acceptabele uit slagen het rayon Texel zo goed mogelijk vertegenwoordigen. Dat de beide nederlagen niet groter werden dan twee doelpunten verschil had de Zwaan voornamelijk te danken aan keeper Charles Ipenburg. In beide wedstrijden zorgde hij er met de meest sublieme reddingen voor dat De Zwaan geen nederlagen leed met dubbele cijfers. Ook Joost Brouwer speelde een prima wedstrijd. Na een wat minder sterke seizoenstart liet hij opnieuw blijken dat hij vooral tegen sterkere leams zijn directe tegenstanders weet lit te schakelen, terwijl hij ook veel hoten op doel wist te blokkeren. Bij de eerste wedstrijd in Volendam nam Intervent in het eerste kwartier een 2-0 «oorsprong. Doordat Gerard Legierse twee uitvallen wist af te ronden was de stand met de doelwisseling weer gelijk, 2-2 Tien minuten na de wissel was het dezelfde speler die De Zwaan zelfs op een onverwachte voorsprong wist te zetten. Hierna maakte Intervent zich even kwaad" en binnen vijf minuten scoorde het driemaal. De laatste tien minuten moest De ZWaan met man en macht verdedigen om de nederlaag binnen de perken te houden. Onder grote publieke belangstelling speelde De Zwaan twee dagen later Ivrijdag) de thuiswedstrijd. Intervent jstelde in deze wedstrijd nogal teleur mede omdat twee spelers thuis geble ven waren omdat zij een dag later in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal met Volendam moesten uitkomen te gen koploper RCL. Piet Duin bracht De Zwaan op een 1-0 voorsprong maar even later trok Intervent de stand weer gelijk. Na de wissel zorgde Joost ,Kieft' Brouwer voor opnieuw een voorsprong toen hij bij een doelpoging keurig bij de keeper wegdraaide en daarna beheerst scoorde. Op dat moment had De Zwaan aan nog één doelpunt genoeg om de beslissing via penalties te forceren. Lang duurde deze voorsprong niet want twee minuten later scoorde Intervent weer tegen. Met nog tien minuten te spelen zocht De Zwaan voor het eerst de aanval op. Intervent is op zo'n moment geroutineerd genoeg om foutjes af te straffen. Tweemaal wist men in deze slotfase een pass te onderscheppen en dit leverde net zoveel doelpunten op zodat de thuiswedstrijd van De Zwaan met 4-2 eervol werd verloren. Koplopers In de hoofdklasse werden twee wed- M strijden gespeeld onder de vier kop- lopers. Doordat Oosterend en Gamma r van Dubbeldik en Datsun wisten te winnen hebben beide ploegen nu 4 punten voorsprong op de nummer 3 genomen. Na een enen/erende wed strijd versloeg Oosterend Dubbeldik met 3-2. Tot tweemaal toe nam Dubbeldik een voorsprong maar Oosterend kwam steeds goed terug. Vooral toen in de slotfase een Oosterendspeler voor vijf minuten naar de strafbank moest kreeg Dubbeldik nog kansen om een gelijkspel te behalen. Helaas voor hen was het geluk niet aan Dubbeldik zijde zodat de overwinning met 3-2 bij Oosterend terecht kwam. Datsun is na een sterke seizoenstart ver teruggevallen. Voor de derde maal oprij leed het een nederlaag. Gamma (zonder Louis Uriot) had waar schijnlijk minder moeite met de tegen stander dan men verwacht had en de 5-2 overwinning die Gamma op Datsun behaalde gaf het krachtsverschil goed weer. Aantrekkelijk ZDH en A O 2000 speelden een aantrekkelijke aanvallende partij welke Alkmaar-Texel 8—0 N.H. beker: Intervent-De Zwaan 5—3 De Zwaan-lnterrvent 2—4 Hoofdklasse: ZDH-A O 2000 5 -5 Gamma-Datsun 5—2 Oosterend-Dubbeldik 3—2 Mantje-Question 2—1 Eerste klasse: Gamma 2-Rab 4—3 Datsun 3-Oosterend 3 6—3 Texel vet.-Dubbeldik 2 1—4 Gamma 3-Oosterend 2 0—2 Gempo-Datsun2 2 6 Tweede klasse: Amro-Tex.Boys 2 3—3 Dubbeldik 3-Mok 1 1 ZDH 2-Tex. Boys 3—7 Oosterend 4-Jelleboog 2—3 Derde klasse: DeKoog-KSMT2 1—5 Junioren: Zegel Modes-Zeeaas Veldman 0 1 Ratronics2-ZDH 1—2 De Koogel2-Bremakker 1—7 Zaalvoetbalprogramma Woensdag 18 november 18.00 u. Ratronics-Alkema 18.30 u. Dubbeldik 2-Gamma 19.25 u. Datsun 2-Dubbeldik 20.15 u. Gempo-Oosterend 21.10 u. Dubbeldik 3-Gamma 2 22.05 u. De Zwaan-Datsun 3 Zaaldienst: ZDH. Donderdag 19 november: 18.00 u. Datsun-Buro Eelman 18.30 u. Tex.Boys 3-Nioz 19.25 u. Oosterend 5-Question 2 20.15 u. Tex.Boys 2-Oosterend 2 21.10 u. Mok-A O 2000 22.05 u. Oosterend 4-Tex.Boys 4 Zaaldienst: Jelleboog. Vrijdag 20 november: 18.00 u. De Koogel-Cafeetje 18.30 u. sel. A junioren-Den Helder 19.25 u. sel. 18-23-Den Helder 20.15 u. KSMT 3-Texel vet. 2 21.10 u. Gamma 3-KSMT 22.05 u. Slufterhoek-ZDH 2 Zaaldienst: Oosterend. in een 5-5 gelijkspel eindigde. Voor A O 2000 nam Richard Daalder alle 5 de doelpunten voor zijn rekening. Man- tje haalde twee belangrijke punten bin nen door het nu alleen onderaan staan de Question met 2-1 te verslaan. Ook in de eerste klasse gaat de strijd tussen een Oosterenderteam en een team van Gamma. Gamma 2 heeft reeds 5 punten voorsprong genomen op nummer 3 Rab terwijl de voorsprong van Oosterend 2 zeven punten be- draagd. Beide teams maakten deze week echter geen sterke indruk. Oos terend 2 speelde zijn zwakste wedstrijd tot nu toe maar wist wel met 2-0 van Gamma 3 te winnen. Gamma 2 had in Rab een zware tegenstander. Rab kwam zelfs voor met 2-1 maar in de tweede helft wist Gamma 2 de zaak recht te trekken en het behaalde een 4-3 over winning. Ook Datsun 2 en 3 kwamen beiden tot winst. Datsun 2 versloeg. Gempo met 6-2 en Datsun 3 was met 6-3 de winnaar in de strijd tegen Oosterend 3. Texel veteranen probeerde tegen Dubbeldik 2 van alles om tot een overwinning te komen. Maar zelfs het spelen met 5 veldspelers leidde niet tot succes en Dubbeldik 2 won dan ook met 4-1. Moeilijk In de tweede klasse had Dubbeldik 3 het erg moeilijk om een puntje tegen Mok te pakken. Vooral in de tweede helft was Dubbeldik de betere ploeg maar wist maar niet tot scoren te komen. Bij een uitval had Mok een 1-0 voorsprong genomen en zelfs toen twee Mokspelers naar de strafbank moesten kwam Dubbeldik niet tot de verdiende gelijkmaker. Pas in de laatste minuut kreeg het loon naar werken toen Ryan van Heerwaarden de gelijk maker scoorde. Tex. Boys verstevigde zijn koppositie. In de eerste twintig minuten zette Theo Bakker Tex. Boys op een 3-0 voorsprong tegen ZDH 2. Hierna gaf ZDH 2 goed partij en beide partijen kwamen nog veelvuldig tot scoren zodat Texelse Boys met 7-3 de overwinning pakte. Texelse Boys 2 haalde z'n tweede puntje binnen door 3-3 gelijk te spelen tegen Amro. Jelle boog nam tegen Oosterend 4 in het eerste kwartier een 3-0 voorsprong, hierna kwam Oosterend goed terug maar het wist de nederlaag niet meer te ontlopen en Jelleboog trok met 3-2 aan het langste eind. Junioren In de derde klasse werd één wedstrijd gespeeld. KSMT 2 won deze met 5-1 van De Koog. Bij de junioren behaalde Zeeaas Veldman een onverwachtte 1-0 overwinning op Zegel Modes. Ratronics 2 verloor voor de zevende maal op rij maar dit keer was het tegen ZDH slechts 2-1 zodat er vebetering in zit. Bremakker won gemakkelijk met 7-1 van De Koogel 2. Deze week worden alleen bekerwed strijden gespeeld. Vrijdag echter worden er ook twee selectie wedstrijden ge speeld. Om 18.30 uur speelt de junioren A-selectie tegen Den Helder en direct hierna speelt het 18-23 jaar team tegen hun leeftijdgenoten uit Den Helder. De toneelclub Zuid-Eierland" heeft onlangs het blijspel ,,De onbetaalbare loodgieter" in studie genomen. Het drie bedrijven tellende stuk zal vrijdagavond 27 november worden opgevoerd in „Bethel" onder regie van de heer Jvan Bennekom. Texel heeft de lastige uitwedstrijd in Egmond tegen Egmondia afgesloten met een verdienstelijk gelijkspel. Tot tweemaal toe moest Texel een achter stand wegwerken en het gelijke spel bleek na negentig minuten de juiste verhouding weer te geven. De eerste twintig minuten van de wedstrijd had Texel het erg moeilijk met de ploeg uit Egmond. De voorhoede van Egmondia wisselde voortdurend van plaats en met snel opkomende midden velders bracht men de Texel achter hoede steeds in grote moeilijkheden. De organisatie in de Texel achterhoede bleek onvoldoende en Egmondia kreeg een aantal goede kansen. Na een kwartier spelen viel het eerste Egmondia doelpunt, toen laatste man Joop Koopman van Egmondia een vrije trap knap in de kruising liet draaien. Na dit doelpunt kreeg Texel meer grip op het Egmondia spel en wist men een licht overwicht op te bouwen. Nadat eerst Nicol Schermer en Rob van de Stap goede scoringskansen hadden gehad, kon Texel na een half uur spelen de verdiende gelijkmaker laten aanteke nen. Controle Gert Pansier „lepelde" een vrije trap over de Egmondia achterhoede heen naar de diep sprintende Louis Uriot. De keeper van Egmondia kwam uit zijn doel maar kon de bal niet onder controle krijgen, waarna Uriot de bal in het lege doel kon werken. Tot de rust bleven de ploegen duidelijk aan elkaar gewaagd. Na de thee waren er voor zowel Egmondia als Texel enkele kansen, maar weer konden beide ploegen het gevaar op tijd keren. Twintig minuten voor tijd nam Egmondia weer de leiding. Over links Een diepte bal door het centrum van de Texel verdediging bracht de links buiten alleen voor keeper lepenburg. In eerste instantie stopte hij de inge schoten bal, maar uit de daaruit ont stane scrimmage scoorde Egmondia alsnog; 2—1. De verdiende gelijkmaker liet niet lang op zich wachten, want vijf minuten later was het Henk Groen die een terug- gekopte bal van Gert Pansier ineens la Johnny Metgod) op zijn slof nam en de bal in het Egmondia doel liet ploffen; 2-2. Lege handen Toch bleek Texel nog met lege handen naar huis te gaan, toen Egmon dia tien minuten voor tijd om on duidelijke redenen een strafschop mocht nemen, maar keeper lepenburg stopte de inzet. Ook Texel was nog dichtbij een treffer maar zowel de kopbal van Louis Uriot als het schot van Gerrie Plaatsman misten de juiste richting, zodat Texel één punt toevoegde aan het totaal en daardoor mee blijft draaien in de kop groep. ZDH heeft wederom gelijk gespeeld tegen Callantsoog. Evenals in de thuis wedstrijd eerder dit jaar bleef de stand 1-1. De Hoornders zijn beslist niet de minderen van Callantsoog. maar ook zondag ontbrak een beetje geluk om een kleine voorsprong te nemen. Het wordt overigens spannend in de derde klasse. De teams zijn zeer aan elkaar gewaagd en de koplopers Vesdo en Koedijk verloren zondag. Al na twee minuten spelen wist ZDH de leiding te nemen. De bal werd door een speler van Callantsoog weggekopt en ketste via de doellat weer het veld in waarna Theo Hin beheerst kon scoren. De eerste helft had ZDH het betere spel en de Callantsoog defensie werd regel matig onder druk gezet. Punten leverde dit echter niet op. De aanvallen van de thuisclub hadden aanvankelijk niet veel gevaar en keeper Kees Bakker had zeer weinig te doen. Ook in de tweede helft was ZDH regelmatig voor het Callants oog doel te vinden. Bram Brouwer kreeg een prachtige kans om ZDH op 0-2 te brengen maar zijn schot ging net langs doel. Toch viel een kwartier voor het eindsignaal de gelijkmaker. De goeduitkomende keeper Bakker wilde een aanvalschot afstoppen maar dit mislukte en de bal rolde tergend lang zaam het doel in. Eindstand: 1-1. SVC speelde zaterdag uit tegen Mo lenboys '80 één van de sterkere teams uit de competitie. Het leek dan op voorhand ook niet mogelijk de verschil len klein te houden maar toch werd een iets beter resultaat behaald dan in de vorige wedstrijd. Toen werd het 11-0 en nu moesten de Cocksdorpers met 0-9 genoegen nemen. Vooral het eerste halfuur was voor SVC fataal mogelijk ook door het verdwalen in Heerhugowaard waardoor de wedstrijd twintig minuten te laat begon. In de eerste helft wist Molen boys zeven keer te scoren maar daarna vonden de Texelaars het voldoende. Nog voor rust werd de defensie dicht gehouden en na de thee werd deze werkwijze subliem voortgezet. Slechts enkele malen kwam keeper J. P. Stolk op sublieme wijze in aktie. Het vast houden van de sterk spelende Molen boys bleek voor de Cocksdorpers toch teveel van de conditie te vergen want vijf minuten voor het eindsignaal begon de vermoeidheid de baas te spelen. In deze laatste minuten wist Molenboys nog tweemaal te scoren. In de klaverjascompetitie is wellicht de eerste beslissing gevallen en dat is de eerste periodetitel. De leiders in het klassement Peter en Riet van Heerwaar den behaalden op de laatstgehouden clubdrive de hoogste score van de avond; 7345 punten. Hierdoor bedraagt hun voorsprong op nummer twee ruim 1400 punten en dat lijkt met nog vijf partijen te spelen niet meer in te halen. Het echtpaar J. Spaans dat 6064 punten behaalde, klom verder op naar de derde plaats vlak achter P. Veeken en D. Witte die 6555 punten vergaarden en de tweede plaats overnamen van Th. en J. Witte. Het koppel A. van Heerwaarden en J. Dernison werd op deze avond derde met 6594 punten. Bert Witte met invaller M. Veeger behaalden 6424 punten. Opnieuw heeft SVO een meerdere moeten erkennen in Asonia.Toch startte SVO zeer voortvarend want Asonia heeft vooral het eerste kwartier onder zware druk gestaan. Al na acht minuten spelen kwam SVO op 0-1, Rien Brouwer gaf de bal goed door aan zijn broer Gep Brouwer en deze kopte de bal weer prachtig verder naar de vrij staande Aart Johan v.d. Brink. Hij scoorde knap. Gep Brouwer zou nog één keer scoren maar deze treffer werd terecht wegens bui tenspel afgekeurd. Asonia moest wat terug doen en bij een simpele uitval reageerde de verdediging van SVO zeer zwak zodat men makkelijk kon scoren: 1-1. Vanaf dat moment heeft SVO het spel uithanden gegeven en zich laten intimi deren door het harde en stevige voet ballen van Asonia. Na de rust kwam 47382 14 45962 11 45773 19 45646 13 45581 12 44531 15 44011 10 43985 9 43545 14 43398 13 Asonia sterk op en moest SVO alle zeilen bijzetten. Asonia kreeg van de scheidsrechter een omstreden penalty die resulteerde in 2-1Tien minuten later werd de bal in de SVO-verdediging te zacht teruggespeeld en was een attente spits van Asonia aanwezig om keeper Haak het nakijken te geven: 3-1. SVO moest nog 20 minuten alles geven om de stand niet op te laten lopen. Zelf kreeg men wat kleine kansen waarvan de uitval van Gep Brouwer op de lijn door een Asonia speler werd gekeerd. Heel wat beter speelde SVO/Z2 tegen Bol 4. Met 8-3 werd deze tegenstander op eigen terrein verslagen en naarmate de strijd vorderde begon de doel- puntenmachine van Oosterend beter te draaien. Het tweede zaterdagelftal heeft bij een constant spelpeil kansen op het kampioenschap. Op de foto Maarten Drijver in „contact" met de Bol 4 keeper. Stand na 28 partijen: (resp. punten, marsen) Echtp. P. v. Heerwaarden P. Veeken-D. Witte Echtp. J. Spaans Th. en J. Witte B. Keijzer-N. v.d. Veen H. Bakker-C. Vinke H. Spigt-A. Bakker Echtp. J. v. Heerwaarden A. Dijker-N. Koomen J. Keijzer-T. Veeken De eerste viswedstrijd in de winter- serie 1981 '82, die gehouden werd bij de Schans bracht 14 vissers op de dijk, die in anderhalf uur tijd 15 vissen wisten te vangen. In de jeugdafdeling waren 3 vissers aktief. Eerste Martien v.d. Zwaag 41 cm, één bot. In de afd. senioren eerste G. van Kranenburg 54 cm, tweede W Pronk 46 cm, derde P. Verhagen 43 cm Totaal 14 vissers, gezamenlijke lengte van 248 cm. De volgende wedstrijd van de winter- serie is op 13 december nabij het Red dingboothuisje De Cocksdorp, aanvang 8.30 uur. Zondag 29 november is de Sinter klaaswedstrijd van HSV De Snoek aan de Afsluitdijk. Deze wedstrijd wordt ook bezocht door de Sportvissersclub Texel. De all-in prijs is 25,— voor 50 pieren inschrijfgeld en het vervoer vanaf het fanfaregebouw Witte Kruislaan. Ver trek 7.30 uur. Opgave is mogelijk t/m 25 november bij P. Verhagen, Wagemaker- straat 3, Den Burg, tel. (02220) 3986 iNSDAG 17 NOVEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 9

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 9