Reactie gemeente blijft afwijzend I Voor het weekend I 4CEND4 f f Overkapping zwembad „Molenkoog Nieuwe bestuursleden oud-leerlingenvereniging 'Wat bedoelt u?' 'Zeg dat dan meteen' Zon, moon on hoog wotor J Dierenartsen FAMILIEBERICHTEN Zuigelingenbureau van 5 en 6 december 1981 Beroepsschrift Hopster wordt verdaagd Adventsavond Doopsgezinde Zusterkringen I Artsen Groene Kruis Tandartsen I Apotheek w Kerkdiensten I Rijkspolitie Brandmelding Oud papier hier 0 Noodslachtingen Granaten gevonden 81 VRIJDAG 4 DECEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Het ziet er niet naar uit dat het gemeentebestuur en de zwembad commissie het eens zullen worden over het overkappingsplan voor het zwembad Molenkoog in Den Burg. In tegendeel: uit een ambtelijke reactie (naar aanleiding van het commentaar van de zwembad commissie op de negatieve voorlopige reactie van het gemeente bestuur) blijkt dat het college zijn afwijzende standpunt zal handhaven. Zoals bekend was het gemeente bestuur van mening dat de zwembad commissie een veel te optimistisch beeld heeft gegeven van de exploitatie mogelijkheden van het te overdekken bad. De zwembadcommissie heeft hier vrij boos op gereageerd en het college een negatieve instelling verweten. Het commentaar daarop: „Wij vinden dat d' de commissie de situatie verkeerd in schat door een objectieve beoordeling van de plannen die voor haar negatief uitvalt, direct gelijk te stellen met een negatieve benadering." De zwembadcommissie heeft gister ochtend een gesprek gehad met het ge meentebestuur, waarbij de bezwaren die van gemeentewege tegen het over kappingsplan zijn ingebracht, werden doorgenomen. Te eng sht >uv\ lie pla eug' e ïge ïuvr bej vpli ;hti pro opbrengen zullen zij van de gemeente extra subsidie nodig hebben). „Sociaal zwak" wordt het idee genoemd om de salariskosten te drukken door bevorde ringen achterwege te laten. Het bad wordt dan ten koste van het personeel geëxploiteerd. Onverantwoord wordt ook de stelling gevonden dat het bad „eerst maar eens moet draaien" om daarna pas te zien wat de uitkomsten zijn. Verder wordt nog een reeks aan merkingen gemaakt ten aanzien van on derhoud (een schoonmaakmachine is nodig), het gebruik van electriciteit, gas en water (de gemeente houdt vast aan de SVEN cijfers die op de praktijk ervaring berusten), de zuivering van het zwemwater, schoonmaakartikelen (een binnenaccommodatie stelt hogere eisen aan de hygiëne), drukwerk en rente kosten (de op het bestaande bad druk kende rentelast moet in de nieuwe exploitatie worden meegeteld) en de af schrijving. Bevolking De zwembadcommissie heeft er wel rekening mee gehouden dat de exploi tatie wel eens minder gunstig zou kunnen uitvallen dan zij had berekend. Het werd niet uitgesloten geacht dat een beroep op de bevolking moet wor den gedaan om tot een gunstiger beeld te komen. De ambtenaren merken echter op dat een bijdrage van de bevolking om de exploitatie weinig effect heeft. Als de bevolking een ton bijeen zou brengen levert dat een jaarlijkse besparing op van slechts f13.333, De commissie heeft naar aanleiding van het eerste gemeentelijke commen taar wel het verwachte exploitatietekort bijgesteld: van f50.000,— (boven het bestaande tekort van f150.000, tot f115.000,-. Omdat Piet Jongejan en Dirk Roeper niet herkiesbaar waren, heeft de oud- leerlingenvereniging van de lagere land bouwschool twee nieuwe bestuursleden moeten kiezen. Het werden Nico Roeper en Dirk Roeper van „Plassendaal". Verder hebben in het bestuur zitting: Ard Saai, Jan Grisnigt en Cor de Lugt. De bestuursverkiezing had plaats in de onlangs gehouden jaarvergadering van de vereniging. Bij die gelegenheid werden tevens de prijzen toegekend van de ploegwedstrijd. De prijzen werden beschikbaar gesteld door de Texelse Oliecombinatie en Rab (resp. 500 en 400 liter gasolie), de Aankoop centrale, Cebeco Handelsraad, P. C. Bonne, fa. A. Bakker, Harry Keizer, Kees Pol en fa. Michelin. Namens laatstgenoemde onderneming werd een interessante film vertoond over de productie en eigenschappen van auto banden. De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, om 14.00 uur. dinsdag 8 december Dokter Waverijn, woensdag 9 decern ber om 13.30 uur. Lidmaatschapskaart Groene Kruis meebrengen. De ambtenaren van de afdelingen fi nanciën, welzijnszaken en gemeente werken die de reactie hebben opgesteld, beginnen hun stuk met de opmerking dat de commissie haar opdracht ver keerd onder woorden heeft gebracht, yj Het was niet de bedoeling om te onder zoeken of een overkapping van het be staande zwembad Molenkoog realiseer baar is. De opdracht van de in december 1980 geïnstalleerde commissie was bre it» der: mogelijkheden onderzoeken voor 19 overdekt zwemmen in Den Burg. Als vi gevolg van de beperking die de com missie zichzelf heeft opgelegd, hebben e' sspecten die wel onderzocht hadden ES moeten worden, geen aandacht gekre- va<gen. Zo heeft het door de commissie P /oorgestelde overkapte bad nogal wat 'td iporttechnische beperkingen, die vol- rd°jens de commissie alleen opgeheven cunnen worden door het bouwen van ar< jen nieuw overdekt bad. Maar dat m^aatste werd niet onderzocht omdat de ommissie het niet tot haar opdracht 3tn ekende. Bij het eerste rapport van de avr wembadcommissie was een ontwerp fan een overkapping van Jan Kuipers n itaal en houtbouwindustrie uit Nuns- idd jeet. De commissie heeft nu een nieuw jntwerp toegevoegd: van Tip-Combine 1 V. uit Twello. Dit is echter kleiner. De 'erl imbtenaren zeggen aan de hand van tiev leze tekeningen geen oordeel te kunnen 'ellen, omdat meer tekeningen, bestek begroting ontbreken. „Dit ondanks lerhaaldelijke verzoeken." Bij de twee- Ie versie van het plan bevat de zijwand ilechts één schuifpui, waardoor het lontact met de speelweide grotendeels al verdwijnen. Het Tip-plan kost f1 niljoen. Dit is een richtprijs zodat het de raag is welke uiteindelijke prijs uit de ,)us zal komen. De commissie heeft de wijfels over het gebruik van de be staande tegels gehandhaafd. Het vrij ju we oppervlak zal onder de onver- apping een broedplaats voor bacteriën o.a. voetschimmels) worden. Uit de erdere reactie komt naar voren dat wee ketels voor de zwembadverwar- ïing noodzakelijk worden geacht om toringen van langere duur te kunnen itsluiten. Wat de fiananciële aspecten etreft wordt onder meer opgemerkt dat en bijdrage uit het fonds recreatie en atuurbehoud een gemeentelijke subsi- ie is, ook al wordt deze via een omweg erstrekt. De ambtenaren zijn van me- ing dat een kans op rijks- en provinciale ubsidies vrijwel nihil is. Ook worden de verwachtingen inzake de bezoekers- antallen niet gedeeld. 18 Baden De commissie ging ervan uit dat rsonen die nu gedurende vijf maan- n het bad gemiddeld zes keer per jaar zoeken, bij twaalf maanden goed zijn ior 18 baden per jaar. De ambtenaren: IVolgens ons is het geen kwestie van oortellen. Wij denken dat iemand die zes keer per vijf maanden zwemt, dat intal bij twaalf maanden over het hele ar zal spreiden. De statistieken staven it." De veronderstelling ten aanzien van it schoolzwemmen dat vooral het roepsonderwijs gebruik zal maken in het bad heeft bij de ambtenaren aagtekens opgeroepen. Het open- ichtbad wordt nu nauwelijks door deze :hool bezocht. Verder wordt het twij- lachtig genoemd of het schoolzwem- tn in een overdekt bad ook in de nter zal doorgaan. Dat zal de ge- ieente n.l. f81.000,— extra kosten, jritische kanttekeningen worden ook izet bij de verwachte huuropbrengst in het bad. (Als de verenigingen de <tra huur voor het bad niet kunnen Het conflict dat hotelier J. H. F. Hopster heeft met de gemeente over de plaats van een nieuw te bouwen bedrijfswoning bij hotel „Bos en Duin" m komt nog niet in de gemeenteraad van Uitsluitend voor spoedgevallen Zondag 6 december 1981 dinsdag. B en W hebben de raad mee gedeeld dat de voorbereiding van het betreffende raadsvoorstel nog enige tijd vergt, waardoor de zaak moet worden verdaagd tot uiterlijk 8 februari. Het is de bedoeling het beroep te behandelen in de raadsvergadering van januari. Precies hetzelfde geldt voor het bezwaar dat de heer P. M Schoo heeft ingediend tegen weigering van een bouwvergunning. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Op dinsdag 8 december a.s. vieren de Doopsgezinde Zusterkringen hun adventsavond in de Doopsgezinde kerk. In tegenstelling tot eerdere be richten begint deze avond om half acht. Den Helder en Texel worden aangewezen als projekt voor be- roepskwalificerende educatie. Overleg..." ,.Er komt vakonderricht voor slecht geschoolde jongeren" (Publicatie in umenweilcing met dit blad van de afdeling Texol van de ABVET (Algemene Bond Voor Eenvoudig Taalgebruik) I I HERVORMDE GEMEENTEN tot Van vrijdagavond 18.00 uur maandagmiddag 13.00 uur. Let op! Aanvragen voor hulp: uitsluitend te bereiken: zaterdag en zondag tussen 13.00 - 14.00 uur en 18.30 - 19.30 uur. Zr. Van Karsen, Kogerweg Den Burg, tel. 4319. 132, Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00- 18.00 uur. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. I Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00- 17.00 uur; zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. De zon komt 11 december op om 8.38 uur en gaat onder om 16.29 uur. 21 december op om 8.46 uur en onder om 16.30 uur. Maan: 4 dec. E.K., 11 dec. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: I I Vrijdag 4 dec. Zaterdag 5 dec. Zondag 6 dec. Maandag 7 dec. Dinsdag 8 dec. Woensdag 9 dec. Donderdag 10 dec. Vrijdag 11 dec. Zaterdag 12 dec. 0.09 en 11.50 1.13 en 12.57 2.27 en 14.21 3.42 en 15.50 4.51 en 17.15 5.58 en 18.29 7.06 en 19.32 8.13 en 20.28 9.09 en 21.23 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Bij brand altijd bellen (02220) 2066 Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Scouting Texel haalt zaterdagmorgen oud papier op in de Kogerstraat, Schoonoordsingel, Witte Kruislaan, Burgerhoutstraat en de Wagemaker- straat. Een ieder wordt verzocht het papier voor 10.00 uur gebundeld op de stoep te zetten Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182(slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. (02226) 520 of (02220) 3541 Den Burg 10.00 uur ds. Wisman viering maaltijd des Heren, collecte werelddiaconaat De Cocksdorp 9.30 uur ds. Wolt- haus Den Hoorn 11.00 uur ds. Hoekstra kindernevendienst De Koog 11.00 uur ds. Wolthaus De Waal 9.30 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, collecte oecumenische arbeid Oudeschild 19.00 uur ds. Van Zijll Langhout, gemeenschappelijke R.K./N.H. adventsdienst GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur dhr. S. Rienstra uit Barsingerhorn 17.00 uur dhr. S. Rienstra Oosterend 10.00 uur ds. J. Drost, uit Rijswijk 17.00 uur ds. J. Drost GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst Woensdag 9 december: Oosterend 19.00 uur ds. A. B. v.d. Heiden, uit Enkhuizen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 18.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema verkiezing kerkeraad kerkbusje Den Hoorn BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 15.00 uur ds. Hoekstra, begroetings-welkomstdienst. Koffietafel na. Kinderoppas aanwezig. ROOMS—KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei Zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Den Hoorn: zondag 19.00 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Interkerkelijke Adventsdienst in de Herv. kerk. JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis „De Waldhoorn", He renstraat 30, Den Hoorn Zondags: Openbare lezing 10.30 uur Wachttorenstudie 11.30 uur. Woensdags: Theocr. School 19.30 -20.30 uur. Dienstvergadering 20.30-21.30 u. Zondag 6 december In de Doopsgezinde kerk wordt om 15.00 uur een begroetingsdienst gehou den van de Baptistengemeente ter gelegenheid van de komst van de nieuwe predikant J. G. Hoekstra. Belangstellenden zijn welkom. Dinsdag 8 december De gemeenteraad komt om 19.30 uur in het raadhuis bijeen. De agenda van deze raadsvergadering staat elders in deze krant. Bij paal 9 zijn woensdagmiddag twee brisantgranaten gevonden Ze zullen door de Explosieven Opruimingsdienst onschadelijk worden gemaakt In dankbare herinnering aan wat zij voor ons is geweest, delen wij u mede, dat na een ern stige, maar moedig gedragen ziekte, gesterkt door het H. Sacrament der zieken, is overleden mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en oma Duvera Cornelia Zïjm, echtgenote van Jacob de Graaf, op de leeftijd van 61 jaar. J. de Graaf Ans Blom-de Graaf Piet Blom Tessa, Vera en Ronnie Texel, 1 december 1981, Westerweg 80, „Vrij en Blij", 1797 RH Den Hoorn. De H. Eucharistieviering wordt gehouden op vrijdag 4 december om 14.00 uur in de paro chiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren: donderdag 3 de cember van 19.30 - 20.30 uur in rusthuis „St. Jan" en na de begrafenis in de „Witte Burcht". Na een moedig gedragen lijden is van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Duw de Graaf-Zijm. S. Zijm T. Zijm-Koper W. Zijm J. Zijm-van Heerwaarden C. J. Zijm en kinderen Texel, 1 december 1981. Het schept vreugde Duw als vriendin gekend te hebben. Het brengt droefheid een fijne vriendin verlo ren te hebben. Haar berusting was ons een voorbeeld. Moge God kracht schenken aan haar familie. A. C. Slaman-Witte W. Slaman Op 1 december 1981 is ons mevrouw Duw de Graaf-Zijm ontvallen. Zij was een zeer actief lid vanaf het eerste uur. Wij zullen haar blijven missen. Wij wensen Jaap, Ans, Piet en de kleinen veel sterkte toe. „De Blijde Rijders" Diep geroerd zijn wij door de blijken van deelneming, die U ons persoonlijk of schriftelijk betoond heeft bij het overlijden van onze lieve PIETJE DE JONG-VAN DER VIS. Het is ons tot grote steun. Maar dit overgrote medeleven maakt het ons onmo gelijk U allen persoonlijk te bedanken, wat wij daar om langs deze weg willen doen. Ger, Ada, Helma en Petra Fam. Van der Vis Fam. De Jong Kerkstraat 11, Oosterend. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze lieve man, vader en opa ARIJ KIEVIT, betuigen wij u onze oprechte dank. Texel, december 1981, Thijsselaan 68, 1791 VJ Den Burg. Uit aller naam: A. Kievit-Krijnen Onze ouders Theo Hoogenbosch en Truus Karsman zijn 13 december 1981 25 jaar getrouwd. Receptie vrijdag 11 december van 18.00 tot 19.30 uur in de Raadskelder. Hans en Beatrice Teddy en Jan Corine AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen f2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Na 2% jaar samen wonen gaan wij onze relatie met een huwelijk bekronen. Op vrijdag 18 december 1981 trouwen Martien van Benthum en Wil van der Star om 15.00 uur in het Ge meentehuis te Den Burg Alle familieleden, vrienden en verdere bekenden ver wachten wij tussen 20.00 en 22.00 uur in Hotel „Opduin", De Koog. Ons adres is: Julianastraat 8, Den Burg, Texel Familie, vrienden en be kenden, ik ben weer terug uit het ziekenhuis. Die mij nog een bezoek willen brengen, kom maar bij mijn mama thuis Patricia Mosk Voor liefhebber mijn rode Mini 1000 '72. Ko gerstraat 49, Den Burg. Na 18.00 uur (02220) 4017 5 dec. Visbeurs met verse vis voor 1 keer za terdag van 13.30 tot 15.30 uur Dorpshuis Let op onze wekelijkse aanbieding. Semke Deli catessen, tel. 717, De Koog. Is uw varkensblaas kapje van uw lamp stuk- geknapt? Wij hebben veel keus in grote en kleine losse leren lampekap- pen. Deze knappen nooit stuk. Speciaalzaak Pandje 5 (naast de Hema). Te koop drumstel. Leuk Sinterklaas-kadootje van f1100,-. Tel. (02220) 2722 Bent U 50 jaar of ouder en wilt U graag nog een beetje aan sport doen? Dan biedt Badmintonclub Texel deze mogelijkheid op de maandagavonden van 18,30 tot 20.00 uur in Sporthal „Ons Genoe gen" voor 12 personen onder deskundige leiding. Inl. tel. 3478 of maandag avonds aan de zaal Maskers in de Kado- shop, Binnenburg 12, tel. 4357. Sint Surprise. Voor 1 keer Visbeurs op zaterdag van 13.30 - 15.30 uur met verse vis.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 3