41* MA S Texelaartjes \\0Vtë X Warmste Bakker ^-¥r bruHen Timmers bakkerij FAMILIEBERICHTEN Handige mensen laten i door °De bolden doen WAT IK ZEGGEN WOU." Kaart knippen Aanrijdingen Snelheidscontrole Ongeval Antenne beschadigd Grootscheepse verkeerscontrole T rombosedienst „The Towering Inferno' „Oom Ferdinand en de toverdrank" Dineren in stijl met een fijne kerstsfeer. Genieten van een goede, bijzondere keuken. Eethuisje De Smulpot" v/h Gebr. Timmer Wat deed de zeer deftige Markies Fraaifenster bij de Bolder? mmmmmmmmmsmmm 9 IINSDAG 8 DECEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 3 "*VLN VAN LEZtftS-ftAUN VERANTWOOBOf l.U> Mt «N 0€ RtQAKT« Wij hebben kennis gemaakt met het nieuwe kaartknipsysteem van de Teso. Men is daar wel slim in het bedenken van hindernissen voor de voetgangers die naar Texel willenl De situatie is nu: 40 of meer buspassagiers tegelijk voor 1 loket, braaf op hun beurt wachtend, 1 voor 1 door de klapdeur, die niet breed genoeg is voor mensen met twee tassen, of een kind aan de hand. De kinderen verdwijnen trouwens gauw onder de hekken door. Wie een knip- kaart heeft moet rustig blijven wachten op mensen die een los kaartje kopen. Het kontrolerend Teso-personeel zag er scherp op toe dat niemand over het hek klom. Dat zelfde Teso-personeel zou ook de kniptang terhand kunnen nemen en de knipkaarters even door kunnen laten. Dat zou veel sympathie ker overkomen tegenover zowel vreemden als Texelaars, die óók moeten wachten. Het risico om de boot voor de neus te zien vertrekken is al wéér ver groot. Irene Maas, Kees Roselaar, Saskia Roselaar, Alkmaar. Een twaalfjarig Texels meisje werd donderdag gewond bij een aanrijding op het kruispunt Keesom- laan-Beahrixlaan in Den Burg. Ze wilde linksaf slaan en hield daarbij onvoldoende rekening met een tege moetkomende Texelse automobilist. Na de aanrijding moest ze met ver schillende verwondingen worden opgenomen in het ziekenhuis te Den Helder. Haar fiets was geheel ver nield. De auto liep een kapotte voor ruit op. Op de Hoornderweg ten westen van de Amaliaweg gebeurde donderdag middag rond half vijf een aanrijding tussen een fietser en een bromfietser. De dertienjarige Texelse fietser maakte deel uit van een groep scholieren en reed nogal middenop de weg. Door zijn donkere kleding werd de scholier niet opgemerkt door een achteropkomende 17-jarige bromfietser. Zowel de fietser als de bromfietser werden bij de aan rijding gewond. Bij een snelheidscontrole, die vrijdag in De Koog en in Den. Burg weid gehouden, zijn totaal 9 overtreders be keurd. In De Koog vielen vijf bekeurin gen. De snelste overtreder reed hier 86 kilometer, terwijl ter plaatse 50 is toegestaan. Bij Den Burg op de Pont- weg werden vijf automobilisten gever baliseerd. Zeventig is hier de maximum snelheid en de hoogst gemeten snel heid was hier 115. Op de Oosterenderweg nabij De Waal raakte zaterdag een vijftienjarige Texelaar gewond doordat hij van zijn brommer viel. De jongen reed in de richting van Den Burg en remde plotse ling af. Zijn vriend die op een andere bromfiets zat, probeerde hem te ont wijken, maar dit lukte niet. De jongen die op de grond terecht kwam, brak zijn rechter been op twee plaatsen. Een auto van een inwoner uit Hen gelo, die in de nacht van zaterdag op zondag in de Parkstraat in Den Burg geparkeerd stond, werd door onbeken den beschadigd. De antenne werd ver nield en de lak van de wagen werd be krast. Bij een grootscheepse verkeerscon trole, die gisteren door de Texelse politie en de verkeersgroep van de Rijkspolitie Alkmaar is gehouden, zijn tweehonderd voertuigen gecontroleerd. Er werden verschillende overtredingen geconstateerd. Een auto, die in slech te staat bleek te verkeren werd uit het verkeer gehaald; een onveilige aan hangwagen werd eveneens aan het verkeer onttrokken; bij vier auto's werden gladde banden aangetroffen, een vrachtwagenchauffeur reed zonder rijbewijs en één auto bleek geen deug delijke handrem te hebben. In verschil lende gevallen werd zonder het dragen van veiligheidsgordels gereden. Dinsdag 8 december Om 19.30 uur begint de raadsvergade ring. De agenda werd al gepubliceerd in de vorige krant. Woensdag 9 december Maatschappelijk werker André Delsing van de Texelse Jellinek-vestiging spreekt in de openbare bibliotheek over „Problemen met alcohol". Toegang gratis voor ieder, aanvang 20.00 uur. Iedere woensdagochtend volgens af spraak van 9.00 tot 10.30 uur. Adres: Groene Kruisgebouw (ingang tandart sencentrum), Witte Kruislaan, Den Burg, tel. (02220) 4887 (uitsluitend tij dens bovenstaande uren). Indien u niet op het afgesproken tijd stip kunt komen, dan gaarne kontakt opnemen voor woensdag met de admi nistratie van het laboratorium van het Gemini Ziekenhuis, tel. (02230) 11414, tst. 232 of tst. 299. Mee te nemen: alle trombosedienst- gegevens van elders en verzekerings- gegevens (ziekenfondskaart) Na een moedig gedragen lijden is van ons heengegaan onze moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Nellie Gesina Eelman, wed. van W. A. Kapteijn, eerder gehuwd geweest met J. J. Schuitenmaker, in de ouderdom van bijna 72 jaar. Eierland: E. N Dros-Schuitenmaker Jac. Dros Mijdrecht UJ. B. Bierman-Schuitenmaker A. Bierman klein- en achterkleinkinderen Texel, 7 december 1981, „Propagatie", Hoofdweg 76, 1795 JE De Cocksdorp. Een korte rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 11 december om 13.30 uur aan huis, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren aan huis en na de teraardebestelling in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Heden overleed toch nog vrij onverwacht op 89-jarige leeftijd onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Antje Boon, weduwe van F. Krijnen. D. Krijnen A. Krijnen-Eelman G. Baudeoun-Krijnen P. Baudeoun klein- en achterkleinkinderen Texel, 3 december 1981, „Gollards Rustoord", De Zes 12, Den Burg. De begrafenis heeft maandag 7 december op de Oudeschilder begraafplaats plaatsgevonden. Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven, ontvangen zowel tijdens de ziekte als na het overlijden van mijn lieve vrouw, dochter en onze zuster, schoonzuster en tante MATHILDE VAN ZEIJLEN-PACHLER betuigen wij U langs deze weg onze hartelijke dank. Mede namens de familie, W. A. van Zeijlen Gerti Pilz Texel, 4 december 1981, Noordwester 15, 1791 HD Den Burg. Voor uw belangstelling en het hartelijk medeleven, die wij van u mochten ontvangen tijdens de ziekte en na het heengaan van mijn broer en zwager PIETER CORNELIS ROEPER betuigen wij u onze welgemeende en oprechte dank. K. Buitenhuis-Roeper D. Buitenhuis Purmerend, december 1981, Mercuriusweg 386. Voor de vele blijken van belangstelling, onder vonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde man, onze lieve vader en opa SIMON LAP, zeggen wij U hartelijk dank. C. Lap-Hoogvorst kinderen en kleinkinderen Den Hoorn, december 1981. Wij dachten, we houden 't maar niet zo groot. Dat we waren 25 jaar in de Huwelijksboot. Onze familie is in groten getale geweest, Om 't samen met ons te vieren dit feest. Maar toch kwamen de planten en kaarten van ver uit de buurt, Allemaal naar „Huize Marjo" gestuurd. 't Werd een onvergetelijke dag, Zodat we iedereen daarvoor hartelijk danken mag. Fam. Bakker, Maaikeduinweg 3, De Koog. Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en ons broertje Robert Martijn Wouter, Marijke, Mariët en Egbert van der Werf Texel, 4 december 1981, Californiëweg 144, De Koog. Jan de Ridder en Isie Robijn geven elkaar het ja-woord op vrijdag 18 december 1981 om 15.45 uur in het Gemeentehuis te Den Burg, Texel. Receptie van 19.30 tot 21.00 uur in Hotel „De Pelikaan", Pelikaanweg 18, De Koog. Toekomstig adres: Hoofdweg 97, Eierland. Voorlopig adres: Molenlaan 28, De Cocksdorp. Twee open oogjes, een hoofdje o zo klein. Vanaf 1 december 1981 zullen we met z'n drieën zijn Suzanne is mijn naam en ik heb mijn wiegje op Joanneshoeve staan. Mijn vader en moeder zijn Nico en Saskia Roeper. Oorsprongweg 69, Eierland, 1795 LC De Cocksdorp - Texel. Heel hartelijk bedankt voor het medeleven tij dens mijn verblijf in het ziekenhuis. En dan bij mijn thuiskomst voor al de bloemen, planten en kaar ten. Heel erg bedankt. Jannie Vinke-Slik A.s. woensdag oprich tingsvergadering honk- softbal in de Schakel om 19.30 uur Morgen, woensdag 9 december: „Problemen met alcohol", lezing met videofilm in de openbare bibliotheek. Toegang gra tis voor iedereen. Aan vang 20.00 uur. Grote partij mooie kerstbomen bij Gouds blom Versmarkt, Oude- schild, vanaf 710,— tot 750, Vrijdag, zaterdag en maandag bij de Wei koop, Den Burg. Te k.a. wandmeubel. Tel. 4703 Met Ouwe Sunder- klaas kip eten? Dat kan in „Op Diek", Den Hoorn. Ook voor belegde brood jes. Tevens jury-adres. Bloembollencultuur. Vergadering 11 dec., 8 uur in De Pelikaan. Voor agenda zie rubriek J. Koolhof. Drie kleuren mooie pot- hyacinthen, ideaal voor kerststukjes bij C. M. de Ridder, Schorrenweg 20, Oosterend, tel. (02223) 364. Hanglampen, wand- lampen, tafellampen, vloerlampen. Speciaal zaak Pandje 5 (naast de Hema). Semke Delicatessen, tel. 717, De Koog. Goed voor een geslaagd kerst pakket. Smeeroliën in 1, 4 en 10 liter. Natuurlijk van OK Goed idee: plak al die leuke foto's van het jaar 1981 in een mooi fotoal bum. Zo'n jaar uit uw leven is best een album waard! Er is een rijke kol- lektie bij J. Nauta foto grafie uw fotovakzaak. Te koop rieten wieg, ledikantje, kinderbox, commode kussen, reis- wieg, z.g.a.n. M. Verse- put, tel. (02220) 2831, na 16.00 uur. Morgen, woensdag 9 december, „Problemen met alcohol", lezing met videofilm in de Openbare Bibliotheek. Toegang gra tis voor iedereen, aan vang 20.00 uur. Voor een mooie, gezel lige lamp naar Speciaal zaak Pandje 5 (naast de Hema). Ruim gesorteerd in kaas, noten, wijn, reform, thee. Semke delicates sen, tel. 717, De Koog. Voor thermosflessen en binnenflessen naar Weikoop. Hypotheek verlengen? Met en zonder gemeente garantie; laat ons U een vrijblijvende aanbieding doen of kom langs voor een gesprek! Tex. Hyp. Infocentrum, Bernhard- laan 109, (02220) 2833. Werkende jongeman zoekt met spoed woon ruimte in Den Burg of omgeving. Br. onder nr. 582 aan bur. v.d. blad. Zaterdagavond 12 dec. 20.00 uur Anti-TESO- demonstratie vanaf de Stenenplaats. Bal na. Aanstaande woensdag oprichtingsvergadering honk-softbal in de Schakel om 19.30 uur. Te k. voetbalsch. mt. 36, jongensschaatsen m. schoen, mt. 36, dames pumps mt. 38 (zwart). Tel. 3940. Grote partij mooie kerstbomen bij Gouds blom versmarkt Oude schild vanaf 710,— tot 750,—. Vrijdag, zaterdag en maandag bij de Wei koop, Den Burg. Morgen, woensdag 9 december „Problemen met alcohol" lezing met videofilm in de openbare bibliotheek. Toegang gra tis voor iedereen. Aan vang 20.00 uur. Bent U 50 jaar of ouder en wilt U graag nog een beetje aan sport doen? Dan biedt Badmintonclub Texel deze mogelijkheid op de maandagavonden van 18.30 tot 20,00 uur in Sporthal „Ons Genoe gen" voor 12 personen onder deskundige leiding. Inl. tel. 3478 of maandag avonds aan de zaal. Eethuis De Taveerne Dagelijks speciale menu's voor 716,50. Voor massage naar Jan van Beek, tel. (02228) 729 Cs avonds). Eethuis De Taveerne brengt ook deze winter weer leuke menu's voor een redelijke prijs I De Twaalfde van de Twaalfde vanaf zaterdag in de Kadp-shop, Binnen- burg. Voor uw receptie of diner naar de Rode Pim pernel in De Koog, tel. (02228) 663. Café-Restaurant „De Raadskelder". Goede spijs, eenvoudige prijs. Tot ziens Tel. (02220) 2235, Vismarkt 6. Te huur gevr. woning of vrije woonruimte i.v.m. toekomstige baan. Johanna Braaksma. Br. onder nummer 581 aan bur. Tex. Crt. Iedere dag een ander dagmenu in de Rode Pimpernel. Uw bruidswerkspecialist: Howerstyling Schuiling, tel. (02220) 4571 Fijne muziek, gemoede lijke sfeer, goede kwaliteit Daar staat nu al drie jaar de naam De Taveerne Een hypotheek sluit je niet zomaar. Krijgt U hypotheekaanbiedingen van elders, dan is dat gunstig voor U! Laat deze dan onafhankelijk kosteloos en vrijblijvend door ons beoordelen. De rente is niet alleen zalig makend. De bijkomende bepalingen zijn namelijk veel belangrijker. Wij zijn niet gebonden aan welke instelling dan ook. Met eigen computerberekenin gen van jaar tot jaar nauwkeurig. Tex. Hyp. Info. Centrum, Bernhard- laan 109, tel (02220) 2833 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Pruiken in de Kado shop, Binnenburg 12, tel 4357. Café-Restaurant „De Raadskelder". Van eigen bodem Texels lamsvlees. Tel. (02220) 2235. Vis markt 6. Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat4890 Bar-bodega „Het Kom pas", Herenstraat 7, Den Hoorn. Dagelijks keuken geopend van 16.30 - 23.00 uur. Woensdags gesloten. Tel. 02226-360. Maskers in de Kado- shop, Binnenburg 12, tel. 4357. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reünie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel „De Pelikaan", Pelikaan- weg, De Koog, tel. (02228) 202. BIOSCOOP c«Ty telefoon 2027 Programma van 10 t/m 15 december Woensdag gesloten. Donderdag Filmgartger, aanvang 20.00 uur. NA ANGST BIJ DE PALMA's SUPERTHRILLER "DRESSEDto kill BIJ ZIJN la Koot en Bie" Het Parool) "Home Movies mag met een dikke 9 worden gehonoreerd" (Alg Dagblad "Kolder en Hilariteit De Telegraaf 'Wie slechts de thrillers van de Palma kent, zal verrast wordenV Volkskrant "Als alle films uitvielen als Home Movies zou weldra de aardbol uit de voegen Ibarsten van het bulderend gelach" (Trouw) WIE VOOR SOAP THUISBLIJFT, GAAT VOOR HOME MOVIES DE DEUR UIT!! Vrijdag t/m dinsdag, aanvang 20.00 uur Zaterdag 12 december gesloten. Mc. Queen Paul Newman Fa ye Dunaway de grootste fik ooit verfilmd. Zondagmatinee, aanvang 14.30 uur de geheel Nederlands gesproken jeugdfilm Eethuis De Taveerne verzorgt ook voor een ge zellige avond thuis, diverse salades! Worden op bestelling bij U thuis bezorgd! Tel. (02228) 585/862. Verseput hypotheken. Tel. (02220) 3100. Te koop drumstel. Leuk Sinterklaas-kadootje van 71100,-. Tel. (02220) 2722. Als dit punten zijn, waar U prijs op stelt voor Uw kerstdiner, informeert U dan bij Binnenburg 5, Den Burg, tel. 2756 Ie en 2e Kerstdag vanaf 17.00 uur geopend. Reserveer tijdig. - Tot ziens. BOUWBEDRIJF Laat uw bouwkundige werkzaam- ~7 "C- S heden door dit erkende bouw- y bedrijf uitvoeren Peperstraat 11 - 1794 AH Oosterend (Texel) Telefoon (02223) 206 Dit is het embleem waarachter de warmste bakkers van Nederland zich hebben opgesteld. Uw eigen bakker is een van die warmste bakkers: hij mag zich Echte Bakker noemen. 'n Echte Bakker bakt écht op ambach telijke wijze zijn brood. Alle soorten. Alle broden. Het embleem van het Echte Bakkersgilde staat daar borg Den Burg - De Koog Oudeschild Markiezen uitzoeken. Dat is logisch. Want bij De Bolder worden echte markiezen gemaakt naar klassiek model. Strikt op maat voor ieder type raam. Als hout wordt vurenhout of grenen gebruikt. Het doek is gegarandeerd rot- en schimmelvrij. Wateraf stotend Draka garen. Wat wil je nog meer? Zelfs voor Markies Fraaifenster is een dergelijke markies een sieraad voor zijn huis. Wezenland 1, Den Burg, tel. (02220) 3141

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 3