I VAN HET RAADHUIS Zaalvoetbalwedstrijd gestaakt n c. Zaalvoetbalprogramma Politiebureau Uitslagen zaalvoetbal Laatste wedstrijden Tetak-teams Jeugdbowlen Winst voor senioren, verlies voor jeugd Klaverjasclub „Den Burg" Bowlinguitslagen Diakonaal projekt Hervormde Kerken Vlootpredikant Rattenbestrijding Subsidies voor 1982 toegezegd door Welzijnsstichting ,WAT IK ZEGGEN WOU.: Dank VERVOLG VAN PAG.l Horeca-cursus op Texel Jaarvergadering Bloembollencultuur Granaat gevonden Mededelingen van B.enW.\ DINSDAG 8 DECEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7 In de tweede klasse zaalvoetbal werd afgelopen week de wedstrijd ZDH 2Mok bij een 3-1 stand gestaakt. Nadat Mok z'n derde doelpunt had gescoord maakte een Mok-speler een minder leuke opmerking tegen een ZDH-speler. Hierdoor raakten de gemoederen zo verhit dat er rake klappen vielen en de scheidsrechter het beter achtte de wedstrijd te staken en niet meer verder te laten spelen. Hopelijk komen dergelijke incidenten niet vaker voor want sport hoort te verbroederen maar op deze manier lijkt het meer dat sport verloedert. Wanneer spelers eens wat meer waardering konden opbrengen voor tegenstannders en scheidsrechters moeten zulke situaties uit den boze zijn. In dezelfde klasse speelden de kop lopers Dubbeldik 3 en Texelse Boys tegen elkaar. Het werd een gelijk op gaande wedstrijd waarin de partijen om en om scoorden en die eindigde in een 3—3 gelijkspel. Dubbeldik 3 liet iets beter samenspel zien en was dan ook het dichtst bij en ovenwinning hoewel Peter van Boven in de laatste minuut een grote scoringskans voor Texelse Boys onbenut liet. Oosterend 4 tegen Amro was een zeer sportieve wedstrijd die Amro verdiend won van het erg lakonieke Oosterend 4 met 5—1. In de derde klasse was PH Hotel - De Koog een wedstrijd waarin alles gebeurde behalve dat er gezaalvoetbald werd. Ook deze wedstrijd was veel te hard en het lichamelijke kontakt was niet van de lucht. Tot 3—3 kon De Koog PH Hotel goed volgen maar in de slotfase wist het betere PH Hotel met 5-3 de overwinning naar zich toe te trekken. In de eerste klasse leed Oosterend 2 z'n eerste puntenverlies. Tegen het on- deraanstaande Oosterend 3 had het tweede weinig in te brengen en Ooster end 3 won dan ook zeer verdiend met 4 1. Ook Gamma 3 had lange tijd uit zicht op een overwinning op Gamma 2. Tot aan de 14e minuut in de tweede helft had Gamma 3 een 1—0 voor sprong. Toen Gamma 2 echter de gelijkmaker had gescoord was het ver zet gebroken en in de laatste 10 minuten liep Gamma 2 uit naar een 6—2 over winning waardoor het nu op één punt staat van koploper Oosterend 2. Langste eind Nadat eerder dit seizoen Datsun 3 met 12—3 van Datsun 2 had gewonnen werd het nu opnieuw een doelpuntrijke wedstrijd waarin ditmaal Datsun 2 met 11—5 aan het langste eind trok. Rab blijft de laatste tijd keurig z'n wedstrij den winnen en ditmaal versloeg het Dubbeldik 3 met 3—1. Gempo en Texel vet. moesten onderling uitmaken welk van de twee teams de onderste plaats zou gaan bezetten. Texel vet. was de gelukkigste van de twee en versloeg Gempo dat wel een 1—0 voorsprong Hoofdklasse: Gamma-Dubbeldik Oosterend-KSMT Datsun-Mantje ZDH-Jan Duin A O 2000-Question Eerste klasse: Gamma 2-Gamma 3 Oosterend 2-Oosterend 3 Datsun 2-Datsun 3 Rab-Dubbeldik2 Gempo-Texel vet. 7-1 6-0 3-0 4-5 2-3 6-2 1-4 11-5 3-1 1-2 Tweede klasse: Amro-Oosterend 4 5—1 ZDH 2-Mok (gest.) 1—3 Dubbeldik 3 - Tex. Boys 3—3 Derde klasse Gamma 4 - Oosterend 6 7 1 PH Hotel - De Koog 5-3 Junioren Ratronics - Buro Eelman 3—2 Cafeetje - Datsun 1 —2 Zeeaas Veldman - De Koogel 2 1—0 Woensdag 9december 18.00 Bremakker - Zeeaas Veldman 18.30 Texel B-jun. - Alkmaar 19.25 Texel A-jun. - Alkmaar 20.15 PH Hotel-KSMT2 21.10 Nioz2 - KSMT 3 22.05 MOK - Amro Zaaldienst: Dubbeldik Donderdag 10 december: 18.00 De Koogel2-ZDH 18.30 De Koog - ZDH 3 19.25 Oosterend 4 - Nioz 20.15 Tex. Boys 2 - ZDH 2 2110Tex. Boys4-Question2 22.05 Datsun 4 - Gamma 4 Zaaldienst: A en O 2000. Vrijdag 11 december: 18.00 Zegel Modes - Alkema 18.30 Tex. Boys - Jelleboog 19.25 Texel vet. 2-ZDH 4 20.15 Tex. Boys 3 - Oosterend 6 21.10 Dubbeldik 3 - Oosterend 5 22.05 Slufterhoek - De Koog 2 Zaaldienst: Gamma had genomen met 2—1. In de hoofd klasse had Gamma minder moeite met Dubbeldik dan verwacht werd. Al snel nam Gamma een 2—0 voorsprong waarna de wedstrijd eigenlijk al ge speeld was. Dubbeldik bleef zich spor tief verzetten maar moest toezien hoe Gamma z'n voorsprong vergrootte naar 7—0 waarna Dubbeldik in de slotfase de eer via André Keesom nog wist te redden. Oosterend zag nogal op tegen de wedstrijd tegen het wisselvallige KSMT. Ook Oosterend nam snel een 2—0 voorsprong welke in de wedstrijd vergroot werd naar een 6—0 overwin ning. Datsun behaalde eindelijk weer eens een overwinning door het steeds beter spelende Mantje met 3—0 te ver slaan. ZDH - Jan Duin was een span nende match welke het iets betere Jan Duin met 5—4 wist te winnen. A en O 2000 en Question streden om de onder ste twee plaatsen. 2—2 leek de eind stand te worden maar vlak voor het einde wist Question nog eenmaal te scoren zodat het de onderste plaats aan A en O 2000 overdeed. Bij de junioren drie overwinningen met slechts één doelpunt verschil de subtopwedstrijd Ratronics - Buro Eel man won Ratronics met 3—2. Datsun ha het moeilijk met Cafeetje en won slechts met 2 1 terwijl het lang duurde voordat Zeeaas Veldman de enigste treffer in de wedstrijd tegen De Koogel 2 wist te scoren zodat Zeeaas Veldman met 1 0 De najaarscompetitie 1981 -1982 zit er voor beide Tetakteams alweer bijna op. Zaterdag 12 december a.s. spelen beide teams hun laatste wedstrijd en wel in de kop van Noord-Holland. Tetak 1 gaat naar Den Helder om het daar op te nemen tegen Noorderhaaks 2 en Tetak 2 moet naar Julianadorp en bindt een sportieve strijd tegen Tuinlust 1 V De wedstrijden van Tetak 1 en Tetak 2 beginnen respectievelijk om 14.00 uur en om 13.45 uur. Beide teams vertrekken met de boot van 13.05 uur van 't Horntje. In januari 1982 begint weer een nieuwe competitie. Tetak zal dan met twee seniorenteams in de vijfde klasse uitkomen. Hopelijk is het dan ook mogelijk weer met een jeugdteam in de competitie uit te komen. Na a.s. zater dag houdt Tetak v.w.b. de competitie even een winterstop. Leden, die zich op willen geven voor de nieuwe competitie, kunnen dat vanaf heden doen. Door omstandigheden werden de wedstrijden van 27 november voor de league van vrijdag 4 december afge maakt. Op het moment van afbreken was de spanning ten top gestegen. Martin Koorn had net een 217 game ge gooid en deed een gooi naar de hoogste serie, die hij ook haalde 171 217 149 537 een gemiddelde van 179. Mede hierdoor werd de overwinning op Hitachi gehaald, dat zich kraning weer de. Strike-Fire moest een punt afstaan aan het Voddeteam en Hotel de Zwaluw deelde de punten met de Wip Kipjes. Vervolgens de league van 4 december, die niet minder spectaculair was. Jolan- da Mets gooide een serie van 431 (171 100 160) waarmee haar ploeg Split zijn eerste overwinning boekte. Hitachi moest een punt inleveren tegen de Wip Kipjes en de Tornado's verloren hun eerste punt dit seizoen tegen Strike- Fire. Uitslagen 27 november: Wip Kipjes - Hotel de Zwaluw Strike-Fire - Voddeteam Tornado's - Hitachi Split vrij. Uitslagen 4 december: Split - Voddeteam Wip Kipjes - Hitachi Strike-Fire - Tornado's Hotel de Zwaluw vrij. Standen: 1. Tornado's 2. Hitachi 3. Strike-Fire 4. Hotel de Zwaluw 5. Wip Kipjes 6. Split 7. Het Voddeteam 2-2 3-1 4-0 4-0 1-3 1-3 MST HANDBAL Alle MST handbal teams speelden thuis en de aspiranten begonnen hun wedstrijd tegen Dosko. De tegenpartij scoorde al snel een doelpunt. Daarna kregen zij geen kans meer, door sterk verdedigen en goed keeperwerk van MST. Het werd een gelijk opgaande strijd. MST probeerde van alles om gelijk te komen met Dosko, maar zij wisten hun aanvallen niet af te ronden in een doelpunt. Veel ballen waren niet gericht of stuitten tegen de lat. Ruststand en eindstand waren 0—1. De heren speelden tegen Excelsior. MST zette zijn overwinningszege voort door met 30 —22 te winnen van een toch ook sterk Excelsior. Doordat één van de MST spelers een flinke blessure opliep (hetgeen achteraf meeviel) waren de heren een tijdje niet bij het spel betrok ken. Gelukkig herwonnen zij hun even wicht en wisten de rust in te gaan met een 13—11 voorsprong. Na de rust zijn zij geen enkel moment in gevaar ge weest. Het MST team beschikte over meer mensen met schotkracht dan Excelsior. Junioren De junioren speelden tegen SRC. SRC wist door snelle aanvallen al gauw met 4—0 voor te staan. Dit was een moeilijke start voor MST. Toch wisten zij ook mooie tegendoelpunten te scoren. In de aanval liep het wel goed. Te laat terugkomen en slecht verdedi gen waren de oorzaak van het verlies. Het gaat steeds beter met de junioren. Ruststand 5—12. Eindstand 9 16. De dames De dames van MST stonden al snel ,voor met 5—1 tegen ZAP. Daarna nam ZAP maatregelen en kregen ze niet zoveel kansen meer. Ruststand 7 1 voor MST. Na de rust kwam ZAP sterk terug door snel uit te lopen en hard te gooien. Zij wisten aardig terug te komen. Gelukkig wist de keeper menig schot te keren, zodat ze niet de kans kregen om gelijk te komen. Eindstand 10-7. Het koppel P. v.d. Molen en R. Fes ten kwam deze week als enige met een hoge score uit de bus. Zij behaalden 7317 punten en klommen hierdoor een flink stuk in het klassement en staan nu op de elfde plaats. Tweede werden C. Maas en J. Wiersma met 6782 punten, die nu ook tweede staan in de stand van de tweede periode. Eerste staat hierin nu het echtpaar A Huisman, die 6757 punten behaalde. Een goede sore had ook het koppel H. Lek-G. Smit. Zij scoorden 6691 punten, wat na de matige resultaten van de laatste weken zeer welkom was.. H. Spigt-A. Bakker scoorde 6659 punten en A. Dijker-N. Koomen behaalde 6615 punten en handhaafde zich prachtig in de kop van het klassement. Stand tweede periode: resp. punten, marsen. Echtp. A. Huisman 12.029 5 C. Maas-J. Wiersma 11.855 4 Echtp. P. v. Heerwaarden 11.765 6 P. v.d. Molen-R. Festen 11.585 3 Dames T. Veeken-J. Keijzer 11.490 4 Totaalstand: Echtp. P. v. Heerwaarden 68.138 25 P. Veeken-D. Witte 65.178 16 Echtp. J. Spaans 64.716 26 TH. en J. Witte 64.538 16 B. Keijser-N. v.d. Veen 64.499 16 H. Bakker-C. Vinke 63.344 21 H. Spigt-A. Bakker 63.295 16 Echtp. J. v. Heerwaarden 63.206 17 A. Dijker-N. Koomen 62.288 18 Klasse A Fun-Dubbel EL 5—0 Paal19-Paal9 5—0 Strandplevierl-De Koogel 0—5 Vismans eethuisje-'t Steigertje 4—1 Holly Hobbie-Texel Vastgoed 3—2 Vitaminebron-'t Cafeetje 2—3 Klasse B Wielewaal-Malisa 5—0 Graaf spuiterij-Jan Toes BV 0—5 Martha-Mevo 4—1 Team 23-Ko Live 4—1 Strandp!evier2-Reizenburo 3—2 Dames trio league T Fords-CCCM 4—0 De Goot-The Kids 4—0 Kwartet-Stumpers 0—4 Dinsdag league Loodg.bedr.Zijm-DeKogers 4—1 De Luwe Boshoek-Gamma 3—2 Slagerij Ott-Kwartet 3—2 De Hervormde gemeenten op Texel hebben het afgelopen jaar ge werkt aan een project in het kader van de hulp aan mirtder-validen in de derde wereld. Net als de acties in voorgaande jaren heeft ook deze aktie volledig aan de bedoeling be antwoord. Met elkaar hebben de kerken weer voor een extra opbrengst van ruim 77000,— gezorgd. Op het eerste gezicht lijkt dit bedrag niet groot, maar als men bedenkt, dat die zeven duizend gulden met kwartjes en guldens bijeen is gebracht naast de normale bijdragen voor de kerk en de diakonie, dan kan gesproken worden van een succes, dat goede moed geeft voor initiatieven voor een aktie in het komende jaar. In 1982 zal in het bijzonder de aan dacht uitgaan naar elke vorm van discriminatie en ongetwijfeld zullen de diakonieën op Texel zich dan ook weer inspannen om zowel de kerkganger als de overige Texelaars van tijd tot tijd op de hoogte te brengen van zaken in het kader van de discriminatie. Het geld dat dit jaar bijeen is ge bracht wordt gebruikt voor een school voor gehandicapte jongens in Marokko, het z.g.n. ,,Eirene"-project. Men had zich voorgesteld een bedrag tussen de acht- en tienduizend over te maken. In december wordt de eindsprint ingezet. Voor dit doel kan ook geld worden gestort op bankrekeningnr. Rabobank 3625.56.113 t.n.v. Werelddiakonaat Texel. Oud-Texelaar Piet Pranger heeft het beroep aangenomen dat de generale synode van de Hervormde Kerk op hem had uitgebracht om vlootpredikant te worden. Hij zal medio januari in Den Helder worden bevestigd. Piet Pranger is een zoon van de familie J. Pranger aan de Gerritslanderdijk. Hij werd gebo ren op 6 september 1951 op Texel. Na zijn HBS-opleiding in Den Burg stu deerde hij theologie in Groningen. Als gevolg van de droge zomer is het aantal ratten op Texel groot. Vooral bij mais- en bietenkuilen, maar ook bij bietenland en in slootlanden zijn de holen te zien Zoals bekend kunnen ratten grote schade veroorzaken maar ook ziekten overbrengen. Met het aan houden van het natte weer is de kans groot dat deze dieren steeds meer naar boerderijen en huizen trekken. Het is raadzaam om regelmatig controle uit te oefenen op de aanwezigheid van ratten. Daar waar ze aanwezig zijn kan gemak kelijk vergif worden neergezet. Hierbij wel zorgen dat andere dieren en kin deren niet bij het gif kunnen komen. Bij de gemeente is dit vergif te verkrijgen. Investeringssubsidies van de Wel zijnsstichting zijn voor dit jaar geheel verdeeld. Er werd een bedrag van 747019,50 toegezegd, waarvan 742279,- nu is uitgekeerd. Een aantal verenigingen heeft nog totaal 74673,— tegoed van de Welzijnsstichting. In enkele gevallen is iets minder uitgekeerd dan was toege zegd en dat betekent over het afgelopen jaar een meevaller van welgeteld 767,50. Voor het volgend jaar zijn er een viertal subsidies waarvoor het bestuur van de Welzijnsstichting nu al toezeggingen wil doen. De Vereniging Kindercentra Texel heeft subsidie gevraagd voor de inrich ting van de peuterspeelzaal te De Cocksdorp. Voor meubilair en dergelijke is 76000, nodig, voor buitenspeelgoed 71000, voor binnenspeelgoed 74000,- en voor expressiemateriaal en hulp middelen 71000, Van deze totaal 712.000,— wordt 73000,— subsidie ge vraagd. Overigens is voor dit doel ook subsidie gevraagd aan het Koningin Juliana Fonds. De Meersportenvereniging is van plan 45 segmenten van de judomat te bekleden, een karwei dat 75140,— kost. Hiervoor wordt 71285,— subsidie ge vraagd. Het Koninklijk Texels Fanfare investeert 717.148,60 in de aanschaf van drie sousafoons, één set bongo's en drie snaredrums. Er wordt een subsidie ge vraagd van 74287, De Algemene Bond voor Ouderen schaft voor 71250,- een koersbalset aan en vraagt 7312,50 subsidie. Deze vier aanvragen zullen op de lijst voor 1982 worden gezet. Minder wel willend staat de subsidiecommissie te genover een aanvraag voor subsidie van de Sportvereniging Texel voor vérvan- ging van de stencilmachine. ,,De com missie zou het liefst zien dat de ver schillende verenigingen gebruik maken van de diensten van het MZW-project. De mogelijkheden hiertoe zou de commissie dan ook gaarne onderzocht willen zien", aldus de subsidiecom missie' 1CVEN V4N LC2ERS 8LHTEN VERAHTWOOTOCLuxmEO VON Of flfOWl Wat ik zeggen wou, is 2 december niet gezegd en daarom schrijf ik het maar. Aan het eind van de serie film vertoningen in restaurant ,,De Hoop" in De Cocksdorp bedank ik Daan Quartel voor al die avonden, die hij met zijn film over mensen en andere onder werpen in Eierland belangeloos heeft verzorgd. Daan, je deed het goed en leuk, wat ook bleek uit de reacties tijdens het draaien. Het is namens allen dat ik je daarvoor dank. Tot in januari bij de volgende serie I A. Dros Bzn., De Volharding courant werden weergegeven, werkte dit zeer preventief. Dit heeft er mede toe geleid dat van ernstige verstoring van de openbare orde geen sprake is geweest." Het verkeer heeft in het zomerseizoen 1981 geen grote problemen opgeleverd. Er werden regelmatig controles gehou den. Verder waren er kleine en grote alcoholcontroles. Bij de grote controles werden reservisten ingezet. Er kwam van gemeentewege een nieuwe par keerwachter, de heer Stapersma, op volgervan de heer J. de Graaf. Over zijn werk (het controleren van de parkeer automaat en de parkeermeters) toont adjudant Scheuneman zich ook vol daan. Er werden regelmatig snelheidscon troles gehouden en fiets- en voetpa trouilles hadden plaats in de dorps kernen. Op grond van de gemeentelijke wegsleepregeling werden enkele keren foutief geparkeerde auto's weggesleept. Rustig Over het geheel genomen is het sei zoen 1981 betrekkelijk rustig verlopen, zo blijkt uit het verslag, dat wel melding maakt van de beruchte luilaknacht waarin zich brandstichting en vernieling voor deden. En er waren diverse gevallen van crossende jeugd, straatgevechten, openlijke geweldpleging, slopen van een woning, een zogenaamde ontvoering, etc. In gebieden met veel bars en andere horecagelegenheden moest meerdere keren worden opgetreden tegen balda dige jeugd. Controles op de aanwe zigheid van illegaal verblijvende vreem delingen hebben geen resultaat opgele verd. De Rijkspolitie Texel zou graag over I Inlit j n09 wat meer voertuigen beschikken. 15 uit 4 neDT U al een ICiee Men had nu in het seizoen de beschik- 13 uit 5 VOOr OlJUl/f» king over twee extra grote surveillance- 10 uit 4 auto's, waardoor de voor gewone we- 9 uit4 Sunderklaas? gen minder geschikte Landrover op zijn 6 uit 4 .eigen'terrein kon worden ingezet. Een 5uit4 - aantal weken beschikte de politie over 2 uit 5 rJ%%|%r;V********.v™ een terreinmotor, waardoor ook in moeilijk bereikbare delen van het eiland toezicht kon worden gehouden. Dit beviel prima. Zo'n motor zou men het hele jaar willen hebben. Buiten het sei zoen is ook een extra surveillanceauto vereist. Een kleine surveillanceauto is inmiddels aangevraagd. Explosieven Ook dit jaar werden weer veel explo sieven op het strand en in de duinen gevonden. Steeds zorgde de Explosie ven Opruimings Dienst ervoor dat deze spullen onschadelijk werden gemaakt. Omdat het zo vaak voorkomt dat de politie met explosieven te maken krijgt volgt wachtmeester eerste klasse W.A. Blom thans een cursus „explosieven- kenner", zodat men beter weet óf er sprake is van gevaarlijke explosieven en op welke wijze moet worden gehandeld. Het verslag maakt melding van grote ongerustheid die onder de Texelse bevolking heerst inzake het gebruik van verdovende middelen. Nog meer aan dacht om dit probleem is wenselijk. Dit naar aanleiding van het in beslag nemen van grote hoeveelheden hasj die de Texelse noordzeevissers hadden opge vist en bij de politie afgegeven. De hasj is in de vuilverbrandingsoven te Alkmaar vernietigd. Bereikbaarheid De bereikbaarheid van de politie is het afgelopen seizoen goed geweest. Het bureau in Den Burg kon tot elf uur 's avonds open blijven dankzij vakantie werkers die men 's avonds dienst liet doen. De verbindingen kunnen nog wel worden verbeterd. Het werd als een groot gemis gevoeld dat dit jaar geen extra portofoons beschikbaar werden gesteld. Totaal had men nu vijf porto foons voor de hele groep; dit was veel te weinig. Er moeten dus portofoons bij komen. Het groepbureau in Den Burg beschikt over slechts twee telefoonlij nen, wat veel te weinig is. Herhaaldelijk zijn de lijnen bezet wat grote gevaren inhoud voor snelle hulpverlening. Meer dere lijnen zijn aangevraagd en inmid dels heeft .Justitie' daarop welwillend gereageerd. Voor de uitbreiding van de telefooninstallatie is echter nog geen opdracht gegeveven. Op 14 januari start in Den Hoorn een vakopleiding horecabedrijf van het les- instituut en juridisch adviesbureau „Holland". Hiermee ontstaat de moge lijkheid om onder deskundige leiding plaatselijk de vereiste horecapapieren te halen, zodat men niet meer is aange wezen op schriftelijke cursussen of veel reizen naar de vaste wal. De drank- en horecawet kent sinds kort strengere be palingen wat betreft vakbekwaamheid. Niet alleen café-eigenaars kunnen hier door in problemen komen, maar ook verenigingen met een kantine, dorps huizen e.d. „Door de komst van ons instituut naar Texel wordt het mogelijk om in korte tijd het diploma cafébedrijf te halen", aldus de heer J. Stitzinger van het lesinstituut. Hij stelt dat zijn opleiding een goede naam heeft. In 1980 slaagde 80 procent van alle cursisten en dit voorjaar was dat 93 procent. De cursus omvat zestien mondelinge lessen met daarbij inbegrepen een zestal exa mentrainingen waarbij het uiteindelijke examen dat in juni in Utrecht wordt afgenomen zoveel mogelijk wordt na gebootst. Daarnaast geeft bureau „Holland" ook juridische adviezen wat betreft het aanvragen van vergunningen, het op stellen van contracten e.d. De cursus die in Hotel Den Hoorn, Herenstraat 34, wordt gegeven is een avondopleiding (van 19.15 tot 21.45 uur). Voor gega digden die 's avonds andere bezigheden hebben bestaat er de mogelijkheid een ochtend of middagcursus in Den Helder te volgen. Deze wordt gehouden in restaurant „Lands End" bij de veer haven. Deze cursus start ook op 14 januari. De examenaanvragen worden ook door het instituut verzorgd. Verdere inlichtingen of opgave is mogelijk bij het instituut Botter 32, 1625 DB in Hoorn, telefoon 02290-33893. Vrijdagavond, 11 december, wordt de jaarvergadering van de Kon. Alg. Ver. van Bloembollencultuurafd. Texel ge houden in hotel „De Pelikaan" nabij De Koog. De bijeenkomst begint om 8 uur 's avonds. De agenda vermeldt onder meer de bestuursverkiezing, waarbij de heer Cees Schermer zich herkiesbaar stelt. Voorts wordt aandacht besteed aan contributieheffing voor de eigen kas en het winterprogramma. Iedere bloem bollenteler is welkom. Bij paal 9 is zondag een granaat ge vonden met een lengte van 30 centi meter. Het projectiel zal door de Explo sieven Opruimingsdienst onschadelijk worden gemaakt. Hinderwet Tot en met 8 januari 1982 liggen op het gemeentehuis, kamer 209, ter inza ge de aanvragen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet, ingediend door: a. Melkunie Holland, afdeling De Een dracht, voor een zuivelbedrijf aan de Schilderweg 214 te Den Burg (aanvraag voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning); b. L. J. Garritsen, voor een agrarisch bedrijf (aardappelopslag en meststie- renhouderij) aan de Hoofdweg 50 te De Cocksdorp; c. A. van der Sar, voor een agrarisch bedrijf (akkerbouw en veeteelt) aan de Slufterweg 200 te De Cocksdorp; d. Lindeboom Beheer B.V., voor een hotel restaurant met toneelzaal aan de Groeneplaats te Den Burg. De tijdstippen waarop inzage ver kregen kan worden, zijn: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; op maan dagavond van 19.30 tot 22.30 uur. Tot en met bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwarren bij burgemeester en wethouders, postbus 200, 1790 AE Den Burg, worden inge diend. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be- bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Mondeling kunnen gemotiveerde be zwaren worden ingebracht op de open bare zitting, welke op woensdag 23 decembr gehouden wordt. Voor de aanvragen a tot en met d begint de zitting achtereenvolgens om 14.00, 14.30, 15.00 en 15.30 uur. Tijdens de zitting is tevens gelegenheid om over de aavraag van gedachten te wisselen. Zij, die schriftelijke en/of mondeling bezwaren hebben ingediend, zullen te zijner tijd eveneens in de gelegenheid worden gesteld om bezwaren tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking in te dienen. Nadere informatie wordt u desge vraagd graag door de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie verstrekt.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7