Onze spaarbank doet net iets meer voor je. Nutsspaarbank. Het hele jaar door hebben we ons serieus met geld en geldzaken bezig gehouden. We spraken over het complete dienstenpakket. We wezen u op het dicht kantorennet, de snelle computerverwerking, de kantooruren van 9 tot 5 en de andere pluspunten van onze bank. Genoeg hierover. Laten u en wij die serieuze zaken de komende dagen eens uit ons hoofd zetten. Laten we de feestdagen plezierig doorbrengen. Zonder nu direct weer aan geld te denken. Misschien kunnen de 17 kunstjes, die wij hierbij afdrukken u daarbij helpen. Prettige Kerstdagen en een Goed Nieuwjaar. DINSDAG 22 DECEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 13 LATEN WE HET GELD EVEN VERGETEN. Vfir'* De boeken omblazen. Leg een langwerpige zak van stevig papier plat op tafel Twee dikke boeken erop. De zak opblazen. En sta versteld van uw eigen kracht Een gat, in een speld boren. Leg een speld in balans op de punt van een naald Blaas tegen de zwevende kurk. Door net draaien ontstaat er een gat. Het ei op de fles Twee even zware vorken aan weerskanten in een kurk. De onderkant uithollen. Een ei eronder En 't blijft op de rand staan. Het balancerende theekopje. Klem 'n kurk in het oor Steek er een vork in of klem er twee messen tussen. Zoek de balans. Het zwevende bord Klem een pollepel door middel van een schijf kurk tegen een bord Leg het bord op de karaf. Haak de schuimspaan aan de lepel Zoek het evenwicht. Het kunstje met drie glazen. Een glas op tafel. De voet vasthouden Met behulp van een stokje het tweede glas horizontaal hangen. Doe hetzelfde met het derde glas. Glazen pakken met de vlakke hand. De draaiende stuiver. Buig haarspeld De palm van de hand op een glas water. volgens tekening. Stuiver in haak rechts. Vier vingers naar beneden. Plotseling ring aan het andere uiteinde. Stuiver op de strekken. En omhoog dat glas. punt van 'n speld en tegen ring blazen. Het kwartje in de fles. Lucifer dubbel vouwen. Op de fles leggen. Kwartje erop. Druppel water op de punt Het kwartje gaat erin. Het kunstje met de drie lucifers. Spli|t een lucifer. Snijdt een tweede schuin af. Steek ze in elkaar. Zet er een derde tegenaan. Probeer ze met een vierde lucifer op te tillen De drijvende kaars. Steirfc een spijker onderin een kaars, met een gewicht waardoor de kaars net boven water drijft. Steek de kaars aan en hij brandt tot 't eind Een papieren vislaten zwemmer^. Knip de vis zoals- aangegeven. Leg hem op het water. Gooi 'n druppel olie in opening a. En kijk wat er gebeurt Het dansende ei. Een hardgekookt ei op een gladde plank leggen Snelle cirkelvormige bewegingen met de plank en het ei draait als een tol. één lucifer er vijftien optillen Op één keukenlucifer veer- en andere. Eén lucifer er boven. Nu kunt u ze optillen De rechtop drijvende kurken. Pak zeven kurken tegelijk met één hand. Dompel ze in het water, trek ze er gedeeltelijk uit en laat ze los. De balancerende pollepel. Een open knipmes op demand van de tafel. Pollepel eraan en er is evenwicht. Zand erin en het mes gaat omhoog. Het staande potlood. Zakmesje volgens tekening in potlood steken. Iets meer of iets minder openen. En het potlood staat.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 13