FILM Kees kikkert winnaar Aris Smit-trofee Chère inconnue Ronald van Boven wint verrassingsrit ganger Zaalvoetbalprogramma Gevonden en verloren voorwerpen Schaatswedstrijden in Den Burg Turkse Tent hield open huis Uitslagen zaalvoetbal „WAT IK ZEGGEN WOU." Lancasterdijk Wielrennen in sneeuw en vrieskou OOOOOOOOOOOQ Goede resultaten voor Kotex-leden Usnach in de Scho/erie UDl heeft „Plaza Hotel" in studie genomen Bord omver gereden Verleende bouwvergunningen HAVENRESTAURANT TEXEL PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 29 DECEMBER 1981 Onder ideale omstandigheden heeft ijsclub ..De Geul" te Den Hoorn dinsdag en woensdagavond wedstrijden gehou den voor haar heren- en damesleden. Dinsdagavond werd er bij praktisch windstil weer, lichte sneeuwval en een temperatuur van 1 2 graden onder nul, geschaatst door de jongens van 12 en 13 jaar en de heren senioren. Bij de 12 en 13 jarigen waren slechts twee deel nemers. Deze tweekamp werd ruim schoots gewonnen door Robbert Visser. Er werd echter moedig partij gegeven door Michael Kortenhoeve. Bij de heren senioren werd strijd geleverd door 18 deelnemers, die een afstand van 375 en 1332 meter af moesten leggen. Hier werden de tijden sterk beinvloed doordat de bochten nogal krap waren en men hierdoor afremde inplaats van vaart te maken. Dit had tot gevolg dat Willem Hart op de kortste afstand uit de bocht vloog en viel. Oorzaak van de korte bochten is dat de bestuursleden die op woensdag 16 december de sneeuw van het ijs haalden, dit boven de Moksloot nog niet verantwoord vonden, omdat het ijs daar nog zeer dun was. Opvallend was dat Kees Kikkert over het totaal bijna twee en een halve punt voorbleef op zijn naaste concurrenten en dat de eerste vier in het algemeen klassement, de zelfde plaats innemen op de afzonder lijke afstanden. Kees Kikkert werd niet alleen winnaar van de beker, maar ook van de Aris Smit Trofee. Deze trofee is voor de beste inwoner van Den Hoorn en omstreken. Een extra pluim verdient Dirk Jacob Drijver die als 16-jarige junior IJsclub Den Burg heeft vorige week twee schaatswedstrijden georganiseerd. Woensdagavond werd een afvalrace gehouden en donderdagmorgen waren er wedstrijden voor de jeugd. Aan de afvalrace deden 15 schaatsers mee. Dirk Bakker werd eerste, Sjors Jimmink tweede en Jan van Bennekom derde. Voor de jeugdwedstrijden hadden 72 jongens en meisjes zich ingeschreven. Hier volgen de uitslagen. 5, 6 en 7 jaar: 1. Richard Bousma, 2. Marleen Keyzer, 3. Anita Roest. 8 en 9 jaar: Jongens: 1. Stefan Bousma, 2. Marco van der Knaap, 3. Saskia Koopman. Meisjes: 1. Melanie van der Kooi, 2. Jolanda Maat, 3. Nancy Eelman. 10 en 11 jaar: Jongens: 1. Sander Moens, 2. Tijmen Wit, 3. Arjen Rienks. Meisjes: 1. Herma Broekman, 2. Sacha Takes, 3. Inge Heethuis. 12 en 13 jaar: Jongens: 1. Cor Eelman, 2. Robert Visser, 3. Sjoerd Eelman. Meisjes: 1. Marjolein Bakker, 2. Jilda Hoitsma, 3. Annette Pool. 14 en 15 jaar: Jongens: 1. Harm Koolhof, 2. Sandra Heetveld, 3. Rob Eelman. Meisjes: 1. Jante Heethuis, 2. Harriet Bakker. een eervolle zesde plaats innam bij de senioren. Woensdagavond werd er onder on geveer dezelfde omstandigheden ge schaatst door meisjes van 12 en 13 jaar. Zij schaatsen twee keer 375 meter. Eerste werd Marleen Bakker, tweede Cindy Welboren en derde Marleen Boon die tweemaal precies dezelfde tijd liet noteren. Hierna kwamen de dames senioren aan de beurt. Zij leverden strijd om de Spyker bokaal. Nel Bruining heeft weinig moeite hoeven doen om dit fraaie exemplaar mee naar huis te nemen. Het is jammer dat de verschillen bij de dames zo groot zijn. Voor de lagere schooljeugd werd een wisselbeker beschikbaar gesteld door Vissers bouw- en timmerbedrijf te Oudeschild en de Spyker bokaal als wisselbeker door café de Spyker. Afvalwed strijd Zondagmiddag om half drie kwamen 13 deelnemers aan de start voor een afvalwedstrijd. Hier wist Kees Kikkert wederom beslag te leggen op de eerste plaats, doch deze keer met slechts een halve meter voorsprong op Auke Brou wer, derde werd Martin Visser. IJsclub De Geul kan terugzien op goed verlopen wedstrijden welke op uit stekend ijs verreden werden. Men spreekt zelf over de beste baan van het eiland. Het bestuur doet er dan ook alles aan om dit zo te houden. De ijsbaan is vanaf 17 december iedere dag en ook 's avonds geopend geweest. Dames senioren: Twee keer 375 meter Nel bruining 48.1 48.4 1.36.5 Boukje Drijver 56.3 57.8 1.54.1 Ria Witte 1.18.3 1.09.2 2.27.5 Sigried Hoppener 1.16.4 1.17.1 2.33.5 Meisjes 12 en 13 jaar: Twee keer 375 meter Marleen Bakker 59.0 1.01.0 2.00.0 Cindy Welboren 1.10.8 1.11.2 2.21.0 Marleen Boon 1.14.3 1.14.3 2.28.6 Jongens 12 en 13 jaar: Eén keer 375 meter Robert Visser 53.0 Michael Kortenhoeve 1.05.0 Afvalrace: 1. Kees Kikkert, 2. Auke Brouwer, 3. Martin Visser. Heren senioren: (resp. 375 m., 1332 m., punten) Kees Kikkert 41.0 2.08.0 83.667 Douwe Dros 41.4 2.13.6 86033 Martin Visser 42.0 2.13.8 86600 Bram Brouwer 44.9 2.21.4 92033 Enno Drijver 45.4 2.24 5 93567 Dirk J. Drijver 46.0 2.23 1 93700 Ed Drijver 46.0 2.25.8 94600 Henk Kikkert 45.8 2.33.4 96933 Theo Hin 46.8 2.30.5 96969 HansZijm 48.0 2.28.1 97367 Henk de Ruyter 48.0 2.30.4 98133 Cees Hin 48.2 2.20.0 98200 Peter Drijver 47.0 2.39.8 100267 Willem Hart 54.8 2.25.2 103200 Ruud Bakker 51.2 2.37.6 103733 Kees Bertrand 55.8 3.01.8 116400 Lammert Bruining59.0 2.53.0 116667 Bouke Vredevoort 58.0 3.11.0 121000 Ronald van Boven had zin in de over winning en kwam in korte broek aan de start. Dit kon echter niet verhinderen dat hij in de eerste manche Jan Buis moest laten voorgaan, zodat deze met ruime voorsprong als eerste over de eindstreep kwam. De tweede manche begon met twee rondjes lopen, waarbij Ronald van Boven meteen het zekere voor het onzekere nam en zorgde dat hij op kop kwam. Hij zou deze plaats niet meer prijsgeven. Jan Buis moest vanuit vierde positie op de fiets klimmen. Hij kon daarna opstomen naar de derde plaats en door het uitvallen van Jan Huydink kwam hij als tweede door. Doch de overwinning in de tweede manche ging naar Ronald van Boven die daar mee winnaar over het totaal werd. Grote pechvogel was Jan Huydink die al in de Zondagmiddag hield het recreatie centrum De Turkse Tent van de Stich ting Vakantie Verblijven (SVVI open huis. Dat hield verband met de ver bouwing van het hoofdgebouw. De werkzaamheden waren al in het afge lopen voorjaar voltooid maar in verband met de seizoendrukte werd gewacht met de open dag tot een rustiger tijdstip. Het hoofdgebouw is van binnen in grijpend veranderd. De voormalige hal is veranderd in een gezellige bar-ruimte met 130 zitplaatsen. De grote recreatie zaal is nu door een geluiddichte wand afgescheiden van het restaurant. Aan het geheel van voorzieningen is een wasserette toegevoegd, die ook ter be schikking staat van niet-gasten. Dat geldt overigens ook voor het bar- en restaurantgedeelte en wel gedurende het hele jaar. De accommodatie is af gestemd op diners, vergaderingen, trouwerijen, recepties, e.d. Aankleding en inrichting van de accommodatie maken een „bruine" indruk. De scepter over dit horecagedeelte wordt gezwaaid door de heer L. J. P. Bouwman die begin dit jaar in dienst in getreden, naast de bedrijfsleider J. Peters die al tien jèar aan De Turkse Tent is verbonden en gaat over de camping en het huisjes gedeelte. De Turkse Tent heeft een capaciteit van 2000 recreanten. Dat aantal zal nog toenemen want het be drijf wil met 30 bungalows uitbreiden in de richting van de Pontweg. De ruimte tussen Pontweg en recreatieterrein (70 meter) wordt met bomen beplant. Uit voering van dit plan is echter nog niet mogelijk omdat er bezwaar tegen is gemaakt bi] de Kroon. De Stichting Vakantie Verblijven is in het leven geroepen door de vakbonden en de Centrale Levensverzekeringsbank. Die betrokkenheid blijft bestaan maar nog duidelijker dan de laatste jaren wil het bedrijf zich als iets „algemeens" Hoofdklasse: De Zwaan-KSMT 3-1 Tweede klasse: Dubbeldik 3-Jelleboog Vierde klasse: ZDH 4-De Koog 2 Slufterhoek-Nioz 2 Rab 2-KSMT 3 i at ci ölic Junioren: ZDH-Bremakker Woensdag 30 december: 18.00 u. De Koogel-Datsun 18.30 u. Tex.Boys-Jelleboog 19.25 u. ZDH 4-Texel vet. 2 20.15 u. Tex.Boys 2-ZDH 2 21.10 u. Dubbeldik 3-Oosterend 5 22.05 u. Oosterend 4-Nioz Zaaldienst: KSMT. presenteren. Volgens bedrijfsleider Pe ters roept het woordt „stichting" on gunstige associaties op, evenals het woord „oord" want dat doet denken aan een verpleeginrichting of sociale opvanggelegenheid. De nieuwe naam die door alle 16 Nederlandse SVV bedrijven zal worden gevoerd is „Euroase". De verbouwing is uitge voerd door de firma gebroeders Bruijn, de VEM (electra), Westerlaken (bestra ting), Tatenhoven, Oele (loodgieters- werk), Schoo (CV), fa. Z. Graaf (schil derwerk) en De Bolder (bekleding stoe len). 8RÉVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDE LU* «M OE REOAAT* 6-5 2-2 3-4 k 2-4 "o negnin rd 3i ~,:z -Q-J10 Daar dijkgraaf Roeper de geschiede nis heeft verdraaid toen in de polder- vergadering werd gesproken over de naamgeving van de dijkweg, het vol gende: Ken uw land en heb het lief. Inderdaad vindt u in het oudere woor den boek onder de ,,L": Lancasters gepapte stof, gordijnen. Ik herinner mij derlijke gordijnen bij mijn groot ouders op Oost maar al te goed. Ver baasd was ik echter bij het doornemen van de Texelse Courant van 24 decem ber waaruit blijkt dat dijkgraaf Roeper antwoordt op vragen, dat de naam voor de dijkweg „toch wel een beetje Texels is." Daarom het volgende: de lancas ters, maar ook andere machines voer den bombardementsvluchten uit naar Hitler-Duitsland. Texel en de Texelaars herinneren deze dingen uit die tijd. Zo nu en dan werden geallieerde maar ook Duitse toestellen neergehaald. De jonge kerels moesten dan maar zien zichzelf te redden en zullen vaak ontzettende mo menten hebben meegemaakt. Vanaf de Noorderdijk heb ik menig keer gezien hoe dat ging. Deze beelden komen mij keer op keer weer voor de geest. Vandaar deze naamgeving, zij het laat, van een stukje Texel uit W.O. II. Welke politieke reden de dijkgraaf Roeper nu heeft om de geschiedenis te verdraaien, is voor mij geen raadsel. Wie er meer van wil weten moet „Wespennest Leeuwarden" (I, II en III van A. B. A. Jansen) maar eens lezen. C. J. Ellen, Oosterend. NASCHRIFT: Het moge duidelijk zijn dat de heer Ellen andere bedoelingen heeft dan het geven van een geschie denisles. Dat het betreffende stuk dijk naar een type geallieerde bommen werper is genoemd, weet inmiddels ie dereen. De dijkgraaf had tegen die naam geen bezwaat maar wel één van de hoofdingelanden die liever een „Texel se" naam toegekend had gezien De dijkgraaf reageerde daar grappend op door te zeggen dat ook in de naam „Lancaster" iets Texels zit, waarmee hij doelde op de lancastergordijntjes. Je moet wel heel erg kwaaddenkend zijn om daar iets achter te zoeken. De re actie van Ellen moet dan ook worden gezien als een symptoom van de minder goede relatie die hij met de dijkgraaf heeft. —Red. Wielervereniging Texel startte zondag, ondanks sneeuw en vrieskou, met het tweede deel van de wintercompetitie (veldrijden). Deze eerste rit stond als een „verrassingsrit" op het programma, hetgeen bleek in te houden dat na een aantal rondjes op de fiets enkele rondjes te voet moesten worden afgelegd. Omdat de spieren hierbij op totaal verschillende manieren worden gebruikt is dit een bijzonder zware combinatie. eerste ronde zijn fiets krom reed tegen een boom. Na wat wrikken en recht- buigen kon hij weer starten in de tweede manche en moest toen opgeven wegens een beenblessure. Dit keer was ook Uwe Smit aan de start. Hij voltooide op zijn eigen wijze, ondanks gebrek aan training, toch de volledige wedstrijd. Totaaluitslag: 1. Ronald van Boven, 2. Jan Buis, 3. Simon Appel, 4. Douwe Dros, 5. Uwe Smit. Clubkampioenschap uitgesteld De wedstrijd om het clubkampioen schap veldrijden die voor 2 januari op het programma stond, is met één week uitgesteld tot 9 januari. In plaats daar van wil de vereniging deelnemen aan de bosloop die georganiseerd wordt door de sportraad. Een schitterende film van Moshe Mizrahi, boeiender nog dan zijn „La vie devant soi", waarmee hij twee jaar geleden menig filmhart verrukte. En wat een briljante rol weer van Simone Signoret, ook in deze stijlvolle vertelling een waardige vedette. La Signoret ver keert nu bovendien in gezelschap van Jean Rochefort en Delphine Seyrig en dat levert op zichzelf al een reeks mee slepende staaltjes van superieure ac- teerkunst op. Dat alles in een aller aardigst liefdesverhaal, zonder schok effecten, zonder geweld, harde sex of wat voor wrede ingrediënten ook die steeds onvermijdelijker plegen te wor- Tijdens de kerstdagen werd wederom de jaarlijkse Kersttentoonstelling van „H en O" gehouden in de sporthal van het Johannes College te Den Helder. De heer G. P. Plaatsman behaalde het kampioenschap met een jonge witte vlaamse reus voedster. Plaatsman behaalde met zijn witte vlaamse reuzen voedsters jong ook de eerste, tweede en derde plaats, allen met het predicaat F. Met de witte vlaamse reuzen jonge rammen behaalde hij een tweede plaats met het predicaat F. Bij de witte Franse hangoren be haalde mevrouw Rentenaar bij de ram men jong de derde plaats met F. De heer A. J. Bakker behaalde met zijn Franse hangoor bont ram oud de tweede plaats pred. ZG, en met een voedster jong de tweede plaats met het predicaat F. Ook met de Belgische haas kreeg hij het predicaat ZG. Mevrouw Slikker-Zijp be-, haalde de eerste, tweede en derde plaats met haar Angora wit predicaat 2 keer F en 1 keer ZG. In de Scholerie aan de Postweg 72 in Zuid Eierland treedt woensdag (mor gen) de folkgroep „Usnach" op met Ierse, Schotse, Engelse en een beetje Roemeense en Vlaamse muziek. Door de groep wordt gespeeld op accor deon, gitaar, mandola, mandoline, bouzouki, banjo en fluit. De aanvang is om half negen. Kaarten 710,— zijn te krijgen bij De Vlier in de Waalderstraat te Den Burg of bij de Scholerie, telefoon 02225-214. T oneelvereniging Rederijkerskamer UDI heeft het stuk, „Plaze Hotel" van Neil Simon in studie genomen. Het zal zaterdag 6 maart worden uitgevoerd in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Een bestuurder van een auto slipte eerste kerstdag op de Westerweg en reed een verkeersbord omver. De uit Den Burg afkomstige man deed zelf aangifte bij de politie. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende instanties bouwver gunning verleend. Johova's Getuigen, voor het veranderen van een koffiebar in een vergaderzaal aan het Schilderend 24 te Den Burg. RST, Den Burg, voor het bouwen van een dienstwoning aan de Boodtlaan te De Koog. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolgde de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, kamer 209. In oktober zijn de volgende gevonden voorwerpen bij de politie afgegeven. B'uine portemonnee inh. 1 stuiver en 4 pillen: herenhorloge merk Common- dor; bos sleutels (4 stuks) aan opener „Rien Bakker"; 1 reserveband; kop telefoon „Telex"; Quartz herenhorloge; sleutel aan label nr. 14.; zwart baby schoentje; dameshorloge, goud; witte ijsmuts; geel kinderportemonneetje inh. 11. rode knipportemonnee inh. bus- kaarten 1,35; bruine portemonnee inh.5 DM; bruine portemonee inh. 70,— en giropas tnv M. Euverman; bruin mapje inh. giropas en pasfoto's tnv J. C. M. van Vessen; U-slot voor bromfiets; den in een verhaal over mensen die van elkaar houden. Verhaal, spel, filmvorm, alles met elkaar een grote klasse. Gilles en diens zuster Louise wonen al 20 jaar in hun huis in Bretagne. Hun enige contact het de buitenwereld loopt via Vvette die elke morgen vers brood brengt. Gilles is invalide. Om hem te kunnen verzorgen heeft Louise besloten ongehuwd te blijven. Als Gilles ernstig ziek wordt plaatst Louise een persoon lijke oproep in de plaatselijke courant omdat ze bang is alleen achter te blijven. Ze verwacht vele reacties maar ontvangt er uiteindelijk slechts één die van haar broer. Hij onthult zijn voor hem wanhopige toestand en hoopt via deze correspondentie nog enige liefde in zijn leven te kunnen vinden. Haar eigen noodzaak tot communiceren brengt haar ertoe hem terug te schrijven onder een pseudoniem, Beatrice. Een ongewone verhouding begint en zal hun levens totaal veranderen. Vanwege Oudjaar is het City theater donderdag gesloten. De Filmganger wordt nu vrijdag 1 januari vertoond. zwarte portemonee inh. 165,—; bruint wollen sjaal; heren bril, bruin montuur zwarte portemonee inh. 35, 2 brom fietssleutels aan label Coca Cola; bruir etui met heren bril; bruine handschoe nen; girobetaalpas tnv Zoer; blauwt kinderwant; zwart etui met Nemef-sleu tel. In de maand oktober zijn de volgende voorwerpen bij de politie als vermist opgegeven: Bruine portemonee inh. 400,— en rabo- en giropas; gouden schakelarm band; leren bal; baluw-grijs kinderjack; schakelarmband met paarse steentjes; Mercedes wieldoppen; dia fotorolletje in zwarte houder; gouden kettinkje met hangertje; 2 autosleutels; quartz heren horloge Commandor; gouden oorbe „pegel"; quartz horloge Citizen; zwartt portemonnee inh. 80, bruine por- temonee inh. 45,— en treinkaartjt Hoorn; 3 betaalcheques, betaalpas, bootkaart, postgiromapje;groene pukke inh. schoolboeken en gymspullen zwarte knipportemonee inh. 30,— bruine portemonee inh15, 4 sleutel aan ring; etui met 3 Renault sleutels bruine portemonnee inh. 75, zilvere armbandje; sleutel aan blauw labe zilver ringetje met rood steentje; blauw wit kindermutsje; Prisma zilveren hor loge; blauwe Adidas regenjas; euro chequepas tnv B. Kedde; 3 sleutels aa ring no. 826; bos van 12 sleutels; groe regenjack;zilveren lepeltje; brede zilve ren schakelarmband; bruine knippor temonnee inh. 75, portemonnee inh 50 DM; zwarte portefeuille inh. 60,— rijbewijs, paspoort en bankpasjes; gou den halsketting met camé-hangertje; bruine dames portemonnee; pandabeei speelgoed; sleutelbos 6 stuks; bruin< kinderportemonnee inh. 35, In de maand november zijn de vol gende gevonden voorwerpen bij d< politie afgegeven: Dames quartz horloge, Cinria; super f fotorolletje; houten duimstok; donkei blauwe handschoen, skai; bruin horlogt rond model; dameshorloge, Incabloc schakelarmband; blauw-witte hand schoen; huissleutel nr. 113; blauw stofi fen tasje inh. luier en huissleutel; quart; horloge Dual time; bromfietsverzeke ringsplaatje MBP 747; 2 bankbiljetter van 25, ;zwart-rode motorhandschoer 6 sleutels aan ring; bruine kinderwan nylon; zak schapewol; bankbiljet 10,— horloge, zwart bandje; bruine porte monnee inh. 110, 2 Peugeot auto sleutels en brandweer embleem; zonne bril; bankbiljet van 25, In de maand november zijn de vol gende voorwerpen bij de politie al; vermist opgegeven: Rode fietstas inh. geel regenpak; diploma eerste stuurman groothandels vaart; bruine knipportemonnee inh 40, witte deur (kast); bruine porte monnee inh. 50,—; grijs-groene sjaal blauw-rode wollen want; autosleute aan touw; bruine portefeuille inh. verze keringspapieren; Audi autosleutel; rodi kinderwant; dames horloge; wolier muts, wit met rode rand; zandkleurige damesportemonnee inh. 25, bor deauxrode portemonnee inh. 12,50 zwart Adidas trainingsjack; geel etu met bril; bruine schooltas inh. boeker en rekenmachientje; double' dames hor loge; bruine schapenwollen muts me pluim; rijbewijs, paspoort, kenteken bewijs DA-29-58; sjaal; bril, koperer montuur; zwarte tas inh. regenpak muts en wanten; rode damesportemon nee inh. 30,— en giropas inv. Kamp huis; zwarte herenportefeuille inh 100,— en bootkaarten; bruine tas inh rijbewijs tnv C. M. Tacs-Daniels en por temonnee inh. kleingeld; bruin leren ta: inh. leesboeken en trui; eurocheque tn\ J. M. de Vries; blauw-zwarte hand schoen; Amro bankpas 41.31.280.674 zwarte heren portemonnee inh. klein geld; zwarte sportbroek met witte stre pen;bruine portemonnee inh. 100,— er busabonnement; 2 bankbiljetten van 2( gulden. Voor een geslaagde viering van de jaarwisseling bestelt u uw salades of hors d'oeuvres bij Havenrestaurant Texel Huzarensalade Russische eieren Zalmsalade Hors d'oeuvre (zeer uitgebreid) 7 6,75 p.p. 7 8,50 p.p. 712,50 p.p. 728,50 p.p. Gaarne tijdige bestelling tot uiterlijk donderdag 31 december 10.00 uur, telefoon (02226) 310. Tevens wensen wij, van Haven- restaurant Texel en snackbar/lunch room Parkstraat u een prettige jaar wisseling en een voorspoedig 1982. Fam. Jan C. Stolk en medewerkers. SPECIAAL MENU VOOR NIEUWJAARSDAG Een nieuwjaarsborrel wordt u aangeboden. Schelpje zalmmayonaise, toast en boter. Heldere groentesoep met verse tuinkruiden. Kotelet „Hawaii" (gevuld met ananas) of Kotelet Suisse (gevuld met ham en kaas), gemengde salade, stoofpeertjes, gekookte witlof en gebakken aardappelen. Mokkaijs met slagroom. 734,50 p.p. Voor onze jeugdige gasten is er een speciaal menu. (02226) 310.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2