A V Jan III weer kampioen FC Utrecht schitterde op Gamma toernooi Zaalvoetbalselecties naar toernooien 1o nummers een en twee vlak voor de finalewedstrijd. Links A V Jan III en rechts FC Utrecht Beslissingen door het nemen van penalties waren zondag meer regel dan uitzondering. Op de bovenste foto geeft Johnny Rep een eenvoudig boogballetje in handen van keeper Henk de )1NSDAG 29 DECEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 onbenut. Daarbij werd hen achteraf hard spel verweten getuige het boe-ge roep tijdens de uitreiking van de bekers. Niet geheel terecht want het lag meer aan een botsting van speelstijlen dan aan hard of gemeen spel. Gamma ein digde evenals vorig jaar op een zesde plaats en was dus wederom een stimu lerende middenmoter. De wedstrijd om de vijfde en zesde plaats eindigde zon dagmiddag in het nemen van penaltys en dat leverde voor o.a. Uriot een flinke misser op. Amsterdam wist één keer meer te scoren dan Gamma en pakte dus de vijfde plaats. Oude rot Het Gamma kerstzaalvoetbaltoernooi heeft het afgelopen weekend naam gemaakt: Een bomvolle sporthal Ons Genoegen, het „Johnny, Johnny, Johnny..." dat door de zaal schalde, een dankbaar applaus na alweer een mooie actie tussen de strepen; kortom het publiek kreeg waar voor zijn (weinige) geld en mocht genieten van de beloofde staaltjes mooi voetbal. Maar wat minstens zo belangrijk was: de sfeer was informeel en enthousiast. Wat te denken van een Johnny Rep en Henk van Leeuwen die doodgemoedereerd gedurende een half uur na elke wedstrijd handtekeningen stonden uit te delen en daarmee niets meer konden stukmaken bij het jongere publiek. En wie bad gedacht dat vooral de bekende coryfeëen na een avondje feesten in bowling De Koogel zondag op hun tanden de „wedstrijdjes" zouden afwerken kwam bedrogen uit. Er werd gevoetbald en vooral in de finale liet FC Utrecht zien toch vooral kampioen te willen worden. Het zat er echter niet in. Utrecht was veel sterker maar AV Jan III gooide zich volledig in de verdediging en wist het doel met meer geluk dan wijsheid goed dicht te houden. Deze werkwijze had zaterdag met een aantal scherpe aanvallen tegen Utrecht een 2—4 overwinning opgeleverd maar zondag eindigde de finale in een 2—2 gelijkspel. Strafschoppen brachten de beslissing in het voordeel van AV Jan III die dit jaar met drie flinke bekers naar huis mocht keren. Zaterdag was het team van Utrecht overigens niet compleet. Enkele spelers hadden verplichtingen elders en arri veerden pas zondag op Texel. Dat was echter geen probleem want de jeugd keeper van Gamma, Benny Eelman, en de De Zwaan-speler Joost brouwer wilden maar wat graag opdraven om in de Utrecht gelederen mee te mogen doen. Ook hier geen arrogantie of scenes van de sterspelers". De beide Texelaars werden volledig in het team opgenomen en vóór de match serieus voorbereid op hun taak en met succes want Eelman keepte of zijn leven ervan afhing en Brouwer maakte een schitte rend doelpunt. Behalve een niet-compleet Utrecht leam had de organisatie zaterdag met meer problemen te kampen. De twee Belgische teams Genske Vleeshal en Hoedemaekers kregen autopech bij Breda en waren gedwongen een nieuwe bus te huren. Hierdoor kwamen de Belgen drie uur te laat op het toernooi en dat dwong de wedstrijdcommissie o.l.v. Cees Schermer tot improviseren. Het publiek zal er echter weinig of niets van gemerkt hebben want de wed strijden volgden elkaar keurig op. Uitverkocht Een totaal uitverkocht huis maakte dat het Gamma toernooi ook financieel volledig geslaagd is. Of er geld over is kon Aad Blom van Gamma ons nog niet meedelen. ,,We hebben wat extra kosten gehad waar we niet op reken den, maar de opkomst van het publiek betekent wel dat we alles makkelijk kunnen betalen." Zaterdag werden 1000 entreekaarten verkocht en zondag wa ren om twee uur opnieuw 1000 kaarten over de toonbank gegaan. Meer kaarten werden niet uitgegeven omdat er offi cieel niet meer zit-staan plaatsen zijn. Na twee uur zijn zeker nog enkele honderden belangstellenden een kijkje komen nemen en dat leverde tijdens de finales ongeveer 1500 toeschouwers op. De sporthal was in feite dan ook te klein, een deel van het publiek zat op banken, die in allereil uit de RSG sportzaal waren gehaald, vlak langs het veld. Ongeluk ken heeft dit gelukkig niet opgeleverd. Plannen „We hebben voor volgend jaar nog grotere plannen, maar moeten dan ook iets verzinnen om nog meer publiek te kunnen bergen", aldus Blom die hoopt dan in ieder geval vier prominente teams met bekende namen te kunnen charte ren. „We hebben al wat toezeggingen en willen volgend jaar ook een Duits team naar Texel halen". vuren. Een topscorer van een ander kaliber was Leo van Veen die aan het einde van het toernooi de beker voor de meeste doelpunten kreeg uitgereikt. Vooral de meer bekende spelers waren in staat wat „kunstjes" op voetbal- gebied aan den volke te tonen maar dat betekent niet dat de andere teams het aankijken niet waard waren. Toch viel ons de verschillende stijlen van spelen op en soms had een wat strenger fluit- gedrag van de scheidsrechters toch iets meer vuurwerk kunnen opleveren. All Stars en Utrecht spelen op de aanval terwijl AV Jan III sterk is in de ver- In de hogere regionen passeerden overigens wedstrijden met gelijk op gaand spel en dat leverde ook in de daarop volgende finales beslissingen door strafschoppen op. Hierdoor moes ten de All Stars met de uitblinkers Rep, Stafleu en Van de Gijp de derde plaats afstaan aan Carillon Boys. Deze wed strijd eindigde en 3—3 en keeper Henk de Bouvre bewees tijdens de straf schoppen wederom een oude rot in het vak te zijn. Utrecht zat in de finale bijna constant voor het doel van AV Jan III. Leo van Veen maakte een prachtig doelpunt en Ton de Kruyk plaatste het tweede. Utrecht had echter buiten het kleine razendsnelle mannetje Eddy Ro bert gerekend die na Dick Veenman voor AV Jan III een mooi doelpunt maakte en de eindstand op 2—2 bracht. Bij de strafschoppen werd AV Jan III winnaar. Problemen Zij kregen uit handen van burgemees ter J. A. Engelvaart de wisselbeker van de Sportraad (de voorzitter van de Sportraad de heer Munnikhuizen was wegens ziekte verhinderd), de Gamma wisselbeker en de kampioensbeker 1981 die het team mag houden. Engelvaart noemde het Gamma toernooi een voor beeld van hoe op sportieve wijze goed zaalvoetbal getoond kan worden. Hij at tendeerde op de huidige problemen in de zaalvoetballerij en vond dat Gamma met dit toernooi aantoont dat ze de sport een warm hart toedraagt. „Die problemen worden ook nog wel opge lost", aldus Engelvaart. Ook de wed strijdcommissie en alle andere mede werkers werden bedacht met een kleine attentie. Prent Voor een deel van het publiek was er zondagmiddag na vertrek uit de sporthal „We komen terug", was ook een kreet die wij van enkele Utrecht spelers en André Stafleu van Feyenoord moch ten vernemen. Ze noemden het toernooi uitstekend van sfeer en wilden ook wel kwijt dat de ontvangst buiten het toernooi om uitstekend was. Hiermee werd uiteraard gedoeld op de feest avond in de bowling waar Utrecht tot in de kleine uurtjes de show stal. Zoals wellicht bekend staat FC Utrecht aan de rand van een faillisement en is bekend geworden dat het bestuur gefraudeerd heeft. Juist misschien daardoor werd ook op Texel actie gevoerd voor behoud van de club met als oppepper de eigen hit „We geven het niet op" dat in de Koogel diverse malen ten gehore werd gebracht. De inwendige mens werd versterkt door een koud buffet waaraan de koks Henk Jan Klok en Bart Witte vijf (I) dagen hadden gewerkt. Penaltybokaal De penaltybokaal werd dit jaar ge wonnen door Marko Drijver uit Ooster end die in staat was de meeste tref zekere schoten op keeper Bap Geel af te dediging. Het spel liep een enkele maal echter teveel uit de hand en dat leverde juist voor de kunstjesmakers problemen op. Daarmee is echter niet gezegd dat er slecht gefloten is. Het lag ook aan de spelers die vrijheden niet juist wisten te benutten waardoor het spel rommelig werd. Dat gold slechts voor enkele wedstrijden en in enige mate voor de finale. Spelpeil De Texel selectie en de twee Bel gische teams waren in dit toernooi niet zo gelukkig. Werd zaterdag door Texel aanvankelijk nog gelijk gespeeld tegen All Stars, tegen Brandweer Amsterdam en Carillon Boys verloren de Texelaars. Dat lag echter niet aan het spelpeil. Het team van Kossen deed er alles aan om het hoofd boven water te houden, maar moest het ondanks het enthousiaste spel toch afleggen tegen de anderen. De selectie eindigde op de laatste plaats. De Belgische teams waren ook niet zo fortuinlijk maar lieten eigenlijk geen kans nog een andere attentie. Veel automo bilisten vonden een bon op de voorruit van de auto omdat deze op het fietspad of in de berm van de Emmalaan stond geparkeerd. Door speaker Albert Hoven was gewaarschuwd dat deze auto's daar weg moesten, maar enkele tien tallen automobilisten hadden aan die oproep geen gehoor gegeven of hadden mogelijk niets gehoord. De reacties waren niet erg vlijend. Hier volgen de uitslagen: Zaterdag poule A: Gamma-Rotterdam Utrecht-AV Jan III Genske Vleeshal-Gamma Rotterdam-AV Jan III Genske Vleeshal-Utrecht Gamma-AV Jan III Rotterdam-Genske Vleeshal Zaterdag poule B: Amsterdam-T exel All Stars-Texel r». c<a Bouvró; Louis Uriot kroog het tegen keeper Bap Geel niet voor elkaar de bal tussen de pelen te werken (foto onder!. 2-1 2-2 Amsterdam-Carillon Boys Hoedemaekers-Carillon Boys All Stars-Hoedemaekers Amsterdam-All Stars Texel-Hoedemaekers Zondag poule A: AV Jan lll-Genske Vleeshal Rotterdam-Utrecht Gamma-Utrecht Zondag poule B: Hoedemaekers-Amsterdam Carillon Boys-All Stars Kruisfinales: AV Jan lll-AII Stars Carillon Boys-Utrecht 0-1 0-2 4-3 2-3 1-3 6-3 2-4 2-4 2-2 4-3 Finales: Negende en tiende plaats Genske Vleeshal-Texel 2-0 Zevende en achtste plaats Rotterdam-Hoedemaekers 2—2 (Rotterdam door penaltys winnaar) Vijfde en zesde plaats Gamma-Amsterdam 2—2 (Amsterdam door penaltys winnaar) Derde en vierde plaats Carillon Boys-AII Stars 3—3 (Carillon Boys door penaltys winnaar) Eerste en tweede plaats AV Jan lll-Utrecht 2—2 (AV Jan III door penaltys winnaar) De verdediging van A V Jan III zat goed in elkaar en vele malen werden akties van FC Utrecht (op de bovenste fotovan Harry v.d. Ham afgestopt Ton v.d. Kruyk had meer geluk. Op de onderste foto maakt hij flitsend snel het tweede Utrecht doelpunt Op 2 en 3 januari gaan drie Texelse selecties meedingen in de jaarlijkse be langrijke toernooien. Op 2 januari wordt het bekende Gouden Hoef toernooi in Alkmaar gespeeld waaraan de senioren- selectie meedoet. Dezelfde dag wordt het Noordhollands kampioenschap voor A-junioren gehouden waar Texel ook meedingt naar de prijzen. In Den Helder wordt 3 januari het toernooi voor selecties van 18 tot 23 jaar gehouden. Het Gouden Hoef toernooi is het meest bekende toernooi. De hele zaal- voetbaltop van Noordholland en Am sterdam is op dit toernooi aanwezig. Vorig jaar werd West Friesland in een beschamende finale tegen Alkmaar kampioen van Noordholland. Wie dit jaar de winnaar gaat worden is moeilijk in te schatten. Alkmaar en West Fries land zijn weer de favoriet, maar de selectie van Amsterdam lijkt dit jaar ook bijzonder hoge ogen te gooien gezien de prestaties van deze selectie op het on langs gehouden vier bonden toernooi, terwijl Den Helder die als enig rayom buiten West Friesland en Alkmaar één maai dit toernooi wist te winnen ook tot de grote kanshebbers moet worden ge rekend. Coach Aad Blom van de Texelse seniorenselectie is zich er terdege van bewust dat zijn ploeg een zwaar karwei wacht. De grote keus van spelers die andere selecties tot hun beschikking hebben maakt toch dat Texel kwalitatief gezien tot de zwakkeren gerekend moet worden. Nietemin zal Texel toch aan vallend voetbal gaan spelen. De Texelse selectie moet het hebben van een hele wedstrijd keihard werken. Met gerouti neerde spelers als Louis Uriot, Klaas Dirk Koorn, Charles lepenburg en Gert Pansier en de jeugdigen als Simon Brand, Joost Brouwer en Nicol Scher mer vormen de Texelaars een sterk team waar toch een redelijk resultaat mee te behalen moet zijn. Maar op der gelijke toernooien speelt het geluk een grote factor. Prestatie Op dezelfde dag spelen de Texelse A junioren in Hoorn op het Noordhollands kampioenschap voor deze jeugdselec- ties. Coach Mari Brons gaat met een ervaren selectie naar dit toernooi. Coach Brons vindt dat al deze selectiespelers aangezien zij twee jaar lang kennis hebben gemaakt met het voetbal van de vaste wal, in staat moeten zijn om een goede prestatie te leveren. Een derde of vierde plaats moet mogelijk zijn, alhoe wel in de voorbereiding de prestatie en het pelpeil toch iets tegen viel. Zwaar Op 3 januari speelt de selectie van 18 tot 23 jaar op het toernooi voor deze selecties in Den Helder. Mari Brons die ook deze selectie begeleidt acht het moeilijker om voor dit toernooi een prognose te geven, „De oefenwed strijden hebben wij nooit compleet kunnen spelen, daarom is het moeilijk in te schatten hoe de kracht van de Texelse selectie zich verhoudt tot de andere selecties. Maar get gelijke spel tegen Den Helder geeft toch uitzicht op een goede prestatie." Het moge duide lijk zijn dat de drie Texelse selecties zware toernooien tegemoet gaan, maar na een half jaar van een redelijke voorbereiding geven toch een beter uitzicht op goede prestaties dan voor gaande jaren.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5