Texel-junioren vierde op N.H. kampioenschap Datsun 1 winnaar na 26 penalties Enthousiasme bij jeugdtoernooi Jan de Wit eerste bij Nieuwjaarsrit WINTERBOSLOOP: 140 DEELNEMERS Flinke deelname bij dam- en schaak toernooi Uitslagen zaalvoetbal Zaalvoetbal programma Rijverbod Uitwisseling zwemclub DINSDAG 5 JANUARI 1982 TEXELSE COURANT De Texelse junioren A selectie heeft afgelopen zaterdag een prima prestatie geleverd door op het Noordhollands kampioenschap een vierde plaats te be zetten. Des te opmerkelijker is deze plaats als men bedenkt dat in de afgelopen jaren de Texelse selectie slechts om de laatste plaatsen voet balde. Bart Heerschap de doel verdedi ger van de Texelse selectie behaalde een uitstekend persoonlijk succes door uit geroepen te worden als beste keeper van het Noordhollands kampioenschap. Bewezen is nu dat een Texelse selec tie in staat is om zich te kunnen meten met alle grote rayons van Noordholland. Texel startte het toernooi aarzelend. Van West Friesland 2 werd slechts met 1 —0 gewonnen door een doelpunt van Bert Witte, toch was het na deze Het traditionele dam- en schaaktoer nooi dat op 2 januari in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend werd gehouden trok een groot aantal deelnemers, 's Middags waren 41 jeugdige dammers en schakers actief en 34 senioren" waren 's avonds van de partij. Bij de jeugd werd Niek Witte eerste bij het schaken en Mare Drijver werd jeugdkampioen bij het dammen. Een opmerkelijke prestatie werd ook geleverd door Edwin Boogaard die heel knap de tweede plaats wist te behalen. Peter de Wolf vond in Ruud Schraag een stevige schaakrivaal sn verloor dan ook. In de beslissingswedstrijd won hij echter overtuigend zodat een eerste plaats in zijn groep de beloning was. Ook in schaakgroep vier ging de eerste prijs naar een Oosterendei. Jan Drijver had weinig moeite met zijn groepsge noten. De damstrijd was helemjal een Oos- terender aangelegenheid. Opvallen spel leverde Robert Schulze tn Klaas J. Daalder door in de hogere regionen te eindigen wat vergeleken rret de pres taties van vorig jaar een flinke vooruit gang betekent. Uitslagen: Schaken Groep 1: 1. N. Witte, 2. E. Boogaard, 3. W. Baretta, 4. J. Kuiter. Groep 2: 1. E. Boogaaid, 2. M. Visser, 3. A. Elzinga, 4. H. Kolijn. Groep 3: 1. P. de Wolf, 2. R. Schraag, 3. M. Beekman, 4. N. Kager, Groep 4: 1. J. Drijver, 2. R. van de Wetering, 3. J. van Heerwaarden, 4. Y. Vittali, Dammen Groep 1: 1. M. Drijver, 2. R. Boo gaard, 3. H. Hengsdijk, 4. G. Vlaming. Groep 2: 1. R. Schulze, 2. R. Boo gaard, 3. R- Brouwer, 4. A. Timmer. Groep 3: 1. M. Brouwer, 2. S. Boogaard, 3. J. Drijver, 4. J. Ran. Groep 4: 1. J. Eelman, 2. M. Daalder, 3. A. Kaercher, 4. G. Boogaard Tweede klasse: Dubbeldik 3-Oosterend 5 Oosterend 4- Nioz ZDH 2-Tex.Boys2 Jelleboog-Tex.Boys Vierde klasse: ZDH 4-Texel veteranen 2 Junioren. De Koogel-Datsun 6-1 3-1 2-2 0-3 2-1 7-0 Woensdag 6 januari: 18.00 u. Alkema-De Koogel 2 118.30 u. Oosterend 3-Datsun 2 19.25 u. KSMT 2-Question 2 20.15 u. Gamma-Mantje 21.10 u. ZDH-Oosterend 22.05 u. Jan Duin-Dubbeldik Zaaldienst: Texelse Boys Donderdag 7 januari: 18.00 u. Buro Eelman-Zegel Modes 18.30 u. Datsun 4-Oosterend 6 19.25 u. Tex.Boys 4-De Koog 20.15 u. Rab-Oosterend 2 21.10 u. Amro-Mok 22.05 u. PH Hotel-Gamma 4 Zaaldienst: Dubbeldik Vrijdag 8 januari: 18.00 u. Cafeetje-Ratronics 2 18.30 u. Gamma 3-Texel Vet. 19.25 u. Dubbeldik 2-Gamma 2 20.15 u. Datsun 3-Gempo 21.10 u. Question-KSMT 22.05 u. A O 2000-Datsun Zaaldienst: Oosterend wedstrijd al duidelijk dat Texel dit jaar meer zou presteren dat ooit tevoren. De tweede wedstrijd tegen Schagen werd gewonnen met 3-2. Het was vooral in deze wedstrijd dat keeper Heerschap de basis legde voor zijn latere uitverkiezing tot beste keeper van dit toernooi. Hij keepte geconcentreerd en was vooral rustgevend voor zijn verdedigers. Ook van goede kwaliteit waren Wilke Was senaar, Paul van Exel, John List en Rijan van Heerwaarde en Kees van de Werdt. Texel moest daarna nog tegen de se lectie van Den Helder die net als de Texelaars ongeslagen waren voor een plaats voor de finale. Texel kreeg in het begin van de wedstrijd een 1 —0 voor spring en verzuimde door vier kansen op rij te missen deze voorsprong uit te breiden. Den Helder kwam daarna terug tot 1 1 en liep weg tot 3—1. De Texelse selectie moest daarna om de „kleine finale" spelen tegen Amster dam. Alhoewel Texel in eerste instantie weer veel kansen miste was de selectie van Amsterdam toch de betere en won verdiend met 2—0. De selectie van Den Helder werd in de finale tegen Alkmaar na verlenging met 4—2 kampioen van Noordholland. Gouden Hoef Op dezelfde dag speelde de Texelse senioren selectie op het Gouden Hoef toernooi. Texel startte overtuigend door de Helderse selectie met maar liefst 6—1 te verslaan. Texel speelde in deze wedstrijd sterk verdedigend en na een opgelopen achterstand in de eerste minuut speelde Texel de tegenpartij volkomen plat met doelpunten van Joost Brouwer, Simon Brand, Klaas Dirk Koorn en Robbie van de Stap. Daarna werd Texel door Alkmaar vol komen onderuitgehaald. De uitslag van deze wedstrijd: 8-0. In deze fase van het Gouden Hoef toernooi ging het weer net als de jaren daar voor, de selecties van West Friesland en Alkmaar leken zich weer onbedreigd naar de finale te spelen. Vooral Alkmaar leek dit jaar met spelers als Eddy Robert, Martin van Zanten en Flip Stapper, zwaar favoriet. De selectie van Texel moest alleen nog tegen de selectie van het rayon Scha gen. Een wedstrijd die gewonnen moest worden om nog in de kleine finale te kunnen komen, maar Schagen sloeg toe en wees de Texelse selectie met 'een winst van 6—0 duidelijk terug, hetgeen voor Texel een vijfde plaats opleverde. F De selectie van Schagen bleek uit eindelijk de sterkste en won het Gouden Hoef toernooi, wat overigens een wel kome afwisseling betekende na zes jaar overheersing van West Friesland en Alkmaar op het Gouden Hoef toernooi. Tegenvaller De Texelse selectie van 18 tot 23 jaar heeft op het toernooi in Den Helder een klein beetje onder de verwachting ge speeld. Er werd van West Friesland met 1 —0 gewonnen door een doelpunt van Willem Brons, terwijl de andere vier wedstrijden met toch kleine verschillen werden verloren. Toch hoopt coach Mari Brons het volgende toernooi beter voor de dag te komen, gezien het feit dat de Texelse spelers qua leeftijd zeker nog één jaar en sommige spelers zelfs nog langer in deze selectie kunnen spelen. De Texelse junioren B selectie heeft het op hun toernooi in Hoorn te zwaar gehad. Een paar grote nederlagen waren het resultaat voor de manmoedig spelende Texelse jongeren. Na een sensationeel slot in de finale en een zidderende penaltyreeks tegen FC Citadel uit Den Helder, mocht Datsun zich winnaar noemen van het eigen zaalvoetbaltoernooi dat zaterdag in de sporthal werd gehouden. Onder goede publieke belangstelling werd dit eerste grote Datsun toernooi gehouden. Er werd gespeeld in drie poules. In poule A kwamen de veteranen" tegen elkaar uit. Hierin speelde Kikkert- Topido 2, Texel veteranen en de vierde Dinsdag 29 december hebben onge veer 80 jonge voetballers deelgenomen aan het junioren zaalvoetbaltoernooi van SV Oosterend. In twee poules werd enthousiast gestreden om de eerste plaats in een halve competitie. In de A poule werd het team van De Koogel de trotse winnaar van de zogeheten „Sie- me Keijser trofee". Ze wonnen deze trofee voor de tweede maal. De Koogel won alle wedstrijden en was daardoor onbereikbaar geworden voor de Brem akker en het goed spelende Alkema. Ratronics 1 viel wat tegen (al speel den ze tegen De Koogel een tactisch goede wedstrijd) en moest genoegen nemen met een vierde plaats. In de B poule kwamen drie Ooster- ender teams uit aangevuld met Datsun en Zegel Modes. Winnaar in deze poule werd Zeeaas Veldman dat het tornooi slecht begon door van het Cafeetje te verliezen. Alle andere wedstrijden wer den echter gewonnen, zodat ze dankzij een beter doelsaldo net voor Zegel Modes op de eerste plaats eindigden. Zegel Modes speelde ook goed, maar tegen Zeeaas werden ze door een on gelukkige penalty „gevloerd". Het Ca feetje werd derde en dat was met slecht wacht de beide sterspelers Arnold Kaercher en Joris Visser waren er dit keer niet bij. Ze werden echter goed vervangen door de zeer jeugdige Edgar Klippel (hij maakte zelfs een doelpunt) en Jeffrey Androg. Datsun werd vierde en Ratronics 2 sloot de rij. De or- ganisatoren zijn dik tevreden over het verloop van dit toernooi. Er was ,,iets" minder publiek dan bij het Gamma toernooi maar toch was de tribune de gehele dag redelijk gevuld. Volgend jaar zal dit toernooi weer in de kerstvakantie plaatsvinden met mogelijk teams van de vaste wal. Door te hoge snelheid, drankgebruik en een slechte staat van het wegdek vloog op nieuwjaarsmorgen rond vijf uur een auto uit een bocht in de Emmalaan en reed tegen een boom. De Texelse bestuurder wist de wagen weer aan de praat te krijgen en reed naar huis. Getuigen hadden echter het kenteken genoteerd en zo kon de eutobestuurder thuis worden aangehouden. Een blaas pijpje dat een promillage aangeeft van 0,5 kleurde groen, maar het 0,8 pijpje bleef kleurloos. Er was daarom geen reden voor een bloedproef. De auto werd total loss verklaard en de be stuurder liep bij de aanrijding een buil op De politie legde een rijverbod van acht uur op. teams van Gamma en Datsun. De krachtsverschillen in deze poule waren bijzonder klein wat resulteerde in weinig doelpunten maar zeer spannende wed strijden. Enkele „zeer jonge" voetballers van Kikkert-Topido 2 hebben er al voor gezorgd dat dit team kampioen werd. Doordat de geroutineerde Texel vete- ranen met 2—1 wonnen van Gamma 4 werden zij tweede en Gamma 4 werd hierdoor derde. Datsun 4 bezette in deze competitie de laatste plaats. Onbekend In de seniorencompetitie werd in twee poules gespeeld. In de B poule kwamen uit de Helderse hoofdklasse ploeg FC Citadel, het onbekende Blauw-Blauw uit Enschede en de Datsun teams 1 en 2. In poule C zat het Nederlands dovenselec- tieteam met spelers uit het gehele land, alsmede de teams Gamma, ZDH en Datsun 2. Het spelniveau van Blauw-Blauw en het Nederlands Dovenselectieteam was voor iedereen onbekend. Dit was voor Citadel echter geen reden om tegen Blauw-Blauw eerst de kat uit de boom te kijken. Zij haalden met goed voetbal vernietigend uit door in 25 minuten maar liefst 13 keer te scoren. De strijd om de eerste twee plaatsen in deze poule, die recht gaven op een kruisfinale tegen de eerste twee uit poule C, werd uitge vochten in het duel tussen FC Citadel en Datsun 1. Deze spannende wedstrijd werd via een mooi doelpunt van Dirk de Lugt en een prima keepende Jan Plaatsman gewonnen door Datsun 1. Kwaliteit In poule C kwam het Ned. Doven selectieteam uit. Binnen dit team ver schilde de kwaliteiten van de individuele spelers nogal sterk; enkele zeer goede spelers en een uitmuntende keeper werden afgewisseld met kwalitatief minder sterke spelers. Dit nam echter niet weg dat ze achter een verzwakt Gamma 1 als tweede in deze poule eindigden. ZDH werd in deze poule derde en Datsun 2 vierde. In de kruisfinales versloeg Datsun 1 in een gelijk op gaande strijd het Ned. Doven team met 5—4. De andere kruis finale tussen FC Citadel en Gamma 1 werd een 2—0 overwinning voor de hoofdklasser uit Den Helder. Klasse-keeper De strijd om de derde en vierde plaats ging daarom tussen Gamma 1 en het Ned. Doven team. Na een spannende wedstrijd die in 3—3 eindigde, moesten penaltys de uitkomst brengen. Hierin onderscheide de keeper van het Ned. Doven team zich door maar liefst drie PAGINA 5 penaltys op rij te stoppen en werd het team terecht derde. Geluk Zeer enerverend was de strijd om de eerste en tweede plaats tussen FC Cita del en Datsun 1Aanvankelijk zag het er naar uit dat Citadel een gemakkelijke overwinning zou behalen want ze ston den vrij snel met 2—0 voor. Datsun kwam even later echter goed op dreef en met een beetje geluk (een eigen doelpunt van Citadel) werd het 2—1, waarna de strijd pas goed losbrak. Datsun moest aanvallen en deed dat dan ook veelvuldig, echter niet met het gewenste resultaat. Het ongeluk voor Citadel voltrok zich 10 seconden voor tijd door een kopbal in eigen doel. Zenuwen Hierna volgde het meest zenuwslo pende gedeelte van het toernooi; de penaltys. Nadat elke ploeg de vijf pe naltys genomen had, bleef de stand 2—2. Nu moest er om en om een penalty genomen worden. Er waren echter nog 16 schoten op doel nodig voordat Datsun het beslissende punt maakte en zich winnaar mocht noemen van het eigen toernooi. Niet in de laatste plaats door schitterend keepwerk van Jan Plaatsman die hiervoor de prijs van voor de beste keeper van het toernooi kreeg. Uitslagen: Datsun 4-Gamma 4 Datsun 1-Datsun 3 Gamma 1-Datsun 2 Datsun 4-Texel veteranen datsun 1-FC Citadel Gamma 1-ZDH T exel vet.-Kikkert-T opido 2 FC Citadel-Blauw Blauw ZDH-Ned. dovensel. Gamma 4-Kikkert-T opido 2 Datsun 3-Baluw Blauw Datsun 2-Ned. Doven sel. Gamma 4-Texel vet. Datsun 3-FC Citadel Datsun 2-ZDH Datsun 4-Kikkert-Topido Datsun 1-Blauw Blauw gamma 1-Ned. doven sel. Kruisfinales: Datsun 1-Ned. doven sel. Gamma 1-FC Citadel 1-1 0-0 2-2 0-1 1-0 4-1 0-1 13-0 2-3 1-1 0-1 2-5 1-2 3-8 0-5 1-3 4-1 5-4 5-4 0-2 Derde en vierde plaats Gamma 1-Ned. doven sel. 3—3 Ned. doven sel. wint na penaltys eerste en tweede plaats Datsun 1-FC Citadel 2—2 Datsun 1 wint na penaltys. Na een korte pauze staan de komende drie zondagen voor de Texelse zwem club in het teken van de zwemsport. Op zondag 10 en 24 januari wordt het Marinebad in Den Helder bezocht. Zondag 17 januari vindt een uitwisseling plaats met zwemclub Oudeveer uit Breezand. Behoudens het zwemmen over de vijftig en honderd meter zal ook een estafette worden gehouden in het zwembad Den Krieck. Deelnemers voor dit uitstapje moeten zich zo snel moge lijk opgeven en wel voor 7 januari. Briefjes kunnen ingewisseld worden bij mevrouw Boon, Ada van Hollandstraat 10, telefoon 3571 of mevrouw Keijser, Vloedlijn 41, telefoon 3873. Bij deze adressen kunnen ook inlichtingen wor den verkregen over de rommeltjesmarkt die over enige tijd zal worden gehouden. De zwemclub kan hiervoor nog flink wat spullen gebruiken. 1„?e/a!erda9 9ehouden iaarl'ikse winterbosloop van de Texelse Sportraad heeft a ,ef'"erners getrokken (drie minder dan vorig jaar). Daaronder waren 45 wedstrijdlopers, die mede dank zij de gunstige weersomstandigheden en de goede staat van het afwisselende parcours redelijk goede tijden maakten. Winnaar werd E. van der Heide uit Julianadorp die de acht kilometer liep in 28 minuten en 29 seconden. Dat was een indrukwekkende prestatie als in aanmerking wordt genomen dat deze atleet zich op een gegeven moment vergiste in de route. Hij liep een eind een verkeerd pad in. waardoor hij een aanmerkelijke achterstand opliep. In het tweede deel van de loop wist hij deze echter ruimschoots weg te werken. Nummer twee was een Texelaar: Auke Brouwer uit Den Hoorn, die 28,46 minuten liet noteren. De rest van de uitslag: 3. A. Brouwer uit Oosterend (2905); 4. C. Timmer uit Oosterend (29,37); 5J A. de Ridder uit De Koog (29,57); 6. Theo Franchimon uit Den Burg (30,02); 7. Gerard Zoetelief uit De Koog (30,59); 8. N. Ridder uit Den Helder (30,57); 9. Dirk Bakker uit Oude- schild (31,04); 10. Andri Binsbergen uit Rijswijk (31,20). De winnaar passeert de finish. De best geklasseerde vrouwelijke deelnemer was Jettie van der Heide uit Julianadorp met 35 minuten en 48 se conden. Bij de vrouwen werd mevrouw Van der Blaak uit De Koog (39,15) tweede en derde Coby Bakelaar uit Den Burg (40,44). De winnaar van vorig jaar Theo Fran chimon was deze keer blijkbaar niet in conditie want hij kwam niet bij de eerste drie. Aan de recreatieloop werd meege daan door 95 personen, waaronder vier groepen van totaal 41 deelnemers. De tijd deed er hier niet zoveel toe, maar voor de eerste drie waren er toch enkele prijsjes. Eerste werd Erik van der Heide; tweede P. Visser en derde Niels Bins bergen. De prijzen, waaronder de wisselbeker voor de winnaar van de wedstrijdloop werden uitgereikt in de kantine van het vakantiecentrum Dennenoord, vlak bij de start- en finishplaats. De nieuwjaarsrit van de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel die zaterdag avond onder zeer slechte weersomstan digheden is verreden is voor Jan de Wit zeer succesvol verlopen. Met slechts zes strafpunten werd hij winnaar van de rit en kreeg één van de prachtige door slagerij Piet Kossen beschikbaar gestelde vleesschotels. Bovendien kreeg Jan de Wit de nieuwe wisselbeker van de MAB club uitgereikt die voor Oudejaars- of Nieuwjaarsritten is be stemd. Voor de rituitzetters Bert Segerink en Dirk Westerlaken zag het er de laatste weken niet best uit. Veel oriëntenngs- punten waren onder gesneeuwd en de binnenwegen waren spiegelglsd door bevriezing. Gelukkig voor de uitzetters trad de dooi in en werden alle wegen weer normaal berijdbaar. Men had weer veel werk aan deze rit besteed en dat kwam ook tot uiting, want alle 39 deelnemende equipes kwamen aan de finish. Wat bij de rit bijzonder opviel was dat de prominente puzzelaars zoals Peter Schoo, Jan Spaans, Nan Wester laken, Paul van Heerwaarden en Co Vinke ver buiten de prijzen vielen. Kwis Onderweg bij het Turfveld was een pauze van vijftien minuten ingelast. Hier moest een kwisformulier met twintig actuele vragen over het eiland Texel worden ingevuld. Tevens werd gele genheid geboden om de inwendige mens wat te versterken. Alle deelne mers hadden hiervoor een bon aan de start meegekregen, waarop een beker warme chocolademelk met een gevulde koek kon worden gehaald. Bij het con troleren van de kwisformulieren bleek dat er vijf deelnemers waren die één fout hadden in de oplossing. Bij loting kwam Piet Kossen als eerste uit de bus en won de door hemzelf beschikbaar gestelde vleesschotel terug. Na een mild gebaar van de gulle gever werd besloten de vleesschotel opnieuw te verloten. De gelukkige werd Cor Sleeuwenhoek. Om 23.15 uur kon vooorzitter Henk Gieze in de kantine van Loodsmansduin de prij zen van de rit en kwis uitreiken. De lengte van de rit was 40 kilometer. Auto's: 1. Jan de Wit 6 strafp., 2. Jaap Keijser 39 strafp., 3. Piet Kossen 49 strafp., 4. Jan Zegel 61 strafp., 5. Henk Hin 61 strafp., 6. Gieze-Ran 65 strafp., 7. Peter Daalder 67 strafp., 8. Jos bakker 70 strafp., 9. Ben Moor 73 strafp,, 10. Ko Koomen 77 strafp., 11. Paul van Heerwaarden 78 strafp., 12. Maarten Koorn 90 strafpunten. Bromfietsen: 1. Edwin Pauptit en Lucas Tyssen 150 strafpunten. De poedelprijs was voor Simon van der Vliet met 334 strafpunten. Uitslag kwis: 1. Piet Kossen, 2. Nan Westerlaken, 3. Ton Gieles, 4. Piet Schrama,-5. Peter Ran.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5