AGEND4 ÜUr/y L///R Texelaartjes Duinbrandje b&tten FAMILIEBERICHTEN Vrijdag kleiüingmarkt in „De Schakel" Wereldgebedsdag Geslaagde avond Plattelandsvrouwen Dader meldde Galerie 't Winkeltje SUSK€ nWISK€ zichzelf Overtreding rijtijdenwet Groene routes afgesloten Watersportfilm Eethuisje „De Smulpot" DINSDAG 2 MAART 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 In de droge vlierbegroeiing nabij het amfibisch oefenkamp Texel ont stond vrijdagmiddag brand, waarschijnlijk het gevolg van spelen met lucifers door kinderen. Over een oppervlakte van enkele honderden vierkante meters verbrandden de vlierstruiken. Mensen van het amfi bisch oefenkamp waren er snel bij om het vuur, dat anders nog een hink eind had kunnen opdrukken, te doven. Voor het nablussen ffoto) zorgde de brandweer. In het kader van Wereldgebedsdag 1982 wordt vrijdagavond a.s. om 20.00 uur een samenkomst gehouden in de Doopsgezinde kerk in Den Burg. leder is daar welkom. Vroeger heette deze jaarlijkse dag Vrouwenwereldgebedsdag" maar te genwoordig wordt ook op deelname van mannen gerekend. De gebeden zijn dit jaar samengesteld door Christenvrou- wen uit Ierland. In veel landen, verspreid over de hele wereld, worden deze teksten gebeden. Aan de samenkomst in de Doopsgezinde kerk wordt meege werkt door het interkerkelijk koor. Op verschillende scholen wordt ook aan dacht aan wereldgebedsdag besteed en de NCRV-radio besteedt er aandacht aan op donderdag a.s. om 12.40 uur. Maandagavond werd een bijeen komst gehouden van de plattelands vrouwen van De Cocksdorp en Eierland die georganiseerd was door het een- dagsbestuur. De heer Wim van 't Noordende draaide een boeiende film over zijn reis naar Bangkok, Indonesië en Singapore, voorzien van humoris tisch commentaar. Daarna werden door de heer G. Smeenk op zijn viool liedjes uit de oude doos gespeeld die van harte meegezongen werden. Tot slot werd een quiz gedaan in de vorm van ,,Ren je rot". De avond, die in het Eierlandse Huis werd gehouden, werd door 22 dames bezocht. ondernemers-aktiviteiten Burgemeester Engelvaart zal vrijdag 12 maart om 18.00 uur de opening verrichten van Galerie 't Winkeltje, Kogerstraat 11 in Den Burg. Het is geen galerie in de traditionele zin van het woord. Er zullen niet steeds werken van één kunstenaar geëxposeerd worden, maar er is werk van verschillende Texelse kunstenaars te zien, in de meest uiteenlopende prijsklassen. Eigenaresse Tinie Visser wil er een centrum van maken dat Texelse kunstenaars acti veert en motiveert. Omdat momenteel niet voldoende kunst beschikbaar is, wordt voorlopig ook werk van de kunst kring van Capelle tentoon gesteld. De galerie is gevestigd in het voorma lige kaaswinkeltje. Karei van Waalwijk zal als oud-voorzitter van kunstcentrum Burgvliet een inleidend praatje houden over kunst in het algemeen. Daarna verricht de burgemeester de openings handeling. in de nieuwe galerie zijn tekeningen van Monica Maas te zien, die veel bekendheid verwierf door haar werk voor verschillende jeugdbladen. Coby de Visser en Nesrin During expo seren met het exclusieve Raku kera miek. Marijke van de Meent treedt in het winkeltje voor het eerst naar buiten met zilveren en gouden sieraden. In haar werk heeft ze oude mexicaanse kralen verwerkt, en ook worden door haar zelf kralen gegoten. Keramische vogels van Frits Maas en portretten van Frans Voskuil zijn bij de opening eveneens te bewonderen. Niek Welboren heeft in 't Winkeltje een aantal aquarellen van de Slufter hangen. Jan Bruin is vertegen woordigd met etsen. Het is de bedoeling dat de keramische werken permanent in de nieuwe galerie blijven staan. Van wege de beperkte wandruimte zal het werk van schilders om de maand wor den gewisseld. Wel is het mogelijk dat afbeeldingen van schilderwerk in map pen in het winkeltje blijven liggen. Ge ïnteresseerden worden dan door Tinie Visser naar het huisadres van de be treffende kunstenaar verwezen. Texelse kunstenaars die denken geschikt mate riaal voor de nieuwe galerie te kunnen leveren worden verzocht Tinie Visser te bellen; 02220-3227. Artikelen van kunstnijverheid of huisvlijt komen niet in aanmerking. Het idee om 't Winkeltje tot een echt kunstcentrum te maken komt ook naar voren in de plannen die Tinie Visser heeft met de stoep voor haar zaak Die stoep is in principe vrij voor iedere kunstenaar die er iets wil demonstreren of wil laten zien. Contact Van de Capelse kunstkring zijn de volgende kunstenaars in de galerie ver tegenwoordigd: Adele Wassenaar (ke ramiek), Rim Leefsma-Nagtegaal (aqua rellen, sprookjesfiguren, miniaturen van oud ivoor), Maria Rigetti (potterie), Petri Voet (keramiek) Jacky Bou (keramiek) en Lenny Bourlee (handgemaakte pop pen). Tinie Visser wil met haar galerie het contact tussen Texelse kunstenaars en overkanters bevorderen. Dinsdag 2 maart. De heer W. Stam houdt voor de Vrouwenbond FNV een inleiding over de komende gemeenteraadsverkiezingen in de voormalige landbouwschool aan de Beatrixlaan; 20 00 uur. De raadscommissie voor welzijnsza ken heeft een openbare vergadering in het raadhuis. Ü.a. wordt gesproken over bét-dienstencentrum voor bejaar den, aanvang 19.30 uur. De zwemclub heeft in het fanfare gebouwtje aan de Witte Kruislaan een spelregelavond waterpolo. Ook niet- leden zijn welkom; 20.00 uur. Woensdag 3 maart: De PvdA afdeling Texel heeft in ,,De Schakel" een ledenvergadering waarbij onder meer de lijst wordt vastgesteld voor de komende gemeenteraadsverkie zingen; 20.00 uur. Voor de vereniging „Vrouwen in de VVD" houdt mevrouw De Vries (direc trice Verpleeghuis) een lezing; aanvang 20.15 uur in „Rebecca" in De Waal. De hele dag kan kleding en speelgoed bezorgd worden in „De Schakel" voor de kledingmarkt van de Hervormde Vrouwendienst. Donderdag 4 maart: In hotel Nieuw Breda in Eierland vertoont de vermaarde zeezeiler Dirk Nauta een film en ca 160 dia's over de zeezeilwedstrijd Djakarta-Rotterdam (specerijenrace) en andere tochten. En tree fb, Aanvang 20.15 uur. De hele dag kan kleding en speelgoed worden bezorgd in „De Schakel" voor de kledingmarkt van de Hervormde Vrouwendienst. VASTE DATA Elke woensdag vanaf 14.45 uur repe teert het ouderenkoor „Zanglust" in De Hollebol. Nieuwe leden kunnen zich altijd aansluiten. De Schuilhut-bibliotheek in De Koog is elke woensdagavond van 19.15 tot 19.45 uur geopend. In Oudeschild wordt iedere dinsdag middag van drie tot vier bejaardengym gegeven. De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. Spreekuur B. en W.: Burgemeester Engelvaart maandag 10.00-11.00 uur; wethouder Nauta 10.30-11.30 uur; wet houder Blanken donderdag 9.30-10.30 uur en wethouder Van der Kooi vrijdag 10.30-11.30 uur. De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. DE STRAATRIÜDER vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Plotseling is van ons weggerukt mijn lieve man, onze vader en schoonvader Henk van Boven, op de leeftijd van 50 jaar. Precies 25 jaar hebben wij samen heel veel liefde en leed gedeeld. Zij, die hem gekend hebben, begrijpen wat wij nu verloren hebben. Want jouw „later" kwam voor ons veel te vroeg. D. van Boven-Huizinga Hans en Janneke Peter Marcel Den Burg, Texel, 25 februari 1982. De crematie heeft inmiddels plaatsgehad. Met veel verdriet geven wij kennis van het plotseling heengaan van onze lieve schoon zoon, broer, zwager en oom Henk van Boven. Zijn hartelijkheid zal ons altijd bijblijven. Mevr. Huizinga-Voigt J. Jellema-van Boven J. Jellema P. Huizinga G. Huizinga-Dral J. Huizinga R. Huizinga-v.d. Boomen en oomzeggers. Wie heeft mijn gouden armband gevonden rond het weekend van 14 febr. in het centrum van Den Burg of via de Hemmer- kooiweg naar Den Hoorn. Het is een dierbare herin nering van mij. Inl. H. Witte, Molenstr. 38, tel. (02220) 2822. Na een kortstondige ziekte is overleden, onze medewerker Henk van Boven, op de leeftijd van 50 jaar. Fa. P. C. Vlaming Zn. en bemanning Bent u zonder werk en heeft u vragen of pro blemen, zin om een klusje te doen, behoefte om te biljarten, tafeltennissen, een praatje of heeft u ideeën en suggesties? Kom dan eens langs bij het MZW-projekt in het „Struikelblok", Park straat 3, tel 4792. De automobilist die in de nacht van zaterdag 20 februari op zondag een motorfiets in de Kantoorstraat te Den Burg omver reed en daarmee voor zo'n zevenhonderd gulden schade veroor zaakte, heeft zich bij de politie gemeld. Na de aanrijding had hij de motor be keken, waarna hij tot de conclusie kwam dat deze niet beschadigd was. In de krant las hij echter dat de motor wel flink wat schade had opgelopen, waar na hij alsnog naar de politie stapte. Een 19-jarige Texelse vrachtwagen chauffeur is vrijdag bekeurd wegens overtreding van de rijtijdenwet. De tachograaf in zijn auto bleek niet met een geldige schijf gevuld te zijn en bovendien was het apparaat zelf niet geijkt. De Texelaar kon geen chauf feursdiploma overleggen. Wandelaars worden eraan herinnerd dat de wandelroutes door kwetsbare natuurgebieden, die met paaltjes met groene koppen zijn aangegeven, ingaand deze week weer voor publiek zijn gesloten. Deze „groene routes waarvan Staatsbosbeheer er een tiental heeft uitgezet, zijn toegankelijk in de periode 1 september-1 maart. De Hervormde Vrouwendienst houdt vrijdag a.s. in „De Schakel" (naast de Hervormde kerk) in Den Burg een kle ding- en speelgoedmarkt. Het is de bedoeling hier zoveel mogelijk tweede hands kleding en speelgoed te verkopen ten bate van de actie „Wilde Ganzen". Woensdag (morgen) en donderdag be staat gedurende de hele dag voor iedereen gelegenheid om gedragen kle ding en gebruikt speelgoed bij „De Schakel" af te geven. Wie zelf niet in de gelegenheid is de spullen te bezorgen, kan ze laten afhalen na een berichtje aan mevrouw Vermeulen, Wilhelminalaan 32, telefoon (02220) 3564 Donderdag vier maart wordt in Hotel Nieuw Breda, Postweg 132, in Eierland een film vertoond van de bekende zeezeiler Dirk Nauta over zijn deelname aan de Specerijen race van Djakarta naar Rotterdam. De toegangsprijs voor de filmavond die om 20.30 uur begint is vijf gulden. Leden van de Kustzeil- vereniging Westerslag, de Cocksdorper kustzeilvereniging en de windsurfclub hebben gratis toegang. Dirk Nauta zeilde in 1980 de spece rijenrace met het schip „Prodent". De ze^zeiler is vooral beroemd geworden doorzijn deelname aan een zeilrace rond de wereld en mag met Van Rietschoten en Dijkstra tot Nederlands beste zee- zeilers worden gerekend. Na de film zal Nauta ook dia's over zijn zeilavonturen tonen. Te vroeg moeten wij missen onze lieve man, vader en opa Cornells Goenga, op de leeftijd van 54 jaar. Lien Goënga-Vos Maartje, Henk, Ward en Stijn Elze, Andrew, Niels-Joost, Matthijs en Maroes Lija, Kees en Karina Janneke, Peter en Marit Otto en Gerda Menno Oma Goënga Texel, 1 maart 1982, Rozendijk 8, Den Burg. De crematie zal plaatsvinden op donderdag 4 maart n.m. 2 uur in het Crematorium, Haring- huizerweg te Schagen. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in de Koffiekamer van het Crematorium. Met droefheid berichten wij u het plotse linge overlijden van onze dierbare zwager en oom COR GOËNGA Texel Piet-Nel Texel: Rein-Lies Soest Henk-Ineke Texel: Nico-Diny neven en nichten 1 maart 1982 Door de familieomstandigheden waren wij afgelopen weekend gesloten met ons eet huisje. Dat spijt ons, maar wij hopen dat U daar begrip voor heeft. V.a. woensdag zijn wij weer geopend. Jan en Rita Huizinga Begin maart 1982 hoopt de heer P. J. STOEPKER zijn 40-jarig jubileum te vieren. Ter gelegenheid hier van zal hem een receptie worden aangeboden. Hiervoor nodigen wij U uit op vrijdag 5 maart a.s. van 16.00 tot 17.30 uur in Hotel Tatenhove, Bos- randweg 202 te De Koog - Texel. Bestuur Aankoop Centrale Texel, J. P. Herweijer, voorzitter W. M. Bakker, secretaris. Op donderdag 25 februari 1982 is op 50-jarige leeftijd overleden mijn mede-firmant van het pannekoekenhuis „De Worsteltent" Willem Matthijs Kooman. Mede namens familie en zijn vele vrienden, Hanny Brücher. Willem ligt opgebaard in de aula van de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat, Den Burg. Gelegenheid tot afscheid nemen op dinsdag 2 maart van 18.00 tot 19.00 uur. De crematie zal woensdag 3 maart om 13.00 uur plaatsvinden in het crematorium Haring- huizerweg 3 te Schagen, vertrek boot 12.00 uur. Correspondentie-adres: „De Worsteltent", Smitsweg 6, 1791 PG Den Burg, Texel. Met droefheid geven wij kennis van het plotse ling overlijden van onze vriend en buurman Willem Kooman. De buren Fam. M. Hoogenbosch Fam. G. v.d. Kooi Fam. A. Kuik Fam. D. Smit Den Burg, Texel, 25 februari 1982. „Want God, de Heer, zo goed, zo mild, is 't allen tijd een zon en schild. Hij zal genaad' en ere geven. Hij zal hun 't goede niet in nood onthouden, zelfs niet in den dood, die in oprechtheid voor Hem leven Welzalig, Heer, die op U bouwt en zich geheel aan U vertrouwt Psalm 84 vers 6. Heden nam de Here tot Zich onze lieve zuster, schoonzuster, tante, oud-tante en huisgenote Petertje Kuiper-van der Steeg, weduwe van Pieter Kuiper, in de ouderdom van 85 jaar Rotterdam: M. P. van der Steeg- van Zwieten H van der Steeg J. van der Star Capelle aan den IJssel: Reeuwijk: Capelle aan den IJssel:J. van der Steeg Capelle aan den IJssel Gouda: Aarlanderveen: Krimpen aan den IJssel: Texel: Texel: Texel: Texel: M. Doorn C. van der Steeg-Berger K. van der Steeg A. van der Steeg-van Soest F. Slingerland-van der Steeg J. Slingerland M. Duinker-Kuiper A. de Visser-Kuiper Th. Kuiper-Harte A. Kuiper nichten en neven 24 februari 1982, Valeriusrondeel 390, 2902 CL Capelle aan den IJssel. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de begraafplaats „Oud-Kralingen" te Rotterdam. Met grote vreugde geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter en zusje Kim Simone Vanessa Roepnaam Kim. Gewicht 2755 gram, lengte 46 cm. Den Helder, 24 februari 1982. W. A Siebeling J. Siebelïng-Kooiman Nancy, Danny en Stephano Schilderend 95, 1791 BD Den Burg. Blij zijn wij met de ge boorte van onze zoon Dolf op 28 februari 1982. Jaap en Marja Kuijper De Ruyterstraat 43, 1792 AJ Oudeschild. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Willem-Jan Roepnaam Wim. Jan en Liesbeth Dros Texel, 26 februari 1982, Noorderhaaks 13, 1797 SJ Den Hoorn Texel. De Koog Promotion, ledenvergadering woens dag a.s., 20.30 uur. Motel Texel. Zaterdag 6 maart Live-Jazz in Taveerne „De Twaalf Balcken". Te huur gevraagd 6- pers. zomerhuisje, liefst bij strand, op bungalow terrein, 24 juli t/m 31 juli. Tel. (08306) 22338. Komt massaal naar De Wielewaal. UDI - 6 maart. Vakbekwame reparatie van radio, TV en antenne installaties. Ook aanleg van nieuwe antenne installaties. Gebr. Schoorl b.v. Te koop Fiat 128 1974, voor loop of sloop 7500, Renault 5 1973, in goede staat, t.a.b.; Mercedes 220D 1973, in goede staat f3750, ge- isoleerde tandemas geslo ten aanhangwagen, zeer groot, alluminium moet opgeknapt 7500, 2 tanken voor b.b.-motor a 725,-. Tel. 4991 of (02228) 580. Kom te gast in het Plaza Hotel, UDI - 6 maart. Gevraagd kamerplanten 't Asiel, tel. 4300, tussen 11.00 en 17.00 uur. Zaterdag 6 maart grote feestavond van S.V. De Koog. Te k. Zündapp, Pont- weg 77. Tel. (02220) 2309

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3