Oosterend wint verdiend van Conzelo met 2—0 Kampioenschap tafeltennis voor senioren Texel gaf winst uit handen Doelpuntenreeks bij de Boys Geen verrassingen bij bekerstrijd Verlies voor De Koog Voetbaluitslagen Gehandicapt SVC hield lang stand Overvol Redelijk succes in eerste viswedstrijd voor kampioenschap Instructie-avond waterpolo Uitslagen zaalvoetbal Zaalvoetbal programma DINSDAG 2 MAART 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Oosterend heeft in Waarland een duidelijke overwinning behaald op Con zelo. Dit team had weliswaar gedurende vrijwel de gehele wedstrijd een licht veldoverwicht, maar de betere kansen waren voor Oosterend. Voor de rust werd er door beide ploegen niet ge scoord. Na de rust hielpen Johan de Waard en Gerard Legierse hun ploeg aan een verdiende 2—0 voorsprong. Onmiddellijk na het beginsignaal pro beerde Conzelo de Oosterenders onder druk te zetten. Dit lukte maar gedeelte lijk omdat vooral de Oosterend-defensie een van z'n beste wedstrijden van dit seizoen speelde. Onder leiding van Simon Brand werd practisch iedere aanval op de rand van het strafschop gebied onderschept en onschadelijk gemaakt. Conzelo kon enkele keren wel gevaarlijk worden, maar dan gebeurde dit uit corners en vrije trappen. Eenmaal ontsnapte Oosterend aan een achter stand toen Conzelo-aanvaller Doode- man uit een hoekschop tegen de paal kopte. Gevaarlijk De Oosterend-aanvallen waren duide lijk gevaarlijker. Via snel uitgevoerde counters waren de Oosterenders een voortdurende bedreiging voor de Con- zelo-doelman. Johan de Waard was enkele keren dicht bij een doelpunt. Een keihard schot van De Waard werd op het nippertje door de Conzelo-doelman gestopt en even later schoot hij vlak naast, terwijl de gehele Conzelo-defen- sie al uitgespeeld was. Maar Oosterend slaagde er niet in om voor de rust een voorsprong te nemen. sprong. Een Conzelo-verdediger speelde slecht terug en De Waard onderschepte de bal. De uitgelopen Conzelo-keeper leek aanvankelijk De Waard nog van scoren af te kunnen brengen, maar goed doorzetten van deze speler leverde Oosterend toch een verdiende voor sprong op. Bij de ploeg van Conzelo kwam de klap hard aan. Via hard werken probeerden de Waarlanders nog wel op gelijke hoogte te komen, maar hun aanvallen waren te chaotisch en te ongeïnspireerd. Ongeveer een kwartier voor tijd be sliste Gerard Legierse de wedstrijd. Op technisch knappe wijze passeerde hij twee Conzelo verdedigers om vervol gens beheerst te scoren. In deze stand zou geen verandering meer komen al kregen de Oosterenders nog diverse goede kansen. Ondanks de goede verwachtingen heeft De Koog niet kunnen voorkomen dat MOC de volle winst pakte. Voor de rust scoorde MOC tweemaal, hoewel De Koog het betere van het spel had en ook meer kansen creëerde. Beide teams speelden erg aanvallend waardoor het een aantrekkelijke wedstrijd werd. Na een half uur kwam MOC op 0—1 uit een vrije trap. Deze werd scherp voor het doel langs geplaatst en van dichtbij onhoudbaar ingekopt. Kort hierna was De Koog erg dicht bij de gelijkmaker toen Dick Oudpndaa de bal onverwacht Terugval Na de rust waren de ploegen aanvan kelijk aan elkaar gewaagd, maar al spoedig zou blijken dat Conzelo toch een terugval kreeg. Vooral het midden veldspel verliep minder soepel en de Oosterenders profiteerden hier dank baar van. De Oosterend middenvelders Frist Bakker en Gerard Legierse bemoei den zich wat nadrukkelijker met de aanval en Conzelo kreeg het voortdu rend moeilijker. Doorzetten Halverwege de tweede helft zette Johan de Waard zijn ploeg op voor- Zaterdag 27 februari 1982: voor de voeten kreeg en van dichtbij in kon schieten. Zijn inzet ging echter rakelings over. De Koog bleef jagen op de gelijkmaker en maakte het de MOC- verdediging erg lastig. Terwijl iedereen zo'n beetje op de gelijkmaker zat te wachten, viel er toch een doelpunt aan de andere kant. Uit een penalty bracht MOC de stand op 0 2. De rechtsbuiten van MOC dreigde Jo Flens te passeren. Net binnen het strafschopgebied probeerde hij voor te zetten, maar schoot tegen de arm van Jo Flens aan. De scheidsrech ter was zeer resoluut en wees op de stip. Met deze 0 2 stand ging de rust in. Hade wind In de tweede helft werd de wedstrijd minder aantrekelijker. Met de harde wind in de rug kon De Koog vaak erg ver opdringen, vooral ook door de verre trappen van keeper Dick Oudendag, die na de rust de plaats van de gebles seerde Jan Dekker in het doel overnam. MOC hield het achter goed dicht, waardoor De Koog zeer weinig kansen kreeg. De beste kansen waren voor John List, die van dichtbij tegen de keeper op schoot en voor Cor Kuip, die zijn inzet met moeite gestopt zag. MOC kreeg aan de andere kant ook nog enkele kansen. Bij een harde voorzet miste een verdediger, waardoor ook twee MOC-ers misten en de bal voor langs schoot. Even later werd een inzet door Jo Flens op de doellijn gekeerd Eindstand 0 2. Afdeling Noordholland: ZFC-SVO/Z 0-0 Flamingo's-Cocksdorp (Z) 4—1 Schoorl-De Koog 4—5 SVO/Z2-Fteiger Boys7 4-0 Alkm. Boys2-SVO/Z3 0-2 Junioren: BKC Bl-De Koog B1 5-1 Texel B1-SVAP BI 24-0 Zeemacht B2-Texel B2 2—7 WGW B4-Oosterend B1 1—2 Winkel B1-Tex. Boys B1 11 1 Oosterend C1-Succes C1 1—0 Texel C1-Wiron C1 6—0 HRC C3-Oosterend C2 3—3 SVAP C1-Texel C2 1-1 TexBoys C1 -WGW C3 7-1 Meisjes junioren: Purmerend-Oosterend 5—0 Tex. Boys-HSV 2—2 Pupillen: Afdeling D: Texel Dl-De Koog D1 4—1 TexBoys D1 -Oosterend Dl 2—0 Oosterend D2-Texel D4 1—0 Texel D2-Texel D3 0-8 Afdeling E: Oosterend E1-Texel E1 0 1 Texel E3-Tex. Boys (m) 1—0 Oosterend E2-Texel E2 0—0 Afdeling F: ZDH F1-Oosterend F1 1 1 Tex. Boys F1-Texel F1 0—4 Texel F3-Tex. Boys F2 0—3 Oosterend F2-Texel F2 1 1 Zondag 28 februari 1982: 4de klasse A KNVB: Hollandia T.-Texel 2—2 Afdeling Noordholland: Conzelo-Oosterend 0—2 De Koog-MOC 0-2 Tex. Boys-HTG 6—0 Succes 2-Texel 2 1—2 Oosterend 2-Watervogels 3 1 —2 Texel3-Succes3 4—4 Flevo 2-Oosterend 3 14—2 Tex. Boys 2-Succes 5 3—1 Texel 4-ZAPI 2-0 N. Niedorp4-Tex. Boys3 3—3 JVC 5-De Koog 2 10-3 Petten 4-Texel 5 1—2 Junioren: Watervogels A1-Tex. Boys A1 3—3 Dames: Zeevogels-Tex. Boys 8—0 Winkel 4-Tex. Boys 2 7—1 Door voor de derde achtereen volgende keer in eigen doel te sco ren, heeft Texel weer geen overwin ning kunnen behalen. In Tuitjehom werd het een 2—2 gelijkspel tegen Hollandia T. Gezien het spelbeeld in de tweede helft was een kleine overwinning voor Texel beslist ver diend geweest. De eerste helft speelde Texel echter zeer slecht, maar daarbij kwam ook nog dat er voortdurend gepraat werd tegen el kaar, wat de ploeggeest beslist niet ten goede kwam. De oorzaak hier van was waarschijnlijk de snel opge lopen achterstand, want binnen één minuut spelen stond Texel al op achterstand. Een aanval over rechts van Hollan dia T. resulteerde in een goede voorzet, die door spits Blom goed werd ingekopt en door keeper Ipenburg niet klemvast kon worden gehouden, waar door Hollandia T. in tweede instantie kon scoren: 1—0. Texel was duidelijk aangeslagen door dit doelpunt en kon geen moment in een aanvalsritme ko men. Veelvuldig balverlies ging onmid dellijk gepaard met veel gepraat en wekte duidelijk onderlinge irritatie op. Het gevolg was dat Holandia T. greep op de wedstrijd hield zonder goed voet bal. Slechts eenmaal was men dichtbij een tweede doelpunt, maar de inzet van de gevaarlijke spits Blom werd gekeerd door de doellat. Donderspeech De rust werd door trainer Gerrit Asselman aangegrepen om z'n mannen d.m.v. een donderspeech goed duide lijk te maken dat er een wanprestatie werd geleverd en erger nog dat men door het vele gepraat de club erg on sympathiek deed overkomen bij het publiek. Dit resulteerde in een tweede helft met een zeer gemotiveerd, hard werkend Texel, dat Hollandia T niet met praten, maar met goed voetval volledig overrompelde. Met snel voetbal en goede combinaties werd Hollandia T. weggespeeld. Eerst moest een inzet van Louis Uriot van de doel lijn worden gehaald, maar na 10 minuten spelen in de tweede helft was het wel raak. Ingekopt Een schitterende aktie van Gerrie Plaatsman en Nico Schermer werd door Louis Uriot goed ingekopt, maar van de doellijn gehaald. Ook de daarop volgende inzet van Martin Land werd van de lijn gehaald, maar tenslotte kwam de bal weer bij Louis Uriot, die raak schoot: 1—1. Texel draaide weer als vanouds en Hollandia T. werd geheel op de eigen helft teruggedrongen. Simpel Na een half uur spelen werd Rob v.d. Stap de diepte ingestuurd door Martin Land. Hij lokte de keeper uit z'n doel en gaf toen een breedtepass op de attent meegekomen Nico Schermer, die simpel kon scoren: 1—2. Met nog 10 min. te spelen kwam Koos Tjepkema, die na een meniscus operatie er weer Schermer vervangen. bij was, Nico Voor het vierde jaar organiseert tafel tennisvereniging Tetak open Texelse kampioenschappen voor senioren. Deze worden gehouden op zondag 28 maart in sportzaal De Ferrever, aanvang 10.00 uur. Het toernooi staat open voor Texelaars vanaf 16 jaar. De opzet van het toernooi is iets anders dan in voorgaande jaren. Het afvalsysteem zal anders gehanteerd worden omdat is gebleken dat met dit systeem het doel van het toernooi (mensen op gezellige wijze in contact brengen met de tafeltennissport) voorbij werd gestreefd. Door het afvalsysteem moesten de technisch mindere spelers al vrij snel naar huis Hierdoor kwam de nadruk teveel op de prijzenstrijd te liggen, waardoor het aantal inschrijvin gen waarschijnlijk terug liep", aldus Max Hagendoorn van Tetak. Op 28 maart wordt in grotere poules gespeeld en bij voldoende deelname wordt ook een yerliezerspoule ingelast. Centraal „Gezelligheid en het spelen moeten weer centraal staan in ons toernooi", aldus Hagendoorn. Ook wil de organisa tie een damespoule opzetten. De wissel bekers moeten dit jaar verdedigd wor den door Ruud Neuhoff en Hans de Beer. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden per persoon en men kan zich opgeven tot 16 maart op de trainmgs- avonden van Tetak in „De Ferrever". De tramingsuren zijn maandagavond van 18.30 - 21.30 uur. De inschrijving moet schriftelijk gebeuren waarna.met een het inschrijfgeld moet worden be taald. Voor telefonische inlichtingen over het toernooi kan men terecht bij Max Hagedoorn (02220) 3556 en Martin Janssen(02228)686. Door ziekte en een aantal geblesseer de spelers kwam SVC afgelopen week einde met slechts negen spelers in het veld tegen Flamingo's uit Alkmaar. Ondanks deze handicap hebben de Cocksdorpers het verbazend lang uit weten te houden tegen de bezoekers. In de eerste helft werd zelfs een doelpunt gescoord en dat is in de recente geschiedenis van SVC een opzienba rend wapenfeit. Helaas kwam Flamin go s in de tweede helft sterk terug, zodat de eindstand 1 4 voor de bezoe kers was. Met de wat moedeloze gedachte van „hoeveel ballen zullen we nu weer tegen krijgen", begon SVC aan de wedstrijd. De Flamingo's waren meteen flink in de aanval, maar de achterhoede van SVC zat hecht doortimmerd in elkaar, met doelman Frans Stolk aan het Misverstand Texel leek de overwinning makkelijk vast te kunnen houden, maar 5 minuten voor tijd werd Hollandia T nog gevaarlijk. Een vrije trap belandde in de doelmond van Texel Door een misverstand tussen Henk Jan Klok en Charles Ipenburg verdween de bal on gelukkig via het hoofd van Klok over Ipenburg in het doel: 2—2. Vlak voor tijd was Hollandia T. nog dichtbij een winnende treffer, maar de kopbal van spits Blom ging net over. Texel had, gezien het beeld van de tweede helft, meer verdiend, maar zal ook nog eens goed moeten nadenken over het vele gekrakeel in de eerste helft, want met praten win je geen wedstrijd. Voor de open Noord-Hollandse kampioenschappen klaverjassen, die zondag 7 maart in „Azië" in Den Burg worden gehouden, zijn geen plaatsen meer beschikbaar. Er geldt een maximum van tweehonderd koppels en dat aantal is vrij snel na de bekendmaking van de wedstrijd datum gehaald. „We zitten overvol" aldus Peter van Heerwaarden van de Klaverjasclub: „Niemand kan er meer bij". Deelnemers aan het kampioenschap dienen om 11.00 uur aanwezig te zijn. Om 11.30 uur beginnen de partijen. De Boys heeft zich niet laten verras sen door een HTG team dat vorige week de eerste overwinning binnenhaalde. Berkhout was toen het slachtoffer. Er was gerekend op een stel balvaardige voetballers maar wat er uit de bus kwam stelde niet veel voor. Het kwam er alleen maar op aan uit te vinden hoe zo'n rommelig, maar wel fel spelend, team het best bedwongen kan worden. Het leek er op dat de Boys HTG snel op een grote achterstand kon zetten, want in de derde minuut was het al raak. Alfred Bakker werd in buitenspelpositie aangespeeld, mocht doorgaan, en gaf de HTG-doelman zeer beheerst voor het eerst het nakijken: 1—0. De HTG-ers, gewend aan nederlagen, waren hierdoor niet aangeslagen en probeerden met fel tegenspel op hun beurt tot scoren te komen. Dit lukte bijna toen de Boys- achterhoede even niet attent was. De snelle rechtsbuiten kon alleen op het Boys-doel afstormen maar keeper Kees Koopman voorkwam door snel uit zijn doel te komen dat de stand weer in evenwicht werd gehaald. Rustsignaal Het duurde tot tien minuten voor het rustsignaal eer de Boys hun grote over wicht in doelpunten tot uitdrukking wist te brengen. Een femjnige vrije trap van Jos Wessels kreeg de HTG-doelman met goed onder controle en Harry Witte was snel ter plekke om de losgelaten bal in het doel te deponeren: 2—0. Niet lang daarna was het Jos Wessels zelf die 3—0 liet aantekenen. Uit een hoekschop, genomen door Wim van Heerwaarden, kopte hij fraai in. In de slotminuten werd het zelfs nog 4—0. Door fel aandringen van Jos Wessels wist een HTG-verdediger niet anders te doen dan de bal in eigen doel te slaan. De overigens goed leidende scheids rechter keurde dit doelpunt af maar gaf hoofd. Met de wind mee waagde SVC enkele aanvallen. Daardoor kwam het dat in de 35ste minuut teveel Cocks dorpers op de helft van de Flamingo's waren. De bezoekers deden een uitval en maakten er moeiteloos 1 —0 van. De laatste tien minuten voor de rust was Flamingo's sterk in de aanval maar tot verdere doelpunten kwam het niet. Een schot van P Douma vloog in de tiende minuut van de tweede helft over de Flamingo's keeper, kwam tegen de lat en stuitte op de doellijn. Door de zeer sportieve grensrechter W. Gelder werd dit schot, dat vanaf 25 meter werd gelost, als doelpunt aangemerkt. Net als voorgaande keren liet SVC het er in de laatste minuten een beetje bij zitten. Flamingo's scoorde nog drie maal en zo werd de eindstand 1 —4. De eerste wedstrijd van de Sportvis sersclub Texel, meetellend voor het kampioenschap 1982, werd bezocht door 18 vissers. Van de zes jeugdvissers wist alleen Martin Maat 3 vissen te vangen met een totale lengte van 72 cm. In de afdeling senioren 12 deelnemers met een vangst van 10 vissen, totale lengte 226 cm. 1W. Verhagen 93 cm, 4 vissen, 2. W. Pronk 40 cm, 1 vis; op de derde plaats eindigden 3 vissers met 21 cm: C. J. Huisman, A. J. Souwer en M. J. van derZwaag. De volgende wedstrijd is op 14 maart aan de dijk te Oudeschild Het is een uitwisselingswedstrijd tegen HSV De Karper uit Bergen Voor de selectiewedstrijd Nederlands kampioenschap kusthengelen kan men zich opgeven bij P Verhagen tot en met 28 maart. Het inschrijfgeld is ongeveer 722,50 exclusief aas maar inclusief vervoer. Op 12 april heeft de sportvissersclub haar jaarlijkse paaswedstrijd aan de dijk voor Oudeschild. Deze wedstrijd staat open voor iedereen. Het inschrijfgeld bedraagt 715,00 inclusief 50 pieren. Opgeven voor 9 april bij het bestuur of per telefoon (02220) 3986 of 4023. Dit geldt ook voor de leden. bij nader inzien de Boys een strafschop wegens hands. Nakijken Pieter Duin faalde niet en gaf de HTG- doelman alsnog het nakijken. In de tweede helft wist de Boys beter raad met zijn tegenstander. HTG kwam er nu bijna helemaal niet meer aan te pas en als de Boys wat zorgvuldiger met de kansen was omgesprongen had de uitslag in dubbele cijfers moeten belan den. Na tien minuten spelen kreeg Paul van Heerwaarden de bal van Jos Wes sels goed aangespeeld en met een goed gericht schot liet hij de HTG-keeper voor de vijfde keer 'vissen'. Zulke kansen kreeg deze speler nog een paar keer maar de HTG-doelman voorkwam gro tere achterstand door de bal goed te blokkeren. Na 25 minuten spelen in de tweede helft werd hij echter weer kansloos gepasseerd. Pieter Duin stuur de weer Paul van Heerwaarden de diepte in en met een uitstekend diago naal schot bracht hij nummer zes op het scorebord. De Texelse zwemclub houdt dinsdag (vandaag) een spelregelavond voor het waterpolo. Binnen de vereniging wordt een groeiende belangstelling voor deze tak van sport geconstateerd. Een dergelijke avond is belangrijk omdat de spelregels binnen het waterpolo aan nogal wat veranderingen onderhevig zijn. Theo Visser uit Oudeveer, zelf speler, trainer en bevoegd KNZB- scheidsrechter verzorgt de instructie. Ook met-leden van de zwemclub zijn deze avond welkom. Aanvang 19.15 uur in het fanfaregebouw aan de Witte Kruislaan. Men wordt verzocht pen of potlood mee te nemen. In de zaalvoetbalcompetitie kwa men de afgelopen week weinig ver rassende uitslagen voor. Voor de beker werden een viertal wedstrij den gespeeld en alleen P.H. Hotel kwam hier tot een opmerkelijk resul taat. Deze derde klasser wist het twee klassen hoger spelende Gempo met maar liefst 9—3 te verslaan. P.H. Hotel speelde een zeer goede eerste helft en leidde dan ook al met de rust met 6—1. Na de wissel wist het deze voorsprong uit te bouwen naar een 9—3 overwinning. De andere drie bekerwedstrijden werden gewonnen door hoofdklassers. Een erg jeugdig en hard werkend Dubbeldik versloeg Datsun 2 met 6 2. De Zwaan had weinig moeite met Datsun 3 en won met 8—3' Gamma moest zich tegen Dubbeldik 2 drie tegendoelpunten toestaan maar scoorde zelf tienmaal. In de hoofdklas se werden twee inhaalwedstrijden gespeeld Datsun had weinig moeite met A O 2000 en won dan ook met 11—2 Question wist de onderste plaats te verlaten door KSMT te ver slaan met 6—2. Komende week kan Gamma in de hoofdklasse kampioen worden. Wanneer Dubbeldik morgen tegen Oosterend één of twee punten pakt en Gamma verslaat vrijdag Datsun dan heeft men de titel geprolongeerd. Moeilijk In de tweede klasse wonnen de koplopers Tex Boys 1 versloeg Tex. Boys 2 met 8—1 en Jaap van Kranen burg scoorde vijfmaal. Dubbeldik 3 keek na de wissel tegen NIOZ tegen een 3—2 achterstand aan maar won wel met 8—4. Mok won met 5—3 van Oosterend 4 maar had het erg moeilijk. Vooral in de tweede helft was Oosterend 4 sterker maar het liet o.a. twee penalties onbenut. Jelleboog zakt steeds verder af. Ditmaal verloor het met 3—2 van ZDH 2. Oosterend 5 ver loor met 2 1 van Amro. Bij een 1 1 stand liet de Oosterend-keeper een bal door zijn benen rollen, zodat Amro de overwinning pakte. In de derde klasse werd één wedstrijd gespeeld. Tex. Boys 3 wist deze verdiend met 3—1 van Tex. Boys 4 te winnen. In de vierde klasse liet koploper NIOZ 2 een puntje liggen door 1 1 gelijk te spelen tegen Texel vet. 2. Slufterhoek kwam een puntje dichter bij NIOZ 2 door De Koog 2 (dat zonder wissel spelers uitkwam) met 5—0 te verslaan. De strijd om de derde plaats werd ge wonnen door Rab 2. Deze ploeg wist concurrent ZDH 4 met 2—0 te verslaan. Voor de B-junioren speelde Zegel Modes tegen Datsun en Zegel Modes won met 3—0. Zeeaas Veldman en Alkema, twee teams met mogelijkhe den voor de toekomst, kwamen niet verder dan een 1 1 gelijkspel tegen elkaar. Voor de C-junioren wist Cafeetje met 1 —0 te winnen van Ratro- nics 2. Hoofdklasse: A O 2000-Datsun Question-KSMT Tweede klasse: Tex. Boys2-Tex. Boys 1 Amro-Oosterend 5 Dubbeldik 3-Nioz Oosterend 4-Mok ZDH 2-Jelleboog Derde klasse Tex. Boys 4-Tex. Boys4 Vierde klasse: ZDH 4-Rab 2 De Koog 2-Slufterhoek Nioz 2-Texel veteranen 2 Beker: Datsun 2 Dubbeldik Gamma-Dubbeldik 2 Gempo-PH Hotel Datsun 3-De Zwaan Junioren B: Zegel Modes-Datsun Zeeaas Veldman-Alkema Junioren C. Cafeetje-Ratronics 2 2-11 6-2 1-8 2-1 8-4 3-5 3-2 1-3 0-2 0-5 1-1 2-6 10-3 3-9 3-8 3-0 1-1 1-0 Woenmsdag 3 maart 1982: 18.00 u.: ZDH-De Koogel 2 18.30 u.: KSMT 2-Datsun 4 19.25 u.: Oosterend 2-Dubbeldik 2 20.15 u Dubbeldik-Oosterend 21.10 u.: ZDH 3-Oosterend 6 22.05 u Tex. Boys3-De Koog Zaaldienst: Rab Donderdag 4 maart. 18-00 u.: Ratronics-Bureau Eelman 18.30 u.: Question 2-Gamma4 19.25 u.: Gempo-Gamma3 20.15 u.: Question-Mantje 21.10 u.: Datsun 3-Rab 22.05 u.: Oosterend 3-Texel veteranen Zaaldienst: ZDH. Vrijdag 5 maart 1982: 18.00 u.: De Koogel-Citroèn 18.30 u.: PH Hotel-Tex. Boys 4 19.25 u.: Gamma 2-Datsun 2 20.15 u.: Datsun-Gamma 21.10 u.: KSMT-DeZwaan 22.05 u.; A O 2000-ZDH Zaaldienst: Jelleboog

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5