Vonnis helpt vakantieplannen om zeep Drastisch optreden tegen groei welzijnsuitgaven Stijldansen in Question Texelaars voor de balie FAMILIEBERICHTEN Algemene beschouwing KL Barendregt (VVD): Denkt U er om: „De Entertainers" GEWONDEN BIJ AANRIJDING )|NSDAG 9 MAART 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Nadat mat da bevrijdingsapparatuur van de brandweer het beklemde portier van de auto is verwijderd, wordt het slachtoffer horizontaal naar buiten gedragen en op de brancard gelegd. zondag 14 maart m.m.v. «Juration ^SURG-^ «Jurotion Toegang gratis. Disco-dancing ..Question", Zwaanstraat 5, Den Burg, tel. (02220) 2214 of 3476. De gemeentelijke uitgaven voor welzijnsvoorzieningen zijn de af gelopen tien jaar met 400% gestegen. Klaas Barendregt van de VVD pleitte vanmiddag in zijn algemene beschouwing bij de begro tingsbehandeling in de gemeenteraad voor drastische maatregelen om uitgavengroei in deze sector te beperken. Hij vroeg om een meer jarenbegroting met volumebeleid wat erop neerkomt dat de uitgaven voor een bepaalde sector op langere termijn op wenselijkheid en haalbaarheid wordt bekeken. „Ik wens dat de raad op korte termijn constructief met het college over deze materie van gedachten wisselt, waarop het college in staat zal zijn met gedegen beleidsvoorstellen te komenBarendregt wilde een beleid dat gericht is op het stimuleren van de plaatselijke economie en op het zoveel mogelijk beperken van de lasten voor de burger. De VVD-er vond het verheugend dat de gemeentebegroting sluitend is maar vond het positieve saldo veel te laag. Hij ging akkoord met bezuinigingen maar vond dat daarbij selectief te werk moet worden gegaan. Het zou kortzichtig zijn om in deze tijd van neergaande economie èlle overheidsuitgaven in te krimpen. Bepaal de investeringen hebben een positieve uitstraling op de werkgelegenheid en moeten dan ook niet achterwege blijven. Barendregt noemde als voorbeelden de woningbouw, openbare werken en toe ristische voorzieningen. ,,Het is belang rijk dat de gemeente positieve impulsen geeft in deze tijd van recessie." De VVD ziet een viertal zaken waarvoor het gemeentebestuur zich de komende tijd in het bijzonder sterk moet maken: behoud van campings in de duinen, tegengaan kustafslag, aanpassen veer- fuiken en het behouden van de huidige agrarische structuur. Barendregt zei dat ook op Texel langzamerhand het besef begint door te dringen dat de werk loosheid nauwelijks is op te lossen. Hij noemde Texel een economisch kwetsbaar gebied door de exentrische Met meer drank op een auto besturen dan wettelijk is toegestaan, was het delict waarvoor twee Texelaars zich vrijdagochtend moesten verantwoorden voor de politierechter te Den Helder. De eerste, een winkelbediende, was op 25 oktober met zijn auto uit de bocht gevlogen en een bloedproef gaf aan dat hij een promillage van 2,02 alcohol in zijn bloed had. Tegen de politie verklaarde hij vier borrels te hebben gedronken. „Dat zullen er vast wel meer geweest zijn", zei politierechter mr. Udo de Haas. „Ik was in de war. In dat soort gevallen probeer je er het beste van te maken", zei de verdachte, die verder verklaarde alle schade die was ontstaan te hebben vergoed. ligging en de bootverbinding. De eco nomische structuur is in principe echter gezond en het gemeentebestuur zal daarom allé maatregelen, waar nodig, moeten nemen om dit zo te houden. „Alleen dan kan de huidige werkgele genheid op peil blijven of misschien vergroot worden", aldus Barendregt. Beddengeld De VVD-er zei geen voorstander te zijn van de invoering van beddengeld ter vervanging van toeristenbelasting. Voordat een nieuw sysyteem ter dis cussie komt wil de VVD-man een onderzoek naar de verbetering van het huidige systeem.De toeristenbelasting moet eens goed doorgelicht worden wat betreft de inning van de gelden want daar liggen de problemen", zei Baren dregt die eraan toevoegde dat het idee van beddengeld teveel verwerpelijke kanten heeft. ,,ln wezen is het huidige systeem het meest eerlijk. Alleen aan de kant van de inning zijn er problemen. Het huidige systeem moet worden ver beterd." Ongenoegen Barendregt signaleerde dat de afgelo pen tijd duidelijk is geworden dat de afstand tussen burger en overheid veel te groot is. Hij zei geen cultuur- psychologische verkenning te willen houden maar merkte op dat onver draagzaamheid van bepaalde belangen groepen gevaarlijk kan zijn, maar dat het bestuur toch nooit voorbij mag gaan aan deze symptomen. Ze vertolken meest al een dieper ongenoegen. In dit geval richt dat ongenoegen zich duidelijk aan het adres van de Rijksoverheid. De agrariërs voelen zich bedreigd en mach teloos tegenover een onstuitbare bu reaucratie." Volgens Barendregt kan de plaatselijke overheid in dit spannings veld een belangrijke rol vervullen, in de eerste plaats door veelvuldig contact met de plaatselijke bevolking waardoor duidelijke en begrijpelijke standpunten ontwikkeld kunnen worden en vervol gens de resultaten van de onderhande lingen met hogere overheden voort durend terugkoppelen naar de plaatse lijke bevolking. Alleen dan kan de afstand tussen burger en overheid ver kleind worden met als resultaat dat acties tot het verleden zullen behoren. Twee personen moesten met ver wondingen naar het Gemini ziekenhuis worden gebracht na een aanrijding, die zich zaterdagmiddag rond zes uur voor deed op de kruising Laagwaalderweg/ Sommeltjesweg bij De Waal. Een 46- jarige Texelse autobestuurder kwam vanaf de Laagwaalderweg en stopte bij de kruising met de Sommeltjesweg. Door laagstaande zon had hij een slecht zicht. Hierdoor verleende hij geen voorrang aan de auto van een 19- jarig Texels meisje dat over de Som meltjesweg naderde. Deze auto kwam na de aanrijding in de sloot terecht en de bestuurster moest met apparatuur van de rampenwagen van de brand weer uit het wrak worden bevrijd. Met rugletsel, pijn in de borst en pijn aan haar benen werd ze naar het ziekenhuis gebracht. Een meisje dat naast haar in de auto zat verloor een aantal kiezen en tanden en werd eveneens naar het ziekenhuis gebracht. Een meisje op de achterbank liep slechts enkele schaaf wonden op. De bestuurder van de andere auto bleef ongedeerd. De poli tie, het personeel van de ambulance en de hulpverlenende arts werden bij hun werkzaamheden belemmerd door een groot aantal nieuwsgierigen dat op de aanrijding was afgekomen. Technisch onderzoek door de ploitie leerde dat ook de remmen van de auto niet deugden. De verdachte verklaarde van plan te zijn geweest dit defect te verhelpen. Het materiaal daarvoor lag al achterin de auto. „Normaal zit ik nooit met drank op achter stuur. Als ik gedronken heb, laat ik 'm staan. Ik ben toen kennelijk overmoedig ge weest. Momenteel doe ik alles op de fiets," aldus de verdachte. Officier van justitie mr. Jansen noemde in zijn requisitoir de richtlijnen voor straftoe meting in dit soort gevallen. Hij stelde vast dat bij een promillage van 2,02 de richtlijnen twee weken gevangenis straf aangeven. In dit geval achtte hij echter termen aanwezig om nog niet tot het eisen van gevangenisstraf over te gaan. Het feit dat de schade was vergoed, en ook dat de verdachte nog niet eerder voor dit soort zaken was veroordeeld, deden de officier in zijn eis beperken tot twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar, een boete van f900,— of 18 dagen hechtenis en twaalf maanden onvoorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid, Van de boete schrok de verdachte niet, hij had ervoor gespaard. Wel tilde hij zwaar aan de ontzegging van de rijbevoegd heid. Het was de bedoeling in septem ber met vrienden op de motor met vakantie te gaan en dat zou dan niet door kunnen gaan. Ernstig Mr. Udo de Haas wees er op dat door het drankgebruik een ernstig on geval was ontstaan en dat het gevaar van dronken rijden in de strafmaat tot uiting moet komen. Omdat de ver dachte flink wat schade had geleden, beperkte hij de boete tot f750,—, de twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf bleven staan, echter met een proeftijd van één jaar en ook de twaalf maanden ontzegging bleven in het vonnis. „Het moet mogelijk zijn om op een andere manier dan op een motor fiets vakantie te houden", aldus de rechter. De tweede Texelaar was op 15 no vember bij een controle in De Koog op de Ruijslaan aangehouden, en een bloedproef leverde hier een pro millage alcohol van 1,46 op. Volgens het proces verbaal was de verdachte in Den Burg een avondje gaan stappen en had hij ongeveer vijftien pilsjes gedronken. Op de vraag van de politierechter waarom hij op de terugweg geen taxi had ge nomen, zei de verdachte dat het te laat was voor een taxi. Juist wan neer de meeste café's uitgaan, is het vaak moeilijk een taxi te vinden De politierechter vond dat de ver dachte had moeten wachten tot wel een taxi beschikbaar was. Officier van Justitie mr. Jansen sprak van hoogst onverantwoordelijk gedrag dat hij wilde bestraffen met een boete van f500,- of tien dagen hechtenis en een ontzegging van de rijbevoegdheid van vijf maanden. De verdachte had aan het requisitoir niets toe te voegen en de rechter vonniste conform. Wij zijn blij met de ge boorte van onze zoon en broertje Remco Herman Comelis Wj noemen hem Remco. Emmy Zijerveld-Boekel Gerard Zijerveld en Colette Texel, 5 maart 1982, Heemskerckstraat 21, 1792 AA Oudeschild. VASTE DATA Elke woensdag vanaf 14.45 uur repe teert het ouderenkoor „Zanglust" in De Hollebol. Nieuwe leden kunnen zich altijd aansluiten. De Schuilhut-bibliotheek in De Koog is elke woensdagavond van 19.15 tot 19.45 uur geopend. De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. Bedroefd maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij U mee dat, na een kort ziekbed, toch nog onverwacht van ons is heengegaan onze broer en zwager Arie Eelman, op de leeftijd van 69 jaar. Namens de familie J. M. Eelman-van Poppel Texel, 6 maart 1982, Gasthuisstraat 5, Den Burg. De begrafenis heeft in besloten kring plaats gehad. Zes fI Nicolas voor slechts 25 Kooijmans Slijterij. wijn piek I Te koop Tel. 4780. fiets f65, - Jongedame zoekt woon ruimte per 1 april Tel 2902. Geboren: Bob 4 maart 1982. Zijn dankbare ouders er broertjes zijn Wllem, Ineke, Tom en Paul Wtte Oesterstraat 17, 1794 AR Oosterend, Texel Moeder en Bob rusten van 1.30 tot 3.30 uur (vader Tom en Paul van 5 - 6 uur). Blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Franciscus Comelis (Frank) Kees, Alien Kim Boeijen 6 maart 1982, Wlhelminalaan47, 1791 AM Den Burg. Denkt U er om: zondag 14 maart stijldansen in Question. Bekendmaking: voor zonwering nu op Texel een vertrouwd adresl Als agent voor „De Lente"- zonwering: Jan Waaijer, Peperstraat 25, Ooster end, tel. (02223) 446 j Durft elke vergelijking aan! Wij willen iedereen heel hartelijk bedanken voor de kado's en belangstelling, die wij ontvingen op ons 50-jarig huwelijksfeest. L. Bakker J. Bakker-de Ridder De Ruyterstraat 75, Oudeschild. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen f2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Trudy de Jong en Peter Dekker gaan trouwen op 2 april 1982. Receptie van 20.00 tot 22.00 uur in Restaurant „West-End", Veendijk 21 te Oud-Loosdrecht. Ons adres is: Waarden 12, 3831 HC Leusden. Ik wil een ieder hartelijk bedanken voor de vele kaarten, bloemen, planten en fruitmanden tijdens mijn verblijf in het zieken huis en bij mijn thuiskomst. Nogmaals hartelijk be dankt. M. Bruin-Klippel We heeft zaterdag avond per ongeluk mijn zwarte jas meegenomen uit de Buteriggel. N. Bonne, tel. (02228) 285. Te koop aangeb. Efel oliehaard met aanjager en tank van 200 Itr.; geyser elc. met thermostaatkra nen, A.E.G., heel geschikt voor zomerwoning. Tel. (022231318. Ik loop vanaf 1 april ge durende 6 maanden stage op Texel en zoek daarom voor die tijd een kamer. R. Cleef, Prof. Bromstraat 28, Nijmegen, tel. (080) 328265. Te k. Aga fornuis. (02225) 214. Tel. Te koop z.g.a.n. Daal derop clox-in boiler voor in de aanrecht en 1 3-pits butagasstel. 102220) 2238 Te koop harmonium. Loswal 26, Oost. De oppascentiale gaat draaien! Zoekt u een op pas? Het MZW heeft er één voor U! Bel, ook voor meer informatie, (tijdens kantooruren) het MZW: 4792 Kwaliteit-zonwering. Neem contact op met Jan Waaijer, tel. (02223) 446. Denkt U er om: zondag 14 maart stijldansen in Question Te koop gevraagd: bui tendeur (met of zonder glas). 82/2x198 cm. of wat groter. Tel. (02228) 266. Te koop recreatiehuisje. Brieven onder nr. 602 aan bur. van dit blad. Evolution Cosmetics terug op Texel. Inl. Jenny Ellen, tel. (02220) 4017. Na 18.00 uur. Aangeb. kosthuis in Alkmaar voor scholieren. Inl. tel. (02220) 2722. Zouden ze de glunde rende gluurder, die Suske Wiske Só'ire, al hebben in Het Open Boek? - Dat zit er dik in. Te koop wegens ziekte nieuwe Honda crossmotor 250 c.c. met W.P., van f8.000,— voor f4250, Alleen serieuze gegadigden. Tel. (02230) 17824. Te k.a. wieg en Tel. 2501. kinderwagen, wandelwagen. Reünie Margaretha Sinclair-band Tel. 4104. Vrijdag 12 maart feest avond volksdansen, 8 uur Welewaal in De Waal Aangeboden Opberg meubel, palissander/wit, 220 br.x170 hoogx50 diep. Z.g.a.n. f275,— Drijverstr. 20, tel. 2024. Dros werd teruggeflo ten, de rijen zijn weer gesloten. Hoe of u lid kan worden van Texels Belang? Heel simpel. Nu direct bellen, en onze penningmeester, uw naam en adres vertellen. Wit u ons steunen? Het bedrag mag u dan zelf be palen, een van ons komt het halen. Liever per bank of gireren? Dat zullen we graag accepteren. Veel kosten kan het u niet, het is aftrekbaar, dat mag nou nog wél van „Ome Piet". N.M. Bank rek. 67.34.61459, tel. (02226) 432. Al vast bedankt. Brandhout te koop. Tel. (02223) 368. Ooster- enderweg 18. Denkt U er om: zondag 14 maart stijldansen in Question. Te koop 2CV 6, 8 maan den oud, 13.500 km. Tel. (02220)2104. Wie heeft er zaterdag avond bij de Buteriggel per ongeluk mijn blauwe suède jas meegenomen? Tel. (02228)411. We heeft mijn tegelknip per geleend? Gaarne direct terug. Wj zitten erom ver legen. Nic Dros, tel. (02223)383. Met spoed gevr ervaren naaister. Brieven onder nr. 603 aan bureau Texelse Courant, Verhuisd van Beatrix- laan 68 naar Schoorwal 26, 1791 HN Den Burg. Hr. Wetsteen. Evolution Cosmetics is weer verkrijgbaar op Texel. Inl. Jenny Ellen, te lefoon (02220) 4017. Na 18 00 uur. Verseput hypotheken. Tel. (02220) 3100. Café-rest. De Instuif met biljart. Alle dagen vanaf 2 uur geopend. Café-Restaurant „De Raadskelder". Voor al Uw bruiloften, partijen en recepties (150 pers.). Vis markt 6, Den Burg, tel. (02220) 2235. Volop handappelen, peren en stoofperen. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. Verkoop woensdag middag en zaterdagmid dag. Turkenburg groente- en bloemzaden. Bakker's Ijzerhandel, 'n winkel vol ideeën I Waar eet u naar 't zin., in de Ploff-inn. Tel. 4/08. Verseput verzekeringen. Tel. (02220) 3100. Eethuis De Taveerne een sfeervol eethuis met redelijke prijzen. Elke za. en zo. speciale weekend menu's. Tel. (02228) 585/862. Een hypotheek sluit je niet zomaar. Krijgt U hypotheekaanbiedingen van elders, dan is dat gunstig voor ULaat deze dan onafhankelijk kosteloos en vrijblijvend door ons beoordelen. De rente is niet alleen zalig makend. De bijkomende bepalingen zijn namelijk veel belangrijker. Wj zijn niet gebonden aan welke instelling dan ook. Met eigen computerberekenin gen van jaar tot jaar nauwkeurig. Tex. Hyp. Info. Centrum, Bernhard- laan 109, tel. (02220) 2833 Café-Restaurant „De Raadskelder". Goede spijs, eenvoudige prijs. Tot ziens. Tel. (02220) 2235. Vismarkt 6. Spaarrentetarieven Inlage v.a. f300,— t/m f15.000, - 9,4%, f15.001,- - f20.000,- 9,75%; vanaf f20.001,- 10%. Dagelijks opvraag baar, geen opnameboete. Bijboeking maandelijks, rente over rente. Dage lijkse berekening. Onder directe contróle van de Ned. Bank, garantie ver zekerd. Sparen doe je niet zomaar! Fa. Jan Dekker, Bernhardlaan 109, (02220) 2833. Supermarkt De Instuif Zeel parkeerruimte. Caii- orniëweg 130. Hypotheek verlengen? Met en zonder gemeente garantie; laat ons U een vrijblijvende aanbieding, doen of kom langs voor een gesprek! Tex. Hyp. Infocentrum, Bernhard laan 109, (02220) 2833. Flowerstyling Schuiling. Ons tel.nr. (02220) 4571. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefpon (02225) 297 Verseput financieringen. Tel. (02220) 3100. Voor al Uw gas (gas flessen cylinders). Twee- wielercentrum Kikkert, Badweg 1Bel (02228) 215 b.g.g. 760. Bezorgen ook mogelijk. Dure tijden? De Twee Paardjes als het om de oortjes gaat. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reünie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel ,,De Pelikaan", Pelikaan- rveg, De Koog, tel. ;02228) 202.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3