Boys winst in laatste minuten Oosterend en Sporters deelden de punten Alweer gelukspel voor Texel s i - Volledige winst voor Tevoko-heren Bowlinguitslagen Schoorl-ZDH 2-4 Voetbaluitslagen SVO/Z verspeelde kostbaar puntje Klaverjasclub Den Burg De Koog heeft de smaak weer te pakken (0—1) Jeugdbow/en Veel punten op laatste hangoor - keuring PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 9 MAART 198 CTv -*• •ïl-V:v;Sy «r- Sè35£^$mti jri*- S--W* sV n. Ïuï - .*w*C-> A - <!*rx'< De Boys hebben in een niet hoog staand maar wel levendige wedstrijd revanche genomen op een goed tegen stand biedend Berkhout. Ze hebben het zich echter onnodig moeilijk gemaakt door verschillende riante scoringskan sen onbenut te laten. Een kwartier voor tijd hadden de Boys nog slechts een benauwde 2—1 voorsprong en was er nog van alles mogelijk. Met twee doel punten in drie minuten tijd werd Berk hout echter definitief verslagen. De Boys startten de eerste helft met de duidelijke bedoeling deze wedstrijd in winst om te zetten. Gesteund door de stevige wind werd het Berkhoutdoel direct onder druk gezet. Nadat eerst een onverwacht schot van Gerard Boogaard door de Berkhout keeper goed werd gestopt, was het na een kwartier spelen wel raak. Een door Jos Wessels geno men hoekschop belandde op de lat. De terugspringende bal kwam voor de voeten van de vrijstaande Paul van Heerwaarden die niet aarzelde het leer hard in de touwen te jagen: 1—0. Een harde wind in de rug is niet altijd bevorderlijk voor goed voetbal. In plaats van beter kreeg het spel bij de Boys een wat rommelig aanzien. De passes waren onzuiver en dikwijls te hard voor de voorhoede om er iets goed mee uit te richten. Berkhout kreeg daardoor de gelegenheid een paar keer gevaarlijk te worden. Een van de spitsen kreeg een uitstekende kans om de stand weer in Na een reeks nederlagen boekte het eerste herenteam van Tevoko zijn eerste volledige 3—0 overwinning van dit sei zoen op Advendo. De dames deden het minder goed. Alleen het vierde wist wederom een regelmatige 3—0 zege te behalen op Muwi 2. Een gehandicapt Advendo kwam te gen een degelijk spelend tevoko slecht uit de startblokken. Een snelle 15—1 betekende een Texelse setzege. In de 2e set sloop slordigheid het Tevoko- Spel binnen terwijl Advendo zich voor elke punt leegknokte. Maar de verde diging van de Wieringers was toch niet opgewassen tegen de bij vlagen sublie me aaanvalsopzet van 't MST team. Via 15 12 en 15—11 behaalden de Texe laars de drie punten die zicht geven op een hogere klassering dan de nu bezette vijfde plaats. Het eerste damesteam startte goed tegen Polisport uit Schagen. Goed spe lend werd de eerste set een 15—7 Texelse zege. Daarna lieten de dames het echter zitten, de spelverzorging werd heel slordig en Polisport kon pro fiteren: 1—3. Onbekwaam Het tweede damesteam van Polisport vierde haar kampioenschap door Tevo ko 2 een kansloze 0—3 nederlaag te bezorgen. Ook Tevoko 3 leed een 0—3 nederlaag tegen het sterke Juvoc 2 en een uiterst onbekwame scheidsrechter. Klasse A: Fun-De Koogel 5—0 Strandplevier 1 -Steigertje 4— 1 Cafeetje-Dubbel EL 4—1 Vitaminebron-Texel Vastgoed 3—2 Paal 19-Vismans eethuisje 3—2 Paal 9-Holly Hobbie 3—2' Klasse B: Reizenburo-24 5—0 Jan Toes bv-Wielewaal 5—0 Martha-Graaf spuiterij 4—1 Team 23-Malisa 3 V4 1V4 Ko Live-Sommeltjes 3—2 Strandplevier 2-Mevo 3—2 Dames trio league: The Kids-Klavervier 1—3 (Cwartet-De Goot 0—4 Dinsdag league: Loodg.bedr. Zijm-Slagerij Ott 4—1 de Luwe Boshoek-De Kagers 3—2 Gamma-Kwartet 3—2 evenwicht te brengen, doch hij kopte in de handen van de goed opgestelde Boys keeper. Nakijken Vijf minuten voor het rustsignaal wis ten de Boys de voorsprong toch nog te vergroten toen Rian van Heerwaarde met een lob over de Berkhout verde diging Paul van Heerwaarden in staat stelde de overigens goed keepende Berkhout doelman voor de tweede keer het nakijken te geven: 2—0. Berkhout had in de tweede helft windvoordeel en trachtte daar direct al voordeel uit te halen. De beste kans ontstond al na een paar minuten spelen aan de andere kant. Paul van Heerwaar- den werd goed de vrije ruimte inge stuurd maar wist de bal, met alleen nog de keeper voor zich, niet goed onder controle te krijgen, waardoor de Berk hout verdediging alsnog in kon grijpen. Hoekschop Berkhout bleef aandringen en had na tien minuten spelen succes door een goed indraaiende hoekschop in het doel te werken. De Boys probeerden om snel de voorsprong weer te vergroten. Een uitstekend genomen vrije trap door Pieter Duin werd echter even fraai door de Berkhout keeper overgetikt. Uit de ontstane hoekschop kopte dezelfde speler net over. Met nog een kwartier te spelen wisten de Boys toch voldoende afstand te nemen. Uit een afgeslagen Berkhout aanval werd met een snelle counter via Kees van Heerwaarden en Nico Zoetelief de bal op het hoofd van Jos Wessels ge deponeerd die over de te vroeg uitge lopen Berkhout keeper doel trof. Het vierde doelpunt had een buitenspel luchtje. Paul van Heerwaarden mocht echter vrij doorgaan en gaf Alfred Bakker de kans op een presenteer blaadje om de bal in het doel te depo neren. Ondanks verschillende goede kansen aan weerskanten bleef het bij die 4—1 stand. Sporters begon de wedstrijd bijzonder sterk. Het Ocsterenddoel werd vrijwel onmiddellijk onder druk gezet. Al heel snel boekte de ploeg dan ook resultaat door deze aanvallende spelwijze. Na vijf minuten spelen buitte Leo Peetoom een enorme dekkingsfout in de SVO defen sie knap uit. Een goed voor het doel gebrachte hoekschop werd door de volkomen vrijgelaten Peetoom beheerst ingekopt. Na dit snelle succes ging de ploeg uit Hoorn enthousiast door en Oosterend moest er van alles aan doen om een tweede treffer te voorkomen. Vooral op het middenveld kon Ooster end geen greep op het spel krijgen. Sporters kreeg dan ook diverse goede kansen maar vond de goed keepende Veldman voortdurend op zijn weg. Na ongeveer 20 minuten spelen moest Sporters gas terugnemen. Oosterend kreeg zodoende wat meer mogelijkhe den om het spel naar zich toe te trekken. Bepaald geluk hadden de Oosterenders toen één van de eerste aanvallen prompt een doelpunt opleverde. Oosterend ver dediger Jan de Vries kwam goed op via de rechtervleugel en tot ieders verbazing ketste zijn als voorzet bedoelde schot via de onderkant van de lat keihard achter de Sporters doelman. Na deze gelijkmaker was sprake van een gelijk- opgaande strijd, hoewel Sporters toch wel de betere kansen kreeg. Vlak voor rust verspeelde Sporters aanvaller Keij- ZDH trok wederom naar de vaste wal en haalde eindelijk weer eens de volle winst binnen na enkele nederlagen op een rij. Bij het bezoek aan Schoorl hadden ze nog veel goed te maken, want op eigen veld werd tegen de ver houding in met 4 2 verloren. Het zag er in het bgin niet rooskleurig voor ZDH uit want binnen tien minuten keken de Hoornders al tegen een 2 0 achter stand aan, maar toen was het met de thuisclub gedaan en ZDH begon beter te draaien. Piet Smits verkleinde de achterstand tot 1 —2 en vier minuten later was de stand gelijk door een doelpunt van Wilco bakker: 2—2. Met deze stand kwam ook de rust. Na de thee een fel offensief van de Zwaluwen met af en toe een paar tegenstoten van Schoorl. Het duurde tot tien minuten voor tijd toen ZDH de leiding nam, een schot van Henk de Ruijter kon de doelman niet klem krijgen en Bram Brouwer was er als de kippen bij om de stand op 2—3 te brengen. Twee minuten voor het einde stelde Kees Hin de zege veilig: 2—4 en dat na een 2—0 achterstand. Stand derde periode: (resp. punten, marsen) H. Bakker-C, Vinke 30298 16 A. Vermuè-M. Timmerman 29858 16 Ofrein-Biesboer 29672 7 Th. en J. Witte 29562 11 M. Bakelaar-P, Bruin 29345 12 Totaalstand 84 partijen: Echtp. P. v.Heerwaaarden 137107 48 Th, en J. Witte 136302 39 P. Veeken-D. Witte 133806 32 H. bakker-C. Vinke 133716 47 Echtp. J. Spaans 132584 48 Zaterdag 6 maart 1982 Afdeling Noordholland: IVV-SVO/Z 1 -0 Cocksdorp/Z-De Koog/Z 1—2 SVO/Z 2-Wmeer 11-1 W'meer 5-SVO/Z 3 0-1 Junioren: HCSC B3-De Koog BI 1 -0 Texel B1-BKC BI 9-0 Watervogels B2-Texel B2 2—0 Succes B2-Tex. Boys B1 10—0 Oosterend Cl-W'meer C1 2—0 Texel C1-Watervogels C1 2—1 Zeemacht C2-Texel C2 5—1 HCSC C3-Oosterend C2 4—0 ZAP C3-Texel C3 0-3 Meisjes junioren: Oosterend-HOSV 0—3 Pupillen: Afdeling D: De Koog D1-Texel D1 2-3 Oosterend D2-Texel D2 5—1 Texel D3-Tex. Boys D2 6—1 Texel D4-Tex. Boys D3 0—5 Afdeling E: Cocksdorp El-Oosterend E1 0—1 ZDH E1-Tex. Boys E1 11-0 De Koog E1-Texel E1 0—1 Texel E2-Tex. Boys (m.) 1—3 Texel E3-Oosterend E2 5—0 Afdeling F: ZDH F1-Tex. Boys F1 0-1 Texel F1-Oosterend F1 2—1 Oosterend F2-Tex. Boys F2 1—4 Texel F3-Texel F2 0-1 Zondag 7 maart 1982 Vierde klasse KNVB: WGW-Texel 1-1 Afdeling Noordholand: Sporters-Oosterend 1 1 Schoorl-ZDH 2-4 De Koog-Andijk 0—1 Tex. Boys-Berkhout 4—1 Berdos 3-Texel 2 4—2 Oosterend 2-ZAP 4 10—0 Texel 3-WGW 4 1-1 VZV 3-Oosterend 3 9—2 Tex. Boys 2-Callantsoog 3 2—6 ZDH 2-Helder 6 2-2 Callantsoog 4-Tex. Boys 3 1—6 Texel 4-Vesdo 3 8—0 BKC 5-De Koog 2 1-3 HRC 8-Texel 5 0-3 Junioren: Flevo A1-Tex. Boys Al 2—0 Dames: Alkm. Boys-Tex. Boys 2—0 ZAP-Tex. Boys 2 0—2 Zaterdag heeft SVO/Z twee kostbare en belangrijke punten in Landsmeer achter gelaten, de 1 0 nederlaag was te „danken" aan een veel te zwak en tam opererend SVO. De ploeg uit Landsmeer kon zelfs tot spaarzame aanvallen komen omdat SVO daarvoor meermalen de gelegen heid gaf. Een paar maal kon SVO zeil uitbreken al kwam hieruit weinig gevaar. Alleen uit een corner was het Gep Brouwer die knap inkopte maar de bal net langs de paal zag verdwijnen. Uit een aanval van IVV ontstond in het strafschopgebied een rommelige situa tie waarbij de bal niet goed weggewerkt werd en voor de IVV aanvaller Kesten alleen maar een bekeken tik tegen de bal voldoende was om SVO op achterstand te zetten een minuut voor de rust. Na de rust moest SVO wel aanvallen met de nodige risico's. Rien Brouwer speelde na zijn blessure weer mee en gaf in de spits wat meer gevaar maat speelde nog erg voorzichtig wat te be grijpen was. Aart Johan van de Brink zorgde ook voor het nodige gevaar maat had geen geluk met zijn schoten. Counters Dirk Trap kreeg eigenlijk nog de beste kans. Op de rand van het 16 meter gebied kon hij uithalen maar de hand van de keeper en de paal blokkeerde het schot. IW was met de counters ook gevaarlijk maar Rob Haak hield zijn doel knap schoon. Drie minuten voor tijd kreeg Aart Johan van de Brink nog een mooie kans. Hij speelde de verdediging uit en lobde over de uitgelopen keepet de bal daalde maar niet snel genoeg en verdween net over de lat. Oosterend is er in de uitwedstrijd tegen Sporters niet in geslaagd de volle winst te behalen. De Oosterenders mochten zelfs van enig geluk spreken omdat Sporters de beste kansen kreeg. De ploeg uit Hoorn nam al na vijf minuten spelen een voorsprong toen Leo Peetoom uit een corner raak kopte. Halverwege de eerste helft bracht Jan de Vries zijn ploeg op gelijke hoogte. Een als voorzet bedoelde bal verdween tot ieders verbazing via de onderkant van de lat in het Sportersdoel. Hoewel beide ploegen met grote inzet probeerden de overwinning naar zich toe te trekken, kwam er geen verandering meer in de stand. De beste man van het veld was scheidsrechter G. de Groes die de wedstrijd praktisch foutloos" geleid heeft. zer de kans om zijn ploeg op een voor sprong te zetten. Een uitgekiende voor zet van alweer Peetoom werd door Keij- zer op twee meter voor het SVO doel, huizenhoog overgeschoten. Harde inzet Na de rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Voor beide doelen ont stonden kansen maar de defensies wis ten voortdurend een doelpunt te voor komen. De mooiste kans voor Ooster end kreeg Johan de Waard. Zijn harde inzet werd echter op het allerlaatste moment door de Sporters doelman tot corner verwerkt. Ook de thuisclub was nog een keer heel dicht bij een doelpunt maar ook dit keer wist doelman Veld man met behulp van de paal weliswaar redding te brengen. In de gelijke stand kwam geen verandering meer en gezien het spelbeeld en de gecreëerde kansen was de 1—1 stand een zeer terechte uitslag. Het echtpaar Peter en Riet van Heer- waarden hebben de leiding weer over genomen. Met een hoogste score van 7273 punten namen zij weer een voor sprong van 800 punten op het koppel Th. en J. Witte. B. Keijzeren N. van der Veen behaalden een totaal van 7049 punten en staan op een negende plaats in de totaalstand. C. Merkx en C. Dros haalden een totaal van 6807 punten, daarna volgden A. van Heerwaarden en J. Dernison met 6757 punten en het echtpaar A. Huisman met 6705 punten. Het koppel H. Bakker en C. Vinke blijft ook hoog scoren, nu behaalden zij 6627 punten en namen daarmee de eerste plaats in de derde periode over van de dames Ofrein-Biesboer. Na het minder goede spel in de twee voorgaande wedstrijden liet De Koog zondag tegen Andijk weer eens zijn ware gezicht zien. In de beginfase werd Jan Dekker direct al op de proef gesteld met een hard schot van dichtbij. In een reflex wist hij dit schot echter te keren. Van het klasseverschil was weinig te merken, hoewel Andijk technisch wel iets beter was. De Koog compenseerde dat met z'n grote inzet. De verdediging met de laatste man Arjan Verseput zat goed in elkaar en gaf Andijk erg weinig ruimte. Veelvuldig werd de aanval van Andijk via de buitenspelval afgebroken. De Koog kreeg in deze eerste helft enkele goede scoringskansen via Kees van de Werdt en Kees van 8eek maar het ontbrak hen aan zuiverheid. Andijk kreeg ook enkele kansen om een voorsprong te nemen maar ook bij hen ontbrak het aan scherpte. De rust ging dan ook in met een 0 0 stand. In de tweede helft kon De Koog vrij gemakkelijk opkomen en zorgde de voorhoede voor enkele ge vaarlijke acties, waardoor de Andijk ver dediging regelmatig in de problemen kwam. Na een afgeslagen Koog-aanval kwam de bal bij Ger Bongers die ineens uithaalde van ongeveer 20 meter. Met erg veel moeite kon de keeper deze bal pakken maar liet hem los toen hij op de grond belandde. De bal rolde het doel in maar de keeper grabbelde hem weer terug voor de doellijn. Volgens velen was dit een geldig doelpunt. Advies De scheidsrechter kon het zelf niet constateren en raadpleegde de grens rechter van Andijk. Op advies van deze grensrechter kende de scheidsrechter dit doelpunt niet toe. In de uitwedstrijd tegen Andijk vond toen ook een iden tieke situatie plaats. Enkele minuten later was De Koog weer dichtbij een treffer, toen de verdediging even „mis greep" waarna de midvoor vanuit een moeilijke hoek op de paal schoot. Tien minuten voor tijd kwam Andijk toch op 0 1 toen de midevoor gehinderd door twee verdedigers, er in slaagde een voorzet vanaf de linkervleugel in het doel te werken. Moegestreden In de slotfase slaagde het moegestre den De Koog er niet meer in de verdiende gelijkmaker te produceren. Wel mocht Andijk nog een penalty nemen, hoewel de scheidsrechter al eerder had moeten fluiten, omdat er diverse overtredingen over en weer aan vooraf gingen. Na veel duwen en trekken tussen de midvoor en Arjan Verseput kwam de Andijker tenslotte in het strafschopgebied ten val waarop de scheidsrechter resoluut een penalty toekende, ondanks de felle Koger pro testen. de penalty werd echter naast geschoten. In de resterende minuten slaagde De Koog er niet meer in de gelijkmaker te forceren. Strike Fire moest het opnemen tegen de zonder Menno Koorn spelende Hi tachi. De meisjes wonnen twee games en verloren dederde op drie pins. Anja Witte speelde met 137 gemiddeld zeer sterk. Hotel de Zwaluw die zonder Dennis Saai speelde, wist desondanks het Split team kansloos te verslaan. De wedstrijd Vod- deteam tegen Wip Kipjes moet nog inge haald worden. Texel heeft zondag zijn achtste gelijke spel van dit seizoen behaald. In Den Helder werd het tegen WGW 1 1. het gelijke spel was voor Texel geheel ver diend omdat men vooral wat aantal scoringskansen betreft de meerdere was van WGW. Individueel was WGW iets vaardiger maar dat compenseerde Texel met hard werken en een goed ploeg- verband waarbij opvallend was dat de Texelaars elkaar goed steunden en bereid waren om eikaars fouten te corri geren. Door de straffe wind die dwars over het veld joeg, heeft het veelkoppige publiek geen hoogstaande wedstrijd gezien, maar de spanning vergoedde veel. De eerste helft speelde Texel voor de wind en dat resulteerde in een duide lijk veldoverwicht. Slechts sporadisch kon WGW uitbreken maar vond dan keer op keer de Texel verdediging op zijn weg die deze middag geen enkele kans weg gaf aan de snelle spitsen van de tegenstander. Het grootste deel van de eerste helft speelde zich af op de WGW helft. Met name Louis Uriot en Nicol De Texelse Franse hangoor fokkers kwamen met goede resultaten voor de dag op de provinciale kampioensten toonstelling die in Hilversum werd ge houden. Mevrouw Rentenaar wist in de klasse jonge rammen wit de eerste plaats te bezetten met 18 punten op de hielen gevolgd door Martien Verseput die met zijn jonge witte ram 17 punten wist te behalen. In de jonge witte voedster klasse wist mevrouw Rentenaar ook de eerste plaats te pakken met 15 punten. In de witte Vlaamse reuzen categorie behaalde Gerrit Pieter Plaatsman met zijn jonge witte ram 12 punten hetgeen voor een beginnend fokker een hoge score is. De kampioenstentoonstelling was tevens de laatste keuring van dit seizoen. Schermer waren voortdurend een ge vaar voor de WGW achterhoede. Louis Uriot was de eerste Texelaar die doel man Kessing van WGW beproefde, maar zijn schot werd bekwaam doo deze doelman gestopt. In de dertigsti minuut was Texel dichtbij een doelpun toen Uriot een vrije trap van Ger Pansier goed doorkopte maar doelmar Kessing wist de bal via de lat corner t( I tikken. Toch kwam Texel vrij gelukkit aan z'n doelpunt. Na veertig minuter spelen liet de voorstopper van WGV\ Lindeman, een hoge bal lopen voor zijn keeper, maar zag daarbij niet dat Rol van de Stap wel reageerde op deze ba en plotseling alleen voor keeper Kessing verscheen en deze beheerst passeerde 0-1. Gesteund Gesteund door deze voorsprong be gon Texel vol vertrouwen aan de twee de helft met de wetenschap dat WGW door het windvoordeel enorm zou aan dringen. De tweede helft was nog geen vijf minuten oud toen de ploeg uit Den Helder al op gelijke voet stond me: Texel. Een slap schot van spits Rob var Veen werd door keeper Charles Iepen burg verkeerd beoordeeld en verdweer tergend langzaam in het Texel doel: 1—1. Het Helderse publiek was er van overtuigd dat Texel nu geheel zou in storten maar de Texelaars herstelder zich knap. Geen gevaar Een goede aanval over rechts bracht Martin Land in schietpositie en via de hand van doelman Kessing leek de bal ir het WGW doel te verdwijnen maar linksback Dito wist de bal van de doellijn te halen. WGW hield wel een veld overwicht maar kon totaal niet gevaarlijk worden. Texel hield het hoofd koel en wist zelfs met goede snelle combinaties gevaarlijk uit te breken wat resulteerde in goede schoten van Gerrie Plaatsman en Louis Uroit die maar net over het doel verdween. Beide teams waren tevreden met deze stand en lieten zich niet meer verrassen. Na vier achtereenvolgende uitwedstrijden speelt Texel zondag weer eens thuis en wel tegen Helder. De beste Witte Franse hangoor (ram - Jong). Eigenaar-fokster mevr. Rentenaar te

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 8