Zinnige" beslemming oude stolpen is probleem Joegoslavië toont belangstelling voor Texelse schapen Nieuwe waddenclub presenteerde zich Beschermd Dorpsgezicht Den Hoorn PP JOS ENGELVAART BENOEMD BIJ DE GEMEENTE n n n J LI L u L u u VERVOLG VAN PAG.l fi PvdA-vergadering Houten kunstwerk als speelobject „Tegenwicht bieden aan milieu-maffia" ƒ2740,— subsidie voor Wagenmuseum Definitieve CDA-lijst Verleende bouwvergunningen Onderhoud aan fuikbrug PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 19 MAART 1 Den Hoorn ontleent zijn typische karakter onder andere aan de diverse boerenstolpen die midden tussen de gewone huizen staan. De meeste hebben hun agrarische bestemming verloren en om ze blijvend te behouden zouden ze dus een andere bestemming moeten krijgen en wel zodanig dat de uiterlijke vorm gehandhaafd kan blijven. De heer L. J. Weijdt, voorzitter van de commissie beschermd dorpsgezicht Den Hoorn (het orgaan dat namens de bevolking inspraak moet leveren) ver telde dinsdagavond in de vergadering van de dorpscommissie dat het „stol- penprobleem" nog niet is opgelost. De commissie wil in ieder geval dat de agrarische bedrijven voor zover die nog wel in Den Hoorn zelf functioneren, in stand kunnen blijven en zelfs dat zij zich kunnen ontplooien. Het gemeentelijk beleid is er al lang niet meer op gericht van Den Hoorn zelf een toeristenplaats te maken. Toch vindt de commissie beschermd dorps gezicht dat moet worden toegestaan dat boerenstolpen tot recreatieappartemen ten worden verbouwd; dat zou een van de zinnige" bestemmingen zijn waar door deze gebouwen in stand kunnen blijven. Verschillende stolpen staan er thans bouwvallig bij. Ruimte Uit het verslag van Weijdt bleek dat de commissie haar taak om de bevolking te vertegenwoordigen in de discussie over het beschermd dorpsgezicht, zeer Op een nog nader te bepalen datum dit jaar zal Jos Engelvaart (29) uit Den Burg worden benoemd als stedebouw kundig medewerker op de afdeling ruimtelijke ordening en planning bij de gemeente. Engelvaart was één van 22 sollici tanten die zich voor deze vakature meldden. Van hem kwamen er slechts twee van Texel. Omdat Jos Engelvaart een zoon is van de burgemeester, werd de sollicitatie afgehandeld door wethouder J. Nauta. Zeven kandidaten werden voor een ge sprek uitgenodigd. Op grond van de re sultaten daarvan werd een selectie van drie gemaakt. Het bleek dat Jos Engel vaart voldeed aan de opleidingseisen en een behoorlijke ervaring alsmede veel zijdigheid in ontwerpkwaliteit kon aan tonen. Van veel belang was dat hij kon worden ingepast in het bestaande team, zonder dat de afdeling ruimtelijke ordening en planning zou moeten wor den gereorganiseerd. Jos Engelvaart werd geboren in Mon- nickendam en studeerde aan de Tech nische Hogeschool Delft richting stede- bouw. Hij werkte een jaar bij een bouw bedrijf in Purmerend en is thans ver bonden aan het Architectenburo Texel. Objectief Bij de gemeente realiseert men zich maar al te goed dat mensen wellicht veronderstellen dat familiebanden een rol hebben gespeeld bij het kiezen van Engelvaart. Gemeentesecretaris J. van Dijk: „Maar het zou te gek zijn geweest om uit angst voor wat de mensen mis schien denken, hem niet te benoemen. Hij voldeed gewoon het meest aan de eisen. Hij hoeft geen slachtoffer te wor den van het feit dat zijn vader toevallig de burgemeester is." serieus heeft opgevat. Het is niet geble ven bij vergaderen en tekeningen be kijken, men is ook de straat opgegaan en heeft met de mensen gepraat om hun plannen en wensen te vernemen. Het beleid van de commissie is erop gericht om in het plan aan ieder veel moge lijkheden te bieden. Dat heeft onder meer geleid tot een voorstel om de grenzen van beel bebouwingsvlakken te vergroten zodat elk huis behoorlijke en logische uitbreidingsmogelijkheden krijgt. Weijdt wees er in het begin van zijn praatje (na afloop van het huishoudelijke gedeelte van de jaarvergadering van het dorpshuis) op dat de commissie slechts adviserend kan werken. Zij heeft geen beslissingsbevoegdheid. Pleintje Eén van de discussiepunten was voor de commissie het pleintje bij Goënga. Men vindt dat hier geen woningen moeten komen, maar dat het als plek voor dorpsfestiviteiten in stand moet worden gelaten. Het is de vraag of kan worden vol daan aan de wens om meer groen in het dorp te brengen. Bomen in de straten belemmeren vrachtauto's, die echter wel nodig zijn voor bevoorrading. In de Hoornder bebouwing zitten di verse open plekken. Verschillende ervan kunnen door een woning worden inge vuld maar het zou de karakteristiek van het dorp aantasten als alles zou worden volgebouwd. Geen plicht Weijdt wees erop dat het geven van een nieuwe bestemming aan een ge bouw of stuk grond niet inhoudt dat die bestemming ook verwezenlijkt moet worden. Er is dus geen bezwaar tegen om een woonbestemming te geven aan een stuk open grond, ook als de eige naar daar geen woning wil. Het zou best kunnen dat hij of zijn erfopvolger andere gedachten krijgt en dan kost het de grootste moeite om de gewenste be stemming alsnog te verkrijgen. Kleine woningen Vorig jaar werd door mevrouw Mar- got Zijm-Bik gepleit voor het stichten van acht kleine woningwetwoningen aan de Naai. Albert Hut van de ge meentelijke afdeling ruimtelijke ordening vertelde dat deze mogelijkheid is onder zocht waarbij bleek dat CRM zich posi tief heeft opgesteld terwijl de provincie de boot afhield. Een veel groter pro bleem is echter dat Texel veel te weinig woningwetwoningen krijgt toegewezen, zodat er voorlopig niets van het plan terecht kan komen. Behoefte aan wo ningen in Den Hoorn is er wel. Uit het woningonderzoek dat onlangs door de woningbouwvereniging is gehouden, bleek dat 16 mensen in Den Hoorn willen blijven of komen wonen. Over het beschermd dorpsgezicht ontspon zich een geanimeerde discussie hoewel het aantal aanwezigen tot teleurstelling van voorzitter Jaap Lap („Concurrentie van Dallas?") nogal te genviel. Lammert Bruining herinnerde eraan dat hij al zeven jaar pogingen onder neemt om zijn woonhuis in Den Hoorn Binnen niet al te lange tijd wordt een aantal Texelse schapen naar Joegosla vië gebracht, waar het de bedoeling is er verder mee te fokken. De Joegoslaven waren op zoek naar schapen met een goede wol-, melk- en vleesproduktie en de Texelaar lijkt het ideaal dicht te benaderen. De contacten met Joego slavië zijn tot stand gekomen via me vrouw Zwart uit de Kogerstraat in Den Burg. Als eigenaresse van Galerie 't Swarte Schaep deed ze regelmatig zaken in Duitsland en leerde de Joe goslavische handelsattaché aldaar, de heer Popovic kennen. Hieruit vloeide voort dat Nederlandse wol in Joe goslavië werd bewerkt tot gebruiksar tikel die daarna weer op de Westeuro- pese markt werd gesleten. Binnen kort gaat 70.000 kilo Nederlands strijk- garen via mevrouw Zwart naar Joego slavië en komt als Noorse truien terug, een transactie waarmee ongeveer twee miljoen gulden is gemoeid. Ook bestaan contacten inzake een order van twee ton wol die in Joegoslavië wordt be werkt. Door deze woltransactie kwam me vrouw Zwart in contact met de Joego slavische minister van handel Hristomanov die haar introduceerde bij de grootste handelscoöperatie van Ma cedonië. De leider van deze coöperatie Ir Miomir Mosajovic vertelde haar dat men op zoek was naar schapen met een goede melk en vleesproduktie en die bovendien veel wol geven. „Die hebben we op Texel", was de reactie van me vrouw Zwart. Ze sprak dermate opge togen over de kwaliteiten van het Texelse schaap dat afgelopen maand een delegatie uit Joegoslavië naar het eiland kwam om met eigen ogen de dieren te bekijken. De Joegoslaven wa ren enthousiast over wat ze op het be drijf van Commandeur te zien kregen. Afgesproken werd dat schapenfokker Commandeur een aantal dieren zal se lecteren om naar Joegoslavië te sturen. Waarschijnlijk worden ze daar gekruisd met Joegoslavische schapen, zodat een nieuw ras ontstaat. een horecabestemming te geven zodat hij er een hotel-pension van kan maken. Albert Hut zei dat hij in beroep kan gaan als straks blijkt dat die horecabestem ming niet in het plan is opgenomen. Weijdt beloofde de mogelijkheid te zul len bekijken. Geen overgang In tegenstelling tot Oosterend kent het beschermd dorpsgezicht Den Hoorn geen overgangszone naar de „normale" bebouwing. De veelbesproken grote bollenschuur van Lap aan het Klif grenst aan het beschermd dorpsgezicht maar ondervindt er geen consequenties van. Een korte discussie was er rond de vraag of de bouwmogelijkheden in het dorp volgens het door de commissie gewijzigde plan voldoende zijn. Voor gesteld is een maximumdiepte van 12 meter (bij een woning die met de smalle kant naar de straat staat). Bij ontheffing kan daar nog twee meter bijkomen en er kan ook nog een bijgebouw van maxi maal 35m2 aan worden toegevoegd. Weijdt vond dat ruim voldoende maar D. Schilling zag het als een minimum. In hoeverre het dorps als consequentie van de aanwijzing tot beschermd dorps gezicht autovrij wordt gemaakt is nog punt van overleg. Geen achterwegen Van de heer J. Bakker kwam het voorstel om de Diek ter weerszijden te voorzien van achterwegen, zodat een zelfde constructie ontstaat als in de Herenstraat waar de huizen aan beide kanten via het Hoge- en Lage Acherom zijn te bereiken. Bij stemming bleek dat het idee onvoldoende steun kreeg, zodat de commissie dit niet zal voor stellen. In de vergadering die aan de discussie over het beschermd dorpsgezicht vooraf ging kwam onder andere de zorgelijke financiële situatie van het dorpshuis ter sprake. Een probleem is dat De Wald hoorn geen inkomsten heeft uit school- gymnastiek en met nogal koge kosten kampt o.a. voor de nog steeds op olie werkende verwarming. Het nadelig sal do beliep over 1981 71767,95. Voor dit jaar wordt een tekort van 77000, ver wacht Een tegenvaller is dat Jehova's Getuigen die het dorpshuis als ver gaderruimte gebruikten de huur hebben opgezegd. Na de aansluiting op aardgas zullen de stookkosten flink teruglopen, maar daarvoor moet wel 77300, wor den geinvesteerd. Ook nieuwe vloer bedekking is dringend nodig. Overigens is het bestuur zeer tevreden over de begeleiding en steun die van de ge meente (in het bijzonder van de heer G. A. Oskam) wordt verkregen bij het be strijden van de financiële problemen. Familiebanden Het bestuur was tot de conclusie gekomen dat het ongewenst is dat be stuursleden van het dorpshuis familie van elkaar zijn. Voorgesteld werd daar om een wijziging in het huishoudelijk reglement op te nemen waardoor het voortaan verboden is om met bestuurs- kandidaten te komen tot familie tot in de tweede graad zijn. De aanwezigen von den dat echter helemaal niet nodig. Met familierelaties binnen het bestuur is nooit een slechte ervaring opgedaan. Zo'n extra beperking is niet welkom omdat het toch al moeilijk genoeg is om in een klem dorp als Den Hoorn vol doende gegadigden voor een bestuurs functie te krijgen. Bovendien riep de voorgestelde regeling vragen op. Zijn man en vrouw ook familie? En hoe zit 't met ongetrouwde stellen? Bij stemming werd het bestuursvoorstel verworpen; er was slechts één voorstander. Bij de bestuursverkiezing werden me vrouw Miep Schoen en Arno van Heerwaarden met algemene stemmen herkozen. In plaats van de niet her- kiesbaree Willem Goënga (hij heeft 't te druk met zijn nieuwe zaak in Oude- schild) werd Piet de Wit met 27 stem men benoemd; vijf stemmen werden uitgebracht op Henk Hin. Rommelpot De heer A. van der Gaag pleitte in de rondvraag voor snelle verbreding van 't fietspad van de Rommelpot. Daan Wei- boren deelde mee dat de verbreding op het investeringsplan staat voor dit jaar. Het fietspad langs de Westerweg komt er voorlopig niet. Dat werd door de Hoornders niet betreurd; in tegen deel. De Westerweg is geen aantrekke lijke route naar Den Burg. Wat betreft de reconstructie van het kruispunt Rommelpot-Witteweg-Klif werd meegedeeld dat een onteigenings procedure gaande is om hier een stuk grond te bemachtigen. Pas dan kan de kruising zodanig worden verlegd dat niet meer met grote snelheid vanuit westelijke richitng het dorp kan worden binnengereden. Eenzelfde oplossing dus als bij de Diek-Hoornderweg aan de oostelijke kant van het dorp. delijk tegen het rijksbeleid heeft ge ageerd. Ellen vertelde dat hij de supe n rieuren van Koolhof had benaderd e hem voor ontslag had voorgedrager Maar ook in ander opzicht was d üj voorlichting tekort geschoten. Elle vond het lang niet best dat in hs Natuurrecreatiecentrum een presentati was ingericht. Om erheen te kunne moest je de entree van het NRC betaler CRM had met een mobiele stand zelf df» boer moeten opgaan. Spreker zei nu t hopen dat de betrokken ministerielav spoedig met een behoorlijke verklarinj w komen. Zijaanzicht van hat door Stefan During ontworpen ongeveer drie meter brede speetwerktiag. Het iet V-elementen gomaakte geval kan worden gebruikt als holals klauterapparaat en ais zrtpJaats. waardoor ze slachtoffer kunnen worden van vandalisme. Het idee om dit kunst werk te verlichten is door het college van de hand gewezen. „Te kostbaar in verhouding tot het te verwachten este- tisch effect." Ook het door de Georgiërs geschonken beeld bij de Lubertischool in De Koog zal niet in floodlight worden gezet. Wel is besloten bij diverse kunst werken verklarende tekstbordjes te plaatsen. In aanmerking komen het beeld bij de Lubertischool, de door Frans Voskuil gemaakte beeldengroep van een schaap met lammeren aan de Oranjestraat in Oosterend en de metaal plastiek in de hal van de Burgemeester de Koning-hal. Bij laatstgenoemd kunstwerk zat ooit een tekst maar deze is gestolen. Het gemeentebestuur heeft Stefan During uit Oosterend opdracht gegeven om voor de Jan Drijverschool in Den Hoorn een houten kunstwerk te maken dat tevens kan dienen als speeltoestel. Voor het kunstwerk is een krediet van ƒ5000,— beschikbaar. B en W hebben nog enkele andere besluiten genomen met betrekking tot kunstwerken op Texel, op advies van de gemeente adviescommissie kunstop drachten. Zo zal de uit vogels bestaande gevelversiering van de Jan Drijverschool worden hersteld en opgeknapt. De vogels zitten niet erg vast tegen de muur Vrijdag heeft zich in Leeuwarden een nieuwe stichting gepresenteerd, die door een aantal boeren, vissers, jagers en bewoners van Friese Wad deneilanden is opgericht en de naam „Wad en Land" draagt. De nieuwe organisatie heeft verklaard tegen wicht te willen bieden aan de „milieu-maffia" en is van plan landelijk te gaan opereren. Op de eilanden zou „Wad en Land" al een flinke aanhang hebben. De stichting zegt ernstig verontrust te zijn over de wijze waarop allerlei milieuorganisaties de overheid weten te beïnvloeden, Dat zou gebeuren door eenzijdige informatie, waar goedgelovig Den Haag zich bij de besluitvorming helemaal op baseert. Voorzitter van de stichting is de heer J. Bergsma uit Makkum, die consta teert dat politici ergens tegen zijn zonder te weten waarom het gaat. De autochtone bevolking zou van die on doordachte besluiten de dupe worden. De stichting Wad en Land wil de mening van de zwijgende meerderheid laten horen zonder het voeren van aktie. „U zult ons niet met spandoeken de straat op zien gaan. Wat wij willen doen is de doorgaans verwrongen in formatie van aktiegroepen en milieu verenigingen ontkrachten. En dat met gedegen rapporten in de hand, die wetenschappelijk zijn onderbouwd. Bestuurders op rijks-, provinciaal en gemeentelijk niveau kunnen hier dan hun voordeel mee doen". Met name op de Waddeneilanden heeft de stichting al een flinke aan hang, zo weet de Harlinger Courant te melden. Op die (Friese) eilanden is veel verzet gerezen tegen de oorspron kelijke waddenwet die op stapel stond en door de Vereniging tot Behoud van B en W hebben besloten de Stichting Agrarisch Museum over het jaar 1980 een subsidie toe te kennen van 72740, Volgens de regels is dit een kwart van het lastentotaal van 710.960,76. Het fei telijk nadelig saldo van het wagen museum beliep in 1980 71125, De stichting houdt aan de subsidie dus geld over en mag dit reserveren. In 1980 werd 78312,50 aan entreegelden ont vangen. Uit de boeken bleek echter niet hoeveel bezoekers er precies zijn ge weest. B en W willen ook daarvan voortaan graag op de hoogte worden gesteld. Met tevredenheid heeft het college vernomen dat het bestuur van de stichting contacten heeft gelegd met de Stichting Texels Museum. Het ge meentebestuur zou graag zien dat dit leidt tot zeer nauwe samenwerking of fusie zodat alle Texelse musea onder één oragnisatie berusten wat een ge- integreerd museumbeleid op Texel zal vergemakkelijken. Deze eenheid werd bepleit in de onlangs verschenen mu seumnota. De inspraaktermijn voor deze nota is op verzoek verlengd tot 25 maart aanstaande. Nieuw bestuur d< w sl: de Waddenzee sterk werd gepropa geerd. Deze wet stond vol met strin gente en overdreven milieu-eisen zonder rekening te houden met belangen van eilandbewoners, jagers, vissers en watersporters. Met speelse en ludieke akties heeft de Vlielandse stichting „Vrije vogels, gekooide mensen" zich tegen deze wet gekeerd. En dat niet zonder succes. „Het is uitgelopen in een raamwetje, waarvan we nauwelijks iets te vrezen hebben", constateert bestuurslid A. A. Manting van Vlieland. Nu de stichting „Wad en Land" er is gekomen heeft de werkgroep op het eiland zich hierbij aangesloten. Schietoefeningen De Waddenclub is ook wars van mili taire aktiviteiten in het Waddengebied. Met klem bestrijdt de nieuwe stichting dat de fauna op het Wad door de schietoefeningen op de Vliehors wordt verstoord. „Integendeel juist", zegt Manting. „Ons is gebleken dat zee honden zich bij voorkeur in de aanvlieg routes van de Starfighters ophouden. De Waddenclub wil deze routes verleg gen. Een onzalig plan. Moeten de dieren daar dan achteraan lopen?" Een speciale werkgroep binnen de stich ting is ook van plan bewijzen op tafel te leggen dat het defensieplan voor het Lauwersmeer geen schade zal berokke nen aan de natuur ter plaatse. Verder zal in Den Haag krachtig wor den gepleit voor het Friese plan tot indijking van het dichtgeslibde deel van de Waddenzee tussen Zwarte Haan en Holwerd. De vogels zouden worden verjaagd. Maar die vinden heus wel een andere broedplaats. Dat is door de eeuwen heen bewezen. De stichting acht het onjuist dat door verhoging van de bestaande dijk tot op deltahoogte, zoals aktiegroepen willen, een belang rijk deel buitendijks land en goede land bouwgrond verloren gaat Deze indijkingsplannen zijn lang op gehouden door aktiegroepen. Het tracee dat hier in het geding is, is het laatste gedeelte dijk in ons land dat nog op deltahoogte moet worden gebracht. Volgens stichtingsvoorzitter Bergsma brengen de aktiegroepen dan ook de veiligheid van bewoners in gevaar. „Het wordt tijd", constateert hij, „dat de milieu-maffia een halt wordt toege roepen. Er moet nu maar eens een einde komen aan de goedbedoelde regeldrift van allerlei milieu-organisa ties". De nieuwe stichting gaat werken met donateurs. De groslijststemming die het CDA heeft gehouden, heeft geen verandering gebracht in de door het CDA bestuur ontworpen kandidatenlijst. Op de ver kiesbare plaatsen staan nu dus defini tief: 1. P. A. Zegers, 2. B. Daalder, 3. Gelein Janse, 4. Ate Rienstra, 5. R. Pranger-de Jong en 6. M. Huitema-Vos. In de vorige vergadering was het hel PvdA bestuur met uitzondering vai di secretaris Jan Veltkamp opgestapt al reactie op het door de leden afwijze van de voorgestelde kandidatenlijst voo de gemeenteraadsverkiezingen. Men er snel in geslaagd nieuwe kandidaten t vinden. Deze werden woensdagavoni voorgesteld en bij acclamatie gekozen Het waren Nel Bruin, Arie Hardeveld Joop Koning, Marian van der Werff v< Elisabeth de Weijer en Henk van d iji Veer. De functies zullen in onderlinj rit overleg worden verdeeld. De vertrek kende bestuursleden werden met rod tulpen uitgeluid; ook was er een bloe metje voor Cor Ellen, die al in decembe was opgestapt. Voorzitter Henk Hii constateerde dat de nieuwe mensei weinig van doen hadden gehad met d| recente troebelen bij de PvdA zodat zi met een schone lei beginnen. Enkeli nieuwe bestuursleden vonden wel da behoorlijke afspraken moeten wordei gemaakt, zodat duidelijk is in hoeverri het bestuur de fractie tot orde kai roepen. Forumavonden Meegdeeld werd dat de PvdA z< meewerken aan twee forumavonden dii binnenkort worden gehouden. De eer ste avond wordt gehouden op 20 april ir De Lindeboom en is georganiseer! door het Texels Verbond van Onder nemers en de tweede avond is op 11 mei, georganiseerd door de FNV al deling in het RSG gebouw. Burgemeester en wethouders hebbe aan de volgende personen en of instai ties bouwvergunning verleend: Ennia Recreatiebedrijvën NV, voor h( bouwen van een zomerhuis op h( terrein Vogelmient aan de Ruijslaan De Koog; P. J. Commandeur, Wi helminalaan 114, Den Burg, voor hl plaatsen van een dakraam in achte geveldakvlak; Gebr. Huizinga, Binnei burg. Den Burg, voor het verbouwt van kantoorruimte tot verkoopruimti H. Broekman, Sommeltjesweg 7 te 0 Waal, voor het bouwen van een tuil muur; R. D. Keijser, Waalderweg 10 Texel, voor het plaatsen van een st aan bestaande schuur;C. J. Kuip, vo< het veranderen van winkelruimte café-restaurant aan de Dorpsstraat 17 De Koog; J. J. Witte, Kaapstraat 7, 0 Koog, voor het veranderen van ee kozijn in schuifpui in achtergevel; VI Pronk, Wilhelminalaan 59 te Den Bur< voor het vergroten van een garage; Broekman, Hoofdweg 116 te Texe voor het geheel vernieuwen van ee schuur; M. S. Witte, Postweg 42 Texel, voor het veranderen van ee veestalling; H. W. Blesgen, voor hl uitbreiden van een zomerhuis aan hi Gerritslanderdijkje 114 te Texel.C. I Witte, Stuifweg 5 te Texel, voor h bouwen van een garage; J. M. Engi vaart, Burgwal 14 te Den Burg, vck het bouwen van een berging en schu ting; J. van Heerwaarden, Mienterglc 14 te Texel, voor het bouwen van e< droogloods; Th. de Jong, voor het ve nieuwen van een achtergevel van ee zomerwoning aan de Slufterweg Texel; J. Zegel, Voor het verander! van entree winkel aan de Binnenburg te Den Burg; Th. Hoogerheide, Na: rand 36 te Den Hoorn, voor het plaats! van een schutting; H. Granzeuer vo het plaatsen van een openhaard zomerhuis aan Zanddijk 56 te Eierlan St. Beroepsonderwijs Texel, voor h vergroten van leslokaal tot verkool praktijk; St. Beroepsonderwijs Texi voor het plaatsen van een houtstek; C Versluis, Schorrenweg 22 te Texi voor het veranderen van het woonhui P. Standaart, Molendwarsstraat 8 Den Burg, voor het bouwen van schutting en geiten-kippenhok; R. Hornby, Boodtlaan 5 te De Koog, vo het veranderen van personeelsverblijf Derden-belanghebbenden kunnen t gen deze beschikkingen ingevolge Wet Administratieve Rechtspraak Ov( heidsbeschikkingen een bezwaarschr indienen. Nadere informatie hierover te verkrijgen bij de gemeentesecretari afdeling algemene zaken, kamer 209. Wegens onderhoud aan de fuikbrui gen van TESO is ziekenvervoer p veerboot in de nacht van 22 op maart niet mogelijk. Zonodig zal beroep worden gedaan op een helicol ter van de Marine.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2