Texel is aansluiting met de kop kwijt Gamma 2 is kampioen. Question degradeert Klaverjasclub Den Burg zaalvoetbalprogramma MWRU. Voetbaluitslagen Texel-Wieringerwaard 0—1 GVT in A-finale De Boys veel zwakker dan Graftdijk Jeugdbowlen Wielerwedstrijd op Zuid-Haffel uitslagen Bowlinguitslagen PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 23 MAART 191^ - v -" v Zaterdag 20 maart 1982: Afdeling Noordholland: Louis Uriot was niet alleen een man op het middenveld, die rust in de aanvallen bracht, maar ook degene, die doorknokte als andere Texel- spelers het erbij lieten zitten. Door de 1 —0 nederlaag tegen koploper Wieringerwaard heeft Texel de aansluiting met de top van de vierde klasse verloren. Texel had tegen Wieringerwaard beslist een gelijkspel verdiend, omdat beide ploegen goed aan elkaar gewaagd waren. Voor de paar honderd toeschouwers was het deze middag al gauw duidelijk dat de doelpunten schaars zouden zijn en dat de gelukkigste ploeg zou zegevieren. Met name de verdedigingen van beide teams waren niet van plan om een scoringskans weg te geven. Texel was wat meer in de aanval maar moest voortdurend op haar hoede blij ven voor de snelle counters van Wie ringerwaard. Vooral van de snelle spit sen van Wieringerwaard Piet Verhagen en Peter Wonder ging voortdurend dreiging uit. In de Texel aanval was Louis Uriot de gevaarlijkste man, maar door gebrek aan steun van zijn midden velders kwam ook hij niet aan scoren toe. De combinaties bij Texel liepen goed tot het strafschopgebied van Wieringerwaard waar de aanvallen strandden op de hechte verdediging van Wieringerwaard Afgezien van een goe de actie van Rob van de Stap die zijn schot gestopt zag door de voet van de keeper, kwam Texel er aanvallend nau welijks aan te pas. Afstandschot Ook Wieringerwaard kon keeper Zaterdag plaatsten de meisjes (12 tot en met 16 jaar) van de afdeling gym nastiek van de MST (GVT) zich voor de A-finale van de jeugdcompetitie van het H.N.K. ten koste van Turnlust Midden- meer. Het puntenverschil was gering. GVT 145.90 punten en Turnlust 144 65 pun ten. De Texelse meisjes draaiden een redelijk goede wedstrijd. Jammer was echter dat zij niet op volledige sterkte aan de wedstrijd konden beginnen, dit door ziekte van Mirjam Raven. Voor het eerst werden een aantal nieuwe onder delen getoond in de diverse oefeningen die allen redelijk goed lukte, zoals een handstand opzetten van Gertie Praam- stra op de brug. De hele ploeg draaide vrij constant. Individueel behaalde Ger tie Praamstra een eerste plaats met 32.10 punten. Opvallend was het goede draaien van Marit de Porto die als tweede van de Texelse meisjes op de vierde plaats eindigde met 29.00 pun ten. De andere meisjes behaalden het volgende resultaat Anka Coutinho 28.90; Leonie Ran 26.45; Monique Schermer 28.40, Gemma Praamstra 27.05 en Karin Vlaming 24.95. Meisjes tot 12 jaar De meisjesploeg tot 12 jaar van GVT turnde te Heerhugowaard in de jeugd competitie tegen Tavenu. GVT behaal de op het eerste toestel brug ongelijk een behoorlijke voorsprong met 31.95 punten (Tavenu 35.00 punten). Balk werd een spannende race: Tavenu 36.00, GVT 36.55. GVT had duidelijk veel moeilijker onderdelen en nam daar mee meer risico, waardoor de meisjes nogal eens vroegtijdig van de balk gingen. Vrije oefening was weer duide lijk een overwinning voor GVT met 35.55 punten tegen Tavenu 31.60 pun ten. Alle meisjes van GVT deden een oefening op orkestmuziek waar ze zich goed in uit konden leven. Sprong ook in het voordeel van GVT met 36.05 punten tegen Tavenu 34.90 punten. De ploeg bestond uit: Simone Winter 27,75, Sigrid Sikma 24.75; Karin Vla ming 29.50; Monique Kalk 33.90; Edda Bakker 26.90. Wegens ziekte kon Gem ma Praamstra niet mee doen. Voor haar deed Yvonne Daalder mee en paste zich uitstekend aan; 23.70 punten. Indivi dueel werd met een grote voorsprong eerste Monique Kalk met een gemid delde van 8.50, tweede Karin Vlaming met een gemiddelde van 7.50 en derde llona Veul van Tavenu. Aanstaande zondag turnt deze meis jesploeg tegen de vereniging SSS Din- dua. De wedstrijd wordt op Te^el gehouden en begint om 10 45 uur in de Beatrixzaal. De uitwedstrijd tegen Graftdijk is de Texelse Boys niet goed bekomen. De thuisploeg, die bovenin de rang lijst verkeert, overspeelde de Texe laars volledig. Vooral in de eerste helft was Graftdijk goed op dreef en pas nadat twee doelpunten waren gemaakt, nam men gas terug en kon de Boys iets terugdoen. Graftdijk nam halverwege de eerste helft een voorsprong nadat het Boys- doel al verschillende malen was bestookt. De Graftdijk-doelman had een rustige middag: de aanvallen van de Texelaars kwamen niet verder dan het strafschopgebied. In het begin van de tweede helft wist Graftdijk het tweede doelpunt te maken en kort daarop volgde het derde De Boys slaagden er in het laatste gedeelte van de wedstrijd wel in veel meer druk uit te oefenen, maar dit leverde geen punten op. Vlak voor het eindsignaal werd het nog 4 0. De wedstrijd telt niet mee voor de periodetitle, zodat de goede positie voor de Boys in deze ranglijst gehandhaafd blijft. Het echtpaar J. Spaans had afge lopen donderdag de hoogste score van 7349 punten en boekte grote winst in beide klassementen. In de derde periode namen ze zelfs de eerste plaats over van de dames Vermuë en Timmerman, maar de verschillen blijven gering. In de totaalstand klom het echtpaar J. Spaans op naar de derde plaats maar ze kunnen met nog twee avonden te spelen geen bedreiging meer vormen voor het echtpaar P. van Heerwaarden dat nu wel bijna zeker is van de eerste plaats in het klassement. Tweede op deze clubavond werd het koppel J. Douma en M. Witte dat met invalster Sonja Witte de mooie score van 7144 punten behaalde. Goede derde werden F. en Y. Witte die met 6951 punten ook weer een paar plaatsen in het klasse ment stegen, wat ook het koppel P. van de Molen en R. Festen dede.i, die 6916 punten behaalden en nu op de zesde plaats staan. Stand derde periode: (resp. punten, marsen) Echtp. J. Spaans 42565 10 A. Vermuë-M. Timmerman 42521 18 H. Bakker-C. Vinke 42421 20 M. Bakelaar-P. Bruin 42350 12 Jan Willem van Zeijlen wist door zijn sterke spel zijn ploeg Hitachi tot bijna gelijke hoogte te brengen met koploper Tornado's. De verschillen waren zo klein dat ze één game wonnen en het pun tentotaal net verloren. Hotel de Zwaluw had weinig moeite met de Wip Kipjes en Strike Fire bleef het Voddeteam de baas. De Koog/Z-Flamingo's Schoorl 2-SVO/Z2 SVO/Z 3-AFC 5 Junioren: Texel B1-Zeemacht B1 Watervogels B1-De Koog B1 Oosterend B1-Zeemacht B2 HCSC B4-Texel B2 Schagen B3-Tex. Boys B1 Texel Cl-Geelzwart C1 Oosterend C1-Wiron Cl HCSC C3-Texel C2 Tex. Boys C1-Oosterend C2 WGW C6-Texel C3 Pupillen: Afdeling D' Oosterend D1-De Koog D1 Tex. Boys D1-Texel Dl Tex. Boys D2-Texel D3 Tex. Boys D3-Texel D2 Texel D4-Oosterend D2 Afdeling E: Cocksdorp E1-De Koog El Texel El -ZDH E1 Oosterend E1-Tex. Boys E1 5-1 2-3 0-2 6-0 6-0 9-2 1-4 5-2 2-0 11-0 8-0 4-2 0-2 2-2 2-1 2-8 2-3 2-2 Texel E2-Texel E3 Oosterend E2-Tex. Boys lm) Afdeling F: Oosterend F1-ZDH F1 Texel F1-Tex. Boys F1 Tex. Boys F2-Oosterend F2 Texel F2-Texel F3 Zondag 21 maart 1982: Vierde klasse KNVB: Texel-Wieringerwaard Afdeling Noordholland: Oosterend-Petten ZDH-Huiswaard HOSV-De Koog Graftdijk-Tex. Boys Texel 2-WGW 3 Geelzwart 3-Texel 3 Succes 3-Oosterend 2 Oosterend 3-BKC 4 Wiron 4-ZDH 2 JVC 4-Tex. Boys 2 Tex. Boys 3-Texel 4 Texel 5-JVC 6 De Koog 2-Wiron 5 Junioren: Tex. Boys A1-HRC A2 1—2 Dames: 1 1 Tex. Boys-Zaandijk 4—0 Tex. Boys 2-Geelzwart 2- af 0- 2- 2- 1- 0- 2- 3 3 4 1 0 2 1 5- 6 2- 2 7- 4- 0- 4- lepenburg niet op de proef stellen. Slechts eenmaal moest de Texel doel man handelend optreden toen hij met moeite een afstandschot corner kon tikken. Vijf minuten na rust viel de enige treffer van de wedstrijd. Middenvelder De Gier van Wieringerwaard zag zijn schot op de lat belanden, waarna de terugspringende bal door Marco Doets in het Texel doel werd gewerkt. Texel ging hierna met man en macht aanvallen maar verder dan een schitterende actie van Louis Uriot, die zijn omhaal tegen de lat zag komen, kwam de ploeg niet. Door het aanvallende spel van Texel kreeg Wieringerwaard nogal wat ruimte waardoor de Texel verdedigers menig maal tegenover een overmacht van Wieringerwaard aanvallers kwam te staan. Doelpunten bleven echter uit en zo eindigde deze wedstrijd in een over winning voor de gelukkigste ploeg en kon een aangeslagen Texel de kleed kamer opzoeken met de wetenschap dat men voorlopig niet in de top van de vierde klasse te vinden zal zijn. De senioren gingen zondagmorgen voor het eerst weer van start in een A en B poule. De jeugd werd ingedeeld in drie groepen om zoveel mogelijk gelijke kansen te waarborgen. De A poule had 20 ronden voor de boeg. De groep bleef steeds bij elkaar hoewel er diverse vluchtpogingen ondernomen werden die echter allen gedoemd waren te mis lukken. Vooral Jos Huisman toonde zich, na de opvallend matige prestaties van de eerste twee wedstrijden nu weer de oude en probeerde telkens opnieuw om weg te komen. In de slotfase van de strijd ontstond een zeer gevaarlijke situatie doordat een auto die het parcours was opgereden in verwar ring raakte en op de weg bleef staan terwijl de renners kwamen aanstormen voor de eindsprint. De auto kon nog bijtijds door het publiek in de berm gestuurd worden, zodat ongelukken gelukkig uitbleven. In de panieksituatie was het Hans Koorn die won met Douwe Dros als tweede en Jan van de Wal als derde. De B poule deed het wat minder snel maar ook hier werd hard gefietst. Dennis van Rooy moest afstappen wegens een lekke band. Uwe Smit en Sebastiaan van Hoorn raakten wat op achterstand maar ook zij reden de volle koers uit. In de eindsprint wist de ver rassend sterk rijdende Nico Evers met ruime voorsprong Ronald Kramer als tweede en Jan Huydink als derde, voor te blijven. Bij de jeugd waren het eerst de 8-jarigen die één ronde aflegden. De voor het eerst rijdende Stephan Kikkert won meteen de wedstrijd met Udo Vis ser als tweede en Bas Graaf als derde. De jeugd van 9 tot en met 11 jaar reed drie ronden. In deze groep wist Robert Kikkert de overwinning binnen te halen met Joost van Heerwaarden als tweede en Simone Winter als derde. Voor de jeugd van 11 en 12 jaar stonden er vijf ronden op het programma. Hier was het Robert Visser die Anna Simone Kooi man net wist voor te blijven, terwijl Jef Schuur derde werd. Zondag a.s. staat er een individuele tijdrit op het programma waarvan de start en finish bij de PEN (water- fabriek) in Oudesr^-'J 10. De jeugd start om half 10. De senioren ongeveer vanaf 10 uur en rijden twee rondjes van 8 kilometer. Gamma 2 is reserve kampioen zaalvoetballen van Texel geworden. Door als eerste te eindigen in de eerste klasse zal het nu tegen de overige reserve kampioenen van Noordholland promotiewedstrijden moeten spelen welke in april aanvangen. Hoofdklasser Question is vanuit zijn klasse naar de eerste klasse gedegradeerd. Zowel de hoofd- als eerste klassers speelden afgelopen week hun laatste competitiewedstrijd. Omdat er volgend seizoen in klassen van 12 teams wordt gespeeld promoveren Gamma 2, Oosterend 2 en Datsun 2 naar de hoofdklasse. KSMT moet een promotie/degradatie wedstrijd tegen Rab spelen en ook A O 2000 moet nog een wedstrijd spelen en deze zal waarschijnlijk gaan tegen tweede klasser Texelse Boys. een verdiende overwinning op Ratr nies. ZDH tegen Zegel Modes eindigd bij de B junioren in een 3—0 ov<_ winning voor Zegel Modes. ZA Veldmjg tegen Datsun was een doelpuntrij wedstrijd welke ZA Veldman met 6- wist te winnen. Aanstaande vrijdag worden de hal finales van de periodekampioenen g speeld. De week erop spelen de bei< verliezers tegen elkaar en hierna volgt finale en de winnaar daarvan zal Tex volgend seizoen voor de N.H. bek vertegenwoordigen. Vrijdag om 20. uur spelen Datsun en Dubbeldik eerste halve finale en direct hierna o 21.10 uur komen Oosterend en Gamn tegen elkaar uit. Gezien de wedstrijdi gespeeld in de competitie kunnen beii wedstrijde leuk en spannend zaalvoetbf opleveren. In de hoofdklasse moesten A O 2000 en Question uitmaken welke ploeg regelrecht zou degraderen. Omdat Question twee winstpunten in minde ring heeft gehad had A O 2000 in de strijd tegen dit team aan een gelijkspel genoeg om niet direct te degraderen. A O 2000 wilde echter meer dan een puntendeling en het behaalde een 4 2 overwinning op Question. Door deze overwinning eindigde A O 2000 door een beter doelsaldo nog boven KSMT. KSMT speelde zijn laatste wedstrijd tegen Oosterend en verloor met 6 0. Gamma kwam ook in zijn laatste partij tot een grote overwinning. Tegenstan der Dubbeldik kon lang de achterstand klein houden, maar in de tweede helft moest het zich gewonnen geven en Gamma liep uit naar een 10 2 over winning. Datsun eindigt als goede derde en het won zijn wedstrijd met 6 3 van Mantje. De Zwaan en ZDH speelden gelijk, 2 2. Gamma 2 was eigenlijk al kampioen van de eerste klasse omdat Oosterend 2 alsnog twee winstpunten in mindering heeft gekregen. Een beslissing waar Oosterend waarschijnlijk tegen in be roep zal gaan. Gamma 2 wist zijn kam pioenschap veilig te stellen door de laatste wedstrijd met 4—3 van een goed partij gevend Rab te winnen. Oosterend 2 verloor zijn partij. Dit team dat nodig veranderd moet worden wil het in de hoofdklasse een beetje mee kunnen draaien, verloor van een gretig Gamma 3 met 4—1. Datsun 3 stelde zijn derde plaats zeker door, hetzij moeizaam, met 4—3 van Gempo te winnen. Dubbeldik 2 won met 2 1 van Texel veteranen dat in keeper Rein Stam zijn uitblinker had. Tweede klasse In de tweede klasse werden twee wedstrijden gespeeld. Jelleboog won hier verrassend met 1 —0 van Mok, een uitslag die niet iedereen even leuk vond. ZDH 2 klom op naar de middenmoot door het onderaan staande Oosterend 5 met 3 1 te verslaan. In de derde klasse won Ph Hotel met 8—2 van het zonder wisselspelers uit komende Oosterend 6 in welk team Reg Visser een goed debuut maakte. KSMT 2 wist de kansen beter te benutten dan Texelse Boys 3 en won dan ook met 4—2. De Koog tegen Question 2 was een spannende partij welke Question 2 met 3 2 wist te winnen.Rode lan taarndrager Datsun 4 gaf tegen Texelse Boys 4 goed partij maar moest met 5—3 de overwinning aan de Boys laten. Bij de A junioren behaalde Bremakker Klasse A: Paal 19-Steigertje 5—0 Vismans eethuisje-De Koogel 4— 1 Dubbel EL-Strandplevier 1 4 1 Paal 9-Texel Vastgoed 4—1 Cafeetje-Holly Hobbie 354 1 Zi Vitaminebron-Fun 3—2 Klasse B: Malisa-Jan Toes bv 5—0 Sommeltjes-Strandplevier 2 4—1 Ko Live-Wielwaal 4 1 Reizenburo-Martha 4—1 Team 23-24 3-2 Graaf spuiterij-Mevo 3—2 Dinsdag league: Gamma-de Kagers 4—1 Loodg.bedr.Zijm-Kwartet 4 1 Slagerij Ott-De Luwe Boshoek 4—1 Dames trio league: Klavervier-Stumpers 3—1 De Goot-CCCM 3-1 Kwartet-T Fords 2—2 Hoofdklasse: Gamma-Dubbeldik De Zwaan-ZDH Mantje-Datsun KSMT-Oosterend A O 2000-Question Eerste klasse: Oosterend 3-datsun 3 Datsun 2-Gempo Dubbeldik 2-Texel vet. Rab-Gamma 2 Gamma 3-Oosterend 2 Tweede klasse: Oosterend 5-ZDH 2 Mok-Jelleboog Derde klasse: Tex.Boys 3-KSMT 2 PH Hotel-Oosterend 6 T ex. Boys 4- Datsu n 4 De Koog-Question 2 Junioren A: Bremakker-Ratronics Junioren B: ZA Veldman-Datsun ZDH-Zegel Modes 10- 2- 3- 0- 4- 3- Woensdag 24 maart: 18.00 u. De Koogel 2-Alkema 18.30 u. Nioz 2-ZDH 4 19.25 u. Rab 2-De Koog 2 20.15 u. ZDH 3-KSMT 2 21.10 u. De Koog-Datsun 4 22.05 u. Nioz-ZDH 2 Zaaldienst: Question Donderdag 25 maart: 18.00 u. Buro Eelman-Citroën 18.30 u. Jelleboog-Amro 19.25 u. Gamma 4-Tex.Boys 3 20.15 u. Oosterend 6-Tex.Boys 4 21.10 u. Oosterend 4-Dubbeldik 3 22.05 u. Mok-Tex.Boys Zaaldienst: Datsun Vrijdag 26 maart: 18.00 u. Cafeetje-Nuts 18.30 u. Tex.Boys 2-Oosterend 5 19.25 u. KSMT 3-Slufterhoek 20.15 u. Datsun-Dubbeldik 21.10 u. Oosterend-Gamma 22.05 u. Question 2-PH Hotel Zaaldienst: ZDH

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 8