Gamma gaf voorsprong uit handen De Koog verloor in grimmige stek én zeker Texelse zwemclub deed mee aan zwemmarathon Verdiende winst voor Zwaluwen Zaalvoetbaltoernooi ZDH zaalvoetbalprogramma Druk programma van Wielerclub Gelijk spel Tex. Boys En Passant 2 royaal geklopt Jos Bakker wint tulpenrit Optocht Den Burg Ruit ingeslagen k isdag 27 APRIL 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 13 In een spannende en aantrekkelijke edstrijd heeft HOSV via een 1 3 u rerwinning de promotie naar de twee- <j klasse veilig gesteld via de stand om it periodekampioenschap. Voor het n impioenschap moest HOSV nog een eek geduld hebben, want OESS kan punten nog gelijk komen. Onder grote e jblieke belangstelling leek HOSV De ir oog met grote cijfers op te rollen, want de tweede minuut werd het al 0 1. 'm, De Koog trok direct ten aanval. Deze ,e erd afgeslagen en via een snelle uitval j( erd de Koger verdediging uitgespeeld; 1. In de achtste minuut kopte Kees an Beek een voorzet van Ger Bongers De keeper was al verslagen maar een 0Lelervan HOSV kon de bal nog met de and uit het doel slaan. De penalty werd oor Ger Bongers echter naast gescho- Direct hierna werd keeper Stoop nkele malen op de proef gesteld door snelle voorhoede van HOSV. De oger verdediging met als uitblinkers irjan Verseput en Dick Oudendag gaf chter weinig kansen weg. De Koog kreeg ook enkele goede coringskansen via Herman van der Wal Kees van Beek, die een erg sterke d vedstrijd speelden. Tien minuten voor ust kwam HOSV nogal fortuinlijk op 31 —2. Na een duidelijke buitenspelsitu- 'e tie mocht HOSV doorgaan. J o Flens on deze aanval nog onderscheppen en 9 (laatste nogal onzuiver terug op keeper itoop die de bal via zijn vingers in eigen 3! loei zag verdwijnen. Waarschuwingen In de tweede helft toonde De Koog irg veel inzet en wist zich meer kansen e creëeren. Evenals in de uitwedstrijd plverd het spel steeds grimmiger. Des- jds kostte het HOSV twee officiële ulvaarschuwingen, nu waren Dick v Judendag en Arjan Verseput van De toog aan de beurt Na een kwartier nocht Ger Bongers een directe vrije trap lemen op 20 meter afstand van het HOSV doel. Zijn schot ketste af op de muur en in de rebound knalde hij op de lat. Tien minuten later kwam De Koog eindeliik op 1 —2 toen op het midden veld een HOSV speler zwaar gehinderd werd door een Koog speler en van veraf terugspeelde op zijn keeper. Deze stond echter te ver voor doel en werd verrast door deze lob. Gehuldigd Hierna was het gedaan met het verzet van HOSV en kon De Koog een veld- overwicht opbouwen, hetgeen diverse goede kansen opleverde, o.a. voor Dick Oudendag en Kees van Beek. In de slot fase kreeg HOSV een penalty te nemen, nadat Arjan Verseput een aanvaller blokkeerde. Deze werd goed benut waardoor HOSV de zege veilig stelde: 1 —3. Na deze overwinning werd HOSV uitbundig gehuldigd met de promotie naar de tweede klasse. De Koog verliet enigszins teleurgesteld het veld, want een gelijkspel had er toch zeker inge zeten Na een werkelijk schitterende pot zaalvoetbal heeft Gamma, nadat het tijdens de doelwisseling nog leidde met 3 0 van ABS/Boko met 4 6 verloren. Beide ploegen speelden op de aanval en behalve de tien doelpunten belandde de bal evenzovele malen tegen de doelpaal. Gamma had een sterk eerste kwartier. Reeds na drie minuten nam het een 1 0 voorsprong toen Rob van de Stap met behulp van de keeper wist te scoren. Weer drie minuten later schoot dezelfde speler op de lat. Nadat ook ABS/Boko voor de eerste maal tegen de lat had geschoten was het in de 12e minuut Martin Land die een vloeiende combinatie wist af te ronden. Even later moest Rob van de Stap voor twee minuten naar de bank en in deze periode belandde de bal twee keer op het houtwerk achter keeper Ed de Bruin. Louis Uriot wist met een kopbal de stand op 3—0 te brengen en Gamma kreeg hierna nog enkele kansen om de voorsprong te vergroten. Woensdagavond was er een druk Cu Hogramma voor de wielerclub op Zuid laffel. De senioren reden een tijdrit van 40 meter en daarna een criterium. De rï eugd reed alleen een criterium. Op het >arcours was nogal wat „overlast" van ractoren op de weg. De veteranen moesten dan ook op- ïens stoppen voor een tractor tijdens de wedstrijd Door oplettendheid van de enners kwam het gelukkig niet tot Dngelukken. De jeugd had het moeilijk omdat een flink aantal renners de hele dag aan het schoolvoetbaltoernooi had deelgeno- nen Bij de A jeugd wist desondanks toch Robert Visser beslag te leggen op de eerste plaats. Anna Simone Kooiman werd tweede en Paul Witte derde. In deze groep kwam Dennis Boomstra te vallen. Hij liep flinke schaafwonden op en moest dan ook naar de dokter. De B jeugd eindigde als volgt: 1. Joost van Heerwaarden, 2. Anton van der Vis, 3. Jacco Vinke. Bij de achtjarigen won Stephan Kik- kjert met Udo Visser als tweede. De veteranen reden eerst een individuele tijdrit over 1400 meter. De snelsten waren: A-poule: 1. Paul van Arnhem in 1.54.39; 2. Leen van Elk 1.54.41, 3. Jos Huisman 1.55.59. -poule: 1 Nico Evers 1.59.78, 2. Mark Bakelaar 1.59.81, 3. André Brouwer 2.01.61. Veteranen: 1. Dirk Eelman 2.94.56, 2. Martin Visser 2.04.85, 3. Dirk Vinke 2.05.88. In het daarna verreden criterium werd volop strijd geleverd. Er werd hard gekoerst zodat het moeilijk was om weg te komen uit het peloton. In de A-poule probeerde Paul van Arnhem telkens weer te ontsnappen. Hij kreeg Jan Buis mee in zijn wiel maar langer dan drie ronden mochten ze niet voorop blijven. Ze werden toen weer opgeslokt door het peloton. Ook de poging van Edo Kooi man werd in de kiem gesmoord. Ook in de B-poule lukte het niemand om zoveel afstand te nemen dat het gat niet snel weer gedicht werd. De uitslagen: A-poule: 1. Leen van Elk, 2. Gerard Koorn, 3. Douwe Dros. B-poule 1. Jan Huydink, 2. Ronald Kramer, 3. Willen Keijser. Veteranen: 1. Martin Visser, 2. Dirk Eelman, 3. Dirk Vinke. Woensdagavond wordt weer op Zuid Haffel gereden (criterium). De jeugd start om 18.30 uur de senioren om 19.00 uur. Na de wissel werd de tegenstand voor Gamma groter. Door een eigen inzet van een Gamma speler kwam Boko terug tot 3 1. De Gamma verdediging ging nu krampachtiger spelen terwijl de voorwaartsen de bal te lang aan de voet hielden. Eén minuut later werd het dan ook 3—2 en even later zelfs 3—3. Nadat Gamma via Rob van de Stap en Gert Pansier weer eens het houtwerk had geraakt, scoorde het steeds beter spelende ABS/Boko 3—4. Via een penalty bracht Louis Uriot de ploegen weer op gelijke voet. Beide ploegen bleven op de winst spelen en ABS- Boko zou deze tenslotte verdiend pak ken. Nadat eerst tweemaal ABS/Boko aanvallen op de paal eindigden, scoorde het in de 22ste minuut 4—5. Het slot- offensief van Gamma had geen resultaat en enkele seconden voor het einde werd de eindstand door ABS/Boko op 4 6 bepaald. Al met al een schitterende Datsun werd zaterdag kampioen van het ZDH zaalvoetbaftoernooi. Het op zaterdag gehouden zaalvoet baltoernooi in sporthal Ons Genoegen is gewonnen door Datsun. Het toernooi dat vlekkeloos verliep stond bol van sportieve strijd. Om 17.30 uur kon voor zitter Joop Groeskamp de prijzen uit reiken aan de volgende ploegen: 1. Datsun, 2. ZDH, 3. A O 2000, 4 KSMT, 5. ZDH 3, 6. ZDH 4, 7. Question en 8. ZDH 2. Scheidsrechters waren Aad Eelman Ton Gielis en Frits Androg die de wed strijden prima in de hand hielden. Van de gehouden verloting zijn enkele prij zen nog niet afgehaald. Het zijn de nummers 174, 969, 948 en 39. Deze kunnen deze week nog worden af gehaald bij Henk de Ruyter, Naalrand 11, Den Hoorn, telefoon 02226-436. EXTRA TROFEE'VOOR DIK HAKER Zaterdag van half één 's middags tot half één 's nachts heeft de Texelse zwemclub meegedaan aan een zwem marathon die door de plaatselijke zwemclub van Oude Veer was geor ganiseerd en die in het bad Den Krieck aldaar werd gehouden. Dik Haker, voorzitter van ZPC TX 71 kreeg van de club uit Oudeveer het verenigings T- shirt uitgereikt, dat jaarlijks wordt toe gekend aan iemand die de zwemsport binnen of buiten zijn vereniging op zo enthousiast mogelijke wijze naar buiten uitdraagt. Een trofee die gezien het ent housiasme waarmee Haker, maar ook de andere leden van de zwemclub zich van hun taken kwijten, zeker gerecht vaardigd is. De zwemmers van Texel die aan de marathon meededen waren Janny Verhagen, Ria Keijser, Olga Vos, Janny de Koning, Jan Commijs, Jan de Wit, Dik Haker en Peter Vos. De opening van het zwembad op dertig april zal geschieden door de jong ste leden van de zwemclub. Alle andere leden worden verzocht mee te doen in de optocht of om 11.00 uur bij het zwembad aanwezig te zijn, uiteraard met zwemkleding. De optocht vertrekt om kwart voor elf hij het fanfaregebouw aan de Witte Kruislaan. wedstrijd waarvan de liefhebbers heb ben genoten. Hoewel Gamma een grote voorsprong opbouwde ging de over winning toch naar de ploeg die daar gezien het spel het meeste recht op had. Door dit resultaat zijn de kansen van Gamma flink gedaald. Morgen (woens dag) speelt het in Den Helder tegen Marmag. Marmag heeft reeds zijn eerste drie wedstrijden gewonnen en bij winst op Gamma is het vrijwel zeker van pro motie. Gamma zelf is bij een nederlaag uitgeschakeld en bij een gelijkspel wor den de kansen nihil. Wanneer Gamma de naar binnen trekkende Gerry Plooy en de langs de zijlijn opkomende Johan Gast weet af te stoppen moeten er met gedisciplineerd spel toch winst kansen zijn. Gamma 2 speelde in Schagen tegen Schagha 2. Vijf minuten voor het einde leidde Schagha met 2—1 en een Gam ma speler schoot toen op de paal. In plaats van de gelijkmaker voor Gamma 2 liep Schagha direct hierna uit naar 3—1 en zou tenslotte met 4—1 winnen. Standen; Standaardteams: Marmag 3 6 9- 5 ABS/Boko 3 4 17-14 FC Kayer 3 3 10-10 IJsclub Kil/Mazda 2 2 3- 3 Pandora 2 1 3- 4 Gamma 2 1 8-10 Hink Tegel 3 1 9-12 Reserve teams: Schagha 2 3 5 FC de Visser 3 3 4 Mariene 2 3 4 Gamma 2 2 2 Lelietapijt 2 1 1 Telstar 2 2 0 Plakon 2 2 0 Vierde klasse: De Koog 2-Slufterhoek Texel vet. 2-KSMT 3 ZDH 4-Rab2 Junioren A: Bremakker-Buro Eelman De Koogel-Ratronics Junioren B: De Koogel 2-Zegel Modes Alkema-Datsun Junioren C: Pakhuus-Swarte Schaep Zondagmiddag zijn in het mannebad alle kandidaten geslaagd voor hun zwemdiploma. Een groot aantal ouders was getuige van dit gebeuren. De namen van de geslaagden zijn: Diploma B: Paul Esselman. Zwemvaardigheid 2, dipl. B: Nanna Veenstra, llja Keijser, Jacob van Heerwaarden, Manon Momberg, Ri chard Dijker, Karin Zegers, Mary Koorn, Sander Moens, Ariëtte Commijs, Inge Heethuis, Alice Visser en Ingrid van Lubek. Zwemvaardigheid 4, dipl. F: Norbert Eelman, Robert 9an Graaf, Carien Flissijn, Colina Boon, Eduard Dijker. Zwemvaardigheid 1. dipl. C: Kerstin Wonder, Monique Verhagen, Olivier de Koning, Linda Witte, Sandra Witte, Frederique Boorsma. Zwemvaardigheid 3, dipl. E: Edith Keijser, Sindy Prins, Petra Boom, Paulin Verhagen, Esther Boon, Yvonne Visser, Leon de Wit, Moniuq Vos, Mirjam Gerritsen, Sandra van Hove, Erika van Dijk, John Vos. 4-1 2-2 3-2 0-3 1-4 1-5 6-0 3-1 Woensdag 28 april: 18.00 u. ZA Veldman-ZDH 18.30 u. Jelleboog-Oosterend 5 19.25 u. Gamma 2-Marlene 2 20.15 u. KSMT 3-Nioz 2 21.10 u. Oosterend 4-Amro 22.05 u. De Koog-Gamma 4 Zaaldienst: Question Donderdag 29 april: 18.00 u. Ratronics 2-Cafeetje 18.30 u. Pakhuus-Dubbeldik 19.00 u. Swarte Schaep-Nuts 19.30 u. Mok-ZDH 2 20.20 u. Rab 2-De Koog 2 21.15 u. Tex.Boys 2-Nioz 22.05 u. Datsun 4-Question 2 Vrijdag 30 april: 18.00 u. Datsun-Zegel Modes 18.30 u. Buro Eelman-Ratronics 19.00 u. Citroen-De Koogel 19.30 u. ZDH 4-Texel vet. 2 20.20 u. Oosterend 6-LKSMT 2 21.15 u. Tex.Boys 3-Dubbeldik 3 Zaaldienst: Datsun Duinkertrofee Op Texel werd verder de kwartfinale voor de P.L. Duinkertrofee verspeeld. Hierbij waren geen verrassingen of het moet de 7 3 overwinning van Dub beldik op Datsun zijn A O 2000 kwam bij de laatste vier door ZDH 3 met 3 0 te verslaan. Oosterend en Gamma be haalden beiden een grote overwinning. Oosterend versloeg KSMT met 9 1 en Gamma won met 14—1 van Texelse Boys. In de derde klasse leed koploper ZDH 3 een onverwachte 2—1 nederlaag tegen De Koog ZDH 3 was wel de aanvallende ploeg maar kon het over wicht niet in doelpunten uitdrukken. PH Hotel versloeg KSMT 2 met 4—1 en door het verlies van ZDH 3 staat het nu één punt voor en heeft een beter doelsaldo. Beide ploegen moeten nog twee wedstrijden spelen. Texelse Boys 3 leidde met de wisseling met 7—0 tegen Oosterend 6 maar kwam niet verder dan een 8—1 overwinning. Texelse Boys 4 versloeg Question 2 met 4 3 en Gam ma 4 won met 4 0 van Datsun 4. In de vierde klasse verloren de num mers twee Rab 2 en Slufterhoek. De Koog wist met 4-1 op Slufterhoek zijn eerste overwinning te pakken. ZDH 4 versloeg Rab 2 met 3—2 en Texel veteranen 2 en KSMT 3 speelden 2 2 tegen elkaar gelijk. Door deze resultaten heeft koploper Nioz 2 met nog vier wedstrijden te spelen aan één puntje genoeg om zich kampioen te mogen noemen. Ook bij de A junioren was er een ver rassende uitslag. De Koogel dat dit seizoen steeds makkelijk wint moest onverwachts tegen Ratronics een 4—1 nederlaag incasseren. Buro Eelman ver sloeg hier Bremakker met 3 0. Bij de junioren B versloeg Zegel Modes De Koogel 2 met 5—1 en Alkema won met 6 0 van Datsun. Bij de C-tjes wist Pakhuus met 3 1 van Swarte Schaep te winnen. Uitslagen zaalvoetbal Promotiewedstrijden Gamma-ABS/Boko 4 6 Schagha 2-Gamma 2 4 1 P.L. Duinkertrofee: Gamma-Tex.Boys 14 1 A O 2000-ZDH 3 3-0 Dubbeldik-Datsun 7—3 Oosterend-KSMT 9—1 Derde klasse: Tex.Boys 3-Oosterend 6 8 1 Tex.Boys 4-Question 2 4—3 ZÖH 3-De Koog 1-2 Gamma 4-Datsun 4 4—0 KSMT2-PH Hotel 1-4 Anderhald uur constant aanvallen op het do?l van Graftdijk leverden de Boys niet meer op dan een benauwd gelijk spel. Er stond niets meer op het spel, zodat er vrijuit gevoetbald kon worden. Beide partijen waren er dan ook op uit er een leuke wedstrijd van te maken. Helaas voelde de scheidsrechter zich geroepen veelvuldig af te fluiten wat in en om het veld veel irritatie opriep en ook het spel nadelig beinvloedde. De enige ernstige overtreding trof Nico Zoetelief die onderweg naar het Graft dijk doel pijnlijk tot staan werd gebracht. Na 10 minuten spelen kwam Graftdijk onverwacht op een 1—0 voorsprong. De bal werd uit een hoekschop on voldoende weggewerkt en spits C. Groot verraste keeper Kees Koopman volkomen door met een omhaal de bal in het doel te werken. Geen' minuut later was het bijna weer gelijk. Een uit stekend genomen vrije trap door Pieter Duin belandde echter op de lat. Ook een prima schot van Rian van Heerwaarde had geen succes, want de Graftdijk keeper reageerde goed en wist de bal uit de bovenhoek te tikken. De Boys bleven aandringen maar zagen geen kans een bres in de Graftdijk defensie te slaan. Afgekeurd Al snel in de tweede helft benutte Alfred Bakker een misverstand tussen keeper en verdediger om de bal in het Graftdijk doel te deponeren. Tot ieders verbazing keurde de scheidsrechter dit doelpunt echter af. Het duurde tot vijf minuten voor het eindsignaal dat de Boys, na Pieter Duin, loon naar werken kregen. Deze benutte een uitstekende pass van Kees van Heerwaarden en gaf de Graftdijk keeper met het hoofd kans loos het nakijken. Alleen de eer stond zaterdagmid dag in de laatste bondswedstrijd tus sen En Passant 2 en Warmerhuizen nog op het spel, voor de ranglijst waren de kaarten inmiddels ge schud. Desondanks beschouwden de spelers de match niet als een for maliteit en zo ontwikkelde zich een interessant en spannend gevecht, dat drie volle uren duurde. M. Bremer verspeelde een stuk in een leuke opstelling, F. van Lare gaf (te vroeg?) een stuk voor aanval via open h-lijn, maar Bouma wist tijdig te mobili seren. E. de Visser hield routinier Gutker keurig op remise en het initiatief dat W. Pranger wist te verwerven, leverde het •eerste volle En Passant- punt op. M. Witte kon het sterke witte centrum niet neutraliseren. P Bakelaar had met W. Tesselaar en de klok van doen, hetgeen mogelijk ook de doorslag gaf; na stukverlies forceerde zijn tegenstander bovendien dame-ruil. H. van Daalen bezorgde P. Wardenaar een Texel-complex. Deze Vios-speler beleefde op het eiland alleen maar voetbalnederlagen. Daar kwam ditmaal zijn schaak-Waterloo nog bij, A. Bakker en P. Smit gebruikten erg veel tijd voor een weinig gespeelde (Tarrasch) variant van de Franse opening. Doordat zwart de mogelijkheid van een tussenschaakje niet op waarde schatte, ging niet alleen de kwaliteitsvoorsprong, maar ook de kans op een spannend (remise-achtig) eindspel verloren. En Passant 2-Warmerhuizen A. Bakker-P. Smit 0 1 F. van Lare-Y. Douma 0—1 M. Witte-F. Kemper 0—1 P. Bakelaar-W. Tesselaar 0 1 H. van Daalen-P. Wardenaar 1—0 E. de Visser-C. Gutker 14-V4 W. Pranger-J. de Groot 1 —0 M. Bremer-R. de Groot 0—1 totaal 214-5 14 Zondagmiddag hield de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel haar tweede puzzelrit die meetelt voor het kampioenschap 1982. De rituitzetters Anne de Vries en Jan Grisnigt zagen 29 auto's en drie bromfietsen aan de start verschijnen. De rit voerde via Oudeschild naar Oosterend, De Waal en dan weer naar Den Burg: De finish was rn hotel De Lindeboom-Texel. Het was dit keer Jos Bakker die met de eerste plaats ging strijken, op de voet gevolgd door Henk Gieze en Peter Ran. De rit had een lengte van 45 kilometer. Om 16.45 uur kon de uitslag bekend worden gemaakt. Uitslag auto's: I. Jos Bakker 24 straf p., 2. Henk Gieze 26 strafp., 3. Jan de Wit 40 strafp., 5. Nan Westerlaken 64 strafp., 5. Jan Zegel 70 strafp., 6. Leen de Braven 74 strafp., 7. Co Koomen 76 strafp., 8. Dirk Westerlaken 77 strafp., 9. Piet Schrama 83 strafp., 10. Jan Spaans 86 strafp., II. Ko Vinke 86 strafp. Uitslagen bromfietsen: 1. Adri Kikkert 145 strafpunten. Vrijdag start in Den Burg om 10 45 uur een feestelijke kinderoptocht bij het Fanfaregebouwtje aan de Witte Kruis laan. Deelnemertjes aan deze optocht zijn echter niet verplicht ook bij het startpqnt te vertrekken Een ieder die zin heeft, verkleed of niet, kan tijdens de rondgand, die moet resulteren in een grote feestelijke stoet bij het zwem bad, aansluiten. Van een strandhuisje dat aan een Haarlemmer toebehoort werd vrijdag een ruit ingeslagen. Uit het huisje wordt niets vermist. ZDH heeft de moeilijke uitwedstrijd tegen Huiswaard gewonnen. Gezien de inzet en spelcombinaties was dit dik verdiend. Na 25 minuten was het nog steeds 0 0. ZDH speelde zonder Bram Brouwer. Schoten van Huiswaard gin gen veelvuldig naast en over. Na een vrije trap genomen door Rob Sijm belandde de bal via een speler van Huiswaard en Wilco Bakker in het doel. Na het doelpunt was de thuisclub toch iets aangeslagen. Het draaide niet. Passes waren te kort of verkeerd. ZDH ging echter door en de beste kansen waren op dat moment voor de Zwalu wen. Een counter van Huiswaard werd door keeper Hans Zijm gestopt en ook een vrije trap op het randje van het strafschopgebied werd door hem ge pakt. Toch werd het snel gelijk door een schot van Piet de Graaff die vanaf 30 meter via de onderkant van de lat het doel in schoot. Twee minuten later wist ZDH weer te scoren. Via een pass van Ton Arnout op Kees Hin. Deze kon alleen richting doel gaan en scoorde: 1—2. Direct na de rustaftrap een corner van Huiswaard die op de paal belandde. Bij een botsing met de keeper raakte Kees Hin geblesseerd maar toch kon hij even later verder spelen. Het was de zelfde speler die de stand op 3—1 had kunnen brengen maar Hin gaf de bal in een aanval aan Bakker die op dat moment buitenspel stond. De laatste 20 minuten moest ZDH uitspelen met 10 man omdat Kees Hin het veld dizzy moest verlaten na de eerder opgelopen botsing. Maar ZDH hield stand en nam weer twee punten mee naar Texel. Eindstand 1—2.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 13