Strafschoppen brengen winst En Passant promoveert Texel schitterde tegen Vios Wieringerwaard kreeg doelpunten cadeau Gamma laat belangrijk puntje liggen Omstreden gedrag scheidsrechter Kleine Marathon var vrienden van het Paai Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Vierde en vijfde plaats voor GVT Postduivenvlucht Oosterend B1 kampioen Zaalvoetbal programma Oefenwedstrijd SM. De Koog Eindstanden Tevoko en Smash volleybal TX 71 zwemfestiji in „Molenkoog" PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 11 ME111 Door het beter nemen van strafschoppen heeft Texel het klaargespeeld om tweede klasser VIOS uit Warmenhuizen uit het KNVB bekertoernooi te wippen. Een wedstrijd beslissen d.m.v. strafschoppen geeft altijd het idee dat de gelukkigste ploeg verder speelt. In dit geval was het echter pure gerechtigheid, omdat Texel beter voetbal liet zien en de ploeg uit Warmenhuizen bij momenten geheel overklaste. De beginfase van de wedstrijd kenmerkte zich door aftastend spel, maar toen Texel inzag dat men beslist niet behoefde onder te doen voor deze tweede klasser ging de ploeg er zeer gemotiveerd tegenaan. Verheugend was het om te zien, dat met name het duo Rob van der Stap - Martin Land weer ouderwets draaide. Menigmaal wisten de hun tegenstan ders uit te spelen. Vooral Van der Stap kon slechts door grove overtredingen gestopt worden. Na 5 minuten spelen mocht Klaas Dirk Koorn een vrije trap nemen, die rakelings voor het doel langs ging. De volgende aanval was bijna weer raak toen Louis Uriot de bal met het hoofd teruglegde op de inkomende Martin Land die rakelings overschoot. Een enorm gretig spelend Texel ging door en liet het publiek genieten van goed voetbal. Na een half uur spelen brak het 'kwartiertje' van Henk Jan Klok aan. Bekend van Klok is dat hij door z'n lengte en sprongkracht sterk in de lucht is. Uit een corner van Martin Land kopte hij de bal schitterend in de kruising waardoor Texel op 1 —0 kwam. Katachtig Nog geen vijf minuten later kwam hij goed inlopend vanaf de rand van het strafschopgebied en hoog opspringend kopte hij keihard op doel, maar de keeper van VIOS wist met een kat achtige reactie de bal over de lat te tillen. Aangezien de Texel-achterhoede de VlOS-voorwaartsen geen enkele kans gaf behoefde keeper lepenburg zich voor de rust niet te onderscheiden. Grote moeite De eerste 20 minuten na de rust waren voor Texel van grote klasse. VIOS werd totaal overklast en wist slechts met grote moeite het tweede doelpunt te voorkomen. Eerst zag Henk Jan Klok een kopbal van de doellijn gehaald en verder werden goede voor zetten van Martin Land en Nico Scher mer goed afgewerkt door Henk Groen en Rob van der Stap maar de erg goed keepende VlOS-doelman en de paal voorkwamen een grotere achterstand. Piet Monster kwam Nico Schermer vervangen en vestigde onmiddellijk de aandacht op zich door met een goede actie alleen voor de VlOS-keeper te verschijnen, die zijn schot goed blok keerde. Capitulatie Met nog een kwartier te spelen kreeg Zaterdag 8 mei 1982 Pupillen: Oosterend F2-Texel F3 Junioren: Tex. Boys B1-Schagen B3 Vierde klasse KNVB: Wieringerwaard-Texel Afdeling Noordholland: Dames: DVC-Tex. Boys Flamingo's-Tex. Boys 2 2-0 0-4 4-2 10-0 2-2 Donderdag 13 mei 1982 Vierde ronde KNVB-beker: Hollandia T.-Texel, 18.30 uur. Vertrek boot 17.05 uur. Door een zwaarbevochten 5—3 zege op Aartswoud, veroverde het eerste achttal van En Passant een plaats in de eerste klasse, hetgeen een unicum mag heten voor een schaakclub met rond de 20 leden. En Passant maakte de laatste jaren al een opmerkelijke klim op de schaak ladder. Vijf jaar geleden promoveerde het team naar de derde klasse en eindigde steeds zeer hoog, maar pas na 3 jaar lukte het de 2de klasse te bereiken. De schakers hoopten aanvankelijk zich daar te kunnen handhaven, maar reeds het eerste seizoen liepen de Texelse schakers mee in de race om de eerste plaats. Vorig jaar greep En Passant daar nog naast, maar dit jaar wist de club zich samen met de Lange Rochade (Alkmaar) en Aartswoud op Door met 4—2 te winnen van Texel is Wieringerwaard kampioen geworden in de vierde klasse A. Deze winst is vooral te danken aan het gedrag van de scheidsrechter die maar liefst drie doel punten cadeau gaf aan de kampioens kandidaat en hiermee de woede van de Texel-spelers op zijn hals haalde. De prestaties van de 'scheids' werden ook in de gelederen van Wieringerwaard omstreden genoemd, al kon de thuis club er zondag geen 'echte' traan om laten. De titel werd binnengehaald ten koste van Nicol Schermer en Klaas Dirk Koorn die wegens opmerkingen tegen de leiding genoteerd werden. Texel heeft Wieringerwaard beslist goed partij kunnen geven. Vooral de eerste 20 minuten waren voor Texel en wist de club snel de leiding te nemen. Na 'n kwartier ontving Uriot 'n scherpe pass van Henk Jan Klok die hij snel onder controle bracht en beheerst in schoot. Wieringerwaard schrok duidelijk van deze snelle achterstand en de aanhang van de thuisclub werd angstig stil. De gelijkmaker liet echter niet lang op zich wachten want na een half uur bracht de rechtse middenvelder van Wieringerwaard met een schitterend hard schot 1 1 op het scorebord. Daarna vond de scheidsrechter het nodig de hoofdrol in deze match op te eisen door tot tweemaal een vrije trap aan de thuisclub toe te kennen. Geschenk Er was in het geheel geen sprake van een overtreding en vriend en vijand waren dan ook verbaasd over deze beslissing. Gerrit de Gier maakte dank baar gebruik van dit 'geschenk' en bracht zijn ploeg met twee schitterende vrije trappen op 3 1 Na de rust trad een duidelijk geïrri teerd Texel aan. Wieringerwaard werd goed in toom gehouden en kon niet gevaarlijk worden. De vierde treffer kon genoteerd worden uit een buitenspel schot en toen was voor Texel de maat vol. Commentaar leverde de eerder genoemde noteringen op en het werd duidelijk dat Texel het onderspit moest delven. Vijf minuten voor het eindsig naal wist Klaas Dirk Koorn het aanzien van Texel nog enigszins te reden door 4—2 aan te tekenen. Wieringerwaard hees de kampioensvlag en Texel mocht met een flinke kater het veld verlaten. In de A-finale van het turnkampioen- schap van Noordholland behaalde de GVT-selectie een vijfde plaats. Monique Kalk leverde een uitstekende prestatie door in het individuele klassement als eerste te eindigen. Zij behaalde 31.05 punten. Overige eindklasseringen: Gemme Praamstra 24.40 pnt.; Simone Winter 24.45 pnt.; Karin Vlaming 24.30 pnt.; Edda Bakker 23.60 pnt., Sigrid Sikma 23.30 pnt. Bij de dames werd Texel vierde, waarbij vooral de uitstekende paard- oefeningen opvielen. Uitslagen: Gertie Praamstra 30.75 pnt., Monique Scher mer 27.10 pnt., Anka Coutinho 26.90 pnt., Miriam Raven 26.75 pnt., Marit de Porto 25.25 pnt. en Leonie Ran 24.35 pnt. Eindstand 5-3 De Texelse postduiven kwamen dit weekend onder goede weersomstan digheden vanuit St. Ghistain Horny (300 km). De vlucht verliep goed. Er vlogen 46 Texelse duiven mee en de uitslag is als volgt: K. Bruining 1 - 9; Sj. Feenstra 2-4-6; H. P. Kooger 3 - 7; A. M. Keijzer 5; A. Daalder 8 - 10. VIOS het spel wat meer onder controle wat onmiddellijk resulteerde in enkele kansen. De eerste maal kon Charles lepenburg met z'n voet redding brengen maar 5 minuten voor tijd moest hij toch capituleren. Een als voorzet bedoelde bal werd door een VlOS-man snel met de voet beroerd waardoor de bal via de binnenkant paal het Texel-doel inhup- pelde. Met nog één minuut te spelen leek VIOS toch nog de overwinning te grijpen, maar met een schitterende actie wist Charles lepenburg dit onge daan te maken. Strafschoppen moesten toen de beslissing brengen, omdat verlengen zou betekenen dat VIOS de laatste boot zou missen. Voor Texel schoten Louis Uriot, Henk Groen, Martin Land, Klaas Dirk Koorn raak en miste Rob van der Stap. VIOS miste twee maal, mede doordat Charles lepenburg een strafschop erg knap stopte. Zo kwam Texel toch nog aan de zeer verdiende winst. T uitjehorn De volgende tegenstander voor de KNVB beker is Hollandia uit Tuitjehorn. Een bekende tegenstander voor Texel, omdat deze ploeg ook uitkomt in de vierde klasse A. Texel zal het in Tuitje horn erg moeilijk krijgen omdat Hollan dia een harde ploeg is die vecht voor elke meter grond. De kampioensjunioren van Oosterend, v.l.n.r. achterste rij: leider Rag Visser, Piet Graaf, Hans Witte, Hein Paul Siebinga, Biem Bremer, Marcel Witte, Rob Vonk, Peter Dijker en Trainer Bep Vonk. Voorste rij: Bennio Visser, Jan Eelman, Sinne van Beek, Erwin Koning, Andreas Moonen en Dennis Vonk. Na een spannende strijd om het kampioenschap is Oosterend B1 dit seizoen de sterkste gebleken. Zowel Texel B2 als WGW B3 golden lange tijd als gevaarlijke concurrenten, maar in de slotfase van de competitie bewezen de Oosterenders het meeste recht op het kampioenschap te hebben, al moest een beslissingswedstrijd tegen WGW ge speeld worden. Deze wedstrijd werd op 1 mei onder leiding van scheidrechter Jansma en de grensrechters W. Gra- bowski en W. Oosterhof in Den Hoorn gespeeld Hoewel vnnral in de eerste helft nogal krampachtig werd gestre den, heeft WGW eigenlijk nauwelijks uitzicht op het kampioenschap gehad. Al voor de rust namen de Oosterenders een 1—0 voorsprong om al spoedig na de rust via het scoren van nog 2 goals de wedstrijd te beslissen. Om het kampioensfeest, dat afgelo pen zaterdag gevierd werd, extra glans te geven, werd tegen HOSV B1 ge speeld. Ondanks het feit dat het team van HOSV met wat A-junioren was ver sterkt, werd het opnieuw een gemakke lijke overwinning voor de Oosterenders. Via doelpunten van Piet Graaf en Ben Visser werd een dikverdiende 2—0 'overwinning behaald. de eerste plaats te nestelen. Er volgde een uiterst spannende barrage tussen de 3 clubs. Aartswoud versloeg de Lange Rocharde en En Passant hield de Lange Rochade op 4—4. Daarmee waren de Alkmaarders uitgeschakeld en En Passant moest winnen van Aartswoud. De schakers waren opnieuw te gast bij Schaakclub Magnus in Schagen. De strijd ging lange tijd gelijk op, maar plotseling kreeg En Passant een steun tje in de rug, toen Terpstra, die zeer bedenkelijk stond, de aanval van F. van Eekelen in gruzelementen sloeg door op klaarlichte dag de dame van zijn tegenstander te vangen. Er werd toen weer lang gevochten, maar Aartswoud kwam op 1—1 doordat T. den Boer Jan Witte versloeg. Peter Bergman, Jaap Dros, Rinus Vittali en Gerard van Es hadden inmiddels de betere stelling gekregen. Gerard van Es sloeg het eerst toe; Bijpost wikkelde niet correct af waarna Can Es hem een stuk ontfut selde. Koelbloedig Ondertussen ging het wel mis met Joop Rommets, die door tijdnood gekweld vanuit betere stelling een stuk verloor. A. Zeeman wikkelde koelbloe dig af naar een gewonnen eindspel. Bij de tijdcontrole had Wim Hoekman een totaal gelijkwaardige stelling tegen N. Bakker. Maar juist na de limiet schoot Hoekman een geweldige bok", zodat er geen houden meer aan was. En Passant stond met 3—2 achter, maar Peter Bergman stond gewonnen, hoewel de stelling nog boordevol ver raderlijkheden zat. Kraken Jaap Dros was bezig in een thematisch eindspel S. Martoyo lang zaam te kraken en Vittali speelde een. dame-eindspel met pluspion. Tenslotte wonnen alle drie de Texelaars hun partij, hoewel Bergman daar nog zeer lang voor moest vechten. Door deze zege plaatste het eerste achttal van En Passant zich voor de bondswedstrijden in de eerste klasse. Het is de eerste keer in de schaakhistorie dat Texel zo hoog reikt. Uitslagen: En Passant-Aartswoud: G. van Es-R. Bijpost 1—0 M. Vittali-J. Stapel 1—0 J. Dros-S. Mortoyo 1—0 A. Terpstra-F. van Eekelen 1 —0 J. Rommets-A. Zeeman 0—1 P. Bergman-C. Splinter 1 —0 J. Witte-T. van Baar 0—1 W. Hoekman-N. Bakker 0—1 Gamma heeft in de strijd om een plaats in de rayonshoofdklasse zaal voetbal tegen de Volendamse IJsclub Kil/Mazda een belangrijk punt laten liggen door 3—3 gelijk te spelen. Onder het toeziend oog van weinig publiek kwam Gamma uit met Ben Eelman in doel voor de afwezige Ed de Bruyn. In de eerste helft was er weinig te genie ten. IJsclub Kil/Mazda speelde op de counter en probeerde zo veel mogelijk het tempo te drukken. Twee minuten voor de wissel namen de Volendammers na een uitval een voorsprong toen men een fout in de Gamma verdediging wist af te straffen. Direkt na de wissel bracht Volendam de voorsprong op 0—2 toen een Gam ma-speler de bal met z'n voet liet springen. Nog geen minuut later had Gamma de achterstand echter weer verkleind en Nicol Schermer was de maker van dit doelpunt. In de 7de minuut zorgde Louis Uriot voor 2—2. Nadat Nicol Schermer voor twee minu ten naar de strafbank moest was het na deze periode Rob van der Stap die Gamma op een voorsprong zette. Met nog 8 minuten te spelen scoorden de Volendammers echter weer de gelijk maker: 3—3. Hierna werd er niet meer gescoord hoewel IJsclub Kil/Mazda in de slotfase de verdedigende tactiek los liet en de aanval opzocht maar keeper Ben Eelman wist met enkele schitteren de reddingen Gamma voor een neder laag te behoeden. Gamma speelt nu nog twee wedstrijden. Deze moeten beiden gewonnen worden wil men nog promo veren. A.s. vrijdag ontmoet het in Schagen het al uitgeschakelde Pandora Boys kampioen Voor de competitie wist tweede klas ser Texelse Boys het kampioenschap binnen te halen. Gemakkelijk ging dit niet want de strijd tegen Amro werd benauwd met 3—2 gewonnen. Dubbel dik 3 behaalde hier een grote 9—0 over winning op ZDH 2. Mok-Nioz eindigde in 3—3 en Texelse Boys 2 verliet de laatste plaats door tegen Jelleboog 2—2 gelijk te spelen. In de derde klasse geeft ZDH 3 de moed nog niet op en behaalde nu een royale 6—1 overwinning op Texelse Boys 4. Oosterend 6 maakte het Datsun 4 knap lastig maar het moest genoegen nemen met een 4—3 nederlaag. In de vierde klasse verloor kampioen Nioz 2 verrassend met 2— 1 van Slufter- hoek. De overige twee wedstrijden eindigden in een gelijk spel. ZDH 4- KSMT 3 werd 3—3 en Texel veteranen 2-De Koog 2 eindigde in 1 1 T rofee Voor de P. L. Duinker-trofee hebben Oosterend en Gamma zich geplaatst voor de finale. Gamma-Dubbeldik was een wedstrijd met twee onvolledige teams welke wedstrijd Gamma met 2—0 wist te winnen. Oosterend maakte het zich tegen A O 2000 nog zeer moeilijk en kwam tot een krappe 5—4 overwin ning. Voor de junioren werden veel wed strijden gespeeld en de meeste teams kwamen tweemaal in het veld. De meest opvallende uitslag was de 5—0 ovenwin ning van Bremakker op Ratronics. De 14—0 overwinning van Alkema op De Koogel 2 mag groot genoemd worden en bij de C-junioren bleef Cafeetje ongeslagen bovenaan staan door twee maal te winnen. Hieronder de uitslagen: Promotieklasse: Gamma-IJsclub Kil/Mazda 3—3 P. L. Duinkertrofee: Gamma-Dubbeldik 2—0 Oosterend-A O 2000 5—4 Tweede klasse: ZDH 2-Dubbeldik 0-9 Mok-Nioz 3-3 Amro-Texelse Boys 2—3 Texelse Boys 2-Jelleboog 2—2 Derde klasse: Oosterend 6-Datsun 4 3—4 Texelse Boys 4-ZDH 3 1—6 Vierde klasse: ZDH 4-KSMT 3 3-3 Texel veteranen 2-De Koog 2 1 1 Nioz 2-Slufterhoek 1—2 Junioren A: Bureau Eelman-Citroën 2—1 Ratronics-Bremakker 0—5 Bremakker-Citroën 0—2 De Koogel-Bureau Eelman 6—1 Junioren B: ZA Veldman-Datsun 3—1 Zegel Modes-ZDH 4—0 De Koogel 2-Alkema 0—14 De Koogel 2-Datsun 1 1 ZA Veldman-Zegel Modes 1 —3 Alkema-ZDH 3-3 Junioren C: Swarte Schaep-Cafeetje 1—4 Cafeetje-Pakhuus 1—0 Nuts-Dubbeldik 3—1 Swarte Schaep-Ratronics 2 2—5 Donderdag 13 mei: 18.00 uur: Pakhuus-Nuts 18.30 uur: De Koogel 2-ZDH 19.00 uur: ZA Veldman-Alkema 19.30 uur: Mok-Oosterend 5 20.20 uur: Jelleboog-Nioz 21.10 uur: ZDH 2-Amro Woensdag (morgen) speelt het mei jesteam van S.V. De Koog een oefe wedstrijd tegen de E-pupillen. Aanvat 19.00 uur. De seniorentraining is de: week op donderdag eveneens om 19.( uur. Vrijdag wordt in „Capri" een bui tengewone ledenvergadering gehoudi voor senioren. Aanvang 19.30 uur. Heren derde klasse: WSOV 2 20 Tevoko 2 18 Juvoc 2 20 Zeemacht 2 19 WSOV 3 17 HCSC4 19 Braaf Seahawks 6 19 Los 18 Juvoc3 18 HCSC5 20 Dames eerste klasse: Polisport 2 22 HCSC2 22 Noordkop 1 22 ZAP 22 VCW 22 Wieringen 22 Harpoen 22 Tevoko2 22 De boemel 22 Advendo 2 22 WSOV 22 Braaf Seahawks2 22 Dames tweede klasse: Juvoc 1 21 HCSC3 22 Juvoc2 21 Muwi 1 20 Smash '68 20 HCSC4 18 WSOV 2 22 Noordkop 3 20 Braaf Seahawks 3 21 Noordkop 2 20 Tevoko3 20 Noordkop 4 21 Dames derde klasse A: Juvoc4 12 Tevoko 4 12 Braaf Seahawks 4 11 Braaf Seahawks 5 12 WSOV 4 12 HCSC6 14 Muwi 2 11 HCSC5 10 Meisjes adspiranten A: HCSC1 17 WSOV 1 20 Noordkop 1 18 Smash '68 16 HCSC 2 18 Braaf Seahawks 1 18 Tevoko1 18 Meisjes B: WSOV 2 17 HCSC 3 16 Noordkop 2 17 Tevoko2 15 HCSC 4 16 Braaf Seahawks 2 18 Juvoc 15 Tevoko dames 1 gaan het volgen seizoen in de eerste klasse spelen. Tevoko heren 1 blijven in de pron tieklasse spelen. De Vereniging Vrienden van Paard houdt 23 mei een kleine m< thon. Startplaats en tijd worden aan de deelnemers bekend gemaa: Men dient zich voor deze marathon spoedig mogelijk, doch uiterlijk vrijt 14 mei op te geven bij mevrouw Bakker-Witte, telefoon (02226) 464 Zaterdag organiseert Zwemclub 71 een estafette-marathon voor ei leden in zwembad Molenkoog. Vi 16.30 uur wordt in groepen van vier hele en halve kilometer gezwommen iedere deelnemer zwemt naar zijn op haar leeftijd 125 of 250 me Het is geen marathon waarbij om snelste tijd wordt gezwommen, elke deelnemer is er een herinnering men kan zich morgen tijdens training opgeven. Deze week kon zwemclub het honderdste lid note en dat is volgens voorzitter Haker teken dat de vereniging met vele ak teiten op de goede zwemkoers" zit 22.05 uur: Nioz 2-Rab 2 Zaaldienst: De Koog. Vrijdag 14 mei: 18.00 uur: Ratronics 2-Dubbeldik 18.30 uur: Tex. Boys 2-Dubbeldik 3 19.25 uur: Gamma 2-West Friesland 20.15uur: Oosterend4-Texelse Boys 21.10 uur: De Koog2-KSMT3 22.05 uur: Slufterhoek-Texel vet. 2 Zaaldienst: Oosterend.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6