Watersportvereniging verbiedt crossen op kleidepöt Oudeschild Openingsconcert Jazzfestival met start kaartverkoop k Flinke deelname aan open wielerwedstrijd Watersportvereniging had genoegelijke zeilwedstrijd Texelse Leonberger beste van Nederland Martin Maat was beste jeugdvisser M. Boon nieuwe voorzitter van watersportver. Wedstrijd ponyclub „De Kleppertjes" Weer vroeg zwemmen in bad „Molenkoog" Bridgecompetitie „Groot Slam" ten einde Jeugdschakers succesvol in Den Helder Toch surfen bij Nieuweschld Clubkeet bij ijsbaan niet groter dan 25 m2 Geslaagd voor diploma machineschrijven Nieuw bestuur St. Jan Andersom 9 IINSDAG 11 ME11982 Woensdagavond werd op het par cours Zuid-Haffel de eerste uit een serie van drie open wedstrijden voor recreatiefietsers gereden. Er kwamen acht renners aan de start, 1 die het aandurfden om zichzelf eens te testen in een wielerwedstrijd. De leeftijden liepen uiteen van 18 tot 66 jaar. Er werd gestart voor een race over 7 ronden, waarin ook de club veteranen meereden. Zij deden 1 ronde extra om zich te klasseren voor de competitie. De groep wist aardig bij elkaar te blijven doch voor enkelen bleek het peloton toch te snel. Zij raakten wat op achterstand maar bleven tot het einde toe hun bijdrage aan de strijd leveren. Na afloop liepen de wedstrijd meningen nogal uiteen; voor de een was het meegevallen en de ander vond het wedstrijdrijden veel zwaarder dan verwacht was. Allen lieten zich de thee goed smaken en bleven verder de afloop van de strijd in de A B poule volgen. De uitslag van de recreatie- renners was als volgt: 1. Ton Smit, 2. W. Witte, 3. Herman Boks, 4. Ton Buisman, 5. Piet Broes der; 6. H. Wit, 7. Jacob v.d. Berg, 8. Gerard Roeper. Uitslag veteranen: 1. Dirk Eelman, 2. Piet Roeper, 3. Martin Visser. Jeugd De jeugd had inmiddels de wedstrijd ook afgewerkt. De jeugdlicentiehouders hadden al een toernooi in Purmerend achter de rug, zodat besloten werd de A B jeugd in één poule te laten TEXELSE COURANT PAGINA 7 rijden zonden puntentelling. De uitslag werd.: 1. Richard Koopman, 2. Anna Simone Kooiman, 3. Paul Witte. 8-jarigen: 1. Stephan Kikkert, 2. Udo Visser, 3. Bas Graaf. De B-poule reed woensdag 12 ronden. De groep bleef bijna geheel bij elkaar, behalve Margriet Barhorst die wegens studie elders weinig kan trainen en Sebastiaan van Hoorn, voor wie deze poule nog steeds erg zwaar is. De uitslag werd: 1. Willem Keijser, 2. André Brouwer, 3. Ronald Kramer. Nieuwelingen De A-poule kwam ook aan de start, ondanks dat de renners er al een vol ledige wedstrijd op hadden zitten in Julianadorp en Edo Kooiman al in een nieuwelingenwedstrijd te Purmerend gereden had. Toch reden zij op Texel weer om hun bijdrage te leveren aan de wedstrijdsfeer in de competitie. Jos Huisman en Jan Buis namen samen al snel een flinke voorsprong, die op den duur echter steeds kleiner werd. Jan Buis moest enkele ronden voor tijd afstappen wegens een lekke band waarna Jos snel werd ingelopen. Na de eindsprint was het klassement als volgt: 1. Edo Kooiman, 2. Cees Boks, 3. Jos Huisman. Woensdag wordt er ook weer gereden door recreatiefietsers. Deel name is gratis (valhelm meenemen), ledereen die ook eens wil proberen een wedstrijd te rijden is welkom. Gestart wordt om 19.00 uur en inschrijven kan vanaf 18.15 uur aan de start nabij het Russenkerkhof. De zeilwedstrijd, die de Water sportvereniging zaterdag hield trok 11 deelnemers, die te maken kregen met een flinke bries. In verband daarmee besloot de zeilcommissie het oorspronkelijk geplande parcours (om de Haaksgronden) in te korten. Het werd een „Marsdieptocht" die twee keer moest worden gevaren. De tempera tuur was op zee nog verre van aan genaam, maar voor de verkleumden was er na afloop op het clubschip warme soep en gebakken vis, waar voor de zeilcommissie zeer erkente lijk is. Het eerstvolgende evenement van de Watersportvereniging is een toertocht naar Workum op 15 mei, waaraan ook motorboten mogen meedoen. Als alter natief wordt een tocht naar Medemblik achter de hand gehouden. De eerst volgende wedstrijd is op zaterdag 19 juni, start om 13.00 uur. Op de Waddenzee ter hoogte van Oudeschild zal dan drie keer een driehoek worden gevaren. De resultaten van zaterdag j.l. liepen nogal uiteen. Het verschil tussen de eerste en de laatste beliep ongeveer een uur. De uitslag: 1. Tuimelaar, W. Klein Breteler; 2. Zeewolf, W. Wolf; 3. Poseidon, J. Seepma; 4. Beurtman, J. Zuidewind; 5. Frifa, N. Dankers; 6. Charmian, W. B. Boersma; 7. Nelly H., H. Collou; 8. Heintjevaar, J. P. Dros; 9. Witte Lieuw, W. van Duin; 10. Zeeliever, J. de Haan; 11. Victory, J. Moens. Martin Maat heeft afgelopen weekeinde weer bewezen een kundig sportvisser te zijn. Van de 250 centimeter vis die de zes jeugd- vissers in de wedstrijd van zondag boven water wisten te krijgen, nam Martin Maat er 157 voor zijn rekening. Tweede bij de jeugd werd Rob Eelman met 49 centimeter en derde Victor Maat met 44 centimeter. De overige drie jeugdleden vingen niets. Bij de senioren deden 15 vissers mee, die totaal 481 centimeter vis vingen. Eerste werd M. J. van der Zwaag met 97 centimeter. Tweede A. J. Souwer (89 cm), derde F. Bos (69 cm). Vijf senioren vingen niets. De eerstvolgende wedstrijd van de sportvissersclub Texel is op 16 mei. Het gaat hier om een uitwisselingswedstrijd tegen HSV De Karper uit Bergen. Deze wedstrijd wordt gevist vanaf het strand van Bergen aan Zee. Vertrek met de boot van 8.05 uur; verzamelen om 7.30 uur bij het fanfaregebouw aan de Witte Kruislaan. Opgeven tot en met vrijdag voor 21.00 uur, telefoon 3986. Beer is de beste Nederlandse Leonberger De hond ,,Beer" van de heer A. van der Vliet uit Den Burg is tijdens een bijeenkomst van de leon berger hondenclub uitgeroepen tot beste Nederlandse leonberger. Een leonberger is een grote langharige hond die is ontstaan uit kruisingen tussen Sint Bernhards, New Foundlander en Pyrenese berghonden. Tijdens de wedstrijd van de leonberger hondenclub, die werd gehouden in het Euro motel in Amsterdam waren zo'n 200 leonbergers aanwezig. De eer ste prijs was voor een Duitse hond, tweede werd de hond van Van der Vliet, de derde prijs was weer voor een Duitser. Beer steekt derhalve met kop en schouders boven ande re Nederlandse leonsbergers uit. De 13 maanden oude hond deed mee in de jeugdklasse, waarin honden uitkomen tot de leeftijd van 18 maanden. Omdat ook de 'broer tjes en zusjes' en de moeder van de uit Noordwijk afkomstige Beer bij de wedstrijd aanwezig waren, vond Van der Vliet het leuk mee te doen. M. Boon uit De Cocksdorp is op de onlangs gehouden bestuursvergadering van de Watersportvereniging .Texel" tot nieuwe voorzitter gekozen. Secre taris werd W. J. Wolff. Het bestuur bestaat verder uit: J. H. Brügemann (penningmeester), C. Drijver (haven commissaris), P. Eelman (havencom missaris), F. Kortenhoeven en H. J. Collou. Het correspondentieadres van de vereniging is Westerweg 15, 1797 RG Den Hoorn, telefoon (02220) 3158. Het viscomité van de vereniging or ganiseert zaterdag een viswedstrijd voor leden die 's morgens om 8.15 uur begint. Een ieder wordt verzocht op tijd op het clubschip aanwezig te zijn. Slecht weer teisterde zaterdag de eerste ponywedstrijd van dit seizoen en zorgde ervoor dat de ruiters voortijdig naar huis moesten gaan. Honderdzevenenzeventig pony's reden op deze kringwedstrijd in Opmeer over negen rijbanen verdeeld in de klasse B-dressuur. Zeventig pony's waagden een sprongetje. Texel kwam uit met tweeëntwintig ruiters en behaalde de volgende resul taten: Hannita de Wit met Isabel, 121 pnt., Ie prijs; Anja van Exel met Fury, 122 pnt., 3e prijs; Inge Keizer met King, 120 pnt.; Eliza Schuijl met Hans, 115 pnt., 5e prijs; Karen Bakker met Dominant, 120 pnt., 5e prijs. Vijf ruiters sprongen in de klasse B, maar behaalden geen winstpunt. De volgende wedstrijd (categorie B en L) is op 29 mei te Enkhuizen. Evenals vorig jaar zal zwembad Mo lenkoog weer wekelijks gelegenheid geven om op een vroeg uur te zwem men. Ingaand woensdag 12 mei is men welkom van 7.00 - 8.00 uur. Wie van deze gelegenheid gebruik wil maken, moet een abonnement of 10- badenkaart aanschaffen. In verband met het nog niet aanwezig zijn van de cassière kunnen voor het vroege zwem- uur geen dagkaarten worden verkocht. De animo voor het vroege zwemmen neemt toe. Vorig jaar was telkens een flinke groep present, meestal iets oudere mensen die in verband met hun dagtaak weinig andere mogelijkheden hebben om te zwemmen. Een uurtje zwemmen als opening van de dag wordt door allen als zeer heilzaam voor lichaam en geest ervaren. De bridgecompetitie is ten einde. De heer Chavonnes (wedstrijdleider) had een systeem ontwikkeld voor periode winnaars. Wat de volgende plaatsing- cijfers geeft. Tevens kon men deze winter voor het eerst meesterpunten behalen. A-lijn: Pl.c. M.P. 1. J. W. Blonk-F. Bakker 63 480 2. Fam. Bakker 81 370 3. Fam. Hoogerheide 96 310 4. L. v. Hooge-P. Zevenhoven 114 140 5. C. Zevenhoven-B. v. Hooge 136 180 6. Dames De Laat-v.d. Kerkhof 148 90 7. Fam. De Chavonnes 162 90 8. mevr. Elzinga-P. de Brok 198 60 B-lijn: 9. Fam. Schuijl 224 10. Fam. Van Sambeek 228 40 11. S. Geus-Chr. Pastoor 232 12. L. Kellner-Ofrein 241 40 13. Dames Blok 272,5 14. L. v.d. Wetering-Veenema 272,8 15. Damesv. Empel-v.d. Molen 275 16. Fam. Beemsterboer 305 C-lijn: 17. Fam. v. Heerwaarden 373 18. Dames De Vreugd-v. Schie 397 19. J. Blom-A. Backer 402 20. Fam. De Hoog 409 21. Fam. Sluiter 423 22. Mevr. de Jong-P. Ruigrok 442 23. Mevr. Wielinga-Sonneveld 455 24. Fam. Zwart 459 25. Mevr. De Beer-Kikkert 464 De zomerdrives zijn inmiddels gestart en worden iedere maandagavond om 8 uur in Hotel De Lindeboom gehouden. Er zijn vele prijzen te winnen en een ieder is welkom. Aan het MSC-schaaktoernooi voor spelers tot 16 jaar namen Niek Witte, Arjan Bakker en Roland Bakker namens Texel deel. In de hoofdgroep legde Niek Witte met 5'/* uit 7 wedstrijden beslag op de tweede plaats. Eén nederlaag stond de beker in de weg en voor die nederlaag zorgde nu juist Arjan Bakker. Arjan ein digde eervol op de vierde plaats in deze achtkamp. Roland liet niet met de Texelse eer spotten en bemachtigde in groep 2 wel de beker. In oktober zal de MSC-jeugd voor een tegenbezoek uitgenodigd worden. Naar aanleiding van bezwaren hebben B en W alsnog besloten bij het strand Nieuweschild gelegen heid te geven voor het beoefenen van de windsurfsport. Evenals bij Dijkmanshuizen zal hier een boeien- streng of andere afscheiding worden gemaakt, waardoor zwemmers en surfers elkaar niet hinderen. Oorspronkelijk zou het hele strand Nieuweschild uitsluitend voor zwemmers worden bestemd, in over eenstemming met de door vele hand tekeningen gesteunde wensen van de dorpscommissies Oosterend en De Waal. Nadien kwam verzet van onder meer G. Roeper van het Windsurfcen- trum en van de windsurfclub. Op het halve strandje van Dijkmanshuizen dreigde het veel te druk te worden: twee concurrenten Roeper en Souve- rein alsmede de windsurfclub en indivi duele surfers zouden in eikaars vaar water komen. „Concurrentie is gezond, maar oorlog niet," zo werd opgemerkt. B. en W. willen Souverein nu ont heffing geven om naar Nieuweschild te gaan (op grond van oude rechten) maar deze ontheffing is niet overdraag baar. In de toekomst moet alle surf- activiteit van Nieuweschild verdwijnen. Voor het catamaranzeilen wordt de school van Souverein verwezen naar paal 17, hoewel paal 33 ook niet zou worden geweigerd. Souverein voelt met meest voor 33, maar komt dan wellicht in conflict met zijn collega Eilander, die op deze plaats zijn zeil- school al heeft. De gemeente vindt, echter dat bij 33 voldoende ruimte is voor twee scholen. Volgens de oude plannen zou Souve rein naar Krassekeet gaan, maar daar voelt hij om praktische redenen niet voor, zodat zijn oog viel op Dijkmans huizen, wat tot het genoemde verzet van collega Roeper en de windsurf club aanleiding was. Nadrukkelijk stelt het college dat aan de waddenkant van Texel geen nieuwe zeilscholen e.d. meer zullen worden toegelaten. De IJsclub Oudeschild wil bij de ijs baan van Oudeschild een clubkeet zet ten van 38 m2 ter vervanging van het veel te kleine bestaande keetje van 13 m2. Het gemeentebestuur wil echter geen groter gebouw dan 25 m2 toe staan, omdat het bestemmingsplan dat voorschrijft. Het gebouwtje moet die nen voor opslag van materialen (zoals een lichtmast van acht meter en sneeuwschuivers), terwijl de andere helft zal dienen als „koek en zoopie" en als gelegenheid van waaruit de kaar tjes worden verkocht. Het zou mogelijk zijn door middel van een artikel 19-procedure toch een keet van 38 m2 te bouwen, maar het college vindt het belang van een groter gebouw niet in verhouding staan tot de tijd en kosten die met een artikel 19- procedure zijn gemoeid. De procedure zou de ijsclub bovendien op een be drag van 71875,— komen te staan. De volgende Texelaars, allen afkom stig uit Oosterend of omgeving, slaag den (na een opleiding in De Bijenkorf door het Scheidegger Instituut) voor het diploma machineschrijven. Achter de namen staat tussen haakjes het aan tal aanslagen. Van de totaal 14 kandi daten werd er één afgewezen. Om het dilpoma te krijgen waren tenminste 130 aanslagen per minuut vereist bij maxi maal 1% fouten. Het „gouden" diploma kregen de kandidaten die tenminste 175 aanslagen maakten bij maximaal een half procent fouten. De geslaagden: T. Brans (202); A. Brans (261); C. Bakker (231); M. Bakker (165); A. Schoo (247); J. Kuiter (152); K. Kooger (1841; A. v.d. Vis (192); H. Vlaming (235); A. Drijver (287); M. Drijver (178); J. Hin (323); j. van Tatenhoven (182). De Watersportvereniging Texel heeft aan de MAB-club meegedeeld dat het crossen op het kleidepöt niet langer wordt toegestaan. Henk Gieze van de MAB-club toonde zich op de voorjaars vergadering van de sportraad, die gister avond in hotel De Lindeboom-Texel werd gehouden zeer teleurgesteld over deze mededeling. „Dit blijft niet zonder gevolgen. Nu steekt het ongecontro leerde crossen weer de kop op", aldus Gieze, die het vooral betreurde omdat in een bespreking met Eelman en Drijver van de watersportvereniging en de gemeente naar een compromis voor de problemen was gezocht waarbij een 'haalbaar voorstel' alsnog door het gehele watersportbestuur is afgewe zen. Op het kleidepöt werd gecrosst vol gens een dienstregeling, 's Winters mocht de kleibult elke dinsdag en donderdag van 16.00 tot 18.30 uur voor dit doel gebruikt worden en zomers op dezelfde tijden elke zaterdag en zondag. De watersportvereniging sprak al enige tijd van overlast en dat heeft geresul teerd, volgens Gieze, 'in het op een vreemde manier wegsturen van leden' door de havencommissaris van de wa- tersportclub. Door de MAB werd vervol gens voorgesteld de uren in het week end tot drie te beperken en wel alleen op zondag. Dit voorstel is dus afgewezen en uit de brief van de vereniging die Gieze voorlas bleek waarom. „De herrie en de vuiligheid van het crossen verdra gen zich niet met de rust van een jacht haven. Dat de MAB nog geen ander crossterrein heeft, mag niet als excuus gelden. De rust moet worden hersteld", aldus de watersportvereniging. Stof De voorzitter van de sportraad, de heer Munnikhuizen, die gepoogd had tussen de partijen te bemiddelen, vertel de dat naast de geluidsoverlast de watersportlieden, volgens zeggen, ook ongerief hadden van het zand en stof dat bij een bepaalde wind op de dekken van de boten terecht kwam. „Die mensen zitten dan aan het dek te eten en dat stof vinden ze vervelend", aldus Munnikhuizen, die aanvulde dat cros sers die geen lid zijn van de MAB-club ook op het terrein rijden en voor extra overlast zorgen. Dat is echter geen verwijt aan het MAB-bestuur Het ille gale crossen moet door de politie aangepakt worden. Munnikhuizen noemde het onbegrijpelijk dat 'het beet je ongerief niet geaccepteerd wordt van een andere tak van sport' terwijl men zelf over een uitstekende accommodatie beschikt. „Het duurt allemaal wat lang maar het crossen in Oudeschild is tijdelijk en ik noem het zeer ontolerant", aldus Munnikhuizen. Waarna hij voor stelde de problemen in het bestuur van de sportraad te bespreken en alsnog te proberen een oplossing te zoeken. „Ik zie het echter somber in". Dezelfde mening had Henk Gieze. „Alles wordt je afgenomen en wij kunnen dat niet aan onze leden verko pen. Straks heeft de politie dagwerk op het kleidepöt om iedereen weg te halen". IJsclub Den Burg wil zelf de ijsbaan egaliseren nu door de gemeenteraad een extra krediet voor het waterdicht maken en opknappen van de baan is afgewezen. Volgens de heer Jongejan van de ijsclub is het egaliseren de belangrijkste wens en hoeft dit in eigen beheer niet veel te kosten. Een plan zal worden ingediend bij de gemeente. In het bestuur van de sportraad werden door de leden de heren J. Huigens, C. Schuyl en mevrouw Ko- ning-Kisteman in het bestuur herkozen. De vacature M. Daalder-Müller is vakant en daarvoor bleek gisteravond nog geen nieuwe kandidaat te zijn. Datzelfde gold voor de heer L. Heerschap die zich niet herkiesbaar had gesteld namens het zaalvoetbal. De rayoncommissie Texel had in een brief te kennen gegeven geen andere kandidaat voor te kunnen dragen omdat de commissie al tekort leden heeft en geen tijd heeft voor meer werk. L. Uriot toonde geen begrip voor deze houding en zei dat de 650 zaalvoet ballers toch in de sportraad vertegen woordigd moeten zijn. Hij vond echter niet dat dit een rayoncommissielid moet zijn omdat het hier een KNVB instantie betreft, waarbij de commissieleden niet door de verenigingen gekozen zijn. Besloten werd dat als de rayoncommis sie geen vergadering met de verenigin gen belegt waarbij een afgevaardigde benoemd kan worden, de zaalvoetbal clubs dit zelf moeten doen. Terschelling De sportuitwisseling naar Terschelling zal niet zo uitgebreid worden als aan vankelijk werd gehoopt Zeker is dat voetbal en volleybal vertegenwoordigd zullen zijn op 5 en 6 juni maar tal van verenigingen zijn niet in staat geweest goede contacten te leggen met zuster- clubs op de Waddeneiland Het grote probleem hierbij is het ontbreken van een overkoepelende sportinstantie op Terschelling. De sportraad wil voor 14 mei vernemen welke clubs meedoen. Op de onlangs gehouden ledenverga dering heeft toneelvereniging Sint Jan een nieuw bestuur gekregen. Cees Witte heeft twaalfeneenhalf jaar de voorzittershamer doorgegeven aan Toke Graaf. Verder zijn gekozen; Peter Ampt (secretaris), Han Stapersma (penningmeester), Jannie de Haan en Ineke van Vliet. Het nieuwe correspon dentieadres van de vereniging is Duin- reep 9 in Den Burg. In de krant van de vorige week stond het bericht dat een 77-jarige Texelaar die op het kruispunt Pontweg-Leemkuil stond voorgesorteerd, met hoge snel heid achterop werd gereden door een 66-jarige inwoner van Santpoort. De toedracht was in werkelijkheid echter precies andersom. De Texelaar heeft dus de Santpoorter, die stond voorge sorteerd, aangereden. Mensen die van jazzmuziek houden kunnen vrijdagavond ai een voorproefje krijgen van het 'Texel-Jazz '82' dat op 11, 12 en 13 juni wordt gehouden. In De Raadskelder treedt dan de Little Town Jazzband op, een op Texel niet onbe kende groep met onder andere Ab van Riesen (cornet), Martin Santink (piano), Klaas Rateland (trombone) en Gerard van Schie sousafoonHet concert in De Raadskelder begint om 10.00 uur en dat is tevens de start van de voorver koop van de passe-partouts voor het jazzfestival. Deze drie-dagen kaarten kosten dertig gulden Wie vrijdagavond een kaart koopt kan gratis genieten van de /Little Town Jazzband'. Degenen die geen passe-partout kopen, betalen vijf gulden entree. Op de fote de band, die vorig jaar ook op het jazzfestival acte de precense gaf.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7