FAMILIEBERICHTEN V- lij!11 Hij besloot de rapporten voorlopig iaar te laten voor wat ze waren en i )k even een bezoek aan de villa te y. rongen. Misschien liep de man lnder- aad nog in de buurt van het huis >nd. Dan zouden de jongens best een iannetje extra kunnen gebruiken, tel je voor dat ze vanavond nog de ia|oordenaar in handen zouden krijgen. Benten trapte het gaspedaal van m(jn Austin diep in. „Ach wat," zei hij jdlg tegen zichzelf. „Dat is veel te looi om waar te zijn." Hij stopte zijn wagen dwars voor e inrit van huize Veenendaal zodat lei iemand de tuin in of uit kon zonder at hij het zag. „Dat wil zeggen," romde hij, „zolang er gebruik ge- itqiaakt wordt van de officiële weg." ij stapte uit zijn auto en keek in de chting van het huis. Boven was alles onker. Beneden zag hij een enkel auw lichtje tussen de kale struiken :hemeren De heklichten brandden een honderd meter verder op de eg stond een straatlantaarn Verder ndoordringbare duisternis; de be volkte hemel vertoonde hier en daar is( en paar lichtere plekken die voort - urend in beweging waren De wind i0| )eg hem zo nu en dan nat in het ge- icht. Buiten het geluid van vallende ruppels en het suizen van de wind ras het intens stil. Van Benten begon langs de muur u(e lopen die de tuin omringde, waar- ij hij steeds omkeek om de lichtplas re|ussen de pilaren in de gaten te hou- De muur was afwerend rrraar iet vijandig. Ze was niet bewapend iet ijzeren punten of glasscherven en og geen twee meter hoog. Dat zou ok weinig zin hebben, want iedereen ïaAon de tuin langs de officiële weg zo ag innengaan, omdat er geen hek was, lleen de twee betonnen zuilen met de ;rote lampen erop. De muur was ken- ielijk tegen nieuwsgierige blikken iedoeld en niet tegen indringers. Hij hield halt op de hoogte van het nuurtje, als hij de situatie tenminste 3 ïog goed in zijn geheugen had Hij Iraaide zich om en luisterde. Langs le ronding van de muur kon hij nog iet de achterlichten van zijn auto :ien Zacht gebrom van verkeer in de erte, het geblaf van een hond een »aar tuinen verderop, maar overigens vas het onwezenlijk stil. Hij hees Ich aan de muur op en staarde er- iver heen Zelfs nu zijn ogen aan het lonker gewend waren, kon hij niets mderscheiden. Hij besloot om maar terug te gaan ïaar zijn auto. Hij startte de Austin ;n reed een paar meter door zodat de ek ngang vrij kwam. Vervolgens sloot hij ie wagen af en liep in de richting van jïet huis Hij kon niet zeggen dat hij :ich behaaglijk voelde. Niet alleen kon lij theoretisch elk moment een moor- m ienaar tegen het lijf lopen, maar er ar lestond ook de mogelijkheid dat hij 3I2 door zijn eigen mannen voor een ver- ",r lacht individu werd aangezien Maar alles bleef stil, niets wees erop dat er nog meer menselijke wezens in de uin rondwaarden, rechercheurs noch ^efnoordenaars. De Weerd deed zelf open en leidde oljhem naar de zitkamer waar Erika po gingen deed om het vuur in de haard aan te steken. Liane zat met haar jas aan op de leuning van een stoel, ter- 'l wijl haar moeder inelkaar gedoken op een bankje dicht bij het vuur zat. Ze keek nauwelijks op toep Van Ben ten binnenkwam ,,Je bent toch niet alleen hier geko men, De Weerd0" Nee. samen met Vlieland. Hij door zoekt op het moment voor de tweede maal de tuin." Hm, vergeefse moeite, vrees ik. Je •djziet buiten geen hand voor de ogen Heeft hij een zaklantoarn?" „Ja. maar ik heb hem gezegd die zo min mogelijk te gebruiken om zich zelf niet te verraden." Van Benten haalde zijn schouders op. „Die man is allang verdwenen Of denk je dat hij achter een struikje zit te bibberen tot een van ons hem ge vonden heeft?" „Jawel, meneer Van Benten, ik denk /va|ook dat hij er allang vandoor is, maar wat hadden we anders kunnen doen. We zijn maar met zijn tweeën. Ik had natuurlijk liever de hele tuin omsin geld, maar dan hadden we minstens een dozijn mannen nodig gehad.' „Je had de hond mee moeten ne men." „Tja, daar heb ik in de eeuwigheid met aan gedacht We kregen van de juffrouw namelijk de indruk dat de man al in huis was. We wisten niet hoe snel we hier moesten zijn." De twee mannen hadden met ge dempte stem bij de deur staan praten, c|l maar nu wendde Van Benten zich tot Petra: „Vertelt u eens, juffrouw Vee nendaal, heeft u die man goed kun nen zien?" „Nee, heel vaag, ik kon zijn ge zicht niet onderscheiden. Het was bij na donker, ziet u, en bovendien stond hij helemaal bij de schuur." „Maar u weet zeker dat u die man gezien heeft?" „Heel zeker. Hij had wel iets van de man die mij vanmiddag gevolgd heeft." „U bent vanmiddag gevolgd?" „Ja, nadat ik bij u op het buro ge weest was. En toen ik thuis was heb ik hem aan de overkant van de straat zien staan." „Kunt u een beschrijving geven van die man?" „Nauwelijks. Hij is niet groot en niet klein, tamelijk slank, draagt een hoek en een beige regenjas." „Tja, ik vrees dat we daar niet veel aan hebben. Er lopen op zo'n dag als vandaag duizenden mensen van die beschrijving in de stad. Denkt u dat u hem zou herkennen?" Ze schudde haar hoofd. „Ik heb zijn gezicht niet goed gezien; hij had de kraag van zijn jas omhoog gedaan en de rand van zijn hoed tot over zijn ogen getrokken." „Dus u weet met zeker of u steeds dezelfde man gezien heeft." „Nee." Ze streek voortdurend met 'n verlegen hand over haar heup. „Maar u vindt het toch niet erg dat ik de politie gebeld heb? Ik bedoel, wat er met mijn vader gebeurd is...? En die man nu vanavond in de tuin... Dat klopt toch niet." „Maar natuurlijk vind ik het prima dat u de politie gebeld heeft. Dat was alleen maar heel verstandig van u. De zaak is ernstig genoeg. Ik zal er ook voor zorgen dat er vannacht iemand van ons hier in huis is." „Wilt u een kop koffie, meneer Van Benten?" Mevrouw Gloria Veenendaal leek uit een verdoving ontwaakt en keek hem met doffe ogen aan. „Heel vriendelijk van u, mevrouw, maar doet u geen moeite." „Het is geen moeite, we hebben net koffie gezet. Liane schenk meneer eens in, kind. En waarom heb je eigenlijk je jas aan?" „Anton komt me zo halen. Ik had een afspraak met hem gemaakt in de stad, maar omdat Petra denkt dat ze boze mannen heeft gezien (dit spot tend in de richting van haar zuster) heb ik hem gebeld. En nu komt hij me halen." Ze reikte Van Benten een kop koffie ,En wie is Anton in godsnaam' ,,Een vriend, moeder, dat heb ik u verteld. Met hem kan ik morgen mee rijden naar Parijs." ,,U gaat morgen naar Parijs?" Van Bentens belangstelling was gewekt. „Ja..." Op dat moment werd er gebeld. ,,Daar is hij. Dag. Van Benten wilde haar tegenhouden maar was te laat. „Zeg maar wacht eens even Hij holde achter haar aan naar de voordeur. Ze opende juist de voordeur. „O ben jij het," hoorde hij haar zeggen. Het was Marnix Rechter „Is Petra hier? Ik was uitgenodigd op haar flat, maar daar was ze niet." „Ja loop maar door," zei Liane ver slagen en ze begon haar jas uit te trekken. Marnix liep bijna Van Ben ten omver „Neemt u me niet kwalijk. Ik ben Marnix Rechter, wie bent u? O maar ik zie het al, we hebben al het genoegen gehad." „Het genoegen was dan geheel aan uw kant." Marnix grijnsde en trok zijn jas uit „Ik kom toch niet ongelegen?" vroeg hij aan Petra. „Je ziet er zo opgewon den uit." „Hoe wist je dat ik hier was'" vroeg Petra zijn vraag negerend. „Dat wist ik niet. Dat heb ik maar gegokt; gezien de omstandigheden vond ik liet niet onwaarschijnlijk dat je in je ouderlijk huis zou zijn." .Welke omstandigheden bedoel je?" „Nou eb, de dood van je vader en zo." „Hm." „Zeg eens, is er wat aap de hand? „Kom maar mee naar de muziek' kamer, dan zal Ik je het vertellen." Het vertrek werd zo genoemd omdat er een vleugel stond waar nooit meer op werd gespeeld. Er stond ook een tweede televisietoestel waar de meis jes vroeger veel naar keken als hun ouders bezoek hadden. Met opgetrokken wenkbrauwen zag Van Benten het tweetal de deur ach- ter zich dichttrekken Toen wendde hij zich tot Liane die de hoorn van het goudkleurige tele foontoestel in haar hand had en drif tig een nummer stond te draaien. Hij zei niets maar ging op de trap zitten en stak een sigaar op. Eindelijk legde Liane de hoom weer neer Ze had geen gehoor gekregen „Luister eens mijn kind," zei Van Benten plotseling op de vaderlijke toer „Ben je werkelijk van plan om morgen naar Parijs te gaan?" „Nou en of Denkt u maar niet dat iemand me tegen kan houden." Ze leek in tranen te zullen uitbarsten. „Ga eens even rustig zitten, dan kunnen we praten." Liane ging inder daad zitten op de enige stoel die de hal rijk was. „Vind je morgen wel het juiste mo ment om naar het buitenland te ver trekken' De dag van de begrafenis van je vader?" „Ik kan morgen meerijden met een vriend." „Zo. En is dat de enige reden?" „Ja." .Wat ga je doen ln Parijs?" .Fotomodel worden." „Werkelijk' En dan ga je natuurlijk bij die vriend wonen." Liane gaf geen antwoord Ze hield haar lippen nerveus samengeknepen „Maar nu moet je me toch eens vertellen waarom je niet over een weekje zou kunnen gaan." „Ik weet niet of ik dan nog durf Het werd fluisterend gezegd. Van Benten glimlachte heel even „Hoe oud ben je ook al weer?" „Achttien." „Tja wel wat jong hè?" „Een uitstekende leeftijd voor een model. Wilt u me soms tegenhouden?" „Jazeker. Het is namelijk best mo gelijk dat ik je In de loop van het onderzoek nog nodig heb Per slot van rekening waren je moeder en jij de enigen die in dit huis waren toen de moord gepleegd werd en. (Wordt vervolgd) „De lichtsporen zijn er pas echt als je je leven laat domineren door de verwachting. En het is Gods vaderlijke hand, die me met die boodschap bemoedigt en aanvuurt om vol te houden Hij is er bij als ik ziek ben, als ik pijn lijd, als ik verdriet heb en Hij lijdt mee en houdt mij vast. De troost is:Gij zijt bij mij". Met deze woorden die zijn leven zo bepaalden, nemen we afscheid van mijn lieve man, onze lieve vader en onze lieve opa Comelis van Groningen, 10-3-1908 - 3-6-1982 Den Burg: Fina van Groningen-Vlaming Dalfsen: Jannie en Jan Mayers-van Groningen Hanneke, Niels, Allart, Afine Amersfoort: Rietje en Flip Woltering-van Groningen Joost Maarten, Rosa Marie St. Pancras: Aly en Germ Dam-van Groningen Jarmila, Doeke St. Pancras: Henk en Maartje van Veen-van Groningen Afke, Albert Piet, Nelle Jan Den Burg: Jan en Jeanny van Groningen-v.d. Berg Jan Willem, Fieke, Kees Jan Amsterdam: Kees en Els, Irene en Hans Bernhardlaan 69, Den Burg, Texel. De dienst van woord en gebed heeft plaatsge vonden in de Hervormde kerk te Den Burg op dinsdag 8 juni 1982. Op 6 juni is van ons heengegaan onze dierbare zwager Jan Brans. Wij zullen hem missen. Den Burg: J. Zijm J. Zijm-v. Leeuwen Oosterend: D. Kuiper M. Kuiper-v. Leeuwen Amsterdam: J.v. Leeuwen N. v. Leeuwen-Hoogerheide Den Burg: Joh. v. Leeuwen A. v Leeuwen-Roozing 't Horntje: A. v. Leeuwen-Bremer Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon, op 4 juni 1982, die wij de namen geven Hendrik Comelis Wij noemen hem Kees. Gerrie en Hanneke Grootjen Boodtlaan 14, 1796 BE De Koog. Met droefheid geven we kennis dat onver wacht uit ons midden is weggenomen onze geliefde oudste broer, zwager en oom Comelis van Groningen. Want als wij leven, het is voor de Here, en als wij sterven, het is voor de Here. Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. - Rom. 14. Fam. Van Groningen Fam. Vlaming neven en nichten. Wat is Uw enige troost beiden in leven en sterven? Dat ik met lichaam en ziel het eigendom ben van Jezus Christus. Met die zekerheid in het geloof is mijn geliefde man en onze lieve en zorgzame vader en groot- en overgrootvader van ons wegge nomen. Comelis Trap in de ouderdom van 85 jaar. Oosterend: M. Trap-Vlaming Alphen a/d Rijn: J. Trap T. Trap-Otten Woerden: P. van Wengerden-Trap A. van Wengerden Nieuw-Zeeland: N. Tuinder-Trap G. Tuinder Oosterend: B. Trap G. Trap-Ellen M. I. Trap Woerden: A. Hoogvliet-Trap J. A. Hoogvliet klein- en achterklein kinderen Texel, 7 juni 1982, 1794 AG Oosterend, Bijenkorfweg 4. De rouwdienst zal plaatsvinden donderdag 10 juni om 15.00 uur in de Ned. Herv Kerk te Oosterend, waarna de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren: woensdagavond van 19.30-20.30 uur in de Ned. Herv. Kerk en na de begrafenis in het kerkelijk centrum, Pe perstraat 9. Geen bezoek aan huis. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Maarten J. Dogger H. G. Dogger-Doets juni 1982, Wilhelminalaan 61, 1791 AM Den Burg, Texel Tijdelijk Gemini-ziekenhuis Den Helder. Met droefheid namen wij kennis van het plot seling overlijden van de heer C. van Grdningen. Zijn werk en inzichten zijn van groot belang geweest voor de Texelse agrarische gemeen schap. Gezamenlijke Texelse Landbouworganisaties C.B.T.B. - L.T.B. - H.M.v.L. Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter Vanessa Ben en Marja Bruggenkamp I 7 juni 1982, Klimpstraat 37, 1795 AN De Cocksdorp. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van onze zoon en broertje Jacob Floris Johannes Wij noemen hem Jaap. John van Kleeff Bep van Kleeff-Stark Johnny 7 juni 1982, Ankerstraat 4, 1794 BJ Oosterend Texel Met leedwezen ontvingen wij bericht, dat plot seling is overleden onze oud-bedrijfsvoorlichter Cor van Groningen, onderscheiden van de Erepenning in zilver van de Gemeente Texel. Nog lang zal in onze herinnering blijven wat hij voor agrarisch Texel heeft betekend en gedaan. De Ver. van Bedrijfsvoorlichting Texel. Wij zijn getroffen door het plotseling overlijden van ons erelid, de heer C. van Groningen. Veel heeft hij betekend voor onze vereniging en onze leden. God geve zijn vrouw en kinderen de kracht dit verlies te dragen. C.B.T.B afdeling Texel. 14 juni 1C2 14 juni 1982 Maandag 14 juni a.s. vieren onze ouders P. J. Witte en Th. C. Witte-van Heerwaarden hun gouden huwelijksfeest. Een H. Mis uit dank baarheid zal om 14.30 uur worden opgedragen in de R.K. kerk te Den Burg. Gelegenheid tot gelukwensen van 16.00 tot 18.00 uur in de Raadskelder. Bernhardlaan 85, Den Burg. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Woningzoekenden heeft U al in uw agenda gezet dat Kasko op 18 juni een voorlichtings avond houdt in de oude ULO, 20.30 uur. „De Valk", Pontweg 35. Nogmaals hartelijk dank. N. Kom gewoon eens uit nieuwsgierigheid op 18 juni in de Oude ULO kijken wat die Kasko- mensen en na 3 jaar van gemaakt hebben b.v. om 20.30 uur. Te k.a. Suzuki 125 cc crossmotor, z.g.a.n., water gekoeld, bj. 1981, Tel. 2875. Wat wordt het mooi in de Mars hè! Met al die Blij en gelukkig zijn wij 19ez®"j9^e huizen van met de geboorte van onze zoon en broertje Mattijs op 6 juni 1982. Tom, Marjan en Ewoud Bakker 1791 HL Den Burg, Texel. Zeebries 15, KASKO. Te koop een bijna nieu we speciale imperiaal voor een Renault 14. Tel. (02226) 324. Te k.a. strandhuisje. Te Ibevr. (02226) 414. Door tegenslag eerder dit jaar zijn een aantal 2de Pinksterdag zijn wij kavels vrijgekomen voor verloofd Kees Pater en Liesbeth Petersen Rosariumlaan 22, 3972 GJ Driebergen. Nelie Waayer en Adrie Zijm gaan trouwen op vrijdag 18 juni 1982 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg. U kunt ons feliciteren van 16.30 tot 18.00 uur in Strends-End, Oosterend. Ons adres is: Schoolstraat 16a, 1794 AS Oosterend. ledereen heel hartelijk bedankt voor alle felicita ties, planten en cadeaus, die we op onze trouwdag hebben gekregen. Adrie en Ineke Vonk Allen, waar ik in het ziekenhuis en bij mijnj thuiskomst zoveel harte lijke belangstelling van kreeg, geweldig bedankt. N. Witte-van 't Noordende RECTIFICATIE Café.Restaurant Het correspondentie-adres Raadskelder van Pastor C. J. Vink, die 40 jaar geleden tot priester werd gewijd, is: Simon van Capelweg 62, 2431 AH NOORDEN. I belangstellenden. Kasko 118 juni 20.30 u. oude ULO Elk huis is anders I Voor een vakkundig ad vies en veel service belt U Jan Waaijer, (02223) 446. Een zonnescherm is veel meer dan een prijs. Vergelijk eerst voordat U koopt I 3 jaar misverstand. Een woning van Kasko hoeft U niet zelf af te bouwen. Voor uw grasmaaiers en onderhoud. Garage Dros, tel. (02225) 233. Te koop aangeb. prach tige oude ansichten van Texel Rob Elings, Gra venstraat 16, Den Burg, (02220) 2941 Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat: 4890. De Boekenwurm voor in- en verkoop van boeken. Wij verkopen o.a. literatuur, weten schap, kinderboeken, ro mans, Frans, Engels. Tegen zeer lage prijzen. „De Goede spijs, eenvoudige prijs. Tot ziens. Tel. (02220) 2235. Vismarkt 6. 750, stukken te koop aangeb.: proof 7200,—, mintstate 7100, Rob Elings, Gravenstr. 16, Den Burg, tel. 2941 Hypotheken sluit je Te k. handgrasmaaier. I n'et zomaar. Krijgt U Pol, Tjakkerstr. 31, tel. hypotheekaanbiedingen 23gg van elders, dan is dat 7 gunstig voor UI Laat deze Goedkoop wonen in ,jan onafhankelijk koste- de Mars kan bij Kasko, |j00s en vrijblijvend door o.a. door de rijkspremie. Diep geschokt zijn wij door het plotseling over lijden van onze voorzitter Cor van Groningen. Bestuur en leden Volkstuindersvereniging „Den Burg" Bedroefd maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis, dat op 80- jarige leeftijd is overleden onze dierbare man, vader, groot- en overgrootvader Jan Brans, echtgenoot van P. Brans-van Leeuwen. P. Brans-van Leeuwen A. Agter-Brans O. J. Agter Peter, Janneke en Marit Agter Nelda Agter Caroline Agter Texel, 6 juni 1982, Schoorwal 38, Den Burg. Een korte rouwdienst zal gehouden worden op woensdag 9 juni om 14.00 uur in rusthuis St. Jan, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Den Burg Gelegenheid tot condoleren, dinsdag 8 juni van 19.30-20.30 uur in rusthuis St. Jan. Correspondentie-adres: O. J. Agter, Koger- weg 151, 1791 MJ Den Burg. Op 10 juni a.s. vieren wij dat onze ouders en groot ouders A. C. Witte-Kuip en G. Wine 40 jaar geleden zijn getrouwd. Om 14.30 uur wordt er in de R.K. kerk te Den Burg een mis gehouden uit dankbaarheid Wie hen wil feliciteren is op deze dag welkom van 20.00 tot 21.00 uur in hotel De Hoop" te De Cocks dorp Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Witte Kruislaan 16, Den Burg. I Zondag 13 juni a.s. herdenkt onze Pastor, de Zeer- eerwaarde Heer P. M. Kolkman, het feit dat hij op 15 juni 1957 tot priester is gewijd. De H. Eucharistieviering uit dankbaarheid vindt plaats in de parochiekerk ,,St. Johannes de Doper aan de Molenstraat in Den Burg, om 10.45 uur. Gelegenheid tot gelukwensen bestaat tussen 14.00 4*- nA La*aI Ha I inHaHaamsan d© en 15.30 uur Groeneplaats. hotel „De Lindeboom" aan Het Jubileumcomité. Te k. b.b.-motor, 20 pk Mercury. (02220) 3348. Goed nieuws voor men sen, die in een betaal baar solide eigen huis in een mooie wijk in de Mars willen wonen. Kasko, 18 juni, 20.30 uur Oude ULO Woensdag 9 juni a.s. van 2 tot 4 houden we weer 2e hands kinder- kledingverkoop op Vloedlijn 6. Tel. 4380 of 4283 ons beoordelen. De rente is niet alleen zaligmakend. De bijkomende bepalin gen zijn namelijk veel belangrijker. Wij zijn niet gebonden aan welke in stelling dan ook Met eigen computerberekenin gen van jaar tot jaar nauwkeurig. Texels Hyp. Info Centrum, Bernhard- laan 109, tel. (02220) 2833 11, 12 en 13 juni a.s. Texel Jazz '82. Passe partouts nu verkrijgbaar aan de deelnemende zalen en bij de VWI Wacht niet te lang, het aantal is beperkt Als U op 18 juni niet naar Kasko kunt, belt U gewoon 4702. T ussen 19.00 en 20.00 uur.Café.Restaurant Te koop gevraagd Raadskelder". Van eigen meisjesfiets voor A 8 jaar. bodem Texels lamsvlees. Aangeboden meisjesfiets Tel. (02220) 2235. Vis- voor 5 a 6 jaar. Tel. |narkt6. (02220) 4298. Gevonden: nog enkele vrije kavels bij Kasko. Op te halen op 18 juni in de oude ULO, 20.30 uur. Te k front-openhaard z.g.a.n., 60 cm, met asla, vonkengordijn en poken. (02220)3131. Woningzoeken beu? 18 juni oude ULO vanaf 20.30 u. U kunt ook dage lijks bellen tussen 19.00 en 20.00 u. Kasko, tel 4702. Restaurant Loods mansduin in Den Hoorn. Bij ons kunt U eten met een schitterend uitzicht op Den Hoorn, tel. (02226) 590. Kado van de week: Een passepartout voor het Jazzfestival. Sint Donatus: Kwark; Boerenkaas; Verse karnemelk; Boerenbo- ter. Donderdag en zater dag verkoop aan de boerderij, Hoornderweg 46, Den Hoorn. Vitrages/gordijnstof fen met allure en van in ternationale faam! Uit Ne derland: „Ploeg"; uit Zweden: „Kinnasand" en „Almedahi"; uit Dene marken: „Kvadrat" en dan zeker nief te vergeten, uit Zwitserland „Baumann". Artima, Den Burg, tel. 3592, Gravenstraat 7. SDAG 8 JUN11982 TEXELSE COURANT PAGINA 3

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3