TESO KRUISWOORDPUZZEL Auto dwars door haag VERVOLG VAN PAG. 1 Inbraak belet Geen voorrang Opgeven voor bouwkamp en bouwdorp 98 79 Burgemeester nam Waddenzee-zegels in ontvangst Volle zaal voor koffieconcert Krassebank officieel onthuld INSDAG 8 JUNI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 aan de demonstratie, die in 1976 werd gehou- Horizontaal 1bankbiljet 7. oefenen 13. uitroep 14. deel van de dag 15. mens 16. nagerecht 17. geheel de uwe 18. sprookjesfiguur 19. soort onderwijs (afk) 20. heilige (afk) 22. boom 25. lopend touw 26. katrol 29. zetel 31. muziekinstrument 33. boomvrucht 35. ieder 36. heester 37. laatstleden (afk) 38. water in Schotland 40. inhoudsmaat (afk) 41. vaartuig (afk) 42. verafschuw 43. rivier in Italië 45. europeaan 46. persbureau 48. voorzetsel 50. deel van een schip 52. zijrivier van de Dounau 54. reinigingsmiddel 56. slim 57. juiste gewicht 59. meisjesnaam 60. heks 61familielid 63. kindergroet 65. Soc. Econ. Raad (afk) 66. plaats in Duitsland 67. a?s volgt (afk) 68. dunne 70. verlangen 72. voor 73. v.h. Heilige Roomse rijk 74. genadeslag 75. plotseling Verticaal 1visnet 2' beetje 3. vogelprodukt 4. weefsel 5. precies Inbrekers hebben in de nacht van zaterdag op zondag hun slag proberen te slaan in het Havenrestaurant bij 't Horntje. Door een tuimelraam open te maken verschaften ze zich toegang tot het gebouw. Omdat één van de familie leden van de eigenaar van het restaurant er nog aanwezig was, schrokken de inbrekers en verlieten ze, zonder iets mee te nemen, ijlings het pand. 6. bijwoord 7. tot en met (afk) 8. schatten 9. tegen 10. maatschappijvorm (afk 1 11meisjesnaam 12. drinkeboer I; 21. deel van het dak 23. voor 24. kans 25. deel van het lichaam 27. gestold vleesnat 28. paardje 30. zoogdier 31. geheel de uwe (afk) 32. vruchtje j I 34' inwendi. inwendig orgaan 36. kiezel 39. aanzien 40. meisjesnaam 43. beschermer 44. neg. telwoord 45. boom 47. hoofddeksel 48. vreemde munt 49. soort vis 51wig 52' dun 53. netto (afk) 55. ofschoon (Eng.) 57. ketting met emmers zonder einde I 58. muziekdrama 60. deel van de hals 62. godheid 64. eng. drank 67. vlaktemaat 69. maanstand (afk) 71natuurkundeterm (afk) 72. muziekterm (afk) 73. dus (eng.) Een busje boorde zich donder dag dwars door de haag van een tuintje als gevolg van een aanrij ding op het kruispunt Gasthuis- straat-Beatrixlaan, waarbij veel schade ontstond. Het busje, be stuurd door een 27-jarige Texelaar kwam van de Schoorwal en reed de Beatrixlaan op. De bestuurder wilde deze oversteken naar de Gasthuisstraat, maar lette daarbij niet op een op de Beatrixlaan rij dende auto, bestuurd door een 19- jarige eilandgenoot. Een aanrijding volgde waarbij het busje zich dwars door een haag boorde en in een siertuintje tot stilstand kwam, tot grote schrik van de eigenaar, die op enkele meters afstand bezig was de haag te knippen. De perso nenwagen raakte total loss. (Foto Henk Vink). Teso zal zijn statuten moeten wij zigen, een gevolg van de harmonisatie van de wetgeving voor vennootschap pen in de EEG-landen. In het jaarverslag wordt gewaar schuwd dat Teso maar zeer beperkte tijd zijn bedrijfsomvang kan handhaven bij teruglopende vervoersvraag. Daarna betékent vermindering van kosten ver mindering van kwaliteit. Positief voor de kwaliteit maar sterk kostenverminde- rend zou de ingebruikneming van het tweede dek van de Molengat zijn. Teso zal dit jaar een plan voor de verandering van de haven, die het gebruik van het tweede dek mogelijk maakt, bij de gemeente indienen. Teso wil dat het bestemmingsplan van 't Horntje met behulp van dit plan verder wordt inge vuld. Aan de voorbereiding van de in richting van het haventerrein in Den Helder wordt intussen verder gewerkt, zodat na de verandering van het weg genbeloop door Rijkswaterstaat, de hele geplande re-organisatie kan worden doorgevoerd. Verwacht wordt dat dit half 1983 het geval zal zijn. „Hiermee zal een belangrijke fase waarmee aanzien lijke efficiencyverbeteringen en een be tere dienstverlening kan worden be reikt, zijn afgesloten." Het jaarverslag met de bijbehorende financiële stukken kan door belang stellenden worden afgehaald op de diverse bankkantoren in Den Burg. Eén van de agendapunten van de aandeelhoudersvergadering van 25 juni is het voorstel om de raad van com missarissen weer op vijf personen te brengen. Voor deze vacature is Daan Schilling uit Den Hoorn als eerste voor gedragen en Klaas Barendregt uit Eier- land als tweede. De volgens rooster af tredende Tine Vlas-van der Vlies is her kiesbaar; als tweede is voorgedragen Fransje Wendrich-Brouwer. Vrijdag reed een Duitser met zijn auto achteruit een parkeerhaven aan de Parkstraat in Den Burg. Hij zag de auto van een inwoner van Den Haag te laat, die over de Parkstraat naderde, Bij de aanrijding ontstond geringe schade. Twee auto's werden aan de linker zijde zwaar beschadigd bij een aanrij ding die vrijdag op de kruising Emma- laan-Haffelderweg plaatsvond. Een 20- jarige Texelaar verleende met zijn auto geen voorrang aan een 19-jarige Texel- qe automobilist, die over de Emmalaan reed. stem en een eidereend. Op die van 70 cent brandganzen. De zegels zijn uit gevoerd in de kleuren rood, blauw, geel en zwart, terwijl op beide de naam „Waddenzee" voorkomt. Vanaf van daag is op de postkantoren in Den Burg en De Koog een mapje verkrijgbaar waarin vijf zegels zitten. Het bijzondere hiervan is de stempeling. De zegels hebben allemaal een stempel van één der Waddeneilanden. De prijs van dit mapje bedraagt 74,50. Burgemeester J A. Engelvaart nam vanmiddag om twee uur in het Natuur- recreatiecentrum het eerste mapje in het Noordhollandse deel van het Wadden gebied in ontvangst. De aanbieding namens de PTT geschiedde door Mr. J. J. van der Goes, directeur van het post- district Haarlem. Behalve in de Texelse postkantoren zal het mapje ook ver krijgbaar zijn op de andere eilanden en andere plaatsen die bij de Waddenzee liggen De zegels zijn gemaakt op syn thetisch gegomd fosforescerend papier in offset door drukkerij Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem. De zegels zijn verkrijgbaar zolang de voorraad strekt, doch uiterlijk tot 1 juli 1983. Van de 50 cent zegels is 14.000 vel gedrukt evenals van de zegels van 70 cent. Het zegelformaat is 36 bij 25 millimeter. Kinderen die zich willen opgeven voor het bouwkamp of het bouwdorp, moe ten dit voor 10 juni doen hij het raadhuis, afdeling culturele zaken, tele foon 02220-3041. Het bouwkamp wordt gehouden van zondag 11 juli 14.00 uur tot zaterdag 17 juli 11.00 uur op het groepskampeerterrein van camping Loodsmansduin. Het kamp staat open voor degenen die in het eerste of tweede jaar van het voortgezet onder wijs zitten en er wordt overnacht in tenten. Dit jaar staat het bouwkamp in het teken van de Middeleeuwen. Dat thema is steeds terug te vinden bij het toneelspelen, dansen, muziekmaken, wandelen, sporten en ook bij het bou wen. Aan het bouwkamp kunnen maxi maal 60 jongeren meedoen en de kosten bedragen f65, alles inbegrepen. Na opgave dient het kampgeld overge maakt te worden. Kinderen die op de lagere school zitten kunnen zich opgeven voor het bouwdorp. De eerste week bouwdorp is van maandag 2 augustus tot en met vrijdag 6 augustus en de tweede week van maandag y augustus tot en met vrijdag 13 augustus. De eerste week staat in het teken van het Verre Oosten en de tweede week in het teken van ruimtevaart en bezoek aan verre plane ten. Zoals vanouds wordt het bouwdorp gehouden achter de gymzaal aan de Beatrixlaan van 9 uur 's morgens tot vier uur 's middags. Naast het bouwen van hutten is in het bouwdorp ook gele genheid voor schilderen, sporten, dan sen, toneelspelen en muziek maken. De kosten bedragen f 17,50 per week. De kinderen uit de buitendorpen krijgen hun busgeld voor de helft terug. Flinke Hollandse bloemkool Flinke komkommer Verkrijgbaar bij: Verswinkel te De Cocksdorp Versexpres Texel, en I Brouwer, Oosterend. I Geldig t/m donderdag. De PTT geeft vandaag twee bijzon dere zegels uit die gewijd zijn aan het Waddengebied. Ze hebben waarden van resp. 50 en 70 cent en zijn ont- vorpen door F. Landsman uit Holwerd. Op de zegel van 50 cent staan een grote Het Koninklijk Texels Fanfare- DEK heeft reden om met veel vol doening terug te zien op het koffie concert dat zondag samen met de muziekvereniging Harmonie" uit Hippolythushoef werd gegeven in de schouwburgzaal van De Linde boom-Texel. Ondanks het strand weer was de zaal vrijwel vol met betalende bezoekers, die van een gevarieerd en overwegend kwalita tief goede uitvoering genoten. Het is daarom te verwachten dat der gelijke koffieconcerten vaker zullen worden gegeven. Op de foto con certeert Harmonie" onder leiding van Jac. Doze. De Krassebank aan de Lancas- J terdijk bij de molen van Het Noor den is dinsdagmiddag officieel ont huld. De bank op de plaats waar vroeger de Krassekeet stond, werd aangeboden door de verschillende aannemers die betrokken waren bij het op Deltahoogte brengen van de dijken rond Texel. De onthulling werd verricht door de heer J. C. Roeper van de dorpscommissie van Oosterend en B. Weijdt van Rijks waterstaat. Met een schroeven- draaien verwijderden ze een plankje voor de bronzen plaquette die in de rug van de bank was aangebracht. „Dijkactie. Ter herinnering aan de demonstratieve optocht naar Den Haag op 26-1 -'76" staat op het schild. Roeper was destijds een van de organisatoren van deze indruk wekkende demonstratie, vandaar dat hij bij de onthulling betrokken was. Het schild was een initiatief van het actiecomité dat verant woordelijk was voor de demonstra tie. In dit actiecomité waren de ver schillende dorpscommissies verte genwoordigd. Zowel burgemeester Engelvaart als dijkgraaf M. Roeper Pzn die bij de informele plechtigheid aanwezig waren, gingen in op de geschiede nis van het plekje. Bij diverse gelegenheden was gebleken dat er toch „iets" moest terugkomen op de plaats van de oude Krassekeet en daarom was het aanbod van de aannemers om de bank te bekos tigen van harte geaccepteerd. Rijkswaterstaat had gezorgd voor de bouw van het houten bankje. J. C. Roeper prees de schoonheid van de plek en wees op het wijdse uitzicht aan alle kanten. Aan land zijde de weilanden met de molen en in de verte Oosterend. Aan de andere kant van de dijk de Wad denzee. Hij zei te verwachten dat veel mensen van het bankje gebruik zullen maken.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5