Tevoko buitenfoernooi weer groot succes Geen bier maar karnemelk Hoornder strandloop Eerste crossloop in De Koog Veertig plus-Boys Goede opbrengst rommeltjesmarkt Nan Westerlaken wint lenterit Texel deed het goed in Tour de Lasalle Door elkaar INSDAG |ir" ~*r- -* )ok dit jaar was Tovoko 65 wear van de partij. Op deze foto weet Dirk Eelman uit De Waai (achter het netj een bal PAGINA 7 De belangstelling voor de eerste crossloop rond De Koog, in een serie van elf, was uitstekend. Er verschenen ondanks het warme weer 64 deelnemers aan de start. Joost Brouwer uit Ooster end die keer op keer aankondigt geen marathon of wedstrijd meer te lopen had zich wederom (door de impossante prijzenpot?) bedacht en liep de wedstrijd over acht kilometer in 27 minuten en 33 seconden. Volgende week zondag is de start voor de crossloop om 19.00 en 19.30 uur. Wedstrijdlopers: 1. Joost Brouwer, Oosterend 27.33; 2. Cees Timmer, Oosterend 29.26; 3. Albert Hoven, Den Burg, 29.36. Veteranen 8 km.: 1. Piet Bakelaar, Den Burg 31.50; 2. D. H. Gathman, Duis burg 31.55; 3. Piet Schuyl, De Koog 32.16. Dames 4 km.: 1. Hetty Boogaard, Den Burg 24.36; 2. Tilly Eelman, Den Burg 33.06, 3. Lucy van Hoogen, De Koog 37.07. Jeugd (t/m 14 jr.) 4 km.: 1. Ronald van de Wetering, Den Burg 21.19; 2. Pieter Jan Boekei, Den Burg 21.24; 3. Eduard Dijker, Den Burg 22.33. Zaterdag mochten in het kader van de jubileumactiviteiten twee teams van oud-Boys leden (met als eis ouder dan veertig jaar) in het strijdperk treden. De teams waren aan elkaar gewaagd in deze vrolijke wedstrijd getuige het 4 4 gelijkspel. Door deze uitslag moesten straf schoppen de beslissing brengen en bij dit spectaculaire gebeuren toonde kee per Piet van Sambeek zich de sterkste. De wedstrijd werd geleid door scheids rechter Peter van de Gracht, geassi steerd door de Boys-veteraan Jan Hop man. Het gebeuren was minder fees telijk voor Wim (,,Hoekie") van Heer waarden die met een beschadigde achillespees naar het ziekenhuis ge bracht moest worden. De bruto opbrengst van de rommel tjesmarkt die de zwem- en poloclub TX 71 zaterdag op de Groeneplaats hield, bedraagt ƒ2300, Verwacht wordt dat na aftrek van kosten ongeveer ƒ1800,— overblijft, een welkome versterking van de clubkas. Het succes is groot als in aanmerking wordt genomen dat het zaterdag tropisch warm was, een om standigheid waarbij het publiek de voor keur geeft aan het strand. Er waren echter toch voldoende ko pers die zich overigens vrij kritisch op stelden. Duidelijk werd bijvoorbeeld dat kunststof artikelen zeer slecht in de markt liggen. Het glas- en aardewerk ging veel vlotter weg. Dat de kachels onverkocht bleven heeft onder deze omstandigheden niemand verbaasd. De zwemclub had voor het goed verlopen van deze markt de beschikking over vele enthousiaste vrijwilligers. Hen, maar ook de zeer vele personen en instanties die op andere wijze aan het welslagen hebben meegewerkt, is het bestuur zeer erkentelijk. Het gaat in meerdere opzichten goed met de zwemclub. Bij het begin van de onderlinge wedstrijden van woensdag j.l. maakte voorzitter Dik Haker bekend dat zojuist het honderdste lid was inge schreven: Claudia Buren. Zij werd met bloemen gehuldigd en kreeg ook een ZPC TX 71 -shirt. Al eens eerder (in de beginjaren) had de club veel leden. Nadien ging het een tijd bergafwaarts tot 60 70 leden. De laatste jaren zit er weer groei in. ,,We schijnen het leuk te doen en we voorzien kennelijk in de be hoefte aan jeugdopvang en begelei ding", aldus voorzitter Haker. 8 JUN11982TEXELSE COURANT Derde divisie: Dames 1. Molenwiek, 2, Armixtos, 3. Boemerang. Heren: 1. Molenwiek, 2. Boemerang, 3. Katapult. Eerste klasse: Dames 1. Volco, 2. VC Meterik, 3. Simokos. Heren: 1 Dalen 2, 2. SLC Bockum- Hövel, 3.DWV. Dros, 11, Hans Koorn en 22. Willem Keyzer. In de eindrangschikking is de Lamsvleesbedrijf-Ran Tweewielers ploeg op een vierde plaats in het ploe- genklassement geëindigd. Terwijl in het algemeen klassement de Texelse ren ners op de volgende plaatsen zijn ge ëindigd: 18. Hans Koorn, 19. Jos Huis man, 28. Willem Keyzer, 37. Adrie Huisman, 38. Jan Buis en 58. Douwe Dros (met een lekke band in de derde etappe). Jammer was het dat Cees Boks de laatste avond door drukke werk zaamheden verhinderd was, anders was hij waarschijnlijk op een zesde plaats geëindigd. Sportvereniging ZDH organiseert dit jaar een aantal strandlopen over vier en acht kilometer. De data van deze strandlopen, waaraan zowel door toe risten als Texelaars meegedaan kan worden, zijn 11, 18, 25 juli en 1, 8, en 15 augustus. Op deze zondagen is de aan vang steeds om 19.00 uur. Vertrokken wordt bij paal 9. Het inschrijfgeld be draagt drie gulden per persoon en men kan als prestatie- of als recreatieloper meedoen. Iedere deelnemer'ontvangt een herinneringsvaantje. De eerste drie in elke groep (mannen 8 kilometer; vrouwen 4 kilometer; jeugd tot en met 14 jaar 4 kilometer) krijgen een prijs. Deelnemers die aan vier of meer strand lopen meedoen worden in het klas sement opgenomen. Ook het klasse ment is in de drie zojuist genoemde categoriën ingedeeld. De prijsuitreiking voor de winnaars van de verschillende klassementen is zondag 15 augustus na afloop van de laatste strandloop in strandpaviljoen Paal 9. Voor wie binnen het klassement aan meer dan vier strandlopen meedoet, tellen alleen de beste vier tijden. Zaterdagavond hield de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel haar derde puzzelrit om het kampioenschap 1982. De rituitzetters Dirk Westerlaken en Bert Segerink hadden voor de puzzelaars een aantrekkelijk parcours uitgezet met leuke opdrachten. Voor hen was het dan ook jammer dat maar 14 deelnemers aan de start verschenen. Tijdens het uitrekenen van de con- trolekaarten bleek dat er twee deelne mers waren met slechts 4 strafpunten. Nan Westerlaken werd met een beter tijdgemiddelde eerste voor Anne de Vries. De derde plaats was dit maal voor Ben Moor met 6 strafpunten. In de bromfietsklasse reden Edwin Pauptit en Lucas Tijssen mee en kwa men aan de finish met 49 strafpunten. Om 22.30 uur kon voorzitter Henk Gieze de prijzen uitreiken in de kantine van Loodsmansduin. Uitslag auto's: 1. Nan Westerlaken 4 strafp.; 2. Anne de Vries 4 strafp.; 3 Ben Moor 6 strafp.; 4. Cor Sleeuwen- hoek 11 strafp.; 5. Annie Dogger 14 strafp.; 56. Jan de Wit 49 strafp.; 7. Cees Hin 61 strafp.; 8. Jan Zegel 69 strafp.; 9. Paul van Heerwaarden 70 strafp.; 10. Peter Daalder 73 strafp. Bromfietsen: 1. Edwin Pauptit 49 strafpunten. De aanmoedigingsprijs was ditmaal voor mevrouw Vonk uit Oosterend. Promotieklasse: Dames: 1 Actief, 2. Set Up, 3. Domitas Herep: 1. Olympia (Quick), 2. Actief, 3. Bijlmerbiok. Een tiensproeier als douche zorgde bij het toernooi voor de nodige verkoeling. Tijdens het middaguur werden enkele wachttijden geconstateerd. Tweede klasse: Dames: 1. G en A, 2. ZAP 3. Starlift. Heren: 1. Albatros, 2. Boemerang, 3. Katers. Een van de kraampjes op de rommettjesmerkt van de zwemclub. accent herinnert een van hen aan de enorme hoeveelheid soep die Tevoko nog moet verkopen wil men uit de kosten komen. De jongens gaan zonder protest soep halen bij de consumptie tent. Ook de veelvuldige mededelingen dat op de bospaden rondom de speelweide auto's zodanig geparkeerd stonden dat de brandweer er niet langs zou kunnen, werden zonder morren begroet. Spea ker Piet Keyzer: ,,Een enkele keer moest ik dreigen dat de auto weggesleept zou Texelse wielrenners behaalden goede resultaten in de Tour de Lasalle. In de vorige week rond Den Helder verreden Tour de Lasalle werden o.a. door de renners van de Lamsvleesbedrijf Texel- Ran Tweewielers ploeg goede resulta ten behaald. Voor de eerste avond stond een individuele- en een ploegen tijdrit op het programma. Van de 15 deelnemende ploegen behaalde de Texelse een uitstekende vierde plaats. De tweede avond had mede door het warme weer een wat tam verloop, het werd een massale aankomst waarbij de volledige Texelse ploeg in het peloton over de eindstreep kwam. De derde avond stond een, na jaren weer inge voerde, etappe over Wieringen op het programma. Deze kreeg een strijdlustig verloop waarbij zich na herhaalde po gingen tot ontsnappen een groep van zeven man losmaakte waarin o.a. Cees Boks van de Lamsvlees-Ran ploeg. Van de voorsprong van deze kopgroep die op een gegeven moment 1 minuut en 15 seconden bedroeg was op de finish nog 15 seconden over, waarbij Cees Boks zich naar een vierde plaast sprinte. De vierde en tevens laatste avond werd in tegenstelling tot de voorgaande avon den verreden onder zeer slechts weers omstandigheden. Het startschot werd gelost tijdens een zware onweersbui. Mede daardoor viel het peloton al snel uit elkaar. Na een levendige wedstrijd wist en groep van 25 man zich, mede door enkele valpartijen in de eindfase los te maken. Hierin was de Texelse ploeg vertegenwoordigd door vier man die zich resp. naar de volgende plaatsen sprintte; 5. Jos Huisman, 6. Douwe lCj 1800 gesmeerde broodjes, 64 kratten spa, vele kisten appels, enkele honderden u slaatjes, 360 liter karnemelk en melk en veel, veel minder soep dan in voorgaande a jaren. Dat zijn enkele verkoopgegevens die meegedeeld konden worden na twee dagen intensief volleyballen onder tropische omstandigheden. Het elfde Tevoko buitentoernooi dat traditioneel op de speelweide aan de Ploeglanderweg in de Dennen werd gehouden is met een deelname van wederom 119 teams (niemand liet het afweten) een groot succes geworden. Geen zonnesteken of uitputting door hitte en slechts wat kleine werkzaamheden voor de EHBO-ploeg, was een andere conclusie die getrokken kon worden. Het mag duidelijk zijn: het Tevoko volleybal buitentoernooi kan niet meer stuk. ,,We kunnen met gemak 250 teams naar Texel halen. De animo is groot want we zijn uniek met onze organisatie", aldus Piet Keyzer van Tevoko. Dat nog groter groeien zal echter met doorgaan. ,,Het is zo mooi genoeg" is de mening van de organiserende volley balvereniging. De speelweide met 16 speelvelden is overvol en men wil niet x uitwijken naar een veld dat minder sfeer heeft. Het was warm beide dagen maar a toch bleef de organisatie met alleen al een rekenkamer van zes personen actief genoeg om het programma van wed strijden volgens schema af te werken. Zaterdagmorgen werd om tien uur l< begonnen en 's avonds tegen half acht r werd de laatste wedstrijd gespeeld. De eerste dag ging het nog om setwinst maar zondag werd op tijd gespeeld zodat alle teams gelijk konden beginnen en tegen half vijf de prijzen uitgereikt konden worden. Sfeer De teams toonden zich na afloop ent housiast en kondigden aan volgend jaar wederom van de partij zullen zijn. Zo krijgt Tevoko al een vaste aanhang van teams uit heel het land. Dit jaar was er ook een team uit Bockum (Duitsland). Naast het unieke van het buiten spelen, dat blijkbaar zeer weinig gebeurt in groot toernooiverband, is de sfeer erg belangrijk. Wat voor weer het ook is, Tevoko heeft die sfeer steeds kunnen garanderen. Door jarenlange ervaring weet iedere deelnemer dat er correct met de scorelijsten wordt gewerkt en men een goede ontvangst krijgt. Pro testen bij de leiding over scheidsrechters of over de afwerking van de wedstrijd komen dan ook niet voor, dit in tegen stelling tot veel andere sporten. Hoongelach Nu moet ook gezegd dat het recreatie-volleybal blijft en veel deelne mers en deelneemsters voor het spel en niet voor de knikkers komen. ,,Dat erg fanatieke zie je niet", aldus Keyzer, een feit dat mogelijk ook te danken is aan het net tussen de partijen. Volleybal is geen contactsport. Wie dit weekend een bezoek heeft gebracht aan het sportieve gebeuren aan de Ploeglanderweg zal gemerkt hebben dat spelers en supporters van goede wil zijn. Als zondag bij een felle hoogstaande zon tegen het middaguur wordt aangekondigd dat er weer soep verkrijgbaar is wordt deze mededeling met hoongelach begroet. Het is duide lijk: daar zit men niet op te wachten. Als echter even later twee jongens zelf een blik soep klaarmaken op een camping- brandertje in de berm van een bospad wijzen enkele voorbijkomende volley ballers resoluut op het brandgevaar en met een warm pleidooi in Gronings De rekenkamer van het toernooi. wonden maar praktisch altijd werden de problemen meteen opgelost." Douche Voor de inwendige mens had Tevoko dus goed gezorgd. Voor de eerste maal had men ook een douche geïnstalleerd. Aan een boom was een tuinsproeier bevestigd en daar werd veelvuldig ge bruik van gemaakt. Een ander „nieu- wigheidje" was het feit dat veel dames topless van de zon genoten. „Vorig jaar was dat nog helemaal niet het geval, maar zaterdagmorgen begon een meisje ermee en er volgden er spoedig meer", aldus Keyzer. Wisselbeker Er werd dit jaar gespeeld in vijf klassen en achttien poules. Alleen voor de juiste sortering van de wedstrijd briefjes had Tevoko al een bungalow tent neergezet. Heren Armixtos uit Am sterdam bleek dit jaar niet in staat de wisselbeker, voor het team met de meeste punten, opnieuw mee naar huis te nemen. Deze bokaal ging naar het damesteam van Molenwiek uit de derde divisie die met een gemiddeld saldo van dertien punten per wedstrijd de grootste troffee een jaar mag houden. Dit jaar ook geen prijzen voor Texelse teams. Hieronder volgen de uitslagen van de eerste drie teams in elke klasse die met een beker naar huis gingen. Derde klasse: Dames 1. Starlift, 2. Tevoko 4, 3. Domitas. Heren: 1. DWV 2, 2. US 14, 3. Plus Minus. Door een fout in de uitslagen van de verkiezingen zijn bij de PSP de verkeer de aantallen stemmen achter de ver schillende kandidaten komen te staan. De stemmen die vermeld stonden achter L. J. Dijksen, behoorden toe aan A. Hoeven. De stemmen vermeld achter A. Hoven behoorden aan J. Jansma. En de stemmen die achter J. Jansma stonden waren voor voor L. Dijksen. te blokkeren.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7