woensdag Western^ AÊENDi 'The magnificent seven' RABO J. Heethuls en Mf. verhagen deelden eerste plaats VERVOLG VAN PAG.l Samson -effect Onderlinge wedstrijden gymnastiek Auto's beschadigd Auto opengebroken Jump-reclame zonder vergunning Jongetje aangereden Optreden „Discipel" gewijzigd Lammerennarkt Zeilwedstrijd Geslaagd 19 MNSDAG 15 JUN11982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 de an de service. Van koppelverkoop is een sprake. Wie bij de Rabo geld leent, lag voor zijn verzekering best ergens mders heen. Ouder en duurder De salarissen vormen voor de bank de ïkArootste kostenpost. Hiermee was in 981 f 1,8 miljoen gemoeid. Er is een aste staf van 36 mensen (thans tijdelijk neer dan 40 i.v.m. het seizoen) die >verwegend jong zijn, maar nogal trouw ian het bedrijf. ,,Ze worden ouder, wijzer en duurder." De winst van de jank is teruggelopen van ƒ578.000,-- jaar ƒ492.000,-. Wat betreft de economische situatie van Texel zei Veenstra dat de hardste (lappen zijn gevallen in de bouwsector waar in 1980 en 1981 honderd arbeids plaatsen zijn vernietigd. De problemen gaaf ook aan de detailhandel en horeca niet voorbij. Zelfs op dit moment staat bij het arbeidsbureau nog een aantal horecamensen ingeschreven. Volgens directeur Veenstra zal er wel weer een opleving komen van de economie, waarbij men zich moet reali seren dat de mogelijkheden op Texel helemaal niet zo slecht zijn. De land bouw en visserij (die samen voor de helft van het eilandelijke inkomen zor gen) doen het uitstekend. De goed ge structureerde Texelse agrarische sector heeft royaal zijn aandeel geleverd in het door de Nederlandse landbouw veroor zaakte overschot op het nationale beta lingsbalans, waardoor Nederland een betrekkelijk onafhankelijk rentebeleid kan voeren. Ook de visserij is gezond en wordt gekenmerkt door vakbekwaam heid, uitstekend materiaal en een goede verhouding tussen eigen en vreemd vermogen. In de toeristische en daarvan mede afhankelijke sector moet echter met spoed iets gebeuren. Snelkas Twee weken geleden is Drijver be gonnen met de uitbreiding van de Rabobank aan de Warmoesstraatzijde. Deze uitbreiding van de bankhal, dus de publieksruimte, moet eind september in gebruik genomen worden. De verande ring hangt nauw samen met de verder gaande automatisering van de bank- werkzaamheden. Tot dusver was het domijn van de computers alleen in de bovenverdieping, maar nu krijgt ook het publiek ermee te maken. Een nieuw ele ment in de hal wordt namelijk de snelkas waar bedragen tot f500,— (meer dan driekwart van de opnames) uiterst snel kunnen worden verkregen. De man of vrouw die de klant hier bedient beschikt over een beeldscherm met geldauto maat. De geldvoorraad is hier direct maar streng beveiligd bij de hand. Er komt geen buizenpost aan te pas. Per minuut worden zeker twee klanten geholpen. Mensen die meer geld willen, informatie nodig hebben of een reke ning willen openen worden op andere plaatsen in de hal in privésfeer, zittend aan de tafel geholpen. Verder zullen de Texelse klanten niet door toeristen worden gestoord. Voor de toeristen komt een aparte balie waar ook de reizenverkoop is. De Rabo-mensen van de financiering en assurantie krijgen ook een afdeling in de bankhal en hetzelfde geldt voor de directeur. Op de boven verdieping komt door deze verandering ruimte beschikbaar, wat zeer gewenst is want de laatste jaren heeft men daar nogal moeten inschikken door de diver se machines die er zijn geplaatst. De uitbreiding van de bankhal met 350 m2 geschiedt gelijkvloers, (waardoor als gevolg van het hoogteverschil van 1.35 meter tussen Groeneplaats en War moesstraat) een souterrain ontstaat met onder meer een ruimte voor de tech nische afdeling. Dat door grootscheepse promo tie en het hanteren van lage prijzen in de toeristensector succes kan worden geboekt, blijkt uit de ver koop van 3-daagse fietsarrange- menten door de shagfabrikant Samson. Er zijn inmiddels meer dan 2000 reserveringen geboekt. Omdat de toeloop door de twee bedrijven Rebecca "en De Wael" m De Waal met verwerkt kon worden, zijn nu ook ,,De Pelikaan" en ,,Bos en Duin' ingeschakeld. In de Ra bo bank-vergadering van donderdag avond rekende directeur Veenstra voor dat alleen al de Samsonactie goed is voor drie arbeidsplaatsen op Texel, uitgaande van de vuistregel dat in de arbeidsintensieve recreatie van Texel elke 1700 overnachtingen een arbeidsplaats veroorzaakt. Bij de Samson-actie blijkt het goed koopste arrangement (f99,—) de grote trekker te zijn, hoewel in de praktijk ook zeer veel reserveringen voor f!20,— en f115,— worden geboekt. Gebleken is dat de Sam- son-actie niet ten koste gaat van de fietsarrangementen die door de VVV worden verkocht. Veenstra acht ,,het volmaken van de bed den buiten het zomerseizoen van zo groot belang voor Texe/s eco nomie dat de logiesverstrekkers be reid zouden moeten zijn dit eventu eel tegen kostprijs te doen. Tegelijk met de uitbreiding gaat de bank een aantal energiebesparende maatregelen nemen waardoor het stroomverbruik ondanks de uitbreiding zal dalen inplaats van stijgen. Het aantal watts dat in de bankhal wordt gebruikt 151001 zal met duizend worden terug gebracht, onder meer door het ver vangen van alle lampen en een anders werkende luchtverversing. Zelfs wordt ernstig gedacht aan een vorm van eigen energieopwekking. Tijdens de verbou wing zal de bank gewoon, zijn het pro visorisch, doordraaien. Er komt dus geen noodgebouw zoals bij de laatste uitbreiding. Woensdag en donderdag zijn in Oos terend bij GVO de onderlinge gymnas- tiekwedstrijden gehouden. Mede door de avondvierdaagse was er dit jaar niet zo veel publieke belangstelling. De wedstrijden waren bijzonder spannend en vaak werd het dan ook muisstil in de zaal. Zowel bij de jongens als bij de meisjes/dames waren er ver schillende kanshebbers. Woensdag stond Mirjam Witte met 29,9 punten aan kop van de jeugd- turnsters (t/m 12 jaar) en Jolanda van der V is stond aan kop bij de turnsters met 31,7 ppnten. Donderdag was het de beurt aan de extra training, de oudere meisjes, dames en de jongens. Alleen Marijke Eelman slaagde erin om Mirjam Witte te passeren en kwam met 30,1 punten als eerste uit de bus. Bij de jongens lag het gemiddelde wat lager, maar het was wel spannender. Het scheelde onderling steeds maar „tien den" van punten. Uit de laatste groep meisjes kwam Martine Brouwer nog sterk naar voren met een goede balk- oefening waarvoor zij 8,4 punten kreeg. Ze kwam uiteindelijk 5/10 punt te kort en hierdoor werd Jolanda van der Vis kampioen van GVO. De totale uitslag: Jongens klas 1, 2 en 3: 1. Niels van Arkel 25,2; 2. Nico van Tatenhove 24,7 en Peter Witte 24,7; 3. Jacco Koopman 23,5.. n Jongens klas 4, 5 en 6: 1. Piet Koopman 25,4; 2. Arno Dijkstra 25.0; 3. Biem Vlaming 24,4. Meisjes 7 en 8 jaar: 1. Margreth Laan 23,8; 2. Martine Daalder 23,1; 3. Mette Gieskes 22,6. Meisjes 9 jaar: 1Marcella van der Vis 25,4; 2. Linda Rammers 24,2; 3. Bianca Witte 23,4. Meisjes 10 jaar: 1. Petra van der Vis 24,9; 2. Lize Vlaming 24,8; 3 Martha Vlaming 24,7. Meisjes 11 en 12 jaar: 1. Karin van Arkel 27.5; 2. Brenda Daalder 27.0; 3. Natascha van der Vis 26,9. Meisjes 13 en 14 jaar: 1. Jolanda van der Vis 31,7; 2. Mirjam Witte 29,9; 3. Marjan Brouwer 28,9. Extra training: 1. Marijke Eelman 30,1; 2. Janneke van der Vis 29,4; 3. Ingrid Brouwer en Yvonne van der Vis 29,1. Dames: 1. Martine Brouwer 31,2; 2. Olga Vos 30,1; 3. Helma de Jong 29,8. Een Citroen Dyane die begin deze maand bij de veerhaven van 't Horntje geparkeerd stond, is door onbekenden opengebroken. De eigenaar merkte dit toen hij zijn auto vrijdag wilde ophalen. Met een mes werd de linnen kap open gesneden en ook werd een portier raampje stukgeslagen. Uit de auto werd niets vermist. Een ,,eend" die op het parkeerterrein bij de Wilhelminalaan geparkeerd stond werd in de nacht van vrijdag op zaterdag toegetakeld. Ook hiervan was het dak opengesneden en ook hier werd niets vermist. Uit een auto, die op de Emmalaan stond geparkeerd zijn in de nacht van zaterdag op zondag een Canon AE 1 camera met motordrive en zwarte tas gestolen. De Duitse eigenmaar had het portierraampje van zijn auto open laten staan. De fotospullen zijn 71400,— waard. De Windsurfclub Texel organiseert van 23 tot 26 september internationale jumpwedstrijden voor windsurfen. Dit evenement waarbij vooral de behen digheid in het brandingsurfen wordt ge test is gepland op het strandslag paal 20 maar in de watersportnota staat aange geven dat hier niet gesurfd mag wor den. Voor het gebeuren is nu al de nodige reclame gemaakt en op bijvoor beeld affiches staat paal 20 ook ver meld. Pas onlangs is bij B en W vergunning aangevraagd en de sportraad voorzag in de vergadering van maan dagavond mogelijk problemen. „Het is te hopen dat het gemeentebestuur inziet dat het hier ook om een promotie activiteit van Texel gaat en dat de jumpwedstrijden buiten het zwemsei- zoen vallen, maar de surfclub is wel erg voorbarig met die promotie. Het verhaal van ,,The magnificent seven" zouden wij een epos van moed en angst kunnen noemen. Angst bij de eenvoudige boeren uit het kleine Mexi- caanse grensdorpje Ixcatlan, die op ge regelde tijden hun oogst geplunderd zien door een stel meedogenloze ban dieten en moed bij de zeven mannen die de strijd tegen hen opnemen. John Sturdes (bekend uit The gunfighter at the O.K. Corral, The old man and the sea, Bad day als Black Rock, Last train from Gun Hill, e.v.a.) regiseerde deze actievolle film die geheel werd opge nomen in de grensstreek van Mexico. Het is een hard verhaal dat in panavision (grootbeeld) op het doek is gebracht maar een verhaal, dat toch aanzienlijk beter is dan de gemiddelde western, boeiender ook door de sterkere karak ternuancering, minder „zwart-wit" om het zo eens uit te drukken. Er is actie in het verhaal, maar ook bangheid. Er is moed maar ook vrees. „The magni ficent seven" zijn: Yul Brynner, Eli Wallach, Steve McQueen, Horst Bucholz, Charles Bronson, Robert Vaughn en James Coburn. De film is te zien in de woensdagwestern die vanaf 16 juni weer van start gaat. De toegang is voor personen vanaf 12 jaar. Een zevenjarige leerling van de Thijs- seschool aan de Keesomlaan in Den Burg is maandagmiddag om half één onder een auto gekomen. Het jongetje werd door zijn ouders van school gehaald en holde opeens tussen twee geparkeerd staande auto's de rij baan op. Een 24-jarige Texelaar kon niet tijdig meer remmen en schepte het kind. Door een ambulance is het jon getje naar het Gemini-ziekenhuis gebracht voor onderzoek. Gospelgroep Discipel, die het komen de weekeinde op Texel optreedt, zal op andere tijden en plaatsen optreden dan aanvankelijk was aangekondigd. De groep, die uitsluitend een Nederlands talig programma brengt en zich in de afgelopen jaren veel bekendheid heeft verworven, zal zaterdagmiddag om drie uur een openluchtoptreden verzorgen op de Groeneplaats te Den Burg. Zaterdagavond vindt een gezamenlijk Gospelconcert plaats van Discipel en de Messengers in de R.K. kerk van De Koog, dat om 20.00 uur begint. Zon dagmorgen verleent Discipel medewer king aan de Gereformeerde kerkdienst in Den Burg, die om 10.00 uur begint. De optredens van de groep zijn gratis te beluisteren. Op de gisteren gehouden lammeren- markt werden 82 lammeren aange voerd die 7170,- tot 7190, opbrach ten bij een matige handel. Bij harde westelijke wind en sterke stroming waren zondag tien senioren en drie junioren komen opdagen voor de viswedstrijd die bij Paal 9 werd ge houden. Er werden slechts vijf vissen gevangen, totaal 134 centimeter. Bij de senioren deelden J. Heethuis en W. Verhagen de eerste plaats met dertig centimeter vis. Tweede werd M. J. van der Zwaag met 20 centime-, ter. Jeugdlid Martin van der Zwaag ving twee vissen met een gezamenlijke lengte van 54 centimeter. De volgende wedstrijd wordt 27 juni bij paal 12 gehouden van 8.00 tot 10.00 uur. De Watersportvereniging Texel houdt zaterdag een zeilwedstrijd waar het haakse rondje" zal worden gevaren. De start is om 9.00 uur vanuit de haven van Oudeschild. Als de weersomstan digheden zodanig zijn dat het onverant woord is de haakse race te varen dan wordt een driehoek gezeild en is de start 's middags om één uur. Liane Het hem niet uitspreken maar vloog de trap op. Boven werd een deur met een knal dichtgeslagen. Van Benten liep de zitkamer weer in. Hij lachte fijntjes. Daar vond hij Gloria Veenendaal starend in het vuur met een sigaret in haar hand. Ze had as op haar rok gemorst. Van Benten ging in de leren fauteuil zitten. ..Wist u dat uw dochter van plan was om morgen naar Parijs te vertrekken?" „Ja, ze vertelde het me vanmorgen." „Kent u die vriend?" „Nee. Ze heeft nooit over hem ge praat." Ze keek de hoofdinspecteur eindelijk aan. „Het ls afschuwelijk, ik kan haar niet tegenhouden. De enige naar wie ze ooit heeft willen luiste ren was haar vader." Driftig streek ze twee tranen weg. Van Benten kreeg medelijden met haar. Ze was een heel andere vrouw nu. een mens! „Ik denk niet dat ze haar zin nog zal doordrijven; ik heb haar min of meer verboden om te gaan." Gloria keek hem aan alsof ze hem voor het eerst zag. „Hebt u dat wer kelijk? Godzijdank!" Wat verlegen keek Van Benten naar zijn nagels en liet zijn sigaar van de ene mondhoek naar de andere rollen. „Nu ik hier toch ben, mevrouw, wilde ik lets met u bespreken. Ik heb vana vond de Franse politie gevraagd uit te kijken naar uw vriend Jacques Ar- jens." „Wét zegt u?" Haar stem klonk hees. „Tja, ik vond het namelijk nogal vreemd dat hij vanochtend vroeg naar Spanje vertrokken was. Ik meen ten minste begrepen te hebben dat hij een goede vriend van u is... en van uw man... Had u hem morgen niet op de begrafenis verwacht? Hij heeft ten slotte nogal wat aan uw man te dan ken nietwaar?" Ze keek hem aan als een schichtig dier. Ze deed duidelijk moeite haar gedachten te verzamelen „Hij heeft weken geleden al beslist dat hij gis ter naar Spanje vertrekken zou. Hij gaat elk jaar „Ja?" „Ja, wat wilt u eigenlijk dat ik zeg. Waarom vertelt u dit mij? Hij heeft inderdaad veel aan mijn man te dan ken. Mijn man steunde hem finan cieel, maar dat wil nog niet zeggen dat ik hem morgen op de begrafenis zou verwachten Hij was geen per soonlijke vriend van Charles, daar voor kenden ze elkaar te opperv'ak- kig. Charles was in zijn werk geïn teresseerd, dat was alles „Maar hij is wel een persoonlijke vriend van nietwaar7" Ze had zichzelf nu in bedwang; haar gezicht was het masker dat Van Benten al kende van de bewuste nacht; koel en ongenaakbaar. „Ik poseer wel eens voor hem, als u dat bedoelt. En natuurlijk leer je elkaar dan wat beter kennen." „Heeft u een verhouding met hem?" Van Benten registreerde iedere reac tie. Er was een lichte aarzeling, ze likte heel even met haar tong langs haar bovenlip, Toen keek ze hem vast aan „Nee. Ze greep de cognac- fles van de tafel en schonk zichzelf in. „Ik hield van Charles." Haar hand beefde. Ze nam een slok. „Ik houd nóg van hem!" Van Benten stond op. Hij hoorde De Weerd en Vlieland praten in de gang. „Ik hoop voor u dat dét de waarheid is." Hij aarzelde nog even met een blik op de vrouw die weer in het vuur staarde, het glas nerveus draaiend in haar handen. „Ik hoop voor u dat het de waar heid is'' De woorden klonken nog na toen hij allang de kamer was uitge gaan. Het is de waarheid, zo zeker als de pijn in mijn lijf. Als bewijs droeg ze een ijsblok in haar lichaam. Het druk te tegen haar maag zodat het leek alsof ze moest overgeven. Het drukte tegen haar longen zodat ze soms geen adem kon halen. Op die plaats had ze eens, heel lang geleden, om precies te zijn drie dagen, een innige warmte ge dragen. Een koesterende en vertroos tende warmte, die tederheid en be grip voortbracht. Niet de steekvlam van de hartstocht die soms door haar heen schoot als ze bij Jacques was en die slechts angst achterliet. Angst om oud te worden en de aantrekke lijkheid van haar lichaam te verlie zen. Nee ze had niet gelogen tegen de hoofdinspecteur. Van niemand had ze ooit zoveel gehouden als van haar eigen man. Natuurlijk was ze direkt verliefd op hem geworden, zoals zoveel meis jes om hem heen. Hij was intelligent, charmant en leek sterk als een boom, uiterlijk, maar ook innerlijk. Hij was joviaal, wat later een beetje bom bastisch werd, maar daaraan had ze zich nooit geërgerd omdat ze wist dat het uit goedhartigheid voortsproot. Voor zijn omgeving was hij een open hartige figuur, doch toen ze hem be ter leerde kennen bemerkte ze dat hij in feite maar zelden iets van zijn ziel bloot gaf. Hij hield zijn ware per soonlijkheid goed verborgen onder het soms wat bekakte ouwe-jongens-kren- ten-brood. Langzamerhand had ze zijn ware aard ontdekt en ze was alleen nog maar meer van hem gaan hou den. Hij was kwetsbaar gebleken en een beetje eigenwijs, wat belerend soms en dat had de kinderen wel eens dwars gezeten Misschien had hij ze wel eens te vaak de wet voorgeschre ven, als je nu zag hoe Liane reageer de... Gloria drukte haar sigaret uit en vluchtte nogmaals voor de pijn. Geor ge was direkt op haar verliefd ge worden. Ja ze was heel mooi geweest in die tijd, dat wist ze maar al te goed, Veel mannen hadden haar dat al ver teld. Op haar zestiende had ze rijen aanbidders en op haar achttiende hoefde niemand haar meer iets over sex te vertellen Ze was actrice ge worden, niet zo'n erg goede, maar voor een knap meisje was er altijd wel een rolletje te vinden. Toen ze Charles leerde kennen was ze moe ge weest van al die op sex beluste man nen en de onnozele rolletjes die voor haar weggelëgd waren. Ze wilde dol graag trouwen en een 'gewoon' leven leiden En toen Charles haar ten hu welijk vroeg zei ze dan ook gretig ja. Hij bewonderde haar schoonheid op een bijna ovedreven wijze en behan delde haar haast als een zeer waar devol kunstwerk. Op het gebied van de sex was hij terughoudend, verle gen bijna, en heerlijk ouderwets. Glo ria glimlachte. Nee sex had in hun huwelijk nooit veel te betekenen ge had. Maar op leder ander gebied wa ren zo wonderbaarlijk naar elkaar toegegroeid. Ze had een goed organi satietalent en ze was een uitstekende gastvrouw. De feestjes van de fa milie Veenendaal werden dan ook in brede kring geroemd. Charles was dol op feesten en pronkte bij zo'n gele genheid graag met zijn mooie vrouw Hij zag er dan nog even verliefd uit als op de eerste dag. En dan bond hen de liefde voor hun kinderen. Charles was dol op zijn dochters. Het was alleen jammer dat ze hem geen zoon had kunnen i geven; daar had hij erg naar ver langd. Gloria streek vermoeid over haar voorhoofd en leegde haar glas. Ze was lamgeslagen. Ze wist absoluut niet hoe ze verder moest leven zonder Charles. De gedachte dat ze ooit in deze situatie zou geraken was nooit bij haar opgekomen, hoewel Charles toch zoveel ouder was dan zij. Ach ja, natuurlijk was daar Jacques... Ze haalde moedeloos haar schouders op. Hij bezat eigenlijk maar zo'n klein plekje in haar hart, dat wist hij. Zou hij werkelijk van haar houden, zoals hij altijd beweerde? Ze was hem dankbaar dat hij naar Spanje was vertrokken. Ze had het niet prettig gevonden hem op de begrafenis te zien. En nu wilde die stomme politieman hem terug roepen. Waar bemoeide zo'n man zich mee. Dacht hij soms dat Jacques Charles vermoord had? Och hemel wat een onbegrip. Nou ja, hoe zou zo'n man ook kunnen weten. Ze zou hem toch eens duidelijk zeggen dat hij zijn tijd beter op een andere manier kon besteden. „Ik had mijn tijd gisteravond wel beter kunnen besteden, geloof ik," verzuchtte Van Benten die zaterdag ochtend vroeg. Hij zat achter zijn buro rapporten door te kijken. Hij had nog ruim de tijd, want de be grafenis was pas om half twaalf. Die wilde hij niet missen. Het was altijd nuttig om te zien wie er zo al aan wezig waren. Er zou ongetwijfeld veel belangstelling zijn. Het was dan ook van belang de juiste gezichten te ont houden en daaruit passende gevolg trekkingen te maken. Was de moor denaar een bekende van de familie (en daar was hij van overtuigd) dan zou zijn aanwezigheid - of misschien meer nog zijn afwezigheid - hem kun nen verraden. Maar het zou een kunst zijn de juiste gezichten eruit te pik ken en die ook op het juiste moment gade te slaan. Blazoen kwam binnen. Hij hield een gebaksdoos op een uiterst onhandige wijze vast. „Ik heb wat lekkers ge kocht voor bij de koffie, chef." „Hebben jullie dan ook koffie ge zet?" De vrouw die anders voor de koffie zorgde was op zaterdag vrij. Blazoen eigenlijk ook, maar in ver band met de zaak Veenendaal was hij toch gekomen De gebakjes had hij een beetje als compensatie meege bracht. „Bakker zet de koffie. Hij zal zo wel komen." „Ah dus Bakker is er ook. Mooi." Van Benten had Bakkers rapport voor zich liggen. Terwijl hij erop wees zei hij: „Die jongen heeft hard gewerkt, zo te zien." Op dat moment kwam Bakker zelf binnen. „Morgen chef." „Morgen Bakker. Dat ruikt goed. Zet daar maar neer. Dank je. Ik moet je rapport nog lezen. Heb je nog wat gevonden dat de moeite waard is?" „Misschien." „Ga even zitten, wil je. Ik kan natuurlijk je rapport gaan zitten le zen, maar ik hoor het liever uit jouw mond. Bovendien kan ik dan nog eens wat vragen." „Ja, als Kasper de koffie van me wil overnemen. Niemand heeft verder nog gehad. Hier. Wacht even ik zal mezelf eerst een kopje inschenken." Vervolgens boog hij zich over de ge baksdoos en viste er eenzelfde reus achtige moorkop uit als Van Benten voor zijn neus had staan. Blazoen verliet de kamer met in de ene hand de koffiekan en In de andere de ge baksdoos. „Als dat maar goed gaat," gromde Van Benten bezorgd. „Maar vertel eens..." „Nou, in de eerste plaats heb ik onderzocht wie de eigenaar van 'De Gelaarsde Kat' is. Dat is inderdaad Evert Boonstra. (Wordt vervolgd) Aan de Pedagogische Academie in Den Helder slaagden Annet Duiven en Carla Bakker voor het diploma „volle dige bevoegdheid onderwijs basis school". Ingrid Bakker slaagde aan de P.A. in Bergen voor hetzelfde diploma. Voor het I.N.A.S. typediploma slaag den in Den Helder: Ireen Bakker, Anita Boersen, Marjo Broekman, Linda Heer schap, Thea Huisman, Carolien Lap en Corry van Wijngaarden. Dinsdag 15 juni De commissie openbare werken heeft een openbare vergadering in het raad huis, aanvang 20.00 uur. Onder andere wordt gesproken over werkzaamheden met betrekking tot het Marsplan (ber ging oppervlaktewater en regulering grondwaterstand). Donderdag 17 juni Om 9.30 uur begint in de Witte Burcht een studiedag van agrarische vrouwen over „Texel nationaal landschap?" De sectie sport, rekreatie en lichame lijke opvoeding van de Welzijnsstichting heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 20.00 uur. Gespro ken wordt onder meer over het wieier- circuit, gebruik Bgm. De Koning-hal, de toestand van het dak van de sport hal, renovatie van de Beatrixzaal, ver betering van de ijsbaan. VASTE DATA Iedere vrijdagavond 20.00 uur open klaverjasdrive in Azië, ingang Zwaanstraat. Inleggeld f2,60 p.p. Jongerencentrum 't Asiel Schilderend 391 is geopend van maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur, woens dagavonden van 20.00 tot 24.00 uur en vrijdag- en zaterdagavonden van 20.00 tot 01.00 uur. De dam- en schaakclub Den Burg komt elke dinsdagavond, aanvang 20.00 uur, bijeen in de bovenzaal van „De Schakel". De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan In Oudeschild wordt iedere dinsdag middag van drie tot vier bejaardengym gegeven. Iedere eerste zaterdag van de maand wordt in De Cocksdorp en Eierland oud papier opgehaald, 's Morgens vanaf 10.00 uur door de o.l. school van De Cocksdorp in het dorp en directe om geving en 's middags van 13.00-15.00 uur door de Strijbosschool in de rest van de polder. Elke maandagavond worden door de club Groot Slam bridgedrives gehouden in hotel De Lindeboom-Texel, aanvang 20.00 uur. Toeristen mogen ook mee doen. Kosten 710,— per paar. De werkgroep Texel van de AA (Anonieme Alcoholisten) komt elke dinsdagavond bijeen in „Het Struikel blok" aan de Parkstraat in Den Burg van 20.00 tot 22.00 uur. leder die van de drank afwil kan hier vrijblijvend bin nenlopen. Informatie: 02226-413 en 02220-3674. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt spreekuur in de Oude ULO: maandags, dinsdags, woensdags en vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en donder dags van 18.30 - 19.30 uur.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7