Jacco Vinke, Richard Koopman en Paul van Arnhem kampioenen Wielervereniging -LUIM VOOR TESO VAN IEUWE REVU SVC-strandlopen: elke week andere medaille Resultaten avondschool Opgave voor Concours Hippique Uitslagen crossloop Vluchtuitslagen duiven Zes prijzen voor Texelse dwerggeitjes I» NSDAG IS JUNI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Zaterdagavond werden onder prima weersomstandigheden de wedstrijden verreden voor het clubkampioenschap van de Wielervereniging Texel. Ook dit jaar was weer toestemming verkregen om gebruik te maken van het parcours Bernhardlaan. Thijsselaan. Drijverstraat. Het was wel nodig om vóór aanvang van de wedstrijden hier en daar de bestrating van de Thijsselaan wat te verbeteren om ongelukken te voorko men. Het in orde maken van het par cours bleek nogal wat extra tijd en moeite te kosten omdat ook de drang hekken eerst nog bij paal 17 moesten worden opgehaald, waar ze ondanks af spraken na de catamaranrace nog niet waren opgeruimd. De wedstrijden werden vooraf gegaan door een optreden van de Silverleaf Brassband wat door het publiek zeer op prijs werd gesteld. De sfeer was er on danks de late start erg gezellig. Als eerste ging de B-jeugd van start voor tien ronden. Het was Jacco Vinke die meteen vanaf de start de kop nam en zijn voorsprong steeds verder wist uit te bouwen. Tyme Wit probeerde hem nog te achterhalen maar slaagde daar niet in. De overige renners bleven bij elkaar. Alleen Simone Winter kwam wat op achterstand waarschijnlijk omdat ze en kele weken niet heeft kunnen trainen. Ook dit jaar houdt de Sportvereniging De Cocksdorp elke woensdagavond in het hoogseizoen een strand- en recrea tieloop op het strand bij paal 28. Voor deelnemers die tuk zijn op de her innering na afloop is het aantrekkelijk om elke keer mee te doen, want alle deelnemers krijgen telkens een medail le, elke week een andere. De nadruk bij deze lopen ligt op het recreatieve aspect. Wie, bij wijze van spreken, de strandlopen wandelend wil afleggen, is even welkom als echte hardlopers. De strand- en recreatielopen zijn gepland op 14, 2128 juli, 4, 11, 18 en 25 augustus. Gestart wordt telkens om 19.30 uur bij het strandpaviljoen paal 28. Inschrijven vanaf 18.45 uur, tegen een inschrijfgeld van f3,— voor alle leeftijden. Er zijn routes van vier en acht kilometer. De vier kilometer-loop is bestemd voor deelnemers tot 14 jaar. Er is een apart klassement voor veteranen (acht kilometer). Vorige week zijn in het gebouw van de Rijksscholengemeenschap de zg. deelcertificaten uitgereikt aan leerlingen van de avondmavo en avondhavo. Twee leerlingen hadden zoveel deel certificaten bij elkaar dat zij recht had den op het einddiploma. Mevrouw Schoonheden-Lodder kreeg aldus het Mavo 4 diploma en mevrouw J. van de Werve-Benen kreeg het Havo diploma. De volgende personen ontvingen een of meer deelcertificaten voor Mavo: H. Pijlman-Alta, T. Bakker, C. Koorn- Boersen, J. Timmer-Brugemann, M. Moens-Dijkshoorn, L. Steffen-van Heerwaarden, L Dompselaar-Kouwen- hoven, A. Lanser, A. Schoonhoven- Lodder, K. Modder, H Roeper-Stark, P. Schoo, M. van Heerwaarden-Spigt, T. Hillen-Veeger, E. Veenendaal-Ver- sluis, A. Vries, G. van de Vring, M. Witte-Veeger, J. Witte P. Witte en E. Gieles. De volgende personen ontvingen een of meer deelcertificaten voor Havo: J. Feikema-Bakker, J. van de Werve- Benen, A',.Boersen, N. Collou-den Bra ven, N. Drenth, A. Alderlieste-Eelman, C Pennings-v.Es, M. Mulder-van Hees- wijk, M. Eelman-Hoogenbosch, J. van Ingen, J. Veeger-Kuip, C. Kuijper, M. van Langelaan, P. Lanser, W. van der Meer, R Nolting, R. Kuijper-Roeper, J. Schoonheden, L. Stiekema, W. Smidt, N. Klaassen-Steen, W. Baijs-van Splunter, J. van Straten, P. Tromp, M. Kamphuis-van de Velden, M. Rietveld van Vuren, M. A. C. Witte, M. C. Witte, A.M. van Straten-Witte, H. Manse- Woerlee, M. C. Witte-Smidt. Sommige leerlingen hadden drie jaar gestudeerd voor het Mavo 4 diploma en daarna drie jaar voor Havo Uit een en ander blijkt dat de avondhavo goed draait, iets wat niemand drie jaar gele den had durven denken. Een probleem is wel om voor Havo leerkrachten te vinden Deze leerkrachten hebben in middels wel ervaren dat het werken met volwassen leerlingen bijzonder prettig De uitslag werd: eerste en tevens club kampioen B-jeugd 1982 Jacco Vinke, 2. Tyme Wit, 3. Joost van Heerwaarden, 4. Dennis Boomstra. De A-jeugd had vijftien ronden te gaan. In deze groep waren het Sebas- tiaan van Hoorn, Robert Visser en Ri chard Koopman die al snel een kop groep vormden. Anna Simone Kooiman probeerde nog aansluiting te krijgen m^ar dat lukte niet. Ze voegde zich bij Jef Schuur en Evert Koopman om met z'n drieèn de strijd achter de kop groep voort te zetten. Paul Witte en Arjan van der Knaap raakten teveel op achterstand. Eerste werd Richard Koopman, 2. Robert Visser, 3. Sebas- tiaan van Hoorn, 4. Anna Simone Kooi- Senioren De senioren kwamen allen in één poule aan de start. Er gingen dertig renners/sters van start voor een race over zestig ronden. Edo Kooiman ging samen met Hans Koorn een aantal ronden op kop maar ze werden weer snel ingehaald. De clubkampioen van vorig jaar, Jos Huisman, toonde zich ook bijzonder strijdlustig maar zag geen kans te ontvluchten uit het peloton. De 14-jarige renners Niels Collou en Nica Evers werden na 25 ronden uit de strijd gehaald omdat het anders te zwaar voor hen zou worden. Tot dat moment streden zij volop mee. Naarmate de koers vorderde kwamen steeds meer renners op één of meerdere ronden achterstand en stopte een aantal. Verwarring Om verwarring in de slotfase te voor komen werden alle „gedubbelde" ren ners tien ronden voor het einde uit de strijd gehaald. Er bleken toen ook nog twee veteranen bij te zitten. Het waren Dirk Vinke en Dirk Eelman die tot en met de vijftigste ronde hun aandeel in de strijd bleven leveren. De laatste tien ronden werd met tien renners de koers uitgereden. Het was inmiddels Paul van Arnhem gelukt om een flinke voor sprong op te bouwen die opliep tot 17 seconden. Toen de achtervolgende groep de jacht op hem eindelijk goed opende liep zijn voorsprong terug tot tien seconden die hij tot de finish wist vast te houden, waardoor hij het club kampioenschap 1982 binnenhaalde. Sprint De sprint van de achtervolgers werd gewonnen door Hans Koorn, derde werd Leen van Elk, 4. Jan van de Wal, 5. Gerard Koorn. De Wielervereniging kan wederom te rugzien op een geslaagd clubkampioen schap mede dankzij de tolerantie van de bewoners van het parcours en de inzet van een flinke groep vrijwilligers die hebben meegeholpen om dit kampioen schap te doen slagen. Diegenen, die op 24 juli a.s. deel willen nemen aan het concours-hip- hippique van de Vrienden van het Paard te Den Burg kunnen zich opgeven bij het secretariaat: J. Lap, Kerkstraat 4, Den Hoorn, tel. (02226) 419. Bij de opgave dient het volgende vermeld te worden: naam paard, leef tijd, geslacht, kleur, vader v/h paard, eigenaar, berijder(ster). Wat betreft aangespannen paarden is opgave mogelijk in de volgende rubrie ken: 1. Nieuwelingen 1-span (landbouw- tuigpaarden die eerder in deze rubriek een prijs wonnen zijn uitgesloten); Middenklasse L.T.P. 1-span; Open klasse L.T.P. 1-span; 1-span L.T.P. ge reden door dames; Open klasse 2-span L.T.P. voor luxe rijtuig; Landbouwwa- gen 2-span; aangespannen pony's gereden door kinderen tot en met 14 jaar; Springpaarden (na voorspringen 's morgens op de dag van het concours- hippique vindt selectie plaats voor deel nemers van middagprogramma). Deelnemers dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven (liefst schriftelijk) i.v.m. samenstelling van een program maboekje. De rubrieken worden alleen verreden bij voldoende belangstelling. De sluitingsdatum voor opgave is uiterlijk 24 juni. Voor de tweede crossloop in De Koog verschenen zondag 83 deelnemers aan de start, 19 meer dan vorige week. De tijden waren ook aanmerkelijk beter dan vorige week toen het eigenlijk te warm was voor een snelle wedstrijd. Bij uit zondering werd deze keer gestart om 19.00 uur en om 19.30 uur in verband met WK voetbal voor de televisie. De komende weken wordt er weer gestart om 19.30 uur. Uitslagen: Wedstrijdlopers 8 km.: 1. Joost Brouwer, Oosterend 26.47; 2. Cees Timmer, Oosterend 28.35; 3. Albert Hoven, Den Burg 28.48. Veteranen 8 km.: 1. E. van der Heide, Julianadorp 29.28; 2. Niek Welboren, Eierland 31.33; 3. Piet Bakelaar, Den Burg 31.43. Dames 4 km.: 1. J. van der Heide, Julianadorp 19.11; 2. Coby Bakelaar, Den Burg 20.17; 3. E. Veeger, Den Burg 20.41. Jeugd t/m 14 jr. 4 km.: 1E. van der Heide, Julianadorp 17.21; 2. R. van de Wetering, Den Burg 17.38; 3. J.' Schuur, Den Burg 17.40. Er waren afgelopen weekend twee wedstrijden namelijk Orleans (607 km) en Strombeek (245 km). De uitslag was als volgt: Orleans (8 Texelse duiven). A. M. Keijzer 1, 2, 3. De duiven vlogen een gemiddelde snelheid van 94 km/uur. Strombeek (26 Texelse duiven): A. Daalder 1; Sj. Feenstra 2, 5, 6; K. Bruining 3, 4. Deze duiven hadden een gemiddelde snelheid van 63 km/uur. Kampioen Ceasar 4 van de Posthoorn 13 juni werd in Purmerend de eerste clubkeuring gehouden door de Noord- Hollandse dwerggeitenfokkers. Door 28 inzenders werden 132 dieren aangevoerd. De elf Texelse leden waren vertegenwoordigd door stal „De Posthoorn" van K. de Ridder uit Den Hoorn en stal „Tyeslemore" van F. T. Voskuil uit De Koog. De eerste premies waren voor de volgende dieren Boklammeren: 1B Ceasar 6 v.d. Post hoorn, De Ridder. Jeugdbokken: 1A Ceasar 4 v.d. Post hoorn, De Ridder; IB Willem 13 v. Tyeslemore, Voskuil. Geitfammeren: 1A Miranda 6 v. Tyes lemore, Voskuil;1A Dominique 2 v.d. Posthoorn, De Ridder; IB Marloes v.d. Posthoorn, De Ridder; 1C Sarinska 3 v. Tyeslemore, Voskuil; 1D Tessa 10 v. Tyeslemore, Voskuil. Jeugdgerten: 1A Jacaranda 3 v. Tyes lemore, Voskuil; IB Nelleke v.d. Post hoorn, De Ridder; 1D Carola 29 v.d. W.waard, De Ridder; 1E Ramona 3 v.d. Posthoorn, De Ridder. Jonge geiten: 1A Sarinska v. Tyesle more, Voskuil; 1C Kristel v.d. Post hoorn, De Ridder. Oudere geiten: IC Astrid 6 v.d. W'waard, De Ridder. Kampioen bij de jeugdbokken werd Ceasar 4 v.d. Posthoorn; reserve-kam pioen werd Wllem 13 v. Tyeslemore. Kampioen bij de geitlammeren werd Miranda 6 v. Tyeslemore. Kampioen bij de jeugdgeiten werd Jacaranda 3 v. Tyeslemore. Reserve-kampioen werd Nelleke v.d. Posthoorn. Reserve kampioen bij de jonge geiten werd Sarinska v. Tyeslemore. maatregelen op de Nederlandse ponten uiterst droevig is gesteld. Negen sche pen werden als onvoldoende uitge rust" bestempeld. Het artikel geeft de persoonlijke ervaringen van de onder zoekers weer die o.a. eenvoudigweg op de schepen gepoogd hebben red- dingvesten te bemachtigen, de sprink ler blusinstallaties en brandblussers hebben gecontroleerd en de sloepenrol installaties hebben beoordeeld. Het arti kel is een uitvloeisel van een bijna aanvaring" van de veerboot Prinses Ire ne in Zeeland. De werktuigkundige was aan boord en ontdekte toen dat een aantal redding middelen niet voorhanden waren terwijl de vluchtwegen waren geblokkeerd. Verschillende schepen worden door de schrijver als drijvende doodskisten" gekarakteriseerd. Van de Molengat" en de ,,Texel- stroom" wordt het tegenovergestelde gezegd: ,,de veiligste schepen en uit stekend onderhouden.Teso krijgt wat het aanbod en onderhoud van red dingmiddelen betreft een dikke pluim ten opzichte van de andere schepen. ,,De best onderhouden schepen die we tot nu toe hebben gezien met een over daad aan instructies waar de redding middelen zijn en hoe ze te gebruiken) voor het publiek. Naast een royale hoeveelheid reddingvesten is er voor 980 personen reddingvlotten aan boord en zelfs een tank met 200 liter golfstillende olie ontbreekt niet", aldus de Nieuwe Revu. Inspectie reddingsmiddelen Onder de kop alleen piepschuim kan is redden" is in het weekblad Nieuwe >vu van deze week een artikel ver henen waèrin veertien veerboten in ederland bekeken werden op gesteld- }id van de reddingmiddelen aan boord, e journalist Ad van Krimpen en de iofdwerktuigbouwkundige (hande/s- lart) Ben Verlinde komen daarbij tot de dat het met de veiligheids- Zeer druk was het bij de vuurtoren, waar de toeschouwers het veld catamarans zeer dicht aan zich voorbij zagen trekken. lak voor de start De catamarans dringen rond de startboot van de Kon. Marine. lagmiddag rond vijf uur, toen alle boten o'n beetje binnen waren, paniek om p >en vermissing bij paal 9. Er werd ver- m eld dat een catamaran zou zijn omge- m ilagen waarna één van de twee zeilers laar de kant zou zijn gezwommen en de inder met de boot verder was af- jedreven. Een zoekactie leverde niets >p Nadat men geruime tijd in onge- - ustheid had verkeerd, bleek dat bij paal de voorstag van een catamaran was jebroken. Dit schip was daarna rustig •t laar het strand gevaren, zonder verdere Droblemen. Groot succes 4 De Ronde om Texel die dit jaar werd ^gehouden is zeker een groot succes ge worden. Voor de zeilers een echte vrachtmeting met de elementen en een gelegenheid om zich eens echt voor -honderd procent aan zijn sport te wijden. Voor de toeschouwers een wel bestede dag aan het water waarin men diverse soorten catamarans aan zich ie voorbij zag trekken. Qua organisatie en t(deelname is deze lustrumronde zeker de J< meest indrukwekkende zeilrace gewor- den die tot nu toe bij Texel heeft plaatsgevonden. In aanmerking nemend ïr dat in heel Nederland zo'n vijftien- honderd catamarans zijn, is het p duidelijk dat een groot deel van de Nederlandse vloot aan de race heeft a meegedaan. Een grotere deelname lijkt g niet haalbaar en is vermoedelijk ook niet i wenselijk. Veel catamaranzeilers zullen a nog nooit op zee hebben gevaren en jidan is de Ronde om Texel als eerste n kennismaking te zwaar. In dit verband is de oefenweek die voorafgaand aan de J( Ronde werd gehouden en waarin vele n zeilers kennismaakten met het water n rond Texel, en de soms ruwe omstan digheden bij het eiland, een goed ini tiatief geweest. Mensen met weinig er varing konden hun kennis en vaar digheden op zeilgebied wat bijspijkeren en tevens werden er hechte zeilvrien- schappen gesmeed. Een goed verlopen Ronde dus, met als enige duidelijke dissonant de prijs uitreiking die 's avonds in De Linde boom werd gehouden. Deze prijsuit reiking begon niet om zeven uur, zoals was aangekondigd, maar om half ne gen. De twee schrijvers en oboervoton van de waarnemingspost hadden hun gegevens niet tijdig genoeg kunnen or denen en daardoor was de vertraging veroorzaakt. Toen alle gegevens er waren en de computer van Teso aan het werk gezet werd, konden de uitslagen lijsten snel worden geproduceerd. In de grote zaal van De Lindeboom waar de prijsuitreiking werd gehouden, bestond begrip voor de vertraging. De gegevens van meer dan vijfhonderd boten verwerk je niet zomaar even en bovendien was er de Circus Square Jazzband die de tijd met swingende jazzmuziek vulde. Echte wrevel ontstond pas toen coördinator N. Nagtegaal tot de prijsuitreiking over ging en daarmee weinig haast maakte. Gaandeweg werd de zaal leger en toen Nagtegaal ook nog eens aankon digde dat eerst het orkest weer wat zou spelen, eer hij verder ging met de uit slag, ontstond een ware run op de uit gang. Niet leuk voor het publiek en ook niet leuk voor het jazzorkest wier num mer met boe-geroep werd ontvangen. Prijswinnaars van de Ronde om Texel zijn: Overall klassement: (tussen haakjes het type boot en de tijd) 1. H. Geisler/J. Haakman (G-Cat 570, 3 uur, 17 min., 52 sec.); 2. R. van de Haak/K. van Kan (Hobie 16, 3 uur, 19 min., 7 sec.); 3. K. Wapenaar/J. van de Doorn (Hobie 16, 3 uur, 22 min.); 4. R. Heilbron/M. de Wilde (Hobie 16, 3 uur, 23 min.); 5. O. van der Plaat/J. van der Plaat (Hobie 16, 3 uur, 23 min., 27 sec.); 6. K. Deinum/M. de Boer (Prindle 16, 3 uur, 27 min., 20 sec.); 7. F. de Moor/H. Kersseboom (Hobie 16, 3 uur, 27 min., 45 sec.); 8. N. Cortlever/L. Ellermeijer (Tornado, 3 uur, 2 min., 35 sec.); 9. R. J. Visser (Hobie 14, 3 uur, 58 min., 1 sec.); 10. B. Roberts/T. Eilander (Su- percat 17, 3 uur, 22 min., 40 sec.) Eerste prijswinnaars per klasse: Hobie 16 R. van de Haak/K. van Kan (3.19.07); Hobie 18: R. Krippner/F. Ochs (Duitsland, 3.25.14); Prindle 15; C. Bakhausen (Duitsland, 3.53.0), Prindle 16: K. Deinum/M. de Boer (3.27.20); Prindle 18: G. Loos/H. Dieben (3.26.12) Hydra: W. Bokma/R. Botema (4.14.0); Dart (2 pers.): R. Goudriaan/D. Gou- driaan (3.30.15); Tornado: N. Cortlever- L. Ellermeijer (3.2.35); A-klasse: R. Stadler (Duitsland 3.59.0); Hobie 14: R. J. Visser (tevens snelste eenmansboot, 3.58.11); Nacra 5,2: W. van Staveren/ A. van Staveren (3.30.7); Condor: P. Peggs/C. Leamon (Engeland, 3.39.2); Supercat 20 Leegwater—G. J. Moraal (3.10.20); Stampede: Kim Stephens/E. P. Mulder (Engeland, 3.20.43); G-Cat: H. Geisler/J. Haakman (Engeland, te vens winnaar allround klassement, 3.17.52); Supercat 17: B. Roberts Th. Eilander (Amerika, 3.22.40); Aesticat 460: F. H. Krijnen/M. Nieuwenkamp (3.58.0); Mattia: C. Gaiaschie/L. Panteri (Italië, 3.55.0); Supercat 15: D Pool (3.45.50).

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9