Zaterdag revanche Tour de Lasalle ,,'n Moordbandiet" ehse il De hoed van Igesz TEXELSE KINDEREN NIET VERTROUWD MET WATER" Zon. maan en hoog water Texelaars van toen Eerste examens jiu jitsu Tally-Ho rijden in De Koog .WAT IK ZEGGEN WOU.." Grote fantast? Brandweer oefende met „Light water" „Waarom geen Texels loonbedrijf voor doorzaaien?" Schrijven voor gevangenen Donderdagavond Taptoe Texel ha! óók lid van de fietsclub! PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 18 JUNI 198 Zaterdag zal weer het jaarlijkse grootste Texelse wielerspektakel dat „Revanche Tour de Lasalle" heet, uit zwermen over Texel. Dit jaar is het de 5e keer dat dit evenement wordt georganiseerd door Wielervereniging Texel. De wedstrijd gaat over 61 km en het startschot zal vallen om 13.45 uur op de Emmalaan in Den Burg. Er komen dit jaar 13 ploegen aan de start voor de revanche van de twee weken geleden in en om Den Helder verreden Tour de Lasalle. Het is gebrui kelijk dat deze wedstrijd meteen in de week né de Tour gereden wordt, maar dit jaar moest het een week uitgesteld worden wegens de zeilronde om Texel. In de Tour de Lasalle wordt gereden met vast verzet, wat betekent, dat er geen versnellingsapparaten gebruikt mogen worden en er moet op Zaterdagmorgen worden vanaf 11.00 uur voor het eerst examens gehouden in Jiu Jitsu. De kosten voor het beha len van het examen bedragen ƒ6,50, waarvoor men een diploma en een „kersenbloesem" (moet op het pak ge naaid) krijgt. Publiek is bij het afnemen van de examens in sportzaal De Ferre- ver" welkom. De judo-afdeling van de MST heeft eindelijk een naam: „Shima", wat het Japanse woord is voor eiland. De paardenvereniging „Do Blijde Rijders" zijn van plan deze zomer een oud Concours Hippique-gebruik in ere te herstellen, het zogenaamde Tally-Ho rijden. Op maandag 19 juli wordt in deze tak van paardensport een wedstrijd gehouden in samenwerking met De Koog Promotion op het sportveld aan de Nikadel. Op 10 juli wordt op dezelfde plaats het Concours Hippique gehouden. Het Tally-Ho rijden is een wedstrijd waarbij de deelnemers op ongezadelde paarden 100 meter stapvoets, 100 meter draf en 100 meter galop moeten afleggen. Degene die dit het snelste doet is winnaar. De organisatie verwacht met de terugkeer van deze „vijftiger jaren paardensport" een attractieve show te kunnen bieden. «VIN V*X ItttftS 0UTEN VERANTWOOROtlOXMtlD »NO£ Htcmxie Dhr. Daan Schilling noemt mij ,,een grote fantast" omdat ik in een brief aan de gemeenteraad heb gezegd, dat ik op Texel meer geld besteed dan een ge middelde buitenlandse vakantie mij zou kosten. Aangezien dhr. Schilling geen enkel inzicht heeft in mijn bestedingen op Texel, matigt hij zich hiermede een oordeel aan waartoe hij in feite niet in staat is. Overigens was dit niet de es sentie van mijn betoog. In mijn brief aan de gemeenteraad heb ik primair mijn bezorgdheid kenbaar gemaakt over de voortdurend stijgende TESO-tarie- ven en het feit dat de toeristenbelas ting een eigen leven dreigt te gaan leiden. Daarbij heb ik ook de vrees uit gesproken, dat dit soort additionele kosten wel eens de nekslag voor het Texelse toerisme zouden kunnen worden Dat ik hierin niet alleen sta, moge blijken uit het feit dat ook de TESO bij monde van directeur Hoogerheide inziet, dat de voortdurende tariefstijgin gen van de veerdienst een ernstige be dreiging vormen voor de toeristische toekomst van Texel. Als dhr. Martin Warnaar, directeur van de Exploitatie Mij. De Krim in „Re becca" tijdens een werkbezoek van en kele Statenleden zegt, dat hij nu al her haaldelijk ervaart dat toeristen wegblij ven als gevolg van de hoge TESO-tarie- ven, dan neem ik aan dat dhr. Warnaar niet fantaseert. En als tijdens diezelfde bijeenkomst dhr. Hans Wendrich me moreert dat de jaarlijkse verhoging van de TESO-tarieven niet langer aanvaard baar is omdat de toeristen erdoor worden afgeschrikt, hetgeen een be dreiging is voor de Texelse economie, dan hebben we hier te maken met een realiteit waar zelfs dhr. Schilling niet omheen kan. In dit verband lijkt het misschien aardig om een bedrag van 715.000, te fourneren voor toeristische informatie en om op de boot terugkerende vakan tiegangers te enquêteren. Men moet daarbij echter wel bedenken, dat toe risten die Texel eenmaal de rug hebben toegekeerd en elders een vakantie bestemming hebben gevonden niet makkelijk meer terugkeren, ook al heeft de TESO dan wellicht haar tarieven ver laagd. J. A. Does Kortenhoef draadbanden gereden worden in plaats van op de gebruikelijke tubes. Op Texel mogen wel versnellingsapparaten en tubes benut worden. Voor het overige zijn de reglementen gelijk aan die van de Tour de Lasalle. Er mogen dan ook uitsluitend renners meedoen die twee weken geleden ook hebben meegedaan in de Tour de Lasalle. Texelse renners Aan de start zullen ook een aantal Texelse renners verschijnen. Een van de deelnemende ploegen is de volledig uit Texelaars bestaande ploeg van Lamsvleesbedrijf Texel/Ran Tweewie- lers, die bestaat uit Hans Koorn, Douwe Dros, Cees Boks, Jos en Arie Huisman, Willem Keijser en Jan Buis Daarnaast neemt Leen van Elk deel als renner van de Jan Jansen/Onze Krant-ploeg, terwijl Uwe Smit en Geert Ellen in de Meester Reenders-formatie rijden. Last but not least is er Jan Huydink als verdediger van de belangen van de Kruideboter/Marees- ploeg. Voor de organisatie van een dergelijk wielerevenement komt heel wat kijken. De Wielervereniging weet zich echter gesteund door de Rijkspolitie en door een leger van vrijwillige medewerkers die voor een veilige doortocht van de karavaan zullen zorgen. Gerekend wordt op een gemiddelde snelheid van 40 km per uur. Hieronder staat een gedeeltelijke routebeschrij ving met de verwachte tijden, waarop de renners zullen passeren. Even na 3 uur is de finish op de Emmalaan. Start Emmalaan 13.45 uur; Schilderend (vliegende start) 13.46 uur; Oudeschild (West) 13.51; Haven 13.52; Spanger- weg 13.56; Oosterenderweg 14.01; Genteweg 14.05; Schorrenweg 14.06; Oorsprongweg/Hoofdweg 14.15; De Cocksdorp (Noord) 14.21; Vuurtoren- weg 14.25; De Cocksdorp (zuid) 14.28; Oorsprongweg (vluchtheuvel) 14.32; Hoofdweg 14.34; Muyweg 14.37; Post weg 14.41; Ruigendijk 14.43; Badweg De Koog 14.48; Ruyslaan 14.48; Randweg 14.53; Jan Ayeslag 15.00; Oudeweg 15.02; Westerweg 15.03; Kleiweg 15.04; Hoornderweg kruising Pontweg 15.09; finish Emmalaan 15.10 Een stad in Zuid-Frankrijk wordt Een stad in Zuid-Frankrijk wordt ge regeerd door de onderwereld. De twee kopstukken van de penose zijn Musard en Volfoni. De twee mannen hebben de wereld van het gokwezen, de handel in drugs, de afpersingen en de prostitutie onderling verdeeld. De plaat selijke politie is ook door het kwaad aangetast, en meerdere agenten zijn door en door corrupt. Sommige agen ten ontvangen flinke bedragen aan zwijggeld en anderen werken daad werkelijk voor de onderwereld. Een cor rupte politiechef wordt door de penose uit de weg geruimd Zijn laatste uren brengt hij door in gezelschap van een prostituée. De hoofdcommissaris doet een beroep op iemand die de gang sters op hun eigen terrein kan bestrij den. Iemand, die zich toegang ver schaft tot de onderwereld en zodoen de de „eerbiedwaardige" gangsters met hun eigen misdadige wapens kan bestrijden. Een smeris met onderwe reldmethoden. Die agent in kwestie is Stan Borowitz (Jean-Paul Belmondo). Hij maakt deel uit van de centrale recherche in Parijs. Het is een waag hals met een onbegrensde energie. Borowitz gaat vol goede moed aan de slag. Hij verplaatst zich razendsnel, zaait paniek in de onderwereld, oefent een ware terreur uit op de zaken van Musart en Volfini en zet zelfs deze twee maffiabazen tegen elkaar op. Kortom de film ,,'n Moordbandiet" zit vol aktie, achtervolgingen, schitterende stunts en humor. ,,'n Moordbandiet" is te zien van donderdag t/m dinsdag Toegang 12 jaar. Winnetou Na de dood van zijn vader heeft Winnetou zich als levenstaak gesteld, een permanente vrede tussen roodhui den en blanken te bewerkstelligen. Dit strookt allerminst met de plannen van Forrester, een gewetenloze schurk, die onrust onder de indianen prefereert voor zijn duistere praktijken. Winnetou begint vredesonderhandelingen, die worden bijgewoond door alle opper hoofden en de blanken o.l.v. Overste Merril. Nu ontstaat er een harde strijd tussen Forrester, de Indianen en de troepen van Merril. Als de kruitdamp is opgetrokken, staat niets een vrede tussen rood en blank meer in de weg. „Winnetou keert terug" is te zien als zondagmatinee. Toegang alle leeftijden. VIJVERS IN MARSPLAN: ff „Het probleem op Texel is dat de kinderen er niet grootgebracht worden met water. Ze zijn niet vertrouwd met de gevaren. Vergelijk het maar met Heerhugo- waard of Schagen. Daar is genoeg water, maar er ontstaan nooit problemen door." Dit zei directeur gemeentewerken J. van Hoorn dinsdagavond tijdens de ver gadering van de commissie openbare werken. Aan de orde was de grondwaterstand in het Marsplan bij Den Burg. Technisch ambtenaar E. Momberg zei dat ter voorkoming van wateroverlast in dit plan grondwaterregulerende vijvers aangelegd zullen worden, waarin ook het regenwater wordt opgevangen. Voor P. A. Zegers aanleiding om vragen te stellen over veiligheid en waterkwaliteit van deze waterpartijen. De zon komt 21 juni op om 5 19 uur en gaat onder om 22.03 uur; 1 juli op om 5.23 en onder om 22.02 uur. Maan1 21 juni N.M., 28 juni E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild Net als Van Hoorn voelde Momberg het als een probleem dat Texelse kinde ren weinig vertrouwd zijn met binnen water. „Natuurlijk zullen we ruimte zoeken om een optimale veiligheid te krijgen. Daar kunnen we desnoods hier en daar een groenstrook aan opofferen. Veiligheid is echter ook een kwestie van opvoeden. We moeten met water leren leven; heel Noordholland leeft ermee," zei Momberg. Van Hoorn zei nog dat de Brink in De Koog ook tot veel ver- drinkingsgevallen heeft geleid, maar Momberg vond die vergelijking niet opgaan. De Brink is een betonnen bak waar kinderen veel moeilijker uit kunnen komen dan uit een normale vijver. Schoner Wat betreft de waterkwaliteit merkte Momberg op dat er contact was ge weest met de Dienst IJsselmeerpolders die een onderzoek over de kwaliteit van binnenwater had afgerond. Uit dat on derzoek blijkt dat vijvers in stedebouw- kundige gebieden vaak schoner zijn dan in landbouwgebieden. In de praktijk wordt het wat de waterkwaliteit van deze vijvers betreft echter afwachten. „Als op een ochtend drie mensen af gewerkte olie van hun auto boven een waterput laten weglopen is het water in de vijvers natuurlijk verpest", zei Mom berg. In het rapport over de regulering van de grondwaterstand in het Marsplan dat door de civieltechnische dienst van gemeentewerken werd gemaakt, staat dat de bestaande watergangen in het gebied zoveel mogelijk geïntegreerd zullen worden in het nieuwe vijverplan. De vijvers achter de Bernhardlaan zullen in Den Burg-oost enige grondwater- verlaging tot gevolg hebben. Volgens het rapport is het belangrijk dat de vijvers „samen met de groenvoorzie ningen een structurerend element in het geheel gaan vormen." Of openlucht recreatie mogelijk of wenselijk is, is nog niet duidelijk. Wel gaan gedachten in de richting van speel-visvijvers, maar dat moet natuurlijk wel in het geheel pas sen. De kosten voor het graven van de vijvers vallen voor een deel weg door een aanzienlijk goedkopere riolerings- aanleg. Niet alleen in het plan zelf, maarl ook in andere delen van Den Burg en| omstreken. In het rapport wordt melding gemaakt van vier vijvers. Eén van tienduizend kubieke meter, één van zesduizendi ■kubieke meter, één van 3500 kubieke gieter en één van negenduizend kubieke meter. De ontgraven grond uit de vijvers zal waarschijnlijk als ophogingsgrond gebruikt worden. De Texelse brandweer heeft dins dagavond geoefend in het blussen van een vliegtuigbrand, waarbij gebruik werd gemaakt var. poeder en zg. light water. Met laatstgenoemde vloeistof kan een benzine of oliebrand snel wor den gedoofd. De vliegtuigbrand werd nagebootst op het vliegveld Texel waar een grote bak met olie en een autowrak in brand werd gestoken. Het blussen gebeurde met apparatuur die geen eigendom is van de brandweer, maar afkomstig is van Schiphol. De installatie was geleend in verband met de aanwezigheid van de Dakota waarmee onlangs de para-boo- gie werd uitgevoerd, als tijdelijke aan vulling van de eigen blusinstallatie van vliegveld Texel. Omdat het gewenst was dat deze apparatuur weer leeg terug ging naar Schiphol, bood de haven meester de Texelse brandweer aan er gebruik van te maken voor een oefe ning Met de installatie kan light water en poeder zowel afzonderlijk als gecom bineerd worden verspoten. Het poeder gedeelte van de blusser bleek dinsdag avond te falen maar de blusresultaten met light water waren uitstekend Vrijdag 18 juni Zaterdag 19 juni Zondag 20 juni Maandag 21 juni Dinsdag 22 juni Woensdag 23 juni Donderdag 24 juni Vrijdag 25 juni Zaterdag 26 juni 5 22 en 7.04 en 8.29 en 9.27 en 10 05 en 10.59 en 11.43 en 0.19 en 0.56 en 18.36 19 44 20.52 21.48 22.39 23.20 12.29 13.15 Springtij: 23 juni; doodtij 30 juni. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. ZEGERS IN COMMISSIE OPENBARE WERKEN: Het doorzaaien van de Texelse sport velden zal dit jaar gebeuren door een bedrijf uit Oostwoud. In de vergadering van de commissie openbare werken vroeg P. A. Zegers waarom de gemeen te de keus niet had laten vallen op een Texels loonbedrijf. Wethouder Van der Kooi legde uit dat de Texelse loon bedrijven niet de specifiek hiervoor benodigde apparatuur hebben. Voor de Texelse loonbedrijven is het ook niet aantrekkelijk om een dergelijke machine aan te schaffen, omdat het doorzaaien van alle sportvelden op Texel slechts drie dagen werk is. Daar komt nog bij dat door toernooien op de velden van SV Texel en Texelse Boys de tijd om het doorzaaien te laten plaatsvinden, korter is geworden. Zegers vond dat in het vervolg toch Texelse bedrijven benaderd moeten worden. Barendregt wees erop dat het door zaaien ook in de landbouw plaatsvindt en dat de Texelse loonbedrijven daarom misschien toch wel bruikbare appa ratuur hebben. Tijdens de vergadering bleek echter dat aan apparatuur voor sportvelden toch andere eisen worden gesteld. De machine van het bedrijf uit Oostwoud maakt een drie centimeter diepe gleuf waarin wordt gezaaid. Die gleuf wordt onmiddellijk weer gedicht, zodat de vogels het zaad niet op kunnen eten. Verder is de diepte zodanig dat ook bij droog weer de zaadjes genoeg beschermd liggen. In de rondvraag van de vergadering vroeg Zegers verder naar de resultaten van de proef met het zelf composteren van afval in De Waal. Wethouder Van der Kooi zei dat het nu nog te vroeg is om er al iets over te kunnen zeggen, maar hij had de indruk dat de deel nemers redelijk enthousiast waren. Populieren H. Beumkes maakte zich zorgen over de populieren aan de Thijsselaan. Hij vreesde dat deze bomen met hun wor tels de bestrating zouden vernielen. Hij zei dat aan de Thijsselaan beter heesters hadden kunnen worden geplant. Direc teur gemeentewerken Van Hoorn ver telde dat overlast door wortels samen hangt met de vochtigheidsgraad van de bodem. Hoeven de bomen niet zo diep te gaan om vocht op te zuigen, dan blijven de wortels aan de oppervlakte. Bomen zijn dat dat betreft „lui". De Maandag 21 juni vanaf 20.00 uur wordt er een schrijfavond van Am nesty International gehouden in „De Hollebol". Er zijn voorbeeldbrieven aanwezig voor het schrijven ten behoeve van Lee Taebok, een uitgever in Korea; Antonio Husman, in El Salvador; Cho Sung-oo, een rechtenstudent in Korea en Adrien Ahanhanzo Glele in Benin, voormalig minister van landbouw. Voorbeeldbrieven met luchtpostvel zijn na maandag af te halen tegen be taling van 71,50 bij Ria Visch, Tromp straat 15 te Oudeschild; Ine van Meije- ren. Oranjestraat 10, Oosterend, Nel Rommets, De Kuil 2, Den Hoorn en Jenneke Wassink, Vloedlijn 31, Den Burg, Voor nadere informatie omtrent schrijfakties kunt u ook bij bovenge noemde personen terecht. schade op de Thijsselaan zal echti beperkt blijven omdat er geen asfalt ligt maat bestrating. Dit kan vrij eenvoudi| hersteld worden. Beumkes vroeg verder aandacht voc het pad dat in Oudeschild van h( dorpshuis naar de Zeven Provincie loopt. Hij zei dat dit pad er erg sleet aan toe is. Van Hoorn beloofde dat dez kwestie aandacht zou krijgen maar wis niet zeker of het pad wel op gemeen |f tegrond ligt. Dros had zich gestoord aan slord maaiwerk in perken en bermen. Hij z dat het gras om poten van banker brievenbussen en palen vaak niet won weggemaaid. Hij vond dat de gemeen! een kleine handmaaimachine moei aanschaffen om ook op deze plekjes 10 kunnen maaien. Van Hoorn antwoordc dat een deel van het maaiwerk door dlf Bolder wordt gedaan en dat deze inste ling inderdaad over handmaaiers bfc schikt. Voor wat de gemeente betre zou hij nagaan of het zin had oo handmaaiers te bestellen. De bestrating bij het postkantoor De Koog en in de Parnassiastraat baard Van Asselt zorgen. Hij zei dat het wet dek hier en daar flink was losgereden e vroeg of dat voor het seizoen nog he 5 steld kon worden. Van Hoorn kon h< niet beloven, maar zou proberen hi rond te krijgen. Donderdagavond 24 juni zal de jaa)( lijkse Taptoe Texel op de Groeneplaa e worden gehouden. Ook deze keer wor weer meegewerkt door alle muzie korpsen en drumbands van Texel; b)< gonnen wordt om 20.00 uur en h c evenement is om 21.20 uur afgelopen De gang van zaken wijkt iets af van c vorige keren. Toen marcheerden alf deelnemende korpsen achter elkaar h plein op, waarna ieder korps zijn nur mer ten gehore bracht, terwijl de ai deren op de'achtergrond stonden opg steld. Men denkt het gebeuren iets verlevendigen door de korpsen aanvai^ kelijk buiten het plein te laten wachtei leder gezelschap marcheert apart na de Groeneplaats, levert zijn bijdrage t stelt zich op, totdat alle deelnemers c het plein zijn, en het bekende massa beeld dus pas in de tweede hel ontstaat. Het muzikale gebeuren dat haast ell keer wel enkele duizenden belangstt lenden trekt, zal ook nu gratis te zien e te beluisteren zijn. De Taptoe begii met een signaal vanaf het bordes van c burgemeesterskamer van het raadhui door twee leden van KTF/DEK, waarr achtereenvolgens wordt opgetrede e door de drumband Voorwaarts Mar d KTF/DEK (waarvan de respectievelijk' drumbands als één gezelschap optri den), Excelsior, Margaretha Sinclai KTF/DEK in combinatie met Excels» jc en vijf tamboers, Voorwaarts Mar Excelsior, Margaretha Sinclai KTF/DEK. Het besluit wordt gevorrr door een door alle korpsen te spelej, gezamenlijke mars onder leiding va Excelsior-dirigent A. Kuik, een roffel va de drumbands, een signaal vanaf hi raadhuis en het Wilhelmus. Zoals vai ouds wordt het hele gebeuren geri gisseerd door Dik Haker. Omdat i verband met de gewijzigde organisat er een minder goed overzicht is, won voor de communicatie gebruik gemaal van walky talkies. Het zou een hele „drökte" worden, die begrafenis van Epe. Want Epe was een autoriteit op Texel. In de eerste plaats was hij de boswachter. Tegenwoordig heet dat anders, al komt het op hetzelfde neer. Verder was hij jarenlang lid van de gemeenteraad en (dat mogen we nu wel zeggen) altijd op voet van oorlog met mede gemeen teraadslid Joh. Parlevliet. (Zie Texelse Courant uit die tijd). Meerdere (onbezoldigde) baantjes waren er altijd bij als je tot de autoriteiten behoorde en hij woonde zo dicht bij de reddingboot dus was Epe dan ook lid van de plaatselijke commissie. Ik noem dat nu maar allemaal op, om duidelijk te maken, dat bij het verscheiden van zo een, voor de gemeenschap belangrijke persoon, het altijd zekere beslommeringen met zich mee bracht als zo iemand kwam te overlijden. Zo leverde de ter aarde bestelling ook een paar problemen op. Want een begrafenis in die dagen behóórde in stijl te geschieden en het dragen van een hoge hoed was er beslist bij als je correct wilde meedoen. worden, want burgemeester en mer dere raadsleden en autoriteiten zoudi in groten getale aanwezig zijn. Pari vliet zou niet komen, maar die durfde architect toch liever niet te benadere Dit was niet altijd even gemakkelijk hoor, want hoge hoeden raakten er zachtjes aan uit, begonnen tot de reliquiën te behoren en werden zelden meer aangeschaft. Ik heb me laten ver tellen, dat als een leerling barbier de vaardigheid met het mes moest worden bijgebracht om de meestersgraad te bekomen voordat hij op een klant werd losgelaten, een hoge hoed het ideale leermiddel was. Zo'n hoek kon echter later voor een plechtigheid moeilijk weer gebruikt worden. Wat gebeurde er nu? Over en weer werden vrienden en bekenden en niet zo bekenden benaderd voor een hoed. Dringende verzoeken en vragen van „Weet jé der nog ien te hen." Architect Igesz moest ook naar de begrafenis en een hoge hoed was een „moet" voor hem. Hij had de gemeenschap van De Koog al „afgestruund" maar zonder succes. Klaas Vermeulen moest zelf en had „niks uut te liene", met Leendert Daalder had het iets kunnen worden, maar het hoofd van Igesz was enkele maten kleiner en het invouwen in de band van „Het nieuws van den dag" zou te opvallend zijn geworden. Taten- hove ging zelf met het wit voor en had niks te geven. En Kooiman had het halfhemd al op de stoel klaar hangen. Zo was Igesz aangewezen op Den Burg waar de spoeling óók al dun begon te De telefoon werd dus ingeschakeld i de telefoniste die het handappara bediende, kreeg het druk. En hier krijgi we weer een staaltje van hulpvaardi heid waar elke gemeente jaloers op zt zijn geweest: ongevraagd medelevi van de Texelaars. De telefoon begon behoorlijk warm te worden, toen Iges aan Willem Eelman in Den Burg zi verzoek richtte. Willem was zelf ni „tuus" maar zijn vrouw zou de „boe kip" over brengen als hij kwam. Ma daar hoefde Igesz niet op te wachtei want voor hij de telefoon had nee gelegd zei D„ de telefoniste, „Menei Igesz, die hoed is al verseid, maar Kei Tuinder het er nog ien om uut te liene. En Igesz kon in stijl naar de begrafei zoals dat hoorde. Dat medeleven van post beperkte zich echter niet alleen t de telefoondienst. Want hoeveel Tex laars hebben niet de beminde bestel gekend, die bij het afleveren van e briefkaart zei: „Je krecht góste, komme morge met de léste boot." Siem de W; Pietermaritsbu Zuid Afrik

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2