Groen C2wart,-Jexels in het hart-, KORTER WACHTEN OP BETERE INFORMATIE VAN HET i RAADHUIS Nieuwe eigenaar voor ..Juliana" Beatrixschool gaat definitief dicht VVV computer in gebruik genomen STICHTING TEXEL PROMOTIE IN DE MAAK Geen aanvoer Radio Veronica woensdag op Texel Mededelingen van B. en ff. j Geen vergaderingen meer van RO-commissie ie JAARGANG Nr. 9687 edactie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, tel. (02228) 266. its Beutick, Warmoesstraat 43, Den Burg, tel (02220) 2208 en lans Oosterhof, Burdetstraat 19b, Den Burg, tel. (02220) 4988 'oor advertenties, abonnementen, etc.: angeveld 8- De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ilefoon (02220) 2741na 18.00 uur 4881 DINSDAG 22 JUNI 1982 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs 16,15 per kwartaal 70 cent incasso; los 65 cent BankrelatiesAmro Bank nr. 46.99.17.636. Rabobank nr. 36.25.01.742: NMB nr. 67 34.60.398. e Texelse VVV heeft vrijdag een belangrijke stap voorwaarts gedaan i het tijdperk der automatisering.'Met een druk op de knop stelde oorzitter H. Wuis het gloednieuwe computersysteem in het kantoor an de Groeneplaats in werking. Op een beeldschermpje verscheen de ikst dat het computersysteem voor gebruik gereed was en dat hield ivens in dat vanaf vrijdag een snellere en betere service aan toeristen eleverd kan worden. In de computer is het totale bestand aan edden in hotels, appartementen en van logies met ontbijt-adressen pgenomen en wordt bijgehouden welke accommodatie vrij is. De oerist maakt zijn wensen kenbaar aan de balie, de VVV medewerkster eeft deze wensen door aan de computer en de computer zoekt in zijn eheugen naar de meest passende mogelijkheid. Daarnaast is de pparatuur aangesloten op een „printer" die logiesbriefjes maakt, aar keus in Nederlands, Duits, Frans of Engels. Het computersysteem dat de VW eeft aangeschaft behoort tot de ieuwste ontwikkelingen op dit gebied, let is een compact systeem dat weinig isen stelt aan omgeving en klimaat ou men enkele jaren geleden een omputer hebben willen aanschaffen iet de mogelijkheden die deze appa- ituur biedt, dan zou zo'n installatie owat het hele VW kantoor beslagen ebben. De computer die er nu staat is i feite niet veel groter dan een terminal n kan dan ook in een hoekje geplaatst De VVV zal meer samenwerken met «drijven die Texelse produkten ver- aardigen. Er wordt naar gestreefd het otale pakket van diensten en pro- lukten dat op Texel aangeboden wordt, oveel mogelijk gebundeld te presen- eren. Omdat noch de VVV, noch de lichting Het Texels Schaap, noch de ilederlandse Kaasunie die de Texelse abriekskaas aan de man brengt, moge- ijkheden en capaciteiten hebben om ien dergelijk geintegreerd aanbod van Texelse produkten te verzorgen, wordt nogelijk in de toekomst een Stichting Texel Promotie opgericht. Dit deelde WV-directeur J. Dekker 'rijdagmiddag mee tijdens een informele iijeenkomst in hotel De Lindeboom- Texel die werd gehouden naar aanlei- ling van het in gebruik nemen van de :omputer in het VVV kantoor. Dekker :ei dat de Nederlandse Kaasunie aan de /VV tien grote kazen had geschonken lie gebruikt kunnen worden bij promo- lonele activiteiten. Wanneer de VVV ren bijeenkomst houdt om het toerisme )p Texel te bevorderen, kan dat tegelijk eclame voor de Texelse kaas beteke ien. Het ene Texelse produkt moet het indere Texelse produkt versterken. Het s die idee waar de- Stichting Texel worden. In de computer bevindt zich een vaste schijf waarop 20 miljoen gegevens vastgelegd kunnen worden. Het feit dat er een vaste schijf is betekent niet dat met die 20 miljoen gegevens de mogelijkheden uitgeput zijn. Er kunnen extra eenheden besteld worden die ook een vaste schijf hebben, waardoor de opslagmogelijk heid tot 100 miljoen gegevens wordt uitgebreid. Het voordeel van de vaste schijf in deze machine is dat de gege vens beschermd zijn. Door onzorgvuldig Promotie mee zal moeten werken. Naast toerisme en kaas wordt in dit verband ook gedacht aan Texels lams vlees en Texelse bloembollen. Wethouder J. Nauta die eveneens op de bijeenkomst aanwezig was, zei dat hij in de Stichting Het Texels Schaap had gemerkt dat de naam Texel het landelijk zeer goed doet. Een gecombineerd aan bieden van Texelse produkten en het toerisme zou daarom de Texelse econo mie en de werkgelegenheid kunnen sti muleren. Een en ander zou moeten gebeuren met hulp van het gespeciali seerde marketingbureau WKE in Alk maar dat ook betrokken was bij de pro motie van Texels lamsvlees. Ook de gemeente zou het promotiebeleid kun nen ondersteunen. Stichting Het Texels Schaap zal volgens Nauta in ieder geval aanwezig zijn op een dag van het Pro- duktschap voor vlees en vleesprodukten die op 28 juli in de Flevohof wordt gehouden. Nauta wees er verder op dat toerisme de belangrijkste peiler van de Texelse economie is, en ook hét middel om werkloosheid te bestrijden. De com missie werkgelegenheid heeft zich in middels ook over de plannen voor een Stichting Texel Promotie gebogen. gebruik van de schijf kunnen bij andere systemen gegevens verloren gaan, maar dat gevaar is hier uitgesloten. Om de gegevens optimaal te beschermen kun nen kopieën van de informatie op de schijf worden gemaakt met behulp van een soort cassettebandje. Wanneer dit bandje wordt opgeslagen in de kluis van een bank is duidelijk dat de VVV zelfs na brand of een andere calamiteit kan be schikken over verzamelde gegevens. Niet alleen het kantoor in Den Burg, maar ook de VW-vestiging in De Koog zal kunnen profiteren van de nieuwe apparatuur. Via een zogenaamde mo- dum en een vaste telefoonlijn staan de twee kantoren met elkaar in contact. In De Koog kunnen dus ook gegevens over accommodatie opgevraagd worden. Verder is een voordeel dat informatrices in De Koog kunnen meehelpen met het op peil houden van de informatie. In voorgaande jaren was het hoofdkantoor in Den Burg daarvoor 's zomers twee krachten kwijt die niet konden helpen met administratieve verwerking en der gelijke. Door de computer kan dit wel en VVV directeur J. Dekker verwachtte dan ook dat de computer de arbeids productiviteit van zijn medewerksters in de zomermaanden zal vergroten. Het feit dat De Koog en Den Burg op dezelfde computer zijn aangesloten be tekent ook dat betere coördinatie mo gelijk is tussen beide kantoren. Niet langer is het mogelijk dat in beide kan toren op hetzelfde moment dezelfde ac commodatie wordt verkocht- Verder is het zeer eenvoudig met de nieuwe apparatuur statistieken te maken over aantallen bezoekers, voorkeuren voor bepaalde accommodatie en verdere ge gevens. Direct mail Het is de bedoeling dat de VVV ingaand het nieuwe boekjaar (1 novem ber! ook de financiële administratie bij zal houden met de computer. Verder zal de computer een grote hulp betekenen bij „direct mailing". Vroeger moesten de namen en adressen van mensen die een folder of andere informatie hadden aangevraagd apart op de enveloppen worden aangebracht. Het was niet mogelijk post te sorteren en te bunde len, om zodoende voor goedkopere posttarieven in aanmerking te komen. Door de VW worden jaarlijks zo'n 40.000 brochures verzonden en dat kost /90.000, aan porto. Wanneer de computer bundelingen maakt van 250 adressen die op postcode gesorteerd zijn, kunnen de brochures voor /0,90 1,25 goedkoper verzonden worden. Per jaar levert dat een besparing op van /30.000, en men is er dan ook van overtuigd dat het computersysteem Lees verder pagina 5 dependance in zijn huidige vorm niet terecht zouden kunnen en waarvoor dus nog een oplossing, liefst op Texel, gezocht moet worden. Hoe het zal gaan met het personeel van de Beatrixschool is ook nog niet precies bekend. Aangenomen moet worden dat zij ontslag zullen krijgen na afloop van de opzegtermijn van drie maanden. Wanneer die termijn ingaat is niet bekend, omdat de officiële be schikking nog niet is ontvangen. Het bericht over de sluiting werd vernomen toen ouders en het gemeentebestuur bij het ministerie informeerden hoe de si tuatie zich liet aanzien. Rekening houdend met de verwachte toeloop van leerlingen die van de Bea trixschool afkomstig zijn, zou de de pendance van de Helderse Kompas- school kunnen uitgroeien tot een schooltje van twee of zelfs drie klassen. Omdat wordt verwacht dat ook nog wat nieuwe leerlingen zullen worden aan gemeld, sluit de leiding van de Kompas- school niet uit dat de dependance zal uitgroeien tot een zelfstandige Texelse school, die een school voor speciaal onderwijs kan worden als de wettelijke mogelijkheden dat toelaten. Op de gisteren gehouden markt wer den in het geheel geen lammeren aan gevoerd. Brandbeveiliging Wanneer de exploitatie kan starten hangt onder meer af van de gemeente Texel, waarmee wordt onderhandeld over de brandveiligheidsvoorzieningen die op korte termijn zouden moeten worden aangebracht. De nieuwe eige naar wil alleen het meest noodzakelijke aanbrengen omdat hij verbouwplannen heeft en bang is dat veel voorzieningen al weer snel zullen moeten worden weggebroken. Minder personeel dnop do knop van é*n dor boaldschermon zetto WV-voorzittar H. Wuis do niauwo oomputar in hot kantoor aan da Groonoplaots in Ook personeel moet nog worden aangeworven. Kant is van plan met een aanmerkelijk kleinere ploeg te gaan draaien dan het bestand waarover Juli ana de laatste jaren beschikte. Hij acht dat voor een sluitende exploitatie van fundamenteel belang en wil vormen van zelfservice invoeren. Op deze wijze denkt hij ook een laag prijsniveau te Kennelijk is het niet bij iedereen be kend, dat voor het rijden met een in werking zijnde geluidswagen een vergunning nodig is van de burgemees ter. Het hebben van een vergunning geldt zowel voor muziek als gesproken boodschappen. Deze verplichting is ingesteld om de onnodige verstoring van rust in dorpen, bij bejaardenhuizen en natuurgebieden tegen te gaan. Bij de beoordeling van een aanvraag om een vergunning speelt de aard van de muziek of de tek sten van het gesproken woord dan ook geen enkele rol. In het algemeen wor den de verzoeken om een vergunning ingewilligd, zij het onder bepaalde voorwaarden. Dat kan u echter niet beletten in voorkomende gevallen een vergunning aan te vragen. Dat betekent dat de Beatrixschool zijn 25-jarig bestaan niet meer zal beleven. De school kampte al jaren met leer lingentekort en draaide met dispensatie. Mede door de toestand van 's Rijks financieën zat verlening van het voort bestaan er nu echter niet meer in. De gemeente had daarom desondanks ge vraagd, waarbij erop werd gewezen dat de leerlingen anders op Den Helder zouden zijn aangewezen. Op Texel Het ziet er overigens naar uit dat het grootste deel van de kinderen die thans nog onderwijs volgen aan de jBeatrix- school met ingang van het nieuwe schooljaar kunnen worden overgeno men door de Texelse dependance van de Helderse Lom-Kompasschool. Veel Beatrixschool-leerlingen hebben name lijk een lom-indicatie. Van de zijde van de Kompasschool is te kennen gegeven dat men in deze een breed opname- beleid wil hanteren, zodat ook kinderen waarbij de aard van het leerprobleem minder duidelijk is, welkom zijn. Een probleem wordt nog gevormd door slechts enkele kinderen die op de lom- Hotol„Juliano", gezion vanutt zoo. De heer J. Kant uit Apeldoorn heeft het strandhotel Prinses Juliana in De Koog gekocht. Hij is voornemens het bedrijf nog dit seizoen te gaan exploi teren. Kant kreeg het hotel in eigendom door bemiddeling van Makelaarskantoor Eelman, die van bewindvoerder Mr. Knuwer opdracht had gehad het bedrijf te verkopen. Tot de koop hoort ook het andere onroerend goed van de B.V. Strandhotel Juliana: een personeels- woning bij het hotel en een bungalow aan de Epelaan in De Koog. In laatst genoemd pand heeft de nieuwe eige naar echter geen interesse zodat dit weer te koop is aangeboden. "RST De heer Kant was niet de enige die serieuze interesse toonde voor het ho tel. Er waren er nog een paar, waar onder de Recreatiestichting Texel. De nieuwe eigenaar (oorspronkelijk afkomstig uit Brabant) heeft in het verleden meerdere hotels in bezit gehad. Naast Juliana heeft hij thans nog een hotel in het Belgische Robertville dat geheel wordt vernieuwd en in grootte vergelijkbaar zal zijn met het 140 bedden tellende Juliana. kunnen hanteren en toch een hoge kwaliteit te handhaven. Samenwerking? Ook landelijk gezien had het oude Juliana een goede naam en Kant wil dat daar geen verandering in komt, zodat hij op een groot deel van de trouwe gasten van het hotel kan blijven rekenen. De nieuwe eigenaar is niet afkerig van bepaalde vormen van samenwerking met andere hoteliers om zijn doel te bereiken. Hij onderhoudt thans reeds goede contacten met collega H. Wuis van hotel Opduin. Morgenochtend verzorgt Veronica een rechtstreekse radio-uitzending vanuit Den Burg, van 7.00 tot 10.45 uur via Hilversum I. Begonnen wordt met een aflevering van „ook goede morgen", gevolgd door „Muziek ter wijl u werkt" en tenslotte „Klets kop" met Annette van Trigt. De ploeg van Veronica presenteert het programma vanaf de Groeneplaats en de verschillende programmadelen zullen herhaaldelijk door spelletjes en vraaggesprekken worden onder broken. Muzikale medewerking wordt gegeven door de groep Maywood maar Veronica heeft ook op plaatselijke talenten een beroep gedaan. Om ongeveer 8.30 uur zal Jannie Craanen een lied over Texel zingen, gemaakt door oud burgemeester Sprenger. Onder de genen die zullen worden geïnter viewd is burgemeester J. A. Engel vaart. In afwachting van het optreden van de nieuwe gemeenteraad zal de com missie ruimtelijke ordening niet meer bijeengeroepen worden. B. en W. hebben dat besloten omdat als gevolg van de nog niet opgeloste „kwestie Ellen" zoveel commissieleden telkens wegblijven dat geen rechtsgeldige besluiten kunnen worden genomen. De Beatrixschool gaat definitief dicht. De staatssecretaris heeft het verzoek van de gemeente Texel om voor de school opnieuw dispen satie te verlenen, van de hand gewezen. De subsidiëring stopt per 31 juli aanstaande.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 1