BC. Leitz snelhechter UfR Texelaartjes Famtt*edt,a^VU^ 3,75 FAMILIEBERICHTEN 'd' Geboorte-'^^b.leurnKaar^n verkT"9 SCHOOL- VOORDEEL 191IIJDAG 30 JULI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 .Boonstra?" Haar ogen werden een donkerder. Ze beet op haar lip. oonstra Tja, wacht eens, ik heb naam wel eens gehoord Ze duw- een paar vingers tegen haar voor- Dfd. „Dat is toch die man...?" Ja?" Van Benten was één en al indacht. „Ja, ik heb het. Die man is een ^Éer of twee drie op het kantoor ge- eest. Een kennis van Koos, geloof of van zijn broer „Dat klopt." r„Hij had in moeilijkheden gezeten, tloof ik, en toen vroeg hij meneer eenendaal om hulp. Ja nu weet ik eer hoe het zat. Het was een nogal elige geschiedenis. Door omstandig- :den was hij ooit eens in geldmoei- kheden geraakt. En door een onbe- jnnenheid was hij toen in de ge- ingenis beland." Tjonge wat een mooi verhaal. En rujeenendaal geloofde dat?" „Ja. Hoezo. Was het dan niet waar?" „Er zit een kern van waarheid in. ii heeft alleen bij lange na niet alles ;rteld. Maar gaat u verder." „Nou, hij leek een hele nette man. eurige manieren en zo. Hij vertelde it hij nergens aan de siag kon ko en omdat hij gezeten had. Of me er Veenendaal misschien een baan- e voor hem had. Enfin, hij is een inr maal op kantoor geweest om ai rlei dingen te bespreken. Ik heb niet Ie gesprekken bijgewoond, rrjaar ik eet wel dat meneer Veenendaal hem ;n behoorlijke som geld geleend heeft gen een lage rente. Ik geloof dat hij iet dat geld een bar wilde beginnen, ij was vroeger barkeeper geweest, r moet trouwens een kontrakt zijn." „Weet u waar dat is? We zijn het >t nu toe nog niet tegengekomen.'' Weet Barend eh, weet meneer rons het niet7" „Ik denk het niet. Maar ik zal het m vragen „Anders weet meneer Goorissen het Isschien." Wie is dat?" Hij is juridisch adviseur van de w lak." lis „Weet u zijn adres?" „Ja. Kievitlaan 12." Dank u. Dus Veenendaal leende oonstra geld, terwijl hij de man niet nde. Hij heeft bovendien nauwelijks avraag gedaan of de persoon in gestie wel te vertrouwen was. Niet g zakelijk, vindt u wel7 Ik vermoed ht hij bij het aannemen van een |j ngste winkelmeisje zorgvuldiger te erk ging." ,Ja, daarin moet ik u gelijk geven, u u het zo stelt, verbaast het mij la genlijk ook Zoiets was niets voor 3r eniZe zweeg even en strekte be- aaglijk haar benen Ze voelde zich .ennelijk op haar gemak nu. „Toch het misschien met zo onbegrijpelijk s het lijkt In de eerste plaats heeft oos deze Boonstra bij hem geïntro- le jceerd waardoor hij misschien wat linder op zijn quivive was. Boven- ien deed hij graag goed werk op iciaal gebied. Waarschijnlijk vond leneer Veenendaal dat hij de ré- assering maar eens handje moest elpen. Dat is de enige reden die ik en bedenken." ,Het kan toch niet zijn dat meneer eenendaal gechanteerd werd?" Goeie hemel, denkt u dat. Nee, Af>ver ik weet, werd hij niet gechan- erd. Maar als dat wel het geval was an zou hij het me waarschijnlijk et verteld hebben „Nee, daar zult u wel gelijk in heb- „Dus die Boonstra is er zoéén? „Boonstra is tot vrijwel alles ln 5 aat." Denkt u dat hij meneer Veenen- I2|aal vermoord heeft?" „Ik denk niet dat hij het zelf ge- an heeft. Boonstra is een zwende laar maar geen moordenaar. Als het ri een moord gaat, blijft hij liever 4 uiten schot Maar misschien heeft I5|ij het laten doen." Ik vind het afschuwelijk. Werke- jk. hij was zo n goede man Ze zei ct op een zakelijke, bijna droge toon, laar op de een of andere manier lonk het dramatisch Tja," zei Van Benten enigszins erlegen en schraapte zijn keel „Juf- ouw De Vries, heeft u enig idee wie ijn vijanden waren, wie hem heeft illen vermoorden Ik bedoel, u zult >ch wel een mening over deze zaak ebben?" Ze stak haar handen onder de om- ag van haar kol en duwde deze rat omhoog tegen haar wangen. „Ik „Helemaal niet. En zijn vrouw nog minder. Je kunt er donder op zeggen dat vrijwel alles wat Berend zegt voorgekauwd is door Marga. Ze weet alles van de zaak wat Berend weet. En zo mogelijk nog meer Ze had dol graag op Berends plaats gezeten, maar haar vader voelde er niet voor. Enfin als ze dan zo nodig moet, dan kan ze mijn baantje krijgen Voor mij is de lol er af." „Gelooft u werkelijk dat Berend Brons in staat zou zijn zijn schoon vader te vermoorden." „Nee, maar in feite zou ik dat van niemand van mijn kennissen kunnen geloven, ook als ik iemand niet zo graag mag. Ik ken geen moordenaars. Hoe zou ik er dan een moeten herken nen? Maar u vroeg wie zijn vijanden waren en ik zeg u dat ik dat niet weet. Ik kan me gewoon niet voorstellen dat iemand een hekel aan hem zou hebben Of het zou dan Berend moe ten zijn." „Hield u van hem?" „Van wie?" Ze keek de hoofdin specteur een beetje verwilderd aan. „Van Charles Veenendaal?" „Hoe komt u daar bij7" „Is het niet zo7" „Maar..., maar Ze bleef Van Benten ongelovig aankijken „Natuur lijk vond ik hem aardig. Dat zei ik al Hij was een fijne man om voor te werken. Gewoon.. Nou ja'" „Leest u dit maar even." Ze las de regel tweemaal, bekeek het papier van alle kanten en haalde toen haar schouders op. „Belache lijk!" „Dus u ontkent het." „Natuurlijk." „Och als u meneer Veenendaal ge kend had, dan had u het me niet eens gevraagd Zo'n type was hij helemaal niet. Hij zocht nooit toenadering in die richting. Hij zei nooit iets dub belzinnigs.. O nee werkelijk. „Goed, dan laten we het hierbij U moet me maar niet kwalijk nemen dat ik het u vroeg. We moeten nu eenmaal alles onderzoeken." „Ik begrijp het." Ze stond op „Kan ik nu gaan?" „Ja zeker. Ik dank u vriendelijk voor uw komst. Van Benten wilde net een zucht van verlichting slaken - ze was hem honderd procent mee gevallen - toen ze zich bij de deur nog even omdraaide: „Weet u, als meneer Veenendaal niet getrouwd ge weest was, zou ik hebben gedacht dat hij homosexueel was." „Werkelijk?" vroeg Van Benten ironisch. „Ja." Ze had er kennelijk spijt van dat ze het gezegd had. Haar goede morgen klonk tenminste nogal vin nig. Van Benten glimlachte Waarschijn lijk was ze gewend dat iedere man voor haar door de knieën ging. Bij Veenendaal was het haar vermoedelijk niet gelukt. Vandaar die laatste op merking. Van Benten ging weer ach ter zijn buro zitten en tekende een paar kringetjes op het anonieme briefje „Als hij niet getrouwd ge weest was, zou ik hebben gedacht dat hij homosexueel was," herhaalde hij zachtjes voor zich heen. Het was vrijdagavond kwart voor zes. Van Benten had zojuist besloten dat hij vanavond maar eens op tijd naar huis zou gaan Vrijdagavond was zijn kegelavond en hij vond het tijd worden dat hij eens wat afleiding kreeg De zaak Veenendaal dreigde een obsessie te worden. De kranten hadden het onderwerp zo langzamer hand naar pagina vijf laten laten ver huizen, maar van hogerhand werd er steeds meer druk op hem uitgeoefend De zaak moest opgelost worden. Hij schoot echter geen steek op. Op dat moment ging de telefoon. Het was rechercheur De Weerd. „Bla zoen voor u via de mobilofoon ,,Ik kom.' Van Benton haastte zich naar het vertrek waar zich een zend en ontvangapparaat bevond. „Hallo, hier Van Benten - over." „Hallo, chef. Ik volg de bestelwa gen richting Amsterdam. De man ach ter het stuur ken ik niet - over." „Probeer een duidelijk signalement van hem te krijgen Volg hem onop vallend. Ik heb nog liever dat je hem kwijtraakt, dan dat hij iets merkt. Rijdt hij hard?" - over „Nee, Ik kan hem tot nu toe ge makkelijk volgen - over." „Mooi. Kijk, waar hij heen gaat, dat is je enige opdracht. - over en sluiten." „Begrepen, chef Over en sluiten maar.' Weg kegelavond Hij zou maar een uitsmijter laten halen in het café op de hoek. Om ruim kwart voor acht was Bla zoen weer terug. Van Benten had een mannetje naar „De Gelaarsde Kat" gestuurd om de wacht over te ne men. „Koffie7" vroeg Van Benten toen Blazoen tegenover hem zat. „Ik heb verse laten zetten." .Alstublieft. En als u het goed vindt dan haal ik even mijn pakje brood. Ik verga van de honger." Drie tellen later was hij weer te rug Van Benten keek geduldig toe hoe hij in drie forse happen een bo terham met worst wegwerkte. „Voor je nu aan die tweede boter ham begint vertel je me eerst waar je geweest bent „Een partikulier adres?" „Nee, een winkel Voor zover ik het kon bekijken was het een kruising tussen ene kunstzaakje en souvenirs winkel. De man laadde daar een paar kisten uit. Hij werd kennelijk ver wacht want de deur van de winkel ging direkt open. Hij bracht de kis ten binnen en vertrok binnen vijf mi nuten weer." „Kun je hem beschrijven?" „Ik heb helaas zijn gezicht niet goed gezien. Ik durfde niet dichterbij te komen. Bovendien ging alles zo vlug." „Was hij jong of oud?" „Jong." „Je weet zeker dat het Fred Kwint niet was?" „Ja, dat weet ik wel zeker. Kwint is blond, maar deze vent was donker. Bovendien was hij groter. Ruim één meter tachtig, schat ik. Hij droeg een spijkerpak „Hm, aan dat laatste hebben we ook niet veel. Welke jonge vent loopt er tegenwoordig nu niet in spijkerpak." „Ik! merkte Blazoen jolig op en wees op zijn dikke grijze trui die Tine voor hem gebreid had. „Kan ik er nog één nemen?" „Wat7 O ja, ga je gang zeg." Blazoen nam een reusachtige hap van zijn tweede boterham en begon met smaak te kauwen. Van Benten schatte dat er nog minstens zes van die pillen in het zakje zaten. Waar die vent het allemaal liet! Hij was zo mager als een lat. „Nee, dan kun je zo wel naar huis. Je rapport tik je morgen maar. Hier neem nog een kop koffie." Van Benten reikte hem de pot aan. „Ik zal eens kijken wie we op dat win keltje kunnen afsturen. Morgen is het zaterdag, dan is het er natuurlijk lek ker druk. Ik moet iemand hebben die onopvallend een kijkje neemt.' „Wilt u dot ik heen ga?" „Goeie hemel nee. Onopvallend, zei ik. Als ze zo'n vuurtoren zien als JiJ." Blazoen streek zijn peenhaar recht overeind. „Nu moet u niet persoon lijk worden, zei hij kwasi veront waardigd. „Nee. het beste is om er een vrouw op af te sturen. Misschien wil een van de andere afdelingen ons wel iemand lenen Het was zaterdagavond halftien Har- rie Rechter zette met een zucht de televisie af. „Rotprogramma's mom pelde hij. Hij streek met een ver moeid gebaar over zijn ogen. Weer die vervloekte hoofdpijn Hij had voor het eten te veel gedronken Hij dronk de laatste tijd steeds te veel; hij had het gevoel dat de drank nog het enige was dat zijn leven kon veraangena men Je moest er alleen geen kater van krijgen. Hij greep een sigaret en overdacht wat hij met deze verschrikkelijke avond moest beginnen. Hij zou naar bed kunnen gaan. maar de angst voor slapeloze, nachtmerrie-achtige uren weerhield hem. Hij zou kunnen verder gaan met drinken totdat hij lavenloos in zijn bed zou vallen. Tenslotte kon hij ook nog weggaan. Hij besloot tot het laatste. Hij zou de stad ingaan en net zo lang zoeken tot hij een vriend van Marnix gevon den had, die hem kon vertellen wat voor baantje zijn zoon had. Of zou hij de enige zijn aan wie Mamix het verteld had7 In de „Gelaarsde Kat" was het al tjolkvol. De tent was erg populair op het ogenblik Het licht was gedempt en de muziek knalde uit de vier boxen. Rechter trachtte door het blauwe rookgordijn enige gezichten te onderscheiden Het was een onbe gonnen zaak. Hij worstelde in de richting van de bar. Koos van der Ploeg was goed op dreef. Hij stortte een vloed van woor den over de aanwezigen uit, waarna een slap applaus weerklonk. Aan de andere kant van het zaaltje, tegen over de ingang werd gedanst. De lich ten in deze hoek flitsten veelkleurig aan en uit. Rechter wendde zijn ogen er van af De muziek kon hij nog wel hebben maar die lichten maakten hem dol. Eindelijk had hij de bar bereikt. Al le plaatsen bezet. Dan maar staan Een jongen en een meisje zo verstren geld dat er naast hen enige ruimte overbleef om de bar te bereiken. Hij bestelde een whisky. Met het glas in de hand keek hij weer om zich heen. Een paar meter verder stak iemand een hand op. Onwillekeurig keek hij even over zijn schouder. Was het voor hem bedoeld? Toen zag hij dat het Erika was. Hij zwaaide terug. Erika ging in het weekend vaak met Koos mee om niet alleen thuis te hoe ven zitten. Ze zat temidden van een tamelijk luidruchtig groepje jongeluil. Rechter bezag taxerend het aantal lege bierflessen en glazen. Het was nog vrij vroeg, maar het tafeltje stond al vol. Even zweeg de muziek om het volgend moment met donderend ge weld terug te komen Een topper ken nelijk, want de plaat werd met ge juich ontvangen. Er ontstond enig ge drang van mensen die snel de dans vloer wilden bereiken. Achter de bar knipoogde Fred naar hem en reikte hem een vol glas aan. Fred zag wel dat het hem vanavond allemaal te veel was. Voor het eerst voelde hij zich belachelijk in deze omgeving. (Wordt vervolgd) eb wel aan Berend gedacht. Berend Irons. Hij zat zo vaak te kankeren p meneer Veenendaal. Hij vond dat ijn schoonvader veel te weinig aan em overliet en dat hij hem te weinig etaalde Hoe vaak hij niet zei: „Als k het hier voor het zeggen had..." inkie haalde haar schouders op. „Ik vas altijd maar blij dat hij het niet 'oor het zeggen had! En nu het dan over is, weet ik niet of ik er wel 'lijf." U mag Berend Brons kennelijk liet." GELOEI KOST SLAAP met transparant voorblad, geheel plastic, in diverse kleuren. 5 stuks, slechts v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel artsen/adressen telefoonnummer afspraak maken spreekuur visites aanvragen L Barnard Kotterstraat 24 Oosterend apotheekhoudend (02223) 234 9 00-11 00 uur en 19.30-20 00 uur Apotheek open van 9 00-11.00 uur en 19.30-20.00 uur vóór 11 00 uur R. Coutinho Schilderend 40 Dan Burg apotheekhoudend (02220)2023 voor 10.30 uur. Apotheek open 8 30-12 00 uur en 13 30-18 00 uur Vri) spreekuur 17.00-18 00 uur vóór 10 30 uur K. Eissen Julianastraat 9 Den Burg (02220) 2039 8.30 - 10 30 uur 8 30 10 30 uur R. R. SJebinga Kikkertstraat 12 De Cocksdorp apotheekhoudend (02222) 234 ma wo do en vr afspreken van 13.00-13 30 u. In juli en aug ook dms dags Apotheek open 13 30-17 00 uur Tel spreekuur op werkd 17 30-18 00u vóór 9 00 uur A. C. P. J. Waverijn Kogerstraat 87 Den Burg (02220) 2016 9 00-11.00 uur vóór 10 30 uur (Verabredungen Sprechstunde und Hausbesuch brtte telefonisch) Voor de enorme belangstelling en het medeleven die ik mocht ondervinden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve zoon DIRK BAKKER, wil ik U mijn oprechte dank betuigen en voor Uw grote steun die ik in deze zo moeilijke dagen van U heb ontvangen Mevr, A. Bakker-van Sijp Gollards Rustoord, kamer 16, Den Burg. Eikenhouten regenton nen, inhoud 200 liter. Nu slechts f 70, Gratis thuisbezorgd. Reeds 10 jaar tevreden klanten. Tel (051801 1295. Autorijschool Anders lest met auto van het jaar. Bij aanmelding theorie boekje cadeau. Tel (02230) 33655. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewijzen Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor gedipl. tel. (02230) 13252. Taxi (02220) 2000 Martien van de Wetering Zakenvervoer per taxi. Voor autogas: Fa Kievit, Tankstation, Pont weg. De Vlier, biologische groenten en fruit, Waal- derstr. 17, Den Burg. Dagelijks geopend. Een exclusieve, prijsbe wuste trouwreportage in kleur Foto J. Nauta. Naaimachines. Recht streeks van groothandel alle merken van naaima chines met zeer hoge kor tingen van ^150,— tot ƒ300, We leveren reeds een zig-zag naai machine vanaf ƒ249, Inruil oude machines mo gelijk. Rep. van ieder merk machine, ook al is deze elders gekocht zonder voorrijkosten. Fa. v.d. Berg, Oosterend, tel (022231 243. Bar-bodega „Het Kom pas", Herenstraat 7, Den Hoorn. Dagelijks keuken geopend van 16.30 - 23.00 uur Woensdags gesloten. Tel. 02226-360 Snackbar Ploft Inn. Elke dag geopend. Elke dag even lekker. Wilt U een avondje uit? En heeft U een oppas nodig? Bel dan even het MZW-projekt. Wij hebben een oppas voor U. Tel 102770) 4792, Parkstraat 3, Den Burg Tijdens kan tooruren. Voor kunstmest naar Bakker en Bakker, Ma ricoweg 12, Den Burg Bel vrijblijvend voor onze prijslijst. Tel. (077701 3535 - b.g.g. 3195. Taxi 2323. ANWB erkende rij school Willemen. Voor al uw rijbewijzen, tel (02230) 35663. Hartelijk dank voor de bloemen en kaarten tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. G. Maas-de Jong St. Jan. Blij en dankbaar zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Jan Willem Tjarko (Tjarko) Jan Piet, Elisabeth en Ylona Stolk De Cocksdorp, 28 juli 1982 Ploosterstraat 22 Pasfoto's direct klaarl Foto De Waal. Te koop prima nieuwe aardappelen. Terpstra, P.H. Polder. Benzine 6 ct. korting. Garage Dros, Eierland, en Tankstation Eierland. Postweg Bent u zonder werk en heeft u vragen of pro blemen, zin om een klusje te doen, behoefte om te biljarten, tafeltennissen, een praatje of heeft u ideeën en suggesties? Kom dan eens langs bij het MZW-projekt in het Struikelblok", Park straat 3, tel. 4792. Te koop volop puik- beste aardappelen, Doré's Zaterdags franco thuis be zorgd Sjef Beers, Lieuw- straat 51, tel. (02220) 3861. Voor broeken, broeken of broeken naar de Twee Paardjes, Haffelderweg la, Den Burg. Vrijdag avond open van 7 - 9 uur. In- en verkoop van meubilair, inboedels enz. Barhorst Meubelhandel tel. (02220) 2381. Te koop zwarte grond voor de tuin. Willem J Bakker, Diek 30, (022261 464 Taxi Toon Smidt: (022201 2323. Te koop nieuwe aard appelen, Doré. S. Wuis Schorrenweg 21, tel (02223) 885. VTB voor verhuizingen. Kennism., samenw. huw., sex, enz. Vraag brochure! Tel. (04160) 40483. Voor vernieuwen en repareren van auto-uitla ten- Uw Uitlaatspecialist Garage Kievit, Jonker straat, Den Burg. Strandpaviljoen Paal 9 iedere dag geopend. Bar-wijnkelder „De Rode Pimpernel". Elke avond geopend. Woens dags van 20.00 tot 01.00 uur en vrijdags en zater dags van 21.00 tot 02.00 uur is Jaring uw gast heer. Uit het ziekenfonds? Alle inlichtingen fa. Jan Dekker, verzekeringen Bernhardlaan 109, (02220) 2833. Rommeltjes op Hoorn der donderdag op 29 juli 5 aug.en 12 aug. Verzekeren?? Bremer II Kantoor Siem Bremer Koos Bremer Kees Bremer (02223) 221 (02223) 681 (02223)624 (02223) 221 Tiffany's Pub, De Koog, elke avond geopend. Voor verhuur, beheer en onderhoud van vakantie objecten KOBEKO, Ruijs- laan 21, De Koog, tel. (02228) 221 of 746. Tevens beschikbaar gezel lige besloten ruimte met bar voor vergaderingen en kleine partijen. V.T.B. voor verhuizingen. Zakenvervoer taxi. (02220) 2323. per De sfeervolle zaal van Hotel Op Diek voor uw bruiloften, recepties, diners, vergaderingen en verjaardagsdiners, enz. Den Hoorn, tel. 07776-262 De Wïeringer fotogra fen maken bmidsrepor tag es in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. Foto Boersen en zonen, Hippolytushoef, telefoon (02279) 1482. Doorlopende verkoop gebruikte rijwielen. Verhuurbedrijf Bruining, Nikadel 20, De Koog, tel. 02228-333 Diverse maten kinderrijwielen. Kwaliteit-zonwering. Neemt U contact op met Jan Waaijer, (02223) 446 Nu volop rode bessen. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. 3 flessen Nicolas Can- teval wijn, rood, wit of rosé, voor f 15,— gratis wijnglasl Kooijmans Slijterij. Elke vrijdagavond vis- avond in de Rótisserie. Rótisserie Oosterend, tel. (02223) 950. Trouwreportages. Kees de Waal. Keurig ver zorgd en voordelig. Rommeltjes op Hoorn der donderdag op 29 juli, 5 aug.en 12 aug. Ploegstoff enAlleen verkoop bij Meubelhuis Texel. H. Oosterhof, Hol- lewal 11 t/o St. Jozef school. Ruime parkeer plaats aanwezig. Nlesthanen. Er kan nog besteld worden tot 2 aug. Nic. Witte, (02220) 2238. Toerclub Taxi 2000 or ganiseert a.s. zondag een toertocht. Om 12.00 uur zondag start toertocht in de Warmoesstraat. Fiets ook mee met de toertocht van Toerclub Taxi 2000.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3