TEXEL TOERIST i Evenementen van 31 juli tot en met 8 augustus 1982 Zaterdag 31 juli 1982 Maandag 2 augustus 1982 Dinsdag 3 augustus 1982 Zondag 1 augustus 1982 Welkom op Texel ,Texeltoerist" hoort erbij Postbus Jm M Verzoek van Staatsbosbeheer 7- .1 "K" - An unsere deutschen Gaste Een Texelse sketch in de Hoomder revue Pi|persdi|k Schumakersweg Pelikaanweg Califormëweg Gerntslanderdi|kje Rozendijk Gasrhuissiraa Akenbuurt .Keesomiaan n vElemert Westerweg Hoornderweg Leemku Zuid-Haffel Redoii Amaliaweg Molwerk belan Deze Recreaktief-krant maakt melding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excursies, bowling, mini-golf, Jan Plezier, exposities enz. Daar voor verwijzen wij naar Texel- toerist, 'n gedeeltelijk in kleur uitgevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor 1,90 te koop is. In Texeltoerist komt een platte grond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienstregeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fietsen, paarden, bolderwagens, visboten, adressen en openings tijden van bankvestigingen, artsen, autodealers, 'postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tiental len tips en wetenswaardigheden. De „Texeltoerist" met gratis bij lage vormen en compleet Texels informatiepakket. Gauw halen dusl b.v. vlh Langeveld en De Rooy recreakti^el De sportvisclub Texel organiseert een viswedstrijd bij het reddingshuis bij De Cocksdorp (nabij de vuurtoren), leder die in het bezit is van een visakte kan meedoen, de kosten zijn f 5, p.p. voor volwassenen en f 4,— voor personen tot en met 16 jaar. Inschrijven vanaf 18.45 uur en er kan gevist worden van 19.00 tot 21.00 uur. Het voorgeschreven aas bij deze wedstrijd is pieren, bliek of spiering. De inschrijving voor een volleybaltoer nooi op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog start orn 18.40 uur. Voor 1,50 p.p. kan iedereen vanaf 12 jaar meedoen. Opgave is mogelijk met teams van zes personen maar ook als je alleen bent, kun je in een team inge deeld worden. Het toernooi start om 19.00 uur en is tegen het invallen van de duisternis afgelopen. In dorpshuis De Waldhoorn in de He renstraat in Den Hoorn is vanaf 20.00 uur een diavoorstelling over Texel met vogelwachter C. Kok. Entree ƒ2,50. Kinderen betalen één gulden. In het Eierlandsche Huis aan de Klimp- straat in De Cocksdorp wordt vanaf 20.00 uur een talentenjacht met bingo gehouden, leder die iets leuks kan doen op het gebied van zang, toneel, voor dracht, goochelen, etc. mag meedoen. In het bos van de Everste Koog, tussen de Californiëweg, Ruyslaan en Bos- randweg onder De Koog, wordt vanaf 22.00 uur een nachtspel gehouden. Het is dan net donker en een zaklantaarn zal zeker van pas komen. Er wordt gespeeld met groepjes van vier of vijf personen die allemaal met een bepaalde opdracht het bos ingestuurd worden. Inschrijven is mogelijk vanaf 21.30 uur, halverwege de Pelikaanweg (zijweg 14) bij de Kop- jesweg (een wandelpad door het bos). Iedere deelnemer betaalt f2,— waarbij een lekker bakje soep is inbegrepen. Staatsbosbeheer heeft in het Texelse bos allerlei voorzieningen aangelegd zoals wandel-, fiets-, en ruiterpaden, speelweiden en barbecueplaatsen, waar iedereen kosteloos van gebruik kan maken. Ook het uitzetten van speur tochten is toegestaan, mits de route de bestaande paden aanhoudt. Niet toege staan is de markeringen daarvan met spijker aan bomen te bevestigen. Denkt u er om het aanduidingsmateriaal na afloop van de tocht weer te verwijde ren? Problemen ontstaan vaak bij het houden van een zg. dropping. Door on voldoende toezicht laten deelnemers nogal eens een spoor van vernielingen achter en verstoren dikwijls de rust. Om enig toezicht mogelijk te maken, ver zoeken wij u nachtelijke droppings steeds tijdig te melden. Voor bepaalde spelactiviteiten is het wenselijk van bestaande paden af te wijken. In som mige gevallen is dit mogelijk, doch uit sluitend na overleg met Staatsbosbe heer, telefoon 02220-2646. Zanger-gitarist dive Gregson van Any Trouble. Een ven de groepen van het Wad-Rock festival. Om 10.00 uur start vanaf camping de Bremakker aan de Tempeliersweg, de eerste weg rechts van het Gerritslan- derdijkje (zijweg 12) een fietspuzzel- tocht. Inschrijven van 9.30 tot 10.00 uur voor f3,— p.p. U maakt al puzzelend een tocht over een groot gedeelte van het eiland. Bij goed weer is het van 14.00 tot 16.00 uur mogelijk het Hoornder kerkje te be zichtigen en te beklimmen. Bij de Schuilhut in de Parnassiastraat in De Koog start om 14.00 uur een kerken- tocht langs de kerken in het noordelijke deel van Texel. Op het strand bij paal 20, aan het eind van de Badweg in De Koog, zijn strand- spelen. De in gele shirts gestoken mensen van Recreaktief zijn van 14.00 tot 16.00 uur op het strand aanwezig met verschillende speelmogelijkheden. Er is touwtrekken, volleybal, voetbal, hockey, en ook jeu de boules. In het zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een sport- en spel- instuif gehouden voor de jeugd. Er kan in het water gespeeld worden en ook op Jeu de boules op het strand en in de Wezentuin. de speelweide zullen verschillende ac tiviteiten worden gehouden. Voor de toegangsprijs van het zwembad kan iedereen meedoen en degene die een abonnement heeft kan er zo in. Als je geen abonnement hebt, kun je met een aantal vriendjes of vriendinnetjes een tienbadenkaart kopen, zodat de deel name per persoon weer iets goedkoper wordt. In de Dorpsstraat in De Koog is van 14 00 tot 21.00 uur een braderie met vele kraampjes en stands. Verder zijn er nog een aantal speciale attracties zoals demonstraties parachutespringen en pottenbakken. De bekende goochelaar Henk Driessen treedt ook op met ver schillende acts zoals een ballonnen- show, buikspreken, een poppentheater en natuurlijk enig goochelwerk. In discotheek Question treedt Max Werner (ex-Kayak) op met drie danse ressen. Toegangsprijs voor dit optreden is f3,-. Om 20.00 uur begint een evangelie- avond op camping Loodsmansduin in de schuur achter het restaurant. Zingen, bijbelwoord, koffiedrinken, gesprek. Op de markt in Den Burg zijn van tien tot twaalf uur medewerkers van Recre aktief aanwezig om deze krant uit te delen en u daarnaast alle gewenste informatie over het recreatieprogramma van deze week te geven. De Recreaktief mensen zijn herkenbaar aan hun gele jacks of shirts. Dennen en is makkelijk te bereiken via zijweg 11. Meedoen kost ƒ1,50 p.p. en inschrijving is mogelijk in teams van 6 personen, maar ook als je alleen bent kun je inschrijven. Er wordt gespeeld met aangepaste regels zodat iedereep mee kan doen. Bedenk wel: meedoen is belangrijker dan winnen. 's Middags om 13.00 uur begint rond de N.H. kerk in Oosterend een grote rommeltjesmarkt waar allerlei curiosa te koop is. De opbrengst is voor Ooster- ender verenigingen. Op deze markt zijn ook vele andere leuke dingen te doen, zoals een gokje wagen bij het rad van avontuur om leuke prijsjes, terwijl ook de Rommelband deze middag zal optre den. Op het sportterrein tussen De Waal en Oosterend aan de Oosterenderweg wordt van 15.00 tot ongeveer 23.00 uur het Wad-Rock festival gehouden. De volgende groepen treden hier op: de Engelse groep Any Trouble, The Mess, Mekanik Kommando, Mandigo Warrior, Herman Brood and his Wild Romance en Mark Foggo en the Secret Meeting. Kaarten zijn in de voorverkoop te ver krijgen bij de Twee Paardjes in Den Burg en De Koog, 't Cafeetje in Oosterend, de Texelse VVV en platenhandel Expert in Den Burg. Kaarten kosten daar veertien gulden en op de dag zelf kosten ze twee gulden meer. Er worden niet meer dan 3000 kaarten verkocht. Bezoekers worden verzocht aanwijzin gen van de politie en de borden stipt op te volgen. Het is van 14.00 tot 16.00 uur mogelijk een rondleiding te volgen in het Hoornder kerkje of bij goed weer de toren te beklimmen. Van 14.00 tot 16.00 uur worden op het strand bij paal 28 weer strandspelen gehouden. Paal 28 is aan het eind van de Krimweg bij De Cocksdorp. Er is de mogelijkheid om aan allerlei spelen mee te doen op het strand. Er ie o.a. volley bal, voetbal, hockey, touwtrekken, etc. De inschrijving voor een volleybaltoer nooi bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp start om 18.45 uur. Het toernooi begint om 19.00 uur en iedereen vanaf 12 jaar kan mee doen voor ƒ1,50 p.p. Opgave is mogelijk per team maar ook iemand die alleen komt kan altijd meespelen. In discotheek Question in Den Burg is vanavond, aanvang 21.00 uur, Avro' Toppop met d.j. Jerry Jetson. Op het sportveld aan de Nikadel in De Om 20.00 uur worden in de Schuilhut Koog wordt van 14.00 tot 17.00 uur een aan de Parnassiastraat in De Koog voetbaltoernooi gehouden. Op dit toer- dia's over Texel vertoond, nooi wordt gespeeld met normale voet balspelregels. Inschrijven per elftal van- In het dorpshuis van Den Hoorn, De af 13.30 uur. Deelnemers moeten 16 jaar Waldhoorn, en de Herenstraat speelt of ouder zijn en de deelnamekosten zijn vanaf 21.00 uur de amateurrevuegroep ƒ20,— per elftal. ,,Op de Bonnefooi". Het vrolijke pro gramma ,,Eén toerist maakt nog geen Op het sportterrein van camping Den- zomer" belicht verschillende vakantie- nenoord wordt vanaf 19.00 uur recrea- toestanden zoals het weer, de naakt- tief minivoetbal gespeeld voor liefheb- stranden, de wachttijden bij de boot en bers van 14 jaar en ouder. Camping ook andere dingen die met de vakantie Dennenoord ligt aan de Grensweg in de op Texel te maken kunnen hebben. n Auch die deutschen Touristen sind a unserer Insel herzlich willkommen. D< j halb ist es schade, dass es uns a finanziellen und technischen Gründi nicht möglich ist, ,,Recre-aktiefkran auch in deutscher Sprache herausz geben. Die Übersicht der einzelnen Gesche nisse sind jedoch in einfacher hop Sprache umschrieben, wir glauben de halb auch, dass es für unsere dei a schen Gaste einigermassen verstandlic ist. Sollten trotzdem noch Schwieri keiten auftreten, mit bestimmten Wo ten oder Bezeichnungen, dann könni Sie sich jederzeit an die Texelan wenden, die Ihnen bestimmt helfi werden. Redaktion. F Bij ons zijn ..vreemdelingen" altijd wel kom geweest. Al in de tijd van Tromp en De Ruijter was de Texelse gastvrijheid spreekwoordelijk. Vandaag is het nog precies zo. niet in de laatste plaats omdat het eiland voor een belangrijk deel moet bestaan van het toerisme. Ik ben ervan overtuigd dat de Texelaars hun best doen om het u naar de zin te maken, want ze willen graag dat u volgend jaar (en liefst nog wat eerder!) wéér komt. Als gemeentebestuur voe ren we een beleid dat is gericht op gematigde ontwikkeling van de toeris tische accommodatie en voorzieningen, zonder dat de natuurlijke schoonheid en de rust van het eiland daaronder lijdt. Want we willen de kip met de gouden eieren natuurlijk niet slachten. Met het oog op dat laatste vraag ik u ons een beetje te helpen bij het mooi houden van het ..gouden boltje", zoals Texelaars hun eiland graag noemen. Houdt u aan de voorschriften, rij niet te hard, drink niet te veel, laat uw zorgen achter op het vasteland en doe voor de rest waar u zin in hebt zolang het anderen niet hindert. Probeer van uw Texelvakantie wat méér te maken dan een periode van nietsdoen. Als u deze gratis krant en de ..Texeltoerist" doorbladert, zult u zien dat er op het eiland heel wat te beleven is. Ik hoop van harte dat de weergoden u welgezind moge zijn en dat u met volle teugen zult genieten van wat Texel u heeft te bieden. J. A. Engelvaart Burgemeester van Texel De Pontweg, de verbinding tussen veerhaven en De Koog, is de rijkste verkeersader van Texel. Om iL bestemming op het eiland vlot te nen bereiken moet u letten op de ir wegen die allemaal een naam hebb maar ook een nummer dragen. Als een publicatie van een recreatiebedrijf in de aankondiging van een eveneme wordt gesproken van zijweg d wordt een zijweg van de Pontweg doeld. Het nummer heeft niets te mak 3l met de nummers van de kilometerpal op het strand. Zijweg negen loopt niet naar het strand paal 9. SV De Koog houdt een crossloop door bos en duinen voor wedstrijd- en re creatielopers. De wedstrijdlopers lopen 8600 meter en recreatielopers 4300 meter. De start is om 19.30 uur vanaf het voetbalveld van SV De Koog aan de Boodtlaan (inschrijven vanaf 18.15 uur). Inschrijfgeld ƒ3,50 p.p. waarvoor elke deelnemer een medaille ontvangt, en de eerste drie van elke categorie ontvangen een beker. Om 19.00 uur begint op het strand van Den Hoorn (paal 9, Hoornderslag) een strandloop die als prestatie- maar ook als recreatieloop kan worden gelopen. Inschrijfgeld f3, - per persoon en iedere deelnemer ontvangt na afloop een vaantje als herinnering. In de N. H. kerk in De Koog begint om 19.30 uur een Zomeravonddienst. Spanning en sensatie bij de zeepkistbotides Op de Hogeberg (Schansweg) nabij Den Burg begint om 14.00 uur een zeep kistenrace. ledereen die in het bezit is van een zeepkist (een zelfgebouwd be stuurbaar wagentje) kan gratis mee doen. Voor jeugd tot en met 8 jaar is er een autopedrace waar ook gratis aan meegedaan kan worden. Deelnemers kunnen zich vanaf 13.00 uur inschrijven bij de gele Recre-aktiefbus die iets over de top van de Hogeberg staat opge steld.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6