Woensdag My name is Nobody Gastrenners aktief bij Wielerwedstrijd FAMILIEBERICHTEN Strandloop Den Hoorn Strand werd als crossbaan gebruikt Rijverbod Zeehond trekt vee/bekijks Spoor van vernielingen Gewond Baal stro verloren Van fiets gevallen Doorgereden Gemeente neemt weer arts in vaste dienst Dronken in de berm a VSDAG 3 AUGUSTUS 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 3e kroeg wordt bevolkt door morsige s els, die niet terugdeinzen iemand or een paar dollars uit de weg te m men. Aan een gammele tafel zit een Mnzame vreemdeling traag te kauwen Oven een bord bonen (Terence Hill). ■I en dwaalt zijn blik naar de twee gure kerels die het lokaal betreden en s igzaam naar zijn tafel lopen. Terwijl II n handen nog boven hun holsters II reven klinken twee droge knallen. r ;hteloos over twee lichamen stap- nd, slentert hij naar de deur. Op de aag hoe hij heet kijkt hij grijnzend over jn schouder en antwoordt: ,,My name nobody". Nobody en Beauregard, n der laatste pioniers van het wilde westen, die leven volgens de wet van de snelste revolver, nemen het op tegen de 150 man sterke woeste bende en maken samen deze film tot een voltreffer. ,,My name is nobody", een film van Sergio Leone is te zien als woensdagwestern. De toegang is vanaf 12 jaar. De vierde strandloop bij ,,Paal 9" >k afgelopen zondag 117 deelnemers. :t was hoog water en samen met de lor strandbezoekers opgerichte bouw- irken zorgde dat voor een moeilijk te lopen strand. De beste tijden i/amen dan ook niet onder die van de rige week. De uitslagen waren als Jgt: Jeugd t/m 14 jaar, 4 km: Nico Evers, Den Hoorn, 15.56 min Erik Kraayeveld, Sliedrecht, 17 08; 3. chard Dijker, Den Burg, 17.50; 4. aarten Dijker, Den Burg, 18.42, 5 jrg Brandewiede, Coesfeld, 19.15. Vrouwen, 4 km: Wil Spaargaren, Maarn, 19.20 min., Nel Bru'ning, Den Hoorn, 19.35, 3. van de Wetering, Den Burg, 19.36; Femmie van der Vis, Oosterend, 42; 5. N. Goenga-Vinke, Den 3t)orn, 23.03. Mannen, 8 km: Minne Goénga, Den Hoorn, 28.42 in.; 2. Theo Frarichimon, Den Hoorn, I.02; 3. Jan Zijm, Den Burg, 31.02; 4. aan Welboren, Den Hoorn, 31.26; 5. et Bakelaar, Den Burg, 31.28. Vrouwen, 8 km: andra Parlevliet, Den Hoorn, 42.59 Het klassement na vier strandlopen t )t zondag ter inzage bij de start van tii vijfde strandloop, die om 19.00 uur eigint. t )insdag 3 augustus /ogelwachter C. Kok vertoont in lorpshuis De Waldhoorn dia's over de 'exelse natuur; 20.00 uur. Voensdag 4 augustus )e commissie algemene zaken heeft en openbare vergadering in het raad- iuis Gesproken wordt over de ge- neentearts, overdracht van het ambu- ancevervoer aan mevrouw Smidt-Ellen n een leeftijdsgrens voor bezoekers an speelautomatenhallen, aanvang 9.30 uur. Voor de overige evenementen zie het iverzicht in de Recreaktiefkrant van rijdag j.U. Een groepje jongens uit Nieuwe- gein heeft afgelopen zaterdag het strand ten zuiden van paal 9 als crossterrein gebruikt. Met een oude volkswagen kever reden ze over het harde gedeelte van het strand, daarbij met hoge snelheden door zwinnetjes heenscheurend. Nadat de auto een paar keer over de kop was geslagen, kwam hij vast in het zand te zitten. Toen de politie arriveerde was er niemand meer bij de kever te vinden. De auto werd later waarschijnlijk door dezelfde jongens in brand gestoken en moest daarna door badmeesters van het strand worden getakeld. Wegens het rijden over het strand heeft de politie proces verbaal opgemaakt. Ook zullen de jongens de aangerich te schade en de sleepkosten moeten vergoeden. Een inwoner van Goor kreeg zondag morgen een rijverbod opgelegd nadat twee blaasproeven en een bloedproef hadden uitgewezen dat hij teveel had gedronken om een auto te mogen be sturen. Hij trok de aandacht van de politie omdat hij in Den Burg aan de linkerkant van de weg reed. Er werd tevens proces verbaal opgemaakt. Ook een 19-jarige inwoner uit Arn hem kreeg een rijverbod Hij reed maandagmiddag over de Pontweg en onderging eveneens tweemaal de blaastest en eenmaal de bloedproef. Een 21-jarige inwoner van Den Helder die iets teveel gedronken had, kreeg maandag alleen een rijverbod van acht uur opgelegd. Vlak bi/ de kust van De Koog houdt zich sinds vorige week een zee hond op. Omdat het dier het strand tot op enkele tientallen meters naderde, is het door honderden badgasten gezien en gefotografeerd. Zaterdag zwom de zeehond rond in de buurt van het wrak van de Hoydal, waar duidelijk werd ge zien dat het kennelijk kerngezonde en met erg schuwe dier een paling ving en naar binnen werkte. Gistermiddag werd de zeehond gesignalleerd tussen twee strandhoofden bij paal 17. Het is niet uitgesloten dat de zeehond afkomstig is uit de bassins van het Natuurrecreatie- centrum of het zeehondencentrum Pie- terburen. De laatste jaren zijn vanuit deze opvanginrichtingen tientallen zee honden in de Waddenzee losgelaten. Deze dieren hebben met mensen uit sluitend positieve ervaringen wat het vrijmoedig optreden zou verklaren. Ze kerheid daarover kan men pas krijgen nadat het dier van korte afstand is be keken want alle losgelaten dieren zijn voorzien van een merk van het Rijks instituut voor Natuurbeheer bestaande uit een oranje plaatje dat aan de staart is vastgemaakt. Het Natuurrecreatiecen- trum ontvangt graag een seintje als de zeehond op een zandbank of droog strand is te zien. Directeur Gerrit de Haan van het NRC heeft gistermiddag vastgesteld dat het dier een jong exemplaar is van een gnjze zeehond. Onlangs heeft het NRC een dergelijk dier in zee teruggezet. Voor de wekelijkse competitiestrijd van de wielervereniging Texel op Zuid- haffel meldden zich 9 toeristen aan. Voor het ook door hen meegenomen talrijke publiek werd het een aantrek kelijke wieleravond. Bij de A-jeugd werd er afwachtend gekoersd en pas in de eindfase toen de B-jeugd dichterbij kwam, werd er versneld. De sterk rij dende Jacco Vinke, nog maar pas in de A-poule, wist in de sprint Anna Simone Kooiman en Richard Koopman te ver slaan. De B-jeugd had er flink zin in, want vanaf de start werd er een hoog tempo gehouden. Een kopgroep van 3 man wist te ontsnappen en de eind- prijzen te verdelen. Arjan van der Knaap kwam enkele centimeters te kort en moest de winst aan Bas Vaars laten. Stephan Kikkert was de enige C- renner en fietste daarom mee met de B- jeugd over twee ronden, wat hem lang niet slecht afging. Uitslagen jeugd: A-jeugd: 1. Jacco Vinke, 2. Anna Simone Kooiman, 3. Richard Koopman, 4. Paul Witte, 5. Simone Winter. B-jeugd: 1. Bas Vaars, 2. Arjan van der Knaap, 3. Tiemen Wit, 4. Koost van Heerwaarden, 5. Anton van der Vis, 6. Robert Kikkert. C-jeugd: 1. Stephan Kikkert. Om zeven uur gingen de ouderen van start. In de A-poule waren dat 11 renners waaronder drie gastrenners voor 25 ronden (70 km). Er werd meteen in een flink tempo gefietst zodat al snel een aantal renners op achterstand kwam. Voor Ronald Kramer, Jan van de Wal en K. Broekmeulen uit Lobith reden om halfweg de strijd te staken. Oud Texelaar Rein Slikker en G. Scheper uit Lopik hielden echter goed vol en fi nishten met Albert Winter op één ronde. In de kopgroep werd een felle eindstrijd gevoerd die winst opleverde door Edo Kooiman voor Leen van Elk en Kees Boks. Snelste man De B-poule zou 15 ronden (40 km) strijd leveren, waar zes gastrenners met tien clubrenners een aantrekkelijke wedstrijd lieten zien. De zeer sterk rijdende R. van de Dobbelsteen uit Heerhugowaard, geen onbekende in wielerkringen, wist met een flinke voor- Een groepje jongeren heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een spoor van vernielingen in De Koog achtergelaten. Een personenauto, die geparkeerd stond kreeg een paal door zijn achterruit en verder werd een groot aantal verkeersborden op en rond de Badweg verbogen en vernield. Een auto die aan toeristen toebe hoorde werd zondag bij het zwembad in Den Burg met een scherp voorwerp bekrast. Hetzelfde lot onderging een auto die in Den Hoorn bij camping Loodsmansduin stond. In beide gevallen ontstond tegen de duizend gulden schade. In De Koog werden het afgelopen weekeinde negen autobanden van geparkeerd staande auto's doorgesne den. Ook van twee fietsen, die bij de Hervormde kerk in De Koog stonden, werden de banden stukgesneden. Drie Duitse toeristen hebben bij de politie aangifte gedaan van beschadi ging van hun auto's. De wagens stonden zondagavond op het' parkeer terrein bij het VVV-kantoor in De Koog De ruitenwissers en de antennes wer den verbogen. Eert 29-)arige inwoner van IJmuiden werd in de nacht van donderdag op vrijdag gewond aangetroffen op de Randweg. Hij vertelde de politie dat hij was aangereden, waarna de dader doorgereden zou zijn. De politie kon echter geen sporen van een aanrijding vinden en tast omtrent de werkelijke toedracht dan ook in het duister. Een vrachtauto die donderdag op de Laagwaalderweg een baal stro verloor, werd door de politie tot stilstand gedwongen Het bleek dat een verkeer de aanhangwagen achter de wagen zat en dat bovendien diverse bepalin gen uit het rijtijdenbesluit niet waren nageleefd. De wagen werd bestuurd door een Texelaar. Een jongeman uit Dordrecht viel in de nacht van woensdag op donderdag van zijn fiets en moest zich met een hersenschudding en diverse verwondin gen aan hoofd en handen onder doktersbehandeling stellen Hierna kon hij terugkeren naar de camping waar hij verbleef. Het ongeluk hield verband met overmatig drankgebruik. ten. sprong de strijd in zijn voordeel te beslissen. Jan Huydink was de snelste man van het peloton. In de tweede groep werd eveneens fel gesprint en werd Uwe Smit nog juist geklopt door J.' Duif uit Purmer. De achterop geraak te Marleen Terwmdt won de sprint van de met haar achterop geraakte R. Kok uit Loenen. Een Belgische gastrenner gaf al na enkele ronden op, zijn voor beeld werd gevolgd in de tiende ronde door een Duitse renner. De veteranen leverden met vier ren ners strijd, hier was Gêrrit Terwmdt te snel voor Dirk Eelman. Uitslagen: A-poule. 1. E. Kooiman, 2. L. van Elk, 3. K. Boks, 4. P. van Arnhem, 5. J. Huisman, 6 A. Winter, 7. R. Slikker, Den Helder, 8. G. Scheper, Lopik. B-poule: 1. R. van Dobbelsteen, Heer hugowaard, 2. J. Huydink, 3. P. Tromp, 4. G. Ellen, 5. R. van Boven, 6. N. Evers, 7. J. Duif, Purmer, 8. Uwe Smit, 9. J. de Bruy, Den Helder, 10. N. Collou, 11 Margriet Barhorst, 12. S. Appel, 13. Marleen Terwindt, 14. R. Kok, Loenen. Veteranen: 1. G. Terwindt, 2. D Eel man, 3. J. van Dijk, 4. P. Kikkert. B en W vinden het nodig dat de gemeente weer een arts in vaste dienst neemt. De laatste gemeentearts was de heer W. Renout. Toen deze met pen sioen ging, werd hij opgevolgd door mevrouw Hoekstra maar die was (op eigen verzoek) niet in dienst bij de gemeente maar werd uitbetaald per ver richting. Eind vorig jaar verliet mevrouw Hoekstra (echtgenote van N.H. predi kant J. Hoekstra) het eiland en haar taak werd overgenomen door de heer J. P. van Rossum die op dezelfde basis werkte. Een arts die per verrichting door de gemeente wordt betaald en dus geen vast dienstverband heeft, valt niet onder het gezag van het gemeentebestuur. B en W vinden dat ongewenst en willen daarom dat de gemeenteraad besluit een vast dienstverband met de heer Van Rossum aan te gaan. Van Rossum heeft inmiddels kennis gemaakt met het werk dat hij voor de gemeente moet doen en is bereid een dienstverband van 15 uur per week aan te gaan en daarvoor het benodigde geld uit te trekken. Dit geld is in de ge meentebegroting niet geraamd en komt daarom ten laste van de post onvoor ziene uitgaven. Tot de taken van de gemeentearts behoort onder meer: het medisch on derzoeken van ambtenaren en ander personeel in gemeentedienst en de mensen van de brandweer, het mee werken aan maatregelen ter voorkoming van ziekten en ongevallen bij gemeente- personeel, het maandelijks rapporteren aan het college van langdurige ziekte gevallen en van arbeidsomstandigheden die ziekteverzuim tot gevolg kunnen hebben, het verrichten van lijkschou wingen, het regelen van ontsmettingen, het meewerken aan de uitvoering van de Besmettelijke Ziektenwet, inenten tegen besmettelijke ziekten, het verrichten van keuringen in verband met verstrekking van een invalidenparkeerkaart, het op verzoek van de burgemeester afgeven van een krankzinnigheidsverklaring (als iemand moet worden opgesloten die in verband met geestesziekte gevaarlijk is voor zijn omgeving) in geval van af wezigheid van de daartoe bevoegde arts of zenuwarts, het uitbrengen van advie zen inzake arbeids(on)geschiktheid in verband met de uitvoering van de bijstandswet en andere door de sociale dienst uit te voeren wetten en taken, het verstrekken van adviezen met betrek king tot medische omstandigheden die van belang zijn bij woningtoewijzing en het houden van toezicht op de naleving van wettelijke eisen die gesteld worden aan het zieken- en gewondenvervoer. De gemeente gaf in 1981 ƒ16.504,— uit aan keuringen e.d. Het bedrag dat is gemoeid met het in vaste dienst nemen van een gemeentearts, is aanzienlijk hoger. Een vast dienstverband (waarbij het gemeentebestuur aan de arts op drachten kan verstrekken die moeten worden uitgevoerd) wordt echter na drukkelijk gewenst. Een 19-jarige Duitser werd in de nacht van vrijdag op zaterdag slapend in de berm van de Pontweg aangetrof fen. Omdat hij sterk onder de invloed van drank verkeerde, werd hij ter ont nuchtering in het politiebureau ingeslo- Geloofd zij GOD met diepst ontzag! HIJ kan en wil en zal in nood zelfs bij het naderen van de dood volkomen uitkomst geven. Ps. 68:10 Na een langdurig ziekbed heeft de HEER tot Zich genomen Zijn kind, mijn lieve man, onze vader, groot- en overgrootvader Comelis Bremer, in de leeftijd van 81 jaar. Oosterend: J. Bremer-Vlaming S Bremer S. Bremer-Eelman Marja, Ben, Koos, Limmy, Coby, Kees en Heike B Bremer E. Bremer-Vlaming Mieke, Cor, Biem en Margje Californië: M. P. Bremer Oosterend: A. Bremer H. E. Bremer-Hooimeijer Esther, Oscar en Nathalie Paterswolde: E. J. Bremer Bregtje, Bastiaan en Beatrijs Den Burg: J. Bakelaar-Bremer P. J. Bakelaar Mark en Inge en achterkleinkinderen 2 augustus 1982, Mulderstraat 1a, 1794 AA Oosterend - Texel. Een dienst van Woord en Gebed wordt gehou den op donderdag 5 augustus a.s. om 14.00 uur in de Ger. Kerk, Peperstraat 9 te Ooster end, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de Algemene begraafplaats. Gelegenheid tot kondoleren op woensdag a.s. van 19.30 tot 20.30 uur in het kerkelijk cen trum, Peperstraat 9, Oosterend. Moe gestreden nam God tot Zich mijn beste zwager en onze goede oom Cor Bremer Szn., op de gezegende leeftijd van 81 jaar. L. F. Bremer en kinderen Oosterend, 2 augustus 1982. De Chr. muziekver Excelsior, Oosterend, geeft hierbij kennis van het overlijden van haar oud- dirigent en ere-lid, de heer Cor Bremer. Met waardering willen wij denken aan de periode van ruim 30 jaar dat hij onze vereni ging onder soms moeilijke omstandigheden heeft geleid. Oosterend, 2 augustus 1982. Emu Luchtbuksen en pistolen. Grotere keus in het betere soort. Dros' Smederij, tel. (02225) 229, Eierland. Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 40, tel. (02220) 4314. Eens zal op de grote morgen, klinken het bazuingeschal. Uitziende naar deze morgen heeft onze oud dirigent Cornelis Bremer het aardse leven voor het hemelse verwisseld. Dit was een van zijn lievelingsliederen Ruim 55 jaar heeft hij ons koor gedirigeerd als een zeer belangrijk deel van zijn leven wat het bleef toen hij zijn werk moest overgeven aan een ander, terwijl hijzelf als gewoon lid bleef mee zingen. Nu zingt hij dan volmaakt voor 's Heren troon. Dat dit tot troost mag zijn voor de familie is de wens van de gemengde zangvereniging Soli Deo Gloria. Oosterend, 2 augustus 1982 Restaurant Molenbos gewoon gezellig. Postweg 226, tel. 102222) 476. Wie heeft mijn cyperse poes met witte bef en pootjes gevonden, zondagochtend 25 juli in Oudeschild bij de haven. Graag bellen (02280) 17372. DonderdagfeestinDen Hoorn 1 Voor de inmaak: sla- en snijbonen Tuinderij Buis man, tel. 2133 Verseput hypotheken. Tel, (02220) 3100. Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat: 4890. Onze kwaliteit uw ze kerheid, Ploff Inn, 4708. Verseput verzekeringen. Tel (02220) 3100. Donderdag - Hoornder dag! Vakbekwame reparatie van radio, TV en antenne installaties. Ook aanleg van nieuwe antenne installaties Gebr. Schoorl b.v. Te koop prima nieuwe aardappelen, Doré. Tuinderij Buisman, tel. 2133. Uw daggeld-deposito verlaagd? Ons garantie spaarsysteem, dagelijks opvraagbaar zonder op nameboete. Boven 720.000, 8%%. Rente maandelijks bijgeschre ven. Neem vrijblijvend kontakt met ons op! Fa. Jan Dekker verz., Bern hardlaan 109, tel. (02220) 2833. Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Voor Uw blijken van belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve zuster, behuwdzuster en tante TRIJNTJE THOMASSEN, betuigen wij U onze oprechte dank In het bijzonder Ds. Van Zijll Langhout voor de troostwoorden tot ons gesproken. Uit aller naam, J. Thomassen. Maandagochtend werd de auto van een 45-jarige inwoner uit Nijverdal flink beschadigd, toen hij door een Duitse auto werd aangereden. Het ongeval ge beurde op de parkeerplaats Vogelen zang in Den Burg. De Duitser is na de aanrijding doorgereden. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en ons broertje Peter Inge en Jan Eelman Robert en Melanie Texel, 30 juli 1982, Schoorwal 5, 1791 HM Den Burg. In liefde ontvangen Eva Lotta Guus, Femy en Esther Buys Texel, 1 augustus 1982, Postweg 124, 1795 JS De Cocksdorp In plaats van kaarten Verloofd Fenneke Mulder en Antoine Krafft Postzegels (postfris Ne derland) te koop aangeb. Ook prachtige oude an sichtkaarten van Texel Rob Elings, Gravenstr, 16, Den Burg, tel (02220) 2941. Restaurant 't Molenbos, elke dag een lekker dag menu. Postweg 226, tel (022221 476 Aanstaande donder dag - Hoornder donder dag! Spaarrentetarieven: Inlage v.a. 7300,— t/m 715.000,- 8%%, 715 001,- - 720.000,- 814%; vanaf 720.001,— 8%%. Dagelijks opvraag baar, geen opnameboete. Bijboeking maandelijks, rente over rente. Dage lijkse berekening. Onder directe contróle van de Ned Bank, garantie ver zekerd Sparen doe je niet zomaar! Fa Jan Dekker, Bernhardlaan 109, (02220) 2833. Sint Donatus: Kwark; Boerenkaas; Verse karnemelk; Boerenbo- ter Donderdag en zater dag verkoop aan de boerderij, Hoornderweg 46, Den Hoorn. Langs deze weg willen wij U danken voor alle be langstelling, die we van U hebben gekregen. In onze herinnering zullen wij deze dag nog vele malen bele ven. Adrie Zijm en Nelie Waaijer Schoolstraat 16a, 1794 AS Oosterend. Verseput financieringen. Tel. (02220) 3100. Voor al Uw gas (gas flessen cylinders). Twee- wielercentrum Kikkert, Badweg 1. Bel (02228) 215 b.g.g. 760. Bezorgen ook mogelijk. Dure tijden? De Twee Paardjes als het om de oortjes gaat. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, jonkerstraat opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Uitlaten grote voorraad 25% meeneemkorting, banden tot 40% korting, accu's tot 30% korting. Gratis montage, volledige garantie. Garage Rente naar, Oosterend, tel. 227.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3