Brommer uit verkeer Examens jeugdstrandwacht Restaurant Motel Texel 1! •JISDAG 10 AUGUSTUS 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 had hij zich te oud gevoeld het aantal mensen van zijn [tijd dat de „Gelaarsde Kat'' be- ht op de vingers van één hand te en was. De meesten verdwaalden tijdens een kroegentocht om er >it meer terug te komen. Voor hem s het ook de laatste keer geweest, loot hij. Dat hij gehoopt had een end van Marnix tegen te komen, s hij al glad vergeten. Totdat Petra hem bij de arm greep, allo oom Harrie. Wat leuk u hier te Ha Petra. Hoe is het met jou?" lilde hij terug. Ze hing aan de arm diijn een knul die hij niet kende. Is Mamix er ook" riep ze. Nee. Ik dacht eigenlijk dat hij navond bij jou was." Ie nep iets terug dat hij niet ver end. Op dat moment nam hij een luit. „Gaan jullie mee? Ik wil er- v is heen waar we kunnen praten." 6 Petra keek haar partner vragend ufcn en knikte toen van ja. Rechter haalde haastig wat geld voorschijn en gooide dat met een ip op de bar. Het verstrengelde W :l keek verschrikt op Vervolgens gon hij zich door de menigte heen werken. Petra en de jongen waren bijna bij de deur. Waarom was ze ?r met zo'n vreemde vent. Waar is Tom En waar was Mamix? ïcl Even later liepen ze op straat. „Ik g< op niet dat je het vervelend vindt ik jullie heb uitgenodgid," zei hij ^en Petra. „Nee helemaal met. Wc waren toch van plan om weg te gaan." I Ze kwamen in een rustige bar te- cht, waar het licht getemperd was de muziek op de achtergrond voort- bbelde. Rechter zuchtte opgelucht vond drie lege barkrukken. Petra het midden. „Ik heb Mamix nog beid vanavond, maar ik kreeg geen hoor," zei ze bv|,.Hoe laat was dat?" Tegen zevenen." ,Dat klopt, toen was ik nog niet uis En Mamix is vanavond heie aal niet thuis geweest." „Ik heb hem iets belangrijks te •rtellcn, oom Harrie." Hadden jullie een afspraak ge- Cjaakt voor vanavond?" .Nee dat niet Ik had hem gezegd er) t hij niet moest komen." „Wacht even, vertel eerst wat je il drinken .Tij en die vriend van je. el ons eens aan elkaar voor." Ja natuurlijk. Sorry. Dit is Don ïrghout. Meneer Rechter Don wilde een biertje en was verder iogst zwijgzaam. „Ik ben naar de „Gelaarsde Kat" gaan in de hoop Mamix te vinden, daar kwam ik Don tegen. We ken- ;n elkaar nog van school Op dat oment wa.-. ze blij geweest dat Don mr haar toe gekomen was. Ze had (Llemaal geen zin gehad om bij Erika aan zitten. Maar Don had zich ont- ^fcpt als hoogst vervelend gezelschap. aa hoopte heimelijk dat hij nu maar rdween Ze glimlachte naar Rech- r die een glas wijn voor haar in- 'honk. .Proef maar eens. Dit is precies een ijntje voor jou." Ze vond oom Harrie een interes- mte man. Een korrekte, vlotte vent ie er nog erg goed uit zag voor zijn eftijd. Bovendien scheen hij een vak voor haar te hebben. „Ja ik was op zoek naar Marnix," 'rvfitwoordde ze op een vraae van hem. k had gezegd dat hij vanavond niet loest komen Hij had een leuk plan, ij wilde naar Amsterdam, eten en /a lar een nachtvoorstelling, maar ik Jn^d een afspraak met Tom.' ..En waar is Tom ru?" „Dat is het hem juist." Ze zweeg nam een slok wijn. „Wil je een sigaret?' „Graag oom Harrie.' Hij keek haar aan toen hij haar osluur gaf „Hebben jullie ruzie ge laakt?" Ze voelde plotseling tranen haar ogen prikken. „Ik heb het itgemaakt." Don leegde zijn glas en zette het iet een klap neer „Zeg Petra, ik ga Ni laar eens verder. Ik zie je nog wel, „Ja, tot ziens Don." antwoordde ze fwezig. ,Dag meneer." .Weet je zeker dat je wel wil?" echter keek weifelend van Don naar etra. „Wil je niet nog wat drinken?" „Nee, ik ga er verdoor Bedankt in g< der geval." „Geen dank.De volgende sekonde 'as hij verdwenen. Rechter keek Petra enigszins ver- iu ouwereerd aan. „Je vindt het toch m iet erg dat..?" „Welnee. Ik ben eerlijk gezegd blij jiJat ik van hem af ben." „Wil je soms wat eten? Bitterbal- 3 :n of misschien kaas?" Hij had een 3l( gevoel in zijn maag. Hij dronk in eel rustig nu. Hij wilde niet zat wor- en in het bijzijn van Petra. „Als u meedoet?" Hij knikte. Ze koos de kaas. „Dus je hebt je verloving uitge maakt." „Ja, nu vanavond. Direkt daarna ben ik naar de 'Gelaarsde Kat' ge gaan." „Om het aan Mamix te vertellen?" „Ja. En ook omdat ik het niet meer uithield op mijn flat." „Is het niet waarschijnlijk dat hij alleen naar Amsterdam gegaan is? Of misschien met een vriend of zo?" „Ik denk het niet. Hij zei gister avond, tenminste dat hij zonder mij niet wilde gaan." Rechter keek nadenkend naar het meisje dat zo vertrouwelijk naast hem zat. Ze had als kleuter bij hem op schoot gezeten. Op haar achtste ver jaardag had hij een pingpongtafel voor haar gekocht. Ze was hem wild om zijn hals gesprongen. Toen ze der tien was, had ze hem nauwelijks dur ven aankijken, zo verlegen was ze toen. Maar het vertrouwen was geble ven. Het ontroerde hem. Eindelijk was hij bereid Charles gelijk te ge ven Zijn zoon was niet goed genoeg voor haar. Tenzij... Tenzij zijn ang- ste vermoedens niet klopten. „Heeft Marnix je overgehaald om met Tom te breken?" „Nee Hij heeft er slechts voor ge zorgd dat mijn ogen open gingen." Ze slikte. „Je hoeft er niet over te praten als je dat niet wilt. Ik maak me er al leen een beetje bezorgd over dat je zo snel na je vaders dood een besluit genomen hebt." „Zoiets zei Tom ook al. Dat ik uit mijn evenwicht zou zijn en zo." Ze streek met een driftig gebaar een haarlok naar achteren. „Het tegen overgestelde is waar. De dood van mijn vader heeft me juist een beter inzicht in mezelf gegeven. Ik besef nu waarom ik zo lang aan Tom ben blijven hangen. Mijn vader moet Tom vanaf het eerste moment een gewel dige vent gevonden hebben. Toch was hij er tegen dat wij ons zouden ver loven. Dat prikkelde me. Het bestond gewoon niet dat mijn vader Tom niet net zo enorm vond als ik. Ik kende mijn vader toch goed genoeg om te weten dat hij een type als Tom dol graag als schoonzoon zou willen heb ben? Ik begreep zijn tegenwerking niet en eerlijk gezegd begrijp ik die nu nog niet. Enfin, zoals u weet gaf hij tenslotte toe. In feite draaide hij bij als een blad aan een boom. En ik vond dat natuurlijk prachtig. Einde lijk kreeg ik gelijk." Ze verkruimelde een stukje kaas tussen haar vingers. „Maar nu paps dood is, tellen deze dingen niet meer. De strijd is voorbij. De strijd tussen paps en mij, bedoel ik. Het enige dat nu nog telt is mijn relatie met Tom. Wel, ik ben tot de ontdekking gekomen dat die nergens op berust. Wat mij betreft tenminste Ik houd niet van Tom. Ik bewonder hem wel; hij is een geweldige man. Hij is knap om te zien, intelligent, ijverig en sportief. Maar hij is ook egoïstisch en hij denkt zo rechtlijnig dat je er koud van wordt." Ze schud de haar hoofd. „Nee, oom Harrie, ik heb er goed over nagedacht, maar ik houd niet van hem Eigenlijk heb ik nooit van hem gehouden, maar dat weet ik pas sinds gisteren." „Houd je van Mamix?" Zijn bloed klopte achter zijn slapen. Die verdom de koppijn. Hij moest zo maar een paar aspirines slikken. Ze glimlachte. „Misschien wel. Ik moet er nog aan wennen om hem an ders te zien dan als een broer." „Lieve kind, die jongen is niet ge schikt voor jou. Hij heeft geen baan, geen toekomst." Rechter sprak plot seling snel en nerveus. „Je moet er niet aan beginnen. Je zou het niet volhouden Als je verliefd bent lijkt geld van geen belang. Maar als je ouder wordt... En je bent het altijd zo goed gewend geweest. Je weet niet wat het is om geldzorgen te hebben." „Maar oom Harrie...!" Ze keek hem verbaasd aan. „Hij heeft geen behoorlijke oplei ding. Naar de beste scholen heb ik hem gestuurd, maar overal werd hij afgetrapt. Nou ja, dat weet je net zo goed als ik. En hij is nu al maanden lang zonder baan. Tenminste... grote god," Rechter kreunde bijna. Zijn hoofd tolde. Hij moest ophouden met drinken Zweetdruppeltjes parelden op zijn voorhoofd. Nerveus begon hij zijn zakken te doorzoeken. „Geeft u mij een glas water alstublieft." Het klonk bijna als een bevel. „Met ijs!" Petra sloeg hem met groeiende be zorgdheid gade. „Voelt u zich niet goed, oom Harrie7" ,,'t Is niets. Een beetje last van hoofdpijn. Let er maar niet op." Eindelijk vond hij de aspirines. Het ijs tinkelde in het glas. Het koude water deed hem goed. Hij haalde een grote zijden zakdoek tevoorschijn en veegde het zweet van zijn voorhoofd Zijn hersens begonnen weer normaal te werken Met een wat matte glim lach op zijn gezicht wendde hij zich naar Petra, die hem nog steeds ver schrikt zat aan te kijken „Kijk maar niet zo bezorgd, kind. Het is al weer over. Het is mijn hoofd. Ik heb de laatste tijd last van wat je acute hoofdpijnaanvallen zou kunnen noe men Het zal de leeftijd wel zijn.' Het klonk niet grappig, zoals hij bedoeld had. Ze glimlachte dan ook niet. Waarom heeft u plotseling geen ver trouwen meer in Marnix?" „Vroeger maakte u zich toch ook nooit zorgen als Marnix geen baan hand. U zei altijd dat hij maar van zijn jeugd moest genieten. 'Die jongen is intelligent genoeg', zei u altijd 'Die komt wel op zijn pootjes terecht.' Waarom praat u dan ineens zo?" Ze leegde haar glas en greep naar de fles Maar Rechter was haar voor. Hij schonk zwijgend haar glas vol. „Ik dacht dat u het wel leuk zou vinden als Marnix en ik... Ik bedoel, we maakten er vroeger wel grapjes over..." Grapjes! Ze moest eens weten hoe bitter graag hij gezien had dat zijn zoon met haar zou trouwen. „Ja zo moet je dat zien. Natuurlijk waren dat grapjes." „Maar als het Mamix en mij nu eens ernst is?" „Heeft hij met jou wel eens over zijn toekomst gesproken? Heb je enig idee wat hij graag zou willen doen? Met mij praat hij daar nooit over, zie je." „Ach," ze haalde glimlachend haar schouders op. „Plannen heeft hij ge noeg. U weet hoe hij is. Als het moet is hij in staat de maan uit de hemel te plukken." „Ja, ja." antwoordde Rechter sar- kastisch Ze legde haar hand op zijn pols. „Natuurlijk neem ik die wilde plannen niet serieus, maar ik heb wel ver trouwen in hem. Hij zal heus zijn draai nog wel vinden." „Heeft hij met jou de laatste tijd wel eens gesproken over de één of andere bijverdienste, die hij had?" „Nee. Zover ik begrepen heb, is hij werkeloos. Maar hij wil daar niet over praten." Rechter zuchtte. Zijn whiskyglas had hij opzij geschoven. Zijn gedach ten waren heel helder nu. Hij zou alles doen om zijn zoon aan een goede baan te helpen. En als de jongen zich in de nesten gewerkt had, dan zou hij hem er tot iedere prijs uit sleuren. Intussen moest hij zorgen dat Petra haar positieve indruk over Marnix bewaarde. „Je hebt gelijk," zei hij. i „Misschien zie ik het allemaal wat erg I somber. Ouders zijn nu eenmaal vaak geneigd de dingen die hun kinderen aangaan ernstiger te nemen dan nodig is." Hij glimlachte. Ze glimlachte terug. Een warme, onverwacht wijze glimlach. Maandagochtend tien uur! Je zou de maandagochtend moeten kunnen over slaan, vond Van Benten. Pas om een uur of twee beginnen, zo'n middag was tenminste nog te overzien. Om elf uur vergadering! De zaak Veenendaal stond nog steeds boven aan. Weer zou hij moeten zeggen dat er helaas nog geen vooruitgang was geboekt. Met andere woorden: dat hij geen bliksem was opgeschoten. Er zou een gespannen stilte volgen. Hij wist wat ze dachten. Zo'n zaak moest snel en efficiënte opgelost worden. Daar had je kapabele mensen voor nodig. Duurde het de hoge heren te lang, dan zou iemand anders de zaak moe ten overnemen. Iemand met betere kapaciteiten. Pas als een tweede of derde man faalde, zou men aanne men dat de zaak niet zo eenvoudig op te lossen was. Maar zijn gevoel van eigenwaarde zou daarmee niet hersteld zijn. En dan had je nog die andere zaak. Drugs? Misschien! Ook met die zaak waren ze nog geen snars opgescho ten. De man die zich Jansen of Johan- son noemde, maar die in werkelijkheid Zwart heette, was niet meer in de buurt van 'De Gelaarsde Kat' gesigna leerd. Had hij onraad geroken? Was Bakker onvoorzichtig geweest? Van Benten wilde het niet geloven. Hij had alle vertrouwen in Bakker. Maar het was waar dat ze weinig ervaring hadden op het gebied van verdovende middelen. En het gevoel dat ze in Rotterdam stonden te springen om de zaak over te nemen, maakte het er niet beter op. Er lag op zijn buro een kopie van een brief verstuurd door de Rotterdamse recherche die er niet om loog. Geen brief om de stemming, straks in de vergadenng, te verbeteren. Met een zucht sloot hij het rapport dat Voor hem lag. Een rapport opge steld door agente W. Koning van de afdeling kinderpolitie. Een keurig ge typt rapport in een duidelijke stijl, maar met een negatieve konklusie. 'Ze had niets bijzonders kunnen ontdek ken in de bewuste Amsterdamse boe tiek. Ze had onder één of ander voor wendsel zelfs kunnen binnendringen in de voorraadruimte achter de win kel. Een sortering aardewerk die uit het atelier van Koos van der Ploeg af komstig moest zijn. Miniatuur potjes in allerlei soorten en kleuren. Keulse potjes, gemberpotjes en fantasiepot jes. Prullaria waaraan eigenlijk nie mand behoefte heeft, maar die grif verkocFlt werden Agente Koning had drie pulletjes gekocht. Twee uit de winkelsortering en een derde uit de voorraad die naar alle waarschijnlijkheid de vorige dag onder de. ogen van rechercheur Bak ker daar afgegeven was. Juffrouw Koning had geluk gehad. In de win kel had maar één gemberpotje te pronk gestaan. En juist van dat potje ontbrak een minuscuul scherfje, wel iswaar aan de onderkant, maar agen te Koning had gestaan op een vol komen onbeschadigd exemplaar. Ze had hem zelf uit de voorraad opge diept om de verkoopster de gelegen heid te geven een volgende klant te helpen. Een gelegenheid die de ver koopster dankbaar aangegrepen had, aangezien het verschrikkelijk druk was in het kleine winkeltje. De drie potjes stonden nu voor Van Benten op zijn buro. Het fan tasiepotje was van rood geglazuurd aardewerk en had een los deksel. Het Keulse potje was een miniatuur uitgave van zijn grote broer in de vereiste grijze en blauwe kleuren Ook het gemberpotje was een getrouwe verkleining van de bekende groene Chinese pot Het deksel was net als bij de grote pot met een soort was dichtgeplakt. Van Benten nam zijn briefopener en begon met hardnek kige ijver het dekseltje eraf te peu teren. Na enkele ogenblikken was hij erin geslaagd. Het potje was leeg. „Ja, wat had je dan gedacht?" grom de hij in zichzelf. Hij bekeek het potje van alle kanten zeer aandachtig Aan de onderkant waren de letters K en P op een grappige wijze dooreen ge vlochten Vervolgens vergeleek hij de onderkanten van de andere twee pot jes. Daarin was hetzelfde teken aan gebracht. Koos van der Ploeg sig neerde kennelijk alle potjes die hij maakte Van Benten stond op en schonk zichzelf een kop koffie in. Met de dampende kop liep hij weer terug naar het buro. ging zitten en stak een sigaar op. Dit alles met een diepe frons tussen zijn wenkbrauwen. De sigaar die hij met welhaast rituele gebaren had aangestoken rolde nu driftig van de ene mondhoek naar de andere, waarbij zijn ogen strak ge vestigd bleven op de minibuikige pot jes. Hij besloot de schepper van deze kunstwerkjes diezelfde middag nog eens te bezoeken. „Als eerst die ellendige vergadering maar achter de rug is," verzuchtte hij. (Wordt vervolgd) Dinsdag 10 augustus In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn vertoont vogelwachter C. Kok dia's over natuur en landschap van Texel, aanvang 20.00 uur. In disco dancing Question is vanaf 21.00 uur Avro's Toppop discoshow. Woendag 11 augustus In het gebouw naast de Hervormde kerk van De Cocksdorp heeft de Hervormde zusterkring verkoping van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 21.30 uur. Donderdag 12 augustus In ..Question" te Den Burg is vanaf 21.00 uur Avro's Toppop discoshow. Om 18.30 uur begint de jeugdsurf- wedstrijd op het strandje bij Dijkmans huizen. Voor de overige evenementen zie de Recre-aktief krant die in de Texelse Courant van vrijdag j.l. was bijgesloten. VASTE DATA Elke woensdagavond houdt Smash '68 volleybalwedstrijden in de muziek- tuin aan de Oranjestraat in Oosterend, waaraan ieder kan meedoen voor 71,— per persoon. Aanvang telkens om 19.30 uur De dam- en schaakclub Den Burg komt elke dinsdagavond, aanvang 20.00 uur, bijeen in de bovenzaal van ,,De Schakel". In Oudeschild wordt iedere dinsdag middag van drie tot vier bejaardengyn gegeven. Iedere eerste zaterdag van de maand wordt in De Cocksdorp en Eierland oud papier opgehaald, 's Morgens vanaf 10.00 uur door de o.l. school van De Cocksdorp in het dorp en directe om geving en 's middags van 13.00-15.00 uur door de Strijbosschool in de rest van de polder. Een brommer van een inwoner van Alphen aan den Rijn is zondag uit het verkeer genomen door de Texelse poli tie, omdat het vervoermiddel dermate was opgevoerd dat het feitelijk een motor was geworden. Donderdag kwam voor een aantal jongeren een eind aan de strandwacht- cursus. Ze deden examen in het zwem bad Molenkoog en aan het strand. Zowel theorie als praktijk werden door de examinator voldoende geacht en allen slaagden. Het Texelse brevet jeugdstrandwacht werd uitgereikt aan Ignate Ramaker, Jochum Groenland, Anita en Harold Duin, Jurgen en Mirjam Gerritsen, Ro land Bakker en Linda de Waard. Aanstaande donderdag zal nog voor enkele KNBRD brevetten worden ge zwommen. Geboren: Koen Carla en Ed van Bommel Ferre Texel, 5 augustus 1982, Keidelplein 13, 1795 AH De Cocksdorp Heel blij zijn we met de geboorte van Marlies Johanna zus|e van Saskia en dochter van Cor en Anny van Heerwaarden-Dros Thijsselaan 128, 1791 VL Den Burg, 8 augustus 1982 Te koop zwarte grond voor de tuin. Willem J. Bakker, Diek 30, <022261 464. Onze kwaliteit uw ze kerheid Ploff Inn, 4708. Gezocht: een landje voor een pony. Na de herfstvakantie voor 5 mnd. Annet Keyser, tel 4079. Rommeltjes op Hoorn der donderdag op 12 aug. Breisters gevraagd. Allerlei", (0222p) 3582. Heden is geheel onverwacht op 71-jarige leeftijd van ons heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader, lieve opa en schoon zoon Cornells Reijer Keyser, echtgenoot van Grietje Kikkert. G. Keyser-Kikkert M. J. Zuidewind-Keyser J. Zuidewind G. C. Baas-Keyser T. Baas R. P Keyser P. Keyser-Stroeken J G. Jimmink-Kevser W. D Jimmink M. Kïkkert-v. Maldegem en kleinkinderen Texel, 7 augustus 1982, Laagwaalderweg 34, De Waal. De crematie heeft inmiddels plaatsgehad in het crematorium te Schagen. Onverwachts is kalm en rustig uit ons midden gegaan mijn lieve schoonzoon C. R. Keyser L.zn., echtgenoot van Grietje Kikkert, op de leeftijd van ruim 71 jaar Allen die hem van nabij gekend hebben kunnen beseffen hoe grote leegte hij achter laat. Rust zacht lieve Kees. Een laatste groet van Oma uit Sint Jan. Donderdagf eestin Den Hoorn I Te k. gevr. oude en versleten sieraden van goud en zilver. Rob Elings Gravenstraat 16. Café-Restaurant „De Raadskelder". Voor al Uw bruiloften, partijen en recepties (150 pers.). Vis markt 6, Den Burg, tel. (02220) 2235. Het beste en het goed koopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18, Den Burg, tel. (02220) 2108. Donderdag - Hoornder dag Goedkoop en toch ge zellig, dan naar Bar 't Steigertje. Met een drankkaart drinkt U uw pilsje of borrel van 10 tot 12 uur voor 71,00 en van 12 tot 4 uur voor 71,25. Drankkaart al verkrijg baar vanaf 725,— en on beperkt geldig. 1932 1982 Mijn ouders. Jan Lok en Barbara Lok-Roeper zijn donderdag 12 augustus 50 jaar getrouwd. U kunt ze feliciteren van 20.30 tot 21.30 uur in Hotel „Rebecca" te De Waal Hun dankbare zoon Barend. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw en onze moeder en oma AAGJE PLAATSMAN, betuigen wij U onze welgemeende dank. Texel, augustus 1982. Fam. P. Cornelisse. Maak je dorst maar nat met de Duitse wijnen van Kooijmans Slijterij. Vele aanbiedingen en 5% extra korting bij 6 fles sen. Sint Donatus: Kwark; Boerenkaas, Verse karnemelk; Boerenbo- ter Donderdag en zater dag verkoop aan de boerderij, Hoornderweg 46. Den Hoorn. Iedere woensdag Folk- iore-bal in Hotel De Lin deboom. Voor Uw blijken van belangstelling na het over lijden van onze zoon DENNIS V.D. KAMP, betuigen wij U onze oprechte dank. En in het bijzon der dr. R. R. Siebinga voor alle goede nazorg en ds. J, H. Hylkpma voor de troostwoorden tot ons ge sproken. Jos en Tineke v d. Kamp Te koop: z/w TV, i.z. g.st.; kinderw. m. toebe horen; h. hobbelpaard; Vespa brommer voor knutselaar. Oosterend, tel. (02223) 904. Wie wil ons helpen ver huizen op donderdag 19 aug. 's morgens. Wij zoe ken 2 a 3 mensen die hel pen de auto te laden 3 uur. Ook zoeken wij een vrouw of meisje die woensdagmiddag wil hel pen met het inpakken. Inl. cond J. Hoekstra, Duinroosstr. 18, De Koog, tel. (02228) 691 Te koop bejaardenbed 90 x 200 cm. met matras, z.g.a.n Tel. 3762. Te koop Honda 550 supersport, zeer goed on derhouden. (02226) 310, vragen naar Rob Jongejan. Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 40, tel. (02220) 4314. Hypotheken sluit je niet zomaar. Krijgt U hypotheekaanbiedingen van elders, dan is dat gunstig voor UI Laat deze dan onafhankelijk koste loos en vrijblijvend door ons beoordelen. De rente is niet alleen zaligmakend. De bijkomende bepalin gen zijn namelijk veel belangrijker. Wij zijn niet gebonden aan welke in stelling dan ook Met eigen computerberekenin gen van jaar tot jaar nauwkeurig. Texels Hyp. Info Centrum, Bernhard- laan 109, tel. (02220) 2833 Aanstaande donder dag - Hoornder donder dag! Spaarrentetarieven: Inlage v.a. 7300,— t/m 715.000,- 8%%, 715.001,- - 720.000,- 8'/j%; vanaf 720 001,- 8%%. Dagelijks opvraag baar, geen opnameboete. 8ijboeking maandelijks, rente over rente. Dage lijkse berekening Onder directe controle van de Ned. Bank, garantie ver zekerd Sparen doe je niet zomaar! Fa. Jan Dekker, Bernhardlaan 109, (02220) 2833. Uitlaten grote voorraad 25% meeneemkorting, banden tot 40% korting, accu's tot 30% korting. Gratis montage, volledige garantie. Garage Rente naar, Oosterend, tel. 227. Café-Restaurant „De Raadskelder". Goede spijs, eenvoudige prijs. Tot ziens Tel, (02220) 2235 Vismarkt 6 Postzegels (postfris Ne derland) te koop aangeb. Ook prachtige oude an sichtkaarten van Texel. Rob Elings, Gravenstr 16, Den Burg, tel (02770) 2941 Restaurant 't Molenbos, elke dag een lekker dag menu. Postweg 226, tel (02222) 476 Verseput verzekeringen. Tel, (02220) 3100. Bouw- en timmerwerk zaamheden. J. Comman deur, (02226) 568; C Ver berne (02228) 597. Verseput hypotheken. Tel. (02220) 3100 Restaurant Molenbos gewoon gezellig. Postweg 226, tel. (02222) 476. Café-rest. „De Instuif" met biljart. Alle dagen ge opend. Voor de inmaak: sla- en snijbonen Tuinderij Buis man, tel. 2133. Verhuisd van Van Kleef- straat 43, Huissen, naar Sterkenburg 114, 6714 EG Ede, tel. (08380) 39519. Bert en Thea van der Meer. Gevonden rood kater tje. Terug te halen Ple vierstraat 25, De Koog. Vermist: opklapbare schommelstóel, wit gelakt, oranje-rode bekleding. Tel. nr. (02226) 388. Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat 4890. Rommeltjes op Hoornder donderdag op 12 augustus. Te koop Honda 750 C.C., K7, 18.000 km. Tel (02220) 4281 Te koop aangeboden Opel Manta 1978. Tel (02220) 4277. De repetities van het bejaardenkoor beginnen weer op woensdag 18 aug. 14.45 uur. Nieuwe leden van 55 jaar of ouder hartelijk welkom. Vermist grote, slanke cyperse kat. Gaarne tegen beloning terug: A. Trap, Oranjestraat 16 (02223) 467. Uw bruiloften, koude buffetten en partijen worden door ons correct verzorgd. Boodtlaan 1, De Koog, telefoon (02228) 391.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3