Maarten Koorn voor zesde keer winnaar in spectaculaire cross '&Ê&Ï- (I - I *XE-.ZWts w'^m - -r- ■- -- - De pijp aan Maarten Raadsvergadering xoocei r *- PAGINA 4 DINSDAG 10 AUGUSTUS 1 TEXELSE COURANT W' iW'dt-g-' 'y .1--. N># 5on van de vele mooie momenten die de keverrace te bieden had: Jan Stapersma buitelt m de beruchte zuid-westelijke bocht van het parcours. Paul Wuis schudt (lachend) de vuist naar Aad Amsing in wagen 50 die hem zojuist de sloot heeft ingedrukt Anton witte, winnaar van de keverrace, temidden van Otto Goénga tweede prijs) en Mardon Benthum (derde prijsI De Texels Motor- Auto en Bromfietsclub heeft opneiuw reden tot uiterste tevredenheid. De zondag gehouden tweede autocross van dit seizoen is in alle opzichten een eclatant succes geworden. Er waren niet minder dan 5282 betalende toeschouwers (750 meer dan bij de eerste cross) en die hebben genoten van een spectaculaire middag. Het gebeuren kenmerkte zich door afwisseling, verrassende ont wikkelingen en veel sensationele momenten. In elke manche ging minstens een wagen de sloot in of strandde op een andere schokkende manier, terwijl de sportief voor de overwinning vech tende coureurs bij dit alles vrijwel geen schrammetje opliepen. Het stoffige lawaaifestijn verliep dus precies zoals de bedoeling was, waarbij de organisatoren opnieuw van geluk kunnen spreken wat betreft de weers omstandigheden. De MAB-club lijkt een geheim contract met de weergoden te hebben gesloten, want het is regel" dat het niet regent maar dat het ook geen strandweer is. De club zou net zo goed de pech kunnen hebben dat het evenement valt op een zonnige warme dag na een paar dagen blauw" weer. Er is geen twijfel aan dat een paar duizend mensen dan naar het strand zouden gaan in plaats van de cross. Overigens zijn de organisatoren realis tisch genoeg om er rekening mee te houden dat zoiets wel kan gebeuren. De financiële reserve is erop berekend Vaste winnaar De cross werd gewonnen door Maar ten Koorn. Het zou groter nieuws zijn geweest als hij NIET de winnaar was geweest, want Koorn nam de kam pioensbeker voor de zesde keer in ontvangst. Uit dat feit alleen al blijkt dat zo'n autocross niet alleen een kwestie van geluk is maar dat aanleg en ervaring een overwegende rol spelen. Maarten Koorn kon dus opnieuw door de MAB- club beschikbaar gestelde geldprijs van f500, opstrijken plus wat daar nog bijkwam aan andere prijzen en premies Na een schitterende carriere a/s crosscoureur heeft Maarten Koorn de winnaar van de autocross van zondagmiddag, besloten niet meer mee te doen. Hij vindt het welletjes en wil graag andere favorieten de ruimte geven. Dat komt de sfeer en de spanning ten goede. Dat Koorns besluit muurvast staat, blijkt uit het feit dat hij zijn wagen inmiddels heeft verkocht. De nieuwe eigenaar is zijn zwager Nico Slot uit Eierland. van bedrijven Tweede werd Jan List (/300, derde Simon de Smit (ƒ150, vierde Jaap van der Vis (ƒ75, en vijfde Maarten Koorn Czn. De keverrace, waaraan door 32 cou reurs (waaronder diverse vrouwen) werd deelgenomen werd een overwin ning voor Anton Witte (/100, twee de werd Otto Goënga (/75,-); derde Martien van Benthum (ƒ50, Veel spanning De spanning was mooi over de hele middag verdeeld. Al direct na het begin van de eerste manche werd Piet Jan Dinsdagavond 16 augustus, aanvang 19.30 uur, vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. Toelating niet benoemd raadslid. 2. Notulen vergadering 13 juli 1982 3. Ingekomen stukken, mededelingen en vragenbeantwoording. 4. Vaststelling sloopverordenmg. 5. Vaststelling bestemmingsplan De Krim. 6. Tweede termijn investeringssubsidie Sportvereniging Texel. 7. Exploitatiesubsidie sport- en culturele verenigingen. 8. Uitbreiding fietsenberging raadhuis. 9. Uitbreiding lijkenhuisje op de alge mene begraafplaats te Den Burg. 10. Aktie Tankslag Texel. 11. Aansluiting gebied ,,De Driehoek" op gemeentelijke riolering. 12. Ontkoppeling cv-installatie raads- kelder en bodewoning. 12a. Aanschaf offset-platenmaker. 13. Plaatsing nieuwe afzuiginstallatie ten behoeve van raadskelder. 14. Aanschaf meerbladige cirkelzaag machine De Bolder. 15. Vaststelling 64e wijziging van de gemeentebegroting. 16. Vaststelling voorbereidingsbeslui- ten: a. bouwplan A. M. Sieling,, Den Burg; b. bouwplan fa. Jellema en Prins De Koog; c. Aanleg crossterrein bij vliegveld. 17. Vaststelling vragenlijst nieuwbouw en vernieuwbouw voor de periode 1983 tot en met 1985. 18. Nagekomen posten wensenlijst en investeringsplan 1982. 19. Verlening van eervol ontslag aan de heer A. R. Hengst als administrateur van het sociaal werkverband De Bolder. 20. Nadere vaststelling exploitatiever goedingen 1981 voor het kleuteronder wijs. 21. Vaststelling slotwijziging begroting 1981 sociale dienst. 22. Vaststelling 110e wijziging van de gemeentebegroting 1981. 23. Beslissing op het beroepschrift van de Vereniging voor Christelijk Volkson derwijs te Den Burg tegen de weigering van een bouwvergunning. 24. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf 1982 in verband met grondtransactie met de heer J. Kaczor te Den Burg. 25. Wijziging gemeentebegroting 1982 naar aanleiding van agendapunt 24. 26. Principe-uitspraak over overdracht destructie en noodslachtplaats aan de gemeente Texel. 27. Voorbereidingsbesluit ten behoeve van een parkeerterrein bij paal 9. 28. Gewijzigde raming krediet 1e fase riolering Den Burg. 29. Overdracht ambulancevervoer. 30. Instelling functie gemeente-arts. Kaan in de sloot gereden. Maarten Koorn Czn werd hier de winnaar. De tweede manche werd een overwinning voor Willem ter Stege en het sensa tionele element leverde hier Jan van Liere, die door Dirk Plaatsman in de sloot werd gereden. Voor dergelijke te waterlatingen was de zuid-westelijke hoek van het terrein kennelijk het meest uitnodigende punt. De hier op de dijk zittende mensen hadden dan ook het meest te genieten en hadden zondag geen last van het stof omdat de wind uit een voor hen gunstige hoek woei. De coureurs zelf verloren als gevolg van dat stof echter herhaaldelijk het zicht op het parcours. Daardoor was de situatie soms ook voor de weer vaardig pra tende speaker Piet Zi|m moeilijk te be oordelen. Hij kon zijn publiek echter bijna steeds goed op de hoogte houden. De weinige perioden dat er mets aan spectaulairs aan de hand was, wist hij de aandacht ook gespannen te houden. Veel schade De coureurs zijn voor hun auto's niet erg zachtzinnig geweest. Hoewel de vaste clubmonteur Lou Witte uit De Waal in de pits handenvol werk had, raakten toch veel meer wagens dan ge woonlijk blijvend defect. Dat had tot gevolg dat de herkansingsmanches nogal tam verliepen, omdat daarbij maar weinig wagens aan de start verschenen zodat ze tijdens de race ook weinig hinder van elkaar ondervonden. In de derde manche liet de winnaar van de vorige cross Freek van de Wal zich aanvankelijk duchtig gelden. Hij lag een tijdje aan kop, maar die positie werd overgenomen door Jaap Stapersma. Deze liep echter vast en daarvan pro fiteerde Jaap van der Vis. In deze manche ging Jaap Stiggelbout over de kop. Harde klap Ook de vierde manche gaf veel ener- verends te zien. Andre Verseput raakte vast. Arno Langveld en Kees Koopman gingen de sloot in. Laatstgenoemde maakte mede als gevolg van de stoot die hij van Hans Gielis kreeg, een bedenke lijk harde smak waarbij zijn wagen fron taal tegen de slootkant botste en daarbij werd uitgeschakeld. Koopman, dizzy van de schok, liep een lichte verwon ding op. Theo Veeger won deze manche. Ook de keverrace stelde niet teleur. De eerste kevermanche werd een over winning voor Willem Zegel, maar voor dat het zover was werd er heel wat afgebotst en gebuiteld. Jan Stapersma ging over de kop en Freek van der Wal kreeg een lekke band terwijl een andere band er helemaal afging. Zo braken de herkansingen aan, die zoals gezegd wat minder spectaculair waren wegens het gekrompen renners- veld. Toen Paul Wuis in de sloot werd gedrukt door Aad Amsing was dat echter een mooi moment. Om het stof te bedwingen werd met de sproeiwagen het parcours natgemaakt. Dat had aan merkelijk beter zicht tot gevolg, maar voor de coureurs was het verraderlijk want het stof veranderde in spiegel gladde modder waarop menige wagen machteloos ronddraaicfcj. De eerste her kansing werd gewonnen door Jaap Kie- wiet, de tweede door Cees van Lenten en de derde door Jan Stapersma. De tweede manche van de keverrace ver liep nogal tam en werd een overwinning voor Martiem van Benthum. Via de zeer onderhoudende halve finales en de finale van de keverrace, brak dé finale aan waarbij 12 wagens die tien ronden moesten rijden aan de start verschenen. Jan List lag aanvankelijk schitterend aan kop met Maarten Koorn in derde positie. De kop werd over genomen door Theo Veeger en Maarten Koorn lag nu in tweede positie. De kansen leken telkens te wisselen. Een onverwacht spanningselement ontstond door een grote autoband op de baan, die telkens ontweken moest worden. Willen ter Stege werd uitgeschakeld toen zijn wagen op zijn kop kwam te liggen en bijna in brand vloog. Alsof het een vanzelfsprekende zaak was, kwam Koorn uiteindelijk als winnaar uit de bus. Als extraatje werd nog een afvalrace voor kevers aan het programma toege voegd; deze strijd werd gewonnen door Ronnie Eelman. Start van de finale. Maarten Koorn voor het laatst met kampioensbeker en lauwerkrans met Jan Ust (rechts), die de tweede prijs won en SJmon de SmJdt de winnaar de derde prijs.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 4