4CENB4 02220 - 2066 zittend werk? ga erdan op de fiets naartoe! College blijft bij verbod op catamaranvaren Benifitconcert in het Asiel 1972 Martin Tromp 1982 JUBILEUMAKTIE Brand in schuur Het nieuwe alarmnummer van brandweer en ambulance is PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 20 AUGUSTUS 198 II Van Benten aarzelde een sekonde. De Peugeot kon een afleidingsmanoe- vre zijn. Ze hadden het kenteken... „Nee'" „Chauffeur van bestelwagen komt naar buiten. We rijden weer. - over." Een half uur later meldde Bakker: „We gaan naar huis Blazoen. Zeg te gen De Weerd dat hij me normaal kan aflossen En schenk over een kwartier een kop koffie voor me in - over.'' Van Benten glimlachte en keek op zijn horloge. Tien voor half zes. Over koffie gesproken! Om half zeven was de eigenaar van de Peugeot bekend De eigenaar was Harrie Rechter' Van Benten draaide ogenblikkelijk het nummer van Rechters flat. Geen gehoor' Toch had hij allang thuis kun nen zijn. Hij belde het kantoor van de firma Veenendaal. Geen gehoor. Ten slotte belde hij Berend Brons Maar Berend wist ook niet waar Rechter was. Hij had hem die middag niet op kantoor gezien „Dat is nor maal. meneer Van Benten," had hij gezegd. „Op maandag neemt meneer Rechter meestal een vrije dag. Hij kan op een dag als vandaag toch niet veel beginnen omdat onze zaken gesloten zijn." „Maar het kantoor is wel open?" „Dat is waar. De werkzaamheden van de heer Rechter vallen echter voor het grootste gedeelte buiten het kantoorwerk Alleen als wij het heel druk hebben, komt hij op maandag om ons een handje te helpen." „Ik begrijp het. Heeft u enig idee waar ik hem op dit moment kan be reiken7" ,,Er is een mogelijkheid dat u hem in de sociëteit vindt. Hoe laat is het nu7" „Kwart voor zeven bijna." „Ja, dan heeft u een kleine kans dat bij daar zit te eten." Een telefoontje naar de sociëteit bracht uitsluitsel. „Meneer Rechter is aanwezig, meneer Van Benten Ik zal hem zeggen dat u komt." Dit was de tweede maal dat hij in de gelegenheid was met Rechter te ta felen. Hij vreesde dat zijn gezelschap vanavond nog ontoeschietelijker zou zijn dan de vorige keer. Enfin, de stemming zou zijn eetlust allerminst bederven Hij had honger en vroeg zich likkebaardend af wat er van daag op het menu zou staan Harrie Rechter had zijn maaltijd reeds beëindigd Met een kop koffie voor zich staarde hij door de rook van zijn sigaret in de richting van de deur. Niettemin kwam er pas een blik van herkenning in zijn ogen toen Van Benten al vlak voor zijn neus stond. „Goedenavond Ach. ik zie dat u al gegeten heeft." Rechter knikte en wees naar de stoel tegenover hem. Van Benten ging zitten. „Heeft u er bezwaar tegen dat ik wat bestel. Ik rammel eerlijk gezegd van de honger." „Helemaal niet. Gaat u gang Rode kool met rolpens vandaag. Ik kan het u aanbevelen." „Ah schitterend En de soep?" „Groentesoep, geloof ik Maar daar kan ik geen oordeel over geven. Ik eet nooit soep, ziet u." Toen Van Benten zijn bestelling ge daan had, viel hij met de deur in huis: „Waar was u vanmiddag, me neer Rechter?" „Waar ik vanmiddag was? Wat heeft dat te betekenen7" „Precies wat ik u vraag. Ik zou graag willen weten hoe u de middag heeft doorgebracht Rechter haalde zijn schouders op. „Dat is vlug verteld Ik was de hele middag thuis. Ik heb in bed gelegen als u het precies weten wilt. Ik voel me de laatste tijd niet zo goed." Hij wenkte de ober en bestelde een glas cognac en nog een kop koffie. Van Benten bekeek de man op merkzaam. Hij zag er inderdaad nog al slechts uit. Het smalle, scherpge- tekende gezicht zag bleek. En er be vonden zich grote, donkere kringen onder zijn ogen. Van Bentens soep werd gebracht. Hij begon voorzichtig te lepelen. „Dat is heel onplezierig voor u Hij be spotte zichzelf inwendig om deze weinig originele reaktie. „Ik lijd bijna voortdurend aan zwa re hoofdpijnen Heel onaangenaam in derdaad. „Dus u heeft de hele middag uw flat niet verlaten?" „Nee. Dat wil zeggen, ik heb om half twee een paar buisjes aspirine gekocht bij een drogist in de buurt en nog wat fruit bij de groenteman ernaast, maar die boodschappen heb ben niet meer dan een halfuurtje in beslag genomen." „U was dus om, laten we zeggen, twee uur weer thuis7" „Ja. Ik ben toen naar bed gegaan en heb een paar uur geslapen „Hoe laat werd u wakker?" .Dat weet ik niet precies Om een uur of vijf, denk ik. Ja, zo laat moet het geweest zijn. want toen ik na het Door nog onopgehelderde oorzaak ontstond vanochtend rond half tien brand in een schuur van het Loon bedrijf Kikkert aan de Bakkenweg. De brand ging met enorm veel rook ontwikkeling gepaard. In de schuur lagen stro en aardappelen opgesla gen. Over de omvang van de ontsta ne schade kan nog niets gezegd worden. Na het watersportseizoen zal een gesprek plaatsvinden tussen het col lege van B. en W. en het bestuur van de nieuwe kustzeilvereniging Paal 15. Zoals bekend had deze vereni ging bij het gemeentebestuur een aanvraag ingediend om bij paal 15 een stuk strand te mogen huren om van daaruit de catamaransport te beoefenen. Volgens de nota kleine watersport is dit stuk kust echter niet voor het catamaranvaren be stemd en mag men er slechts wind surfen. Overeenkomstig de watersportnota is kustzeilvereniging Westerslag destijds verhuisd van paal 15 naar paal 17. De leden van Kustzeilvereniging paal 15 vinden dat het met de veiligheid bij paal 17 slecht is gesteld, maar dit argu ment wordt door het college van tafel geveegd. Onlangs nog heeft kustzeil vereniging Westerslag een vaste strandbewaker in dienst genomen, juist om wille van de veiligheid. Verder is het college van mening dat kustzeilvereni ging Westerslag bij de verschillende door haar georganiseerde Rondes om Texel heeft laten blijken het erg nauw te nemen met veiligheidsmaatregelen. Verder betwijfelt ..Paal 15" of de ge meente het recht heeft bepaalde stukken strand te verhuren. Deze twij fels zijn volgens de gemeente niet ge rechtvaardigd, want het recht om te verhuren vloeit voort uit overeenkom sten die gemaakt zijn tussen de gemeente en Rijkswaterstaat en de Dienst der Domeinen. Dat bij paal 15 wel gesurfd mag worden vindt het ge meentebestuur logisch. In de nota kleine watersport is het strand daar voor uitdrukkelijk vrijgegeven. Gesprek Niet uitgesloten acht de gemeente dat de betreffende nota te zijner tijd wordt gewijzigd. Het stuk is echter in overleg met alle betrokken watersport verenigingen en -scholen opgesteld en die zouden dan ook bij een wijziging moeten worden betrokken. Vooralsnog ziet men geen reden om de nota te veranderen. Omdat de relatie tussen de nieuwe kustzeilvereniging en de gemeente de laatste tijd sterk is ver slechterd, heeft men besloten in het najaar een gesprek te voeren over de problemen. Donderdag 19 augustus De sectie Sport, Receratie en Lichame lijke Opvoeding ISRLO) van de Wel- zijnsstichting heeft een vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 20 augustus Het Noordhollands Jeugdorkest con certeert in het Muziekcentrum te Oos terend, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 21 augustus Het Noordhollands Jeugdorkest con certeert in de Hervormde kerk van Den Burg, aanvang 20.30 uur. Zondag 22 augustus De sportvissersclub Texel heeft tussen 8.00 en 10.00 uur een wedstrijd bij paal 17. Maandag 23 augustus In restaurant Azië in Den Burg wordt een klaverjasdrive gehouden; 20.00 uur. Dinsdag 24 augustus In het raadhuis heeft de commissie voor welzijnszaken een openbare vergadering aanvang 19.30 uur. In het raadhuis heeft de commissie openbare werken een openbare verga dering, aanvang 20.00 uur. Spreekuur B. en W.: Burgemeester Engelvaart maandag 10.00-11.00 uur; wethouder Nauta 10.30-11.30 uur; wet houder Blanken donderdag 9.30-10.30 uur en wethouder Van der Kooi vrijdag 10.30-11.30 uur. Zaterdag is jongerencentrum het Asiel eenmaal geopend in verband met het optreden van twee Texelse pop groepen, die vanaf half tien zullen spe len. De eerste band is de zeer jonge formatie Scrap Heap, bestaande uit: Maurice Marinus (gitaar), Wilco Witte (bas), Chris Blanken (drums) en zange res Marijke Brücher. Daarna speelt The Mess met een repertoire bestaande uit een deel eigen werk met enkele nieuwe compo sities. Alle opbrengsten van deze avond zullen worden geschonken aan de or ganisatoren van Wadrock, die grote schulden hebben overgehouden aan het overigens perfect georganiseerde popfestival op 31 juli j.l. Aanvang half tien, toegang ƒ2,50. De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminaiaan Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt spreekuur in de Oude ULO: maandags, dinsdags, woensdags en vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en donder dags van 18.30 - 19.30 uur Elke zondagmorgen is er op het sportveld bij De Waal hondentraining van 10.00 tot 12.00 uur. Iedere dinsdag- en donderdagochtend van 10.00-12.00 uur houdt bejaarden werker Nico Nagtegaal spreekuur in het dienstencentrum De Hollebol, Burgwal 32. Ruyterstraat 62 in Oüdeschild wordt iedere zondag en woensdag meditatie gehouden. Aanvang 20.15 uur. Elke maandagavond worden door de club Groot Slam bridgedrives gehouden in hotel De Lindeboom-Texel, aanvang 20.00 uur. Toeristen mogen ook mee doen. Kosten f10,— per paar. De werkgroep Texel van de AA (Anonieme Alcoholisten) komt elke dinsdagavond bijeen in ,,Het Struikel blok" aan de Parkstraat in Den Burg van 20.00 tot 22.00 uur. leder die van de drank afwil kan hier vrijblijvend bin nenlopen. Informatie: 02226-413 en 02220-3674. Jongerencentrum 't Asiel (Schilderend 39) is geopend van maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur, woens dagavonden van 20.00 tot 24.00 uur en vrijdag- en zaterdagavonden van 20.00 tot 01.00 uur. leder woensdag wordt in gebouw De Hollebol aan de Burgwal (achter het postkantoor) van 10.00 tot 12.00 uur een contactochtend gehouden van de Texelse WAO-groep. Men kan daarbij ondermeer biljarten, sjoelen en kaarten. Iedere donderdagavond is er vanaf 18.00 uur jeugdsurfen bij Dijkmans huizen, georganiseerd door de Wind- surfclub Texel. Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de Recre-aktief krant. douchen mijn horloge omdeed, was het kwart over vijf." De hoofdinspecteur keek hem door dringend aan. Loog hij? Was hij de man uit de Peugeot7 Het signalement dat Bakker had doorgegeven zou op hem van toepassing kunnen zijn Van Benten wist dat Rechter een stuk ouder was dan vijftig, maar opper vlakkig gezien zou je hem niet meer geven Hij droeg nu geen bril. Het kon echter zijn dat hij er een nodig had bij het autorijden. Dat hij een hoed en een beige regenjas had, was de hoofdinspecteur reeds bekend van zijn bezoek aan het huis waarin Ar- jens woonde. Hij was Rechter toen bij de voordeur tegen het lijf gelo pen. Maar wat was er algemener dan een hoed en een beige regenjas in deze tijd van het jaar7 Van Benten lepelde het laatste restje soep naar binnen en zuchtte tevreden. De soep had heerlijk gesmaakt, als de rest ook zo was... Rechter keek hem afwachtend aan. Hij was hem een verklaring schuldig. Van Benten stelde het ogenblik even uit door een biertje te bestellen. Het was gemakkelijk genoeg om er ach ter te komen of Rechter vanmiddag in die auto gezeten had. Bakker had gezegd dat hij de man vermoedelijk wel zou herkennen Hij hoefde ze al leen maar te konfronteren Morgen ochtend was vroeg genoeg besloot hij Het bier werd gebracht tegelijk met de rodekool. „Wij hebben uw auto vanmiddag in Amsterdam gesignaleerd, meneer Rechter." „Dat is onmogelijk." Van Benten wreef even met een vermoeid gebaar over zijn ogen al vorens hij zich op de dampende scho tels koncentreerde. Hij had de bal aan het rollen gebracht., misschien' Als Rechter iets met die bende had uit te staan dan was nu de bal aan het rollen gebracht. De konsekwentie was dat Rechter van nu af aan dag en nacht geschaduwd moest worden. Misschien zou hij de politie op het goede spoor brengen Misschien ook niet. Mogelijk had hij niets met deze zaak te maken. Maar waarom had hij vanmiddag dan de bestelwagen ge volgd7 „Onmogelijk. Zoals ik al zei, was ik de hele middag thuis." „Een beige Peugeot, kenteken 36 4431 HX, Is die niet van u?" „Jawel die is van mij." „Waar was deze auto volgens u vanmiddag?" „In de parkeerhaven voor het flat gebouw." „Kunt u hem vanuit uw flat zien?" „Als ik gewild had, dan had ik hem kunnen zien vanuit het keukenraam. Maar ik moet me dan wel helemaal over het aanrecht buigen en het is niet mijn gewoonte. Had Bakker zich in het kenteken vergist? Niets voor Bakker om zo'n evidente vergissing te maken. „U heeft de wagen dus vanmiddag niet zien staan?" „Eh... nee." Rechter keek de hoofd inspecteur peinzend aan terwijl hij het cognacglas tussen zijn vingers liet draaien. „U brengt me op een idee Misschien heeft mijn zoon de auto vanmiddag geleend Dat doet hij wel vaker, ofschoon hij het gewoonlijk eerst vraagt. Het kan natuurlijk zijn dat hij mij niet heeft willen storen." Kon Bakker die zoon voor een man van vijftig aanzien? „Draagt uw zoon een bril?" „Nee Hoezo?" „Wat doet uw zoon op het ogen blik?" „Dat weet ik niet Hij is meerder jarig; hij legt geen rekening en ver antwoording meer af Misschien eet hij bij een van zijn vrienden. Of an ders is hij waarschijnlijk bij Petra Veenendaal „Petra Veenendaal?" „Ja. Ze zijn erg bevriend de laatste tijd." In zijn stem klonk een zekere trots. „Werkelijk? Ik dacht dat dat meis- je verloofd was met eh... tja hoe heet te die jongen ook al weer?" „Tom. Tom Pasman." „Ja juist." „Ze heeft die verloving verbroken Ze geeft de voorkeur aan mijn zoon Mamix." „Ik geloof dat het u nogal bevalt." „Natuurlijk. De dochter van mijn beste vriend. Het is jammer dat hij het niet meer kan meemaken." Hij liet zijn zware oogleden over zijn ogen zakken zoals een spaniel dat kan doen. „Het is ook altijd zijn wens ge weest." Hij zweeg en nam een grote slok cognac. Van Benten veegde zijn mond af, dronk een laatste slok bier en vroeg zich af of hij nog iets toe zou eten. Hij besloot verstandig te zijn en het niet te doen. Hij hield trouwens toch niet zo erg van amandelpudding... „Ik bedoelde met de vraag 'wat doet uw zoon' eigenlijk iets anders, namelijk wat voor werk doet uw zoon?" „Ehrrou, op het ogenblik niets, eerlijk gezegd. Hij eh.. hij kan zijn draai niet zo erg vinden. Hij is nog jong en kijkt hier en daar wat rond. Kan nooit kwaad, dacht ik. En och, hij is een pientere vent; vandaag of morgen vindt hij wel iets dat hem aanstaat „Valt anders niet mee tegenwoordig om een baan te vinden Met al die werkeloosheid. Krijgt uw zoon een werkeloosheidsuitkering?" „Ja die krijgt hij. Wat dat betreft hoef ik me dus geen zorgen te maken Trouwens ik maék me ook geen zor gen over die jongen Een schrandere vent kunnen ze altijd wel gebruiken Hij had bijvoorbeeld bij ons in de zaak kunnen komen." „O ja?" Van Benten keek de man even aan, waarna hij de ober wenkte „Een koffie graag." „Koffie met cognac, meneer?" „Nee alleen koffie." „Charles, Charles Veenendaal, be doel ik, heeft het hem al een paai jaar geleden voorgesteld „Wilde hij niet?" „Ach nee zo'n jongen wil nog eens wat rondkijken hier en daar. U kent dat wel Ze moeten op die leeftijd hun wilde haren een beetje kwijt." Van Benten luisterde geduldig maai een beetje verbaasd naar het gekeu vel van de man. Zijn houding ver schilde hemelsbreed met de vorige keer. Wat had dat gebabbel te bete kenen? Wilde hij er iets mee verber gen? Of wilde hij als een trotse vadei over zijn zoon praten? Maar waarom wilde hij hem dan doen geloven dat het mogelijk zijn zoon was geweest die de Peugeot bestuurd had? Vroej hij zich niet af of hij de jongen mis schien in een moeilijk parket brach door deze mogelijkheid te opperen? „Heeft uw zoon een sleutel van uv auto?" „Eh nee. Maar er ligt een reserve sleutel in mijn buro Dat weet hij." Van Benten zuchtte. Het stond voo hem vast dat de man loog. Maa waarom in vredesnaam? Stel dat hij tot de bende behoorde Wat had het dan voor Zin dat hi achter de bestelwagen aangeredei was? De bestelwagen die volgens Vai Bentens overtuiging niets anders dar gewoon aardewerk bevatte. Maar ooi als hij er in dat opzicht naast zat was het onverklaarbaar dat Rechte de wagen volgde. Behoorde hij tot eer andere bende? Konkurrentie? Hij be keek de man tegenover hem nog een en onderdrukte de neiging om ziji schouders op te halen. Hij kon bete afrekenen. Hij zat hier zijn tijd maa h te verdoen. Rechter scheen nog niet van plai te zijn om weg te gaan. Van Bentei r liet hem achter bij een derde gla cognac in een diep gepeins verzonken L Ik moet hem uit dc rotzooi halen Hi zit er middenin. Waar zou hij op di moment zitten? Wat zou hij doer Gouden oorknopjes, van 39,50 voor24,50 Zilveren slavenarmbanden, 4 mm breed, van 29,50 voor18,50 6 mm breed, van 45,— voor29,50 Jongens- of meisjeshorloge, volanker, 15-steens, van 49,50 voor34,50 Casio Quartz jongenshorloge, van 49,50 voor39,50 Laatste restant Helicon horloges van 59,50 voor25,— Horloger Juwelier Weverstraat 34 Oen Burg (02220) 2912 De Openbare Bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tijden: maandag 10.00 tot 12.00 uur; dinsdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21 00 uur; woensdag 14.30 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. 1 (Advertentie I.M.) Iedere vrijdagavond 20.00 uur open klaverjasdrive in Azië, ingang Zwaanstraat. Inleggeld ƒ2,50 p.p.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2