t i Evenementen van 21 t/m 29 augustus 1982 jJK Welkom op Texel Zaterdag 21 augustus 1982 Laat eens wat van je Zondag 22 augustus 1982 Maandag 23 augustus 1982 Dinsdag 24 augustus 1982 i/ - Tijdens het hoogseizoen opTexel: extra mogelijkheden om te bellen. Wahnendder Hochsaison auf Texel: 4 Fernsprechapparate extra für den Touristen. Bioscoop An unsere deutschen Gaste 1 Verzoek van Staatsbosbeheer m „Texeltoerist' hoort erbij 'xIk U 'MV - Uitgave b.v. v/h Langeveld en De Rooy Postbus 10, ,^3Wr "WSi HL^C BECBEAIO^l Bij ons zijn vreemdelingen" altijd wel kom geweest. Al in de tijd van Tromp en De Ruijter was de Texelse gastvrijheid spreekwoordelijk. Vandaag is het nog precies zo, niet in de laatste plaats omdat het eiland voor een belangrijk deel moet bestaan van het toerisme. Ik ben ervan overtuigd dat de Texelaars hun best doen om het u naar de zin te maken, want ze willen graag dat u volgend jaar (en liefst nog wat eerder!) wéér komt Als gemeentebestuur voe ren we een beleid dat is gericht op gematigde ontwikkeling van de toeris tische accommodatie en voorzieningen, zonder dat de natuurlijke schoonheid en de rust van het eiland daaronder lijdt. Want we willen de kip met de gouden eieren natuurlijk niet slachten. Met het oog op dat laatste vraag ik u ons een beetje te helpen bij het mooi houden van het gouden boltje", zoals Texelaars hun eiland graag noemen. Houdt u aan de voorschriften, rij niet te hard, drink niet te veel. laat uw zorgen achter op het vasteland en doe voor de rest waar u zin in hebt zolang het anderen niet hindert. Probeer van uw Texelvakantie wat méér te maken dan een periode van nietsdoen. Als u deze gratis krant en de ,,Texeltoerist" doorbladert, zult u zien dat er op het eiland heel wat te beleven is. Ik hoop van harte dat de weergoden u welgezind moge zijn en dat u met volle teugen zult genieten van wat Texel u heeft te bieden. J. A. Engelvaart Burgemeester van Texel Op het parcours Bernhardlaan, Thijsse- laan, Drijverstraat houdt de Wielerver eniging Texel wielerwedstrijden vanaf 17.30 uur Begonnen wordt met de jeugd van W.V. Texel, DOK en mogelijk ook van andere verenigingen in drie ver schillende leeftijdscategorièn. Om 18.00 uur is de start voor de dames die het parcours twaalf keer af moeten leggen. Om 18.45 uur start de clubontmoeting, een jaarlijkse wedstrijd tussen W.V. Texel en FC de Trappist uit Amsterdam om de TEBO trofee (vorig jaar gewon nen door Texel). Deze race gaat over 45 ronden en is alleen voor leden van W.V. Texel en de Trappisten. Om 20.00 uur is de start van de trimmersrace, een race over twaalf ronden voor iedereen die met een race- of sportfiets mee wil doen. Er zijn drie eindprijzen en ver schillende premies te winnen Inschrij ven hiervoor is mogelijk vanaf 18.30 uur bij de clubcaravan van de wielerver eniging die bij de start staat opgesteld. Het inschrijfgeld bedraagt 5,— p.p. In het hartje van De Ko'ogheettde PTT een (mobiele! telelooncabine geplaatst Met daarin a munt telefoontoestellen Om nationaal en internationaal te bellen De toestellen accepteren kwarties, guldens en ri|ksdaalders lm Innern von De Koog hat der PTT eine (mobiele) Fernsprechkabine aufgestellt, mit 4 Munzfernsprechapparaten. Fur nationale und internationale Gesprache Die Apparate akzeptieren Munzen im Werte von Hfl 0,25. Hfl 1. und Hfl 2,50. Ruf doch mal an1 ptt telecommunicatie Op hetzelfde parcours als gisteravond houdt de Wielervereniging Texel van 10.00 tot 16.00 uur een jeugdwieler- toernooi voor jeugdlicentiehouders. Er doen jeugdrenners van ongeveer twaalf verenigingen uit de kop van Noordhol land mee, en er wordt per leeftijds categorie gereden van 8 tot en met 14 jaar. Publiek is van harte welkom, de toegang is gratis. In de Nederlands Hervormde kerk in De Koog wordt vanaf 19.30 uur een inter kerkelijke zomeravonddienst gehouden. Maandag is marktdag in Den Burg. Op deze markt die tot ongeveer 13.00 uur duurt, zijn van 10.00 tot 12.00 uur recreatieleiders in hun gele jacks aan wezig die deze krant uitdelen. Daarnaast willen zij u alle verdere informatie over het recreatieprogramma geven. Deze informatie kunt u natuurlijk ook bij alle activiteiten krijgen. Op het strand bij paal 28 aan het eind van de Krimweg bij De Cocksdorp, worden van 14.00 tot 16.00 uur strand- spelen gehouden door recreatieleiders van Recre-aktief. Er zijn tal van ver schillende spelen waar iedereen vrij blijvend aan mee kan doen. Er is hockey, voetbal, volleybal, touwtrekken en er zijn verschillende kleine spel materialen Ook is de grote strandbal weer op het strand. De inschrijving voor een volleybaltoer nooi bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp start om 18.40 uur. Meedoen kost ƒ1,50 p.p. en is mogelijk voor iedereen van 12 jaar en ouder. Inschrijving is mogelijk met teams van 6 personen maar ook als je alleen komt kun je in een team geplaatst worden. Kom wel op tijd inschrijven zodat om 19.00 uur begonnen kan wor den. Gelijk met het volleybaltoernooi, om 19.00 uur, start op het sportterrein van Auch die deutschen Touristen sind auf unserer Insel herzlich willkommen. Des- halb ist es schade, dass es uns aus finanziellen und technischen Gründen nicht möglich ist, Recre-aktief krant auch in deutscher Sprache herauszuge- ben. Die Übersicht der einzelnen Ge- schehnisse ist jedoch in leichtverstand- licht hollandische Sprache gefasst, wir glauben deshalb auch dass sie für unsere deutschen Gaste einigermassen verstandlich ist. Sollten Sie trotzdem noch Verstandnisschwierigkeiten haben dann konnen Sie sich jederzeit an die Texelaner wenden, die Ihnen bestimmt helfen werden. Redaktion. camping Dennenoord aan de Grens- weg, te bereiken via zijweg 11, re creatief minivoetbal met aangepaste regels, ledereen vanaf 14 jaar (ook damesl kan meedoen voor ƒ1,50 p.p. Inschrijven kan in teams van 6 personen maar ook als 'u alleen bent kunt u meedoen. Kom wel op tijd inschrijven zodat ook werkelijk om 19.00 uur be gonnen kan worden. Van 14.00 tot 16.00 uur is het mogelijk het witte kerkje van Den Hoorn te bezichtigen en te beklimmen. Ook zijn er tekeningen van Anton Pieck, bouwpla ten en boekwerken van het kerkje te verkrijgen. Vanaf het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp start om 22.00 uur een avondoriëntatietocht voor het hele gezin. Inschrijven is mogelijk vanaf 21.30 uur en de kosten zijn f2,— p.p. Aan de hand van verschillende routes en opdrachten wordt u de weg gewezen. Tijdens de tocht is een post aanwezig die u van een kopje soep zal voorzien. In het dorpshuis van Den Hoorn, De Waldhoorn in de Herenstraat, speelt vanaf 21.00 uur de cabaretgroep ,,Op de Bonnefooi". Het programma ,,Eén toe rist maakt nog geen zomer" belicht ver schillende vakantietoestanden, zoals het weer, de naaktstranden, de wachttijden bij de boot en ook andere dingen die met de vakantie op Texel te maken kunnen hebben. □E KOOG Schumakersweg QS) Pijpersdijk Peiikaanweg tl Califormeweg l! Gemtslanderdijkje ^NKogerweg DEN BURG Rozendijk Gasthuisstraa AkenbuuT Kecsomidür Wesierweg Elemert Hoornderweg Li-i-mi Zuid Hanel Redot Amahawcg (T) Van der Sterrwe (7) De Rede Molwfifk De Pontweg, de verbinding tussen veerhaven en De Koog, is de belar rijkste verkeersader van Texel. Om bestemming^ op het eiland vlot te ki nen bereiken -moet u létten op de wegen die allemaal een naam hebb maar ook een nummer dragen. Als een publicatie van een recreatiebedrijf in de aankondiging van een evenem wordt gesproken van zijweg wordt een zijweg van de Pontweg doeld. Het nummer heeft niets te mal met de nummers van de kilometerpa op het strand. Zijweg negen loopt niet naar het strand paal 9. Voor mensen die alleen willen gaan kijken is de toegang gratis. In het jongerencentrum 't Asiel aan het Schildereind in Den Burg treedt de Texelse popgroep The Mess op De entree voor deze avond is ƒ2,50 per persoon. In De Koog op het parkeerterrein van de Nikadel begint om 20.30 uur een stunt show met motoren e.d. van Les Aranis Klaas. Staatsbosbeheer heeft in het Texelse bos allerlei voorzieningen aangelegd zoals wandel-, fiets-, en ruiterpaden, speelweiden en barbecueplaatsen, waar iedereen kosteloos van gebruik kan maken. Ook het uitzetten van speur tochten is toegestaan, mits de route de bestaande paden aanhoudt. Niet toege staan is de markeringen daarvan met spijker aan bomen te bevestigen. Denkt u er om het aanduidingsmateriaal na afloop van de tocht weer te verwijde ren? Problemen ontstaan vaak bij het houden van een zg. dropping. Door on voldoende toezicht laten deelnemers nogal eens een spoor van vernielingen achter en verstoren dikwijls de rust. Om enig toezicht mogelijk te maken, ver zoeken wij u nachtelijke droppings steeds tijdig te melden. Voor bepaalde spelactiviteiten is het wenselijk van bestaande paden af te wijken. In som mige gevallen is dit mogelijk, doch uit sluitend na overleg met Staatsbosbe heer, telefoon 02220-2646. In de Nederlands Hervormde kerk in Oosterend wordt vanaf 20.15 uur een orgelconcert gehouden van Pieter Pilon. In de Hervormde kerk van De Coc dorp wordt een dia-avond Texel in jaargetijden" gehouden, aanvang 19 Om 10.00 uur start vanaf camping De Koorn-aar aan de Grensweg, te bereiken via zijweg 11, een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. Deze tocht voert u aan de hand van verschillende routes en op drachten door een groot deel van midden Texel. Onderweg is een post opgenomen om u van een kopje soep te voorzien. De inschrijving start om 9.30 uur en deelname kost f3,— p.p. Kom wel op tijd inschrijven zodat de eersten ook werkelijk om 10.00 uur kunnen starten. Op het strand bij paal 20 aan het eind van de Badweg in De koog zijn van 14.00 tot 16.00 uur strandspelen. Er is o.a. Hockey, touwtrekken, voetballen, volleyballen en ook de grote speelbal is op het strand. Bij mooi weer is het van 14.00 tot 16.00 uur mogelijk het witte kerkje van Den Hoorn te bezichtigen en te beklimmen. In en bij zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een sport- en spelinstuif gehouden voor de jeugd Er worden spelen in het water gedaan maar ook op de zonneweide is van alles te doen. Voor de toegangsprijs van het zwembad kan iedereen meedoen. Abonnementhouders kunnen er zo in. Wie geen abonnement heeft kan met een aantal vriendjes en vriendinnetjes een tienbadenkaart kopen, zodat het per persoon iets goedkoper is. In de Dorpsstraat in De Koog is van 14.00 tot 21.00 uur braderie met tal van kramen en stands. Verder zijn er ver schillende activiteiten die het bezoeken waard zijn zoals bijvoorbeeld „paraplu- hangen." In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 20.00 Uur een dia voorstelling van vogelwachter C. Kok over de flora en fauna van Texel. Entree ƒ2,50 voor volwassenen en kinderen tot 14 jaar betalen ƒ1, Braderie De Koog Op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog start om 18 40 uur de inschrij- ving voor een volleybaltoernooi. Mee- s doen kost ƒ1,50 p.p. en inschrijven is mogelijk met teams van zes personen. Wie alleen kofnt kan ook altijd in een team geplaatst worden. Het toernooi begint om 19.00 uur en duurt totdat het donker is om ongeveer 22.00 uur. Iedere avond om 20.00 uur is er film voorstelling in het Citytheater aan de Gravenstraat in Den Burg, Texels enige bioscoop. Helaas is het niet mogelijk aan te kondigen welke film te zien zijn omdat dit bij het ter perse gaan van dez' krant nog niet met zekerheid beken was. Een geprogrammeerde film moet vaak worden geschrapt als gevolg van prolongatie van zo'n film elders in het land Wel staat vast dat er iedere woensdagavond een western wordt ge draaid en iedere vrijdag om 23.00 uur is er een nachtvoorstelling. Iedere zon dagmiddag om 14.30 uur is er matinee. Deze Recreaktief-krant maakt melding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel Maar op het eiland is nog vee meer te doen en te beleven Denk aan de vaar- en vistochten excursies, bowling, mini-golf Jan Plezier, exposities enz. Daar voor verwijzen wij naar Texel toerist, 'n gedeeltelijk in kleur uitgevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overa op Texel voor ƒ1,90 te koop is In Texeltoerist komt een platte grond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienstregeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fietsen, paarden, bolderwagens, visboten, adressen en openings tijden van bankvestigingen, artsen, autodealers, 'postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tiental len tips en wetenswaardigheden. De „Texeltoerist" met gratis bij lage vormen en compleet Texels i informatiepakket. Gauw haler dusl Ijk

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6