Overdracht ziekenvervoer door raad uitgesteld TEXEL fa. sj. wagenaar Geen subsidie voor veiligheidsman van Kustzeilvereniging College vindt schuur te groot voor buitengebied Extra parkeerruimte nodig bij meer hotelkamers EERST OVERLEG MET 'ERPLEEGSTERS AFWACHTEN Zon, maan en hoog water KAMERBREED Nieuwe afspraken over bouwmogelijk heden bij duplex- woningen Sportraad vreest precedent Zwemvierdaagse in Molenkoog Zeilwedstrijd Honkbalprogramma DA'S NOG EENS VOORDEEL KOM SNEL KIJKEN Texel nu ook kamerbreed verkrijgbaar Trainingstijden Jeugd Tex. Boys iRIJDAG 20 AUGUSTUS 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Het voorstel om de gemeentelijke ambulancedienst over te dragen san mevrouw Smidt-Ellen te Den Burg is door de gemeenteraad aangehouden. Dinsdagavond werd met acht tegen vijf stemmen besloten dat de overdracht moet wachten totdat de onderhandelingen nzake de salariëring en verdere arbeidsvoorwaarden voor de bege leidende verpleegsters zijn afgerond. L Zoals bekend is het tot dusver niet gelukt met de begeleidsters overeen- .temming te bereiken over een CAO. Vlevrouw Smidt vindt de salarissen van Je begeleidsters onaanvaardbaar omdat jeze tot kostenverhogingen leiden die tiet door het Centraal Overleg Tarieven ezondheidszorg (COTG) worden aan vaard zodat ze niet door het Zieken fonds zullen worden vergoed. Waar alle betrokkenen wel over eens zijn is jat de bestaande situatie niet langer acceptabel is. De begeleidsters zijn bij - niemand in vaste dienst en krijgen slechts een door de gemeente betaalde vergoeding. Er moet dus in ieder geval en behoorlijke CAO komen met een zodanige salariëring dat het neerkomt op een redelijk bedrag per rit. Tot dusver is dat laatste knelpunt. B en W «aren van oordeel dat het 'n kwestie is die tussen mevrouw Smidt en de begeleid sters geregeld moet worden en wilden de overdracht van het ziekenvervoer niet laten afhangen van het bereiken van overeenstemming. Wachten Dinsdagavond bleek dat de gemeen teraad de betrokken partijen nog wel in de gelegenheid wil stellen tot een vergelijk te komen alvorens de gemeen te zijn handen van het ziekenvervoer aftrekt. Henk Beumkes van het Pakt zei dat er lie reden was om nog even te wachten. Het overleg is nog gaande en in laatste Sinstantie is kenbaar gemaakt dat men in j oktober zal laten weten hoe de zaken er voor staan. Dat moment zal in ieder geval moeten worden afgewacht. Binnenkort zal een gesprek plaatsvin den tussen gemeenteambtenaren en bewoners van de duplexwoningen aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp over bouwmogelijkheden voor garages en bergingen bij deze woningen. Dit werd besloten naar aanleiding van een bouw- aanvraag van de heer Jürjens, die in de woning Kikkertstraat 91 a woont, voor het maken van een garage met berging. Het bestemmingsplan ter plaatse blijkt het mogelijk te maken dat een garage met berging van 35 vierkante meter wordt gebouwd, maar ook mag een garage van 20 vierkante meter met een losse berging van 15 vierkante meter, of alleen een losse berging van vijftien vierkante meter worden gezet. Door het college wordt gevreesd dat dit zal leiden tot een ratjetoe van allerlei bouwsels en daarom dienen nieuwe afspraken te worden gemaakt die zullen worden vastgelegd in de eerste wijziging van het bestemmingsplan De Cocksdorp. De oorzaak van het probleem is dat de vier duplexwoningen in het bestem mingsplan fout omschreven staan. Ze worden genoemd als woningen in open bebouwing, terwijl het in feite gaat om een woongebouw met vier eenheden. Het is mogelijk aan de Langeveldstraat vier garages te bouwen, maar deze zouden niet zover van de weg hoeven te liggen als het bestemmingsplan voor schrijft. Bij de Langeveldstraat is name lijk een zeven meter brede berm. Door de garages meer naar de Langeveld straat te bouwen, zouden de bewoners van de duplexwoningen meer opper vlakte van hun tuin overhouden. In ieder geval zullen de bewoners samen met de gemeente een oplossing moeten zien te vinden. De zon komt 21 augustus op om 6.32 uur en gaat onder om 20.51 uur; 1 sept, op om 6.50 uur en onder om ?0.27 uur. Maan: 26 aug. E.K.; 3 sept. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vi jdag 20 augustus 10.36en 23.14 Za.erdag 21 augustus 11.30 en 23.55 Zor.dag 22 augustus en 12.07 Maandag 23 augustus 0.27 en 12.42 Dinsdag 24 augustus 0.47 en 13.10 Woensdag 25 augustus 0.59 en 13.28 Donderdag 26 augustus 1.20 en 13.45 Vrijdag 27 augustus 1.53 en 14.08 Zaterdag 28 augustus 2.47 en 14.59 Springtij: 21 aug.; doodtij: 28 aug. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Beumkes sprak mede namens de overi ge leden van de Pakt-fractie met uit zondering van Cor Ellen die wel voor onmiddellijke overdracht was. Ook Jan van Asselt van Texels Belang verklaarde zich te zullen verzetten tegen overdracht zolang de zaken niet zijn geregeld. Van Asselt liet blijken de overdracht aan het bedrijf Smidt ook niet zo nodig te vinden, gezien het feit dat de ambulancedienst tot dusver uit stekend heeft gefunctioneerd. Verantwoordelijkheid Mevrouw M. Huitema-Vos van het CDA onderschreef dat laatste maar was toch voorstander van overdracht aan een particulier bedrijf. ,,Een particulier is misschien nóg slagvaardiger." Waaraan ze wel toevoegde dat het ziekenvervoer ook in particuliere handen zuiver dienst verlenend en niet winstgevend moet zijn. Mevrouw Huitema vond echter dat de gemeente de dienst pas zou mogen overdragen aan Smidt na met de bege leidsters een arbeidsovereenkomst te hebben gesloten. Nu is er een kans dat mevrouw Smidt niet meer van de diensten van de begeleidsters gebruik zal maken, als het haar niet lukt met hen tot overeenstemming te komen. Ze neemt dan goedkopere krachten en daarmee is de kwaliteit van het zieken vervoer in het geding. Spreekster vond het van een juist gevoel van verant woordelijkheid getuigen als deze zaken worden geregeld nu de gemeente nog verantwoordelijkheid draagt. De burgemeester verzette zich vrij heftig tegen het door de raad gevraagde uitstel. Hij wees erop dat de gemeente de ambulancedienst zelf nooit heeft gerund; er werd slechts voor het leveren van de ziekenauto's gezorgd. Het bedrijf Smidt deed alles en heeft ook de begeleidsters uitgezocht. De gemeente is in de kwestie geen partij. Dat is wel mevrouw Smidt op wiens naam de vergunning staat. Kostbaar De heer Engelvaart vertelde ook dat de bestaande situatie met betrekking tot het ziekenvervoer voor de gemeente nogal kostbaar is. Vorig jaar werd op de exploitatie maar liefst ƒ21.000, toege legd. Het gemeentebestuur peinst er niet over met de begeleidsters in onder handeling te treden met het doel hen eerst zelf in dienst te nemen en hen vervolgens met de bereikte CAO over te dragen aan het bedrijf Smidt. „Denkt u nu werkelijk dat het ons zal lukken tot overeenstemming te komen als me vrouw Smidt daar niet in slaagt?" Uit wat de burgemeester er verder nog aan toevoegde kon worden geconcludeerd dat het gemeentebestuur nogal gebelgd is over de eisen die bij de onder handelingen op tafel zijn gelegd. De vakbond heeft een onredelijke eis ge steld door te verlangen dat de verpleeg sters als full time krachten betaald zou den worden. Later was die eis op tafel gelegd om eens te kijken hoever men wilde gaan.... Op een gegeven moment was ook met een kort geding gedreigd. Andere zusters? De burgemeester had echter toch moed geput uit de jongste ontwikkelin gen. Op 11 augustus heeft een redelijk gesprek plaatsgehad en uit een ver trouwelijk stuk dat naar aanleiding daar van aan de gemeenteraad is gestuurd blijkt dat ook mevrouw Smidt in ieder geval tot een overeenkomst wil komen. In deze situatie achtte hij het gewenst en verantwoord het verder aan de exploitante en de begeleidsters over te laten. Opstelling van de gemeente als partij in de kwestie vond hij nutteloos. Als mevrouw Smidt er niet in slaagt met de begeleidsters tot een vergelijk te komen, zal zij naar andere verpleegsters moeten uitzien. Ate Rienstra noemde de huidige or ganisatie van het ziekenvervoer „een mistig geheel." De dienst wordt uitge voerd door het bedrijf Smidt, de zieken wagens zijn van de gemeente en de begeleidsters worden door de gemeente betaald. Rienstra meende dat er toch wel zoveel gemeentelijke betrokkenheid is bij deze belangrijke voorziening dat het gemeentebestuur de plicht heeft en een oplossing te zoeken voor de moei lijkheden. „Maar als dat niet lukt, houdt het op..." Andere mening Klaas Barendregt van de VVD die onlangs in een commissievergadering zei dat een belangrijke voorziening als het ziekenvervoer in handen behoort te blijven van de gemeente, bleek van mening te zijn veranderd. Hij had ge constateerd dat een gemeentelijke am bulancedienst in de Texelse situatie on mogelijk is en om puur praktische rede nen sprak hij zich daarom uit voor over dracht aan het bedrijf Smidt. Verder wees hij erop dat dit niet strijdig is met zijn liberale opvattingen. Het ziekenver voer is te beschouwen als een openbaar nutsbedrijf en de VVD heeft er nooit bezwaar tegen gehad dat dergelijke nutsbedrijven in de handen van de over heid zijn of komen. De heer S. de Waard zei namens de Pakt-fractie dat ook hij het goed zou vinden als het ziekenvervoer in over- De Texelse Sportraad voelt er niets voor de speciale veiligheidsman die de Kustzeilvereniging Westerslag in dienst heeft genomen op het strand bij paal 17, te subsidiëren. Dat bleek in de vergadering van maandagavond. Het besluit om niet te subsidiëren werd genomen op grond van het feit dat vooi de functie geen speciale opleiding nodig is en dat de veiligheidsman ook niet belast is met instructie of les geven. Het werk kan daarom door vrijwilligers worden gedaan. Dit kunnen leden van de vereniging zijn. De Sportraad vreest dat als het verzoek van de kust zeilvereniging wordt ingewilligd ook andere verenigingen dergelijke aanvragen zullen indienen en het vrijwilligerswerk geheel overgenomen wordt door betaalde krachten. Daar heeft de gemeente beslist geen geld voor. De Sportraad besliste maandagavond verder dat er een definitieve aansluiting van electriciteit voor de ijsbaan in Den Burg zal komen. Het streven is erop gericht de ijsclub in Den Burg zoveel mogelijk permanente voorzieningen te geven en dit is er één van. Wel zal voor een stroomkast moeten worden ge zorgd die een stootje kan velen. Geen geld Wat betreft de aanvraag van de zoge naamde STK arbeidsplaats ten bate van gymnastiekverenigingen kon maandag gemeld worden dat de aanvraag als zodanig door CRM is geaccepteerd. Voorhands is echter geen geld be schikbaar. De STK arbeidsplaats zou vervuld moeten worden ten bate van de gymnastiekafdeling van MST en de gymnastiekvereniging in Oudeschild. De Sportraad is van plan in de naaste toekomst opnieuw de mogelijkheden te beoordelen. Met name de situatie bij de vereniging in Oudeschild verdient de aandacht. Bezien moet worden in hoe verre de aan te stellen ClOS-man met STK opleiding tezijnertijd in de CRM regeling opgenomen kan worden. heidshanden zou zijn, maar dat de praktijk van de afgelopen jaren heeft bewezen dat het op Texel met een particuliere onderneming uitstekend gaat. Het zou wel erg cru zijn om het ziekenvervoer naar de gemeente te trekken. De Waard wilde echter perse dat de raad de in oktober te verwachten resultaten van het overleg bekijkt, alvo rens tot overdracht te besluiten. De burgemeester zag daar geen heil in. Het was volgens hem zelfs ver werpelijk om de overdracht afhankelijk te stellen van het bereiken van over eenstemming. Deze mening werd door wethouder Nauta onderschreven. De meerderheid van de raad was echter niet te vermurwen. Alleen de wethouders en de raadsleden Ellen en Barendregt wa ren voor onmiddellijke overdracht. De jaarlijkse zwemvierdaagse in zwembad Molenkoog wordt dit jaar van 30 augustus tot en met 3 september gehouden. Gedurende deze vier dagen kan men 's morgens van 10.00 tot 12.00 uur en 's avonds van 18.00 tot 20.00 uur in het bad terecht om een bepaalde afstand te zwemmen. Deelnemers die nen vier maal tenminste vijfhonderd meter en ten hoogste duizend meter te zwemmen. Wie de afstand tussen de vijfhonderd en de duizend meter vier maal heeft volbracht krijgt een medaille. Degenen die al vaker hebben meege daan ontvangen een speldje dat ze op hun eerder verworven medaille kunnen bevestigen en waarop staat hoeveel keer ze hebben meegedaan. Het is de achtste keer dat in het bad een zwem vierdaagse wordt gehouden. Voor het sportieve evenement zijn inschrijvings formulieren te krijgen aan de kassa van het zwembad, kosten f5, Naast het zwemmen zijn er tal van andere dingen in en rond het bad te doen. Op het programma staan onder meer spuitvoetbal, surfen, kanoen, een demonstratie parachutespringen, een recreatieveldloop, een demonstratie met radiografisch bestuurbare boten en een kleine kermis. In het peuterbadje zal een poederbad komen waarvoor een blusmiddel wordt gebruikt. Kinderen kunnen elkaar daar naar hartelust on dersneeuwen. Od het terrein bij het zwembad wordt verder een rommeltjes- markt voor kinderen gehouden met eigengemaakte spullen, speelgoed en boeken. Zaterdag a.s. houdt de zeilafdeling van de Watersportvereniging weer een wedstrijd. Om acht uur wordt gestart in de jachthaven van Oudeschild, waar om half acht de briefing is. De bedoe ling is het volgende parcours te varen: Oudeschild, Scheurrak, Zuidoost-rak, Dovebalg, Als de weersonstandig- heden ongunstig zijn, zal een driehoek achter Oudeschild worden gevaren Naast de zeilleden van de Watersport vereniging zijn ook andere zeilers wel kom; die zullen echter alleen naar de dagprijs kunnen meedingen. Na afloop van de wedstrijd is op het clubschip een gezellig samenzijn met viseten. Zondag 22 augustus speelt het herenteam tan Texla de laatste thuis wedstrijd voor de honkbalcompetitie van dit seizoen. Het is tevens de laatste kans om nog 2 punten te verdienen. Het op bezoek komende Vikingen 2 uit Den Helder staat mede onderaan. Het Texla-team dient geconcentreerder te spelen, dan is de laatste wedstrijd tegen Odin 2 Toen werd immers een voorsprong, verkregen o.a. door knappe homeruns van Gijs Afman en Co Vermuë, te gemakkelijk weer uit handen gegeven. De wedstrijd begint om 14.30 uur op het terrein van de Texelse Boys aan de Haffelderweg. i>tni»chW*t*bJ»op«g Kwaliteit Texel Is een wollen tapijt, versterkt met potyacryl. Extra slijtvast dust ZIE ONZE TAPIJTAFDELHfQ MET VAK MANSCHAP GELEGD 100% SERVICE ..•**- Een superaanbieding die zijn weerga niet kent. Prachtig, sterk, wollig tapijt, dat uw woonkamer een briljante luxp geeft. Wij vragen u slechts een zèer bescheiden prijs. Hollandse gezelligheid en degelijkheid nu helemaal binnen uw bereik per strekkende meter 400 cm breed Eexterweg 2, Gieten Tel. 05926-1523^V^ De naam Texel doet het prima, verzekeren ons regelmatig mensen die zich met de verkoop van Texels lamsvlees of Texelse kaas bezig houden. Dat zal best zo zijn want zelfs produkten die geen enkele band hebben met het eiland worden onder de naam Texel verkocht. Zo is er een tapijtfabrikant die kamer breed Texel" verkoopt. Dat is makkelijk voor vakantiegangers die het hier buitengewoon naar hun zin hebben gehad en thuis in hun leun stoel op hun kamerbrede tapijt nog eens aan het eiland herinnerd willen worden, denk je dan. Bij nadere informatie blijkt het echter tegen te vallen. Kamerbreed Texel mist de paarse kleur van bloeiend lamsoor in de Slufter, en ook is het niet uitgevoerd in schapenboetenmo- tief. Het is gewoon een wollen tapijt, versterkt met po/yacryl, ber berachtig van kleur met een donker stipje. Zelfs de wol is geen Texelse schapenwol. Bovenstaande adver tentie werd voor ons uit het Drentsch Weelblad geknipt door Dik Haker uit Den Burg. De adver tentie was geplaatst door de firma S. Wagenaar uit Gieten die ook niet kon melden waarom het tapijt nu juist Texel heet, maar wel toegaf dat het produkt geen enkele binding met het eiland heeft. Wel verzeker de men dat er veel vraag naar het Texeltapijt bestaat. Zou de naam Texel dan toch een extra goede klank hebben in Nederland Een bouwplan van de heer N. Dros van Harkebuurt 4 stuit bij het college op problemen. Dros wil een landbouw- schuur uitbreiden maar een probleem is dat de dakhelling van deze schuur vijf tien graden bedraagt, terwijl het ter plaatse geldende bestemmingsplan bui tengebied een helling voorschrijft van twintig graden. Verder is de goothoogte vier meter inplaats van de voorgeschre ven drie meter. Meestal wordt toestem ming verleend om een bestaande schuur uit te breiden, ook wanneer de dak helling niet In overeenstemming met de voorschriften in het bestemmingsplan is. In dit geval voldoet echter ook de goothoogte niet. Om na te gaan of de uitbreiding toch mogelijk Is, heeft de gemeente een verzoek bij de provincie ingediend één en ander te willen bestu deren. Tot het bestemmingsplan bui tengebied rechtskracht bezit zal de bouwaanvraag worden aangehouden, waarna deze bij het rechtsgeldig worden van het plan, zal worden geweigerd. De viering van het dertigjarig jubi leum van de Sportraad vindt vermoe delijk plaats op 21 januari 1984. Naar deze datum toe wil men een pro gramma realiseren dat zou kunnen be ginnen met een sportuitwisseling tussen de waddeneilanden In mei/juni 1983. Verder zullen bestaande activiteiten zo als de winterbosloop, Wampex, Texelse kampioenschappen turnen en sport- en speiinstuiven in 'n extra feestelijk kader worden geplaatst. Gedacht wordt ver der aan het aantrekken van nationale topevenementen op sportgebied. Door vertegenwoordigers van verschillende sporten moet nagegaan worden welke sporten op nationaal niveau naar Texel gehaald kunnen worden, en welke samenwerking mogelijk is. Het plan dient uiteraard zorgvuldig te worden getoetst aan de financiële mogelijkhe den. Het blad „Spits" dat door de Sport raad wordt uitgegeven zal voortaan worden geschreven door Anneke Rijk uit Den Burg. Zij neemt deze taak over van Niek van der Heijden uit Oosterend die het werk niet meer onder de door de Sportraad geboden condities wilde doen. Het college heeft geen bezwaar tegen plannen van de heer Plaatsman uit De Waal die zijn hotel ,,De Wael" aan het Hogereind met drie hotelkamers en privévertrekken wil uitbreiden. Het nieuwe ontwerp-bestemmingsplan de Waal geeft daarvoor de mogelijkheden. Het verlenen van een bouwvergunning wil men echter niet loszien van de par- keermogelijkheden bij het hotel. Reeds in 1977 werd Plaatsman er op gewezen dat het aantal parkeerplaatsen op zijn terrein gelijk moest zijn aan het aantal logeereenheden in zijn hotel. In 1977 wilde de hotelier zijn hotel tot 16 kamers uitbreiden, terwijl hij maar negen par keerplaatsen had. In 1978 kreeg hij toch vergunning voor de uitbreiding. uik. lining ui dcu gaaien van Plaatsman hun auto op de gemeentelijke parkeer- strook bij het Vermaningspad neer zetten Nu wil de Waalder hotelier zijn hotel tot 19 kamers uitbreiden, terwijl er slechts 11 parkeerplaatsen zijn. Op grond van de parkeerproblematiek zal Plaatsman in de toekomst in ieder geval geen toestemming meer krijgen zijn hotel nog verder te vergroten. Ten aanzien van de nu voorgenomen uit breiding moet worden bekeken of op het terrein extra parkeerplaatsen ge maakt kunnen worden. Ook wordt door de gemeente gedacht aan een financiële bijdrage, te innen van de hotelhouder omdat zijn gasten de auto op de gemeentelijke strook grond aan het Vermaningspad stallen. Tegen die tijd verwacht men echter meer duidelijkheid van de provincie te hebben en met behulp van die richtlijnen zal een nieuwe bouwaanvraag worden bezien. Los daarvan stelt de gemeeht vast dat de schuur wordt vergroot van 30 naar 55 meter. Men vraagt zich af of een schuur van dergelijke afmetingen in het betref fende gebied gewenst is. Zou een nieuwe bouwaanvraag op grond van het advies van de provincie ingewilligd wor den dan wil de gemeente toch overleg met Dros over de omvang van de uit breiding. Bakkers Ijzerhandel Geen problemen heeft het college met uitbreidingsplannen van Bakkers Ijzerhandel in de Weverstraat te Den Burg. Vorig jaar had het bedrijf al een aanvraag ingediend en er waren toen twee bedenkingen. Een deel van de winkel zou komen op terrein dat blij kens het bestemmingsplan Den Burg 1965 als voetpad was bestemd en verder was de goothoogte van de bijgebouwen 80 centimeter te hoog. Geredeneerd werd dat de bestemming voetpad" in het nieuwe bestemmingsplan Den Burg Centrum toch zou komen te vervallen en bovendien werd de goothoogte van de bijgebouwen doorgetrokken. Op 14 de cember werd dan ook een bouwvergun ning verstrekt. Bakkers Ijzerhandel heeft nu een extra uitbreiding aange vraagd, waarbij echter de zogenaamde 60% norm niet wordt overschreden. Opnieuw een artikel 19 procedure star ten is niet nodig. 13.30-14 30 uur F (pupillen) 14.30-15.30 uur Meisjes pup. 15.30-16.30 uur Junioren meisjes 16.30-17.30 uur E (pupillen) 17.30-18.30 uur D (pupillen) 19.00-20.00 uur C junioren 20.00-21.00 uur B-junioren Te beginnen woensdag 25 augustus. Indelingen hangen in het kastje bij „De Zwaan".

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7