Wielervereniging had geslaagd weekend 'J VAN HET RAADHUIS AflNIi Woensdag ^western J)T\ f f Wielertrofee naar Amsterdam In september start Jarino-woningen? rS m m Windsurfcluü mag toch naar De Cocksdorp surfen J. DE GRAAF WIL ANDER TOEWIJZINGSBELEID WONINGBOUWVERENIGING ,,DIE IN HET ZADEL KREPEREN Nieuwe predikant Waal en Koog en Den Hoorn Mededelingen ran B. enji. Te snel Glas het inzamelen waard. Hup, in de glasbak! Vechtpartij Voor een piek o|l de kiek j. nauta, uw vakfotograaf PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 24 AUGUSTUS 198; Onder flinke belangstelling van het publiek en weersgesteldheden die in vergelijking met de rest van de week bijzonder gunstig genoemd mogen worden, werd afgelopen zaterdag in en om Den Burg een groots wielerweekend gehouden. Ofschoon de opkomst in sommige categoriëen wat mager was, kenmerkte het gebeuren zich door een uitstekende sfeer en was het evenement een sportieve krachtmeting. Eén van de groepen waarbij de op komst wat tegen viel was de jeugd. Dat was te wijten aan de geringe opkomst van de jeugd van wielervereniging DOK uit Den Helder. Hierdoor werd slechts in twee leeftijdscategoriëen gestart in plaats van drie. Bij de jongsten bleven de prijzen op Texel. Stephan Kikkert werd eerste. Bas Graaf tweede en Udo Visser derde. De ouderen hadden meer con currentie van de vastewal te duchten. Evert Koopman werd eerste en Bas Vaars tweede, maar de derde prijs ging naar Den Helder. Ook wat betreft de deelnemende dames waren er veel afzeggingen uit de marinestad. In de kleine groep dames die aan de start verscheen wist Marleen Terwindt de tweede prijs te veroveren, terwijl de eerste en derde prijs naar Den Helder gingen. TEBO trofee Een leuke strijd met veel ontsnappin gen was te zien in de clubontmoeting tussen FC Trappist uit Amsterdam en bijna Slle 'senioren renners van de Texelse wielervereniging. De clubont moeting was één der aantrekkelijkste De Texelse windsurfclub heeft van het college van B en W toestemming gekregen in september een toertocht te houden van Dijkmanshuizen naar het strand bij De Cocksdorp. Aanvankelijk was toestemming voor deze tocht ge weigerd omdat in de nota Kleine Water sport paal 33 niet als surfstrand staat aangegeven. De gemeenteraad had hierbij bepaald dat op deze regel geen uitzonderingen mogen worden gemaakt in verband met de sportvissers. In een bezwaarschrift dat de windsurfclub op 12 juli indiende, stelt de club te weten dat de surfmogelijkheden bij paal 33 uit de nota is geschrapt, maar dat daarvan geen punt werd gemaakt omdat ont heffing mogelijk zou zijn. De bezwaarschriftencommissie die de argumenten van de windsurfclub heeft overwogen, liet de mogelijkheid van ontheffing van het surfverbod bij paal 33 in het midden. Wel zette deze com missie vraagtekens achter het nut van het verbieden van de tocht. Het is immers een éénmalig gebeuren waarbij de volledige medewerking is verleend door belanghebbenden als de Cocks- dorper Kustzeilvereniging en de sport vissers. Verder woog bij de commissie erg zwaar dat op een in april ingediende aanvraag om ontheffing pas op 21 juni een beschikking kwam. Het argument dat het verlenen van een ontheffing voor dit soort incidentele evenementen het ongeorganiseerd surfen bij paal 33 in de hand zou werken, werd niet relevant geacht. Marathon Overigens heeft de windsurfclub op het laatste moment toch toestemming gehad om te pauzeren op het strand bij De Cocksdorp tijdens de marathon die vorig weekeinde vanaf Den Helder werd gehouden. Voor het surfen van Den Helder naar Dijkmanshuizen werd wel ontheffing verleend maar niet voor het deel naar De Cocksdorp. Tegen deze beslissing werd door de windsurfclub beroep aangetekend. De uiteindelijke toestemming voor het gebruik van het strand bij De Cocksdorp kwam echter zo laat, dat de organisatoren van de tocht toen al hadden besloten het strand bij Dijkmanshuizen voor de onderbreking te gebruiken. onderdelen van het wielersportgebeuren en meteen na de start aan de Bernhard- laan was duidelijk dat de Amsterdam mers van plan waren hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Gestreden werd om de TEBO trofee, een wisselbeker die de laatste keer op Texel kon blijven. Die trofee werd afgelopen weekeinde echter door de Amsterdammers mee naar huis genomen, want als eerste kwam Rob Janbroers van FC Trappist over de finish. Hij werd op de hielen gezeten door de Texelaar Leen van Elk en derde werd Hans Koorn. De TEBO trofee werd met één punt verschil gewonnen door FC Trappist. De clubontmoeting werd over 45 ronden gereden en er deden veertien Amsterdammers mee. Een internationale ontmoeting tussen wielerenthousiasten was de race voor trimmers die over twaalf ronden ging. Er kwamen 20 coureurs aan de start waar onder verschillende Duitsers en een Fransman. Er waren veel premies te verdienen, die door het Texelse be drijfsleven beschikbaar waren gesteld. De overwinning ging naar H. van Heer- de en tweede werd Auke Brouwer. Hij was hiermee de eerste Texelaar en won daarmee een gratis lidmaatschap van de Texelse wielervereniging. Jeugdtoernooi Zondag stond geheel in het teken van het jeugdtoernooi, waarvoor zich totaal 195 wielrenners hadden ingeschreven. Er werd alleen door licentiehouders meegedaan en de Texelse wielervereni ging heeft twaalf licentiehouders in haar gelederen. Regelmatig doen deze mee aan wedstrijden aan de vastewal. Om 11.00 uur werd begonnen met de acht jarigen. Deze jongste renners hebben nog te weinig koersinzicht om een wed strijd op te bouwen. Na de start proberen ze zo hard mogelijk te fietsen en dat zo lang mogelijk vol te houden. De eerste prijs ging naar een renner uit De heer J. de Graaf die namens de Ouderenbond in de woonruimteadvies commissie zit, vindt het onjuist dat een woningzoekende een huis van de wo ningbouwvereniging kan krijgen terwijl zo iemand beschikt over een eigen (te koop staande) woning. Hij maakte er bezwaar tegen dat het op deze wijze mogelijk is dat een persoon zeer gerui me tijd over twee woningen beschikt en wil daarom dat verandering wordt ge bracht in de toewijzingsregeling. De heer De Graaf had de woon ruimteadviescommissie in deze tot actie willen brengen maar van die kant kreeg hij geen medewerking zodat hij nu onder eigen verantwoordelijkheid een brief aan B en W en gemeenteraad heeft ge schreven'waarin hij zijn grieven naar voren brengt. Aanleiding was voor hem de gebeur tenissen rond de woning Beatrixlaan 68 (voormalige houtrijke" woning) die in maart van dit jaar leegkwam omdat de huurder verhuisde naar de Schoorwal. Dit huis werd door de woningbouw vereniging toegewezen aan de heer Ed Moojen die het laagste rangnummer had en dus aan de beurt was. Maar Moojen zit bijna een half jaar na de toewijzing nog steeds in zijn eigen woning, het te koop staande pand Vloedlijn 46. Bea trixlaan 68 staat dus leeg. De Graaf ontkent niet dat dit alles in overeen stemming is met de voorschriften, maar vindt het toch onaanvaardbaar dat een Start van de senioren-clubontmoeting Trappist-Texel. In deze wedstrijd eindigden de Texelaars Leen van Elk en Hans Koorn resp. tweede en derde. Hoorn, de andere twee prijzen naar Amsterdam. i, Bij de negenjarigen ook veel geweld en weinig inzicht. De eerste prijs was voor een meisje uit Volendam, de twee de en derde prijzen gingen naar Den Helder. Bij de tienjarigen deden twee Lees verder pagina 5 Ingaand zondag 5 september hebben de Hervormde gemeenten „Waal en Koog" en Den Hoorn een nieuwe predi kant. Het is kandidaat T. Verbeek (28) uit Katwijk die op die zondag in de kerk van De Waal bevestigd zal worden tot predikant en tevens zijn intrede zal doen. De bevestiging geschiedt door prof. dr. F. O. van Gennep uit Leiden. Kandidaat T. Verbeek werd 4 januari 1954 geboren in Valkenburg in Zuidhol land. Hij bezocht de HBS in Leiden en studeerde Grieks en Latijn op het Her vormd Opleidingscentrum „Nieuw Ruimzicht" te Doorn en vervolgens theologie in Leiden, waar hij leerling was van Berkhof (dogmatiek en bijbelse theo logie). Verbeek heeft zijn kerkelijk examen gedaan en is nog bezig met zijn doctoraal. De nieuwe predikant is ge huwd en vader van een 8 maanden oude zoon. De familie is gisteren naar Texel verhuisd en heeft de pastorie in de Herenstraat te Den Hoorn betrokken. Hinderwet Tot en met 20 september 1982 ligt op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede op maandagavonden van 19.30 tot 22.30 uur, op het gemeentehuis, kamer 209, de volgende aanvrage voor een vergun ning ingevolge de hinderwet ter inzage: Esso Nederland B.V. voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een ondergrondse be waarplaats met electrische aftapinrich ting voor vliegtuigbrandstof. De locatie betreft het vliegveld aan de Postweg te Texel. Aangezien er vooralsnog van uit wordt gegaan dat er geen bezwaren be staan, en geen adviezen zullen worden ingebracht, wordt de zogeheten „ver korte procedure" gevoerd. Dit betekent, dat de aanvraag voor een vergunning alsmede de ontwerpbeschikking hierop tegelijkertijd ter inzage worden gelegd. Gedurende de inzagetermijn kunnen gemotiveerde bezwaren tegen zowel de aanvraag als de ontwerpbeschikking worden ingediend bij burgemeester en wethouders, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek moet tegelijkertijd met het bezwaar worden ingediend. Tegen de genoemde aanvraag en ontwerpbe schikking kunnen op verzoek mondeling gemotiveerde bezwaren worden ingebracht. Hiervoor kan tot 14 sep tember een afspraak gemaakt worden. Zij, die schriftelijk en/of mondeling bezwaren hebben ingediend, zullen te zijner tijd eveneens in de gelegenheid worden gesteld om bezwaren tegen de desbetreffende beschikking in te die nen. Dit laatste geldt ook voor degene, die kan aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren op voor noemde wijze in te dienen. Nadere informatie wordt u desge vraagd graag door de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie verstrekt. Dinsdag 24 augustus Om 19.30 uur begint in het raadhuis een openbare vergadering van de raads commissie voor welzijnszaken. Onder andere wordt gesproken over de toe komst van de Redmer IJska school in De Waal. Om 20.00 uur begint in het raadhuis een openbare vergadering van de raads commissie voor openbjre werken. Tot en met 7 september is in de Katholieke kerk in De Koog de tentoon stelling „De man van Nazareth". Da gelijks toegankelijk, 's Avonds van 18.30-21.00 uur en zondags van 14.00- 16.00 uur en 's avonds. Woensdag 25 augustus Vanaf 19.30 uur vergadert het bestuur van de Welzijnsstichting in het raadhuis. Avro's Toppop discoshow is in Questioi te Den Burg vanaf 21.00 uur. Donderdag 26 augustus Een groep landelijke PvdA-prominenter brengt een bezoek aan Texel. Zie pro gramma elders in deze krant. Om 18.30 uur start vanaf het strandji van Dijkmanshuizen een jeugdsurfwed strijd. VASTE DATA Internationale volksdansen: Volks dansgroep Texel, woensdagavond 8.0! uur in het dorpshuis van De Waal. Aanvragen en inlichtingen voor war me maaltijdvoorziening: Maandag woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.01 uur in de Hollebol, Burgwal 32, telefoo 02220-2696. In Oudeschild wordt iedere dinsda middag van drie tot vier bejaardengy gegeven. Ex-Zuidamerikaanse soldaten zijn on der leiding van een sergeant na de verloren oorlog tegen de noordelijken niets ontziende bandieten geworden. Zij overvallen het geldtransport van een Yankee escorte en met de rijke buit zoeken ze hun enige overgebleven kapi tein op. De Zuidamerikanen willen hem overreden met het buitgemaakte geld een nieuw leger op te richten om de oorlog tegen het noorden opnieuw te beginnen. Kapitein Cain doorziet echter hun misdadige bedoelingen. Ze willen hem weer hun aanvoerder laten zijn bij de toekomstige plunderingen en roof overvallen. Als hij pertinent weigert. huis zo lang leeg kan staan en wil dan ook dat de regeling wordt gewijzigd. In zijn brief wijst hij op de grote woning nood („200 urgente woningzoeken den") en zegt te veronderstellen dat het bestuur van de woningbouwvereniging met de situatie ook niet gelukkig is. „Daarom is het de hoogste tijd om eens aan het toewijzingsbeleid te gaan sleu telen. En dan op zodanige manier dat dit soort situaties tot het verleden gaat behoren." Merkwaardig Gevraagd om commentaar op de klacht van De Graaf, vertelde Ed Moojen ons niet te begrijpen waar De Graaf zich druk over maakt. „Ik moet mijn woning aan de Vloedlijn uit financiële noodzaak verkopen maar tot dusver is het niet gelukt een koper te vinden hoewel een heel reëel bedrag wordt gevraagd. Dat kan ik toch niet helpen? Het zou te dol zijn dat je om die reden geen huur woning zou kunnen krijgen als je aan de beurt bent. Dat het bestuur van de woningbouwvereniging niet gelukkig zou zijn met de bestaande regeling, geloof ik dan ook helemaal niet." Het enige voordeel dat Moojen heeft gehad van het noodgedwongen aan houden van zijn eigen woning terwijl hij reeds over de huurwoning kon be schikken, was dat hij de huurwoning intussen eigenhandig heeft kunnen ver bouwen. Het gemeentebestuur gaat er nog steeds vanuit dat Jarino begin septem ber zal beginnen met de bouw van het winkel- en woningencomplex aan de Gasthuisstraat/Hoogerstraat in Den Burg. In de raadsvergadering van dins dag zei wethouder Gerard van der Kooi dat Jarino dit heeft beloofd maar dat de gemeente weinig machtsmiddelen heeft om de uitvoering van deze bouw ook werkelijk af te dwingen. Als de bouw niet doorgaat, zou dat bijzonder spijtig zijn, temeer daar het contingent voor de premie A woningen die in dit plan zijn opgenomen dan voor Texel verloren gaat. Het is dus niet mogelijk dit contingent elders op Texel te verwezen lijken. Naar aanleiding van de door de raad goedgekeurde „vragenlijst voor nieuw bouw en vernieuwbouw 1983-1985" dat de gemeente aan de Centrale Directie voor de Volkshuisvesting moet sturen, uitte Henk Beumkes zijn ongerustheid over de bouwontwikkelingen op Texel. Het is verheugend dat de provincie akkoord gaat met de bouw van 97 woningen in De Mars, maar de woning nood zal daarmee nog lang niet zijn opgeheven. Hij vroeg zich af hoe de grootte van de aan Texel toe te wijzen contingenten wordt bepaald en of er niet wat kan worden ondernomen om die contingenten groter te krijgen. „Wordt er wel hard genoeg voor ge knokt?" Jan van Asselt maakte zich vooral ongerust over het mogelijk niet gebruik maken van het contingent waarin de door Jarino geplande wo ningen in de Gasthuisstraat thuishoren. Hij vond dat het gemeentebstuur er flink achteraan moest. Ook Ate Rienstra zei dat deze woningen voor Texel niet verloren mogen gaan. Wethouder Van der Kooi meende dat de gemeente moeilijk om nog grotere contingenten kan vragen, gezien het feit dat Texel heel wat meer heeft toegewe zen gekregen dan de meeste andere gemeenten in het land. Alleen in de vrije sector zijn nog bouwmogelijkheden, maar daar bestaat nauwelijks animo voor. Alleen premiebouw is financieel nog aantrekkelijk. Ate Rienstra vond dat een bouwplicht moet worden geregeld voor die gevallen waarbij het gaat om woningcontingenten. Van Asselt sloot zich daarbij aan, maar volgens de bur gemeester is zoiets niet mogelijk. Van der Kooi beloofde Jarino te zullen bena deren om nogmaals aan te dringen op spoedige uitvoering van de plannen. Bij een verkeerscontrole die zater dagochtend op de Pontweg werd ge houden, werden twee snelheidsovertre ders bekeurd. De snelste reed 94 op een plaats waar 70 het maximum is. vermoorden ze zijn vrouw om daari zijn zoontje dood te schieten. Kapite Cain laten ze zwaar gewond achter. H toeval wil dat een vreemdsoortige pr dikant Sims geheten, nog net op komt om Cain's leven te redden, predikant ontpopt zich echter als ei „koppenpremiejager" die gezoch moordenaars op wiens hoofd een pr mie is gesteld opspoort en uitlevert, de vreemdsoortige godsdienaar Cain verneemt, dat deze geen geld maar uitsluitend wraak wil nemen op moordenaars van zijn gezin, besluiten samen op jacht te gaan. Het wordt e jacht zonder genade en de moordenai worden zonder scrupules neergeknald echter op één na. Deze laatste moori naar kan Cain niet persoonlijk dod want als hij hem eindelijk ontdekt sti deze killer voor een militair vuurpeloti „Die in het zadel kreperen" is te zien woensdagwestern. Toegang 16 jaar. Negen jongens van achttien tot jaar zijn in de nacht van vrijdag op terdag geverbaliseerd wegf verstoring van de rust in de Dor| straat te De Koog. De jongens die Purmerend afkomstig waren, vie voorbijgangers lastig en probeert een gevecht uit te lokken. Toen politie arriveerde, gooiden ze enkele wurgstokjes in een nabijgelet tuin. Een paar jongens probeerde een auto te ontkomen, maar deze w door de politie klemgereden. Met zelfde groepje heeft de politie anc halve maand geleden ook moeilijk den ondervonden. Net als toen, w hen ook nu te verstaan gegeven dal Texel maar het beste konden verlatei (Advertentie I.M.) Donderdag, vrijdag en zaterd; a.s. kunt u van u zelf of van kinderen een schitterende kleure foto laten maken voor maar gulden. Dat is natuurlijk geen gel Leuk en ongedwongen met kleurige achtergrond. Kom dus één van die dagen ev langs. Profiteer van deze geweld* aktie. voor een piek op de ki< In volle vrede is, naar we geloven, naar een ander leven gegaan, begeleid door gebeden en gedachten van familie en vrienden, mijn goeie man en onze lieve, fijne papa Ben Witte. Hij was bijna 48 jaar. Nel Witte-Bakker Henriëtte, Caroline en Mariska Ben, Papa: „We vergeten de mooie jaren niet". Texel, 24 augustus 1982, Herenstraat 32, 1797 AJ Den Hoorn. De Avondwake voor Ben wordt gehouden op donderdagavond half 8 in de R.K. kerk in Den Hoorn, waar Ben is opgebaard. De kerk is open van 's middags 5 - 8 uur. De H. Eucharistieviering zal worden gehouden vrijdagmiddag om 2 uur in de Parochiekerk, Molenstraat Den Burg, waarna we Ben bege leiden naar z'n laatste rustplaats. Gelegenheid tot condoleren na de Avondwake in Den Hoorn en na de teraardebestelling in de Witte Burcht. In plaats van bloemen liever een bijdrage aan het kankerfonds. God die ons het leven gaf, schiep ook een weg om verder te gaan. Tot ons groot verdriet is veel te vroeg van ons heengegaan mijn lieve schoonzoon en onze fijne zwager en oom Ben Witte, echtgenoot van Nel Witte-Bakker, vader van Henriëtte, Caroline en Mariska. Ben, we zullen je humor, hartelijkheid en be hulpzaamheid missen. C. J. Bakker-Witte Piet - Martha Thea Duw Joop - Willem Wim - Tiny Annie Frans - Tiny neven en nichten Texel, 24 augustus 1982, Diek 21, Den Hoorn.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2