Veel deelnemers bij AGO surf wedstrijd Zwempromotie weer groot succes Geslaagde marathon Vrienden van het Paard P. Verhagen winnaar viswedstrijd Rayonwedstrijd ponyclub Nieuw bestuur Deuce Wielerclub streed in De Cocksdorp Boys team start onzeker Veel belangstelling voor open dag bij Bornrif Kampioenschappen catamaranzeilen Acht keer te hard Texelaars eerste bij catamaranzeilen in Bergen Cocksdorp scoort in eigen doei Goede start Tevoko heren Jazzgym in Oosterend Kampeerweekend van zwemclub De Blijde Rijders gaan picknicken Glas het inzamelen waard. Hup,in de glasbak! JINSDAG 7 SEPTEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 9 sen eer bo <>9 hei de Zondag hield de Wïndsurfclub Texel een AGO wedstrijd De Cocksdorp-Dijk- manshuizen. De start was om elf uur op het strand bij de Cocksdorper Kustzeil- vereniging. Er was een record aantal deelnemers; 41. Bij de start stond een oosten wind, kracht 4%. Dit hield in dat het eerste stuk vanaf het strand naar de boot die op de punt van de Vlakte van Kerken lag, gekruisd moest worden, verder hadden de surfers op dit stuk het tij tegen. Het tweede gedeelte vanaf de boot naar Dijkmanshuizen kon met ruime wind gevaren worden, die wind was ondertussen wel aangewakkerd tot 5 Nadat de surfers de boot gepasseerd hadden, kwam er veel deining en bij de Kaap werd dit nog erger, wat het surfen bepaald niet makkelijker maakte. Bij Dijkmanshuizen moesten 2 boeien gerond worden en hier vandaan kon men ruime wind richting strand waar men tussen de boei met vlag en de dijk trap finishte. Voor de toeschouwers was Onder goede weersomstandigheden werd zondag de laatste paardenmara- thon in 1982 gehouden. De deelnemers hebben genoten van een mooie en gevarieerde rit op het zowel buiten maar grotendeels in het bos uitgezette par cours. 's Avonds werd in motel Texel de uitslag bekend gemaakt. Eerste bij de 4-wielers werd W Goënga uit Den Hoorn, 2. Jac. Lap uit Den Hoorn en 3. P Bakker, de Westen. Bij de 2-wielers werd W. Zijm eerste en hij kwam defini tief in bezit van de wisseltrofee. Tweede werd H. Spigt sr. uit De Waal en derde werd Jac. Mosk uit Den Burg. De prij zen werden beschikbaar gesteld door motel Texel, De Koog de drogisterij Van der Slikke in Den Burg. P. Verhagen is zondag eerste gewor den bij de wedstrijd van de sportvis sersclub die bij de IJzeren Kaap werd gehouden. Hij ving zes vissen met een totale lengte van 97 centimeter. In totaal waren 23 vissers naar de dijk ge komen, waarvan 16 senioren, 6 jeugd- vissers en één gastvisser. Bij de senio ren werden 34 vissen gevangen met een totale lengte van 576 centimeter. Tweede werd C. J. Huisman (84 cm., 6 vissenl en derde A, Maat (53 cm., 3 vissen). Bij de jeugd werd Martin Maat eerste met twee vissen van 16 centimeter. Tweede werd Martin van der Zwaag (29 cm) en derde Rob Eelman (17 cm). De andere drie jeugdvissers vingen niets. Bij de senioren ging iedereen met vis naar huis. De volgende wedstrijd wordt 19 september om 8.00 uur ge houden bij de Hornt achter de asfalt- fabriek in Oudeschild. Zaterdag hebben de ponyclub ,,De Kleppertjes" en de paardenclub „De Waddenruiters" deelgenomen aan een rayonwedstrijd te Julianadorp. Op deze geslaagde middag, waaraan vier paar den- en ponyclubs meededen, werden door de Texelse ruiters de volgende re sultaten behaald: Dressuur: Pony's klasse B: Elsbeth de Lugt met Julliette, 120 punten, vijfde prijs. Marit de Porto met Tornado, 118 punten, zesde prijs. Pony's klasse L 1: Sandra Heetveld met Dave, 122 punten, 2e prijs; Karen Bakker met Dominant, 121 punten, 3e prijs; Menno-Sjoerd Heetveld met Sno wy, 120 punten, 4e prijs; Jacqueline Schoorl met Ceasar, 117 punten, 7e prijs. Paarden klasse B: Jeanet Zuidewind met Darwin, 124 punten, 3e prijs; Ria Trap met Parata, 120 punten. Paarden klasseL: Anjo Kikkert met Panique, 120 punten, 2e prijs. Springen: dit laatste stuk spectaculair. De eerste surfer die hier aankwam was Willem Houwing. De eerste van de B-poule was Nanco Eelman en de beste dame was Lyda Dijt. Van de 41 deelnemers hebben er 34 de finish gehaald. Na afloop wer den diverse prijzen van de AGO en twee taarten van bakkerij 't Gouden Boltje verloot onder de deelnemers. Muurvast De flinke ebstroom (door oosten wind en springtij) zorgde ervoor dat de twee volgboten muurvast bij de Vlakte van Kerken kwamen te liggen. De boot bemanning heeft toen de laatste surfers voorbij waren de boten daar maar achtergelaten en zijn naar de dijk ge wandeld. 's Avonds konden de boten worden vlotgetrokken. Uitslagen: A-poule: 1. Willem Houwing, 2. Peter van Everdingen, 3. Marc van Rijssel- berghe. B-poule: 1. Nanco Eelman, 2. Alwin Geutjes, 3. Klaas Jan van der Vis. Tennisvereniging Deuce heeft sinds 27 augustus een geheel nieuw bestuur dat bestaat uit mevrouw A. Coutinho (voorzitster), S. Dros (secretaris), R. Nichols (penningmeester)R. Lof en H. Goslinga. Dit bestuur werd gekozen op de bijzondere ledenvergadering. De bouwcommissie van Deuce is momen teel bezig met het uitwerken van nieuw- bouwplannen waarbij ervan uitgegaan wordt vier banen, een oefenkooi en een clubhuis te realiseren. Uitbreiding van het huidige banencomplex bij de ijsbaan is niet mogelijk. Met de gemeente wordt overlegd over mogelijke alternatieven. Mede met het oog op deze plannen is de "ledèrfstbp van dé tennisvereniging op geheven. Woensdagavond reed wielervereniging Texel de wekelijkse competitiewedstrij den in De Cocksdorp. Deze uitwijk was noodzakelijk i.v.m. asfalteringswerk op het Hogeberg parcours en in Oude schild. De start was nabij de riool zuivering aan de Stengweg waarna een scherpe bocht naar links genomen moest worden die omhoog ging naar de dijk. Achter de dijk liep de route dan over de „Vlielandboulevard" met daar na (nè een haakse bocht naar links) weer de Stengweg op. Het was een vrij zwaar .rondje waardoor de verschillende rennersgroepen aardig uit elkaar gesla gen werden. De afstand naar De Cocks dorp geeft voor een aantal renners toch wel vervoersproblemen. Voor de wed strijdleiding daarom opnieuw de taak een alternatief wielerrondje te vinden zolang Zuidhaffel onbruikbaar is. Woensdagavond zal de wedstrijd gere den worden in 't Horntje. De start en finish zijn nabij het NIOZ. Start jeugd 18.30 uur, senioren 19.00 uur. Een, vergeleken bij het vorige seizoen veranderd Boys team heeft geen kans gezien het toch niet sterke Kwadijk, moeilijk te maken. Een paar geroutineerde spelers; Kees en Wim van Heerwaarde en Nico Zoetelief zijn met voetballen gestopt. Pieter Duin heeft weer last van een oude blessure en Jos Wessels is met vakantie en voorlopig niet beschikbaar. Door dit alles heeft de Boys een zeer jong team dat door de nieuwe trainer Piet van Vliet weer hele maal gevormd moet worden. In de wedstrijd tegen Kwadijk hadden de boys de pech dat ze al in de derde minuut door een ongelukkig frommel- doelpunt op een 1 —0 achterstand kwa men. In de loop van de wedstrijd kregen ze door Jaap van Kranenburg een paar goede kansen op de gelijkmaker, doch zijn schoten misten de zuiverheid of waren niet hard genoeg om de Kwadijk doelman het nakijken te geven. Met een afwisselend programma, een feestelijk opgetuigd zwembad en een enthousiaste inzet heeft het personeel van zwembad Molenkoog het wederom voor elkaar gekregen van de Nationale Zwemvierdaagse (voor de negende maal) tot een succes te maken. Dit festijn van ongedwongen afstandzwemmen, dat is bedoeld als promotie voor de zwemsport trok weliswaar iets minder deelnemers dan vorig jaar (445 tegen 490) maar mocht zich door allerlei extra activiteiten verheugen in een flinke belangstelling. De nadruk komt daardoor steeds minder op het viermaal afleggen van een bepaald aantal zwemmeters te liggen, maar meer op het feit dat zwembad Molenkoog ook zonder het zelf uitvoeren van school- of vlinderslag een geschikte omgeving is voor een gezellig feest. Pony's klasse B: Hannita de Wit met Isabel, 4e prijs; Karen Bakker met Do minant, 6e prijs; Jacqueline Schoorl met Ceasar 7e prijs. Pony's klasse L: Anja van Exel met Fury Ie prijs; Sandra Heetveld met Dave 2e prijs. Vlak voor het eindsignaal werd het pleit beslist toen de zwak leidende scheidsrechter Kwadijk ten onrechte een strafschop toekende. De werd prompt benut en Kwadijk zag ook nog kans de bal voor de derde maal echter de goed keepende Frans Stolk te werken. Vrijdagavond, de laatste avond, lag die nadruk uiteraard wel op de vier daagse. De deelnemers werden gehul digd. Veel ouders waren, net als bij het gelijknamige wandelevenement, aan wezig om hun kroost na het afleggen van de vier maal tweehonderdvijftig tot vijfhonderd meter of de vijfhonderd tot duizend meter met een bloemetje te belonen. Traditioneel waren er bloemen van de organisatie voor .de oudste. en jongste deelnemer, door Gert Pansier uitgereikt aan (wederom) C. Merckx (82) en Sandra Terpstra (6). Ook was er een wedstrijd wie met de gekste hoed of pet te water ging en daarbij wist Peter Jan Geus een taart te winnen. De crea ties varieerden van de bekende gleuf- hoed tot trossen balonnen op het hoofd. Het feestelijke tintje van de zwem- happenmg werd vrijdagavond ingeluid door het Paracentrum Texel die on dank? de straffe wind precisiesprongen op de zonneweide uitvoerde. In het ondiepe bad waren enkele hob byisten actief met radiografisch be stuurbare boten, waarvan vooral een snelle speedboot veel bekijks trok. Een goede traditie was ook de rommelmarkt waar veel kinderen speelgoed en strip- Talrijke belangstellenden hebben afgelopen zondag kennis gemaakt met de paardensport in al zijn facet ten, tijdens de open dag die door Ruitercentnim Bornrif in De Koog was georganiseerd. Door de ruiters van de manege werd een fraaie en bijzonder kleurrijke carrousel gere den, waaruit bleek dat mensen en paarden goed op elkaar waren inge speeld. In de open les werden verschillende gymnastische oefeningen te paard ge daan en werden ook enkele rijbaan figuren gereden. De kleinsten deden een „stoelendans" met pony's. Hoewel ze hun best deden, diende er volgens het oude stoelendansprincipe telkens eentje af te vallen. Na de pauze, waar in de bezoekers in de gelegenheid werden gesteld zelf op een paard te zitten, was het tijd voor het hoogte punt van het hippisch gebeuren. Door de voltige groep II Cavallino werd een demonstratie gegeven. Een goedlopend programma met mooi verzorgde figuren Op de nationale voltige kam pioenschappen, waar ze volgende week verwacht worden, zullen ze dan ook zeker hoge ogen gooien. Als laatste programmapunt was er een zeer verzorgde „pas de deux" die werd gereden door een ruiter en een amazone in traditioneel zwarte kledij. Ze brachten in snel tempo een afwis selend programma, terwijl ook hun paarden zeer verzorgd oogden. Aan de dag werd door een groot aantal vrijwilli gers meegewerkt en verschillende bedrijven traden op als sponsor. Deskundig commentaar werd verzorgd door Bea van Neerden en het evenement werd om 14.00 uur door Ger Poster geopend. boeken, waarop ze waren uitgekeken, aan de man brachten. Ook de inwendige mens werd in dit gezellige kraamgebeu- ren niet vergeten. Twee meisjesgroepen jazzgym veerden op een kleiner gedeelte van de zonneweide een demonstratie uit waarbij één dans door hen zelf was gemaakt. Naar buiten De demonstratie stond onder leiding van Ina Platte die met de nodige voort varendheid het swingende programma afwerkte. De belangstelling voor de de monstratie was groot. Het zou gewenst zijn dat de jazzgym op Texel wat meer naar buiten treedt. Veelal beperken de optredens zich tot gymzalen maar een en ander komt ook in de buitenlucht uitstekend tot zijn recht, waarbij een groter publiek dan de veelal gebruikelij ke aanhang met de gymnastische cho- reofrafieën kennis maakt. Voor het tweede jaar werd de Molenkoog-loop gehouden over de afstanden vijf en tien kilometer. De veldloop die de deel nemers voert door het oude land van Texel, trok langs de route en vooral bij de finish veel publiek. Joost Brouwer, De Cocksdorper Kustzeilvereniging heeft wederom het Texels kampioen schap catamaranzeilen georganiseerd. Het wordt gehouden in het weekend van 11 en 12 september. Inzet van de wedstrijd is de wisselbokaal van Meyert Boon die vorig jaar door hem be schikbaar is gesteld. Verder zijn er vijf overall prijzen te winnen die uit bekers bestaan. De briefing op beide dagen is om 10.00 uur waarna de start half elf plaatsvindt. Er worden drie wedstrijden per dag gevaren waarvan één afval- wedstrijd. Het inschrijfgeld bedraagt inclusief soep, brood en koffie f20, voor één- persoonsboten en 735,— voor tweeper soons-boten. Er is zaterdag vanaf half negen vervoer op het strand aanwezig. De start en finish worden verzorgd door Meyert Boon en Martin van de Wal. winnaar van vorig jaar deed niet mee. Grote favoriet op de tien kilometer was zijn plaatsgenoot Cees Timmer maar hij werd op een halve seconde (I) geklopt door een voor Texel onbekend talent, Harry Dijk uit Enschede. André brouwer uit Oosterend werd derde Daan Wei- boren moest bij de veteranenloop zijn titel afstaan aan Nico Ridder met een achterstand van slechts negen secon den. Armspieren Ook werd een wedstrijd touwhangen gehouden waarbij Jelte van der Kooi over de sterkste armspieren bleek te be schikken; hij hing drie minuten en 29 seconden. Op de overige dagen van de vierdaagse had de leiding van het bad ook voor allerlei activiteiten gezorgd wat varieerde van kanovaren tot een kleine kermis. Overige uitslagen veldloop: 10 km: 1. Harry Dijk, Enschede 36.16; 2. Cees Timmer, Oosterend 36.16.5; 3. Andre Brouwer, Oosterend 36.57. 10 km veteranen: 1. Nico Ridder 39.12; 2. Daan Welboren 39.21; 3. Niek Welboren 40.10. 5 km heren: 1. Loek van Vliet, Den Burg 23.56; 2. Uwe Fitzek, Duitsland 24.52; 3. Eduard Dijker, Den Burg 25.06. 5 km dames: 1. Emelie Veeger, Den Burg 26.54; 2. Saskia Ridder Den Helder 28.12; 3. Nel Bruining, Den Hoorn. 28.26. Publiek dat dit spektakel wil volgen wordt gastvrij ontvangen op het terrein van de zeilvereniging waar een bord met uitslagen hangt. Er wordt gezeild vol gens de Portsmouth yardstick. Met deze berekening worden de verschillen in snelheid tussen de schepen geëlimi neerd en tellen alleen echte zeilpres taties. Er worden ongeveer 25 boten aan de start verwacht. Dirk Pool mocht zich afgelopen jaar Texels kampioen noem- men. De prijsuitreiking is zondags om 17.00 uur bij het clubgebouw. Bij een snelheidscontrole die de politie zaterdag op de Pontweg uitvoer de, werden acht automobilisten be keurd die te hard reden. De snelste reed 91 kilometer op een stuk waar zeventig kilometer is toegestaan. De demonstratie jazzgym trok veel bekijks. Volop genieten van het zwembad en de Martin Warnaar uit De Cocksdorp en Wop Rienks uit Den Burg hebben af gelopen weekeinde zeer goede resulta ten geboekt tijdens kampioenschappen catamaranzeilen die in het Noordhol landse Bergen werden gehouden. Bij de vier manches die werden gevaren, kwa men ze driemaal als eerste over de finish en eenmaal als tweede. Dit hield in dat ze kampioen werden in hun klasse. Warnaar en Rienks deden mee met hun Supercat 20. Bij de laatste manche raakte Wop Rienks geblesseerd doordat zijn arm uit de kom schoot. Warnaar zeilde toen met de oud-Texelaar Willem van Staveren als fokkemaat. Ondanks een flinke achterstand werden ze tijdens die manche toch eerste. Op welke plaats Warnaar en Rienks in het overall klas sement zijn geëindigd is nog niet be kend. Aan het gebeuren dat qua sfeer en organisatie veel deed denken aan de Ronde om Texel deden zeven Texelse boten mee. Er waren totaal 145 deel nemers en dat maakte de Bergense wedstrijden tot het grootste Nederland se catamarangebeuren na de Ronde om Texel. De vier manches die gevaren werden waren olympische banen; grote driehoeken die door boeien gemarkeerd waren en die ieder zo'n twee uur zeilen vergden. Door de deelnemers werd op het strand gekampeerd. Net als bij de Ronde om Texel was het zeilevenement in Bergen gecombineerd met een jazz festival. Zaterdag speelde SVC met tien man de eerste wedstrijd van dit seizoen tegen UW uit Uitgeest. Het was een zeer matige wedstrijd met daarbij ook nog een zwakke wedstrijdleiding. De eerste twee doelpunten werden door SVC ge scoord, zij het dan in eigen doel. Ook werden er drie penaltys aan UW toegekend. Vier echte" doelpunten kwamen tot stand door goed lopende combinaties van UW. Eindstand: 9—0 voor UW. De herenteams van Tevoko startten de volleybalcompetitie succesvol. Het naar de tweede, klasse gepromoveerde tweede team maakte korte metten met Zeemacht 1, terwijl het nieuwe derde team een zwaar bevochten overwinning boekte op Zeemacht 2. Het eerste he renteam start de competitie thuis op 23 september. Dames 3 moest in haar eerste thuiswedstrijd helaas de punten in Den Helder laten, maar het goede spel opent perspectieven. Binnenkort start gymvereniging Oos terend met lessen jazzgymnastiek in dorpshuis De Bijenkorf. De lessen wor den gegeven voor twee leeftijdsgroe pen: van 12 tot 16 jaar en ouder met de volgende trainingstijden; 12-16 jaar elke vrijdagavond van 19 00-20.00 uur en 16 jaar en ouder van 20.00-21.00 uur. Opgave is mogelijk bij het secretariaat van GVO 02223-375 of bij Peter Vos 02277-539 (na 18.00 uur). De zonneweide van zwembad Molen koog zal het komende weekend een ongebruikelijk beeld te zien geven. Zwemclub TX 71 houdt op deze plaats het traditionele kampeerweekend dat wederom bol zal staan van verschillende activiteiten die niet allemaal met zwem men van doen hebben. Voor de jeug dige kampeerders is een programma in elkaar gezet met o.a, een nachtspel en disco. Het weekend wordt vrijdagavond officieel geopend met het hijsen van een vlag en trompetgeschal. Paardensportvereniging De Blijde Rij ders houdt zondag de jaarlijkse pick- nickrit, die om 11.45 uur begint bij Hotel Bos en Duin. Het bestuur van de vereniging rekent erop dat de deelnemers een volle picknick-mand meenemen zodat (als het weer mee werkt) de rit zijn naam eer aan kan doen. Mochten de weersomstandig heden zondag „verdacht" zijn dan wordt men verzocht voor 10.00 uur de volgende nummers te bellen: (02220) 2732 of 4563.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9