De Mok wipt Question uit de bekerstrijd UINIA Jaarlijks reisje s VERVOLG VAN PAG. 1 Hondendag in ongedwongen sfeer T etak-competitie vertraagd Graftdijk-Tex. Boys: 3-1 Overzee wint eerste uitwedstrijd Opgevoerd Lekker ruig PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 14 SEPTEMBER lL| organiserende en uitvoerende activitei ten zal worden belast. Een van de grootste zorgen is dat nieuwe geld bronnen moeten worden aangeboord om dit onmisbaar gebleken werk te kunnen voortzetten. Het liefst zou men zien dat dit geld niet alleen komt van bestaande overheidsfondsen en landelijke particuliere instellin gen maar zoveel mogelijk van gewone Texelaars. Gehoopt wordt dat veel mensen zich verantwoordelijk zullen voelen voor de voortzetting en uitbrei ding van dit project. Zeldzaam Het soort spierziekte waarom het hier gaat is een zeldzame zg. neuromus- culaire aandoening, die zich in de vroege jeugd openbaart, ongeneeslijk is en een voortschrijdende spierzwakte tot gevolg heeft. De patiënten hebben aan vankelijk moeite met staan en lopen, later verergert de toestand zodat een rolstoel nodig is en beginnen ook andere spieren het te begeven. De patiënten zijn volledig van anderen afhankelijk, ook 's nachts. De ouders of verzorgers moeten vijf keer opstaan om de pa tiënten om te draaien in bed omdat zich anders complicaties voordoen. De ziek te, waarvan de oorzaak onbekend is, is erfelijk. Bij sommigen typen spierdys trofie kunnen alleen jongens de ziekte krijgen (de kinderen die op Texel waren, waren op één uitzondering na allemaal jongensl maar meisjes kunnen de ziekte wel overdragen. Als in een gezin een kind met spierdystrofie wordt geboren is de kans groot dat een volgend kind de ziekte ook heeft. De geboorte van een volgend kind zou kunnen worden voor komen, ware het niet dat de ziekte meestal rijkelijk laat wordt ontdekt. Het volgende kind is er dan al, zodat er in Nederland meerdere gezinnen zijn met twee of zelfs meer spierdystrofiepa- tiënten. Het is duidelijk dat laatstge noemde categorie als het zwaarst ge troffen kan worden beschouwd. Onder de kinderen die vorig jaar op Texel waren, waren twee broertjes en dit jaar eveneens. .Zwaluw" De kinderen hadden hun verblijf in drie appartementen van hotel De Zwaluw in De Koog. Hotelier Th. van Hoorn bood deze accommodatie aan tegen gere duceerde prijs en maakte zich door allerlei extra inspanningen bijzonder verdienstelijk voor de groep. Elk kind De presentatie van de Kyno- logenclub West Friesland op het sportveld van De Waal is zondag een groot succes geworden De dub was zelf met zestig leden en veertig honden present en zeker tweehonderd Texelaars waren., al dan niet met trouwe viervoeter, op het luwe terrein aanwezig om ken nis te maken met de activiteiten van de kynologenverenigmg. Een en ander was georganiseerd in samen werking met de Texelse honden club en ,,West Friesland" heeft ah laten weten volgend jaar weer een dergelijke dag te willen houden. Acht van de negen aangekondigde rasgroepen waren vertegenwoor digd Begonnen werd met een ras- senbespreking waarin uitleg werd gegeven inzake karaktereigen schappen, het uiterlijk en de bij zonderheden van een ras. Tegen de middag werd een demonstratie ge drag en gehoorzaamheid gegeven door leden van de vereniging en hierbij waren verschillende moeilijk heidsfactoren ingebouwd, zoals het door elkaar bevelen geven waarbij de hond toch het stemgeluid van baas of bazin wist te herkennen. Ook werd een tentoonstellingsring training getoond waarbij het publiek kon kennismaken met de eisen die bij tentoonstellingen aan de pre sentatie van het dier worden ge steld. Op een ander gedeelte van het terrein werd het zogenaamde A- examen afgenomen met onderde len a/s: goed luisteren naar appèl, het contact met andere honden, wie laat wie uit?, etc. De Texelse deelneemsters Karin Keijser, Greta Huisman en Corien van de Linde slaagden voor dit examen. Tijdens de dag bleek dat de trai ningen en cursussen van de kyno lo gen dub beslist niet op comman deren en harde aanpak zijn ge baseerd. Duidelijk werd dat per ras rekening wordt gehouden met spe cifieke karaktereigenschappen en de hond meer a/s een levens- kameraad" wordt behandeld dan a/s een.pronkstuk". De dub legt in haar activiteiten dan ook geen nadruk op het hebben van een stamboom. Het enige dat men na streeft is dat een hond, ongeacht afkomst, in harmonie kan leven in de mensen maatschappij en in het gezin. Zondag bleek dat overduide lijk. Het waren veelal met recht zeer trouwe dieren die zich gezellig ver maakten op het sportterrein en dat gold voor de eigenaren niet minder. Hondeneigenaren die lid willen worden van de Texelse honden vereniging kunnen contact opne men met Corien van de Linde (na 18.00 uur) telefoon 02222-547. De cursus gedrag en gehoorzaamheid van de vereniging start op 3 okto ber. Op de foto een Deense dog die de verrichtingen van collega 's vanaf een ereplaatsje gadeslaat. De Cavelier King Charles Spaniel heeft het, wat dat betreft, een stuk moei lijker. beschikte over een begeleider naar eigen keus. Enkele leden van Rotary Texel hadden voor een gevarieerd pro gramma gezorgd zodat er elke dag wat anders was te beleven. Zo werd een bezoek gebracht aan het Natuurrecrea- tiecentrum, het Maritiem Museum, er werd een rondvaart gemaakt met de kotter TX 88, er werd rondgekeken op de maandagse markt, er werd gegeten in het Torenpaviljoen, het Pakhuus in Oudeschild en de Worsteltent. De ex ploitanten lieten hun sympathie voor het initiatief jegens de organisatoren blijken door gereduceerde prijzen in rekening te brengen. Een van de hoogtepunten bleek een strand wandeling" te zijn, waarbij de zware electrisch aangedreven rolstoelen met behulp van twee Land rovers met aanhangwagen het strand werden opgebracht, waar op het harde zand (laag water) een flink eind op eigen kracht kon worden gereden langs de branding. Ook aan individuele wensen werd tegemoet gekomen. Een der jon gens had veel gelezen over de Texelse Slufter en was geïnteresseerd in de bijzondere plantengroei in dit natuur gebied. Hier met de rolstoel rijden was niet mogelijk, maar hij kon wel in een Landrover worden gezet en werd daar mee in het terrein rondgereden. Van vele kanten werd hulp ontvangen bij het oplossen van de soms inge wikkelde technische en organisatorische problemen. Erkentelijk zijn de organisa toren andere de Stichting Bartimeus die voor het vervoer en voor een rondrit over het eiland zijn speciale autobus met chauffeur beschikbaar stelde. Dank zij de aan deze bus ge maakte hefinrichting konden de kinde ren in hun rolstoel vlot worden in- en uitgeladen, bij aankomst en vertrek en op de pleisterplaats. De tweede week was de rondrit vervangen door een bar becue in de Dennen, die ook uitstekend verliep. Evenals vorig jaar werden de vakantieweken begunstigd door fraai weer. Dinsdag 14 september Tafeltennisvereniging CAF Oosterend heeft de jaarvergadering in Strends End; 20.00 uur. De Coöp. woningbouwvereniging De Mars houdt een informatieavond over premie A woningen: 20.30 uur in dorps huis De Oude ULO. Woensdag 15 september De Plattelandsvrouwen van De Cocks- dorp-Eierland hebben in Het Eierland- sche Huis een modeshow; 20.00 uur. Op zaterdag 18 september zou de competitie voor alle Tetak teams van start gaan. Door nog onbekende oor zaak van de zijde van de bond is de competitie een week verschoven en begint dus op zaterdag 25 september. Alle Tetak teams spelen dan een thuis wedstrijd in sportzaal De Ferrever, aan vang 14.15 uur. Tetak 1 komt uit tegen Tjap Tjoy 3 uit Blokker. Tetak 2 en Tetak jeugd nemen het resp. op tegen Martin Schilder 6 en Martin Schilder 5 uit Limmen. Ook in de wedstrijd tegen Graftdijk gaf routinegebrek bij de Boys zondag de doorslag voor het uiteindelijke resul taat. Al na een kwartier spelen keken de Boys tegen een 2—0 achterstand aan. Ze gaven de moed echter niet op en kwamen nog voor de rust terug tot 2—1 dankzij een pracht van een doel punt van Bert Witte. In het begin van de tweede helft zat de gelijkmaker er dik in. Het verwachte doelpunt viel echter aan de andere kant en toen was de strijd beslist. Het eerste klas zaalvoetbalteam de Mok heeft hoofdklasser Question uit de bekerstrijd gewerkt. Na de reglementai re wedstrijdtijd was de stand 2—2. Na penaltys nemen werd Question ver slagen. Nog een opvallende bekeruitslag is dat ZDH 2 met een 3—2 winst op Datsun 2 ook verder meedingt. Gamma had weinig moeite met P.H.Hotel (10 1) en Oosterend behaalde een grote overwinning op Nioz met 7—2. KSMT had daarentegen handen vol aan Gempo, getuige de nipte 3—2 winst. De Mok tegen Question was een wedstrijd met veel strafminuten voor de Mok. Ook werd vijf minuten voor tijd een Mok speler uit de zaal weggestuurd. Toch bekert de Mok verder want in het penaltys nemen waren de militairen beter dan Question. Ook voor Datsun 2 spelend tegen een zeer defensief opere rend ZDH 2 leek het erop dat het een penaltys strijd zou worden, totdat de vrijgekomen Theo Hin ZDH op 2—1 bracht. Datsun 2 was niet in staat met een beetje overleg en samenspel het ZDH moeilijk te maken en de Hoornders konden zelfs uitlopen naar 3—1. Dat Tom Bakker kort voor tijd nog voor Datsun scoorde is alleen maar aardig voor de statistiek. Gamma had heel weinig moeite met P.H.Hotel, zelfs toen P.H. Hotel terugkwam van 2—0 naar Rugbyclub Overzee speelde zondag met 13 man uit tegen Castricum. De kick of was om 14.30 uur, waarna Over zee meteen onder druk kwam te staan. De eerste 15 minuten waren voor Over zee het zwaarst. De punten gingen dan ook via een goed spelende driekwart lijn naar Castricum. Na de geslaagde con- fersion stond Overzee met 6 0 achter. Besloten werd om er wat harder in te gaan wat resulteerde in een try van Overzee gedrukt door F. Stark. Stand 6-6. Vlak ma de aftrap van Castricum werd de bal goed opgevangen door de voorwaartsen, welke ook meteen in de driekwart lijn uitkwam, gevolgd door een try van L. Visser.. Overzee stond met 12-6. Na de rust speelde Castricum met 14 man. Na verandering van de scrum (scrum komt na elke overtreding) werd deze ook regelmatig gewonnen door de voorwaartsen van Overzee, waardoor de bal weer in de lijn kwam en F Stark met schijnbewegingen weer een try drukte. Stand 18 6. Door een kleine fout in de verdediging wist Castricum ook nog tot scoren te komen; 18—12. Na goed gejaagd te hebben werden de overkanters moe waardoor R Hooiberg dwars door de verdediging heen liep om te scoren. Na het verliezen van een scrum in het 25 meter gebied, kwam Castricum nog eenmaal door de Texelse defensie heen. Stand 22—14. Castricum raakte duidelijk in de war door het jagen van Overzee, waardoor F. Stark nog eenmaal een try kon drukken en de confersion genomen door A. Flier ook nog slaagde. Eindstand Castricum tegen Overzee 14—28. Op de Waalderweg kon de politie zondag drie Texelse bromfietsers aan houden die veel te hard reden. Ook het aantal decibellen lag boven de wettelijk toelaatbare grens. De brommers zijn voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. 2—1 kon men al merken dat P.H. Hotel niet lang in staat zou zijn om het veel betere en snellere spel van Gamma bij te houden. De einduitslag was 10—1 in het voordeel van Gamma. Ook Oosterend had weinig moeite met de eerste beker tegenstander, via twee doelpunten van Simon Brand, Dirk Trap en Frits Bakker en één doelpunt van Marco van der Vis, terwijl Nioz twee keer tegenscoorde. Einduitslag 7—2. Ook ZDH had weinig moeite met Texelse Boys 1Hier was de einduitslag 7—0. KSMT won met 3—2 van Gempo wat beslist geen prestatie van het hoogste niveau genoemd kan worden. Reservebeker Nioz 2 heeft het Dubbeldik 3 vrij moeilijk weten te maken, toch kon Dub beldik met 5—3 de winst naar zich toe trekken. Gamma 2 en Datsun 3 maakten er deze week een waar doelpunten- festijn van Gamma 2 won met 13—1 van Oosterend 3 en Datsun 3 won met 13—4 van Datsun 4. Mantje 2 blijft voorlopig ook nog in de winsthoek, het team bekert verder na een 4— 1 winst op KSMT 2. De enige competitiewedstrijd van afgelopen weer was Texel Vete ranen 2 tegen Slufterhoek. Deze wed strijd werd beslist met 4—2 in het voor deel van Slufterhoek. Junioren Bij de wedstrijd Citroen tegen Zeeaas Veldman viel deze keer wel erg op hoe het leeftijdsverschil van doorslaggevend belang kan zijn bij de junioien. Het is natuurlijk niet te voorkomen dat jongere teams moeten aantreden tegen fysiek veel sterkere tegenstanders, maar ver velend is het soms wel. Zeeaas Veld man, een goed jeugdteam, ging ten onder tegen een veel groter en sterker Citroen. Ingmar Moerbeek opende de score voor Citroen al na één minuut en via Barthold Minninkhuizen kwam Ci troen op 2—0. Dat Citroën niet verder uitliep is te wijten aan het zeer on zorgvuldig omspringen met de kansen en het uitstekende werk van Zeeaas veldman keeper Jacky Rammers. ZA Veldman en Citroën scoorden beiden nog één keer wat de einduitslag op 4—1 bepaalde. De Ratronics 2 en het Swarte Schaep deelden in een doel puntloze wedstrijd de punten. De Dat sun junioren wonnen hun eerste wed strijd met 3—2 van ZDH. Jacob Roeper scoorde vlak voor tijd de winnende tref fer. Buro Eelman doet het dit seizoen uitstekend. Ditmaal werd één van de favorieten voor de Texelse jeugdtitel, Ratronics 1, met 4—4 gelijk gehouden. Alkema won met 1 —0 van Zegel Modes door een doelpunt van Arjan van der Knaap. Deze week Deze week staan er een aantal span nende wedstrijden op het programma. Als eerste kan men de match Dubbeldik tegen Datsun als topper aanmerken. Wie deze wedstrijd zal gaan winnen is moeilijk te zeggen omdat beide ploegen tot nu toe matig hebben gespeeld. Oosterend tegen Gamma 2 belooft ook een spannende wedstrijd te worden. Al lijkt Oosterend voorlopig nog de beste kansen te hebben gezien het aantal per soonlijke fouten van Gamma 2 in de eerste wedstrijd van dit seizoen. Het nog ongeslagen team van A O 2000 speelt tegen Gamma 1 dat ook onge slagen is. Gezien het goede spel van A O 2000 zal dit een attractieve wed strijd worden. Al deze wedstrijden wor den op vrijdag gespeeld. Op donderdag staat o.a. Gamma 4 tegen Mantje 2 op het programma waar Mantje 2 de I kansen lijkt te hebben en in de e klasse Question 2 tegen de Mok. Uitslagen: Standaard beker: Gempo-KSMT ZDH-Tex.Boys Gamma-P. H. Hotel 1 Oosterend-Nioz Question-Mok Mok wint na penalty's Reserve beker: Gamma 3-Tex.Boys2 Oosterend 3-Oosterend 5 Mantje 2-KSMT 2 KSMT 3-Oosterend 2 Dubbeldik 2-Oosterend 6 Datsun 3-Datsun 4 Gamma 3-Tex. Boys 2 Gamma 2-Oosterend 4 Datsun 2-ZDH 2 Dubbeldik 3-Nioz 2 Derde klasse: Texl Vet. 2-Slufterhoek Junioren: Zegel Modes-Alkema Swarte Schaep-Ratronics 2 ZA Veldman-Citroën Buro Eelman-Ratronics Datsun-ZDH Programma Woensdag 15 september: 17.30 u. Datsun-Cafeetje 18.00 u. Citroën-ZA Veldman 18.35 u. KSMT 3-Ver. Schilders 20.20 u. Question-ZDH 21.15 u. Oosterend 6-Question 3 22.05 u. A O 2000 2-Oosterend Zaaldienst: Datsun Donderdag 16 september: 18.00 u. Nuts-Dubbeldik 18.25 u. Rab-Jelleboog 19.30 u. Oosterend 3-Texel Vet. 20.20 u. Datsun 4-De Koog 21.15 u. Gamma 4-Mantje 2 22.05 u. Mok-Question 2 Zaaldienst: ZDH Vrijdag 17 september: 17.30 u. De Koogel-Bremakker 18.00 u. Pakhuus-ZDH 18.35 u. Mantje-Datsun 2 19.30 u. Texl Vet. 2-Rab 2 20.20 u. Gamma-A O 2000 21.15 u. Datsun-Dubbeldik 22.05 u. Oosterend-Gamma 2 Zaaldienst: Question 2 1 Een wedstrijd ka no-polo kan ker ruig zijn, zo bleek zaterd middag in zwembad Molenkt waar leden van de kanoverenig Trekvogels uit Haarlem een \m stnjddemonstratie gaven. De kle zeer wendbare bootjes hadi blijkbaar al flink wat hardhanc aanvaringen achter de rug wam neuzen waren dichtgeplakt i plastic tape en na afloop van wedstrijd moest een enkel boe leeggehoost worden. Het meest spectaculair uiteraard het omslaan en uf overeind komen waarbij enkelen t presteerden om geheel ronf lengte-as te draaien. De putJii belangstelling voor de wedstrijd i wat tegen, maar vooral de jti i wilde later op de middag zelf in kano plaatsnemen om kennis i maken met deze voor Texel nieu sport.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2