J. Keijser en D. Kooiker wonnen kampioenschap catamaranzeilen Uitgeest overtreft Oosterend conditioneel Gelijkspel voor Texel Oosterend (Z) sterk langs Schagen ZDH in eerste minuut op winst SVC goed op dreef Begeleiding SVC Gymvereniging Oudeschild van start Voetbaluitslagen 19 DINSDAG 14 SEPTEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Jan Keijser en Dirk Kooiker zijn zondag met hun Dart 2 winnaar geworden van de Texelse kampioenschappen catamaranzeilen. Zaterdag en zondag werden drie manches gevaren bij weersom standigheden die vooral voor de lichtere boten gunstig waren. Van die omstandigheden wisten Keijser en Kooiker goed gebruik te maken. Hoewel ze op de hielen werden gezeten door Dirk Pool die met zijn Prindle 15 probeerde de Meijert Boon wisseltrofee in zijn bezit te houden. Pool was vorig jaar kampioen gewor den van de door de KZV De Cocksdorp georganiseerde kampioenschappen. Dirk Pool kon het echter toch niet winnen van de zeer snel zeilende Dart bemanning en daardoor eindigde hij op een tweede plaats. Derde werden Cor van Sijp en Renée Boon met hun Hobie 16. Belangrijk is dat bij het berekenen van de eindstand geen gebruik werd gemaakt van de Texel yardstick maar dat het berekenen van de handicap plaatsvond volgens de Portsmouth yardstick. De Texel yardstick die bij de Ronde om Texel wordt gebruikt, blijkt de boten van de Hobie klasse een te zware handicap toe te kennen. De kampioenschappen kenmerkten zich door een sportieve en ongedwon gen sfeer. Totaal waren er 25 deel nemers, waarvan er zaterdag 22 mee voeren en zondag 20. Op beide dagen was sprake van windkracht vier, wat voorbij de noordkop van Texel leidde tot vrij ruig water. Desondanks wisten de verschillende zeilers hun boten onder controle te houden. Wel deden zich tijdens de catamaranwedstrijden enkele kleine aanvaringen voor en verschil van mening over de juiste wijze van navi geren. Na afloop van een manche wer den dan ook de nodige protesten inge diend. De uitslag van de Texelse kam pioenschappen catamaranzeilen is als volgt: 1. J. Keijser en D. Kooiker (Dart 2); 2. D. Pool (Prindle 15); 3. C. van Sijp en R. Boon (Hobie 16); 4. B. van de Berg en H. van de Berg (Dart); 5. D. Kenbeek en L. Esselman (Dart); 6. J. den Houting (Prindle 15); 7. M. Warnaar en H. Boks (Supercat 20); 8. A. Langeveld en G. Langeveld (Stampede); 9. H. Zuidema en J. Boon (Prindle 16); 10. A. Monen en Joh. Ran (Dart 2). De winnaars van de Texelse kampioen schappen catamaranzeilen die afgelopen weekeinde bij De Cocksdorp werden gehouden. Van links naar rechts: Dirk Pool (2e), Jan Keijser en Douwe Kooiker (1e), Loes Esselman en Douwe Kenbeek (Sel, Hans en Bob van de Berg (4e). Achteraan Renóe Boon en Cor van Sijp (3e). De „Wapper" is de Dart waarmee Kooiker en Keijser kampioen Texel heeft zijn eerste competitiewedstrijd afgesloten met een verdienstelijk gelijkspel. In Den Helder werd het 0—0 tegen een technisch beter WGW maar een conditioneel sterker Texel had vooral in de eindfase de beste kansen op een zege. De eerste fase van de wedstrijd was duidelijk voor WGW. Met technisch goed verzorgd voetbal probeerde de Helderse ploeg Texel terug te drukken. Texel was in het begin duidelijk op zoek naar vorm en moest het initiatief aan WGW laten. Het overwicht van WGW leverde echter geen scoringskansen op, vooral doordat de ploeg te lang bleef combineren waardoor Texel zich op tijd kon hergroeperen. Na een half uur spelen kon Texel het initiatief enigszins overnemen. Dat resulteerde eerst in een goed schot van de sterk spelende Louis Uriot die op het middenveld beter tot zijn recht komt dan in de spits. Ook Henk Groen beproefde keeper Kessing van WGW. Uit een corner nam hij de bal ineens op zijn schoen, maar keeper Kessing reageerde schitterend snel. Op slag van rust leek de geheel vrij staande spits van WGW, Kroon, zijn ploeg op voorsprong te zetten, maar zijn schot ging net over. Na rust een duide lijk feller spelend Texel dat WGW nu geen meter ruimte meer gaf. Met name Henk Groen groeide in deze fase van de strijd uit tot de beste man van het veld. Afbreken Door goed opstellen wist hij menig aanval van WGW al voortijdig af te breken en mocht dat niet lukken dan wist de Texel verdediging wel raad met de WGW aanvallen. De fysiek sterke Texel verdediging speelde kort op de man waardoor de WGWspelers nauwe lijks aan de bal kwamen. In de eindfase zakte WGW ver weg en liet Texel zien dat ze conditioneel veel sterker was. Het resultaat was enkele scoringskansen. Met name Rob van de Stap was dichtbij een doelpunt maar zag zijn bal tegen de paal stuiteren. Uit een hoge voorzet van Louis Uriot schoot Gerrie Plaatsman net naast. De stand bleef 0—0. Over het geheel een juiste uitslag met als morele winnaar Texel, dat vooral de tweede helft iets meer had verdiend. De uitwedstrijd Oudesluis-ZDH was nog geen minuut oud toen de Hoornders al vanaf de middenstip tot vlak voor het vijandige doel waren gedrongen en een voorzet van Mart Sijm door Wim Arnout ingekopt kon worden. Toen moest het nog ruim een uur duren voordat een tweede punt geplaatst kon worden, maar ZDH had dan ook niet veel geluk bij het afwerken van zorgvuldig opge zette aanvallen. Meteen na het eerste doelpunt van ZDH trok Oudesluis fel van leer zonder dat dit ook fnaar enig resultaat ople verde. Slechts eenmaal wist men een gericht schot te plaatsen maar de bal verkoos de lat. Na twintig minuten in de tweede helft kon Henk de Ruyter 0—2 aantekenen. Deze sterke veteraan wist een vrije trap 30 meter voor doel uit stekend uit te buiten met een keihard schot in de rechter bovenhoek. Oude sluis gaf de moed niet op en naarmate de match vorderde moest ZDH keeper Goof Schutter handelend optreden. Ton Arnout kwam in een tegenaanval niet verder dan de lat en Bram Brouwer schoot eenmaal net naast maar de eind stand kwam niet meer in gevaar en op routine konden de laatste minuten wor den uitgespeeld. SVC ontving afgelopen zaterdag Schoorl. Het eerste tegendoelpunt viel al snel en dat was tegen de ver wachtingen in. Er werd door SVC met man en macht gewerkt, wat enkele fraaie kansen gaf, die echter niet ver zilverd konden worden. Gevaarlijke situaties ontstonden voor het doel van keeper Stolk omdat er niet gefloten werd voor buitenspel terwijl de grens rechter hiervoor wel appeleerde. De tweede helft begon met een bles sure voor Jan Brokken. Net als vorige week werd zijn dijbeen flink geraakt en hij was duidelijk uit zijn ritme gehaald. Het zag er verder goed uit en Schoorl werd gedwongen achteruit te gaan. Het bleef echter bij „net naast of over." Schoorl wist nog wel één keer uit te breken en passeerde zonder moeite de geblesseerde Jan Brokken en met een mooie kopbal werd er 0—2 gescoord. De laatste tien minuten kwam iedereen duidelijk lucht tekort en er werd dan ook weinig meer „echt" gevoetbald. Texelcup Direct na de wedstrijd werden de spelers van SVC prettig verrast met de Texelcup. Piet Douma overhandigde deze cup namens de scheidsrechters aan voorzitter/keeper Jan Piet Stolk. Ook zonder te winnen kan men dus een beker veroveren. Er is in poule 3 verloren van ZDH, SVT en SVO. „Maar", aldus de voorzitter, „we moeten doorvoet ballen. We voetballen voor onze club en ons plezier." De voetbalafdeling van SVC kampt nog steeds met begeleidersproblemen. Voorlopig zijn de volgende competitie afspraken gemaakt: Afbellen voor wed strijden bij de begeleider. Dat is voor de heren: J. P. Stolk (tel. 366), voor de dames P. Vos (tel. 539), voor de pu pillen A. van Rossum (tel. 390) en voor de junioren is er nog geen eigen bëge- leider en daarom afbellen bij P. Douma (tel. 229). Dit laatste is een noodop lossing. Wie begeleider van de junioren wil worden kan zich aanmelden bij het bestuur van SVC. Alle opstellingen worden nog steeds bekend gemaakt via het mededelingenkastje in de Kik- kertstraat (bijTopido). Johan de Waard grijpt voor Oosterend mis in do hoek van het strafschopgebied. De Uitgeest-defensie had het leer snel onder controle. Junioren: Oosterend A1-HCSC A3 6-0 BKC Bi-De Koog B1 9-1 HCSC B3-Tex. Boys B1 2-2 Texel BI-Watervogels B1 7—2 Oosterend B1-Texel B2 8—0 Zeemacht B2-Tex. Boys B2 7—1 JVC C1-Texel C1 0-5 Oosterend C1-Succes Cl 3—2 Tex. Boys C1-Helder C3 8—0 HCSC C4-Oosterend C2 4—8 Texel C2-ZAP C3 8-0 WGW C6-Texel C3 2-5 Tex. Boys C2-BKC C2 3-0 Dames: Oosterend-HRC 5—0 Meisjes junioren: Oosterend-Tex. Boys 1 10 Pupillen: Afdeling D: ZDH D1-Texel D3 4-0 De Koog D1-Tex. Boys D2 4—0 Texel D2-Texel D1 1-14 Zondag 12 september 1982: Vierde klasse KNVB: WGW-Texel Afdeling Noordholland: Oosterend-Uitgeest 1 —2 Oudesluis-ZDH 0—2 Twisk-De Koog 5—0 Graftdijk-Tex. Boys 3—1 ZAP 2-Texel 2 2-2 Texel 3-HRC 4 1-1 Watervogels 3-Oosterend 2 3—2 Tex. Boys 2-Call.oog 3 2—1 Texel 4-ZDH 2 4-4 Petten 3-Texel 5 1 —2 De Koog 2-HRC 10 4-2 Junioren: HRC A2-Texel A1 1 -5 Dames: Tex. Boys-Zeevogels 3—2 Tex. Boys 2-Westzaan 1—4 Junioren: Geelzwart-Cocksdorp 3—2 Flevo 2-De Koog 8—0 Dinsdag 21 september start gym- -vereniging Oudeschild in dorpshuis 't Skiltje weer met lessen die worden gegeven door een gediplomeerde kracht. De lestijden zijn als volgt Dinsdag 15.00-16.00 uur gym voor ouderen vanaf 50 jaar. 16 00-17.00 uur: meisjes klas 1, 2 en 3 17.00-18.00 uur. jongens klas 1 t/m 4 Donderdag 16.00-17.00 uur: kleuters 4-6 jaar 17.00-18.00 uur: jongens klas 4, 5, 6 Oudere kinderen kunnen desgewenst meegymen met de meisjesgroep van donderdag. Nieuwe leden zijn welkom en kunnen zich opgeven tijdens de les sen. Voor inlichtingen kan men terecht bij mevrouw Van de Brink of mevrouw Timmer. Binnenkort start Gyvo ook met gymlessen voor huisvrouwen. Nadere mededelingen hierover volgen nog. In een vooral in de eerste helft redelijk gelijk opgaande wedstrijd is het Ooster end niet gelukt om belde punten thuis te houden. Weliswaar kwam Oosterend op voorsprong door een doelpunt van Frits Bakker maar na de rust wist een sterk aandringend Uitgeest de wedstrijd naar zijn hand te zetten, vooral doordat de Oosterenders in de tweede helft het niet meer konden volhouden. Einduitslag 1-2 voor Uitgeest. Uitgeest begon de wedstrijd met aan vallend voetbal en creëerde wat kleine kansen. In het doel was keeper Veldman weer aanwezig die een solide indruk maakte en een paar doelrijpe kansen wist te voorkomen. Oosterend begon wat terug te komen en kwam enkele malen gevaarlijk opzetten. In de vijf tiende minuut was het raak toen Piet Koning naar links afzwenkte en een gave voorzet produceerde die op su blieme wijze door Frits Bakker werd ingekopt. Na dit doelpunt was Ooster end een stuk sterker hetgeen resulteer de in een daverende kopstoot uit een corner van Gerard Legierse en een schot van Piet Koning die met veel moeite door de keeper van Uitgeest tot corner werd verwerkt. Helaas zakte al voor de rust het tempo bij Oosterend tot een bedenkelijk niveau zodat Uitgeest het heft weer in handen nam. In de 32e minuut moest keeper Veldman in actie komen om een riskant schot van Uit geest te keren en in de 37e minuut ont snapte Oosterend toen een vrije trap net geen doel trof. Bijna was het tegen de veldverhouding in 2—0 toen vlak voor rust spits Frits Bakker een goede kans kreeg, maar de bal ging over. Na de rust een sterker aandringend Uitgeest en een zich traag voortbewe gend Oosterend. Trainer Vonk trachtte nog het tij te keren door Martien Huizin- ga te wisselen met Willem van Heerin- gen en Biem Trap met Johan de Waard, maar de fut was uit de ploeg waardoor Zaterdag 11 september 1982: Afdeling Noordholland: Schagen-SVO/Z 1—4 1 Cocksdorp/Z-Schoorl 0—2 SVO/Z 2-SVAP 2 3-6 HCSC 9-SVO/Z 3 2-1 de verdediging onder zware druk kwam te staan en een enkele foutje dan fataal is. Dat eerste „foutje" ontstond al na en corner in de 18e minuut toen uitgeest speler Peter de Groot een afgeslagen bal van een afsta'nd van 20 meter onge hinderd kon inschieten. Het was een schitterend doelpunt waarbij keeper Veldman geen schijn van kans kreeg. Dezelfde speler zou tien minuten later weer een dergelijk schot afvuren maar dat ging rakelings over. Geluk Oosterend mocht even later van geluk spreken toen Jaap Slikker een speler van Uitgeest binnen de beruchte lijnen ten val bracht en de scheidsrechter gewoon liet doorspelen. Oosterend leefde nog eventjes op en kreeg nog een klein kansje na een combinatie tussen Willem van Heerinqen en Piet Koning maar de Uitgeest keeper stopte het snelle schot op doel. Ook een vrije trap voor het Uitgeest doel gaf niet het ge wenste resultaat omdat de bal net over het hoofd van Koning heen ging. De genadeslag voor Oosterend kwam in de 37e minuut toen linkerverdediger Ruud Daalder een hoge bal langs de lijn verkeerd beoordeelde, zodat de rech ter aanvaller van Uitgeest vrij kon op rukken langs de lijn. Laatste man Simon Brand stormde naar de aanvaller toe, helaas gevolgd door Jaap Slikker, zodat voor het doel spits Ton Bouwe van uitgeest moederziel alleen stond te wachten op de voorzet. Die kwam dan ook en doelpunt nummer twee van Uitgeest was een feit. Oosterend schrok wakker en plotseling kwam er wat vaart in het spel. Het was echter te laat en zodoende kon Uitgeest twee dikverdiende punten meenemen. Het zaterdagelftal van Oosterend heeft zijn eerste uitwedstrijd tegen Schagen verdiend met 1 4 gewonnen. Oosterend domineerde vrijwel de hele wedstrijd en de defensie had een rustige middag. De doelpunten kwamen op naam van Gep Brouwer, Aart van de Brink, Theo Legierse en Piet Grisnich. Oosterend trok zaterdag vanaf het begin het initiatief naar zich toe en er werden tal van kansen gecreeëerd. Oosterend speelde sterk en de opbouw van achteruit was goed verzorgd, het middenveld schakelde goed en de spit sen waren constant in beweging, toch moest er een half uur worden gewacht voordat Oosterend zijn eerste doelpunt Afdeling E: Tex. Boys E1-Texel E2 5—2 Oosterend El-Texel El 7—1 Oosterend E2-Texel E3 11—0 De Koog (m)-Tex. Boys E2 1—2 Afdeling F: ZDH F1-Oosterend F2 0—3 Tex. Boys F1-Oosterend F1 1 13 Texel F1-Texel F2 5—2 kon aantekenen. Het was Gep Brouwer- die vanuit een corner loeihard inkopte: 0—1. Ook hierna bleef Oosterend fel aanvallen en nog geen minuut later kopte Piet Grisnich 0—2 in de touwen, deze stand bleef tot de rust gehand haafd. De tweede helft gaf een heel ander beeld. Oosterend haalde het peil van de eerste helft bij lange niet en Schagen vocht voor zijn laatste kansen. Na een kwartier spelen was het raak. De spits van Schagen werd door Theo Legierse onreglementair onderuit gehaald en dat leverde een penalty op die zuiver inge schoten werd; 1 —2. Oosterend duidelijk geschrokken van dit tegendoelpunt vocht zich terug naar een beter niveau en vlak na de 1—2 kater was het Theo Legierse die 1 —3 liet aantekenen. Dit doelpunt gaf Oosterend weer de vleugels van de eerste helft en Schagen moest ver terug. Oosterend creeerde tal van kansen, speelde ge makkelijk en doelpunten konden niet uitblijven. Vlak voor tijd breekt Aart van de Brink uit een geslepen pass van Dirk Trap de eindstand op 1—4.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5