Straks nog maar vier raadscommissies? Bootinformatie ondanks kinderziekten geslaagd VAN HET RAADHUIS „Dr. No" Binnenkort „open school" van start in Den Burg? Burgerlijke stand Collecte Nierstichting j Mededelingen van B. en ff.' Hinderwet Wij zoeken een bezorger Repetities zangvereniging Dubbele winst voor dames Texelse Boys Scheidsrechter cursus 19 VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Het nieuwe college van b. en w. is van mening dat het aantal ■aadscommissies moet worden teruggebracht tot vier: een commissie algemeen bestuursbeleid met als voorzitter de bur gemeester, een commissie ruimtelijk- en huisvestingsbeleid jmet als voorzitter wethouder Schilling, een commissie Welzijns- beleid met als voorzitter wethouder Zegers en een commissie ifinancieel-economisch en technisch beleid onder voorzitter- gschap van wethouder Barendregt. Dat betekent dat de com- missies algemene zaken, openbare werken, ruimtelijke orde- ling, recreatie en natuurbehoud en de monumentencommissie worden opgeheven. Het college wil verder dat in de commis- gsies uitsluitend raadsleden worden opgenomen. lijk zijn vertegenwoorigers van belan- gebgroepen in de commissievergade ringen het woord te laten voeren over een op de agenda voorkomend onder werp. Dat gebeurt echter uitsluitend op uitnodiging. Verder is bepaald dat de commissies vroegtijdig worden inge schakeld bi] beleidsvoorbereiding, liefst onder voorleggen van alternatieven. De algemene filosofie bij het commissie- "1 Wat het laatste betreft ziet men twee mogelijkheden: aanwijzing van één commissielid per fractie waarbij PSP en Pakt samen slechts een lid mogen aanwijzen, daardoor zal elke commissie slechts vier leden tellen. De tweede mogelijkheid is dat elke fractie een lid aanwijst, zodat de commissie vijf man sterk wordt. In beide gevallen moeten als vaste vervangers, ook raadsleden ge zocht worden (wat inhoudt dat de een mansfractie van de PSP niet over een vervanger zou kunnen beschikken als voor mogelijkheid 2 wordt gekozen). Op uitnodiging In incidentele gevallen zal het moge- werk moet zijn: efficiënt werken, ook in de beleidsvoorbereidende fase. Bena drukt wordt dat de gemeenteraad ver antwoordelijk is voor het beleid dat in de commissie wordt voorbereid. Het is de bedoeling elke commissie een keer per maand te laten vergaderen, en wel allemaal daags na elkaar. Dat betekent dat gedurende een week per maand van maandag tot donderdag wordt verga derd en wel direkt na de week waarin de raadsvergadering is gehouden. Naast genoemde raadscommissies, die offi cieel „beleidscommissies voor advies en bijstand" worden genoemd, waren er nog andere commissies zoals de com missie beroeps- en bezwaarschriften, (die in besloten vergadering adviseert als burgers bezwaren indienen en beroep aantekenen tegen overheidsbesluiten! die in stand blijft, maar moet uitsluitend uit raadsleden bestaan. De commissie werkgelegenheid, de verkeerscommis- sie en de commissie beschermd dorps gezicht Oosterend worden opgeheven. Wegens ziekte, en de daarop volgen de reorganisatie op de afdeling algeme ne zaken van het gemeentehuis was het met mogelijk de opgaven van de bur gerlijke stand, wekelijks te publiceren. Het is de bedoeling er nu weer wekelijks toe over te gaan. Hieronder volgen de opgaven vanaf maart: Hugo, zv. Johannes Purmer, en Corne lia H Nijs; Bob, zv. Wilhelmus G. Witte en Catrina A. M. Schoo; Remco Her man Cornelis, zv. Gerardus T. C. Zijder- veld en Emma C. Boekei; Katrijntje Fionula Trijntje,dv. Frits Beutick en Rachel C. T. Kroes; Evert, zv. Dirk Rikkenberg en Maria E. C. de Porto; Jacqueline, dv. Johan P. de Ridder en Petronella Schagen; Cornelis Johannes, zv. Cornells P. Zijm en Cornelia G. C. Witte; Eddy Pieter Aris, zv. Jan de Vries en Willemina Wuis; Martin, zv. Dinge- man Imhof en Hendrika J. van der Puijl; Andrew, zv. Jacob van der Slikke en Ariena Verijzer; Sarah, dv. Adrianus S. van der Vliet en Henriëtte J. C. Weste rink; Gerard, zv. Hendrik Rikkenberg en Carla Kuip; Iwan Eldert, zv. Richard B. de Hartog en Anna M. Groenewoud; Michael, zv. Pieter J. Visman en Geer- truide Banda; Berend Arjan, zv. Jo hannes A. Nieboer en Lamberdina W. Ellen; Muriël, dv. Dirk A. Oudendag en Ida Kaczor; Joyce, dv. Jan H. M. Heijne en Corry Dros; Rob, zv. Antonie P. J. Zegers en Margriet I. Broekman; Arjan, zv. Johannes J. W. Witte en Marga- retha G. Zijm; Gijs Johan Maurits, zv. Johannes C. P. Hin en Theodora M. Kager; Patrick, zv. Gerrit Rovers en Pe- tronelle A.W. Willems; Philip Leonard, zv. Johannes M. Koomen en Mar- garetha S. E. Haarsma; Madelène, dv. Klaas F. Grootjen en Francisca Doek- sen; Karin, dv. Arie J. Kooger en Marianne P. Klippel; Anne Marie, dv. Jacob Dros en Marie-Louise J. T. Claassen; Fabian Maurice Emiele, zv. Dick Heijmans en Elisabeth M. Nowak; Hendrik Cornelis; zv. Gerrit Grootjen en Johanna Zegel; Vanessa, dv. Berend Bruggenkamp en Marja Eelman; Jacob Floris Johannes, zv. Joahnnes van Kleeff en Elizabeth Stark; Aafje, dv. Christiaan Meijer en Maria G. Hottentot; Bernardus Martinus, zv. Theodorus J. Hoogenbosch en Martineke D. Witte; Livia, dv. Adrianus P. C. de Porto en Rennetje P. Roeper; Tobias Jiddo, zv. Robert J. Blaauw en Elizabeth Radder; Radna, dv. Dirk Trap en Godefrida M. Barhorst; Pepijn Silvester, zv. Theodo rus A. N. Schermer en Petronella M. Witte; Theodora Klasina, dv. Antonius van Beek en Petronella T. van Heer waarden; Christiaan Siewert, zv. Hen- drikus J. Snijders en Maria Vlaming; Alida Carolina Johanna, dv. Adrianus Smit en Cornelia G. M. Commandeur; Rob, zv. Roelof Terpstra en Maria J. de Waard; Sarah Marijtje, dv. Goosen Wes- terlaken en Marijke Uittenbogaard; An- thonette Theresia Johanna, dv. Cor nells Schuijl en Neeltje Smit; Jonathan Nicolaas Paul, zv, Thomas-Michael Stiehl en Cornelia van der Vis; Jan Willem Tjarko, zv. Jan P. Stolk en Elisabeth J. van Zeeland; Peter, zv. Jan Eelman en Inge Kempen; Eva-Lotta, dv Arie G. Buijs en Femia G. Beuze; Suzanne Petronella, dv. Adrianus Stig- gelbout en Margaretha A. Witte; Koen, zv. Edward van Bommel en Carla Hol leman; Marlies Johanna, dv. Cornelis P. van Heerwaarden en Nancy A. Dros; Esther Maria, dv. Simon J. Gieles en Adriana J. M. Witte; Daniël, zv. Johan G Tacx en Catharina M. Damiaans; Pieter Jan, zv. Cornelis P. G. Swarthof en Marion Hunnik; Meria, dv. August Zegel en Cornelia A. Bruining; Sebas- tiaan Christiaan, zv. Nicolaas C B, Ran en Boukje Rienstra; Jolande Christina, dv. Theodorus C. J. Buisman en Maria T. Boom; Wendy, dv. Harm W. van Hintum en Margaretha Dekkers; Niek Het geven van infortnatie aan toe risten op de TESO-boten en het daar houden van enquêtes wordt door de leiding van het Recreaktief-team, die een en ander uitvoerde, als „ge slaagd" bestempeld. Als de bootin formatie volgend seizoen een vervolg krijgt, werkt men echter liever met personeel dat voor derge lijk werk is opgeleid zoals bijvoor beeld studenten van het Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toe risme en Recreatie (NWITRI. Maan dagavond komt een verslag van de bootwerkzaamheden ter sprake in de openbare vergadering van de Sportraad, die vanaf 19.30 uur in het raadhuis wordt gehouden. Van dit experiment is veel geleerd, aldus de conclusie van Recreaktief, waarbij vooral de enquête een succes genoemd werd. Per (terugIreis konden ongeveer drie formulieren per recreatie leider ingevuld worden. Totaal werden in zeven weken 4500 vertrekkende toe risten geënqueteerd. De uitslag van de enquête is nog niet bekend en wordt momenteel uitgewerkt in de TESO- computer. In samenwerking met de VW zijn ook Frans-, Engels- en Duits talige enquêtes gemaakt, zodat in prin cipe elke buitenlander ondervraagd kon worden over de Texelse vakantie. zv. Adrianus M. Westdorp en Carla E. C. Blauw; Christiaan Emanuel, zv. Fulps A. de Ridder en Louise E. Boekhoff; Antoinette Brigitta, dv. Petrus T. Witte en Martha M. Kager; Nanne Gert, zv. Nicolaas van der Heijden en Marie E. Le Grand; Eva, dv. Anthonie van der Vis en Anita Timmer; Daniëlle, dv. Johannes C. J. Witte en Ymkje Rijk; Niels Rowen, zv. Lambertus H Segerink en Cornelia S. Lagerveldj Erik, zv. Johannes P. Jaspers en Anna F. M. Witte. Overleden: Arie Eelman, oud 69 jaar; Cornelia C. Boon-Verberg, oud 78 jaar; Leendert Kuiper, oud 55 jaar; Hendrikus J. Hillen, oud 60 jaar; Pieter Bakker, oud 77 jaar; Adriaantje Bakker-Knol, oud 93 jaar; Jan H. Keijser, oud 55 jaar; Johannes van Dijk, oud 88 jaar; Jacob Daalder, oud 96 jaar; Jacob J. Zijm, oud 81 jaar; Friedrich W. Taag, oud 82 jaar; Reinier P. Eelman, oud 61 jaar; Margaretha Kasteleijn-van Rhenen, oud 86 jaar; Theresia M. Visser-Smit, oud 38 jaar; Elisabeth Moerbeek-Boon, oud 75 jaar; Frouwtje Bruin-Schagen, oud 95 jaar; Cornelis Trap, oud 85 jaar; Marretje Kooger, oud 78 jaar; Cornelis Dijker, oud 78 jaar; Peter D. J. Drijver, oud 24 jaar; Jantje Wolse-Sluisman, oud 82 jaar; Pieter M. Mantje, oud 79 jaar; Geertruida Knol-Bakker, oud 89 jaar; Aagje Cornelisse-Plaatsman, oud 76 jaar; Katharina K. de Boer-van Liere, oud 85 jaar; Carl C. Barhorst, oud 87 jaar; Cornelis Bremer, oud 81 jaar; Cornelis T. Keijser, oud 71 jaar; Alberts A. Jellema, ous 90 jaar; Hendrika Hoo- gerheide-Blor oud 76 jaar; Bernardus Witte, oud 47 iaar; Hermen van der Beek, oud 82 jaar. Ondertrouwd: Jacob Smit en Gerarda M. van den Brink; Paulus G. Slijderink en Klazina Bio Andries Huberts en Clazina M. de Zeeuw; Johan Klaas Amens, en Jetske W. E. Robijn; Gerrit M. Bakker un Wilhelmina A. Stark; Pieter K. van der Vis en Maria de Jong; Robert Hooijberg en Margaretha M. Boogaard; Robert H.M. Kuulkers en Cornelia A. de Veij; Koop A. H Schreur en Nelleke Visser; Marius Eelman en Andriaantje Troost; Gerardus Hooij- schuur en Johanna M. Zijm; Johannes S. Groot en Elisabeth Kloosterman; Willem H. ter Steege en Jeanette C.J. Smit; Anne de Vries en Guurtje A. Wuis. In het kaderweekend van Recre aktief, dat altijd voor het seizoen wordt gehouden, was verzuimd aan de toekomstige „ambassadeurs van Texel" mee te delen dat ook op de boot gewerkt moest worden. „Een aantal was dan ook duidelijk verrast toen ze te horen kreeg bootinformatie te moeten verstrekken en sommigen hebben deze voor hen onbekende taak met gemengde gevoelens uitgevoerd", aldus het verslag, waarbij wordt aapge tekend dat een 8-urige werkdag op de boot erg zwaar bleek. Door een werk- pauze in te lassen en van boot te wisselen heeft men gepoogd deze ver moeidheidsverschijnselen tegen te gaan. Erg tevreden toont Recreaktief zich over de samenwerking met het TESO- personeel. Als er problemen waren kon contact worden opgenomen met de kapitein van het betreffende schip. Niet geschikt Toch komt men tot de conclusie dat een rekreatieleider of -leidster niet de eerst aangewezen persoon is om als gastheer of gastvrouw voor Texel op te treden. Vaak heeft men niet genoeg kennis van Texelse zaken en ligt het werk meer in de lijn van de VVV. Aan bevolen wordt het werk door Texelaars te laten uitvoeren vooral omdat het recreaktief-team gespecialiseerd is inhet bieden van sportieve aktiviteiten. „Als de rekreatieleiders dit werk volgend jaar weer moeten doen, zal zeker de helft niet meer terugkomen". Twee stagaires van het NWITR hebben drie weken met de recreaktief-ploeg meegedraaid en zij hebben deze vorm van dienstverlening veel beter onder de knie, zo is de con clusie. Krant De verspreiding van de Recreaktief- krant op de boot liep erg goed. Op volle boten werden tussen de 50 en 100 kranten uitgedeeld. Naarmate het toeristenseizoen afnam, werd dit aantal uiteraard minder. Als nadeel werd genoemd dat Duitse toeristen de krant niet aannemen omdat er bijna geen Duitse tekst in staat. Als suggestie wordt dan ook genoemd deze uitge breide toeristenagenda in twee talen uit te voeren. De recreatieleiders hebben de indruk dat ze meer kranten zouden kunnen uitdelen op het haventerrein in Den Helder. Afgezien van het Duitse ,,lch kann nicht lesen" hebben de am bassadeurs weinig negatieve opmer kingen over hun werk moeten incasse ren. „Er kwamen overwegend positieve geluiden van toeristen en Texelaars", aldus het verslag. Aanvulling Ook toont men zich tevreden over het woord van welkom en afscheid dat het publiek via een geluidsinstallatie te horen kreeg. De tekst van het bandje op de heenreis werd als te lang erva ren, waardoor de aandacht verslapte. De recreatieleiders gaven zelf aanvul lingen op de standaardmededelingen als dat nodig was Daarvoor werd da gelijks gebeld met de VVV over de be zetting van de verblijfsakkommodaties. Tijdens de drukke weken werd aldus meermalen aanvullende informatie ge geven In de week van 20 t/m 26 september wordt ook op Texel de jaarlijkse collecte van de Vereniging tot steun aan de Nierstichting Nederland gehouden. Het motto van de collecte is evenals voorgaande jaren: „Geef! Om 'n ander. Doen James Bond, (Sean Conneryl geheim agent 007, de koele, efficiënte en on overwinnelijke creatie van schrijver lan Fleming. De superman, voor wie geen opdracht te moeilijk is. Zijn snelle over zicht op situaties, zijn intuïtie en reactie vermogen, zijn trefzekerheid en kennis van karate en nog een aantal eigen schappen hebben hem een interna tionale reputatie bezorgd. In de film „Dr. No" krijgt Bond opdracht uit te zoeken waarom op geheimzinnige wijze, raketten, in Amerika gelanceerd, uit hun baan raken. Het spoor leidt naar een klein eiland bij Jamaica, toebehorend aan de Chinees Dr. No, dat nog nopit door een ongewenste bezoeker onge-' straft is betreden. Bond, deze verhalen schouderophalend naast zich neer leg gend, vertrekt naar het Atol. Nauwelijks aangekomen wordt hij overmeesterd en naar No's hoofdkwartier gebracht. No vertelt, dat hij twee grote wereld machten saboteert op het gebied van de ruimtevaart en meester van alle wereld delen wil worden. Bond wordt opge sloten met het vooruitzicht nog slechts een enkel uur te leven. Op ingenieuze wijze ontsnapt hij en ontketend een niet te beschrijven chaos. Bond's opdracht is geslaagd als, na zijn overhaast ver trek, het eiland explodeert. „Dr. No" is te zien van donderdag t/m maandag en in de zondagmatinee in het City theater. Een matineekaartje bedraagt 6.00 gld. p.p. Tot en met 7 oktober 1982 ligt op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede op maandagavonden van 19.30 tot 22,30 uur op het gemeentehuis, kamer 209, de volgende aanvrage voor een vergunning ingevolge de Hinderwet ter inzage: A. S. Lap, Mokweg 11, te Den Hoorn voor het oprichten en in werking hebben van een agrarisch bedrijf. De locatie van het bedrijf is eveneens de Mokweg te Den Hoorn. Aangezien er vooralsnog van uit wordt gegaan dat er geen bezwaren bestaan en geen adviezen zullen worden ingebracht, wordt de zogehete „ver korte procedure" gevoerd. Dit betekent dat de aanvraag voor een vergunning alsmede de ontwerpbeschikking hierop, tegelijkertijd ter inzage worden gelegd. Gedurende de inzagetermijn kunnen gemotiveerde bezwaren tegen zowel de aanvraag als de ontwerpbeschikking worden ingediend bij burgemeester en wethouders, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek moet tegelijkertijd met het bezwaar worden ingediend. Tegen de genoemde aanvraag en ontwerpbe schikking kunnen op verzoek mondeling gemotiveerde bezwaren worden inge bracht. Hiervoor kan tot 1 oktober een afspraak gemaakt worden. Zij, die schriftelijk en/of mondeling bezwaren hebben ingediend zullen te zijner tijd eveneens in de gelegenheid worden gesteld om bezwaren tegen de desbetreffende beschikking in te die nen. Dit laatste geldt ook voor degene die kan aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren op voor noemde wijze in te dienen. Nadere informatie wordt u desge vraagd graag door de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie verstrekt. Meedoen kost 715,— per maand. Maandagavond 20 september zal in de Openbare Bibliotheek in Den Burg een introduktieavond worden gehouden, waar ieder die meer wil weten over de Texelse Open school welkom is, aanvang 20.00 uur. Alsnog De Open School is bedoeld voor vol wassenen die na de lagere school meteen zijn gaan werken of nog één, twee jaar naar de LTS, een huishoud school of een andere school voor Voortgezet onderwijs zijn gegaan. Ook voor mensen die om wat voor reden dan ook een verbrokkelde schooltijd hebben gehad, is de Open School een mogelijkheid om weggezakte kennis op te halen of een tussenstap te maken naar bijvoorbeeld de Avond-MAVO. Op de Open School wordt weinig „schools" gewerkt. Er wordt les gege ven in de vakken Nederlands, rekenen en voor wie dit wil, Engels. Daarnaast komen onderwerpen aan de orde, die door de deelnemers samen met de docenten worden gekozen, zoals rechts- en wetskennis, alternatieve ge neeskunde, oorzaken van werkeloos heid, politieke partijen enz. Ook heel andere onderwerpen zijn mogelijk, bv. op het meer creatieve vlak. Het op doen van kennis is niet het enig belang rijke. Er wordt ook veel aandacht be steed aan leren gemakkelijker te praten in een groep, leren voor je eigen mening uit te komen, vergroten van zelfvertrouwen, kritisch lezen en luisteren. Verklaring De Open school-cursus duurt twee jaar. Maar wie bijvoorbeeld maar een jaar wil meedoen, is ook welkom. Aan het eind krijgen de deelnemers desge wenst een verklaring waarin staat welke vakken en onderwerpen zijn be handeld en hoever ze daarin zijn gevor derd. Na de Open school kan overge stapt worden op andere vormen van voortgezet onderwijs, bijvoorbeeld de avondmavo. Per week zijn er twee bijeenkomsten van ongeveer drie uur. De groep mag zelf bepalen of dit twee morgens, een morgen en een avond of twee avonden zullen zijn. De lessen worden gegeven in de openbare bibliotheek op tijden dat de bibliotheek voor publiek gesloten is. In het gebouw kan worden beschikt over een aparte ruimte die geschikt is voor dit doel Een ander voordeel van de bibliotheek als lesplaats is dat de be nodigde informatie direkt bij de hand is. Docenten De lessen worden gegeven door Goos Westerlaken en/of Mijkje Uitten bogaard uit De Waal. Beiden zijn erva ren in het lesgeven aan volwassenen. Het is de bedoeling dit jaar met niet meer dan één groep te werken met maximaal 18 cursisten. Opgave is mogelijk op de introduktie avond maar het kan ook nu al: tele foon (02220) 2743 (bibliotheek) of (02220) 4203 (Wf. Uittenbogaard en G. Westerlaken). Wij zijn op zoek naar iemand die de Texelse Courant per 1 oktober wil bezorgen op de Vuurtorenweg en de Krimweg. Hier wonen totaal ongeveer 45 abonnees. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omgeving woont, bijv. scho lier. De kranten kunnen donder dag- en dinsdagmiddag even na 15.00 uur in de drukkerij in Den Burg worden afgehaald of worden met de A.O.T.-bus meegegeven. Geïnteresseerden kunnen voor nadere informatie terecht in ons bedrijf. H v/h Langeveld en De Rooy bv Drukkerij Oen Burg. Texel Warmoesstraat/Parkstraat, telefoon (02220) 2741 De repetities van de gemengde zang vereniging De Cocksdorp zijn donderdag (gisteren) weer van start ge gaan. Gerepeteerd wordt iedere don derdagavond in het gebouw naast de Hervormde kerk in De Cocksdorp, aan vang 20.00 uur, onder leiding van mevrouw Weidinger. Er wordt een al gemeen repertoire gezongen van vro lijke liederen. Belangstellenden kunnen donderdags de repetities bijwonen. Het koor heeft vooral behoefte aan manne lijke leden. Mensen die na de lagere school weinig of geen voortgezet onderwijs hebben genoten, krijgen binnenkort de kans daaraan i wat te doen. Op initiatief van de sectie Vormings- en Ontwikke lingswerk van de Welzijnsstichting zal namelijk worden getracht op Texel een „Open school" van de grond te krijgen, in samenwerking met de Avondmavo. Het dameselftal van de Texelse Boys heeft zich zondag prachtig hersteld van de zware nederlaag die ze in de eerste competitie wedstrijd tegen Flevo op liep. Tegen een sterk spelend Zee vogels werd een 3-2 overwinning be haald. Ook dinsdag behaalde de ploeg winst. De basis voor deze overwinning werd gelegd in de eerste helft toen met goed opgezette aanvallen de verdediging van Zeevogels onder druk werd gezet. Dit resulteerde in een aantal hoekschoppen waarvan er een door Anita Witte hard werd ingekopt: 1 —0. Wel kwam Zee vogels hierna snel weer op gelijke hoogte door een fout in de achterhoede van de Boys dames af te straffen wat 1 1 betekende. Maar nog voor rust bracht Nicolien Keyzer de Boys opnieuw op voorsprong door een op rechts genomen corner direct in het doel te schieten een prachtig doelpunt: 2—1. Na de rust kwamen de dames van Zeevogels met een nieuwe spitsspeel- ster en zette de Boys onder grote druk, wat leidde tot diverse gevaarlijke toe standen voor eigen doel. Vooralsnog wist keepster Marjo van Heerwaarden op bekwame wijze haar doel schoon te houden. Maar ze moest later toch zwichten toen een weggewerkte bal door de Zeevogelspits keihard werd ingeschoten: 2—2. Het antwoord liet niet lang op zich wachten. Bij een snelle uitval startte Carolien Reij op het randje van buitenspel, liep haar directe tegen speelster eruit en schoof de bal onder de uitvallende keepster in het doel. Ze bracht de Boys dames hiermee op een 3 2 overwinning, want wat een mas saal aanvallend Zeevogels ook nog probeerde, gescoord werd er niet meer. Beker Dinsdagavond werd een bekerwed strijd gespeeld tegen de dames van Reiger Boys, finalist op het laatste Boys pinkstertoernooi. De Texelse dames gingen voortvarend van start en wisten zich de mooiste kansen te creëren, maar een doelpunt maken bleek een hele opgave. Slechts één kans werd in de eerste helft benut door Nicolien Keyzer die 0 1 op het scorebord bracht. Snelle uitvallen van Reiger Boys bracht de achterhoede ook enkele malen in moei lijkheden. In de tweede helft een zelfde beeld: veel kansen voor de Texelse dames die verzuimden om te scoren. En wat dan vaak gebeurt: er valt aan de andere kant een doelpunt. Zo ook dinsdag. Een snelle uitval bracht Reiger Boys op gelijke hoogte: 1 1Toen was het Anita Witte die de wedstrijd besliste door een aanval wel goed af te ronden en de stand op 1 —2 te brengen. Binnenkort start op Texel een cursus scheidsrechter voor het veldvoetbal. Startdatum en -plaats voor deze cursus zullen bepaald worden aan de hand van de wensen van de deelnemers. De minimumleeftijd voor de cursus is zestien jaar; zowel dames als heren kunnen inschrijven. Voor inlichtingen en opgave kan men-contact opnemen met Peter van de Gracht, Kikkertstraat 59, De Cocksdorp, tel. 02222-293.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7