r p Texelse Jump Cup: Goed georganiseerd maar weinig wind Sharky's Machine S Glas het inzamele waard. Hup,in di glasbak! 4 r t UB***- T %11 anoniem uitpraten?^ bel 072 155555 PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 28 SEPTEMBER r V s-- V.». Donderdag en zondag was het weer geschikt om te springen. Er werden toen hoge sprongen gemaakt IFoto's Arend Nijkampl In een voortreffelijke sfeer, maar lang niet altijd met voldoende wind, is het strand bij paal 17 van donderdag tot en met zondag bevolkt geweest met tientallen surfers die meededen aan de Internationale Jump Cup Texel, die door de windsurfclub Texel was georganiseerd. Een belangrijk evenement voor Texel, niet zozeer voor de Texelse deelnemers die het nauwelijks konden opnemen tegen de professionele surfers van de vastewal, maar wel vanwege de pu bliciteit die dit evenement in de landelijke pers zal krijgen. Diverse ver tegenwoordigers van bladen als Surfsport en Surfmagazine waren afgelopen weekeind op het Texelse strand te vinden met telelenzen, opschrijfboekjes en verrekijkers. De artikelen die gepubliceerd wor den, zullen ongetwijfeld de aandacht van surfend Nederland op Texel vestigen. Een niet onverdienstelijke stukje Texel promotie derhalve. Surfen op topniveau is, wanneer men de einduitslag van de Texelse Jump Cup beziet, een Zandvoortse aangelegen heid. Eerste werd de Zandvoorter Bart van de Vegten en tweede de eveneens uit die plaats afkomstige Paul Janssen. Volgens sommigen zou Janssen eigen lijk de eerste prijs moeten hebben, want gedurende het hele festijn liet hij de mooiste sprongen zien. Ook bij tus sentijdse snelheidswedstrijden zette hij alles op alles en daardoor was hij bij de finale uitgeput. Van de Vegten deed het rustiger aan maar zette bij de finale alles op alles en wist enkele zeer fraaie sprongen te maken. Daardoor eindigde hij als eerste. Derde in de finale werd Olaf van Tol uit Sassenheim. Als vierde eindigde de uit Zandvoort afkomstige Rob Dorst. Rob Dorst zorgde vanwege zijn ach ternaam vrijdagmiddag voor de nodige hilariteit op het strand. Omdat er vrijdag niet genoeg wind stond om met een plank te kunnen jumpen werden als alternatief programma kortebaan- en langebaan wedstrijden gehouden. Deze wedstrijden vormden een soort nood- programma dat buiten de officiële jumpcup viel. Desondanks waren er veel surfers die eraan meededen en ook waren er enkele prijzen te verdienen. Voor de eerste en de tweede die binnenkwamen werden door horecabe drijven uit Den Burg telkens tien pilsjes aangeboden. Dorst won diverse malen deze prijs, samen met Paul Janssen. Vrijdagavond hadden ze bonnetjes voor vijftig glazen bier ter beschikking en degene die hen rond het horecaslui- tingsuur over de Groeneplaats zag zwalken, kon niet anders concluderen dat ze daarvan een belangrijk deel zelf geconsumeerd hadden. Desondanks verschenen Dorst en Janssen zater dagmorgen fris weer aan de start. Bliksem Het houden van een jump cup is in belangrijke mate afhankelijk van het weer. Het waait eerder te zacht dan te hard. Voor echte jumpers is een wind kracht van vijf zes ideaal. Daarom was de start donderdagmiddag een hoopvol gebeuren. Er blies een straffe wind die het zeewater tot schuimens toe op klopte en golven veroorzaakte die menig jumper iri de handen deed wrijven. Die eerste dag werden dan ook veel mooie sprongen gemaakt en een opkomende regenbui kon het enthousiasme van de sufers niet bekoelen. Zelfs toen blik semschichten door de lucht kliefden en een aanhoudend gerommel aankondig de dat het menens werd met de donder bui waren enkele surfers nog vrolijk aan het jumpen. Ofschoon nog lang niet alle deelnemers er waren en ook het publiek het nog af liet weten was die eerste dag van de Texelse Jump Cup zeer ge slaagd. Vier dagen Vrijdag was het geen jumpweer zodat snelheidswedstrijden werden gehouden en ook zaterdag was het weer ,,jump technisch" niet geschikt. Duidelijk bleek dat de Texelse windsurfclub zeer ver standig heeft gehandeld door het eve nement over 4 dagen te spreiden zodat de kans op een tijdje gunstig weer groot waS. Ook zaterdag werden twee lange baan wedstrijden en een kortebaan wedstrijd gehouden, waar Paul Janssen steeds als eerste eindigde en Rob Dorst als tweede. Het bier had hun even- wichtsvermogen kennelijk niet aange tast, want ze bleven keurig op de plank staan. In het weekeinde was het aantal deelnemers inmiddels gegroeid tot zes tig en de overgrote meerderheid daar van was afkomstig van de vastewal. Er waren slechts vier Texelaars die mee deden en dat waren Wim Houwing, Gerard Roeper, Hans' Bakker en Joris Lamens. Ofschoon deze vier naar Texelse begrippen ervaren surfers zijn, waren ze toch niet opgewassen tegen het surfgeweld van de cracks van de vastewal. Hans Bakker uit Den Hoorn is daarop enigszins een uitzondering, want hij wist als tiende te eindigen wat geen slecht resultaat was. Het probleem van zaterdag was dat de wind wel hard genoeg was, maar dat deze uit zuid-oosterlijke richting kwam. Hierdoor bleef de branding in de luwte waardoor niet genoeg snelheid gemaakt kon worden. In de branding had de wind een kracht van drie vier, terwijl zo'n honderd meter uit de kust windkracht zes tot zeven voorkwam. Daar waren de golven echter niet geschikt om te jum pen. Zondag was de wind gedraaid naar zuid-west en tóen ging het prima. De laatste dag van het surfevenement kon dus jumpend gevuld worden. De onge veer driehonderd toeschouwers die zich op het strand hadden verzameld waren getuige van een spectaculaire finale. Omdat vrijdag en zaterdag niet ge sprongen kon worden werd zondag langer doorgegaan dan aanvankelijk de bedoeling was. Pas tegen vijf uur vond de prijsuitreiking plaats. De Texelse Jump Cup waaraan ook door surfers uit Duitsland en Engeland werd meegedaan was buitengewoon goed georganiseerd en verliep in feite vlekkeloos. Als het weer ongeschikt was om te springen werd soepel een alternatief programma ingepast en de sfeer was uitstekend. Zo goed zelfs dat bekende surfers die eerder hadden aangekondig halverwege de Texelse Jump Cup te zullen afhaken omdat er in Scheveningen belangrijke wedstrijden waren, van mening veranderden en toch maar besloten op Texel te blijven. Jammer was dat bij de echt „grote jongens" Stefan van den Berg ontbrak die afgelopen zaterdag op een surfplank van Engeland naar Nederland voer. Een tocht overigens die zonder moeilijk heden volbracht werd. Bert Kuypers uit Noordwijk die in het eindklassement negende werd zei na afloop van het surfgebeuren dat hij erg tevreden was over de organisatie en dat hij niet zou twijfelen het volgende jaar weer mee te doen. Dat inderdaad volgend jaar weer een Texelse Jump Cup gehouden zal worden lijkt wel vast te staan. Het evenement is zeer goed aangeslagen. De windsurfclub Texel heeft bij het or ganiseren van het evenement veel steun gekregen van De Koog Promotion, de VVV en het Texelse bedrijfsleven. Ook watersportbedrijven van de overkant hebben hun steentje bijgedragen, voor het merendeel in de vorm van prijzen. Tijdens de Jump Cup werd bekend dat een bedrijf een complete Hurricane plank beschikbaar stelde voor de win naar en verder waren er nog zo'n 120 andere prijzen. Met het oog op de ingelaste snelheidswedstrijden werd daar dankbaar gebruik van gemaakt. Uitslag De uitslag van de Texelse Jump Cup is: 1Bart van de Vegten uit Zandvoort, 2. Paul Janssen uit Zandvoort, 3. Olaf van Tol uit Sassenheim, 4. Rob Dorst uit Zandvoort, 5. Onno Tellier uit Utrecht, 6. Peter de Groot uitNoordwijk, 7. Tim Klijn uit Zandvoort, 8. Fred Dijsselbloem uit Noordwijk, 9. Bert Keuypers uit Noordwijk, 10. Hans Bakker uit Den Hoorn. Op de dagen dat niet gesprongen kon worden, werden snelheidswedstrijden gehouden. Wie het best door de branding zeilde, bereikte daarbij een positie die anderen hem niet makkelijk meer af konden snoepen. Een onbekende figuur heeft de macht over de onderwereld tot zich getrokken in een grote stad in het zuid oosten van de Verenigde Staten. Hij is de onge kroonde koning van de straat-misdaad, drughandel, prostitutie en politieke om koperij. Rechercheur Sharky (Burt Rey nolds! kent hem alleen als „de man". Maar wanneer Sharky een drughande laar neerschiet wordt hij overgeplaatst naar de afdeling zedenpolitie. Al spoe dig heeft hij daar een groep mede werkers om zich heen geschaard die zjjn persoonlijk „politie-apparaat" vormen, wanneer hij op het spoor komt van „de man", waarmee hij in zijn nieuwe om geving ook te maken krijgt, vindt hij een agenda met de namen van zeven vrouwen, waarvan hij aanneemt dat het pseudoniemen zijn en in werkelijkheid de code vormen van een telefoonnum mer. Hij ontdekt de indentiteit van een vrouw die op geheimzinnige wijze w vermoord. Een andere vrouw, ge streerd als „danseres" blijkt ook hetzelfde prostitutiecomplot te beho Van hogerhand echter krijgt Sti opdracht zijn onderzoek in die riet te staken. Maar dat tart hem tot bi zijn boekje te gaan en hij laat de flat de vrouw, Dominoe, dag en nach luisteren en gadeslaan. Hij ontdekt Dominoe een zeer chique, beeldsch dure hoer is, met clientele in de hoo kringen. Sharky wordt gefascinj zowel door de vrouw zelf als door „werk" en haar klanten... en ond zichzelf wordt hij verliefd op haar. I hij blijft haar dag en nacht gadesla tot het moment komt waarop hij gewacht. „Sharky's Machine" is te van donderdag tot en met maan Toegang 16 jaar. In de zondagse matinee draait voi tweede week de geheel Neder! gesproken jeugdfilm van Karst van Meulen „De bende van hiernaast." De winnaars van de jurrgrciAJ, van links naar rechts Bart van de Vegten. Park Janssen en Olaf van Tol. Woensdag 29 september De Vereniging van Ouders van gehandi capten Texel heeft om 20.00 uur een praatavond in De Schakel. De Welzijnsstichting Texel heeft een Bestuursvergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Donderdag 30 september De afdeling Den Burg van de ANBO heeft de najaarsvergadering in dien stencentrum De Hollebol, aanvang 14.30 uur. In „De Lindeboom-Texel" spreekt Abva/Kabo voorzitter Jaap van de Schreur op een openbare discussie avond die om 20.00 uur begint. VASTE DATA De Openbare Bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden! geopend op de volgende tijden: maandag 10.00 tot 12.00 uur; dinsdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.30 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. De werkgroep Texel van dé AA (Anonieme Alcoholisten) komt elke dinsdagavond bijeen in „Het Struikel blok" aan de Parkstraat in Den Burg van 20.00 tot 22.00 uur. leder die van de drank afwil kan hier vrijblijvend bin nenlopen. Informatie: 02226-413 en ,02220-3674. In Oudeschild wordt iedere dinsdag middag van drie tot vier bejaardengyn gegeven. Elke zondagmorgen is er op het sportveld bij De Waal hondentraining van 10.00 tot 12.00 uur. Iedere dinsdag- en donderdagochtend van 10.00-12.00 uur houdt bejaarden werker Nico Nagtegaal spreekuur in het dienstencentrum De Hollebol, Burgwal 32. Ruyterstraat 62 in Oudeschild wordt iedere zondag en woensdag meditatie gehouden. Aanvang 20.15 uur. Elke maandagavond worden door de club Groot Slam bridgedrives gehouden in hotel De Lindeboom-Texel, aanvang 20.00 uur. Toeristen mogen ogk mee doen. Kosten 710,— per paar. Aanvragen en inlichtingen voor war me maaltijdvoorziening: Maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur in de Hollebol, Burgwal 32, telefoon 02220-2696. Iedere maandag- en woensdagavo. aanvang 19.00 uur, wordt een fiets- toertocht voor de jeugd gehouden; start bij Taxi 2000 in de Warmoesstraat. De dam- en schaakclub Óen Burg komt elke dinsdagavond, aanvang 20.00 uur, bijeen in de bovenzaal van „De Schakel". Internationale volksdansen: Volks dansgroep Texel, woensdagavond 8.00 uur in het dorpshuis van De Waal. leder woensdag wordt in geboi Hollebol aan de Burgwal (achti postkantoor) van 10.00 tot 12.0 een contactochtend gehouden v Texelse WAO-groep. Men kan ondermeer biljarten, sjoelen en ka Het politiebureau in De Koog a Brink is elke dinsdag- en dond middag van 16.00-18.00 uur publiek geopend. Begeleidingsgroep borstamputatifl Helder en omstreken. Wie belaf ling heeft voor individuele of gesprekken kan kontakt opneme de kruisvereniging Den Helder, woordnummer 10, 1780 AM Helder, telefoon (02230) 14375. Iedere eerste zaterdag van de wordt in De Cocksdorp en Eierlar papier opgehaald, 's Morgens 10.00 uur door de o.l. school Cocksdorp in het dorp en direl" geving en 's middags van 13.0( uur door de Strijbosschool in de ri de polder. Iedere vrijdagavond 20.00 uur klaverjasdrive in Azie, Zwaanstraat. Inleggeld 72,50 p p li v De speel-o-theek is elke woe middag van 14.00 tot 16.00 uur a vrijdagmiddag van 15.00 tot 17. geopend in de voorspeelzaal dorpshuis aan de WilhelminaiaaJ" ;l Maatschappelijk werker Frank va n houdt spreekuur in de Oude maandags, dinsdags, woensda vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en t dags van 18.30 - 19.30 uur. Dsg en nacht bereikbaar

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2