De sterksten blijven sterk Gamma. Datsun en Oosterend prolongeren kopposities Zwembad dicht met gevarieerd feest Goede start Tetak-teams Winst voor Tevoko-teams Zwemdiploma's Wielerprijzen in Hoogeveen En Passant onderuit in Enkhuizen PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 28 SEPTEMBER 19! De volgende personen slaagden voor het zwemdiploma A: Irma van Tonge len, Patrick Smit, Frank Versluis, Jan- tina Vlaming, Peter Koopman, - Irma Wonder, Rudi de Ridder, Martine Plat te, Peter Witte, Anneke Dapper, Marie ke Smit, Martha Vlaming, Nico van Ta- tenhove, Guido Nagtegaal, Ellen Brou wer, Marco Daalder, Jeanine Pieterse, Bas Verboom, René Koopman, Sandra Zijm, Davy Huizinga, Jeroen Hemelrijk, Mariska Vonk, Cees Witte, Peter Witte, Klazina Feenstra, Andryna van der Vis, Martijn Ellen, Marco Bakker, Jordi van Heerwaarden, llonka Kuyper, Mare Verboom, Jelle Visser, Pouline Mets, Inge van der Puyl, Monique Smit, Laxmi Kok, Pascal Veeger, Eva van Groenin gen, Brigitta Krijnen, Dave Vonk, Pa tricia den Brok, Niels J. Albers, Louise van Lubek, Suzanne Kikkert, Maria Witte, Sanne Wisman, Tamara Kuyper, Monique van den Broek, Marieke Hut, Robert Klein Breteler, Jan Drijver, Mo nique Halsema, G. C. A. Maas-Halse- ma, Tjitske Tiemersma, Sara Koopman- Grit, Yvonne Arnout, Ruud Beers. De volgende personen slaagden voor het zwemdiploma B: Marjanne Fran- chimon, Axel Wetsteen, Brenda Daal der, Anno Dijkstra, Annelies van de Brink, Marcel Witte, Silvio Roest, Linda Boot, Mirjam Moerbeek, Stef Kalis, Renate Daman, Jessieka Bos, Arjan Hillebrand, Erik Vonk, Marc P. Bakker, Wobbe Visser, Esther Huisman, Elja van den Hoek, Lone Hoebe, Jolanda de Kleijn, Dorien Witte, Zefanja Branden burg, Stefan Smit, Bianca Drijver, Ri- anne Messemaker, Marco Veenendaal, Martin Ruiter, M. P. van Daalen, Marie Visser, Jurgen Gerritsen, Svea Pekel, Rene Kooiman, Monique van den Hoek, Erik Jan van Groeningen, Chris Com mandeur, Carlo Kuip, Natascha Witte, Pascal Spigt, Robert van de Weide, Lieneke Roeper, Anita Roest, Selma de Koning, Hielko Inia, Mette Gieskes, Duncan Whijte, Jolanda van de We tering, Lianne Terpstra, Douwe Hoek man, Remco Ran, Sandra Terpstra, Mark Jan Mulder, Gina Boorsma, Jesse Helder, Marieke Timmer, Marjon Bak ker, Joost Vlaming, Marrie Schouwstra, Petra van Benthum, A. J. M. van Loon, R. Boom-van Benthum, Catharina de Porto, Cor Daalder. De volgende personen slaagden voor het zwemdiploma C: Nienke Postma, Lilian Dijker, Jacqueline Kooiman, Si mon P. Koopman, Annette Kossen, Sandra Souwer, Linda Koolhof, Susan- ne van Beek, Debbie Mosk, Judith E. van Putten, Esther Pansier, Nathalie van der Slikke, Elles Betsema, Thirza Weel, Suzanne Westerlaken, Esther de Win ter, Etienne van Bennekom, Marco vaq den Berg, Ronald Timmer, Angelique Rood, Claudia Buren, Silvia Boonstra, Armando Boom, Astrid Tuntelder, Es ther Kuip, Karin Oostra, Esther Nieboer, Caroline Wetenkamp, Diana Ris, Irma Kooij, Inge Bakelaar, Ingrid Witte, So phie Herweijer, petra Huisman, Marco Pranger, Mark Cosslett, Hayo Wolff, Jolanda van Lenten, Miranda Boon, Christa Linda Koomen, Paul Verhagen, Janny Verhagen, Jennie Huisman- de Winter, Ank Dijker-Huisman, Douwe Dijker, Nel Dijker, Reijer Dijker, Karei Heetland, Willem Verhagen. Na een week vertraging is de tafel- tenniscompetitie zaterdag van start ge gaan voor de Tetak teams. Alle drie de teams speelden in sportzaal De Ferrever een thuiswedstrijd. Tetak 1 moest het opnemen tegen het sterke uit de vierde klasse gedegra deerde Tjap Tjoy 3 uit Blokker. Ruud Neuhoff opende de partij met een knappe drie sets overwinning. Max Hagedoorn die nog niet zo in vorm was, verloor daarop kansloos in twee sets en trok de stand weer gelijk. Evenals Ruud Neuhoff die aardig op slag was, had ook Lieuwe van der Veen een goede vorm te pakken. Hij zou uiteindelijk al zijn drie enkelspelen in winst omzetten. Ook het dubbelspel won hij samen met Max Hagedoorn in twee sets; 22 —20, 21 19. Ruud Neuhoff verloor slechts eenmaal en Max Hagedoorn kwam tot één overwinning Zodoende kon Tetak 1 toch tevreden huiswaarts keren met een zware maar wel verdiende 7 3 over winning. Tetak 2 had geen enkele moeite met Martin Schilder 6 uit Limmen. Fred Mosk, Frans Room en Wilco Bakker hoefden in totaal slechts twee sets af te staan, terwijl alle partijen in winst wer den omgezet. Fred Mosk en Frans Room wonnen ook knap in twee sets het dubbelspel met 21—12 en 21 19. Hierdoor waren ook voor Tetak 2 de eerste wedstrijdpunten binnen en was de overwinning van 10—0 een feit. Kachel Het jeugdteam van Tetak had het helemaal makkelijk. Hun tegenstander. Martin Schilder 6, kon geen team op de been brengen, waardoor de jeugdspe lers thuis bij de warme kachel" konden blijven en reglementair toch met 10—0 wonnen. Uit sportief oogpunt gezien natuurlijk niet leuk maar het was niet anders. Zaterdag 2 oktober spelen alle teams van Tetak een uitwedstrijd. Tetak 1 gaat naar Hoorn om het op te nemen tegen Rats 8. Aanvang 11.00 uur. Tetak 2 en het jeugdteam reizen af naar Schagen en ontmoeten daar resp. Poli- sport 5 en Polisport 2, aanvang 10.00 uur. Alle teams vertrekken met de boot van 9.05 uur van 't Horntje. Deelname aan het landelijk jeugd- toernooi in Hoogeveen was voor de wielervereniging Texel reden om met de hele jeugdafdeling een weekend erop uit te trekken. 19 renners en 9 begeleiders kampeerden in Lheebroek en namen zaterdag j.l. deel aan landelijke wedstrij den. De Texelse ploeg heeft een sterk toernooi gereden en de Texelse club in de belangstelling gebracht. Er werd goed aanvallend gefietst, hetgeen vier ere prijzen opleverde voor resp. Simone Winter en een zevende plaats voor Richard Koopman en een achtste plaats voor Niels Collou, terwijl de inspan ningen van Nico Evers een vijfde plaats opleverde. De anderen hebben stuk voor stuk goed gereden, maar in de eindfase ontbrak het aan reserves voor de sprint. Wielervereniging de Pedde laars uit Hoogeveen had de Texelse zustervereniging 's avonds uitgenodigd voor een gezellige avond in het club gebouw en daar werd de hoop uitge sproken in de toekomst te komen tot een uitwisseling. De rest van het week end is door het wegblijven van de voor spelde regen zeer geslaagd geweest en zal zeker in de toekomst nog wel eens herhaald worden. Op zondagmiddag keerde de kara vaan met vijf auto's, 24 fietsen en 8 lekke banden weer vermoeid maar vol daan richting Texel. Zaterdag speelde En Passant 1 de eerste bondswedstrijd tegen KTV Enk huizen. Het werd een nogal teleur stellende match voor de Texelse scha kers. Meest zijn de topborden van En Passant goed voor een positieve score maar dat liep deze keer anders af. M. Vittali werd met de witte stukken tegen A. Karreman wel heel gauw onder de voet gelopen en J. Dros verging het al niet beter. Dros offerde ten lange leste nog twee stukken voor wat vage aanvalskansen, maar R. Brouwer liet zich niet intimideren en wikkelde rustig af naar een gewonnen eindspel. Joop Rommets had in eerste instantie het beste van het spel, maar R. van de Veen's loperpaar werd naarmate de partij vorderde steeds sterker. Tenslotte schoot Rommets er een kwaliteit bij in en bij de tijdcontrole zag hij er verder van af. Een zeer spannende partij speelde Peter Bergman tegen N. Ham. Beide spelers begonnen een ko- ningsaanval en lange tijd was niet te zien wie de beste kansen had. Tenslotte kwam Peter met een verrassand tussen- zetje dat een gewonnen eindspel op het bord bracht. Bij de tijdcontrole streek Ham de vlag. Een stevige partij speelde ook A. Terpstra. Hij wikkelde af naar een middenspel waarin hij een licht voordeeltje had dat hij tenslotte kon verzilveren door een loper tegen vier pionnen te geven. A. Bakker hield de hele partij goed stand, stond misschien zelfs kansrijk, maar pakte lelijk mis juist voor de tijdlimiet. W. Hoekman stond de hele partij onder druk na een wat mislukte opening. Hij vocht nog wel stevig terug maar L. Medemblik hield de stelling in zijn greep. Invaller J. Hooij- berg walste in een ommezien over H. Bouw heen. Uitslagen: KTV 1-En Passant 1 A. Karreman-M. Vittali 1—0 R. Brouwer-J. Dros 1—0 R. v.d. Veen-J. Rommets 1—0 N. Ham-P. Bergman 0—1 K. ten Geusendam-A. Terpstra 0—1 T. van Ewijk-A. Bakker 1 0 L. Medemblik-W. Hoekman 1—0 H. Bouw-J. Hooijberg 0—1 Eindstand 5—3 In de eerste thuiswedstrijden van het nieuwe volleybalseizoen wisten de teams van MST, Tevoko, de punten op Texel te houden. De belangrijkste zege werd geboekt door het eerste heren team dat in een kwalitatief niet hoog staande maar zeer spannende strijd het Helderse Seahawks met 3—1 de baas bleef. Zoals velen vorig seizoen al durfden te voorspellen en zoals na de zaal voetbalcompetitiestart al snel werd verwacht: de „getrouwe" koplopers Gamma, Datsun en Oosterend hebben nu al de kopposities in de hoofdklasse ingenomen en zijn daar met nog geen puntenverlies voor Gamma en zeven punten uit vier wedstrijden voor Oosterend en Datsun moeilijk vanaf te brengen. Opmerkelijker zijn de vierde plaats voor A O 2000 en een vijfde positie voor Question. Dubbeldik zorgt met een relatief jong team nog voor mager resultaat maar dat zal in de komende weken door meer wedstrijdervaring ongetwijfeld verbeteren. Dat zelfde kan verwacht worden van het combineren in de Dubbeldik gelederen. KSMT heeft in de wedstrijd tegen ZDH de eerste twee punten verzameld. Bep Vonk opende de score in een fase dat ZDH toch sterker was. De KSMT defensie oogde in sommige fasen van de wedstrijd ook al niet te zeker vooral omdat enkele KSMT spelers de bal niet rigoreus genoeg wegwerkten. Dennis Vonk bracht KSMT op een 2—0 voor sprong en Henk de Ruyter bracht kort daarop ZDH weer terug in de strijd door een goed genomen vrije schop. De tweede helft was ZDH sterker doch enig geluk en keeper Stoop van KSMT ston den ZDH in de weg. Dubbeldik tegen Gamma kenmerkte zich door een on machtig aanvallend Dubbeldik en een veel scorende Louis Uriot. Juist doordat Dubbeldik geen antwoord kon vinden op deze speler kon Gamma door drie doelpunten van Uriot probleemloos uit lopen naar een 3—0 voorsprong, voor Gamma scoorden ook nog Rob van de Stap en Nicol Schermer terwijl Louis Uriot met zijn vierde doelpunt zijn eigen score wat omhoog veizelde. Klaas Dirk Koorn en Piet Monster scoorden voor Dubbeldik tegen. Datsun speelde tegen Gamma 2 een goede wedstrijd. Gamma 2 kon niet in het spel komen en legde zodoende ook door ingrijpen van Datsun nogal wat zwakke plekken bloot. Het scoreverloop doet echter een andere wedstrijd ver moeden. Gerrie Plaatsman deze maal opererend in de Datsun aanval bracht Datsun al gauw op een 1—0 voor sprong. De Gamma 2 aanvallen konden de Datsun defensie niet verontrusten, terwijl de Datsun aanvallen veel gevaar lijker waren. Toch bracht Brahim Khavti Gamma 2 op gelijke hoogte. Gerrie Plaatsman scoorde voor Datsun 2— 1 en de altijd onberekenbare Brahim Khavti scoorde weer tegen. Via doelpunten van (alweer) Plaatsman en Peter Brons trok Datsun uiteindelijk de verdiende winst naar zich toe. Junioren In de junioren A klasse is onderhand een zeer interessante competitie ont staan. Voor het eerst kan men ook spreken van een uitgebalanceerde com petitie. Voorlopig heeft in deze klasse Citroën de leiding. De koploper moest aan Alkema een punt afstaan via een 1 1 gelijkspel. Hetzelfde was in de B-klasse het geval. Bremakker is nog ongeslagen terwijl Datsun en Cafeetje op de voet volgen. In de Cklasse moest koploper Nuts een punt afstaan aan het goed spelende Verenigde Schilders. Dubbeldik pakte de eerste twee compe- titiepunten door de NMB te verslaan. Uitgesteld Voor deze week stond geprogram meerd de wedstrijd tussen de Texelse bekerhouder Gamma en Nederlands zaalvoetbalkampioen Hovocubo voor de eerste ronde om de Noordholland beker. Deze wedstrijd is uitgesteld tot woensdag 6 oktober. In plaats hiervan speelt Gamma nu tegen ZDH. De overige teams uit de hoofdklasse zijn vrij. In de tweede klasse staat vrijdag op het programma Mantje 2 tegen PH Hotel. Beide teams zijn nog ongeslagen. De winnaar van deze wedstrijd kan zich samen met Nioz 2 aan kop nestelen van de tweede klasse. Programma Woensdag 29 september: 17.30 u. Nuts-NMB 18.00 u. Ver. Schilders-Swarte Schaep 18.35 u. A O 2000 2-Tex. Boys 19.30 u. Gempo-Oosterend 3 20.20 u. Question 3-de Koog 21.15 u. Oosterend 5-Tex.Boys2 22.05 u. Gamma 4-Oosterend 4 Zaaldienst: Jelleboog Donderdag 30 september: 18.00 u. Bremakker-De Koogel 18.35 u. De Koogel-Nioz 19.30 u. ZDH 3-KSMT 3 20.20 u. Rab-Dubbeldik 3 21.15 u. Slufterhoek-Ver. Schilders 22.05 u. Datsun 3-Mok Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 1 oktober: 17.30 u. Zegel Modes-Buro Eelman 18.00 u. Zeeaas Veldman-Ratronics 18.35 u. Gamma 3-Jelleboog 19.30 u. gamma-ZDH 20.20 u. Question 2-Dubbeldik 2 21.15 u. Texel vet.-ZDH 2 22.05 u. PH Hotel-Mantje Zaaldienst: Datsun Uitslagen: Hoofdklasse: Oosterend 2-Mantje 4- Datsun 2-Oosterend 1- Gamma 2-Datsun 2- Gamma-Dubbeldik 7- KSMT-ZDH 2- A O 2000-Question 3- Eerste klasse: Datsun 3-Gamma 3 3- Dubbeldik 2-Gempo 0- Tweede klasse: ZDH 3-PH Hotel 0-1 Tex.Boys 2-Nioz 2 1- De Koogel-Oosterend 4 5- Nioz-A O 2000 2 4- Tex. Boys-Oosterend 5 2- Junioren: Alkema-Citroën 1- Graaf spuiterij-Ratronics 3- Dubbeldik-NMB 7- Nuts-Ver. Schilders 2- Moeilijk De nummers 4 en 5 van de ranglijst A O 2000 en Question deelden de punten. A O 2000 leek weer winst te gaan behalen, maar Question liet zich niet van de wijs brengen en maakte verdienstelijk gelijk. Oosterend had het in de eerste helft tegen Datsurj 2 moeilijk, doch daarna kon Oosterend met weinig moeite en met een zeer goed lopende combinatie via vier doelpunten van Dirk Trap, drie van Simon Brand en één van Frits Bakker uitlopen naar een 8—1 zege. Oosterend lijkt zich hersteld te hebben van het tegenvallend spelpeil van de eerste wedstrijden en blijkt in het bezit te zijn van een puike selectie. Oosterend 2 won van een teleurstellend spelend Mantje. Hard werkend en via goed zaalvoetbal pakte Oosterend 2 een verdiende 4—3 winst. In de eerste klasse gaan na twee wedstrijden de Mok, Rab, ZDH 2 en Gamma 3 aan kop. Gamma 3 pakte Datsun 3 in met 7—3. Dubbeldik 2 ver speelde zeer onverwacht een punt van Gempo in een doelpuntloze wedstrijd. De topscoorder van de week is zonder twijfel Piet Koning van P.H. Hotel. Hij scoorde zeven van de twaalf doelpunten voor P.H.Hotel in de wedstrijd tegen ZDH 3. Oosterend 5 had ook geen moeite met Texelse Boys. Eindstand 8—2. De Koogel blijft het ook goed doen. Deze keer werd Oosterend 4 opzij gezet met 5—1. Nioz 2 is nog onge slagen. Afgelopen week werd gewon nen van Texelse Boys 2 met 4—1. Dames 1 trof donderdag in Anna Paulowna een zwak acterend Harpoen dat nauwelijks verweer had tegen het nog niet ingespeelde Texelse team; 0—3. Zaterdag wisten alle teams in „Ons Genoegen" hun wedstrijden win nend af te sluiten. Heren 1 had vooral in de eerste twee sets veel moeite met Seahawks 1 van het lijf te houden, maar wist in de derde set een gedegen voor sprong op te bouwen en op 2 1 in sets te komen. Fouten bij de Nieuwediepers gaven de Texelaars de mogelijkheid ook de vierde set en de wedstrijd winnend af te sluiten. Heren 2 en 3 hadden het ge makkelijker. De Nissan-boys ondervon den nauwelijks tegenstand van het jeugdige Braaf Seahawks 5. terwiil hot derde met harde klappen snel een einde maakte aan eventuele illusies van HCSC 4. Het derde damesteam had in een half uurtje het karwei tegen het team van HCSC 5 geklaard: 0—3, maar dames 2 had aanmerkelijk meer problemen met het gepromoveerde Juvoc 1. Een gelijk- opgaande strijd resulteerde uiteindelijk in een 3—2 Texelse zege. De Vlottenrace in het zwembad ontaardde in een wedstrijd, waarbij men de vlotten zwemmend voortbewoog. Kampioen Voor de leden van TX '71 was het bekendmaken van de clubkampioenen een spannend onderdeel waarmee tot het eind van de middag werd gewacht. De kampioen van vorig jaar, Sander Haker een duidelijk voorbeeld van zei: werkzaamheid noemde. Haker gaf o zijn beurt de wethouder enige woorde ter overdenking mee en omtrent lx zuinigingen bij het schoolzwemmen, di mogelijk ook op Texel doorgevoel zouden kunnen worden. De voorzitti van TX '71 pleitte voor voor een eerli bezuinigingsbeleid in de sport maar za het afschaffen van het schoolzwemme wel als een zwarte wolk boven de ve eniging drijven. „Daarmee kweek j geen interesse voor de zwemsport' aldus Haker. Rock Naast de wedstrijden die zich in li water afspeelden kon men in het zwen bad ook terecht voor andersoortig vi maak. De Eilandschutters gaven vc veel belangstellenden een demonstra' boogschieten en velen waagden zn aan het zelf spannen van de boog. Oi was er een enveloppenloterij en ond de luifel van de kiosk zorgde de jeugd* Texelse popgroep Scrapheap voor muzikale omlijsting. De prille rockkla ken met nummers van Police en Tl Cure trokken een overwegend jong publiek en dat zorgde voor een gezell* aanvulling op het sportieve gebeuren De groep Scrapheap zorgde voor een muzikale omlijsting van het zwemgebeuren. Het lijkt natuurlijk tegenstrijdig: feest vieren in een zwembad dat dichtgaat en waar men best het hele jaar in zou willen zwemmen. Aan de andere kant kan iets wat dichtgaat ook weer opengaan en dat levert dan in het geval van zwembad Molenkoog weer een feest op. Zo ver is het echter nog niet. Zondag werd de sluiting van het zwembad „gevierd" en dat gebeurde vooral door zwemclub TX '71 die het sluitingsfeest ook zag als een afsluiting van het eigen zwemseizoen. althans wat het zwemmen op Texel betreft. Deze winter zullen nog wel zwem- activiteiten in Den Helder worden geor ganiseerd. TX '71 kan derhalve spreken van (alweer) een geslaagd seizoen, niet in de laatste plaats door de ledengroei maar ook door de diversiteit van activi teiten en de inzet van het bestuur en leidsters. Het sluitingsgebeuren omvatte zondag vooral wedstrijden zoals water polo, onderwaterzwemmen, een fami lie-estafette en een vlottenrace. Mede door het sombere weer was de publieke belangstelling niet overweldigend en datzelfde gold voor de vlottenrace waar zich weinig peddelaars manifesteerden. Bovendien ging men de onderlinge strijd niet peddelend op maar zwemmens achter het vlot. De overige feestelijke wedstrijden trokken meer deelnemers. Het onder- waterzwemrecord van Petra van der Vis (62 meter) werd zondag niet aange tast al kwamen Joop van Hove en Jos Stern wel tot 59 meter. Opvallend was de prestatie van de jeugdige Dirk Albert Blom die 41 meter onder water wist af te leggen. In de familie-estafette werd de familie Huisman eerste met 39 afgelegde banen. Moens, moest de beker zondag afstaan aan Natascha van der Vis en bij de ouderen moest Peter Haker zijn wissel trofee overgeven aan Mark Peter Graaf. Traditioneel bij de zwemclub is de zo genaamde doordouwersprijs en deze werd door de familie Van Trigt uitge reikt aan Erna Kuip voor haar inzet binnen de zwemclub. Ook de zwemclub zelf hield nog een estafette en daarmee werd het sportieve gedeelte van de dag door TX '71 afgesloten. Kersvers De officiële afsluiting was echter een taak voor de kersverse wethouder P. Zegers die in Zijn toespraak memoreerde aan de lange weg van plannen voor een overdekt bad maar toezei dat toch hard geprobeerd moet worden „ergens op Texel" een overdekt zwembad te reali seren. De wethouder prees de inzet van TX '71 waarbij hij vooral voorzitter

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6